Komentáře uživatelů k filmu (433)

 • POMO
  ****

  Angelina to tentoraz natrela aj Clintovi. Bez patosu, ktorý som očakával, s výborným Jackom O'Connellom v hlavnej roli, so silnejším príbehom. A síce nie originalitou, ale presným, čistým, starohollywooodským rozprávaním, ake robia Edward Zwick či Ron Howard. Požmurkla na Forresta Gumpa, načisto zatienila väzeňské báchorky ako Hartova vojna, a mierne parafrázovala myšlienku Vykúpenia z Shawshanku. Samozrejme, je otázne, kam by tak ambiciózny projekt dotiahla bez scenáristov Coenovcov a kameramana Deakinsa. Ale nebuďme zlí. Veď je to niekdajšia Lara Croft.(16.2.2015)

 • verbal
  **

  Andželína by se měla výhradně věnovat jen kojení té adoptované půlky Afriky, co si natahala do baráku, a už nevycházet mezi lidi. Na plátně se na ní nedá dívat, pokud tedy brzy nevezme nějakou roli z ženského koncentráku, kde by jako Miss stažená lebka dozajista vynikla na obou pólech tábora, a jako režisérka stojí taky za vyliž starou Bellu. Ten Pampalíni byl nepochybně borec, určitě si užil v životě svoje a předpokládám, že skutečným důvodem jeho smrti těsně před premiérou nebyl zápal plic, nýbrž infarkt na zkušební projekci. Nevěřím, že by scénář slavných židích bratrů byl až tak chcíplý a bezkrevný, a tak si myslím, že ta nezdravě ambiciózní vychrtlina zase dostala vcelku solidní podklad, z něhož zvládla uplácat akorát tak další kýčovitý domek pro Barbíny. Hlavního hrdinu, jehož účes stále perfektně drží jak na atletické dráze, tak na moři a v uhelných dolech, máte od počátku naprosto v prdeli a tam, kde byste měli soucítit s jeho trápením, trápí vás paradoxně jen neumětelská paní Pittka sáhodlouhými sterilními pasážemi neinventivní bezradnosti. A tak přes půl filmu tři muži ve člunu naprosto otravně pospávají a žerou suši, aby se posléze po žalostných troskách mostu přes řeku Kwai dostali až ke králi chcíplé kryse, kde toho nagelovaného a špatně hrajícího pupuše „strašlivě“ týrá nějaký ťamanský tranďák, u něhož máte pocit, že se každou chvíli na našeho cukrouše vrhne a romanticky mu požvýká ucho. Fuj, fuj, hnusný film.(12.1.2015)

 • Matty
  **

  Na povrchu možná film ze staré školy (díky Deakinsově velkofilmové, lehce kýčovité kameře), vypravěčsky ale úmorně monotónní drama bez fantazie a vlastního výrazu. Ten chybí také O'Connelovi, který z tváře nesundává stoickou masku a nedovoluje nám docenit jeho vnitřní boj, pro dramaturgickou funkčnost filmu kruciální. Navenek totiž Zamperini vinou vnějších okolností moc bojovat nemůže. Podobně jako hrdina 12 let v řetězech. McQueenův nekompromisní opus ale přes srovnatelné zpasivnění hlavní postavy netrpěl takovou repetitivností (do té míry, že přestává záležet na tom, v jakém pořadí jsou scény řazeny) a nevybízel ke kacířské otázce, proč máme sledovat utrpení zrovna tohoto muže. Protagonista Nezlomného je v úvodu definován všehovšudy jen svými italskými kořeny a skvělou fyzičkou (v běžeckých záběrech nápadně připomínajících Forresta Gumpa). O člověku, s kterým mám strávit hodinu v záchranném člunu uprostřed oceánu a další více než hodinu v japonském zajetí, bych toho rád věděl víc. Do slepé uličky vede i zlomyslná snaha o čtení proti srsti - torture porno s PG-13 ratingem, a tedy bez jediné gore scény, neberu. Zamperini není o moc plastičtější postavou než jeho sok, sadistický japonský dozorce, jehož vykreslení by bylo obviněno ze stereotypizace již někdy před 50 lety, kdy měl premiéru mnohem komplexnější Most přes řeku Kwai. Na věrohodnosti filmu ubírá a jeho schopnost vtáhnout diváka oslabuje vedle (nezáměrného?) oddramatizování také panický strach z humoru, který by dle tvůrců snad mohl narušit otupující (pro hrdinu i diváka) řetězec bolesti a utrpení. Doufal jsem, že alespoň přiměřenou komediální nadsázkou film prozradí autorský otisk bratrů Coenů. Ten se nakonec omezuje na jobovský charakter Zamperiniho příběhu, pro jistotu vypíchnutý pro-křesťanskými závěrečnými titulky (film samotný přitom náboženskou rovinu nijak nerozvíjí - ostatně jako kterýkoli jiný motiv). Kromě toho, že autentický epilog prozrazuje, o kolik větší dramatický a psychologický potenciál dřímá v Zamperiniho poválečném osudu, je zdaleka nejpůsobivější částí filmu. Za nezlomného se může označit ten, kdo pro tyto cca dvě minuty vydrží v kině sedět celé úmorné dvě hodiny. Možná to byl záměr. 45%(17.1.2015)

 • Cervenak
  ****

  Chvíľu som uvažoval aj o plnom bodovom hodnotení. Nečakane parádne, skoro až spielbergovsky natočený film. A rozhodne to nie je iba Deakinsovou kamerou, je to skrátka dobre vyrozprávaný príbeh s presnými hereckými výkonmi a takmer bez falošných tónov - takmer bez pátosu, bez násilného dramatizovania situácií, všetko je rozpovedané ľudsky, civilne, ale pritom stále zaujímavo, priam vťahujúco. Možno aj preto je to dojatie na konci úprimné, bez pocitu, že z vás Hollywood žmýka falošné emócie...(19.1.2015)

 • T2
  ***

  Rozpočet $65miliónovTržby USA $115,637,895Tržby Celosvetovo $161,459,297Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ veľmi chladno podané, jednoznačne Angelina Jolie na režisérskom poste chýbajú lepšie vyprávačské schopnosti, hlavná postava ešte ako tak, tam dosť pomôžu spomienkové návraty do minulosti keď nastávalo úspešne ťaženie pri bežeckých schopnostiach ale vedľajšie postavy úplne do prázdna, samotný príbeh má čo ponúknuť ale časom to príde dosť rozťahané bez strhujúcejšieho impulzu, technická stránka je na úrovni, len priemer /60%/(11.1.2015)

 • Marigold
  **

  Film, který ve mně probudil jen bytostnou lenost a pocit, že pokud bych někdy chtěl vidět americkou verzi Příběhu obyčejného člověka (s jiným žebříčkem hodnot a důrazem na individuální fyzickou odolnost), musel bych si pustit právě Unbroken. V jádru snesitelný řetěz snaživě odkoukaných a celkem zručně zrealizovaných scén, v nichž de facto nezáleží na pořadí, kauzalitě (člověka třeba vůbec nezajímá, proč se Hedlund ve vložené scéně náhle rozpláče) a už vůbec ne na psychologii. Neobratně vložené flashbacky jsou postaveny na proklamacích, které by mohly zaznít i v libovolné pixarovce, následné dialogy tak trochu vypadají, jako by padaly z random generátoru hlášek z válečných filmů. Coeni to malinko píšou jako materiál pro začátečníky, lekce Točíme o hrdinech. 90 minut utrpení čím dál tím víc připomíná soft exploataci (můžeme soucítit s postavou, která je jen nosičem na hadry a makeup?), na konci ambiciózně korunovanou snahou o jakýsi kristovský mýtus, nebo co ta epizoda s trámem vlastně znamená. Who bloody cares? Angelina je poučená, jako protekční dítko má k ruce elitní crew, takže Nezlomný se hýbe a vypadá hezky (místy díky Deakinsově kameře až nemístně hezky a estétsky). Je to trochu dinosauří pocta staré škole válečného filmu bez schopnosti cokoli zásadního pochopit a přinést. Válečný screensaver. Mattyho srovnání s McQueenem je zcela na místě. Ostatně, vlastně bych mohl jenom symbolicky podepsat celé jeho hodnocení. [50%](4.2.2015)

 • Fr
  ***

  MOTIVOVÁN SVOU VÍROU SPATŘIL, ŽE CESTA KUPŘEDU NENÍ POMSTOU, ALE ODPUŠTĚNÍM… /// Loui byl italskej spratek, co rost pro kriminál. Zachránil ho brácha, páč ho přivedl k běhu. Forrestovi stačilo říct „utíkej“, Loui zase reagoval na „blbýho Taliána“… Sledujeme flashbacky a hned za tu úvodní válečnou scénu chcu před Angelínou smeknout. Pak dětství, zase „přítomnost“, pak běháme a zase „přítomnost“ – tedy válka. Vono je totiž co vypravovat. Jen by bylo potřeba rozumně zvážit, jakou dobu čemu věnovat. Chápu, že „námořnický“ dobrodružství je věc neuvěřitelná, ale to, že se kluci nuděj, neznamená, že musím taky. Příběh má bejt o přežití, nezlomnosti ducha a odpuštění. Přežití by jsme měli. K odpuštění se nedostaneme. (To si musíš pustit Koleje osudu.) Zbejvá nezlomnost. Tu nám ztělesňuje šílenej žlutokožec a sadomasochistický choutky A. Jolie. Opodstatněnost drsnejch scén jsem chápal V zemi krve a medu. I tady beru, že pracovní tábor nebyl med (ale spíš krev). Ovšem proč místo nekonečnýho utrpení neukázat třeba „usmíření“, a pak… no vždyť ten týpek byl i na olympiádě v Naganu! Když dva dělají totéž, tak to prostě není totéž. Takovej Chris Kyle zažil oproti Louisovi Zamperinimu prdlajs. Ale filmově ho válcuje! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Nezlomný“, kterou v roce 2010 napsala Laura Hillenbrand, číst nebudu. 2.) Jedu jen kusy podle skutečnejch událostí. 3.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(26.1.2015)

 • Zeck
  **

  Prachsprostý oskarový kalkul jedné herecké a nyní i režisérské diletantky, která dostala chuť na zlaté kovové dildo, tak si vyhlídla nejsilnější příběh na trhu, který by sterilně vysrala na plátno, aby díky tomu příběhu, nikoliv své kvalitě, mohla být odměněna a pěkně si tou zlatou palicí vyprstila ego a Pittův svěrač. Chápu, že po těch všech velkofilmech (jeden brak), které už stihla natočit, získala pocit jistoty v režisérských kramflecích, ale vzít si za rukojmí námět, který by v rukou schopného režiséra i drtil koule, to je prostě na hovno, hlavně pro toho chlapa, o kterém to celé je. Nevím, co na té rozvleklé nudě popisující něco extrémně zajímavého mám vlastně hodnotit, protože jak sportovní část, část o ztroskotání, tak i o zajetí působí jako parodie na ty desítky filmů, které měly příběhově obsaženou jen jednu část a přesto dokázaly být zábavnější. Zrzavý a špatně hrající Angličan O'Connell představující Italo-Američana s čerstvě nabarvenou palicí na svítivě černou, působí pod taktovou Angelínky jako zmutovaný Mirek Dušín, kterého na jeho trnité cestě za Nezlomením a Neposráním provází ještě větší Mirkové Dušínové (Američané), aby se pak Polozlomen a Poloposrán zastavil u někoho, kdo má být drsně fanatický, degradovaný japonský důstojník a velitel tábora, frustrovaný z prohrávané války a jeho vlastní nejistoty, a přitom celou dobu navozoval dojem jen nebohého teenagera, pravděpodobně buzny, s neuspořádanou orientací. Ovšem, jestli to nebyl režijní záměr, stejně jako ta cca. hodina na moři plná nudy, která měla pravděpodobně dostat diváka do duše mužů v beznadějné situaci, kteří přitom od první minuty až po druhý měsíc neprojdou výraznější psychologickou proměnou, krom toho, že se jednou pomodlí. Nebavilo mě na tom nic, ale Američané si jistě pošmáknou, protože ačkoliv Angelínka nedokázala navodit žádnou psychologii, atmosféru a pocit, že sledujeme neskutečný životní příběh. Patosu, klišé, sentimentu a patriotismu tam nasrala jak jen to šlo, za což se dnes Oskary dávají, nebo ne? 40%(24.1.2015)

 • xxmartinxx
  **

  To je tak, když se nejschopnější lidi v oboru sejdou pod vedením někoho bez vize a talentu. Filmoví teoretici se vždycky dohadovali, kdo že je to ten autor filmu. A argumentovali těmi nejlepšími jako Občan Kane a Vertigo. Šli na to špatně. Že na režisérovi všechno stojí, nedokazují ty od mistrů, kde se snadno řekne, že tu geniální kameru dodal prostě kameraman, ale právě ty od privilegovaných rozmazlených a notně neschopných spratků jako Angelina Jolie, která si může najmout nejlepší lidi od fochu (krom herců), ale nic z nich nedostat. Pak je naprosto jasné, co tu chybí - režie. A tenhle film jde buď prospat, nebo za jeho prázdnou aroganci, proti které se mám leda tendenci co nejarogantněji vymezit, nenávidět. 1 a 1/2(20.1.2015)

 • ORIN
  ***

  V době, kdy se Hollywood snaží přicházet s projekty více či méně narušujícími koncept klasického vyprávění, natočila Angelina Jolie "film bez ozvláštnění" - natolik neinvenční, akademický, schematický a šablonovitý, který se v zásadních momentech sice musí držet životopisných faktů, ale v těch dílčích je zcela jistě mohutně (konvenčně) dramatizován. Typický oscarový projekt (v USA premiéra 25.12.2014), který vzniknout tak před dvaceti lety asi by nějakou sošku ukořistil a dostalo by se mu větší pozornosti, než si zaslouží. Takhle zůstalo "naštěstí" pouze u 3 nominací, navíc v technických kategoriích.(8.6.2015)

 • Hal_Moore
  ***

  Většinu stopáže jsem se bavil. Scény v letadle nebo ve vězeňských táborech byly velmi intenzivní a profesionálně natočené. Dnes už se stejně nejspíš nedozvíme, zda-li se v japonských vězeňských táborech opravdu děly věci, kterým jsem byl posleních 140 minut "svědkem", prameny se různí (samozřejmě záleží na tom, zda-li jsou to prameny japonské, nebo ze zemí tehdejších spojenců). Naopak scény na moři, celý sportovní segment a rádoby dojímavý doslov (bez řádného zakončení příběhu) - to mě neoslovilo vůbec. Možná přítomnost až příliš velkého počtu hvězdných scénáristů udělalo Nezlomnému medvědí službu. Naopak po technické stránce (kamera, střih, hudba, zvuk) nelze nic vytknout a i herecky film obstál. První velký projekt Angeliny Jolie mě bavil o něco více než kniha, ale pro příště by to chtělo trochu vlastní invence. Obklopit se hvězdnou crew a talentovaným obsazením nestačí, Nezlomný je toho krásným důkazem.(18.1.2015)

 • johnn333
  ***

  Na počátku přišla Angelina do studia Universal, kde bylo pusto a prázdno. I řekla Angelina: "Buďte scenáristé!" A přišli bratři Coenové, režiséři a scenáristé Big Lebowskiho, Týhle země, co není pro starý a Bartona Finka. Bylo to dobré. I řekla Angelina: "Buď kameraman!" Zjevil se Roger Deakins, kameraman Farga, Zabití Jesseho Jamese a Skyfallu. A bylo to dokonce moc, moc dobré. I řekla Angelina: "Učiňme člověka, který to pak sestříhá!" Ihned dorazil William Goldenberg, co stříhal Nelítostný souboj, Gone Baby Gone i Argo. I řekla Angelina: "Nechť k tomu všemu hraje hudba!" A skládat začal Alexandre Desplat, co skládal pro Královu řeč, Královnu i Strom života. Znělo to krásně! Angelina se na všechny podívala a viděla, že je to krásné. Tak se zvedla k odchodu. "Ale Angie, teď přece začínáme. Chceme slyšet vizi. Seš režisérka!" odvážil se pípnout Deakins. Angie už ale byla v tahu. Zvenku zamčeného ateliéru 7 se jen ozvalo: "Běda, jestli to nebude hotový do devíti měsíců!" Bylo. Po devíti měsících se na premiéře Unbroken samozřejmě všichni objímali.(23.1.2015)

 • Gilmour93
  ***

  Pan Skleněný by řekl, že když jsou lidé, co v bombardéru při první akci zakopnou o momentový klíč, vypadnou otevřenou pumovnicí a po pádu se napíchnou na zvídavého mečouna, musí tu být i Louis Zamperini.. Heroismus může být inspirující, ale od chvíle, kdy si na Nezlomného zasedne sadistická Japonečka, se vše už jen točí v kruhu rutiny a špatných režisérských rozhodnutí. S tímhle tvůrčím ansámblem musí být Angelina hodnocena jako kanadský kouč na Světovém poháru, jehož tým vypadne v semifinále.. Apropo, od Memphis Belle už uplynulo hodně času a něco nového ve stylu prvních deseti minut bych rozhodně uvítal..(18.11.2019)

 • Kaka
  ***

  Angelina překvapuje svojí staromilskou, důslednou režií a velice uvědomělým tónem, kterým je nasáklý celý film. Není tam mnoho peaků, ale standart si drží celou stopáž. Bohužel tempo (tah na branku) dramaticky selhává a nedrží konzistenci. Vzhledem k bravurní úvodní desetiminutovce, která člověka patřičně navnadí je cítit stagnace po celý zbytek tohohle dobrodružného příběhu, který má základní dějovou premisu ze Shawshanku, avšak kvalitativně je o trochu níž. V podstatě bez sentimentu - za to palec na horu. Ženský to v Hollywoodu koulí zdatně (Bigelow, Jolie). Herecky OK, Deakins jistota.(16.7.2016)

 • Rogue
  **

  Fragmentálně dobré (Deakinsova kamera, ale vlastně i jednotlivé scény by samostatně působily ok), jako celek uondaná tragédie bez ksichtu. Válečný film ze staré školy, u kterého se jakékoliv city k hlavnímu hrdinovy hledají těžko - definovaný tím, že je ital, nezajímá diváka celých 130 minut. Příchod flashbacků je vidět půl minuty předem, scény jsou buď příliš krátké nebo příliš dlouhé, jejich společným znakem však je, že nic nikam neposunou. Louis je během filmu provlečen různorodým utrpením, aniž by to zanechalo nějaký pocit, nebo alespoň nenudilo. Repetetivní lehce podprůměrná nuda, jejíž největší nedostatky vyplynou při srovnání s podobnými filmy (např. Boylovými několika hodinami a jedním kamenem). Vlastně se mi zdá, jako kdyby někdo bez talentu, touhy něco říct, schopnosti inovace a kombinace velmi schopně napodobil scény jiných filmů a pak je učebnicově poskládal. Svým způsobem je to mnohem horší než většina špatných filmů. Angelina to celé zvládla bez chyb a zároveň strašně špatně.(16.4.2016)

 • D.Moore
  *****

  Silný příběh, výborně natočený i zahraný. Překvapil mě (mile) velký prostor věnovaný pobytu v záchranném člunu, bavila mě věrohodná síla ducha, která z hlavního hrdiny vyzařovala od začátku do konce, nepostřehl jsem ani chvilku zbytečného patosu, kterého jsem se původně trochu obával. Všechno bylo lidské, kamera Rogera Deakinse byla krásná jako vždy (obzvlášť se zmíněným sytě žlutým člunem na hladině modrého oceánu si vyhrál), hudba Alexandra Desplata byla tentokrát většinou spíše nenápadná, ale v několika důležitých momentech nepřeslechnutelná, a Angelina Jolie opět režírovala tím eastwoodovským (a snad i trochu spielbergovským) stylem, přehledně, zlehka a tu a tam s nějakým skvělým záběrem, jako bylo třeba připlutí člunu do stínu japonské lodi (zase ten oceán, já vím).(22.11.2017)

 • gogo76
  ****

  Žeby po Kathryn Biegelow prevzala štafetu chlapských filmov Angelina? Už jej drsný výlet na Balkán vo filme V zemi krvi a medu ma zaujal a na tento film som sa tešil ešte viac. Film sa Angeline opäť vydaril a znova nechápem tie nízke hodnotenia. Že scény na mori boli nudné? Osobne som to videl ako to najlepšie na filme, milujem filmy o prežití. Úvodná prestrelka výborná a dráma v zajateckom tábore veľmi slušne zobrazená. Veľká časť filmu sa výrazne podobá nizkorozpočtovému filmu Against the sun .Rád by som si prečítal aj knihu, dúfam, že sa k nej raz dostanem. Aj keď je film z vojnového obdobia, rozhodne sa nejedná o typického zástupcu žánru a v pohode ho zvládnu aj diváci, ktorí sa vojnovému žánru vyhýbajú. O čosi viac scén by som rád videl s Olympiády v Berlíne a niektoré prestrihy a spomienkové scény by som urobil inak alebo zoradil v inom poradí. S malými zmenami by som filmu dal i plný počet. Takto silné štyri. 80%.(5.7.2015)

 • tahit
  **

  Několik obecných poznatků. K čemu a nač tak mají Američané pořád nutnou potřebu heroizovat své hrdiny, když to není vůbec realistický pohled na legendu. Vycházím z předpokladu, že i fyziologie člověka má své meze. Potom děsném mlácení by olympijský vítěz nebyl schopen ani předpažit v úhlu pětačtyřiceti stupňů. Přesto všechno lze také říci, že první polovina je realistická, dále dramaticky vyšperkovaná hloupost(21.11.2015)

 • Wacoslav1
  **

  Tak mám za sebou pravděpodobně poslední z letošních filmů nominovaných na Oscara kterej uvidím a opět jsem se moc nebavil. Já fakt nevím čím to je, přitom si myslím, že solidní drama obzvlášť pokud je ze života ocenit dokážu, ale tyhle typy filmů jsou prostě takový divný. Nevím jak to říct, prostě nalajnovaný podle šablony aby splňovali to co mají splňovat. do jaký míry za fakt, že film je divně rozskouskovanej místy pekelně nudnej a předvídatelnej může scénář či nezkušenost režisérky spekulovat nehodlám na to jsou tu jiní odborníci.40%(26.1.2015)

 • Davies182
  **

  Když po měsících mučení konečně zjistíte, že je velitel vašeho zajateckého tábora gay (a vy jste souhrou náhod nejsympatičtější vězeň široko daleko), je ten pravý čas, vzít nohy na ramena. Je to pěkné, je to hezky natočené, ale je to nepopsatelně nudné a ubíjející. Když v dobrodružném snímku chybí napětí, je zle.(13.6.2015)

 • Xmilden
  ****

  Kdo by to byl řekl že mě Unbroken bude bavit mnohem více než přeceňovaná Imitation Game. Se soudy typu, o tom jak se z Angeliny stává ženská verze Clinta Eastwooda, bych zatím počkal. Nicméně přesto si myslím že svou prvotinu zvládla solidně. Za nejlepší část filmu považuji boj na moři. Fakt že se jedná o dalšího neporazitelného Američana, kterého nezlomí nic a nikdo se mě dařilo úspěšně ignorovat. Množství patosu se tentokráte dostavilo jen v nezbytně menším množství, takže tleskám. 70%(30.3.2015)

 • paascha
  **

  Ještě zhruba po čtvrthoďce jsem si říkal, že to není zlý, ale to jsem se rouhal jako muslim před řeznictvím. Pak to začalo houstnout a houstnout a jediné, co chybělo k tomu, aby se z toho stala totál sračka, byla zazpívaná USA hymna s rukou na koze. Amíci asi budou trestat Japonsko, jiný smysl v tom nevidím(18.1.2015)

 • Fiftis
  *****

  Louie Zamperini sa stal v Amerike symbolom obrovskej národnej sily, ktorá ho postavila na piedestál hrdinov. Heroický príbeh syna talianskych migrantov nedal spávať spisovateľke Laure Hillenbrand a neskôr ani herečke, režisérke a hollywoodskej sexbombe Angeline Jolie. Akokoľvek vyznieva príbeh pateticky, jeho pravdivosť nepustí. Angelina Jolie však opomenula viaceré fakty a najmä obdobie dospievania pre účely zbytočného sentimentu prikrášlili. V skutočnosti bol Louie Zamperini ako tínedžer zlodej a bitkár a nie len nepochopený nezbedník čeliaci krivdám. Ale to by neboli amíci, keby neurobili aj z teroristu národného hrdinu. Za scenárom stoja autorsky spoľahliví, Oscaroví bratia Coenovci, tento príbeh však nepatrí medzi špičku ich tvorby. Príliš súcitu a úcty k príbehu im šliapalo na brzdu a pod tlakom rešpektu uviazla i Angelina. Psychologizácia postáv pláva na povrchu a ponára sa len občas a zľahka. Tri nominácie na Oscara (kamera, strih zvuku, mix zvuku) už snímke zabezpečili pozornosť, sympatie zaručí intenzita príbehu, záverečné autentické momenty dojmú. A hlavne sa na to proste dobre díva.(31.5.2019)

 • Shakers
  ****

  Mňom. To že Angie dokáže zaujať pred kamerou to sme už zistili. A to že dokáže zaujať aj za kamerou (bez sexi figuty) to som zistil teraz. Zaujímavý mix žánrov (cez šport, vojnu až po drámu o prežitie) a tvrdý režim tam v tej dobe je hlavný ťahák filmu. Mohlo by to byť aj o niečo kratšie, aby sa pridalo na tempe, každopádne ja som sa moc nenudil. Fajn hlavný hrdina, dobrá hudba Desplata a sympatický záver. 80% - 4*(5.5.2015)

 • Pepinec
  ***

  Tak už i Královna Všehomíra se nám válečně vyjádřila, kdo bude další? V době, kdy se střílí ve školách, v kavárnách, divadlech, kinech, hospodách, metrech, na ulicích...v takové době nepotřebuju vidět válku ještě navíc ve filmu. Nezlomný mě zlomil zhruba v polovině; i když hezky natočeno, k čemu to?(31.12.2015)

 • Beckett51
  ****

  Bejt trošku víc do citů propracovanej vztah s Louiem a Watanabem, neváhal bych dát plnej počet. Překvapení jako hrom.(7.7.2015)

