Méďa 2

USA, 2015, 115 min (Alternativní 126 min)

Některým plyšovým medvědům nestačí, že umí chodit, mluvit, hulit a milovat se s prsatými blondýnami. Někteří si dokonce chtějí pořídit vlastní dítě! Mimořádně úspěšná komedie Méďa názorně předvedla, že když jste z plyše, nic vás nezastaví, aspoň co se humoru týče. Dobrou, i když možná i lehce znepokojující zprávou je, že v pokračování se Méďa Ted vydává v doprovodu věrného parťáka Johnnyho v podání Marka Wahlberga ještě o pár kroků dál. Dobré příběhy končí svatbou, ten náš jí začíná. Urostlé a blonďaté pokladní Tami-Lynn nevadí, že je její manžel chlupatý po celém těle a navíc měří o metr a půl míň než ona. On by jí na oplátku chtěl dopřát miminko, jenže jaksi technicky... plyšák a lidská bytost... Nakonec se rozhodnou pro umělé oplodnění. A v okamžiku, kdy Ted s Johnnyho pomocí má potřebné sperma takřka na dosah ruky (či spíše packy), zařehtá úřední šiml, který rozhodne, že medvěd původem z hračkářství nemá na potomky nárok. Jenže Méďa a Johnny jsou hromský kámoši, jen tak něčeho se neleknou, a tak si najmou právničku (Amanda Seyfried). Je blonďatá, okatá a taky trošku hulí, takže veskrze sympatická. Nesourodá trojka se pustí do předem prohraného boje s takovou vervou, že se nebudete stačit divit. Sice jim to možná k vítězství nepomůže, ale hlavně že bude sranda. (CinemArt)

NorseSword24

Rozprávka o plyšovom medvedíkový, ktorý ožil. To bolo povedané môjmu 10ročnému ja, ktorý si to samozrejme pozrieť nechcel ale keď už som si to pustil tak ma to extrémne pobavilo. Čierna komédia, ktorá si neberie nič pred ústa ma teraz baví ešte viac keď chápem viac vtipov než pred rokmi. Možno aj vďaka tomu, že som videl druhý diel prv ako prvý tak sa mi zdá že druhý film je o niečo lepší ako prvý. Ale stále sú obidva filmy mojimi obľúbenými komédiami. ()

Hellierer

Perfektní prdel s partou lidi :) Do kina jako ideální. Ted 2 prakticky v ničem nezaostává oproti jedničce. Je zde stejná konzistence perfektních gagu a těch méně povedených. Díky bohu těch dobrých je zde většina a v podstatě až do závěrečné 10 minutovky se hlaskuje o stosest. Kdybych měl vypíchnout některé brilantní gagy vybral bych: Jursky Park,Liam Neesona a smutnýho smajlika :D ()

BAJOHA

Film, který chrlí vtip za vtipem. Sprostota každou minutou a ta k tomuto filmu patří a Liam Neeson tam má svoji životní roli :) ()

West

Dal bych asi o hvězdu méně, nebýt po dlouhé době v kině (kde byla dabovaná verze, ale opravdu dobře udělaná, že i sprosté slova musíte počítat na kalkulačce), v den kdy jsem měl opravdu výbornou náladu, přesně na takovou tu letní komedii. Nečekal jsem, že McFarlane nacpe do filmu tak vtipných scén, že mi pití poteče nosem. V podstatě.., je to kvalitou na stejné úrovni jako jednička, což mě opravdu překvapilo, když si vemete že pokračování, už nebývá nikdy tak slavné.. Jen Milu Kunis nahradila Amanda Seyfried (alias glum). A hudba byla vážně skvělá.. Bavil jsem se.. 80% ()

Withree

Morgan Freeman vysvětluje, proč je Ted člověkem. To nemůže dopadnout špatně. Dva totálně úžasné vtipy, spousty dalších na pousmání. Film trochu shazuje poslední, příběhová část na Comic conu, ale do té doby vynikající zábava. Musím ještě vyzdvihnout parádní cameo Liama Neesona, včetně potitulkové scény! ()

