Méďa 2

USA, 2015, 115 min (Alternativní 126 min)

Některým plyšovým medvědům nestačí, že umí chodit, mluvit, hulit a milovat se s prsatými blondýnami. Někteří si dokonce chtějí pořídit vlastní dítě! Mimořádně úspěšná komedie Méďa názorně předvedla, že když jste z plyše, nic vás nezastaví, aspoň co se humoru týče. Dobrou, i když možná i lehce znepokojující zprávou je, že v pokračování se Méďa Ted vydává v doprovodu věrného parťáka Johnnyho v podání Marka Wahlberga ještě o pár kroků dál. Dobré příběhy končí svatbou, ten náš jí začíná. Urostlé a blonďaté pokladní Tami-Lynn nevadí, že je její manžel chlupatý po celém těle a navíc měří o metr a půl míň než ona. On by jí na oplátku chtěl dopřát miminko, jenže jaksi technicky... plyšák a lidská bytost... Nakonec se rozhodnou pro umělé oplodnění. A v okamžiku, kdy Ted s Johnnyho pomocí má potřebné sperma takřka na dosah ruky (či spíše packy), zařehtá úřední šiml, který rozhodne, že medvěd původem z hračkářství nemá na potomky nárok. Jenže Méďa a Johnny jsou hromský kámoši, jen tak něčeho se neleknou, a tak si najmou právničku (Amanda Seyfried). Je blonďatá, okatá a taky trošku hulí, takže veskrze sympatická. Nesourodá trojka se pustí do předem prohraného boje s takovou vervou, že se nebudete stačit divit. Sice jim to možná k vítězství nepomůže, ale hlavně že bude sranda. (CinemArt)

LordMysti

Zajímavý nápad byla jednička, dvojka pokračuje dál, ale mě se tento styl humoru už přejedl a nudil jsem se a nudil a nudil - a to nesnáším. ()

Psycho.R

Ještě slabší, než jednička. Párkrát jsem se uchechtl, ale nebylo to mnohokrát, prvotní nápad je již vyčerpán. ()

Kritik.

Plytké, hlúpe, nezábavné. Všetko sa točí okolo spermií, nadávok, nechutností. Humus, ktorý chcel byť vtipný, ale nestojí za dlhšie komentovanie. ()

rublik05

I tentokrát na diváka čeká sprostá a zvrhlá podívaná, plná všemožných šílených situací a vtipných hlášek, které každého zaručeně pobaví, i když podle mě měla jednička těch vtipů trochu víc. Tentokrát se podíváme i k soudu, soudní proces mě zaujal asi ze všeho nejvíc, suverénně vrchol celého filmu. Užíval jsem si super tempo, příjemnou atmosféru, herci jsou výborní, nečekaně mě bavila i skvělá Amanda Seyfried, která mi sedla mnohem víc, než posledně dost nevýrazná Mila Kunis. I tentokrát se povedla krutopřísná podívaná, která se od jedničky liší snad jen o trochu menší porcí humoru a několika hluchými místy. 7/10. ()

Hellknight12

Nedávna premiéra. Skvelé pokračovanie, ktoré je rovnako vyladené ako prvý film. Opäť skvelé herecké výkony. Nemám čo viac dodať. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

FIAT 500

Hned na začátku musím říct vlastně jediné negativum (pominu-li gramatické chyby v titulcích typu bysme - bychom) - zbytečně dlouhou stopáž, kdy v poslední asi 20minutovce jde vyloženě o klišé a docela mě to rušilo... Zbytek filmu je ale opět našlapaný jako jednička, je plný překvapivých a vtipných scén (pole s trávou a hudba z Jurského Parku, třídění porna nebo bitka na ComicConu), které však osazenstvo sálu, ve kterém jsem byl, někdy tak úplně nepochopilo, a místy i trošku mind fuck momentů (zdravíme Liama Neesona a jeho cereálie!)... Ač jsem se Teda 2 docela bál, nakonec nezklamal a spíše příjemně překvapil... Koncem si navíc scénáristé docela dobře otevřeli dvířka pro případné třetí pokračování... #GrrrMondays #ShitHappens ()

Frank1e

Skvělá zábava, která už ke konci trochu ztrácela dech a natahovala celý film o nějakou tu minutu déle, než je zdrávo. Ale bavil jsem se od začátku do konce. ()

Bube1

Jednička byla pecka s neotřelým námětem, která každého překvapila. Pokračování je velmi povedené, ovšem ten "wau" efekt už tu prostě není. Navíc zejména v první polovině je hodně znát (samozřejmě nezbytné) prostříhání děje (kvůli zkrácení stopáže) a celé to pak působí spíše jako slet jednotlivých vtipných sekvencí než komplexní děj. To se ale změní ve druhé polovině a příběh se hezky ucelí. I přes zjevné chyby se mi to však velmi líbilo a u některých scén jsem doslova řval smíchy! Ani vážnější nota ke konci mě neurážela, takže s klidem dávám 4 hvězdy. ()

RAFT

wau ,tak já sem byl u tohodle pokračování mile překvapen,ve filmu nechybí trocha toho humoru.Vlastně je to úplně to samé jak předchozí díl ,nic se nezměnilo a zato sem rád .Bláznivá jízda se vším všudy,parádní oddechová komedie na léto.Dobrá scéna co mě dostala byla s hercem Liamem Neesonem.Prostě méda jim to natřel se vším všudy .80% ()

