Méďa 2

USA, 2015, 115 min (Alternativní 126 min)

Některým plyšovým medvědům nestačí, že umí chodit, mluvit, hulit a milovat se s prsatými blondýnami. Někteří si dokonce chtějí pořídit vlastní dítě! Mimořádně úspěšná komedie Méďa názorně předvedla, že když jste z plyše, nic vás nezastaví, aspoň co se humoru týče. Dobrou, i když možná i lehce znepokojující zprávou je, že v pokračování se Méďa Ted vydává v doprovodu věrného parťáka Johnnyho v podání Marka Wahlberga ještě o pár kroků dál. Dobré příběhy končí svatbou, ten náš jí začíná. Urostlé a blonďaté pokladní Tami-Lynn nevadí, že je její manžel chlupatý po celém těle a navíc měří o metr a půl míň než ona. On by jí na oplátku chtěl dopřát miminko, jenže jaksi technicky... plyšák a lidská bytost... Nakonec se rozhodnou pro umělé oplodnění. A v okamžiku, kdy Ted s Johnnyho pomocí má potřebné sperma takřka na dosah ruky (či spíše packy), zařehtá úřední šiml, který rozhodne, že medvěd původem z hračkářství nemá na potomky nárok. Jenže Méďa a Johnny jsou hromský kámoši, jen tak něčeho se neleknou, a tak si najmou právničku (Amanda Seyfried). Je blonďatá, okatá a taky trošku hulí, takže veskrze sympatická. Nesourodá trojka se pustí do předem prohraného boje s takovou vervou, že se nebudete stačit divit. Sice jim to možná k vítězství nepomůže, ale hlavně že bude sranda. (CinemArt)

Johnny.ARN

Nadupaný úvod ale potom to ide do prdele. Rovnako ako jednotka to nedokáže vyťažiť maximum a snaží sa to hrať na dej a emócie. Ale Amanda bola skvelá a jej interakcia s Glumom, odpadol som. Na druhej strane hlášky a vtipné momenty boli ešte vyšperkovanejšie ako v prvom diely a úsmev na tvári je permanentný. 3 z 5 ()

LiborGondek

Začátek se mi hrubě nelíbil, už už jsem myslel, že to vypnu, když pak najednou... Byl z toho - k mému překvapení - docela koukatelnej film, u kterého se šlo zasmát a ne že ne. Jurský park v konopném poli mě dostal... Podle mě, lepší jak první Méďa. Pořád by to ale mohlo být lepší... 60% ()

viperDavid

Ale tak fakt musím říct, že to byla prča. Trošku mi vadil Marky Mark s tou namalovanou pusou, ale scénář se fakt povedl. Taková příjemná oddechovka, kdy člověk provětrá bránice ()

Mrkvič

Vy...... zk...... a sprostá sr.... . Duchaplné a smysluplné asi jako Southparkovský Příběh Šourka Kundibála. Když si přečtu svůj komentář k jedničce, tak je to némlich to samé, jen měla jednička trochu lepší příběh. Tohle je poslepovaný tak nějak, aby se tam dalo dát pár fórků (které jsou občas dobré) a tuna sprostých slov. Asi jako mezi kamarády na chlastací akci, kde se pro sprostý výraz nejde daleko. Jenže tohle je úplně mimo a sprosté je to opět i v situacích, kdy by nikdo tak sprostý nebyl a nechápu, jak to někomu může připadat vtipné. Například v našich Kobrách a Užovkách se taky mluví sprostě, ale dokonale to zapadá do situací a celého pozadí filmu. ()

filmmovier

Dvojka Médi mi opět kápla do noty, bavil jsem se stejně jako u jedničky, ne-li víc. Celkem zajímavá zápletka, ze které se vytěžilo celkem dost, včetně naprosto geniálního odkazu na Jurský park. A mě osobně potěšilo (stejně jako v prvním díle) neuvěřitelně obrovské množství odkazů i na spoustu dalších věcí - Flash Gordon, Knight Rider (parádní vyzvánění) a v nemalé víře Star Wars a Star Trek. Humor opět nezaváněl trapností, byl (ne)násilný a dobře se na to koukalo. Všichni hlavní herci byli sice parádní (jen je škoda malého prostoru pro Ribbisiho), ale to množství menších či větších cameí velkého počtu fantastických herců (Liam Neeson vede), bylo mnohokrát ještě lepší. Prostě další nehorázný nářez pro hardcore fanoušky a ctitele dobrých komedií. Dva díly jsou tak akorát, ale trojce bych se nebránil ani v nejhorších snech. Pecka, kámo! 85%. ()