Sweat55

Stejně ujetý (ne-li lepší) než první díl. Překvapení se už samozřejmě z mluvícího hulícího plyšovýho medvěda nekoná,ale i tak se jedná o výborný sequel se spoustou srandy a povedenejch fórků, hlavně gag na Jurský Park mě dostal do kolen. Na druhej díl se to prostě povedlo, teď bych si dal trojku prosím. ()

Pathrose

Pro mě je dvojka Teda ještě lepší než jednička. MacFarlene se dokázal zbavit všech neduhů prvního dílu, jakými byly nevtipné dialogy a scénky snažící se za každou cenu diváka rozesmát. Oproti prvnímu dílu jsou také již mnohem více s citem pro okamžik využívaná sprostá slova. Ne, opravdu. Je jich tam sice požehnaně, ale fungují mnohem lépe než v jedničce, kdy byly v některých scénách přímo vynucený. Nechápejte mě špatně, jedničku jsem si užil a považuju jí za povedenou komedii, ale dvojka to dotáhla k dokonalosti. ()

Mouchal

S klidem můžu tvrdit, že komu se zalíbila jednička tak nepohrdne ani dvojkou. Chlupatý, oplzlý, sprostý, na travku závislý, plyšový medvídek se žene do chomoutu a s ním se tam ženou i manželské problémy. A tak kolegyně přijde na nejlepší usmiřovací řešení. A tím je přece miminko! A proto se se svým hromovým kámošem, bílým negrem Johnem snaží o to, sehnat toho nejlepšího dárce spermatu. Prostě prostředí, které tak moc známe z jedničky a nepřekvapí nás, do jakých všemožných šlamastyk se úhlavní dvojka dostane (zavalení regálem, který je plný vyřazených darovaných dávek spermatu je teprve začátek). Co potěší je rozhodně plno odkazů na kultovní frančízy, jakými jsou například SW ("Pojď, nestojej za to!") nebo Jurský park (a zase ta travka!). Co někoho může trápit je výměna Mily Kunis za Amandu, která je ale hodně podobný (leč blonďatý) typ. Bohužel, co nepotěší vůbec, je opakující se záporák, který byl už v jedničce otravný a je tam jen od toho, aby konec mohl zahrát na naše ztrouchnivělé citečky. A to se daří jen tak z poloviny, protože jsem ten poslední Johnův vtípek čekal. Nicméně je tam Morgan Freeman, Comic-Con, Flash Gordon a Tom Brady, tak o co víc chcete žádat? Co po filmu už asi nezapomenete je to, jakým způsobem Liam Neeson nakupuje dětské cereálie a to, že pokud máte rádi týrání šprtů, vyražte na Comic-Con! 75% ()

LabySo69

Ta zkurvená romantická linie ublížila už prvnímu Tedovi a je škoda, že se teda MacFarlane nepoučil. Stopáž je přemrštěná a gagů a humoru celkově dost ubylo. Pro mě je bohužel pokračování ve všem slabší, vyjma hlavní ženský role. Protože Amanda Seyfried i Mila Kunis jsou velkejma ozdobama...nicméně, slabý tři hvězdy. ()

Demonic189

Vynikajúce pokračovanie! Uvod je sice mierne rozvláčny ale od genialnej návštevy spermobanky som nevedel prestať roniť slzy. Super! :) ()

ER

Opět baví,ale opět je tu srdcebolné téma,které to trochu stahuje dolů. Naštěstí je všeho s mírou i když....scén s Liamem (resp. podobných) mohlo být o něco více. Tak, jako u jedničky i tady platí,že nejlépe funguje humor,který si dělá z "vážných ksichtů" srandu. ()

Dzvandzi

Musím se přiznat že jsem se z počátku bál pustit si druhý díl,ale to se změnilo hned po pěti minutách :D Při filmu jsem se opravdu hodně zasmál a film měl také nějaký hlubší děj a konec byl krásný i když trochu typický ale předčilo to moje očekávání takže musím dát moje plné hodnocení....90% :) ()

waska

Zbytěčně dlouhé a už ne tak zábavné a originální jako jednička, ale pořád dobrá zábava na večer všedního dne. ()