 • pepo
  ***

  Dobrý film ale bohužiaľ opäť raz premárnený potenciál. Ron Howard alebo Edward Zwick by z toho urobili pecku. Angelina sa namiesto toho aby Nezlomného natočila moderne, strhujúco a diváka emočne rozmetala ubieha k najväčším klasikom a snaží sa kopírovať oldschool legendy. Tá snaha natočiť veľký, dôležitý,ľudský a pritom nesentimentálny film je zjavná z každého záberu. Ale bohužiaľ na to zatiaľ nemá. V spoločnosti ambícií Hartovej vojny alebo Temného úsvitu by bolo Nezlomnému lepšie než pri smutnom sa ohliadaní za Mostom cez rieku Kwai, Stalagom 17 alebo Ríšou slnka. 7/10(18.7.2015)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Knihu neznám, ale věřím, že asi bude dechberoucí, tedy úplně jiná (čti mnohem lepší) než tento film AJ. Formální stránka nemá větších problémů, bohužel už mě začíná srát forma flashbacků, kór v situaci, kdy tvůrce nedokáže řádně chytit diváka za gágor. Obecně jsou skoky dále či blíže do minulosti vhodné pouze v případech, kde audience dostává neúprosný emociolání világoš, čímž mu tvůrce nechává vydechnout. Bohužel AJ se daří budovat atmosféru tíhy událostí jen obtížně, přičemž zmíněná strukturalizace příběhu k tomu přispívá měrou vrchovatou. A ona je to vlastně největší výtka. Jak by to bylo krásný a vyšponovaný, kdybychom byli svědky lineárního příběhu od dětštví, přes Olympiádu, leteckou válku, námořní survival, až po zajetí? Bohužel, nedá sa. Na přes dvou hodinách jsem netrpěl, ale díky podmáčenému střelnému prachu Unbroken doporučit moc nemůžu. 65%(5.5.2015)

 • liskam
  **

  No že bych to musel vidět dvakrát....?! To určitě nééééé. Lepší bude dozajista výlet na Kokořín. Za mě 47%(21.7.2015)

 • mzss1
  ****

  |80%| Na tento film jsem se díky zajímavému traileru dost těšil. Trochu jsem se obával, že to bude celé pojato tak nějak přehnaně, že hlavní hrdina dokáže vše atd. Naštěstí tomu tak vůbec nebylo. Nějaké trošičku nelogické chyby tam byly, ale moc jich nebylo. Spíš šlo o vylepšování, mohlo to být ještě víc velkolepější, zabrousit víc do minulosti, resp. Do dětství hlavního herce a byla by to možná totální špička. Nicméně, zklamaný z filmu vůbec nejsem, dostal jsem hodně. Má to zajímavý úvod, do toho následuje pár flashbacků, které ještě víc upevní příběh snímku. Herecké obsazení je na tom výborně. Každý dokáže dobře sehrát svou roli, nejvíc samozřejmě herec hlavního hrdiny Jack O’Connell, který mě velmi zaujal. No, nedá se přesně určit, která pasáž filmu se mi líbila nejvíc. Jestli zajatecký tábor nebo třeba nekonečně dlouhé plavení na člunech. Doslova jsem hltal okamžiky na člunech, kdy O'Connell s 2 ostatními společníky bojovali s hladem a žízní - téměř jsem to prožíval. Třeba úplný konec filmu mi moc oslavný a skvělý nepřišel, ale nic proti tomu. PG-13 převedení – s tím jsem moc problém neměl. Ta brutalita, myslím tím spíš ty velké údery, co musel O’Connell v zajateckém táboře schytat, byly celkem tvrdé a šel z nich ten pravý efekt. R-ko by bylo samozřejmě lepší, ale s tímto se dalo vypořádat. Hudba od Desplatta byla dobrá, ne nějak oslnující a zapamatovatelná, ale dala se hezky poslouchat. Po skončení filmů mi dost v hlavě utkvělo. Na plný počet to není – jak už jsem zminoval níže, ale přesto jsem dostal solidní zážitek. Dlouhá stopáž uběhla jak voda. Angelina Jolie odvedla slušnou práci. I pár emocí nechybělo ve filmu, když jich mohlo být víc atd. No, pořád bych si něco našel a pitval bych dál, ale myslím, že vše podstatné jsem napsal už.(20.1.2015)

 • misterz
  ***

  Vzhľadom na námet som čakal niečo viac. Nemalo to ten dramatický drive ako by sa žiadalo, čo malo samozrejme za následok takmer nulovú emočnú úroveň. Po obsahovej stránke je to snáď zlepenec všetkého možného (aj keď sa vraj ide podľa skutočnej udalosti). Jediné, čo film ponúkne je akási vízia zaujímavého chlapíka, ktorý keď sa zaťal tak zdolal každú prekážku. Ale v konečnom dôsledku toho film veľa nepovie. Na druhú stranu pár momentov zaujalo, čo ťahá film aspoň do toho čistého priemeru. 60/100(19.3.2015)

 • Aknah
  ****

  Angelino! Nikdy bych si nemyslela, že tohle řeknu, ale jsi dobrá! Skvělé scény, výborně natočené utrpení, opravdu jsem to prožívala s nimi... A opět jsem ráda, že jsem si nic k filmu nečetla... protože o to víc mě potěšilo, že je to natočeno podle skutečné události... Skvěle zpracované válečné drama.(17.6.2015)

 • kingik
  *****

  Zdivočelá japonská země políbená medovými pysky Angeliny Jolie. Jeho (pyj) nedokázali zlomit. Americký Maděra Jack O´Connell končí svoji válečnou pouť v zajateckém lágru, kde z rukou sadistického šikmookého hermafrodita přijímá bolest a ponížení. Angelina v prvních fázích koketuje s ambiciozním cílem, pak se ale upne na vyboulené, nikoliv ploché, emoce a rybolov, načež ji oscarové sošky uplavaly, to ovšem neznamená, že by tenhle výtvarný pohled na americko-japonské vztahy nesklidil ovace u diváků. Film vládne mnoha kvalitními atributy: šikovná kamera Rogera Deakinse je na vodě i na souši výstavně kultivovaná, výpravně se jedná o věrně vyobrazené scenérie, na scénáři zaujme tandem Ethan a Joel Coen a Angelina utahuje sice brutalitě opratě, ovšem plně využívá svých občasných sadistických choutek, kterými jasně ukazuje, že coby žena nehodlá točit uhlazené bijáky. Vždy se vyskytne problém s hodnověrností skutečných událostí. Zpočátku jsem ani já moc nefandil Jacku O´Connellovi, že mě na dvě hodiny patřičně zabaví. Jeho obsazení nepůsobilo nikterak zajímavě, ovšem postupně ukázal, že přece jen něco z hereckého řemesla pochytil a postupně jeho kreace nabírala na kvalitě i působivosti. A dokonce se ukázalo, že i mužský vlas dokáže být odolný/nezlomný v extrémních podmínkách, a jak je vidno, účes bez laku a tužidla perfektně drží za každého počasí. Když se Angelině nebude zase ctít tolik vlézt před kameru, za kamerou má místo pevné a válečné okamžiky má náležitě osvojené. 10/10(19.11.2019)

 • Ant
  ***

  Těžký průměr, na kterém se projevila nezkušenost Angeliny. Tempo filmu bylo mimo od začátku do konce, kdy se jen přesouváme z jedné lokality do druhé v divných intervalech, které jsou buď příliš krátké nebo dlouhé na to, aby vzbudily nějaké emoce. Poprvé musím říct, že Deakinsova kamera se k filmu nehodila. Kamera byla paradoxně velmi "vřelá" a barevná, zatímco téma filmu bylo temné a depresivní. Herci nemají šanci se projevit. Několik z postav umře a ani si toho nevšimnete. Jack O'Connell tu funguje jen jako připomínka "síly ducha". Vůbec jsem netušila, co se v něm vnitřně odehrává. Stereotypický hrdina, který snáší rány, protože to je podle tohoto filmu to nejdůležitější poselství.(12.1.2015)

 • swamp
  ***

  Neskutečně zdlouhavý film Angeliny Jolie, který má sice některé pasáže zajímavé (část ve člunu, japonské zajetí), ale dohromady mi to bohužel nějak nefungovalo.(26.11.2015)

 • Snorlax
  odpad!

  Ani se nedivím, že to Coenové nechtěli sami režírovat. Příběhů o nezničitelném hrdinovi je plný Hollywood. Jenže v těch onomu bájnému rekovi alespoň o něco jde, o záchranu rodiny, města, nebo rovnou celé planety. Ale zde? Hlavní hrdina si jen tak bezúčelně vzdoruje, aby si zavzdoroval. A nakonec se zachrání. Tím pohádka o pánovi s nadpřirozenými schopnostmi končí. Škoda, že mu v mezičase nenarostla křídla, mohl se laškovně vznášet nad zajateckým táborem.(8.12.2018)

 • sochoking
  *****

  Ked' som videl plagát, ako drží tú dosku nad hlavou a v záhlaví filmu Válečný / Životopisný / Sportovní / Drama, tak som myslel, že to bude o snowbord'ákovi!(30.1.2015)

 • Big Bear
  *****

  ,,THIS IS GREEN HORNET! WE GOING DOWN! MAY DAY!'' --- Tuším, že to bylo v roce 2009 kdy vyšla v USA kniha americké spisovatelky Laury Hillenbrandové UNBROKEN. Knihu sepsala na základě pamětí a autobiografických zápisků Luise Zamperiniho a ihned se stala senzací. Získala mnoho literárních ocenění jako např. Los Angeles Times Book Prize za rok 2010. Práva na zfilmování příběhu koupila spol. Universal Pictures. Není se co divit. Životní příběh Luise totiž za to stojí. Ona by stačila i jen část jeho života na skvělý film či knihu. Máme zde italského ustrkovaného přistěhovalce ve Státech třicátých let se kterým jsou jen problémy a policie jej často vodí domů nešťastným rodičům. Ale chlapce začne bavit běhání a nakonec skutečně reprezentuje USA na olympijských hrách v Berlíně... A máme tu příběh poručíka amerického letectva, který po zřícení jeho librátoru přežije 33 dní uprostře Tichého oceánu v dinghy. Máme zde také amerického POW, střídajícícho japonské tábory a podstupujícího šikanu a teror ze strany stráží a velitele tábora. A máme zde v neposlední řadě i člověka, který tam uprostřed nekonečných dálav oceánu, mučen hladem, žízní a strachem o své přeživší přátele našel Boha a díky čemuž po válce ač těžce postraumatizován a trvale zdravotně postižen svým věznitelům a mučitelům odpustil a stal se hluboce věřícím člověkem. Jak říkám, každá z těchto etap jeho života by vydala na oscarový film. Když vroce 2011 kniha vyšla v českém překladu, hned jsem do ní šel i když bratru stála pětikilo! Přelétl jsem ji jedním dechem. Pak jsem se dozvěděl zprvu těžko uvěřitelnou věc a to že se má příběh Luise natáčet a že režije se chopila Angelina Jolie. Díky přečtené knize si myslím, že mohu mnohem více posoudit zpracování filmu než řada zde komentujícíh ,,znalců''. Bohužel jsem byl ale také zcela ošizen o moment překvapení... Z některých komentů jsem mezi řádky četl - co je to za drzost, co si to ta hérečka Angelina vlastně o sobě myslí, že je rejža? A tak tu čteme jak je film plochý, bez emocí, jak je Angelina nezkušená, že takovej Král Krysa, to je umění a né todlecto... Pche. Vy co jste to ještě neviděli, nenechte se zmást. Angelina to dala. A dala to skvěle. A dala to i když měla zdravotní problémy a musela si kvůli rakovině nechat vzít prsa. Ano Angelina - Lara Croft si nechala vzít prsa... A do toho natočila celý životní příběh Luise, pravda vtěsnaný do 137 minut. Ano, snad mohla ta běžecká část filmu být delší - říkají milovníci sportovních filmů. Ano, snad mohla ta část na moři být delší - říkám já. Angelina se rozhodla největší část filmu věnovat dění ve sběrném táboře a otrocké dřině v dolech. Bylo to totiž pro Zamperiniho to klíčové období. To ostatní byla jen cesta k poznání. Měl bych také co vytknout. Dle mého Angelila zvolila naprosto nevhodné zasazení flashbacků do děje. Vy byjste se při vědomí, že váš bombardér jde dolů se zadřenými motory, kdy radista vysílá SOS a vy v předpisové pozici pro nouzák na vodě - vzpomněli by jste si zrovna jak běháte po dráze v tretrách před Hitlerem? Já asi ne. Soustředil bych se jen na náraz a na to kde jsou čluny, zda mám dobře upevněnou MAE WEST atd... Nejvíce mne ale mrzela absence jednoho okmažiku z knihy. Luis v knize vypráví jak cítil, že umírá a jejich člun se dostal do pásma tišin. Oceán byl jak zrcadlo, zcela rovný bez vln s odrazem věrným oblohy. Tam našel Boha. To jsem chtěl ve filmu vidět, ale nebylo to tam. A mrzí mne to, protože tak jak jsem si reálie představoval při čtení knihy, Angelina je úplně věrně ztvárnila ve stejných obrazech. Vzpomínkami se řídila velmi věrně a soustředila se i na zdánlivé maličkosti. Film je natočen poctivě. K té POW části nemám výhrad i šikany ze strany japonského seržanta Birda. Luis naštěstí tuto péči přežil. Tisíce zajatců a zejména letců to štěstí nemělo a zemřelo při podobné péči v táborech po celé Asii. Zejména letce od Doolitleova náletu na Tokio Japonci nenáviděli a mohli je zabíjet. A jak Amíci postupovali dál a dál, jak potápěli Japoncům jednu loď za druhou teror se stupňoval. Získáním Marian dospěli Američané do bodu, kdy v doletu B29 bylo samotné Japonsko. Jeho města stavěná v drtivé míře ze dřeva a papíru se stala cílem desítek náletů B29, shazujícíh kontejnery s fosforem. Výsledekm byly vypálené čvereční kilometry zástavby, některá menší města zmizela... Japonci kvůli tomu letce nenáviděli a být v té době setřelen na územím ovládaném Japonci, bylo lepší po dopadu nepočítat se životem. Luis naštěstí havaroval v roce 1943, tedy ještě v době, kdy pro americké bombardéry bylo Japonsko mimo dolet. Mimochodem po vylovení z moře se k přeživším Japonci na transportní lodi chovali neskutečně mile a zdvořile, obzvláště po tom co se dozvěděli, že přeživší urazili ve člunu skoro celou vzdálenost od Oahu až k Marshallovým ostrovům (to ve filmu také nebylo). Bé dvacetčtyřky Liberátory miluji, takže hned první minuty náletu na palubě B24,, Super Mana'' letecký souboj se Zery i jeho nouzák mne nadchly. Stejně tak pátrací operace na palube B24 ,,Green Hornet'' a jeho havárie na vodě byly super. Srdce každého leteckého fnady při sledování zaplesá ! Ale tohle není válečný film. Je to film za války se odehrávající. Tento film je velkou obžalobou zrůdnosti Japonců a jejich chování k válečným zajatcům, bez respektování mezinárodního práva. Film je však také o síle člověka, o víře a o síle odpuštění. A v neposlední řadě je film i obhajobou svržení atomových bomb na japonská města. tento akt (někdy nazývaný odpůrci atomu barbarským) zachránil statisíce životů zajataých spojeneckých vojáků, které jinak byl rozkaz už jen kvůli svědkům mučení, poprav a otrocké práce - zlikvidovat. Ukončení války velkému množství zachránilo život i když řada poprav se odehrála i po japonské kapiotulaci... Angelina to dala a ne že ne. Určitě to mohlo být lepší, ale určitě to také mohlo být horší. Je mi moc líto, že se slavnostního promítání Luis Zamperini nedožil. Naštěstí je jeho úžasný příběh vepsán do knihy a zaznamenán v tomto filmu. Dal bych za 4 hvězdičky, ale dám i pátou abych zlepšil Angelině a Luisovi skóre zde. Skóre neprávem nízké, které psali ti, co nepochopili. Dávám 5 hvězd. * * * * *(10.1.2015)

 • eLeR
  ****

  Som naozaj rada, že sa to tej Jolie celkom slušne podarilo natočiť. To znamená, že úplne prestane hrať a bude sa venovať len réžii. Hurá! Ale dosť srandy. Rozmýšľam, či sa dá vôbec úplne zmrviť film, keď máte pri sebe mená ako sú bratia Coenovci, Deakins a Desplat. Život mal Zamperini naozaj dlhý, a v niektorých okamihoch veľmi ťažký. Výber O'Connella do hlavnej role bol dosť dobrý, pretože to odhodlanie a nezlomnosť ja v tých jeho očiach a pohľade vidím neustále. Film ma bavil od začiatku do konca, a aj napriek niektorým častiam, ktoré sa mi páčili menej dávam rozhodne 4 hviezdy. No a ešte niečo nakoniec, ten Hedlundov hlas, to bol balzám pre moje uši :-) ako aj posledný song filmu.(27.2.2015)

 • Chrustyn
  **

  Neskutečně utahaný snímek, který sice skrývá silný příběh o vůli přežít, ale jeho zpracování je na hranici průměru.(30.4.2015)

 • Happens
  **

  Záměr režiséra na vybuzení jakých emocí?...mi stále není jasný. Prostě jen dvouhodinová mučírna jednoho italského amíka z období druhé světové.(26.7.2020)

 • Sofia
  ****

  Silný příběh, který by ale v rukou zkušenějšího režiséra dopadl mnohem lépe. Ze začátku mi vadilo nechronologické vyprávění, část na moři byla značně (i přes všechny ty žraloky) nezáživná, teprve v japonském zajetí to začalo být zajímavé. Chyběly mi emocionálně vypjaté scény (dostalo mě snad jen zobrazení vyhublého těla Zamperiniho kamaráda v džungli a samotný konec s fotkami) a naprosto mi neseděl herecký představitel krutého japonského dozorce - vypadal spíše jako vystrašená ženská než jako sadistické zvíře. Trošku mě to tedy zklamalo, ale už se těším na knižní předlohu, kterou mi naložil Ježíšek.(1.1.2015)

 • dopitak
  ***

  Něco jako Válečný kůň v pyskatém provedení. Zajímavý příběh, jenž by se taky dal dobře natočit, ale snaha dostat do toho senzaci, šok a mraky amerického vlastenectví z toho udělaly v mých očích propadák. Kolega verbal má recht. Proč žraloci skákající lidem až pomalu na hlavu? Tak to přeci v moři není. Když x měsíců kaloricky strádající týpek dostane pěstí do obličeje, sesype se od nosu až k pelvisu. Chcete mi snad říct, že popisované strádání udělá z amerických letců ty správně zocelené muže? S podobnými zraněními obličeje by natáhl kramle po dvou peckách do kebule, o nemožnosti polykat tu vodovou nestravu ani nemluvě. A když přelítne poslední béčtyřicetdevítka, chlapi se radostí vyhazují do vzduchu a dávají si hobly. Bodeť ne, však catering v průběhu natáčení určitě stál za to. Víc v únorovém kultu na konci ledna.(16.1.2015)

 • becki_tu
  ***

  Copak o to, kvalitní životopisný materiál v podobě knižní předlohy by asi byl, ale právě šablonovitost příběhu, absence emocí a časová nevyváženost jednotlivých životních etap ve filmu, z nichž nejvíce času zaberou protahované scény na moři a v táboře, zkrátka nedovolují filmu jakkkoliv vybočit z žánrového průměru. Například etapy kolem Zamperiniho sportovní kariéry nebo jeho poválečného osudu byly paradoxně odbyty jen několika scénami. Občas se prostě stane, že se sejde zvučný tým tvůrců, ale výsledek je nemastný, neslaný a bez osobitého rukopisu. A Nezlomný je právě tento případ.(13.6.2015)

 • Xeelee
  **

  Chtěl jsem sem napsat to co Matty, jen asi trošku stručnějc. Nezlomný je bez práce s psychologií postav jen bezmyšlenkovitým řazením opakujících se výjevů, což je poněkud ubíjející.(10.11.2015)

 • Frajer42
  ****

  Spoilery! Tímto filmem Angelina ukázala, že nevyniká pouze ve vystavování svých umělých předností. Dokázala vyrobit snímek, kde mi dokonce nevadil Jai Courtney, kterého normálně nenávidím. Podařilo se jí to zřejmě proto, že ho hezky rychle poslala tam, kde umí hrát nejlépe - pod drn. Před zhlédnutím jsem očekával podstatně více sportu a podstatně méně války. Tyto dvě složky byly ve filmu zcela naopak. Celkem mě překvapilo, kolik přistěhovalců tehdy v Berlíně v roce 1936 vyhrálo pro USA medaile. Pokud si chce tuto událost někdo velmi detailně přiblížit z černé perspektivy, nechť tak učiní prostřednictvím tohoto snímku. Kromě této krátké atletické vsuvky snímek nabízí ještě dvě velmi kvalitní pasáže. Brutálně napínavou a kvalitní asi měsíční plavbu na člunu ve třech lidech a čekání na vysvobození. Toho se kluci nakonec dočkali, ale skončili v pařátech nelítostného seržanta Wasabiho (přezdívaného pták), který si komplex ze svého mikroskopického údu rád kompenzoval na zajatých válečných agresorech. Snad právě ten pobyt v kempu byl malinko roztahaný a místy značně stereotypní. Nakonec však přispěchala Angelina s velice kvalitním závěrem a nechyběla ani dojemná tečka. Já jsem z jejícho druhého počinu značně nadšen. Věčná škoda, že si o rok později pohřbila režijní kariéru dost nevydařenou sračkou. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel FFilipCZ.(23.3.2017)

 • rikitiki
  ***

  Zamperinimu bych za jeho nezdolnost dala plný počet, Angelině bych stěží udělila tři. Jako režisérka je totálně neinvenční, režíruje film jakoby ho točila v padesátých letech, ale ani zdaleka se nepřibližuje tehdejší emotivnosti. Spíš ten velkolepý příběh sráží do kolen a to i unylou hudbou. Nedokáže natočit dramatickou nebo dojemnou scénu. Úplně jí chybí smysl pro vykreslení postav - probohy, on se tam najednou objeví v koncentráku Phil na jednu jedinou scénu a pak o něm padne zmínka až v závěrečných titulcích. To ho tam Japončíci dovezli jen, aby Louise potrápili a pak na Phila všichni zapomněli? ____ A ten souboj nepoddajného Louise a jeho japonského věznitele podala ve skutečnosti jako sado-maso homosexuální romanci. Furt jsem čekala, že si ho jednou v noci vytáhne z lágru do své velitelské ložnice a něžně se s ním pomiluje. Vždyť i ten herec vypadá v obličeji jako holka! ______ Angelině nebylo trapné sáhnout ani po tak provařených metaforách, jako je vzpomínka na běh ve slunci, ve chvíli, kdy ubitý Louis málem vypouští duši. Téměř nechala japonského sadistu rozbrečet se před celým zajateckým táborem - tak to by se určitě v reálu stalo - a opět mu na tvář svítí oslňující slunce. Prostě v těch finálních scénách už zobrazila jednoznačný kýč. _____ SHRNUTÍ: Hanba ti, Angelino, že jsi takhle zprasila příběh neskutečně statečného muže.(30.9.2018)

 • Beastmaster4
  ***

  Úctyhodný životní příběh, který si jistě zasloužil zfilmovat. Alespoň jsem zase moudřejší a v hlavě mám o jednoho hrdinu navíc....bohužel si ten statečný pán, který na konci filmu běží s olympijským ohněm ve svých 80. letech, zasloužil lepší vyprávění. Filmu chybí nějaký šmrnc, atmosféra, dojemnost, větší jiskra...celé to vypadá dobře, ale ve výsledku to ve mně nic nezanechalo....škoda.(15.8.2015)

 • Anderton
  ***

  Prísť v roku 2014 s filmom, démonizujúcim Japoncov počas druhej svetovej vojny, je myslím komerčná aj umelecká sebevražda. Niežeby nemohol byť veliteľ tábora hajzel, ale inak sa nič o okolnostiach vojny v Japonsku nedozvieme, božechráň spomenúť nejaké bombardovanie Tokya a ďalších miest. Ak Američania točia filmy ako Emperor, kde vidíme zhoreté stovky tiel po bombardovaní, Angelinin film a Ceonovcov scenár príliš nechápem. Prvá polovica je super, olympiáda, závody v Amerike, oceán, po prehupnutí sa do tábora ide tempo dole a koniec bol skôr vyslobodením, ako katarziou.(19.3.2017)

 • SLOTH
  **

  Paní Agelnia měla spíše zůstat u herectví. To ji šlo lépe. Když natočíte válečný film bez emocí tak je na čase pověsit režírování na hřebík PS: Coldplay na konci? Vážně?!(16.1.2015)

 • HellFire
  ***

  Příběh je to krásný, což o to, ale tak nudně natočený...(2.12.2017)

 • Terva
  ***

  Natočeno podle skutečného příběhu. CITÁT - Máme novou misi - záchrannou................... Slušný a silný příběh, plný smutku a utrpení ze kterého prosvítá naděje. Hlavní hrdina si projde peklem. CITÁT - Tak za co se teď máme modlit?............ Bohužel, příběh jako celek prostě moc nefunguje je to někdy až moc zdlouhavé a nevýrazné. CITÁT - Hele, já mám čokoládu...........(13.8.2015)

 • Ratemus
  **

  Angelina by se asi měla vrátit k herectví, přeci jen tam jí to jde lépe než za kamerou,protože jak je průměrná herečka, tak režisérka je ještě horší. Unbroken je průměrnej film snažící se v divákovi probudit byť jen špetku sentimentu, to už mám raději Railway mana, který mi přišel ve všech ohledech lepší. Těch flashbacků je tam až moc, film je neskutečně natahovanej, tak 20 minut by si zasloužilo odstřihnout, hlavní hrdina působí jako neskutečný patriot protože i kdyby mu mámu na nože brali tak on se prostě nenechá zlomit. Vím jistě, že jednou stačilo a již se k tomu nemusím nikdy vracet, protože není proč.(1.5.2015)

 • DEXTER099
  *****

  Opět jsem nevěděl,jestli mam čekat dobrý film či naopak,akor když jsem to chtěl vidět v době kdy Angelina Jolie točila nebo dotočila asi ne moc dobrý film s Bradem Pittem.Tento snímek jsem chtěl vidět hlavně ,abych viděl kde ještě hrál Jai Courtney.Dostal jsem naservírované pořádné drama podle skutečných událostí.Film o odvaze,překonání bolesti a vůli.Doporučuji a už jen z té motivační stránky filmu dávám za mě celkově 90 % a pět hvězd.(26.12.2015)

 • Gwaihir
  *****

  O pohnutých osudech lidí nezdolné vůle je třeba vyprávět s citem, a to se tady nepochybně povedlo. Není to věru nikterak zvlášť originální námět, nicméně taková posloupnost různých druhů dramat není rozhodně k vidění příliš často. A přitom všechny části jsou odvyprávěny výtečně, s velkou dávkou pokory a v poměrně intimním duchu. Tomu napomáhá i pomalé tempo, které nechává všechny situace patřičně doznít, vynikající kamera a krásně decentní hudební motiv. Ten, skoro až starosvětský styl, se k takto působivému příběhu skvěle hodí. 90 %(12.2.2015)