Lachtaan

Nejujetější Wahlbergova role na pokračování. Tohodle týpka už radši vídám ve vážnějších záležitostech, nejlépe těch dle skutečnosti, jako pro mě nedávné Patriots Day. Ovšem původní Méďa byla nevídaná blbůstka, která svým fekálním i v rámci možností normálním všedním humorem pobaví každého teenagera či člověka do cca 30 let (neříkám, že nemůže i ty starší..). Možná mi ve dvojce docela chyběla Mila a z trailerů jsem doufal, že se dočkáme více Liama Neesona a ne jen jednoho prapovidného camea. Jinak, až na scénu ve spermabance, povedná ujetina, perfektní pro letní večerní návštěvu kina. [viděno v Kino Šumava Klatovy 5.7.2015] ()

Ryuuhei

Musím říct, že i když Méďu obecně považuju za zábavu leda pro nedozrálé, stále šmoulo-hlasé jedince, jejichž duševní hloubka odpovídá hloubce plivátku na koupáku, párkrát jsem se dobře pousmál a zápletka byla překvapivě fajn. Akorát jsem se málem pozvracel u scény ve spermabance - tohle fakt nedávám. Jinak by to šlo, Méďovi jsem celkem přišel na chuť, i když je pro mě stále stejně absurní. ()

ywo666

Vydrbaný dabbing. Na letáku bolo "slovenské titulky". Človek ide kvôli tomu do iného, vzdialeného kina, aby uvidel aj tak ČD. A ospravedlnenie, že titulky nebudú. Boha. Na druhú stranu. Je to fakt vydarené. Sprostý nekomromisný humor strieda hlúpe prasačiny a inteligentné popkultúrne odkazy. Mrdavé oči so mnou ostanú navždy. A nový predstaviteľ supermana ma úplne položil do kolien. Je to lepšie ako jednotka, ktorá bola dosť dobrá. Škoda dabbingu. Bez neho by som dal päť hviezd. Takto silné štyri hviezdy. Vždy som tvrdil, že Seth hľadá správnu hranicu. Jednička bola taká opatrná. Million Ways to Die in the West zas už bolo prehnané. Tu Seth našiel spránu mieru sračiek a nesračového humoru. ()

venison

Z jedničky jsem rozhodně nebyla odvařená, ale bylo to "něco jiného".. Dvojka už nám nic nového přinést nemůže.. Nemám ráda Marka Wahlberga a na tuhle roli už mi absolutně věkově nezapadá, ani co se týká scénáře ani jako partner pro dívky svého zájmu.. Prostě je tam jak pěst na oko.. Plus se mi nelíbí "komedie", kde se slovník omezuje na sprosťárny a staví na nich "humor" místy až nechutný.. Asi dvakrát jsem se zasmála, ale nešlo o hlavní vtípky, spíš o ojedinělé omyly.. Rozhodně z "Médi" nebude x-dílný kult jako třeba z "Prciček".. Zkrátka nejsem cílovka.. ()

Pavlínka9

Přišlo mi to více "fekální" než předešlý díl :D Ano, nevěřila jsem tomu, že to řeknu, ale je to tak :D Zároveň mi ten příběh přišel postavený na hlavu a jen proto, aby to bylo zajímavé, tak to vymyslely takhle "padle na hlavu", páč mě to nedávalo smysl. Ale pointa je taková, že jsem se bavila :D A to bylo pro mě hlavní, protože si myslím, že zrovna u tohoto filmu to je nejdůležitější :) ()