E lan

Tak nějak se tento druhý díl plahočí od nikud nikam. Sem tam nechutný fór, sem tam rádoby vážné moudro, postavy chovající se často velmi nelogicky. Suma sumárum se člověk jen párkrát zasměje a jinak se diví na co a proč se kouká. ()

neo93

Druhé pokračování ujeté komedie o medvídku Tedovi, které mi nic neříká. Takový to vulgární a oplzlý film, který je sprostý na každém rožku a za každou cenu, mi prostě vadí. A příběh o tom, jak plyšový medvídek dojde najednou k překvapivému zjištění, že není živá osoba, ale jen věc a proto se začne soudit, je vážně k popukání. Originalita a podařený humor z prvního dílu je dávno pryč. Mark Wahlberg a jeho kámoš Ted jsou pořád stejně nedospělí a Amanda Seyfreid se jen přidává do tohoto podivného, huličského a hrubého spolku za práva plyšového medvěda. ()

Rudyamon

Kupodivu mě druhý díl bavil o dost víc, než první, byť řešení lidských práv vzhledem k oživlému plyšáku bylo přece jen trochu přes čáru. Nicméně záplava hlášek daleko předčila první díl, a taky slovník je daleko peprnější („… a jak to máš roztříděný - lízání análu zprava, lízání análu zleva!“). Pobavil kratičký vstup Liama Neesona (a jeho dohra na konci titulků). Zaznělo taky daleko víc odkazů na různé filmy, hodně skvělých pouček do života („Zhulit se je základ každého dobrého manželství!“) a taky pár dech beroucích scén (hlavně ta v nemocnici…). A hláška filmové legendy Flash Gordona ( „Mám už jen jednu spermii, žije si v mém pytlíku osamělý život legendy.“) - ta mě fakt dostala. Jo, Méďa se opravdu povedl! 4 hvězdičky - 70%. ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Spousta vybornyho humoru, ale samotnej pribeh je otravnej- a trva skoro dve hodiny! Plus ty sceny ktery nejspis mely mit spolecenskej presah? wtf. 2/5* ()

Likan7

"Johnny ty vole, to jsou ženský s ptákem! To nejsou ženský! To jsou kluci s kozama!" První Méďa byl jako blesk z čistýho nebe. Svěží, plný humoru a skvělých gagů. Příběh byl sice v pozadí, ale film válel díky jiným věcem. Od dvojky jsem moc nečekal, protože podobný sequely už nemůžou těžit z toho, co zdobilo první díly. U Méďi to není jinak. Wow efekt tu už není a tak se tvůrčí tým musel vytáhnout s něčím jiným. Jenže s ničím jiným nepřišel, místo toho kadenci humoru znásobil třema a divák prostě nemá čas sledovat, že se tu hraje víc na melancholickou náladu a řeší se, jestli je správný, aby bylo s Tedym nakládáno tak nebo onak. Naštěstí, jak píšu, vtipy jsou skvělý, gagy sedí a už se mi dlouho nestalo, abych se hlasitě od srdce několikrát zasmál. Sedí mi i herci, Amanda Seyfried (btw od Otcové a dcery moje oblíbená herečka) tu je lepší, než Mila Kunis, a Wahlbergovi role zhulenejch blbců sedí a je v nich jak ryba ve vodě a když zazní hudba z Jurskýho parku při pohledu na pole konopí, musím uznat, že ikdyž to není bůh ví jaký veledílo, mise je splněna."Kur*a urvalo mi to nos!... To si ho tam honíš? Kde myslíš že jsi? Na farmářským trhu?!...Kdo je Glum? To je jedna modelka." PS - pátá * je za neuvěřitelnou kadenci ester eggů a pomrknutí na filmový a herní fanoušky na ComicConu během poslední půl hodiny. Od Pána prstenů, Starcraft až po Pátý element! ()

balcazar

Humor rovnako na hrane ako v jednotke, no už nebol po čase taký rušivý. Stačilo pri tom málo, po čom som volal: hlbší nápad. Celým dejom sa lemovala otázka "Je medvedík s drogovou minulosťou majetok alebo nie?", čo sexistický, rasistický a "bongový" humor premiešalo s drámou. Nehovorím, že tam neboli muchy, ale oproti jednotke oveľa lepšie. ()

Co čeká Liama Neesona?

06.08.2015

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015