 • JohnCZ
  ***

  Klasický hollywoodský životopisný film, režijně sterilní, ale po technické a scenáristické stránce ne vůbec špatný. Postava Louise Zamperiniho je zajímavá a příběh i docela napínavý, byť ve vypjatějších momentech mu tak nějak chybí šikovnější vyvolání emocí - ať už napětí, strachu, či vzteku, což je pro film tohoto žánru dost podstatný prvek. Jak říkám, režijně trochu rutina, Angelina se má ještě co učit.(20.11.2015)

 • Tommassi3
  **

  "Tohle je Tokio, že jo ?!" - "Určitě !!" - "Tady jsem měl běžet na olympiádě, než ji zrušili.."(16.7.2016)

 • BMW12
  *****

  Musím říci, že tohle je opravdu vynikající film. Režisérce Angeline Jolie se to opravdu povedlo, vypadá to, že je to nejenom výborná herečka, ale také výborná režisérka. Přijde mi, že v tom filmu se odehrálo skutečně vše, celý život Louise Zamperiniho, od dětství přes jeho sportovní kariéru, poté kariéru u letectva, boj o život na holém moři až po přežívání v zajateckém táboře. To je opravdu neskutečné, jak se tohle všechno vešlo do jednoho filmu a to dodávám, že každá tahle část měla ve filmu dost prostoru. Prostě parádní práce ode všech co se podíleli na filmu od režisérky, přes scénáristy, hudbu Alexandre Depslata až po herecké výkony.(25.10.2016)

 • luka4615
  ***

  Skvělý námět na film, který by však v rukou zkušenějšího režiséra vypadal o něco lépe. Tím však nechci říct, že Angelina Jolie natočila vyloženě špatný film, jen je poněkud chaoticky poskládán dohromady a na můj vkus až příliš natažený. Hluchá místa se začínají projevovat zejména při scénách na moři, kde film vůbec nemá spád a vše ubíhá v ubíjející monotónnosti. Nicméně zhruba v polovině filmu se Jolie probere z letargie a začne nám servírovat jeden vypjatý okamžik za druhým a právě v tu chvíli Vás Unbroken chytne a až do samotného finále nepustí. Škoda jen, že tento moment nepřišel dříve, nejlépe hned na začátku.(14.1.2015)

 • classic
  ***

  DIRECTED BY:ANGELINA JOLIE,WRITERS:Bratia Coenovci,CINEMATOGRAPHY:ROGER DEAKINS,ORIGINAL SCORE:ALEXANDRE DESPLAT,FILM EDITORS:WILLIAM GOLDENBERG,TIM SQUYRES... Budúcej režisérke Angeline Jolie skrátka nestačí byť obklopená perfektným štábom alebo napozerať niekoľko klasík ako napríklad:Leanov THE BRIDGE ON THE RIVER KWAI,a tváriť sa akoby nič,akoby sa nechumelilo! Snaží sa zachytiť životný príbeh:Louis Silvie Zamperini,ktorý bol v americkom olympijskom týme na olympiáde v Berlíne v roku 1936,keď sa Hitler začal pomaly rozťahovať,a tak poriadal olympiádu,aby sa ukázal,aký je ľudomil! Pár rokov po olympiáde je Louis už na inom mieste,prebieha vojna,nachádza sa v južnom Pacifiku na záchrannej operácii,ktorého bombardér spadne do oceánu na strane nepriateľa Japonska,ale pokiaľ sa „zoznámi” s krutým veliteľom tábora,sadistickým magorom Watanabem,tak okúsi,aký je veľký oceán,ale najmä boj o prežitie na mori v člne s dvomi parťákmi z bombardéra,ktorí prilákajú tých,ktorí im vysvetlia,že s nimi sa hrať nebudú na schovávačku! Totiž ešte som nespomenul,že je slávny športovec,ktorému ako novej CELEBRITE podmienky v tábore budú prd platné,veliteľ tábora si ho bude podávať ako horúci zemiak,pokiaľ ho nezlomí!Podarí sa mu to?Samozrejme,že nie,veď o tom je celý film,že je NEZLOMNÝ! JOLIE možno po pár nasledujúcich režijných počinov sa zlepší?To si nedovolím hovoriť dopredu,ambície má,ale TALENT rozprávať biografiu Zamperiniho zvláda na polovicu!Hlavný predstaviteľ JACK O CONNELL má čosi v sebe,čo by mohlo pripomínať tohoto populárneho športovca/zajatca.Ale ani s ním som sa nestotožnil,ako by sa patrilo na hercov,ktorí prepožičiavajú svoju tvár všeobecne známym postavám dejín z rôznej časti kultúry.Ja si odnášam najprv už 12 nomináciu pre ROGERA DEAKINSA,ktorý bohužiaľ si ani tentoraz OSCARA domov neprinesie,dobrý zvuk,ale stvárnenie a rozprávanie príbehu by v rukách schopnejšieho režiséra mohlo skončiť lepšie!Takto film obdržal 3 nominácie na oscara v technických kategóriach.Po titulkoch si na film spomeniem asi len tak,že Réžia:A.Jolie!(17.1.2015)

 • maddy
  ****

  Je ľahké Angeline vyčítať, že sa obklopila tým najlepším tímom ľudí, od famóznej Deakinsovej kamery ktorá vytvára až umelecké obrazy, cez scenár od Coenovcov, až po fantastickú Desplatovu hudbu, a sama sa už nemusela veľmi činiť ako je cítiť z niektorých komentárov, ktoré riešia len to kto sedí na režisérskej stoličke. Stačí sa však odpútať od predpojatosti, zahodiť predsudky a pozrieť sa na to, že Unbroken nie je len technicky perfektne zvládnutý film so skvelou kamerou, hudbou, kostýmami, výpravou, maskami a autentickými exteriérmi, ale aj presne vyrozprávaný príbeh zbavený typického pátosu, amerického patriotizmu ako je zvykom v podobným vojnových/zajateckých filmoch alebo zbytočne prehnaného dramatizovania situácii, ktoré by diváka len prvoplánovo citovo vydierali. Je to síce film s moderným vizuálom, ale natočený pocitovo, akoby zo starej školy. Možno práve preto je Unbroken vyčítané akési nedostatočne strhujúce podanie. To však evidentne nebolo režisérkiným zámerom. Je to ľudsky, decentne vyrozprávaný príbeh bez potreby v každej chvíli ohurovať. Či už je to survival časť na mori po vzore minuloročného All Is Lost v prvej polovici alebo zajatecká časť v japonskom tábore po vzore kultového The Bridge on the River Kwai všetko tu má svoje jasné miesto v celkovom príbehu o Zamperinim. Áno, Angelina si berie za predobraz niekoľko slávnejších snímkou, z ktorých prvky zliepa dohromady v Unbroken, ale ako začínajúca režisérka takýto veľký projekt ukočírovala statočne. Napriek tomu by sa jej však hodila ešte o niečo lepšia práca s tempom, hlavne počas druhej polovice v zajatí s ním pracovať efektívnejšie nakoľko určité časti pôsobia dosť rozťahane a vytráca sa tak pocit tej naliehavej situácie v ktorej sa hlavný predstaviteľ ocitol. V určitých scénach sa priam žiadalo o niečo viac pritlačiť na pílu. Zapríčinené to je aj nedostatočne vykreslenou postavou japonského dôstojníka-tyrana, ktorého správanie nie je zdôvodnené do takej mieri, aby sa dal plnohodnotne pochopiť jeho nevraživosť voči Zamperini (pár scén kde sa na neho pozrie k tomu nestačí). Navyše tomu nepridáva ani fakt, že táto postava japonského dôstojníka je stvárnená pomerne slabým hercom (japonský spevák Miyavi), ktorý sa typovo do tejto úlohy ani nehodí. Pôsobí to ako päsť na oko medzi ostatným obsadením, hlavne počas jeho interakcie s Jack O'Donnelom, ktorý ide až na doraz svojich hereckých schopností a tohtoročné nenominovanie na Oscara je rozhodne nezaslúžené. Vo výsledku však silná vojnová dráma, ktorú nezlomila ani tá zaujatosť poniektorých voči jej režisérke. CELKOVO: 3,5* (7/10)(23.1.2015)

 • baribal
  ***

  Angelina umí, vynikající prvotina. Pod rukama zkušenějšího by to pravděpodobně dopadlo lépe, protože se jedná o dost silné téma, ale i tak se jedná o výborné drama. Škoda snad jen, že záporák japončík vypadal jak rozmazlený fakánek (podle popisu postavy, takový asi opravdu byl), děsivější vzezření by však bylo ku prospěchu věci. A protože na přelomu roku jsou aktuální dva válečné filmy, tak si neodpustím srovnání, který je lepší. Ve srovnání s American Sniperem Unbroken prohrává, Clint umí filmy lépe zabalit a vymazlit. I tak je ale Unbroken velmi slušným filmem, který navíc natočila manželka Brada Pitta.. a to stojí za vidění.(11.1.2015)

 • Lacike
  **

  Po technickej stranke su vsetky sceny natocene tak, jak by mali byt, ale ako celok to vôbec nefunguje. Chybaju tomu emocie. Postavy mi boli uplne ukradnute a aj sceny zo zajateckeho tabora, ktore by mali byt drsne, pôsobia sterilne. Rovnako ako cely film a je uplne jedno, co sa prave odohrava. Nejake emocie vo mne vyvolala snad iba bitka jednej postavy so zralokom, pretoze ma rozosmiala jak naivne vyzerala. Aj zralok z Celusti by sa tomu zasmial. Takze vysledkom je absolutne sterilny film, ktory ma po hodine zlomil a zvysok som uz dost pretacal. Holt nie som taky drsniak ako hlavny hrdina. 4/10(30.1.2016)

 • yakoob
  ****

  Klasicky viděný film o síle vůle v dobách II. světové války...Škoda jen, že to nejzajimavější je na konci vysvětleno pouze titulky...Doporučuji si po filmu přečíst také něco o poválečném životě tohoto člověka...Díky nezlomnosti se později stal křesťanem a jenom díky tomu se vracel zpět do Japonska, aby i věznitelé mohli doznat odpuštění a uvěřit v Ježíše...Nezlomný nakonec byl i Louisův japonský věznitel, ale spíše v nezlomnosti přijmout zodpovědnost a odpuštění...Angelina Jolie se obklopila schopnými tvůrci, takže film nepůsobí nijak trapně a drží se zajetých kolejí tohoto žánru...A jak říkám, chybělo mi tam posledních 15 minut z poválečného života, něco jako ve filmu The Railway Man...Ten film by pak dostal úplně jiný rozměr...(5.2.2015)

 • katasta
  ***

  Myslím, že téma je super, ale tak nějak lacině prodané... Ačkoli věřím, že všechny události zde vyobrazené byly strašné, z filmu to tak úplně nepůsobí, bohužel. Dalo se mnohem více pohrát s psychikou jednotlivých postav, i se samotným dějem. Každopádně klobouk dolů za to, jak hezky někteří herci dokázali pro roli zhubnout :-)(3.6.2015)

 • MartinezZ
  ***

  Neodcházel jsem z kina znuděn ani otráven, ale je nutno uznat, že je to dost sterilně předvídavě ničím zvláštní film, kdy se s hlavní postavou nijak nesžijete a to, co se mu děje, prostě berete jako samozřejmost. Ono vlastně pokud jste viděli trailer, viděli jste i film, jen ten je hrozně dlouhý a vyplněný dalšími nijak zvláštními scénami. pěkná kamera, hudba, herci. Přišlo mi, že to bylo střihačem pokráceno z mnohem delšího filmu. Ale to bylo tak nějak vše. Jako poklona osudu jednoho rebelského Italo-američana dobrý, ale jak to není špatné, tak to není ani ničím výrazné. ~~~ Takovým nepřímým pokračováním může být podobně nijak zvláštní také životopisné drama The Railway Man.(6.2.2015)

 • Kaluž
  ***

  Po vkusné a přehledné expozici a působivém ztroskotání v oceánu se to padnutím do japonského zajetí přehoupne do úmorné nudy bez špetky invence či zajímavě napsaných postav. Kouká se na to hezky, ale ve skutečnosti je to jen takové válečné melodrama pro čajíčky. Lean, Sturges, Spielberg, Eastwood, Gibson (a teď už i Nolan) ty filmy pro velký kluky umí mnohem líp.(10.8.2018)

 • berny2468
  ****

  Docela dlouho jsem se na tento film těšil a on mě nezklamal. Myslím si, že přenést knihu Nezlomny na filmově plátno není jednoduché, ale Angelina to zvládla. Hodně se mi libilo ztvárnění olympiády v Berlíně. Herecký výkon Jacka O' Connella byl špatný. Jinak Angelina dokázala natočit celkem povedený debut...... 80%(31.12.2014)

 • Paxxx.cz
  ***

  Pro mě trochu zklamání vzhledem k tomu o jak dobrý příběh jde. První půlka byla docela dobrá, ale v té druhé se to začalo docela kazit. Především jde hrozně moc vidět, že film je určený pro amerického diváka, který doslova musí mít k dispozici ukázky toho jak jsou američani výjimeční a neporazitelní. Narážím na scénu kdy za jedno odpoledne dostane hlavní nezlomná postava od svých asi 120ti spoluvězňů ránu do hlavy ale je zcela v pohodě. Zmínění spoluvězni jsou to navíc zcela do počtu, ve snímku jsou zcela ignorováni a vše je vyloženě zaměřeno na Louise...6/10.(18.3.2015)

 • O.Peta
  ***

  Vcelku kvalitně zfilmovaný příběh Zamperiniho. Víc jak hodinu mě až překvapovalo, jak dobrá je Angelina režisérka, ale od zajateckého tábora se projevila nejspíš její nezkušenost. Film ztratí tempo a napětí zrovna v části filmu, kdy prožívá Zamperini asi nejtěžší období? To mi přijde škoda, bylo zaděláno určitě na víc. 65%(16.1.2015)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Angelina konečne opustila Bosnu, pretože s jej anglosaským, neznalým nosom problematiky akurát tak vyvolala nezdravú kontroverziu. V Unbroken si toho mohla dovoliť ďaleko viacej, avšak tématická monotónnosť je citeľná, ono miešanie žánrov a prostredí z toho síce generuje akýsi príbehový formát, lenže osobný profil charakterov pôsobí účelovo a tendenčne. Technickým spracovaním vyspelejšie, odkazy slávnych filmov zaaranžované, celkovo to teda dopadlo únosnejšie, než som po zhliadnutí traileru očakával. Bol by som však naivný, ak by som čakal vyššiu kvalitu. Tá nespočíva v krajšom prerozprávaní epickej osnovy, ale v umeleckej optimalizácii vzletných viet a poľudšteniu kladných a záporných postáv do kružnicovej symbiózy. Na to proste nemá ani dispozične ani ručnou kvalitou.(26.2.2015)

 • GodComplex
  ****

  Huh? Lara Croft je pani reziserka, ktera natocila skutecne kvalitni film z druhe svetove? To jsou veci. Co dal je noveho ve svete? 7/10(9.4.2016)

 • gegina31
  *****

  Vůbec netuším, proč má ten film tolik negativních komentářů. Myslím si, že to bylo natočeno hodně dobře. Vůbec mi to nepřišlo nudný. Naopak mě mrazilo z toho, co si ten člověk vytrpěl. Ale stejně tak by to mohlo být o tom jeho kamarádovi. Tenhle kousek se každopádně Angeline hodně povedl.(5.3.2015)

 • Alementina
  ***

  chybi tomu emoce(5.12.2015)

 • EastWicka
  ****

  Příběh Louise Zamperiniho z pera autorky Seabiscuit jsem kdysi přečetla jedním dechem. Stejně jako ty další s osudovým průsečíkem v japonských lágrech (třeba Koleje osudu, Říše slunce či tento, nezfilmovaný a se Zamperiniho v mnohém paralelní) s člověkem zacloumá. Filmovému zpracování jsem se dost dlouho vyhýbala. Louisův příběh se totiž dá oprávněně pojmout: a) jako křesťanská agitka o napraveném hříšníkovi, který zasvětil život problémové mládeži, b) jako gore horor o oběti sadistického úchyla nebo také c) jako sportovně-dobrodružný spektákl profiltrovaný na přístupnost od 12 let. V rámci varianty cé to dopadlo dobře. Krásná kamera a výprava: člun uprostřed oceánu, žraloci, "uhelná" epizoda, která měla ten správný depresivní dopad, povedený soundtrack i výběr herců. Nevadí, že Jack O'Connell má se Zamperinim typově podobné akorát ty ušoplesky a Miyavi se skutečným Watanabem už vůbec nic... V hollywoodském překladu se ale bohužel ztratilo to nejdůležitější - tedy co Louise se svým tvrdě vybojovaným životem udělal. Podobně je posunutý překlad titulu do češtiny (Unbroken znamená nezlomený, nikoli nezlomný). Louis nebyl nezlomným hrdinou z hollywoodské škatulky. Mnohokrát byl nalomený a na dně, nejen za války, ale i po ní. Držel se stranou, když to šlo. A ten hlavní boj ho čekal až doma. Skoro se utopil v alkoholu a plánech na pomstu, v záchvatech vzteku málem uškrtil svou milovanou ženu, která ho nakonec přivedla k církvi, smíření. Celý společný život věnovali sportovní výchově dětí z podobně neperspektivního prostředí, z jakého pocházel i on sám. Odkaz, který po sobě ve věku téměř sta let zanechal - nikoli jen to, že přežil - přeci stál za zmínku...(22.9.2020)

 • Rakosnicek77
  ****

  Velice silný příběh a smekám před Angelinou Jolie, za takhle zdařilou režii, jelikož to neměla vůbec jednoduché. Film je vlastně výřez nejzásadnějších okamžiků Zamperiniho života a nutno dodat, že to byl život za který se nemusí stydět ani on ani jeho vnuci! Sportovní úspěchy v kontextu s krutou realitou války a pobytem v Japonském zajetí, dělá film velice silný jak emočně tak i neobyčejným příběhem a proto si myslím že se jistě okamžitě stane divácky atraktivní. Až na pár zbytečně dlouhých pasáží (cesta v záchraném člunu) má film divákovi určitě co nabídnout a jeho návštěvu vám mohu určitě doporučit!(31.12.2014)

 • Baronne
  **

  Víš, že když dáš do koláče tři dobrý ingredience, tak z toho může bejt taky pěkná sračka ? Víš to Angelino ? Že takhle zprcat několik filmů dohromady je na hovno (Gump, Koleje Osudu, Against the Sun) ? Prosím, už to nedělej, radši se starej o ty tvoje spratky a hraj v průměrnejch chujovinách. Ale fakt netoč. Zkus třeba udělat dobrej koláč.(16.7.2015)

 • Martpod
  ***

  Škoda, že tím nejemotivnějším a nejsilnějším kopancem jsou až ty závěrečné, reálné záběry.(19.1.2015)

 • MATADOR
  **

  Angelina Jolie zkrátka není Kathryn Bigelow. Ta alespoň umí vzít chlapské téma pořádné za koule a diváka tak naprosto oblomit. Na jednu stranu se mi životní příběh jednoho běžce velmi líbil, na druhou stranu jsem byl zklamán tou děsnou nudou. Ani ne tak na moři jako tou, snažit se vykreslit postavu se kterou bude divák cítit. Nestalo se tak! Hlavní devizou tedy zůstává pouze to, že si někdo za pěkný peníz natočil druhoválečnou záležitost s vidinou Oscara. Protože na papíře tomu tak skutečně je, ovšem realizace se zastavila někde na pomezí "existuje knížka o hrdinovi z druhé světové války, knížka je bestsellerem" a "to se musí zfilmovat". Se vším respektem k již zesnulému Zamperinimu, tohle bych jako životopisný snímek nechtěl a nebýt závěrečných deseti minut, jdu snad ještě níže. PS: závěrečná Coldplayovka tam padne jak ulitá! PS2: parodicky na mě působí fotky z natáčení, Angelina s kloboukem mezi "tuctem špinavců" je vážně k popukání!(26.1.2015)

 • Helo
  ****

  Na můj vkus možná až moc dlouhý a vláčný, na stranu druhou emoce relativně fungovaly a hereckej výkon hlavní postavy byl naprosto parádní (ostatně o tomhle hercovi nepochybuju od doby, co jsem ho viděl ve Skins). Kolem a kolem jsem mile překvapen - o to víc, že jsem si to pustil jen kvůli těm letadýlkům tam.(7.7.2015)

 • dom156
  ***

  Tak toto mě nějak vůbec nechytlo za srdce ba ani za malíček u nohy. Monstrózní délka filmu začně člověka dráždit až tak po první půlce, kdy skončí docela osvěžující flashbacky. Vůbec celkové načasování flashbacků bylo podivné, v první polovině občas spíše překážely a v druhé naopak tísnivě chyběly. K tomu absence skoro žádného hudebního podtextu a hlavně mi přijde, že Angelina vůbec neumí používat pořádně střih a gradovat napětí. Místo toho se tam půl hodiny plácáme ve vodě. A ke konci srdceryvné scény, které mě mají donutit skoro až brečet, to si mohla také odpustit. Přes mé výhrady je to celkem průměrný film, který již vidět opravdu nemusím.(29.11.2016)

 • CageDepp
  ****

  O něco lepší než tedka Zrození hrdiny. Nejsou tady hluchá místa. Na délku filmu ten čas uteče hezky. Ten japončík občas vypadal, jak ženská. Asi si léčil komplex.(17.7.2017)

 • veru_needy
  *****

  Jsem hrozně ráda, že si hlavní roli vysloužil Jack O'connell, je to prostě skvělý herec, který zahraje vše a vždy na špičkové úrovni. Je až škoda, že není tak známý, zasloužil by si více uznání. Když přijde na tento film, jde o místama až dech beroucí příběh o chlapci a poté muži, který se svou posádkou havaroval do moře a víc než měsíc strávil v záchranném člunu, než ho zachránila kolem plující loď. Bohužel, pro jeho 'štěstí' byla loď japonská. Louis Zamperini se tedy ocitl v zajateckém táboře, který připomínal peklo na zemi. Už tak těžké podmínky k životu se mu ještě zhoršily potom, co se jeho věznitelé dozvěděli, že je slavným sportovecem. Chtěli ho zničit, chtěli ho zlomit. Jenže on byl prostě nezlomný. - "If I can take it, I can make it."(21.7.2017)

 • Morholt
  ***

  Technické stránce není příliš co vytknout, slušný byl i scénář a u pasáže na člunech se dalo i zatleskat. Jenže zbytek byl takový nemastný neslaný. To ani tak neplatilo pro běžecké začátky hlavního hrdiny, jako spíš pro životní Zamperiniho běh, který byl nudný a hlavně pro pobyt v zajateckém táboře. Důvody, proč se snaží japonský důstojník hlavního hrdinu zlomit, postrádají opodstatnění a způsoby intenzitu. Tím nechci říct, že to, co tam zajatcům provaděli, byla sranda, ale v podání Anegeliny Jolie to vypadá, jako by se zase tak moc nedělo. Jolie se podruhé pustila na válečné pole a podruhé to vyšlo či nevyšlo tak nějak napůl. Možná by to chtělo změnu žánru. 50%(31.1.2015)

 • kaylin
  **

  Je vidět, že se Angelina učila u mistrů, ale stejně jí to moc nepomohlo v tom, aby jen natočila něco, co je pro Američany strašně typické. Je to silný příběh, ale osobně si myslím, že knižně by mi seděl více. Jsou zde velké scény, jsou zde skvěle drsné scény, ale celkově je to jen snaha ukázat, jak to někteří Američané měli těžké. Louisův příběh je úchvatný a krutě krásný, ale v tomhle filmovém provedení mě tolik neoslovil.(1.2.2015)

 • Dont
  ***

  Válečné scénky ve vzduchu se mi líbily, trosečníci na člunech taky dobří, ale flashbacky do minulosti, běžecké pasáže i většina událostí v zajateckých táborech slaboučké... Postavy šablonovité až běda (jak ten „Ital“, tak japonský sadista), klišé střídá klišé, mnohdy dost předvídatelné. Hlavně díky atraktivnímu tématu, pár dobře zpracovaným pasážím a dobrému výkonu Domhnalla Gleesona jsem nešel níž než na slabší tři hvězdy.(5.2.2015)

 • corpsy
  ***

  Vojna je ťažká záležitosť, či už pre priamo zainteresovaných, alebo ich rodinných príbuzných. Prosím, milí moji drahí, týmto nešťastím dotknutí, odpustite lebo to bude znieť drsne, ale ak aj skutočný priebeh Zamperiniho osudov počas druhej svetovej vojny bol tak nudný, tak sa nečudujem, že prežil. To mohli radšej natočiť jeho prípravu a následnú účasť na berlínskej olympiáde, bolo by to aspoň minimálne rýchlejšie.(8.2.2015)

 • Thomassi
  ****

  Když jsem poprvé viděl trailer na nový film Angeliny Jolie, byl jsem unešen a moc jsem se těšil, protože survivor příběhy z doby druhé světové války mám moc rád. A popravdě, ani po trailerech jsem nevěřil, že tak složitý příběh plný emocí a odhodlání bývalá Lara dokáže natočit. Ovšem po dokoukání poslední minuty jsem byl velice mile překvapen, protože snímek Nezlomný je neuvěřitelně silný. Louisovi jsem fandil do úplného konce a zároveň jsem mu nezáviděl ani minutu jeho bohatého života. Vydržel neskutečný věci. Ukázkou je tomu jeho vztah k veliteli lágru jménem Mutsushiro Watanabe. Pro mě je to hrdina a tento filmu mu vzdává čest jeho památce.(29.3.2015)

 • PP66
  ****

  Režijní debut se Angie celkem povedl, asi český kořeny:o)(6.6.2015)

 • ..Lucas..
  ****

  Angelina natočila důstojný film. Možná, kdyby byl o něco kratší, nebylo by to tak zdlouhavé, ale i tak pochvala. Jack dokáže utáhnout celý film a Miyavi je tak odporný, že mě dlouho žádná postava tak neiritovala. Mám rád podobná témata, takže za mě spokojenost.(22.1.2015)