hroubek

Ted is Back. Jak už tady zaznělo, moment překvapení je pryč, a o to více se nemusí držet nějaký pravidel a může se jet naplno. A to taky MacFarlane celou dobu dělá. Stejně jako u předchozí MacFarlaneovi tvorby, tak i tady na příběhu moc nezáleží. Příběh slouží k tomu, aby postavy mohly vést šílené dialogy a mít k tomu ještě šílenější gagy. A mě to baví, jelikož jsem si na tento typ humoru vypěstoval slušnou závislost při koukání na Family Guy, která má hodně společných prvků s filmy, na kterých se MacFarlane podílel. Líbí se mi, že se film nedrží zpátky, dělá si srandu ze všech a i sám ze sebe, nebojí se ukazovat buranský humor, ale na druhou stranu se taky nebojí ukázat jak moc je to inteligentní satyra, která se správně trefuje do určitých sociálních témat. Fóry se vyvedly skoro všechny a jen párkrát se stane, že vtip není tak vtipný jak zněl na papíře nebo nedává vůbec smysl. Mark Wahlberg si svojí roli naprosto užívá a je vidět, že ho to prostě baví. Seth MacFarlane je perfektní a mám skvělý hlášky a parádní gagy. Trochu jsem se bál, že Amanda Seyfried nezapadne do filmu, hodně jsem se spletl, jelikož je tady parádní a svými glumovskými oči dokáže dodat filmu potřebné emoce. Mile potěší cameo roličky Sama Jonesa, Ribisiho, Freemana a hlavně Liama Neesona. Opravdu mě těší s jakým sebevědomým se do toho MacFarlene opřel a to jak po herecké, tak i po režijní stránce. Dovoluje si hodně a doslova si užívá fanboyovské narážky na filmy a kulturní odkazy od Flashe Gordona, Jurský park, Rockyho, Pána prstenů, Snídaňový klub nebo Želvy ninja přes samotné zúčastnění na Comic-Conu, které je doslova boží, a kdo bude pozorný uvidí narážku na Total Recall. Ale i obyčejné gagy bez narážek na filmy fungují jako scéna s ničením notebooku, jízda v autě, kouření z jisté dýmky, výstup stand-up komiků, spermobanka, šikanování geegů a nerdů či celá scéna z nemocnice, která se fakt povedla. Je toho opravdu moc a ne všechny vtipy a gagy si lze zapamatovat při jednom zhlédnutí. Ted 2 se povedl a královsky mě pobavil svým velmi osobitým humorem. PS: Po titulková scéna je fakt dobrá. ()

Yoda sama

Najprv pocit "je to slabšie" potom sa to však rozbehne a okrem typických MacFarlaneovských geniálnych vtipov to má aj celkom dobrú sociálno politickú linku. Väčšinou dvojky upadajú do sebaparódie, toto však funguje celkom fajn aj samostatne a celé je to celkom fajn rozprávka. ()

L_Johnny

Další film, kde hraje hlavní úlohu perverzní, pardon, chci říct úplně normální méďa. Není to jako první díl, ale i tak docela dobré. Já se bavil. ()

Timak

Dvě geniální scény (a jedna ke všemu byla už v ukázce) nemohou změnit fakt, že jsem se nebavil. Jednička je naprosto odlišný film. Víc k tomu nelze ani říct ... 2 hvězdy (každá za jednu zábavnou scénu) ()

VasaX

Mám moc rád MacFarlaneův humor. Rád se kouknu na Marka i na Amandu. První Ted se mi líbil. Ale tenhle, ten už je mimo. Nestydatý plyšák se bere příliš vážně, a to jak v filmu, tak i film sám. A celé mě to tak trochu... sralo. Vážný a zároveň absurdní ve filmu nefunguej tak dobře jako kombinace sladkého a slaného v jídle. A i ta se musí umět použít. Takhle se z Teda stala prostě podivná kravina, která se dá velmi nenásilně protrpět (pár facepalms included), ale na konci budete mít pocit, že buď měla být vstupenka zadarmo, za to, že na to vlastně půjdete a přimhouříte oko, a nebo dvakrát tak dražší, což by zahrnovalo gram nějaké kvalitní marihuany, která by Ted 2 dala rozumnější rámec (a lépe by se na něj zapomínalo a usínalo). Já osobně se vyhýbám prvotnímu sledování filmů v narušeném stavu vědomí (too drunk, high, tired...), ale v tomhle výjimečném případě to musím schválit. Ted se snaží vetřít do přízně asi tak, jako na mol opilý kamarád na party, kdy jste mu už před dvěma hodinami řekli, že je na mol, mele kraviny a měl by raději jít domů. Svým způsobem je to pořád párty a svým způsobem zábavné, ač na úkor kamaráda, ale neskutečně otravné. ()

Co čeká Liama Neesona?

06.08.2015

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015