Alergius

Několik fakt hodně vydařených scén (např. Jurský park) nepřebije to, že ten film nemá drajv, je neskutečně protáhlý a místy dost nudný. ()

JustFine

+ dynamickejšie a pestrejšie ako jednotka, + humor, na ktorý jednoducho súčasný divák musí kývnuť, + macík, + na rozdiel od jednotky to má pointu navrch, - pocit zbytočnosti záveru na comic conu ()

Shredder

Mam pocit, ze studnica MacFarleneho napadov je suchsia ako vagina Betty White. V jednotke casto vykradal sam seba, tu pouzil klise zo vsetkych moznych tinedzerskych, romantickych a fekalnych komedii. Idu honit Bradyho, Wahlberg sa obleje semenom, Mark ma plno porna, ludia vrieskaju na seba z okna, najdu kopu travy a zhulia sa, neskutocne dlha a zbytocna sudna scenka, dievca nepozna filmy etc. Dobru polku filmu tvori vata v podobe Tedyho boja za uznanie jeho ludskosti. Do toho sem tam hodia nejaky popkulturny odkaz, ktory je len zriedka vtipny. Liam Neeson potvrdil svoj titul chodiacej meme, ked si zase zopakoval svoju Taken postavu, ktoru musi pravidelne predvadzat v kazdej americkej talkshow. Zaujimave, ze zatial co pri animovanej tvorbe MacFarlane boduje (momentalne uz len American Dad), pri hranych filmoch uplne zlyhava. Jeff Baker: "Maybe it's too early to say MacFarlane can't make a movie. He's still young, he's compulsively creative. He'll keep getting more chances. He could figure it out, but I don't think I want to watch him try." Nebudem uz rozpisovat kazdu jednu vec, staci len vediet, ze film je na CSFD v tejto chvili neskutocne nadhodnoteny (81%), kedze aj na IMDB uz ma len len 6,8 a klesa. ()

Kozy9

Ted 2 je klasická Farlenovská záležitosť. Prvotriedne neetické a hlavne dokonale vtipné dialógy sú striedané suchšími muzikálnymi, romantickými či poučnými scénkami, ktoré na jedne strane narúšajú integritu bláznivej komédie, no na druhej strane vyvažujú svojou dospelosťou celkový dojem z filmu. Jednotka nemala hlbokú pointu či prevratnú zápletku a dvojka je na tom ešte o trochu biednejšie, no čo sa týka samotných vtipov dvojka, aspoň z môjho uhla pohľadu, vyhráva. Veľa krát som sa schuti zasmial a ešte viac krát pousmial. Najspokojnejší som však bol s výberom hercov, ktorý role naozaj sadli a to viac sa som si vedel užiť príbeh naplno. Nebyť nepotrebnej dĺžky a už spomínaných zopár hluchých miest bolo by to väčšie hodnotenie takto krásnych 85%. ()

groz122

Nadržená koule chlupů je zpět v druhém pokračování, které je skoro stejné jako první díl. Jediný rozdíl je v tom, že toto pokračování se táhne jako Eidam s tatarskou omáčkou. Ano film je zajisté vtipný a kolikrát by mě vystihovalo lidové sousloví: "Řezat se smíchy", ale přicházeli i pasáže vláčné nudy, které jsem zabíjel sešíváním prázdných papírů k sobě. Srovnal bych to s animákem o žlutých fazolích rovněž z tohoto roku. Většinu vtipných věcí jsme viděli již v ukázkách. Já osobně čekal více, ale kdo se koukne tak neprohloupí. hashtag# No Hate 60% ()

darthhokro

Ještě větší nářez než první díl. Sotva jsem se dosmál jedné hlášce, ihned atakovala druhá. Pro mě zatím nejlepší komedie roku. A že nahradili Milku Kundys, Glumem, bylo evidentně velmi povedené :D ()

Zombiepod

Statočná dvojka. Žiadne nové nápady a čaro predchodcu sa pomaly vytráca, no i tak je Ted 2 stále hrdá kasová zábavka. Zopár vtipov skutočne vydarených, humor pôsobí spontánne a nenútene, no dejová výplň je v tomto prípade už, žiaľ, prázdna nuda, nehovoriac o prehnanej americkej patetickosti, ktorá je občas neznesiteľná. Brať to však ako svetovo úspešnú komédiu, je Ted stále fajn. ()

TSZ

Opakování úspěšného modelu z jedničky se samozřejmě dalo čekat. Povedených vtipů je pořád dost, ale jelikož celý film postrádá překvapivost prvního dílu, nezbývá než se zabývat dějovou vatou, která jakoby vypadla z úplně jiného filmu. Projevy o lidských právech a podobně tu jen nudí a teprve zpětně jsem si uvědomil, že ačkoliv jedničku považuji za téměř geniální komedii, i z její zápletky si nepamatuji vůbec nic. Tady to bude asi stejné. ()

vetsinezobri

Zoufalost. Asi nejdelší dvouhodinová stopáž, co jsem kdy viděl. Jediný, čemu jsem se smál, bylo šikanování šprtů na Comic Conu. ()

Co čeká Liama Neesona?

06.08.2015

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015