 • JohnMiller
  ***

  Dych vyrážajúca spoveď vojnového zajatca druhej svetovej vojny. Jediné čo mi tu tak troška vadilo bol fakt, že to bolo točené takým tým umiernenejším striedmejším štýlom. Niektoré okamihy boli pomerne predvídateľné... Ale zase na druhú stranu tu boli momenty ktoré nesmierne prekvapili. Akoby aj nie, keď scenár písali bratia Coenovci. Stačí, podľa mňa, zabudnúť na meno režisérky, nebyť predpojatý a zaručene sa vám táto snímka bude páčiť. Kostýmy, prostredie, interiéry- exteriéry sú nesmierne autentické, technicky to je zvládnuté na jednotku. Ja mám proste slabosť na filmy odohrávajúce sa v období Druhej svetovej vojny. Film sa rozdeľuje na také dve pomyslené časti. Prvá je cesta do zajatia v ktorej sa nachádzajú retrospektívne pohľady do minulosti, ničím extrémne neprekvapí ale je to rozhodne skvelé. Tá druhá časť zase zachytáva pobyt v tábore kde je hlavná postava nesmierne psychicky a fyzicky týraná Japonskými fanatickými dozorcami. Je to až neuveriteľne autentické.. Vo filme sa dejú presne tie veci ktoré som sám v odborných knihách pri štúdiu totalitných inštitúcií čítal. Tvorcovia museli zaručene spolupracovať zo psychológmi aj historikmi. Je to skvelo vykreslené. Som nesmierne spokojný. Angelina Jolie ma neskonale prekvapila.(9.1.2015)

 • kaposlav
  ****

  Tento príbeh som už videl pred pár rokmi ako dokumentrárny film. Je mi jasné, že niekoľko skutočností poupravili pre potreby filmu a prifarbili kôli atraktivite. Film som pozeral na dvakrát. Po 90 minútach, keď som to stopol, by som udelil 3*, ale potom človeku to nedá a uvedomí si výnimočnosť, ktorá je tu vykreslená. Ja by som bol už Xkrát zlomený.(29.4.2015)

 • salalala
  ***

  Je asi příznačné pro současný Hollywood, že když máte peníze a jste tzv. celebrita, je dovoleno úplně vše. U Unbroken se za kamerou sešlo tolik vlivných, talentovaných, oceňovaných a slavných jmen, že je překvapením, že dopadl tak průměrně. Ono se ale asi není co divit, protože nepřináší vůbec nic invenčního nebo extra zajímavého. Jolie jela zřejmě podle příručky, protože co má ve filmu být, tak tam je, přesto to nefunguje. Je to dáno tím, že jí chybí dvě věci - vize a soudnost. Unbroken je totiž nesnesitelně dlouhý a jak pasáže ze zajateckého tábora, tak hlavně pasáže na člunu, jsou neúměrně dlouhé a monotónní, takže logicky nepůsobí tak, jak by měly, protože se v divákovi vytvoří určitá apatie, kdy už je mu vlastně jedno, jak postavy dopadnou. Úplně šťastné není ani nevhodné a v podstatě zbytečné zařazování flashbacků. Příliš tomu nepomáhá ani O´Connell v titulní roli, který se sice sympaticky snaží, jenže má snad jen dva výrazy a jeho postavě chybí charisma a zajímavost. Je vůbec na pováženou, že ze zúčastněných herců vlastně zaujme snad jen bizarně obsazený a prazvláštně hrající Miyavi. Film tak výrazně zachraňují opravdu krásná Deakinsova kamera, Desplatova hudba, vydařené válečně pasáže a několik scén ze zajateckého tábora. Unbroken je ale po většinu času vykalkulovaná akademická nuda, z níž je prvoplánová snaha o ocenění cítit z každého políčka. 50%(4.2.2015)

 • Aljak
  ***

  Dobrý námet a pekná pocta Louisovi Zamperinimu, pre ktorého bol rok 2014 zároveň aj posledným rokom jeho života. Ten jeho príbeh bol naozaj silný a viacero krát to počas vojny s ním vyzeralo už naozaj veľmi veľmi zle. Ale vždy tu bola nádej, ktorá Louiho držala pri živote. Škoda, že film bol tak silne koncentrovaný len na vojnové obdobie a zajatecký tábor. Určite by som uvítal keby tam bolo aj viac z jeho života pred vojnou, z počiatočných fáz vojny, keď dostali mnohí mladí chlapci povolávací rozkaz, atď. A presne toto považujem za najväčšiu slabinu celého filmu. Ale inak v podstate celkom OK, atmosféra zajateckého tábora vystihnutá úžasne, takisto aj myšlienky zajatých vojakov, ktorí dokola uvažovali čo s nimi bude, keď Japonsko kapituluje (a či vôbec?). Aj keď nechápem, prečo tých zajatcov vlastne na konci nepostrieľali... Btw. oveľa lepší film s tématikou zajateckého tábora vojny v Tichomorí je The Railway Man.(14.1.2015)

 • zbyshek
  ****

  Byl jsem skeptický směrem k tomuto filmu. Už jen proto, že režisérské počiny od našich poloviček jsou většinou slabé odvary. Nicméně tento odvar bych rozhodně přívlastkem slabý nenazval. Naopak, fakt se mi to líbilo. Sice bylo vidět, že se v některých pasážích Angelina snažila hrát trochu až přehnaně na city, ale ve výsledku jsem to celkem bez problémů akceptoval. Nevadila mi ani delší stopáž, film se odvíjel celkem v tempu. Nebyla tam žádná slabší pasáž, kde bych nějak ztrácel pozornost. Dobře stavěné a poutávé dialogy spolu s hereckými výkony posílají tento film vysoko v mém žebříčku. I jako válečný film v úvodní fázi toto dílo obstálo. 80% je myslím adekvátní ohodnocení.(27.3.2015)

 • Vyhy
  ***

  Možná, kdyby si to vzal pod svá křídla někdo zkušenější? Neodsuzuji ho. Je pravdou, že ta doba byla těžká a hrozná, což se rovná silný a smutný příběh. Ale něco mi k tomu chybělo. Přiznávám, že jsem se na to díval hlavně proto, že to režírovala A. J. Rád se na něj zas někdy podívám.(13.4.2015)

 • lioncel

  45 dní v malém gumovém člunu uprostřed širého oceánu, nebo při následných nekonečných měsících v zajateckém, později pracovním táboře, kterému velí desátník(!) potom povýšený na seržanta, je náš hrdina, sympatický černovlasý Ital, jako každý správný muž neustále vždy hladce oholen, tedy nebezpečně krásný ... v dnešní době se už nedá zavírat oči nad podobnými nesmysly, obzvláště, když film začíná titulkem Skutečná událost .. žádný zajatecký tábor, kde byli vězněni i důstojníci, neměl velitele v hodnosti desátníka - a to na žádné válčící straně! ... aj. a aj. ...(1.5.2015)

 • Crawler-D
  ***

  Čistý historický životopisný film z druhé světové. Přes hodinu se čeká na klíčovou událost zajetí v japonském táboře, ale ta není v konečném součtu tak silná a výrazná, aby Nezlomnému pomohla.(8.2.2015)

 • slunicko2
  ***

  Příběh sám je podstatně silnější než jeho filmové zpracování. 1) Jediné, co mohu k tomuto příběhu podle skutečnosti dodat, je seznam pěkných herců. Zde jsou alespoň někteří._____ 2) 24letý Angličan Jack O´Connell (Louis Zamperini), 15letý C. J. Valleroy (mladý Louis), 27letý Australan Alex Russell (Louisův bratr Pete), 19letý přitažlivý John D´Leo (Louisův bratr Pete zamlada), 31letý Irčan Domhnall Gleson (ztroskotaný blonďák Phil), 30letý Finn Wittrock (ztroskotaný Mac), 33letý japonský rockový (nejen) kytarista Miyavi (šéf tábora Watanabe).(8.12.2019)

 • sulimo
  ***

  Do půlky se mi nechtělo věřit, že tohle natočila ta samá Angelina, která natočila tu naštěstí neslavnou válečnou romantickou omylemkomedii z Jugoslávie, jelikož to až na nějaký nepřirozený dialogy dětských herců bylo překvapivě dobře koukatelný. I když nutno dodat, že při nekonečné plavbě na moři jsem se slibovaného koncentráku nemohla dočkat. Tam mě pak naštěstí Jolie hodila zpátky do reality, kde pořád neumí točit, poslední zmrvenou hodinou, kdy jsem si řikala, že prostě musim koukat na Statečný srdce z Japonskýho koncentráku, kde pokud permanentně netrpíš a nekřičíš, nejsi enough hrdina, kterýho by si měla Amerika pamatovat. Angelina dokázala pobyt z tábora zkoncentrovat na násilí, kde zajatci mezi sebou prakticky nekomunikovali a pomalu jsem nabyla přesvědčení, že víc toho člověk nakecá i na samotce. Z původně relativně dobrého filmu se tak stalo cosi otravného, co vás postupem času donutí fandit Japoncům, v čele s čímsi úchylným, co jsem si pro otrávenost z děje začala představovat s trochou rtěnky a řasenky, jako pěknou japonskou samici, která chce vehementně osouložit hlavního hrdinu. Nejsmutnější na tom je, že i tohle je lepší než Fury pana Jolie. Nemám tak problém uvěřit tomu, že se ti dva dohodli a natočili dva mizerný filmy, aby z toho případně žádnej z nich nevyšel jako totální lůzr. Rok 2014 je tak rokem dvou nejzbytečnějších filmů z druhý světový, na kterých významně participoval jeden manželskej pár.(13.1.2015)

 • Rajesh_K.
  *****

  Tak nakonec velmi milé překvapení. No a co, že to zrežírovala AJ...Povedlo se jí to! :-) Celkové hodnocení tady nechápu. Jsem velký fanda těhle vyjimečných osobností, kteří dokážou překonat takové těžkosti. Krásně barevný příběh podle skutečné události. Pěkně jsem se zžil s hlavní postavou a prošel si jeho nelehký osud... Nadprůměrný a vyjímečný film, tečka. ..(100%) P.S: V závěrečných titulkách Coldplay potěšil :-)(7.8.2015)

 • Pajky3
  ***

  Bezesporu je to dech beroucí příběh, ale jeho problém je, že je zpracován tak nějak bez emocí a chvílemi je tak nějak zbytečně natahován. Sice se na to dá koukat, ale jen "tak nějak" a to je škoda. Většinou mají tyhle truestorky a něco lepší dopad. Ale Jack O'Connell je opravdu skvělej herec a v zatím v každé roli se mi zamlouval a svoje si splnil bez problémů i tady a ostatní neměli zase tolik co hrát.(29.2.2016)

 • Nach
  ****

  "Už mě nebaví páni producenti být herečkou. Chci Oscara za režii! Cože? Že na to nejsem dost kvalifikovaná? A co James Cameron! Vydělal na dvou filmech dvě miliardy! DVĚ MILIARDY! Za každý. A je povoláním potápěč! Okamžitě mi dejte dobré scénáristy, kameramana, kvalitního asistenta, zvukaře, prostě celou filmařskou partu a já si sednu na židli, dám své krásně vytvarované nohy na stůl. Budu popíjet kafíčko, protože role matky už mě unavuje. Občas si zaskočím na misi s OSN a oni mi natočí nějaký doják. A může se jmenovat Nezlomný!" Nevím jak kvalitní je Angelina Jolie režisérka. Ale rozhodně má čuch na správné kolegy. Nezlomný je průměrnou filmařinou se zajímavým příběhem o člověku, který se snaží přežít válku. Není to nic tak emočně silného jako Říše slunce (1987, režie: Steven Spielberg), ani válečného jako Zachraňte vojína Ryana (1998, režie: Steven Spielberg). Je to prostě jen dobré. To stačí k tomu, abyste se na to podívali, ale žádný další přesah v tom nenajdete. Já byl také spokojen, ovšem už nemám potřebu to někdy vidět znovu. Mírný palec nahoru a Angelině Jolie přeji podobné kvalitní projekty. 75%(22.5.2016)

 • DruidKarel
  ***

  1629. hodnocený film:(13.10.2016)

 • Rocky88
  ***

  Přijde mi, že nejvíc toho tady odtáhli Coeni a Deakins. Protože když má přijít na režisérský nebo herecký um, je to nepřesvědčivé. Ať je to na nafukovacím člunu nebo v zajetí, utrpení ani vnitřní rozbroje prostě cítit nejsou. A klišoidní zlej žluťák s mlíkem na bradě tomu taky nepomůže. Nejvíc emocí vyvolá pohled na 80letého Zampu na konci.(20.9.2020)

 • campix
  ***

  Angelina Jolie se snaží fušovat už i do režisérského řemesla a nemá žádné menší cíle nežli hned při svém druhém filmu cílit na Oscarové období a snaží se také nějakou tu sošku urvat. Což o to film to rozhodně špatný není, ale styl který Angelina používá je již okoukaný a nedokáže nabídnout nic jiného kromě toho, že si vybrala jeden z snad nejvíce neuvěřitelných životních příběhů jaké snad existují. Louis Zamperini vyrostl z problémového dítka v bronzového medailistu z Olympijských her, který během 2. světové války ztroskotá se svým letadlem a přežije 47 dní na záchranném člunu a poté ho na 2,5 roku uvězní Japonci ve svých zajateckých táborech. I přes to se vrátí domů a dožije se úctyhodného věku. Příběh neuvěřitelný, film zdlouhavý. Životopisná klasika.(5.2.2015)

 • Streeper
  **

  Upřímně jsem dost zklamaná. Trailer k tomuhle filmu mě vážně navnadil a mylně jsem se domnívala, že se bude jednat o vážně úžasnou podívat podobnou jako "Paradise Road". Bohužel jsem se dočkala pravého opaku. První polovina filmu se točí v letadle a v minulosti Louise, jeho minulost byla pro mě nudná a i nepodstatná. Zajímavější je určitě druhá polovina filmu, kdy se dostává do zajateckého tábora ale i když se Angelina snažila zachytit utrpení vězňů a všeho kolem, tak mě to nezaujalo natolik, aby se to trochu přiblížilo průměru. Já jsem se prostě nudila.(15.2.2015)

 • Hans.
  ****

  Škoda že film tlačí až moc na pilu, nevim jak to teda bylo ve skutečnosti, ale přišlo mi to až moc neuvěřitelný co by všechno ten hlavní hrdina vydržel. Jinak oproti jiným zde se mi nejvíc zamlouvala právě ta část na moři.(24.5.2015)

 • chelseaman22
  *

  Vražedná metráž v kombinaci s neutuchající nudou vytvořila něco, na co definitivně dlouho nezapomenu. Adoptuj si raději dalšího fakana z Džibuty, Anželíno a do režisérského křesla se neser! 15%(15.9.2015)

 • laik_60
  ***

  príliš žensky upjaty pohľad najmä v druhej polovici, celý film tak divne postrihany, angelina si lepsia herecka ako reziserka, a ked , nevyberaj si k filmom vojnovú tému, nejde ti to(15.1.2015)

 • carlos 2010
  ****

  Dobrá práca od Angeliny, aj keď film nič nové v rámci žánru neprináša. Myslím, že vela pochytila od Clinta Eastwooda, ktorý je v podobných filmoch ako doma. Prvá tretina filmu mi pripomínala film Against the Sun (traja vojaci mnoho dní v člne) - alebo naopak. Po zhladnutí filmu sa ani nedivím Amíkom, že na Japoncov zhodili atómovky.(13.2.2015)

 • Doudis19
  ***

  Poctivě odvyprávěný i zahraný příběh bez jakékoli přidané hodnoty.(18.2.2015)

 • viperDavid
  ****

  Louis byl bezpochyby neověřitelnej borec. Těžko věřit, že by tohle někdo vůbec přežil. Větší smůlu snad může mít už jenom David Rath. Víš co kráčím si tak domů z krabicí plné vína a ejhle chytěj mě policajti a víno se mi promění v prachy, to se fakt málo komu stane. Náš Louis však přežil nakládačky, oceán, japonskýho teplouše a přežil by i víno.(14.6.2015)

 • Radiq
  ***

  Ponaučení z tohoto filmu, co jsem si vzal, by se dalo vyjádřit takhle: nežli býti zlomný, rači chcípnout hned na začátku. Rozhodně ten chlapík má moje uznání, prošel si fakt peklem a přežil situace, ktery bych nikomu nepřál. (ok, někomu bych je přál, i horší). Tvůrci si očividně počkali, než skutečný Louis Zamperini zemře a pak to natočili, nevim proč. Ale teda stačilo mi to vidět jednou. Od bří Coenů bych čekal lepší scénář a víc černejma-černohumornejma situacema. Jack O'Connell pro mě zatím nijak nezazářil, i když pomlouvat jeho výkon taky nebudu. Taky to bylo docela zbytečně dlouhy, i když se tam relativně pořád něco dělo. Nevim, nebylo to prostě nic světobornyho, i když podle pravdy...(11.9.2016)

 • Simpoch
  *****

  Starý dobrý hollywoodský styl, který bohužel u životopisného příběhu nafukuje části, které by nafouknuty být nemusely a opomíjí ty, které by být opomenuty neměly. Už jen pro skvělou předlohu ale musím dát palec hore.(12.3.2015)

 • dr.fish
  ****

  Kromě toho, že jsem pořád měl pocit, že se jedná o remake nějaké staré klasiky, nemám v jádru filmu co vytknout. Možná trochu zkrátit, ale jinak to byl vcelku kvalitní epos. Nebude to film, který bych musel mít doma ve sbírce, ale svoje kvality nepochybně má, minimálně některé scény a situace. 70%(4.8.2015)

 • hansel97
  ****

  Vzhledem k nezkušenosti režisérky opravdu velmi slušně natočený snímek s poměrně těžko uchopitelnou tématiku, jako snímek je to sice dost standardní životopisný kousek, ale vyvedl se. Řekl bych, že hodně za to můžeme vděčit scénáři Coenových, kteří jsou ve svém oboru prostě mistry, ale musím přiznat, že pasát s uvězněním na vodě byla o dost zajímavější, než mučení v táborech, což není zase tak něco nového. Kamera a Desplatova hudba jsou bomba, jen mě trochu mrzí, že mezi herci panuje taková monotónnost a přestože O'Connell se ukázal ve svém nejlepším světle, tak tomu chybí nějaký herecký výkon, který by to mohl utáhnout až k těm pěti hvězdičkám. Ale jsem spokojený.(3.4.2016)

 • Mrkvič
  ***

  Zajímavý námět, ale jako spousta podobných filmů z válečného zajetí, zpracován tak nezajímavě. Akční pasáže zezačátku přitom vypadaly slibně. Potom je to ale už jen jedno týrání za druhým. A co je nejhorší, vlastně na sebe ani nijak nenavazují jednotlivé části. Válčení, polehávání ve člunu a terorizování od japonskýho bachaře. A ze začátku nějaké ty flashbecky, abychom věděli, že jde o známou sportovní osobnost.(1.1.2017)

 • TomPrusik1
  ****

  Někdy se do kin dostanou zajímavé příběhy (pro mě většinou neznámých lidí), kteří to neměli v životě lehké a přesto si s tím dokázali poradit. Což už je možná trochu okoukané, ale respektuji, že to může spoustu lidí inspirovat. To je i případ Nezlomného. Louise prožil dosti opravdu dost zajímavý život. Začal jako mladý atlet, který se chtěl vzdát a nevěřil si, ale za podpory bratra to dotáhl až na olympiádu do Berlína. A podobně jako Vito Scaletta nastoupil do války, akorát proti Japončíkům. Shodou náhod se dostane do prekérní situace, když se ocitne po havárii svého letadla spolu s dalšíma dvěma vojákama v žlutém záchranném člunu. Na člunu tráví nepříjemných 45 dní (trošku moc, ne), přičemž jim dochází voda (kterou ani nijak nedoplňovali, možná pili mořskou), jídlo a začíná jim hrabat (to bude tou vodou asi). Na člunu poslouchám strašně keců o tom jak se mají špatně a jak se vaří noky a pořád dokola, až to začíná. ,,Naštěstí" se dostanou do Japonského zajetí, kde je to sice ostřejší, zato pro diváka svižnější. Skvěle to doplňuje představitel vůdce tábora, jež ve své malé roli předvádí stejný výkon jako Jack O´Connell. No ve zbytku filmu sledujeme jejich počínání, které může někoho chvílemi nudit. Přesto je výsledek vcelku slušný a splňuje přesně to, co má mít. Možná, že v rukou někoho schopnějšího (Ron Howard třeba?) něž Angelina by to celé dopadlo o něco lépe. Ale i tak je to povedený kousek. 70%(2.1.2015)

 • FaceMan
  ***

  Angelina, Angelina, mohla si radšej prenechať post režiséra niekomu inému. Nevravím ale že to bolo hrozné. Nato všetko ale že to bol jej druhý film, kt. sama režíruje to bolo skvelé. Veľmi skvelý príbeh, plný silných momentov, kt sa dali ale ešte viac vygradovať podľa mňa. Tak isto aj ten príbeh sa dal krajšie od vyprávať. Nebolo to veľké sklamanie ako mnohý očakávali/te.(15.1.2015)

 • Dado
  ***

  Angelina Jolie sa snaží, no režisérkou sa nestala ani na druhý pokus. Taký silný motív, akým je životný príbeh Louisa Zamperiniho, mal dostať do rúk niekto skúsenejší, niekto, kto má cit pre rozprávanie príbehu a schopnosť zapôsobiť tam, kde je to potrebné. Práve to je hlavným problémom celého projektu. Vybičovať emócie sa film snaží prostredníctvom scén, ktoré nielenže neraz nevyvolajú želaný efekt, no sú navyše úplne zbytočné a diváka skôr uvedú do rozpakov, než naňho zapôsobia (vrcholom je v tomto smere oznámenie smrti prezidenta Roosvelta). Naopak scény, ktoré mali byť najjagavejším drahokamom v mozaike celého filmu, sa k človeku dostanú, no nedokážu sa mu vryť pod kožu. Snímku napokon popri fakte, že nech už by bolo spracovanie akokoľvek nepodarené, námet je sám o sebe obrovským kladom, zachraňuje autentické prostredie zajateckých táborov, práca s kamerou a skvelá hudba Alexandra Desplata. Bohužiaľ, toto nielenže mohol, toto rozhodne mal byť lepší film. (60%)(15.1.2015)

 • Haretix
  ***

  Typický film udělaný pro Akademii, která ho oprávněně opomněla. Příběh je to neskutečný, ale to nestačí. V některých pasážích se až moc mluví, dlouhé pohledy a značně pomalé tempo a zkrácení snímku o 30 minut by prospělo. Za zmínku a pochvalu stojí jen vynikající kamera Rogera Deakinse a patřičně kvalitní hudba Alexandra Desplata. Palec dolu za režii, Jolie to ještě v malíčku prostě nemá!(15.1.2015)

 • Mishqo
  **

  50% ... Čakal som viac. Dostal som nezastaviteľný nával sentimentality od Angeliny Jolie (Warhorse-like). Príbeh mal potenciál, no zostal nezúžitkovaný. Proti Jackovi O'Connellovi nemám vôbec nič, ale to už nemohla nájsť talianskejšie vyzerajúceho herca než tomuto chudáčikovi zafarbiť pleť nejakou neprirodzenou oranžádou a vlasy ešte neprirodzenejšou čiernou. A inak po vojne zázračne vybledol. Hudba bola tiež strašne presladená. Aspoň cez tu kameru sa bolo na čo pozerať. A aj chlapci-herci sa držali aj keď na žiadne oslavné chorály to nebolo.(4.2.2015)

 • Martin741
  ***

  Rezisersky debut Angeliny Jolie In the Land of Blood and Honey som este furt nevidel, a tymto filmom Unbroken ma teda rozhodne nepresvedcila. Rezisersky je tam vidiet ten amaterizmus a neskusenost, ale to je vec tolerancie, kazdy nejako musi zacinat. Film prakticky stoji a pada na sympatakovi Jackovi O´Connellovi /Eden Lake/, ktory je schopny a talentovany herec, ale sam to neutiahne, hlavne ked sa k nemu popridavaju ludia ako Jai Courtney /Die Hard 5/, ktoreho povazujem ze herecke poleno. Tematika japonskych zajateckych taborov je silna sama o sebe, ale prilis vidno kulisy, herecke vykony az na O´Connella su v lepsom pripade priemerne a pribeh samotny nestrhne divaka, nema dostatocne tempo + pridala sa kopa nudy. A to nemam rad nudne filmy! Silna tematika este automaticky neznamena silny film. 59 %(28.2.2015)

 • LiborGondek
  *****

  I kdybych měl vydržet jen desetinu toho co on, zemřel bych. Jeho příběh by vydal dost útrap a bolesti na deset životů. On to zvládl sám, nepodlehl a nedal se. Pokud mám o někom mluvit s hrdostí a úctou jako o válečném veteránovi, pak je Louis Zamperini právoplatně jeden z nich! Herecké výkony, režie i šokující scénář - z většiny napsaný životem - na jedničku. 80%(7.6.2015)

 • elanius
  ***

  (91/2015) / Krásne a profesionálne natočený príbeh, ktorý ale postráda akúkolvek gradáciu alebo prekvapivý moment. Skrátiť o pol hodinu minimálne a pridať na tempe a mohlo ísť o nadpriemer. (6/10)(12.7.2015)

 • C0r0ner
  ****

  Což o to, pěkný realistický příběh to vážně byl, akorát mohla Angelina trošku dohlédnout na střihače a nechat ho ořezat minimálně dalších třicet minut stopáže. Takhle to na čtyři hvězdičky strhává jenom to, že to je podle skutečné události, protože jinak to byla místy docela slušná nuda. 70%(30.6.2017)

 • agentmiky
  ****

  Musím tedy říci,že se mi film líbil hodně.Angelina Jolie se rozhodla,že natočí nějaký ten film a hned se jí to povedlo.Kvalitu také udrželi známí režiséři a scénáristi bratři Coenové,kteří jsou ve svém oboru špička.Film pojednává o americkém atletovi,který to dotáhl až na olympiádu,ale pak šel do 2.světové války a v té ho sestřelili Japonci,u kterých byl v zajetí až do jejího samotného konce.Ve filmu panuje výborná atmosféra,hlavní japonský dozorčí v zajateckém táboře byl asi nejlepší postavou,protože byl nehorázně přísný a tvrdý.Hlavní hrdina si musel protrpět svoje,ale jeho nepřekonatelná výdrž mu zachránila život.Hodnocení:80%(29.3.2015)

 • sator
  ****

  Tak za druhou půlku filmu a závěr....(8.11.2015)

 • Phietros
  ****

  Angelina ukázala, že i s kamerou v ruce, dokáže skvělé věci jako před ní. Samozřejmě na svojí délku v určitých pasážích lehce nudilo, ale vše vykompenzovali herci, atmosféra a pěkná kamera! Příběh Louise a jeho životní cesty, plné utrpení a silné vůle přežít, je ohromující! Jako malý v něm objeví bratr talent v běhu. Ten ho dostane až na olympiádu, ale když ve válce se svými spojenci havarují, vše se rozpadá! Nejprve čelí přežití na otevřeném oceánu a bojují s přírodními podmínkami na člunu. Když se zdá, že jejch tríznění končí v podobě záchranné lodi, čeká je teprve ta nejtěžší zkouška. Dostanou se do japonského uprchlického tábora, kde jim začne peklo... 70%(16.3.2016)

