Romeo a Julie

• Velká Británie Romeo and Juliet (více)

V italském městě Verona spolu znepřátelené rodiny Monteků a Kapuletů vedou věčný spor. Když Romeo (Leonard Whiting), pohledný mladý Montek, poruší společenské konvence a navštíví bál Kapuletů, zamiluje se do Julie (Olivia Husseyová), krásné Kapuletky. Ti dva spolu po krátkých námluvách uprchnou, čímž ještě prohloubí napětí mezi svými rodinami. Snímek oscarového režiséra Franca Zeffirelliho je považován za jednu z nejslavnějších filmových verzí Shakespeareova klasického milostného příběhu. (Cinemax)

natalanka

Konečně jsem shlédla adaptaci, kde Je Julii tolik kolik asi má. Konečně jsou interiéry úchvatné a fantasticky dokreslují děj. Vaše oči, uši jsou plně zaměstnané a musím podotknout, že příjemně. Krása na entou. Nejsem moc darmaticky laděný fanouš, ale tady si člověk připomene, jak jsou mladí horké hlavy. Jak jsme svět vnímali my. Jak rozumět tomu hrrrrrr u dnešní mládeže. Lidi, dyť v tom se u nich oproti nám vůbec nic nezměnilo. A tak koukněte, sněte, vnímejte verše ...:-)) ()

PetrJulian

Ještě že jsem vydržel prvních asi 25 nepříliš záživných minut, byl jsem bohatě odměněn. Nádhera. Nevím, co dodat, vše už tady bylo napsáno. ()

Gortyna

Milé setkání po pětadvaceti letech. Kolega Sioned podle mě správně vycítil, že Romeo byl příliš hysterický. Byl to prostě legitimní režisérův záměr, že herce vedl k expresivnímu výrazu, který se dneska už tolik nenosí. Ale copak je možné filmu, na jehož scénáři dělal ten chlap ze Stratfordu, dát míň než čtyři hvězdičky? ()

route60

Franco Zeffirelli a W. Shakespear ti si snad byli souzeni, krásně zfilmovaný klasický příběh Romeo a Julie patří k nejlepší adaptaci která byla kdy natočena. ()

kobras5

Ach ano, příběh o tragické lásce, který zná defakto každý žák i bez čtení knihy. Navíc využití veršů při dialozích dodává filmu zvláštní kouzlo, které pouze doplňuje tu příjemně koukatelnou atmosféru. Já se ve filmu naprosto vyžíval a plně si ho užíval. Vůbec bych se nezlobil, kdyby to bylo o krapet delší. 85% (viděno na DVD česky). ()

hany83

"A navždy bude srdce jímat znova, žal Juliin a bolest Romeova"...Díky tomuhle dokonalému zpracování to rozhodně platí. Zeffirelli opět dokázal, že prostě umí! Naprosto dokonalí, autentičtí představitelé, nádherné kulisy města, hudba, která člověka téměř rozpláče, prostě krááása. Zamilovala jsem se do tohoto filmu asi ve čtrnácti a láska stále trvá... ()

SuzukiZ

Shakespeare je asi nejlepsim anglickym basnikem, ktery je na divadelnich prknech naprosto neprekonatelny. Presto me toto filmove zpracovani moc neoslovilo - prislo mi, ze vetsinu filmu nekdo brecel (ano, je to tragedie, chapu, ale prislo mi to trochu moc). Mercutio byl sice dokonaly, ale zbyl nejak nemastny neslany.. Skoda:/ ()

Mad.Lady

Na tento film se koukněte v originále. Kvůli českému dabingu byl film hrozně uječený a kazilo to dojem. Jinak vřele doporučuji! :) ()

Desmi

Jde o mé první setkání s Sheakespearem na filmovém plátně. Zároveň bude asi také poslední. První hodinu tam všichni mluví, jak kdyby byly na drogách. Nemluvě o tom hloupém humoru, který tak nemusím. Druhou polovinu filmu, jsem si na ty "obdivuhodné" slovní obraty zvykl, poněvadž jsem je už nevnímal tak intenzivně. Druhá polovina také v mnohém zachraňuje tu první. Výborný příběh, ze kterého se mohlo vymačkat mnohem více. To je můj názor. Nikterak oslnivé melodrama.. ()

Naninkaa

Napriek tomu, že snáď každý vie ako to nakoniec dopadne, do poslednej chvíle som čakala čo sa bude diať. Skvele spracované! ()

janinka123

Jsem milovnicí Shakespearových tragédií a tento film rozhodně nezklamal. To, co jsem od něj očekávala, to jsem také dostala. Oceňuji, že Romea a Julii hráli opravdu tak mladičcí lidé, jak tomu mělo být. ()

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

15.06.2019

Slavný italský scenárista a režisér Franco Zeffirelli zemřel ve věku 96 let. Zprávu médiím potvrdil jeho syn. Zeffirelli byl známý především adaptacemi Shakespearových her a taky pojetím klasických… (více)