 • grizly007
  *****

  Tenhle nezlomnej makarón by si zasloužil víc jak 68% ale to by zde nesměli hodnotit zamindrákovaný hovna jako je verbal, JASM, T2 a další z party lidí žijících pouze a jedině svou rádoby slávou na čsfd. Smutná parta hoven. A tak jim to nebudu vyčítat někdo je zkrátka chudák a někdo ne a tito hošani patří do té první skupiny :)(5.4.2015)

 • Honzua
  **

  Můj celkový dojem docela přesně vysvětluje konfrontace s mými přáteli bezprostředně po skončení snímku, která následovala na jejich docela nevinou otázku, jak se mi to líbilo. Za veškerou kritiku, kterou jsem Unbroken podrobil, jsem byl pak ostrakizován opravdu odzbrojujícím argumentem: "Chtěl bych vidět tebe v zajateckém táboře." Marně jsem se snažil vysvětlit, že mé výtky na adresu snímku přece nejsou výtkami na osobu Louiho Zamperiniho, ba naopak snímek dle mého názoru nedostává cti jeho životnímu příběhu. Docela překvapen jsem tím zjistil, že je těch lidí víc, kteří přes štít toho, o čem snímek vypráví, nedohlédnou na to, jakým způsobem tak činí a jestli vůbec kvalitně. Myslím si, že ten nejhlubší rozpor v Unbroken tkví ve skutečnosti, že na jedné straně se snaží podat pravdivé a silné svědectví o individuální nezlomnosti ducha navzdory brutální tortury v zajateckém táboře v Pacifiku, avšak s kýčovitou, vymazlenou kamerou a dokonale depilovanými svalovci, na kterých sedí půl tuna makeupu i po několika letech v lágru. Díky tomuto a PG-13 ratingu, protože přece nemůžeme pominout výchovný účel snímku, se mě tak bohužel nedotýkalo nic z toho, čím byl Zamperini zkoušen. Film ke své vlastní škodě rovněž zcela pomíjí náboženskou rovinu odpuštění, kterou plně odhalí až závěrečný epilog v titulcích, který tak prozradí opravdový potenciál Zamperiniho příběhu. Kdyby se film spíše věnoval Zamperiniho cestě po letech do Japonska s paralelním flashbackovým vyprávěním z války a (ne)konfrontaci s velitelem tábora zabalené v náboženské polemice, možná by to dopadlo mnohem lépe. Místo toho máme ale snímek bez špetky vlastního rukopisu s wtf scénou s velkou kládou a asi hodinou strávenou ve člunu, po kterých se může za nezlomného považovat každej, kdo to v kině vydržel do konce.(30.10.2015)

 • zdenny
  ***

  Tu kládu by nad hlavou neudržel ani člověk, který by to měl jako olympijskou disciplínu. Takže proto jen tři hvězdy. Myslím si, že takovéto téma jde uchopit i bez toho, že by se muselo pro dramatičnost tlačit na pilu. Každopádně se ale jedná o životní příběh člověka, který to měl nalajnované úplně jinak. A v tomto ohledu mi to může být líto a taky je.(30.5.2016)

 • terunka003
  ***

  Film o válce. Film o Mirku Dušínovi. Film o americké síle. Moc čistý na válečný film, trochu zbytečný. Ta jejich americká nezdolná síla z filmu přímo stříkala. Poznámka: nepotřebujete ani příliš umět anglicky, abyste tomu zvládli porozumět.(23.9.2018)

 • Jizni Tlapa
  *****

  Nezlomný mě zlomil,jak malýho kluka. Neváhám sázet plné hodnocení,protože tohle je poctivá (oblívený termín zdejších "znalců") filmařina. Emoční pecka, plná neokoukaných tvaří (a toho si cením nejvíce) v dobrém tempu a hlavně plná neočekávaných zvratů.... naprosta spokojenost Angelino..(4.2.2015)

 • V.Silver
  **

  Nevím, jestli mám být zklamaný tím, že takovou donebevolající nudu napsali bratři Coenovi, nebo že takový příběh někdo vůbec svěřil Angelině. Celé je to strašně roztahaná, ploché, postavám nerozumíte, nenavážete s nimi žádné citové pouto, ale hlavně jsem nepochopil, proč se to jmenovalo "Nezlomný". To jako že mu nic nezlomili? Vždyť si po jedné scéně spravuje zlomený nos! Promiňte, omlouvám se za svou necitlivost, věřím, že skutečný Louie byl opravdu hrdina, ale tento film vám to neřekne. Neřekne vám nic. 40% za to, že byl pěkně barevný a byla tam fajn úvodní sekvence amerického náletu. That's all.(20.5.2015)

 • Johnny.ARN
  **

  Tak Angelinka na nás vyblafla svoj druhý film. Nebudem to naťahovať, proste nuda jak hovado, nič čo by nadchlo, Courtneya zakilluje skoro na začiatku, proste silný útok na emócie, ale čo je veľa, to je veľa. Cez dve hodiny je proste moc. Aj na polovicu by to bolo moc. Dobre, že som na tom nebol v kine, lebo by som hrozne trpel. Tak ako pri debute, ani toto neoslovilo a to som tomu dával ale veľké šance. Nuda, drísty, nezaujímavé postavy, neskutočne dlhé a frontálny útok na divákové emócie. Neviem, asi na tento film treba byť v inom rozpoložení, aby sa človek s tým Talianom vžil. Ja som nebol. A úplne súhlasím s Verbalom. 2 z 5(15.6.2015)

 • M.i.k.e
  ***

  na to že jde o příběh podle skutečnosti,navíc poměrně silný příběh,výsledkem je až překvapivě sterilní a nevýrazné drama,které prostě jen tak propluje a nedokáže zaujmout absolutně ničím výrazným.Na jedno podívání OK ale podruhé už bych to vidět nemusel...60%(17.8.2015)

 • yeniczek
  ***

  Angelina si vybrala dokonalý tým a podle toho film také vypadá. Nádherná kamera, hudba a poměrně slušný scénář. Problémem je, že se film občas neúnosně natahuje místo tnutí do živého a přitom herci hrají absolutně skvěle. 6,5/10 Film pro Spielberga no. Škoda:)(9.3.2016)

 • Bagr_007
  ***

  Mrhání talentovaných lidí na režijní sen Angeliny Jolie. Ta zoufalá neschopnost vykřesat nějaké emoce, i přes soustavné tlačení na pilu, je vlastně docela smutná. Ale koukat se na to dá. 5/10(27.7.2018)

 • Georgex
  ***

  Válečné drama založené na neuvěřitelném skutečném příběhu si stejně jako Koleje osudu s téměř totožnou tématikou zasloužilo trochu zručnějšího režiséra. Nic proti Angelině Jolie, ale zfilmovat takovýto příběh, aniž by z něho čišely jakékoliv emoce, je jasným důkazem její nezkušenosti. Problémem bohužel je i přílišná stopáž a výběr rádoby dech beroucích scén, které nejenže jsou zbytečné, ale po chvíli začnou nudit, což platí naštěstí pouze první polovinu filmu a tyká se zejména samotného ztroskotání, kde se půl hodiny koukáte jenom moře a posloucháte nezáživné dialogy. Na druhou stranu samotné zajetí je vyobrazeno velmi dobře a oceňuji snahu, aby vypadalo co nejautentičtěji. Připočtu-li k tomu fakt, že hlavní představitelé podávají skvělé výkony, tak se rozhodně o žádný propadák nejedná. Moje hodnocení 65%.(10.1.2015)

 • Fisek
  **

  Nic není jednoduché. Obzvláště, když danou činnost děláte poprvé nebo i podruhé. V tomhle případě ani nelze brát ohled, že by se jednalo o její režijní debut. Musím tak film označit jako fiasko. Což mě dost mrzí, protože jsem Angelině fandil a věřil. Ve filmu byla totiž spousta zbytečných pasáží (což mělo za následek zbytečně dlouhé stopáže… ke konci se to vyloženě nedalo vydržet), jako například, když byly hlavní postavy uvězněni na moři. Unbroken vlastně začíná až po druhé polovině, kdy se děj odehrává v zajateckém táboře a už se začíná něco dít. Už to na diváka začíná mít určitý vliv, přesně jaký by film tohohle druhu mít měl. The Railway Man je ale mnohem lepší… ono se konec konců jedná o téměř totožné filmy.(25.1.2015)

 • Maynard.
  ***

  Moje první setkání s Angelínou, co by režisérkou. Začátek slušnej - Slušnej start, ale pak film postupně začínal nudit, až mě unudil k spánku, takže sem musel dokoukávat na dvakrát :o). Příbeh si bezesporu zasloužil filmové zpracování, páč to co prožil tenhle týpek, tak se nevidí každý den. Co mi vadilo asi nejvíc, tak hlavní hrdina, kterej nebyl prakticky vůbec charismatickej, prostě takovej týpek o ničem. Nějak to na mě celkově nefungovalo. Když trpěli žízní na člunu, netrpěl sem s nima, když ho šikanoval rákosník rákoskou, neměl sem pocit,že sem obětí šikany :o). Moc mě Angelína nedokázala vtáhnout do děje a tím přesvědčit o svých režisérských kvalitách. Příště to snad bude o trochu lepčí. Ale každopádně snaha byla...(28.1.2015)

 • Killda
  ***

  On to není vůbec špatný film, ale během dvou a čtvrt hodiny nebyl jediný mrazivý moment, jediný moment, kdy bych utíral slzu dojetí... což u filmu jménem Nezlomný je nejspíš špatně. Tenhle film totiž nezlomil ani mě, ale to je přece špatně Angelino!(15.3.2015)

 • sedm.1
  ***

  Nezlomný je mé premiérové seznámení se s Angelinou Jolie na režisérském postu, a myslím si, že to nedopadlo vůbec špatně. Dokonce mě až překvapilo, jak nekompromisní občas dokázala být. Každopádně, Unbroken je určitě mnohem silnější ve své druhé polovině, ta první se totiž jednak dost táhne, především toho času na moři jsme s hrdiny strávili až zbytečně moc, a jednak i to zpracování mi přišlo dost nevýrazné, nicméně jakmile se Louis dostane do zajetí, film dostane úplně jiné grády, celé to působí daleko přesvědčivěji a silněji, a byla jen velká škoda, že Angelina párkrát i nepřitlačila více na pilu, co se emocí týče, neboť v tomto ohledu to působilo poměrně dost chladně. K pozitivům mohu ale určitě přiřadit atmosféru, která je vážně působivá a pár scén, které nelze označit jinak, než za strhující. V čem naopak neměla podle mě Angelina úplně nejšťastnější úsudek, bylo obsazení jak ústředního hrdiny Jackem O´Connellem, který mi po celou dobu přišel dost nesympatický a nevýrazný, tak bohužel i ostatních postav, prostě nikdo nedokázal být opravdu natolik výrazný, abych to mohl ocenit. Když bych měl ale každopádně Nezlomného hodnotit jako celek, mé dojmy se kloní spíše ke spokojenosti, a to i kvůli tomu, že se jedná o příběh inspirovaný skutečnými událostmi, díky čemuž pak film působí mnohem intenzivněji a silněji. Za mě tedy velmi, velmi nadprůměrné 3*!(22.11.2019)

 • Pavlík
  ****

  18. 03. 2015 (80.); paní Angelina přestává být atraktivní herečka, ale začíná být atraktivní režisérka(21.3.2015)

 • herr_carter
  ****

  Tak já si nemyslím, že by to Angelina nějak prokaučovala z důvodů svojí celkové režijní nezkušenosti, film se sice místy vleče jak sopel, ale toto mínus vzápětí zachraňují skvostné herecké výkony - Jack O´Connell, to co tady předvedl, je neskutečná one-man show ! Zatím jsem ho měl možnost vidět pouze ve filmu Jezero smrti, kde byla jeho role záporná, ale především nevyzrálá. Tady, na to že mu je pouhých !! 24 !! let, zvládá svou roli nezlomného zajatce skutečně na výbornou. Samotný konec je dosti kýčovitý, na druhou stranu si ale asi každý přál kladný konec a co si budeme namlouvat, mohlo to skončit i hůře. Nakonec tedy hodnotím, jako velice milé a zasloužené 4*, jsem příjemně překvapen, jedná se o kvalitní, umě odvyprávěný válečný film, ty neskutečné podmínky a to,jak bylo ve válečných kempech zacházeno se zajatci, jsou vykresleny hodně reálně....................moje hodnocení = 7,5 z 10.(17.5.2015)

 • Pavlínka9
  *****

  Dlouho jsem film odkládala, protože jsem se obávala, že to bude propadák. A teď lituji, že jsem ho neviděla dříve. Již v prvních pár minutách mě "dostal" scénami v letadle, které byly tak...tak zvláštně natočeny, jako bych tam opravdu byla...Jako bych opravdu viděla to nebezpečí, tu krev, cítila ten vítr odspodku letadla, když nešel zavřít spodní prostor....Jack OConnell je Fešák, dát k tomu Gleesona a Wittrocka - tak to byla vraždná trojice :) :) Moc se mi líbilo, jak to bylo natočené. Sice to chvilkama spadalo do "a není to zbytečně natáhnuté, dlouhé či zbytečné"? :) Ale ne - byla to síla...Čím si hlavní postava prošla - dávalo mi to prostor přemýšlet nad: "zvládla bych to taky? Udělala bych to stejně?" A bohužel po několika jeho další strastech jsem si již říkala - já už bych se na to vysrala...ani si tu bolest nedokážu představit, co opravdu prožíval. Film je skvělý, byla jsem spokojena úplně se vším a ten japonskej sráč, který se vyžíval v tyranizování svých otroků - narvala bych mu tu jeho hůl do p*dele!!!! :)(31.12.2015)

 • DonQ
  **

  Zajímavý námět, oblečený však do šedého nevýrazného kabátku. Solidní je část o ztroskotání, ačkoliv nejde o nic, co by už nebylo na ten samý způsob natočeno. Zbytek jen nuda, nuda, nuda a celkově zklamání. Dle popisu jsem čekal jeden velký příběh a namísto toho mi byly naservírovány jen malé nesourodé, poslepované epizodky, které jako celek alespoň na mne vůbec nefungují.(13.1.2015)

 • joora1
  **

  Ve filmu ukrutně chybí tempo a to ve všech pasážích. Největší přínos a dávku emocí jsem viděl v části na moři, ale jinak i po emoční stránce dost slabé. A to je co říct, protože příběh sám o sobě je dost drsný. Nicméně Angelina si ho upravila jak jinak než "po americku". Očekával bych trošku více ponurejší atmosféru a některé pasáže byly příliš zdlouhavé místo toho, abychom se něco více dozvěděli o příběhu nebo hlavním hrdinovi. Představitel Zemperiniho O'Connell nebyl špatný, ale myslím, že ze sebe mohl dostat ještě víc. Po zajmavém traileru celkem zklamání.(4.2.2015)

 • noctambule
  ***

  Ne, tak strašné, jak jsem myslela, ale stejně je to zdlouhavé, místy nudné a flashbacky tomu zrovna moc nepomáhají.(22.4.2015)

 • ti88na
  ****

  Spočiatku som sa obávala, že ma Nezlomný nezaujme, nakoľko pôsobil príliš sterilne. Chýbalo mi nejaké prepojenie s hlavným hrdinom, ktoré by ma dokázalo vtiahnuť do príbehu mladého vojaka Louisa. Ale postupne som prišla na chuť tomuto spôsobu prerozprávania naozaj neobyčajnej životnej cesty jedného nezlomného človeka. Páčila sa mi aj tá čistota s akou je to podané bez výraznejšej heroizácie a s úplnou absenciou amerického patriotizmu. Jednoducho sa tomu dalo veriť, že takto nejak sa to mohlo stať. Mínusom sú však nevýrazné herecké výkony, ale možno obsadenie známejšieho a výraznejšieho herca by malo za následok stratu toho, čo sa mi na filme páčilo, teda tá uveriteľnosť. Ťažko povedať, každopádne sa mi to páčilo.(26.7.2015)

 • VanTom
  ****

  Neplýtvá-li se slovy a pátrání bombardéru ve vzduchu, nekonečné živoření na záchranném člunu či následně v japonském zajateckém / pracovním táboře přibližují nádherné, hypnotické obrázky Rogera Deakinse, neschází odměřenému, jakoby věcnému řetězení situací síla ani působivost. Mluvení a interakce více osob naopak často vyznívají pateticky, i když se tomu Angelina na režijní sesli sebevíc brání; a zejména ke konci už některé scény hodně přetahuje. 70%(3.5.2018)

 • bari68
  ****

  Neskutočný príbeh, dobre zahraný hlavný protagonista, ktorému od začiatku dokonca držíte palce a súcitite s ním. Dobre zvolené lokácie, výprava, celkové filmové rozprávanie bolo na vysokej úrovni - na debut - ale tady bol zároveň ten menší háčik, ktorý som videl a z mojho pohĺadu to bolo pojaté moc americky.(5.9.2019)

 • jirijost
  ****

  Ohromný příběh. Na tenhle film jsem se moc těšil a určitě mě nezklamal. Sportovní a válečný žánr - moje dva nejoblíbenější žánry v jednom. Na plný počet to sice nebude, protože pár chyb se tam určitě najde. Zaprvé mě mrzí že běh a příprava na olympiádu nedostali trochu větší prostor a zadruhé určitě mohli být lépe zpracovány ty dvě letecké havárie. Jinak jsem ale hodně spokojen, děj v táboře byl hodně zajímavý, stejně tak i na moři. Jen je hrozně smutné že se toho filmu nakonec Zamperini nedožil.(16.1.2015)

 • 666Carnage
  ****

  Angelina se snažila a post režisérky docela ustála ale rozhodně to není nejlepší výkon. Výborná kamera ale občas mi přišla zbytečně dlouhá stopáž. Film se silnými momenty ale občas i nudnými pasážemi. O všech hereckých výkonech se dá říct jen to nejlepší. Jack O'Connell jednoznačně celý film táhne díky němu z něj není průměrný film. Knihu jsem nečetl ale doufám, že aspoň to nejlepší z ní se tady objevilo. Dobrá, motivují hudba. 70%(15.2.2015)

 • Roman Albach
  ****

  O Zamperinim jsem před projekcí nic nevěděl. Film se poměrně věrně drží knižní předlohy a já tak musím uznat, že to byl výjimečný, statečný, charakterní chlapík, prostě hrdina každým coulem. Je pak dobře, že se o takových lidech točí filmy. Nicméně tomuto snímku by prospělo, kdyby byl tak o půl hodiny kratší. Scény na moři a v zajateckých táborech byly zbytečně dlouhé a často opakovaly to, co už bylo řečeno. Ale naštěstí od ostatních jsem se u filmu nenudil a jsem rád, že jsem ho viděl.(18.2.2015)

 • Lottr
  ****

  Mám u tohoto film naprosto stejný pocit, jako u režijní prvotiny Angeliny Jolie, V zemi krve a medu. Já to považuju za výborně zvládnutou práci a abych se přiznal, několikrát jsem v tom viděl rukopis starého, ostříleného Clinta Eastwooda. I když druhá půlka mírně pokulhává, já jsem opět spokojený a už se těším, na Agelinin další režijní počin. A opravdu nesdílím názory posměváčků, kteří vidí jméno a hned na film nakydají hromadu hnoje, i kdyby byl sebelepší.(27.2.2015)

 • ruhebitte2010
  *****

  Koukám, že místní "spodina" nezklamala a opět podhodnocuje dobře natočený životopisný film. Ale co se divím, zamidrákovanost se v našem národě nosí. Přitom nezlomná vůle Louise Zamperiniho je obdivuhodná. 90%(7.7.2015)

 • Lukoboss
  ****

  Angelina mě mile překvapila, na režijním postu jsem ji ještě neviděl (předchozí film mě totiž minul). Přestože měla silnej scénář od bratří Coenů, držela otěže pevně v rukou a myslím, že jasně ukázala, že to není jen kočka kroutící se před kamerou. Hlavně bych nečekal, že se to obejde bez nějakých výrazných amerikanizmů a patosu, ale ano, bylo a ani ty dvě a více hodin se nezdály moc. Má to samozřejmě o to větší váhu, že je to podle skutečné události. Představa těchto zvěrstev je naprosto neuvěřitelná a hrozná. Mně se zpracování líbilo, bylo to syrový, nepříjemný a přesně takový, jak by to válku a tehdejší dobu mělo vystihovat.(4.11.2015)

 • hroubek
  ***

  Ještě, než jsem film viděl, tak jsem na něj slyšel dost kritiky, a sám jsem byl zvědavý jestli je to oprávněně nebo ne. Nezlomný je zajímavá látka, která po své zpracování doslova musela křičet, a i když to bude chvílemi působit neuvěřitelně, tak to má reálný podklad. Angelina Jolie jako režisérka k filmu přistupuje s velkým respektem a snaží se, aby se film každému zalíbil. Jasně ukazuje, kdo byl hodný a kdo byl zlý. Jako režisérka vykresluje hlavního hrdinu bez chyby, a že ustojí všechny rány osudu. V jejím podání je hlavní hrdina bezchybný a dokáže všechno. Vím, že Louis je něco jako "národní hrdina", ale taky mohl mít nějaké ostřejší hrany. Hodně mě vadilo nebo spíše mrzelo, že filmu chybí napětí, gradace, moment překvapení, prostě něco co by ukázalo, že film není jen pouhá omalovánka, a že má hloubku a není všechno jen na oko. Stačí si vzpomenout třeba na scénu, kdy každý zajatec dá ránu pěsti hlavnímu hrdinovi do obličeje, těch zajatců je tam přes stovky a hlavní hrdina má dvě tři modřiny. Nebo scéna s havarií, kdy se mu zasekne noha a on se topí, a za chvilku se mu uvolní a všechno je v pohodě. Jsou to maličkosti, ale mě mrzí, jelikož by se mohlo jít do hloubky. Jack O'Connell odehraje celý film s jedním výrazem a jeho herecký projev mě moc nebavil. Domhnall Gleeson je zkušenější herce a je to vidět. Mile mě překvapil Finn Wittrock(nejnovější řada American Horror Story - Freak Show), který jako jeden z mála postav není černobílý. Po vizuální stránce, střih, kamera, hudba, efekty tomu není co vytknout, jelikož to vypadá nádherně, problém je že je to celé bez emocí a nápadu. Nezlomný není špatný film, jen jsem si po celou dobu říkal, co by s tímto materiálem udělal někdo šikovnější.(21.1.2015)

 • Fantomas92
  ***

  Knihu Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience, and Redemption si určitě přečtu, protože Louis S. Zamperini přežil skoro nemožné. Film ale jde jen po povrchu, bohužel.(23.1.2015)

 • Mikino00
  **

  Vyloženě obyčejný tuctový snímek, nezaujme ani formou, ani příběhem, ani zpracováním. Film postrádá silnější momenty, o atmosféře či fungujících interakcích mezi postavami se nedá hovořit.(4.2.2015)

 • M.u.t.t.t.y
  ****

  Všechny kritiky na film i Angelininu režii jsou oprávněné, nicméně jak 137 minut v genderově nevyváženém sále ubíhalo (veškerý estrogen to kempil v sále vedle na Odstínech), zařezával jsem se do sedačky víc a víc, ačkoliv neustálé mlácení a řehole hlavního hrdiny působí občas už trochu na sílu a opakovaně. Stejně tak oba hlavní majoritní flashbacky o hrdinově forrestovském dětství a berlínské Olympiádě, byť jsou pro příběh naprosto nezbytné. Podobně stěžejní se nicméně může zdát i nezmíněné Zamperiniho setkání s Hitlerem a především jeho život po válce, shrnutý pár větami v samém závěru. Přitom právě ten by si jistě alespoň půlhodinu (ušetřenou prostříháním zbytečně dlouhého pobytu na člunu či v japonském táboře) stopáže určitě zasloužil. Nezlomného je tedy nutné brát s nadsázkou - stejně jako v Zamperiniho vyprávění lze údajně vysledovat několik zpochybnitelných pasáží - přesto mě ale naprosto uhranul. Ať už to bylo jako vždy fenomenální, geniální Deakinsovou kamerou (kterou nelze nepoznat i bez čtení závěrečných titulků), Desplatovým soundtrackem, dokonale padnoucí písní Miracles či zkrátka jedním neobyčejným příběhem. Inspirující.(14.2.2015)

 • dormouse
  ****

  Milé překvapení. Na to, že jde o životopisný film děj odsýpá. To se nestává často. Ve filmu, byť hollywoodském, není žádné citové vydírání ani heroizace američanů. Přesvědčivé a uvěřitelné. Vlastně jediné, co mi připadalo přitažené za vlasy, byla skutečnost, že se ti hoši skoro vůbec nepotili. Poctivé filmařské řemeslo, řekla bych. Žádná snaha o intelektuálštinu či umění, jak je tomu u Birdmana nebo Chlapectví. Možná té Angelině křivdím, když jsem od filmu mnoho neočekávala.(19.2.2015)

 • lucijelucije
  ****

  Zklamáni..nemám vyloženě nic, co bych sepsula a s chutí si Angelinu podala, ale čekala jsem víc, a chtěla jsem víc. Jsou tady až moc brány věci na povrch. Prostředí, herci, válka. Ale to uvnitř, co ten film měl mít, to silné za čím ten film měl jít, tady prostě nebylo. Vizuální stránka byla báječná, kluk Louis byl vyzdvižen, ale ta podstata nezlomného tady prostě pro mě, byla postrádána.(28.3.2015)

 • Darth Maul
  ****

  Zo silného námetu dokázala Angelina Jolie vyťažiť kvalitnú životopisnú drámu. Myslím, že podobný žáner by jej mohol sedieť aj v budúcnosti. Treba však objektívne priznať, že tentoraz na to nebola sama. Bratia Coenovci, Roger Deakins, Alexandre Desplat... Čo meno, to skúsený fachman. Aspoň sa nádejná režisérka mohla priučiť a nabudúce to už zvládne bez asistencie. Úprimne jej budem držať palce.(30.7.2015)

 • Hanys_
  ***

  Silný příběh a zhruba do poloviny fakt dobrá podívaná. Pobyt v japonském vězení už ale takovou sílu neměl. Úvodní letecká válečná scéna parádní.(19.10.2015)

 • Ripley
  ***

  Angelina Jolie se rozhodla zrežírovat film podle skutečných událostí a nedopadlo to vyloženě špatně.Nemohu se však zbavit dojmu zbytečnosti.Film je šablonovitý a plný žánrových klišé.Vše co zde je jsme už v daném žánru viděli a mnohdy i lépe.Film má být válečným dramatem,ale údajně nízký rating zajistil to,že nejbrutálnější scénou je zlomení nosu bambusovou holí hlavní postavě.V první polovině,která mě bavila víc máme výborný letecký souboj B-24 se Zero,flashbacky,pád letadla a přežívání na moři ve člunu.Druhá slabší polovina se odehrává v několika zajateckých táborech.70%.(21.5.2016)

 • Ryuuhei
  ****

  Líbilo se mi, jak film nezůstával u vlastenectví a ukázal i druhou stranu mince, že válkou dokáže stejně trpět i „nepřítel“. Zároveň vyzdvihl normálně naivní, ale v tomto případě funkční myšlenku odpuštění. Kromě toho šlo o kombinaci akčnějšího filmu, boj o přežití na širém moři a nakonec počínání v zajetí bez jakýchkoliv kýčovitých heroických prvků. A právě ty mi zde chyběly - všechno se prostě dělo, nic nebylo nadsazené a zkrátka to bylo jen o sledování, jak to dle všeho v onu dobu fungovalo. Ale jasně, jde o životopisný film, na který se nicméně moc dobře kouká a přes svou délku nenudí ani chvilku.(16.11.2019)

 • DavidS.
  ***

  Bezpochyby silný lidský příběh...Jenže odvyprávěn je zcela tuctově bez jakékoliv režijní invence...(15.1.2015)

 • peetriss
  ***

  Angelina Jolie, jakožto další herečka laborující s řemeslem režisérky, si dokázala zvolit skutečný příběh, se kterým nemohla šlápnout vedle. Nevede si přímo špatně, až na přemíru amerického patosu v závěru a mírně přebujelé stopáži, si objektivně v židli režisérky usadila dobře. Nezlomnému ale chybí něco vrcholného, osobitého, zapamatování hodného. Takto je výsledkem průměrný, odtažitý, téměř sterilní skutečný příběh, který brzy „vyšumí“ z hlavy, což je škoda.(6.2.2015)

 • reditelka
  ****

  Angelina si vybírá těžká témata a za odvahu klobouk dolů. Neubráním se srovnání s jejím předchozím filmem a opět je děj trochu roztříštěný. Ale už zdaleka ne tak moc. Příběh je navíc ještě poutavější. Dlouho jsem váhala mezi 3 a 4* jednak kvůli roztříštěnosti děje a jednak kvůli trochu strnulému výrazu Jacka O'Connella, který ukázal nějakou mimiku až při zvedání dřevěného trámu. Ale byl to zážitek.(12.2.2015)

 • bloodline
  ***

  Netušil som, že mastektómiou sa okrem prsníkov kastruje aj mozog. Na stole nám pristane strhujúci námet a čo z neho multikulti mamina spraví? Emocionálne a dramaticky vyprahnutú rozprávku pre tínedžerov. Príbeh, ktorý núka kultovú žatvu na úrovni Schindler's List nám dodá viac ako dve hodiny bez jediného výstrelu mimo lietadlového kokpitu, dokonale napomádované účesy aj po mesiaci na šírom oceáne, masky na úrovni béčkových hororov z minulého storočia a obsadenie podávajúc si ruku so ságou Twilight... Vyhnem sa spojlerovaniu, ale moju generáciu zmietol z vojnovej idylky perfekcionistický Ryan. Generáciu predo mnou rozmetal slzotvorný Schindler. Ďalšie generácie mohli slintať nad chuťovkami ako The Pianist, Der Untergang, The Reader či Valkyrie. Ak má zostupný trend pokračovať po takých skvostoch ako Fury a Unbroken, všetci svätí nás chráňte od tretej svetovej. A nechutne ma zamrazilo pri autoroch scenáru. Buď slúžili s pani rež i sérkou ako výborný obchodný artikel, alebo mastektómiu podstúpili tiež... Tento omyl kinematografickej prírody prešiel mojimi zmyslami ako fastfoodové jedlo tráviacim traktom. Po hodine neviem čo som jedol a ako to chutilo... 2 a 1/2*(17.2.2015)

 • kenkaku
  **

  Angelina režírovat umí (no motá se okolo filmu už dost dlouho na to, aby i něco solidního okoukala). Takže Nezlomný jako film, že natočený solidně (kamera je příjemná, to co je vidět je také solidní, střih nerušivý). S čím ale holka přestřelila je téma. Je to totiž silné a vážné téma hodné nějakého režijního velikána (Eastwood, Spielberg), který ví jak látku uchopit, aby nevznikla strojově sterilní nudná podívaná s obludnou stopáží... Bez legrace, když děj překročil 120 minutu, trpěl jsem jak pes. Prostříhat o 30-40% by filmu prospělo nejvíc. Takže. Podívaná zajímavá. Život Louise opravdu nářez, ale 2x se na to podívat nemusím...(5.3.2015)

 • Corpsegrinder
  *****

  Nemám důvod nedat pět, je to slušnej mix několika hitovejch filmů a dobře natočenej. Konec se záběrama pravýho Zampíka je hodně smutnej.(15.3.2015)

 • laepus
  ****

  Skvělý film, celkově asi trochu delší, ale to je jeho jediná výraznější chyba. Scény na olympiádě, na moři i v zajateckém táboře mají svou sílu a výpovědní hodnotu a v konečném důsledku je mi i trochu jedno, jestli se to ve skutečnosti stalo stoprocentně přesně takhle. Vizuál filmu je příjemně dívatelný a obsah? I kdyby Zamperini zažil jen polovinu toho, co je ve filmu, tak je to borec nejvěči. Jsem rád, že právě takoví lidé se nakonec dožijí i po válce vysokého věku, aby mohli podat svědectví o svém životě. A ruku v ruce s tím jde i myšlenka na tisíce těch, kteří to štěstí neměli...(14.8.2016)

 • HonzaSim
  *****

  Pomalejší rozjezd, který ukončilo sestřelení letounu a pád do moře. Hodně silná záležitost.. Jen těžko uvěřit, že tohle vážně někdo zažil, přežil a ještě se s tím takto popral. Na scénu se zvednutou kládou jen tak nezapomenu. Jak obrovskou sílu člověk dokáže vyvinout, když dá do toho naprosto všechno. Je to jen o hlavě! Závěrečné dodatky jen potvrdily mimořádný charakter tohoto člověka. Velmi motivační!(7.8.2018)

 • Prochy38
  ****

  Jak moc se tohle opravdu stalo je jedna věc. Ta druhá jak dobře zvládla A. Jolie vyobrazit příběh obyčejného člověka, který se dostal do neobyčejné šlamastiky a neobyčejně úžasně tím vším prošel a vybojoval si právo žít. Krásné, silné, tvrdé. Chytlo, drželo a nepustilo!(16.9.2018)

 • Dunadan
  ***

  Dôraz na detail spolu s prehľadnou kamerou, za ktorú sa postavil Roger Deakins, elegantne dotvorili úvodnú scénu a celá bojová pasáž bola technicky zvládnutá veľmi dobre. Po výborne rozbehnutom úvode sa však nastolené tempo vytráca a človek je odkázaný na sledovanie neustáleho utrpenia hlavného hrdinu, ktoré trvá až do samotného konca. Na tom však nemusí byť nič zlé. Lenže film sa až príliš často snaží dostať divákovi pod kožu a hrať na jeho city. Postupom času ten emočný atak už vôbec nepôsobí prirodzene a dosiahne úrovne, kedy začína vyslovene vadiť. Jediná postava, ktorá stojí za zmienku, bol Watanabe. Stvárnil ho Takamasa Ishihara a predstavoval tyrana, ktorý v zajateckom tábore často znepríjemňoval Zamperinimu život. Vyzeral síce ako mladé ucho, ale občas som ho naozaj nenávidel a aspoň za to málo som rád. Unbroken taktiež disponuje oku lahodiacim vizuálom a vyzdvihnúť treba aj hudbu, o ktorú sa postaral skladateľ Alexandre Desplat. Záverečné sekundy filmu mi paradoxne pripadali emotívnejšie, ako tie dve hodiny pred tým. Angelina Jolie si skutočne vybrala veľmi ťažký oriešok, ktorý toho však ponúkal oveľa viac. Pod scenár sa podpísali bratia Coenovci a to len dokazuje fakt, že nie vždy je jednoduché preniesť víziu z papiera na plátno. A námet pritom môže byť silný ako chce. Po technickej a audio-vizuálnej stránke nemám absolútne žiadne výhrady, ale to je žiaľ málo a nestačí to. Hlavným nepriateľom tejto životopisnej drámy je nekompromisný tlak na emócie, nevyužitá stopáž a slabšie herecké výkony. 2,5/5(8.2.2015)

 • Jaro_slav
  **

  Překvapivá nuda. Nebejt zčátku s B-24 Liberatorem, nebylo by ve filmu pro mě osobně zajímavýho zhola nic. Ale takhle je to aspoň slabší padesátka. Unáhlený tři nicméně srážim na dvě rudý, páč ten archivní maratonovej závěr z Tokia dal víc vyniknout, jak moc se to Andželíně nepodařilo. Oba dva atentáty na žraloka to nezachránily.(8.2.2015)

 • H4ku11
  **

  Zdĺhavé, nezáživné, hlavný hrdina ma vôbec neoslovil.(18.2.2015)

 • Johny303
  ****

  Jsem mile překvapen. Tento film mě utvrdil v tom, že by měla Jolie stát raději za kamerou, než před ní. Sice by se v Nezlomném nějaké ty chybky našly a také by se to dalo o půl hoďky zkrátit, ale i tak, líbilo se mi to. Čekal jsem od toho nudnou, uslzenou, romantickou sračku, která bude produktem nezkušený režisérky, co si bude ,,hrát na válku", ale s potěšením mohu říct, že jsem dostal něco daleko lepšího(14.5.2015)

 • RomanHyde
  ***

  Film byl bohužel zaměřen převážně na průběh cesty do zajetí a samotné zajetí Louise. Mnohem zajímavější by bylo sledovat to co se dělo poté až do jeho smrti (2014), tedy následné poválečné cesty do Japonska, kde se Louis snažil setkat se svými trýzniteli za účelem odpuštění, účasti na olympiádě v Japonsku atd.. Takhle se film smrskl pouze na sledování průběhů trápení a týraní Louise, což už po dvou hodinách vcelku nudilo a mne osobně až znechutilo. Ano Louis si prošel velkým utrpením, pointou příběhu však je zcela něco jiného, a to bylo ve filmu sdělenou v závěru pouze titulky. Jaká škoda. Tento silný lidský příběh měl veliký potenciál, ovšem hollywoodská produkce vsází na zcela něco jiného a své diváky vychovává tak, že lidský příběh je zajímavý pouze když je rámován násilím a tvrdou akcí.(23.5.2015)

 • Hepy13
  ***

  Tak a máme tu režiserský debut Angeliny Jolie. No, myslím že je to asi i celkem kvalitně natočené válečné drama. Ale i přesto že jde o válečný film, (můj oblíbený žánr) moc mě to nebavilo abych se přiznal. Nějak jsem se totiž nedokázal ztotožnit s hlavním hrdinou a celkovým příběhem. Který také moc interesantní není, (prostě jen voják co přežil válku). Bez dějového zvratu nebo prekvapení. Zkrátka mi tu chybělo něco kvůli čemu bych si film chtěl vychutnat (velkou bitvu, hromadu efektů, emoce, zajímavý příbeh, oblíbeného herce). Nic mi nedává chuťněkdy v budoucnu kliknout na tlačítko ''Replay''(22.6.2015)

 • Erik7595
  ****

  Jediná moja výtka smerujúca k filmu - pripadal mi film trochu chladne, pridať trochu viac emócií a tých emocionálne silnejších scén v druhej polovici, bol by som ešte spokojnejší. Na druhej strane je dobre, že sa film stráni prehnaného pátosu a amerického patriotizmu, čo hodnotím pozitívne. Stále ale ide o kvalitný režisérsky počin od Angeliny Jolie, ktorý je najmä do časti uväznenia Louisa do zajateckého tábora výborne odvedenou prácou, nečakane precízne a pútavo natočená biografická vojenské dráma. V poslednej tretine odohrávajúcej sa v zajateckom tábore akoby Angelinina režisérska ruka nebola tak pevná, takže posledná tretina trochu slabšia než predchádzajúce dve tretiny. Celkový dojem ale je rozhodne nadpriemerný a pre mňa doteraz absolútne neznámy Jack O´Connell uniesol svojím výborným hereckým výkonom celý film.(20.8.2015)

 • Gumrice
  *****

  Nezlomný mě zlomil. Nejsilnější film posledních let, ve kterém je úplně všechno. Angelina převálcovala zkušené režiséry a s O Connellem v hlavní roli dokázala, že všichni hateři se můžou jít zahrabat.(13.1.2016)

 • KKlein
  ****

  Proč se tu na ten film tolik nadává, je pro mě záhadou. Kdo jej režíroval a napsal mu scénář jsem zjistil až po dokoukání a nijak to moje vnímání filmu neovlivnilo. Je pravda, že nemám tucha, jak Jolie svoje filmy režíruje a Coenovic jsem v tom taky dvakrát neviděl, ale že by tohle měl být „vypočítaný Oscarový kalkul plný patosu a znuděného výrazu hlavního herce“... Ne, nepřišlo mi to tak ani trochu. Přišlo mi to jako dlouhé úmorné období života jednoho chudáka a celý ten film tedy prostě je dlouhý a nijak veselý. Stížnosti na ztvárnění hlavních postav taky žádné nemám. Je to dobrý film. Nikterak asi výrazný či ohromující, ale dobrý a jako oslava jednoho statečného života funguje dokonale.(9.8.2017)

 • gonga
  **

  Příběh a hlavní hrdina by zasloužili deset hvězdiček, zpracování bylo bohužel nemastné, neslané, nechápu jak se AJ mohlo podařit do něčeho tak silného dostat tak málo emocí, když už to bylo jakž takž natočeno zručně. Škoda. Je to jako dokument bez špetky emocí, což je u takového snímku diletanství nejhrubšího zrna.(12.1.2015)

 • Methodix
  ***

  Nič, čo by sme už niekedy nevideli. Angeline chýbajú režisérske skúsenosti a dnes ešte nemá na podobné filmy. Pretože takýchto príbehov je mnoho a lepšie im sedí Spielbergov či Scottov rukopis. Jej Unbroken navyše zbytočne podlieha dnešnému kódexu a miestami je až príliš presladený i keď sa snaží byť čo najdrsnejší.(18.1.2015)

 • Radek.SCH
  ***

  Tak na paní Pittovou bych zas až tolik hnoje nekydal. Trochu pomalejší a nudnější, bez velkých nápadů, zato slušné řemeslo.(30.1.2015)

 • ashtangi
  ****

  Zajímalo by mě, jak by vypadalo hodnocení, kdyby se nevědělo, kdo je režisér. Podle mě mnohem lépe. To já se nebojím film ohodnotit lépe, protože si to zaslouží. Možná by mu prospěl větší spád, ale jinak to bylo hodně dobré.(31.1.2015)

 • Matli
  ****

  Na Andželínu slušná práce, ale takovej Eastwood by tomu dal větší koule. Jinak s hlavním hrdinou se člověk sžije parádně a děj příjemně utíká. Zajímavé vidět samé neznámé tváře v tak velkém filmu. Je znát, že dolarama holka nešetřila. Scéna s kládou (levý horní roh plakátu) byla silná, to zase jó. Jen škoda, že reálný hrdina se premiéry nedožil, ale před ním klobouk dolů!!! 69%(15.2.2015)

 • BeranSon
  ***

  Já nevím jak bych začal... jsem po shlédnutí v kině plný rozporuplnosti. Na jednu stranu mi některé sekvence svou tvrdostí vyrazili dech, ale někdy jsem se jen modlil ať už je konec a dál se to nenatahuje. Takže jaké z toho plyne ponaučení? -- VŠEHO MOC ŠKODÍ --. Angelina Jolie měla silnou myšlenku a i jí kvalitně omotala kolem svého prstu. Chtěla prostě lidem ukázat jak silný může jednotlivec být, jenže jak moc se zažrala do potíží osobnosti, tak úplně, ale úplně zapomněla na to kdy má film ještě danou cílovku, a kdy už je to druhořadá blbost. Tvůrci se prostě snažili na diváka tlačit každým záběrem a každou chvilinkou filmu a to mě někdy úplně nehorázně vytáčelo. Jestli nevíte co myslím, tak jsou to ty typicky filmové momenty o nezlomnosti člověka, pořád obrušované řeči s jediným cílem a neustále dokola omílající se pohledy vítězů. Někde to funguje, ačkoliv tady jenom v některých momentech. Začátek filmu a pak hlavně scény na moři jsou skvostné, nevíte co čekat, dáváte pozor, jenže potom už to není ono. Ve filmu je několik jasných odkazů na filmy jiné, z hlediska naděje a její myšlenky jsem si připomněl Vykoupení z věznice Shawshank , pokud šlo o prostory tábora a nemilosrdného záporáka, tak jsem viděl snahu napodobit Amona Goeta a Schindlerův seznam a takových skrytých případů jsem nalezl více. Nevím jestli to bylo on Jolie schválně, ale mě to zahřálo u srdce. Po odchodu z kina jsem slyšel klasickou větu: "však je to podle skutečné události!" a já jsem se musel pousmát. No řekněme na rovinu, je nějaký příběh tak dobrý, aby nepotřeboval malinko vylepšit, doladit a zdokonalit? No prostě není... - 6/10 -(13.3.2015)

 • Eluin
  ***

  Velmi slibné, ale ve výsledku jen solidní průměr. Nic víc... Přitom úvod nadchne, bohužel jsem ale měl dojem, že z potenciálu šlo dostat mnohem více (třeba se věnovat OH v nacistickém Německu, apod.).(13.9.2016)

 • xargos
  *****

  Velmi silný příběh, život ovlivněný válkou, skutečný hrdina. Je třeba, aby měl tento svět daleko více takových lidí. Aby mladí, kteří vyrůstají v našem konzumním světě, měli za své vzory takové hrdiny nezlomných charakterů. A ne Pokémony...(10.4.2017)

 • majec4
  ****

  Film ma celkom bavil, hlavne ten zaciatok bol super, no vadilo mi ako velmi bol hlavny hrdina pasivny v deji. Iba sa "viezol". Kamera bola super a Angelina to celkom dobre aj zrezirovala. Herci ma tiez bavili, z dozorcu isiel strach, aj ked bol nejaky zzenstily. Mozno mi tam chybalo aspon kus Coenovskeho humoru, ked uz sa na filme podielali. Bolo to velmi vazne, a plne utrpenia - najviac ma bavila cast na mori a v zajateckom tabore. Od Tokia ale podla mna film stratil tempo, aj ked ani do vtedy to nebola nejaka jazda.(11.2.2018)

 • fisus
  ****

  Ani se mi nechce věřit, že na scénáři dělali Coeni a režírovala to Angelina. Milé překvapení.(1.5.2020)

 • FanKalEl
  ****

  Perfektné až po začiatok zajateckého tábora a záveru, čakal som viac. O'Connell bol dobrý, Angelina to zvládla. (80%)(12.3.2015)

 • agassi68
  ***

  Do polovice to ešte šlo. Scény z lietadla boli výborné. Postupne film stráca tempo najmä na mori a následne smiešny japonský veliteľ s bambuskou, ktorý bol tiež zrejme príslušníkom teplejšej komunity tak ako hlavný hrdina. Celý príbeh mi pripomínal Forresta Gumpa a neviem posúdiť koľko percent pravdy tvorcovia do filmu zakomponovali. Slušný priemer..(3.5.2015)

 • MikeeTheory
  ****

  Velmi příjemný počin, který má paradoxně největší slabinu ve své (řekl bych skoro až "strojové") dokonalosti. Má silný příběh, výraznou hlavní postavu, dobrou hudbu i ten správný happy end - zkrátka vše, co takový americký film má mít. Jenže k tomu, aby se stal opravdovým skvostem, mu zoufale chybí nějaký moment překvapení, nebo něco, co zvedne ze židle. I tak ale Unbroken stojí za zhlédnutí a vzhledem k mé slabosti k Angelině dávám 4* :)(11.6.2015)

 • TomasKotlant
  ****

  Překvapivě docela silné sdělení filmu nezanesené přílišnám patosem. Režijně slušné. *** Ve zkratce: Kdo přežije válku, vyhraje.(5.8.2015)

 • Ombak▼Penari
  ***

  Neslané a nemastné jak babicova dobrota, ale v zásadě docela dobře koukatelné. Angelina sice uplácala vcelku pohledný a velkolepý snímek, ale poněkud už nevychytala fakt, že to celé je především o citech a charakteru. Takže jsem tam pořádně nevyděl ani tu titulní vůli a nezlomnost Zamperiniho, ani hloubku surovosti a komplexů japonského velitele Watanabeho, ani osudovost celého příběhu či důvody a pohnutky k poválečnému odpouštění tehdejším věznitelům ze strany Zamperiniho. Finální patetická scéna následkem toho působí značně nepatřičně a násilně. Nakonec si vzpomenu jen na potápějící se letadlo, člun, žraloky a svištící rákosku. A to je přeci jen trochu povrchní zážitek na tak hluboký a skutečný příběh...(9.2.2016)

 • kwaicheng
  ***

  Nemělo to konce a nemělo to konec, takže to vlastně nemělo moc smysl, bohužel. Pěkná závěrečná písnička tak potěšila nejenom hudebně, ale i fakticky oznamujíce konec utrpení pro válečné zajatce i pro mě.(17.4.2016)

 • Critic
  ****

  Nadprůměrný válečný film.(25.4.2016)

 • janesX
  **

  No a teraz by mohla aj Pamela Anderson natočiť niečo podobné, tak napríklad Deň D. ..To bol vtip. No ak by k tomu (prosím nie!) došlo, s istotou by si k tomu tiež najala armádu top modelov z modelingových agentúr podľa svojho obľúbeného "sexy"typu a pri filmovaní by každý z nich musel mať vždy poruke vlastnú pudrenku. EJ to by vyzeralo zase top! Poviem pravdu, Angeline Jolie som to naozaj prial. A výsledok vyzerá naozaj top. Ale len vďaka tej kamere, hudbe a exotickom pozadí. Žial celý zvyšok vyzerá umelo, a žial celý ten zvyšok je jej a jej práca. Angie zrejme doteraz nemala žiadne profesionálne skúsenosti s réžiou, zato mala skvelý nápad a dala sa hneď aj do práce, aby jej túto "tutovku" niekto spred nosa nevyfúkol. Možno by to vyzeralo lepšie, možno "ešte" horšie.. Veľká škoda že sa Louis Zamperini premiéry nedožil, inak by mohol svetu vysvetliť prečo tento film vyzerá tak neuveritelne, keď skutočnosť čo prežil bola minimálne 100x horšia, desivejšia, krvavejšia, smutnejšia. Dobré komentáre: Verbal, Zeck. 47,5%(3.2.2018)

 • Olík
  ***

  I kdyby se ve skutečnosti stala jenom polovina z toho všeho, tak jde stejnak o nevěřitelný příběh….bohužel příběh, který přehrává jeho samotné ztvárnění. Monotónní záležitost, jak v podání těch před kamerou, tak těch za ní. Navíc bych řekl po filmařské stránce, tak trochu oldshoolek…nevím, jestli za to může kamera Rogera Deakinse, nebo si to tak Jolie přála, každopádně look to má roku 199x. S postavami si taky nikdo nepohrál…nějaká psychologie, nějaká historie, něco. Na škodu je také typicky americký supermanský pohled na věc, nebo hluché pasáže a jimi natažená minutáž dramatu. Dalo by se říct, že kvantita poráží na body kvalitu. Hold ne každá „hérečka“ umí režisérsky uchopit chlapské téma….možná nabrat ještě nějaké ty zkušenosti….ale jinak určitě dobrý snímek.(18.11.2019)

 • Danny88
  ****

  Tako ako ma Angelina svojim filmovým debutom V krajine krvi a medu sklamala, tak ma teraz prekvapila. Dokazala že je nielen dobrou herečkou ale aj schopnou a nádejnou režiserkou, ktorá vie využiť potencionál silného príbehu! A tento film je toho dôkazom.(12.1.2015)

 • burton
  *****

  Film takového typu se mi těžko hodnotí. Příliš na mě působí utrpení, jak duševní, tak fyzické. Je jedno, zda to točí Angelina, kterou mám velice ráda, nebo Forbes (Král Krysa), nebo Lumet (Pahorek). Myslím, že Angelině se film povedl, je těžké natočit něco takového bez předchozích zkušeností a tady vidím maximální přípravu. Líbila se mi kamera a celé "barevné" pojetí filmu. Jakoby Angeliny záměr byl, aby to vypadalo, že je to natočené o pár desítek let dříve. Dávám za pět, pro mě výborný film.(18.1.2015)

 • Hapretor
  **

  Epické jistě ne. Jen dobře natočené, zahrané, atd. Emotivně však ne silné, ne vystupňované, ne uvěřitelné a ne poutavé. Jen jsem se díval, ale nic "necítil". Např. Schindlerův seznam - to je jiný kafe.(20.1.2015)

 • michald99
  ****

  Tenhle film má zvláštní kouzlo, jak balancuje mezi pětihvězdičkovými a dvouhvězdičkovými momenty... z toho by vyšlo něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami, rozhodl jsem se však přilepšit, jelikož se jedná o úžasný příběh, jen v té režii to trochu vázne a zadrhává. ||65%||(16.2.2015)

 • Drom
  ***

  Viz verbal, jen dám o hvězdičku víc, protože to zas tak nudný nebylo a dalo se to přežít. Nicméně, krom lehce zdlouhavé pasáže na moři (a já si ještě po pár prvních minutách rýpnul, jaká to bude nuda, až tam budou 14 dní), ve mě nezůstal žádný výrazný pocit. Pokud nepočítám (jak kreativně zmiňuje verbal) pachuť z cesty po žalostných troskách mostu přes řeku Kwai a krále chcíplé krysy. Na oba vzpomínané filmy si tenhle možná hraje a tvůrci se tváří, že takový je, ale není. Je tuctovej a líbivej, chce bejt drsnej, ale bojí se naturalismu. Pokud jste tedy oba originály již viděli, nic nového se pro vás nekoná a za něco stojí snad jen scéna se žralokem a letadlem.(24.2.2015)

 • Lucas87
  ****

  No Angelina mě překvapila to musím uznat. I přesto bych byl pro jednotnou dějovou linii, ty flashbacky na začátku nic pro mě :) Jinak je to film o zajímavé osobnosti který se bohužel nedočkal premiéry svého filmu. Výborný soundtrack od Coldplay!(24.2.2015)

 • Hell_ena
  ***

  Takže základní otázka zní: zaujal mě tento film vůbec něčím? :D Co se týče příběhu.. ani bych neřekla, že by to bylo nějak přelomové. V podstatě se jedná o klasický příběh, kdy jedinec překonává překážky, které mu osud hází pod nohy. Ale to by mohli natočit o komkoli :D Tenhle film to až přehání! Nejvíc mě zklamala část filmu, která následuje po perfektní pasáži na moři, kde jsem hltala každou vteřinu! (Nemluvě o žralocích! ) Po tom co se hrdina konečně dostane na souš se děj neuvěřitelně táhne! Samozřejmě nechybí ani pořádné "všem jsem to natřel" klišé - zvednutí trámu nad hlavu. Každopádně ten týpek není tak úplně nezlomný! Pár kostí mu bylo zlomeno jistou bambusovou tyčí, haha :D Jinak je to samozřejmě pěkně natočené! Jen mi úplně nesedí tag "sportovní" :)(16.3.2015)

 • Ondr@932
  ****

  Na to jak byl film dlouhý tak byl i docela dobrý a zajímavý. Víceméně moc nenudil. Nečekal jsem takový výkon od Angeliny Jolie, ale byl jsem příjemné překvapen. 70%(5.5.2015)

 • dawe787
  ****

  Velmi dojemné drama o jednom vojákovi, když bojoval proti Japončíkům v Pacifiku.(31.5.2015)

 • 0L0V0
  **

  Veľmi nadnesený film v ktorom chýbajú emócie a poslednej tretine to je už príliš natiahnuté. 50%(8.6.2015)

 • Sady26
  ****

  Tak pravdu povediac od Angeliny ako režiséra som neočakával veľa, ale veľmi prijemne prekvapila. Naozaj veľmi kvalitný filmik. Ja osobne som nadšenec toho filmu, skutočný príbeh je často u mňa hodnotený veľmi kladne. Myšlienka odpustenia takému hajzlovy je naozaj veľmi inšpiratívna, poučný film, ktorý by som ako učiteľ na škole isto pustil študentom. Videl som tento film už 5x v krátkom časovom úseku a aj napriek vynikajúcej myšlienke a životného príbehu Zemperiniho sa mi zdal už na 2x dlhy a nezbavil som sa tiku pozerania na hodinky. Osobne tento film hodnotím na 85% ba priam sa až čudujem, že ma tak malo % na stránke.(19.6.2015)

 • fr3ak
  ***

  Zcela neurážející průměr. Až je mi Angeliny líto, že nenatočila nejlepší film desetiletí jak od ní evidentně spousta lidí čekala.(6.2.2016)

 • Rikky007
  ***

  Že ze začátku nemáte souvislosti a film vás pouze za pomoci flashbacků seznamuje s životem hlavního hrdiny, je víceméně taková standardní záležitost. Ale pokud ty souvislosti mezi jednotlivými scénami schází i zbytek filmu, něco je špatně. Jmenovitě samozřejmě režie. Materiál není vůbec špatný a ono ani to provedení se nemá za co stydět, ale chybí tomu jakákoliv lepší výstavba, která by vás udržela v náležité pozornosti. Nic proti převyprávění příběhu bez příkras a přehnanému amerikanismu, to oceňuji, ale film má být film a ne pár epizodických výjevů slepených za sebe, což "Nozlomný " bohužel je.(13.2.2016)

 • Pantata
  **

  Umělé, mdlé, nefungující. Člověk tuší, že je zle už po pár minutách filmu, kdy si mladí kluci vyměňují moudra jako: "Ty to zvládneš, jen tomu musíš věřit" nebo "Chvíle bolesti stojí za celoživotní slávu." Brrrr...(2.3.2016)

 • eromar
  ***

  60%(23.5.2016)

 • Henry Morgan
  ***

  Já prostě nikdy nepoznám, jestli se jedná o patos nebo už slušně myšlený film, jenž má na cosi ukázat. Skoro si troufám říct, že se to dalo všechno zpracovat trochu zábavněji a bombastičtěji, poněvadž při téhle formě jsem měl dojem jako na autobusové zastávce, kde si 5 minut po plánovaném odjezdu říkáte: "Tak proč už se, kurva, nepohne!" Jinak jsem si ale ujasnil to,co jsem věděl, že prostě válka je svinstvo a lidé v ní nejsou kladní, ani záporní, ale prostě lidé. V omáčce současného humanismu mám prostě dojem, že těch srdcervoucích "opravdových" osudů komunistických či válečných křivd, je už příliš! Vlastně nejhezčí konec proběhl až v závěrečných titulcích, kdy nám tvůrci ozřejmili další osudy hlavního hrdiny.(22.8.2016)

 • mira007
  ***

  Spíše průměrný 2SV film, nicméně celkem hezky se na to kouká, vizuální stránka je fajn na pohodu, žádná syrovost z toho nečíší. Hodně nevěrohodné se mi zdáli scény z internačního tábora, kde velitel neměl nic jiného na práci než týrat a celý den pozorovat našeho hlavního hrdinu. Americký rukopis a šablonovitost je hodně znatelná, ale i tak konstatuji, že to byl celkem příjemný na koukání film, jehož největší hodnota spočívá v tom, že je inspirován skutečným osudem Louise Silvie Zamperiniho. Jo a nejzajímavější věcí je, že to režírovala Angelina. ( tak to u mne zabodovala)(4.7.2017)

 • Dimo
  ****

  Angelína nám příběh nesype kdovíjak akčně, takže snímek spíše místy klidně plyne, než bouří, ale má to styl. Sic jsem se do postav přehnaně nevcítil, ale fakt, že jde o skutečný, životní příběh, tomu dodává dobrou atmošku. Trochu jiný válečný film, který rozhodně stojí za vidění.(6.3.2018)

 • Brunky
  ***

  Žiadna veľká emotívna scéna ktorá by ma vtiahla do deju a mala by byť povinnosťou v takomto filme, a to nie len jedna...ďalej veliteľ japonského zajateckého táboru mi pripadal ako 15 ročny hanblivý chlapec, ktorý sa každú chvíľu rozplače(sranda, že Angelina bola v rozhovoroch konkrétne s týmto obsadením velice spokojná), z castingu ma takisto nemilo prekvapilo obsadenie môjho legendárneho herca ,,nesympatického Íra,, čakal som kde sa zas objaví a ono to prišlo...nie som presvedčený, že bolo dobrým krokom dať režírovať tento film Angeline aj keď ju mám rád. U mňa sklamanie....(16.1.2015)

 • RAFT
  ****

  Reřisérka Angelina Jolie a její už druhý režijní snímek.Svým prvním režijním snímkem mě dost sklamala, někde se muselo začít.A za pár let nám režíruje další skvělá film.No co ktomu dodat ,takže za prvé se jí to ale,opravdu povedlo ,nečekal sem,že mě snímek až ,tak pohltí do děje.V zajetí v Japonsku dělá ještě snímek silnějším .I ta dlouhá plavba na moři má své dobré výhrady.Kdyby bylo ve filmu více emocí ,tak by to bývalo o chloupek lépe vyvážené.Skvělá podívaná filmu asi nemám co bych vytknul.Málem bych zapoměl na skvělý soundtrack filmu ,opravdu povedený.Za mě 70%(17.1.2015)

 • dan4815
  ***

  Popravdě... hrozně táhlý film, který jsem si rozdělil na dva dny. Být na tom v kině, tak nevím. Na jednu stranu, zajímavé téma, na stranu druhou... vlastně se tam nic neděje. Je nám asi jasné, že ve válkách se vždy najde někdo, kdo zneužije situaci, a dělá si co chce s vězni. Vlastně je to jenom o tom, jak hlavní postavu zase hlavní záporák ztříská. On je asi hlavně problém, že je to podle skutečné události. Věřím, že ať by to režíroval kdokoliv, nedalo by se z toho vytřískat na pět hvězdiček. Nicméně, tohle místy opravdu až zbytečně nudilo a klesalo to kdo ví kam. Ovšem něco mi říká, že když jsem u toho ani jednou neusnul, byť k tomu nebylo daleko, tak to přece jenom není nejhorší. Akorát se moc tlačí na pilu, nebo naopak mi občas nebylo jasné, co se po mě, jakožto po divákovi, chce.(18.1.2015)

 • Stíba
  ***

  Na tak silný příběh to bylo až překvapivě neemotivní ale zase lepší takhle než z toho zas udělat přehnaně srdceryvnej maglajs jak se často stává. Nicméně celková monotónnost bez výraznějších vrcholů určitě na škodu byla a větší hloubka by určitě neuškodila.(20.1.2015)

 • FerryCFC
  ***

  Příběh je to nádherný, a o to více mě mrzí, že ve mě nevyvolal téměř žádné emoce. Většinu času jsem se nudil, ničím film nepřekvapil, stále furt se držel stejného nevýrazného tempa a je to jen škoda. Materiál k tomu krásná Angelina měla víc než dost a měla z toho vytěžit více. Ale tak, hlavně že to na sebe vydělá a nějaký ten dolar navíc se taky hodí, alespon děti Angeliny budou mít co žrát...(22.1.2015)

 • balcazar
  ****

  Je pravda, že keď sa na film pozerám s odstupom niekoľkých hodín či dní, tak mi nepríde až taký skvelý. Striedanie časových rovín či prostredí vo filme je výborný a účinný nástroj, treba s ním však pracovať dôsledne, tu mi striedanie športovej a vojnovej roviny prišlo veľmi zmätočné, čakal som, že sa to v priebehu vysvetlí, mohlo sa však lepšie, po skončení tohto striedania mi scény prišli až zbytočne rovnaké: Japonec zbil Američana, ten si dal dokopy rany, zbil ho znova, a takto sa to opakovalo. Prečo teda dávam také vysoké hodnotenie, keď vlastne film len kritizujem? Scény samotné boli úžasné a na každú ďalšiu som netrpezlivo čakal a nevedel som sa dočkať, čo príde v nasledujúcej minúte. Možno to je niečo medzi tromi a štyrmi hviezdami, to, že bol film natočený podľa skutočnej udalosti, ho postrčilo k vyššiemu hodnoteniu.(9.2.2015)

 • Black-star
  *

  Omg, nudné, roztahané, nezáživné a emociálně ploché!(11.2.2015)

 • klukluka
  ***

  Věřím tomu, že Louie byl skutečně mimořádný člověk. Věřím v jeho proměnu z darebáka v atleta, věřím, že přežil 45 dnů ve člunu na otevřeném moři, věřím, že přečkal strašlivé zacházení v zajateckém táboře..., ale KURVA, s tou fošnou, to už jsi mě, Angie, tahala za koule fakt trochu moc. Díky Nezlomnýmu jsem se taky utvrdil v tom, že patos je ingredience, která - pokud ji správně nadávkujete, může chutnat sladce. Když je jí ale moc, může člověka slušně otrávit. Šetřete mě trochu, Amíci pobouchaní.(12.2.2015)

 • IrisHelenka
  *****

  Připadá mi, že zase všichni musí jít s davem a říct, jak to ta Angelina nezvládla a jak by to bylo lepší v rukou jiného režiséra a jaké to bylo obyčejné a blablabla a všichni v tom budou pokračovat... Já už fakt ničemu asi nerozumím, protože je to ten typ filmu, na který musíte pořád myslet a je vám vlastně líto, že už skončil. Sympaťák hlavní hrdina, silný, silný, strašně silný příběh, příběh, jaký vás prostě vtáhne do děje a jenom zíráte s otevřenou pusou celou dobu. Tohle jsou pro mě emoce. Vsadím se, že kdyby to natočil Spielberg úplně stejně, všichni by to hodnotili jako špičku. Ne jedna slza mi ukápla. A ten pocit, vždycky když běžel... Jakoby člověk běžel s ním. Taky jsem si přála běžet.(13.2.2015)

 • joker30
  ***

  Film mi vôbec nepríde takým sklamaním, ako ho tu mnohí opisujú. Zaujímavý príbeh, dej odsýpa pomerne dobre. Hlavný hrdina ja sympaťák, nemám v podstate čo veľmi vytknúť. Nie je to nič zas extra nadpriemerné ale pozerateľné. 70%(3.3.2015)

 • Mamlas
  *

  Pomalé, nudné, monotónní. Asi bych se měl stydět, že empaticky nevnímám požadovaně hloubku filmu, ale ono se to děsně vleklo a v podstatě to nebylo o ničem.(9.3.2015)

 • Kingjiri
  **

  Občas jsem měl pocit, že se Angelina Jolie pokouší spíš zlomit diváka, aby Nezlomnýho vypnul a šel se věnovat něčemu záživnějšímu. Zamperiniho životní příběh je určitě silnej, jenže jeho zpracování se prostě nepovedlo. Nudný flashbacky nebo pomalý tempo ničemu nepomáhaj a když už konečně dojde na zajateckej tábor, lze jen konstatovat, že si tahle část vyžadovala mnohem víc napětí, emocí a dramatickejch scén (ostatně jako celej příběh). Zbývá teda obstojný technický zpracování a slušnej výkon Jacka O´Connella, což je na ty dvě hodiny stopáže pořád sakra málo, dvě silnější hvězdy.(22.3.2015)

 • Philip_Fry
  ***

  Příběh silný a parádní, ale čekal jsem to lepší, na pomezí 3 a 4*...(30.3.2015)

 • darkreider
  **

  Nie že by to nebolo zaujímavé, ale Angelinina réžia ma tie dve hodiny moc nebavila a hlavný protagonisti tiež nie. Moje sympatie si tam horko ťažko niekto získal a keď sa aj podarilo, rýchlo mi to z hlavy vytesnila nuda na vode.(30.7.2015)

 • Likan7
  ****

  Film, jehož hodnocení je vyšší, jak se blíží k závěru. Fantastický výkon Jacka O´Connella, fajn režie Angeliny. Hodně podobné filmům od Clinta. Poslední třetina filmu, odehrávající se v táboře, je fantazie. Jen tak dál, Brad tě může poplácat po zádech.(21.9.2015)

 • E lan
  ***

  Slušný počin, který nenudí, má povinný obsah patosu, ale ne nechutného. Navíc příběh psal sám život a to je minimálně zajímavé.(21.9.2015)

 • celticek
  **

  Jolie, neJolie, nelíbilo se mi to. Nemá to náboj jaký bych od filmu podle skutečné události očekával. Při sledování je vám víceméně jedno jak to dopadne. Děj je takový roztříštěný, člověk neví, co tím chce režisérka říci. Takový Cool hand Luke funguje dodnes a dá se říct, že jde o podobné sdělení.(27.9.2015)

 • SamanthaM.M
  ***

  Film krásny, ale chladný. Ako žena, ktorá ho natočila.(19.1.2016)

 • JBMAVERICK
  ****

  Kdyby nešlo o "kluky od bombardérů" dal bych ještě míň.. ale musel to bejt borec.(1.9.2016)

 • bearmeedek
  ****

  Na film jsem se nejprve podíval, potom jsem s úžasem zjistil, že má malá poklona za režii patří Angelině Jolie a na závěr se podíval na hodnocení. Kde všichni ti "opravdoví znalci filmů" mají spoustu výhrad a nízké hodnocení. A přesto má film celkem dost procent. Takže jsem rád, že patřím k těm, pro které je film především prostředek ke kulturní zábavě. Úvodní scény vzdušné bitky jsou fakt záživné a vůbec nevypadají na vedení ženskou rukou. Po trochu delším houpání na vlnách v gumovém člunu (ale 45 dní je 45 dní) je tu zajatecký lágr. Podmínky v něm vyvolávají působivý dojem a postava japonského dobytka-velitele s ženským ksichtem vede až k nasranosti. Takže u mě se zklamání nekonalo, filmový zážitek tu byl. Negativní emoce se dostavila až vzávěrečných titulcích, ale to už nemá nic společného s filmem, jakožto dílem. Hlavní hrdina po válce odjel do Japonska,setkal se se svými vězniteli a vše jim v duchu víry odpustil. Mimo toho hlavního, který to sám odmítnul. Já bych to po shlédnutí filmu viděl jinak.(15.4.2017)

 • Zikus
  ***

  ***/****(29.12.2017)

 • Loki_Six
  ***

  "If you can take it, you can make it."(19.11.2019)

 • tranquill
  ****

  "Plán je takový: Prostě si žiješ, jak nejlíp to umíš. Během toho všeho se snažíš trochu si užít. A jednoho dne to skončí..." Tento plán se Angelině rozhodně povedl. Další skutečný příběh, který jsem neznal, ale je neskutečně silný.(24.11.2019)

 • mutace
  odpad!

  Proč mu udělali na bradě ženské ohanbí?(5.1.2020)

 • kluzo
  ***

  Silný příběh, ale dost špatně natočený. Nebýt síly příběhu, je to nuda.(20.9.2020)

 • Naganes
  ****

  Řekl bych, že Angelině chybějí ještě nějaké ty zkušenosti. Ale rozhodně žádnej propadák, jen ať u řežisérského křesla zůstane déle. Za to Deakins to zachraňuje bravurním způsobem - holt mistr svého řemesla se nezapře. Kdybych dřív znal lépe Zamperinův životní příběh, bylo by to asi za 3*. Nejsilnějším momentem asi pasáž - "Pokud to pustí, zastřel ho!".(12.1.2015)

 • DD
  **

  Nezajímavé válečné drama od vele-průměrné režisérky, které zvedá jenom Deakinsova kamera a Desplatova hudba. Nebrat.(16.1.2015)

 • Rockerman
  ****

  Angeliin režisérský debut jsem zatím neviděl, o to zvědavější jsem byl. Nenatočila to holka vůbec špatně, jednu velkou výhradu však mám. A tím je zbytečné natahování filmu. Já chápu, že životopisný film nelze natočit, jako akční béčko, ale co je moc, toho je příliš. Těch zdlouhavých 45 dní "tří mužů ve člunu" se ještě dalo vydržet, ale ty zbytečně dlouhé a děj neposouvající scény z lágrů, byly už na mě moc. Jinak je to samozřejmě silný film o silné a nezlomné vůli člověka přežít za každou cenu. Ubral bych Angelině pár miliónů a tím zkrátil o nějakých 30 minut a byla by z toho ještě větší pecka, než to je!(21.1.2015)

 • john.h
  ****

  Kvalitka. Angelině se povedl natočit hezký a působivý film, jen je z její režie znát taková šablonovitost, kdy nepřináší žádné vlastní nápady, žádný vlastní rukopis, ale jede to jak podle nějaké příručky pro režiséry, popřípadě podle toho, co Angelina viděla v kariéře u zkušenějších kolegů. Každopádně scéna na člunu je naprosto lahůdková záležitost a vrchol filmu, který zastiňuje o dost nudnější část v zajateckém táboře. Nemohl jsem uvěřit, že na tom člunu přežili tak dlouho a musel jsem se ještě během filmu podívat na internet, jestli to je blbost, nebo není. No, je to pravda a já musím smeknout k tak obrovské vůli přežít. Celkově se mi to líbilo na čtyři.(4.2.2015)

 • Zephyras
  ***

  Nezlomný je dechberoucí příběh o obrovské touze přežít. Jediná škoda je, že se režie nezhostil zkušenější režisér, který by dokázal lépe využít obrovský potenciál tohoto tématu (ano, Angelino, takhle výtka je určená tobě!). Ani volba představitele Louise Zamperiniho nebyla dvakrát šťastná. Byť se Jack O'Connell snažil, občas působil plochým, neuvěřitelným dojmem. Ještě, že se Angelina obklopila tak výbornými scénáristy a kameramanem, díky kterým to byla alespoň pěkná podívaná s rychle ubíhajícím dějem.(9.3.2015)

 • Myrddin
  **

  Řek bych, že producenti udělali u tohodle filmu jedinou chybu - že svěřili režii Angelině Jolie. Připadá mi, že například to, že chlapum rostou vousy, by mohla vědět... Jakou dobu chlápci ztrávili na moři - kolik měsíců a po celou dobu byli hladce oholení... Angelina by se měla hanbou propadnout...(10.3.2015)

 • Jack333
  ****

  Ať si říká, kdo chce, co chce - byl to silný příběh, který byl skvěle převeden do filmové podoby! ;) Angelina Jolie se tentokrát vyznamenala v tom dobrém slova smyslu ;)). Jen tak dál, po dlouhé době velmi dobře koukatelný, i když trochu dlouhý, film ;).(22.5.2015)

 • TommyDiamond
  ***

  Asi nikdo nedával velké šance, že by Angelina mohla v kategorii válečných filmu jakkoliv uspět. Ovšem když se vám dostane do rukou životopis opravdového hrdiny, kterým Zamperiny bezpochyby byl a scénář vám k tomu napíšou takový fořti jako jsou bratři Coenovi, pak ani nemusíte bejt úplně režisér na špici, aby z toho něco bylo... Myslím si, že hodně lidí Angelíně zbytečně křivdí, podle mě to celé zvládla a nemá se za co stydět..... I když snímek nepatří mezi kasovní trháky, tak příběh o nezlomném Zamperinym dokáže zaujmout. Asi nejvíc se mi na filmu líbili scény na moři a japonském pracovním táboře, které umocňovali sílu celého utrpení. Škoda jen, že tyto scény byly nevhodně přerušovány vcelku kyčovitými flashbacky do minulosti, které zbytečně sráželi celkové napětí. Nezlomný má tak u mě tři hvězdy...(29.5.2015)

 • Hezzy
  ***

  Jak? Jak to, že se z toho nevytřískal aspoň pětioscarovej film? Ten námět je přece naprosto super a dal se uchopit originálněji. Bohužel se zase potvrdilo pravidlo, které praví: "Nevěřte trailerům". Podle něho by totiž Nezlomný byl naprostý trhák a best of všeho možného (aspoň pro mě). Bohužel jsem viděl film s naprosto promrhaným potenciálem, kde za něco stojí pouze začátek a konec. Zbytek (hlavně to prcání na moři) je nudná vata. A teď si trochu pobrečím.... Proč tam nebylo více atletiky? Proč ten Japonec vypadá jako thajská transka?? Proč to nemohlo mít nějakou dobrou epickou hudbu??? Proč se to vyprávění muselo dokurvit těma flasbackama, když by tomu slušelo normální chronologický???? A takhle bych mohl pokračovat. Achjo....(12.6.2015)

 • DaveSmith
  ***

  Velice silnej příběh, to musím uznat. Jenže kromě vymazlený Deakinsovy kamery nemá film moc co nabídnout. O'Connell je statista s kamenným výrazem ve tváři, navíc se nějak nedokážu s postavou Zamperiniho nějak ztotožnit. Z části je to tím, že o něm jako o člověku nic nevíme (umí běhat...a to je asi tak všechno). A to, že Angelina je mizerná vypravěčka, která neumí udrže divákovu pozornost, filmu na atraktivitě taky nepřidá. Výslednejch 137 minut je pak hodně.(14.12.2015)

 • snek49
  ***

  Prázdné po všech stránkách - jak herecké, tak režijní. Scény naskakovali jen tak mimochodem a ani v jedné žádná emoce. Příběh je nejspíš docela silný, ale pojatý tak špatně, že vám je vlastně jedno, kdo umře a jak to celé dopadne...(10.1.2016)

 • dawnie
  ***

  Ještě tomu něco chybělo. Nicméně, tu Zamperiniho nezlomnost Angie zachytila neskonale sugestivně, a dostal mě i jeho vztah k "Ptáčkovi", který byl plný odstínů šedi (ne TĚCH odstínů šedi:).(4.8.2016)

 • Knor
  ***

  Film to určitě není špatnej. Po formální stránce to nemá chybu, ale co si budeme povídat, je to další typická amerika, která dělá z člověka, který něco dokázal, super nadčlověka, kterej přes všechny zdary i nezdary zvládne opravdu úplně všechno a to je bohužel ten problém. Když to víte od začátku, ztrácí se napětí a zvědavost jak to pořežije. Navíc film ničím nějak nevybočuje ze standardu žánru a podobných filmů. Takže solidní průměr, ale nic víc.(9.10.2016)

 • Meev
  ****

  Život za války, život v zajateckých táborech, život v nestabilní době a na psychickém dnu. Film má rozhodně co nabídnout, všechno šlape jak má, kamera jede, akční scény fungují, s postavami se postupně seznamuje a do děje se vplouvá příjemně. Jenn divákovi emoce by to mohlo narušit víc. Konec byl fajn a výstižně ukázal myšlenku, kterou film nesl, 70%.(17.11.2019)

 • saluki
  ***

  Jako jo, rekneme ze vic nez pulka filmu me zaujala, nicmene jediny duvod, proc jsem to nevypla a dokoukala posledni pul hodinu, byla zvedavost jak se Angeline dari na reziserskem poli. Mno tos mohlo to byt i horsi. Respekt hlavni postave, prozil neuveritelny zivot hodny zfilmovani, jen je vazne mozna lepsi, ze film nakonec nevidel.(9.1.2020)

 • PanOvocny
  *****

  Pecka, skvělé dílko si vzala do parády Angelina Jolie. Pan Zamperini byl prostě NEZLOMNÝ a jeho požehnaný věk 97 let. Jen o fous mu unikla premiéra filmu.(10.6.2020)

 • Vykuk
  ****

  4* z úcty k Zamperinimu, film je dobře natočen a myslim že je to prvotina od Jolie, na to je to ok, ale viděl jsem už zajímavější filmy z podobných táborů, nehledě na to, že to je jen půlka filmu, část na moři byla fajn, ale na mě trochu zbytečně zdlouhavá a začátek takový chaotický, nějak jsem nevěděl čeho se chytit, ne že by to bylo nesrozumitelně podáno, ale až do části pádu letadla jsem nevěděl zda se mi chce dívat dál.(12.1.2015)

 • Brano
  ***

  Až príliš citeľné, že to režíruje "neskúsená" Angelina Jolie. Námet síce veľmi zaujímavý, ktorý je navyše ešte podložený na základe skutočnej udalosti, ale celkové spracovanie je dosť priemerné. Emócie nefungujú, začiatok príliš chaotický a takisto slabý scenár. Po úvodnej scéne na mori to ešte vypadalo sľubne, no potom to už bolo iba samá klišé. Vyzdvihol by som presvedčivé herecké obsadenie, ktorý kvôli svojím postávam výrazne schudli.(14.1.2015)

 • tombarider
  **

  Nebylo to uplně zle obsazené, a záběry z lágru jsou poměrně zdařené. ALe hlavní záporák vypadá jako panenka, Oconnel trošku přehrával, ve filmu bylo užito neuvěřitelná množství klišé (spojte Pearl Harbour, s trosečníkem) a co bylo vážně znát, nezkušená ruka režisérky, která neuměla pospojovat jednotlivé kusy příběhu, a dost mě ztrácela.(19.1.2015)

 • zubrik66
  ****

  Téma druhej svetovej vojny nás bude mátať ešte veľmi dlho. No tu však ide o viac, ide o nezlomného ducha obyčajného neobyčajného chlapca v strašných a životunebezpečných situáciách. Príbeh o veľmi silnej povahe človeka a jeho schopnosti byť za každým sám sebou. Ak človek chce prežiť musí siahnuť až na dno svojich síl, ale iba málokto na to má, aby práve potom dne dokázal kráčať dlho a s hlavou hrdo vzpriamenou.(8.2.2015)

 • Hansmannn
  ****

  Jedna hvězda navíc za úvodní parádní leteckou scénu!(11.2.2015)

 • Lavinia
  odpad!

  Velmi deskriptivní, sterilní životopisný úsek s pár flashbacky a následnými stručnými informacemi o dalším životě na konci. Koncentrace na ztroskotání, plavení se po moři, internaci v táboře a sadistu Japončíka, přičemž nic z toho s divákem moc nepohne, všechno bylo zpracováno již jinde mnohem lépe. Nuda započla už po 25 minutách, vše, co by mohlo srdce rvát, pouze staticky stojí na plátně. Na ukázku komentář pár divaček na WC: "Proč nám X neřekla, že na to nemáme chodit? - Asi se nám chtěla pomstít."(18.2.2015)

 • pafka
  ****

  Proc by to melo byt spatne? Na platne vidite neustale se menici dej, ktery je zajimavy. Je zrucne natocen, nenudi, udrzuje vasi pozornost a neustale se posouva dopredu. I kdyz je stopaz pres dve hodiny, vam to utece jako voda. Vyrazne filmu pomohli scenariste a vubec cely filmovy stab. Jen bych v castingu na hlavni roli dal nekoho jineho. Tohle nebylo ono.(19.2.2015)

 • george82
  ****

  Takové filmy mám rád. Prostě natočit příběh ze života člověka, který se něčemu dokázal postavit a nezlomilo ho na této cestě nic. Paráda.(13.4.2015)

 • angel.CZ
  ***

  Jeden z dalších filmu popisující válečné tábory za druhé světové války, ovšem z Japonska. Samozřejmě se tady dozvíte že jen Amerika má své nejlepší hrdiny, Amerika je spasitel světa a Amerika je přeci ta nejhodnější země na světě, ovšem to je vedlejší věc. Film popisuje ,,skutečný´´ příběh nadějného olympionika již skoro od dětství, ovšem zkazí mu to začátek války. Proto se stane bombometčíkem v letadle. Ovšem jak to tak bývá, je sestřelen a začíná jeho útrpná pouť. Víc bych k příběhu neříkal ;-) Ve filmu který mi strašně připomíná Hartovu válku (ovšem z jiného úhlu pohledu) mi chyběla jedna věc (možná i více) a to bylo, že jsem se nekázal vcítit do hlavního hrdiny... Nevím zda to bylo né zrovna slavným a dobrým hercem, nebo ještě začínající režisérkou Angelinou Jolie, ale prostě mě to ani nezklamalo, ale ani nenadchlo (jako poslední dobou válečné filmy) ...... 59%(24.4.2015)

 • biergof
  odpad!

  Jak si někdo s takovou předlohou mohl dovolit natočit tak nudný, lepkavě hnusný dementofilm? Nebudu někoho urážet, ani tu kokainovou negrofilku, co umí režírovat asi jako já psát recenze. Ale tak silný příběh plný lidské vůle i studu se přece nemá a nesmí točit jen pro Oscary. Kde je špetka originality? Jak by se zde zachoval Špílberg nebo Scott?? Angelina Jolie zde ukazaje, jak hnusný, antikreativní a povrchní je člověk. Třeba se ještě dočkáme dramatického remaku, ale toto zpracování je zločin prosti lidskosti, stejně jako napínací kolík nebo Japonská mentalita!(25.4.2015)

 • DJ Kritik
  **

  Príbeh je to vskutku zaujímavý a je obdivuhodné takéto počínanie hlavnej postavy, ale podanie príbehu je nechytľavé. Chýba tam to čaro zaujať.(7.5.2015)

 • Tominni
  ***

  Velmi zajímavý příběh o utrpení a nezlomné vůli (škoda, že se filmu nedožil Louis Zamperini), ale pojetí Angeliny Jolie je takové nemastné, neslanné. Celému filmu chybí větší náboj, fantazie, emoce. Celkově to na mě působí jako prosté vyprávění faktů a to je škoda, protože ten příběh by si zasloužl víc.(30.9.2015)

 • Dinsberg
  ***

  Úchvatný příběh, který bohužel mě neuchvátil. Neubírám nic ze závažnosti situace a z tristnosti zážitků skutečného Zamperliniho, ale film jde mimo mě. Jediná úchvatná sekvence je z gumového záchranného člunu. Zbytek, ne děkuji.(26.11.2015)

 • viky13
  *****

  Žádné mistrovské veledílo, zato velmi poutavý příběh. Nemohla jsem od něj odtrhnout zrak.(15.4.2016)

 • stafino
  *****

  Uronil som pár slzičiek. Veľmi dojímavé a zaujímavo narežírované. 95%(9.8.2016)

 • stone
  ***

  Bože, proč je to tak dlouhý? Už jsem měl pocit, že na tom člunu spolu zestárneme. Hromada zhola zbytečných minut filmu uškodila.(17.10.2016)

 • nula87
  ***

  Silný příběh, nicméně trochu dost unylé zpracování. 65%(28.11.2017)

 • BOURQUE
  ****

  A. Jolie, ako režisérka, teraz veľmi prekvapila. Je vidieť, že išla na istotu, pretože jej film berie malé čiastky z mnohých „klasických“ zdrojov (napr. Hartova vojna) . Príbeh Loiusa je silný a má čo povedať. Scény najmä z väzenia (napr. „facka“ pre Louisa od každého) len pre silnejšie povahy. Scéna s držaním dreva nad hlavou je z určitého pohľadu alfou a omegou celého príbehu. PS.: Záverečné autentické zábery dokonale zapôsobia na diváka/človeka. Osobné hodnotenie: 83% (****) (18.3.2018)

 • subic
  **

  Proč jsem to chtěl vidět? Je to další film, kde hraje Jai Courtney, ale ten tu má jen štěk v roli pilota bombardéru a stejně se hned utopí. A co dál? Scénář Coen+Coen, od toho lze něco čekat, ale režie Angelina Jolie, to je zjevení nebo zlý sen? Jako není to špatné, jsou daleko horší filmy o válce od lepších rejžů. Jenže pokud jde o film, kde jsou vojáci spojenců mučení v zajateckých táborech, takové Koleje osudu (2013) jsou prostě lepší. Ani hlavní hrdina není nijak výrazný, takže mě to vlastně nechalo emočně celkem chladným. Jednou stačilo.(7.1.2020)

 • yvona
  *****

  Obduvuhodné, dech beroucí, žádná hluchá místa, autentické. Dlouho jsem neviděla tak skvělý válečný a životopisný film.(4.9.2020)

 • rafix
  ****

  Je to perfektní film na který se dá koukat.(26.9.2020)

 • tatka
  **

  Pochopila som, prečo sa predáva v kinách kola, nachos a pukance. Človek by vyše dvoch hodín nevydržal sedieť, tak si niečo prehryzne, zmočí sosák, potom musí ísť na hajzel a hneď je polovica filmu fuč. Ja ako socialistický filmový divák, čo nechce rušiť šuchotaním a chrúmaním, som to vydržala s pozeraním na hodinky, kedy už kua bude koniec, a furt nebol. Taký silný príbeh v rukách šikovného režiséra by vytlačil aspoň pár slz v publiku. Takto mi len otlačil zadok. Angeline odporúčam, ak by to tu čítala, aby už nič netočila, ale začala poriadne jesť. Čím menej je, tým viac jej hrabe.(14.1.2015)

 • kacir
  *****

  Keď si čítam tieto komentáre, tak ma ide rozhodiť od zlosti. Leň čumím koľko ľudí by sa tu uplatnili ako režiséri, scenáristi, herci..Sú to ľudia, ktorí v reálnom živote piču dokázali, vo svete neznamenajú nič viac ako bordel za nechtami a preto sa tu potrebujú vybúriť a vyrozprávať, lebo ich inak nikto nepočúva. Je mi jasné, že sa im tento film zdá hlúpy a zbytočný, pretože im by stačila jedna po papuli a hneď by to vzdali. Samozrejme, že to bolo prehnané, to uznávam, ale v žiadom prípade to nebol zbytočný film vy vajčiaci prijebaní. Hlavne, že kokotiny na ktoré sa nedá pozerať tu majú aj 90%.(15.1.2015)

 • Cannonball
  ***

  50%, ale nie za film skor za príbeh samotný(17.1.2015)

 • Radyss
  ***

  S takovou předlohou se z toho určitě dalo vytěžit víc, než nepřetržité násilí co deset minut od půlky filmu. O sportovních scénách se snad radši zmiňovat nebudu, Angelina je totiž úplně zastínila. Kdyby film nebyl podle skutečné události, jednu hvězdu bych ubral.(18.1.2015)

 • dzberry
  ***

  Žena pod kotel zkrátka nepřiloží (hrš, kuchařinky, hybaj od dzberryho, já to tak nemyslel!!) – neměnné plynulé tempo, Angelina ráda domácí pohodičku... Pro mne film bez koulí. Chtěl jsem vidět, nelituju, chvalozpěvy ale nikde békat nebudu...(20.1.2015)

 • Facerr
  ***

  Slušný story, akorát hroozně utahaný. Obzvlášť druhá půlka se vlekla, jako tejden před vejplatou. O dost víc prostoru bych dal sportovní kariéře hlavního hrdiny, která proběhla jen letmo, což je škoda, protože potenciál by tahle část měla. Žánrový zařazení "sportovní" je tím dost mimo.(23.1.2015)

 • Athree
  ****

  Angelina Jolie mě rozhodně nezklamala. Film jsem navštívil náhodou, když jsem měl volný čas a jsem rád, že jsem tak učinil. Obsazení pro mě až na výjimky neznámé, ale skvělé. Hudba a efekty taky super, ale pro mě až někdy nepochopitelný střih a scény, které mi tam vůbec neseděly. Ale musím uznat, že film mě už dva dny donutil přemýšlet. Rozhodně DOPORUČUJI!(26.2.2015)

 • Pitryx
  ***

  Knihu jsem nečetl a ani nebudu. Příběh je zpracován velmi dobře, syrově, a řekl bych hodně realisticky. Takže gratulace všem zúčastněným. Zejména scénář byl dobrý a herci na skvělé úrovni. Vynikající kamera, maskéři, prostě tým co umí. Na škodu je tedy příběhu jen pár drobností, sem tam jistá protáhlost a zpočátku vyprávění na přeskáčku. Nezbývá než snímek každému doporučit, ačkoli se asi nezařadí mezi klasiku nebo filmové hity. 20150225132138/13728(27.2.2015)

 • Blazis34
  ****

  Příběh Louise Zamperiniho je opravdu krutý, ale naštěstí se šťastným koncem. Je až neskutečné, co vše musel vydržet a čím vším si prošel. Po shlédnutí traileru jsem čekal trochu jiný děj, více zaměřený na sportovní tématiku, ale realita byla jiná a většinu filmu Louis trpěl. Hlavního herce skvěle zahrál Jack O'Connell a i ostatní herci byli dobře obsazeni. Tvůrci přesně trefili image japonských mučedníků a v tomto ohledu byl Unbroken take zdařilý. Obecně po filmové stránce, ať už tam zahrnu výbornou kameru, střih či hudbu je toto dílo natočeno bezvadně a neshledal jsem tam žádné chybičky. V čem ale trochu zaostává, je dle mého příběh a nějaké rozuzlení. No že se vyhraje válka jsme veděli už před filmem i to, že Louis přežije, ale něco hlubšího mi tam scházelo. Konec byl moc rychlý a zbytečně useklý. Jinak režisérské premiéře Angeliny Jolie dávám palec nahoru a hodnotím kladně a Louis? Klaním se mu a je škoda, že se jen těsně nedožil premiéry. Jinak byl prostě NEZLOMNÝ! Dávám 80% - čtyři hvězdičky.(20.3.2015)

 • maniacxl
  **

  Angelina Jolie je možná dobrá matka,průměrná herečka,nevím jaká je v posteli,ale vím jistě,že po shlídnutí filmu Nezlomný je na píču režisérka.Film si zase hraje na 100% pravdivý příběh a proto se všichni poserte a pějte americkou hymnu vy žiďáci jedni,protože vám to nakazuje šikmookej "desátník",No kurva,už toho mám fakt dost.Nemíním ani opomenout ty úžasně digitální bazénový vlny a plyšový žraloky,který američtí piloti v klidu chytají do ruky,aby si pak na nich pošmákli s tatarkou a hranolkama.Takže ještě bacha na účes,aby se na slunci náhodou nevysušil a strhující mega drama přes překážky všeho druhu může začít.Já ale běžet s tímhle týmem nebudu ani za smaženou tresku.....Suši navždy.40%.(2.5.2015)

 • Detektiv-2
  *****

  K tomuto filmu jsem si nestanovil žádná přílišná očekávání. Musím však zcela upřímně říct, že i kdybych si stanovil laťku sebevýš, tak ji Unbroken překoná. Tento film mě naprsto vnitře rozerval, skvostná to podívaná. Zde je vidět, že odvedená práce je opravdu na vysoké úrovni. Herecké výkony bravurní, scéna, produkce vše spolu ladí. Dějová linie mne velmi silně zasáhla a emoce, které ve mě film zanechal budu vstřebávat ještě hodně dlouho. Správná gradace celého filmu se odráží i na mém hodnocení, nemůžu jinak než hodnotit plným počtem 5*(12.5.2015)

 • mkee
  ****

  Mučeníctvo na úkor hrdinstva či návod na to, ako urobiť dojímavé patetickým. To celé pod prikrývkou dôkladnej kamery s výborným hereckým podaním, avšak bez výraznej originality, i keď so zopár „wtf momentmi“. Takto by sa dal vnímať Angelininým okom prerozprávaný príbeh o prežití bežca olympionika Louisa Zamperiniho. Majúc osobitého filmového ducha, bol by snáď siahal k filmom tej najvyššej akostnej triedy.(28.5.2015)

 • albytch
  ****

  Mě připadá že už se dnes neumí točit filmy. Je to hrozně plastický a o Ledu Zeppelinovi ani nemluvě. 47 dní na moři- účes jak od Matela, ani trošku vousků a o délce týhle pasáže ani nemluvě. Ten hnusnej japončík to ale zachranujě, toho jen potkat někde na ulici tak mu běžim jednu lýpnout na zátylek ( no dobrá, otevřel bych si na něj hubu a kámoši by mě hned zachránili- HERO) Příběh zajímavý jen by to chtělo trošku více šťávy a jelikož se jedná o film válečný tak nemůžu jít s hodnocením pod 4(31.5.2015)

 • Spilif
  **

  Absolutně nevím jak k tomuhle filmu přistupovat. Vážně nevím dlouho jsem se odhodlával na tenhle film kouknout a přesvědčila mě jedna věta tady a to že to Angelina natřela Clintovi a řekl jsem si vaaaau tak jo dnes je ten správnej den a čas pochutnám si na tomhle filmu. Ale co se stalo jediné udivení bylo při čtení téhle věty tady. Vím co člověk to chuť a to názor, ale prostě pro mě je tenhle film prostě hrozně zvláštní. Nechci ho hanit to ne scenérie, kamera, herci, příběh jo říkám ano, ale pak se musím zeptat proč. Pustil jsem si ho a při náletu na začátku si říkám jo to půjde pak střih kostel a už to jede a říkám si u mě to moc nefunguje... No célá stopáž byla pro mne spíš jen o tom že jsem čekal že to vě mě něco zlomí ale bohužel to se nestalo. Závěr samozřejmě famózní velitel tábora dostal lekci. Ale jinak tohle pro mě není film který bych někomu doporučoval... Rozmlouvat ho taky nebudu, jsou horší, ale tohle je volba spíš"já už nemám na co koukat tak si pustím tohle" Pro mě zbitečnost... Která vcelku nedokázala nějak extra upoutat mou pozornost. Tak hodně štěstí při koukání...(23.6.2015)

 • Blutarg
  ****

  Dávám 4/5, ale souhlasím s průměrem 70 %. Film zajímavý, ale chyběl mi tam nějaký ten správný kousek do té skládačky...(31.8.2015)

 • Plastík
  **

  Tak nevím, ničím mě to nenadchlo. Jen mě štvalo, jak jsou lidi přízemní. Ať už parťák ve člunu, nebo ten japonský kejklíř.(6.9.2015)

 • Dextwer
  ****

  Moje hodnocení: 70%(19.9.2015)

 • Luckyboy
  ***

  Chladné, bez emocí, což je sice lepší, než přeslazený holyvůdský biják, ale tak ploché, že se člověk zmůže jenom na čirou nenávist vůči lidskejm troskám, které si "zvesela" provozují násilí a sadismus na nevinných. Celý film jsem si říkal, kdy konečně přijde ta hlavní pointa... Ok, nikdo ho nezlomil (v reálu málem alkohol), ale to mi na film přijde dost málo. Nejde se tudíž ubránit dojmu, že látka mohla být zajímavá (když už něco ze života Zamperiniho, tak jeho odpuštění svým věznitelům v pozdější části svého života), ale autorům se z toho nepodařilo dostat tolik, kolik šlo. Jestli je na vině režie, anebo Coenovci (ačkoli nevím, jak moc se na scénáři podíleli) si vybrali slabší chvilku, těžko říct. Koukat se na to dá, ale to je tak všechno, co si člověk z tohodle filmu odnese.(22.12.2015)

 • mirkath1
  **

  Jsem docela zklamaná :( Mnohem lepší filmy na toto téma lze najít-např Koleje osudu-no co už. Nedovedu pochopit, že když dostal na držku od asi 200 chlapů, že to vůbec přežil.Skoro půl filmu nudná podívaná na chlapy ve člunu-to už bylo zajímavější Otevřené moře- a to tam byli jen dva :D Angelíno zahraj raději zase nějakou Laru Croft, to je alespoň sranda :)(3.6.2016)

 • lobo87
  ****

  Angelina nám ukazuje, že na režisérskej stoličke má nielen ambície, ale aj potenciál. Príbeh je to silný, réžia sústredená a poteší Gleeson a hlavne O´Connell, ktorý to zahral vierohodne. Všetky zložky filmu boli vyvážené, malo to svoje emocionálne vrcholy a určite by som si tipol, že to režíroval jeden z hollywoodskych velikánov... 75%(12.9.2016)

 • Zagros
  ***

  Dlouze jsem přemýšlel, jak tento film mám vůbec hodnotit. Přesto, že mu po řemeslné stránce asi nemůžu nic vytknout, vůbec ve mně nedokázal vzbudit emoce. I přes jistě pohnuté osudy hlavního hrdiny, jsem se u filmu nudil. Již jsem došel na to proč. Byl neskutečně šablonovitý. Prakticky od začátku víte, jak bude ubíhat, co se stane a je vám také jasné, jak to celé dopadne. V ničem mě film nedokázal překvapit a nedokázal ve mně vyvolat napětí. Charaktery jsou až moc jednoznačně vykresleny a veškeré dramatické scény tak postrádají ono potřebné napětí. Angelině zkrátka chybí více zkušeností, snad příště bude lépe.(20.9.2016)

 • MickeyStuma
  ***

  Pro Angelinu Jolie to jistě byla ohromná výzva posadit se na režijní stoličku a natočit dramatický osud sportovce běžeckého talenta Louise Zamperiniho v době druhé světové války. Podobných námětu už bylo natočeno více dost a tak také určitě bylo hodně těžké se podobným projektům alespoň vyrovnat. Což o to, sepsaný scénář po dějové stránce není špatný a události v plynulém ničím nerušeném tempu taktéž nejsou natočeny nijak zle, ale bohužel mi tu nějak chybí citová položka dramatických a drsných nelidských scén. Je sestřeleno letadlo a nám je to jedno, to se v boji prostě stává. Zachráněná posádka je na záchranném člunu na moři plného žraloků a nám je to jedno. I to se může stát. Nic divného. Když fanatický japončík v zajateckém táboře krutě zachází s naším hlavním hrdinou, je nám to zase jedno. Takové věci se prostě stávali. V ději zkrátka chybí napětí a hlavně dramatizace, která by šokovala až děsila. I přes svou dlouhou stopáž tak snímek, co se týče celkové atmosféry, vypadá spíše televizně, což je ohromná škoda. Tohle mělo rozhodně navíc.(14.10.2016)

 • helrohir
  ***

  Príbeh ako taký má v sebe určite veľkú silu, ale v scenári mi príde trošku pateticky skreslený a zameraný len na žmýkanie emócií za každú cenu. Možno by stálo za to aj načrieť hlbšie do psychológie postáv, než s ňou len balansovať vo vypätých situáciách. Taktiež by nebolo od veci film lepšie zostrihať, pretože takto vyzerá ako sled mierne naťahovaných epizód nie až tak fungujúceho celku. Hlavnej úlohy sa však celkom schopne zhostil neznámy Jack O'Connell, ktorý podáva obdivuhodný fyzický výkon a ako tak zachraňuje celý film. Ostatní herci sú vzhľadom k dĺžke pobytu na scéne skôr do počtu. Plusom je aj dobrá kamera, ale celkovo je to zo strany Angeliny len priemerný zásek. 60%.(19.3.2017)

 • dzules
  ****

  uznávám, že jedna hvězdička je za ten příběh?(1.10.2017)

 • Honzulik
  *

  Nezlomný (Unbroken) - tak opět ukázka, jakoví jsou ti "Amíci" supermani... Film až neuvěřitelně popisuje život olympijského sportovce Luise Zamperini, nejprve několik týdnu bez jídla a vody v gumovém člunu na moři, pak v japonském zajetí, kde "Superman" Luis vydrží vše, neustále bití, udrží nad hlavou půl dne asi 50 kilovou kládu atd, atd... Je až příliš zřejmé, že režisérka Angelina Jolie pojímá vězení, jako svoje filmy a nechápe, že v reálu je vše poněkud jiné. Pro mne spíš úsměvné a je možná dobře, že se skutečný Louis Zamperini tohoto zpackaného filmu nedožil...(7.2.2019)

 • marek29
  *****

  Ale jo. Takový filmy si zaslouží vytáhnout hodnocení.. Kde tu mám přesah? Asi paradoxně v té víře :) obdivuhodný příběh podle skutečné události s peckovnim závěrem. 2h, které nenudí a jednoduše doporučení hodný film. Do toho :) bravo Angelino(27.7.2019)

 • Paja55
  *****

  Hrdina 2.světové, který byl skoro 50 dní na opuštěném moři a později ‘‘zachráněn‘‘ Japonci, kteří ho drželi v zajateckém táboře, kde zažil nejhorší roky svého života. Příběh ukazuje, jakou měl silnou vůli a nezdolnost. Film režírovala Angelina Jolie, což mě dost překvapilo, ale chopila se toho skvěle. ***** 85%(22.10.2019)

 • leo430
  *****

  (9/10). Životní příběh muže, který se i přes všechny nástrahy života, nikdy nevzdal. Lidé o těchto úžasných osobnostech moc neví a to je škoda. Za to si Angeliny vážím. Měl něco v sobě a dokázal to prodávat. Pomáhal druhým. A Japonci to viděli a za to se mu mstili.. A co on udělal na oplátku jim??? Odpustil jim. Respekt, respekt, respekt.(22.12.2019)

 • Alan_Shearer
  ***

  Za 3* by mi mela Angelina vykourit.(27.4.2020)

 • MirkaP
  ****

  Film začíná leteckou bitvou podanou strhujícím způsobem. Pak to chvíli skáče v čase sem a tam, aby vyvrcholil v zajateckém táboře. Celkově je to napínavé, na konci dojemné (jak běží v tom vysněném olympijském Tokiu, to mě rozsekalo). Jen jsem si říkala, že o tom, jak Louis překonával svá traumata, by taky byl určitě zajímavý film. Pán se dožil požehnaného věku, byl vskutku nezlomný,(18.10.2020)

 • elanista1
  ***

  Dobrý vojnový film, ale na konci som vôbec nemal pocit oslobodenia, ktorý sa tu žiadal. Emócie mohli byť ešte silnejšie a krajné situácie ešte viac vyhrotenejšie, dalo sa zájsť oveľa ďalej. Film je rozdelený na relatívne tri samostatné časti. Prvá sa mi zdala pre dej viacmenej zbytočná a nepodstatná...ozajstná "zábava" začne po stroskotaní, a aj keď sa tu takmer nič originálne nestane je to pútavá polhodinka. Finálna hodina sa tiež dá pozerať, disponuje silnými momentami a drží si stabilne vyrovnané (bohužiaľ priemerné) tempo...a záver ako som už naznačil, mohol byť silnejší, aj keď to bolo zrejme limitované skutočnými udalosťami. Hlavný hrdina nevýrazný, jeho tvár si už nepamätám.(14.1.2015)

 • Epco
  ***

  Velmi silny pribeh vyrozpravany skoro nezaujantym sposobom. Skoro az bez emocii, rozohratym obrazom chyba dramatizacia co sa na jednej strane da povazovat v sucastnej umelej dobe za plus. U mna sa vsak nedostavilo vtiahnutie do deja a zobrazene utrpenie akoby sa ani nestalo, ako by ani nebolelo a vydrzat to co hlavny hrdina je vlastne uplne bezproblemova vec.(16.2.2015)

 • ProfiDivak
  *****

  Hrdinské americké príbehy by som zrušil, ale tento ma presvedčil, že je TRUE. Sprofanovaný americký sen sa len tak ľahko nevzdá.(20.2.2015)

 • wick
  *

  Trapný pokus...o rádoby strhující životopis, který je trapně uhlazený, škemrající o Oskara a směšný, v některých scénách jako té v přístavu se zvedáním klády nad hlavu mi bylo za tvůrce až stydno. Angelina J. je nehorázně přeceňovanou nejen herečkou, ale i (ne)režisérkou.(8.3.2015)

 • barikhartlik
  ***

  Těžko říct, zda 3* nebo 4*. Kdyby to paní Jolie zkrátila o půl hodiny a zbytečně neprotahovala mučení v japonském lágru, tak by to bylo na 4*. V tomto znění mě to už ke konci přestalo bavit a přitom začátek filmu byl chytlavý a fakt mě bavil.(11.3.2015)

 • krachman
  ***

  Angelina by chtela Oscara. Mozna tak za 10 let usilovne prace, se ji to podari. Toto bylo slabe....takove tema a ani jednou husi kuze, ani slza v oku.(12.3.2015)

 • mac000
  ***

  Žánrově ne zcela jednolitý film - oscilující mezi životopsným filmem, válečným dramatem a psychologickou studií lidské vůle a nezdolnosti. Možná příliš mnooho psů (scénáristk) na jedno kost (příběh). Působivý výkon Jacka O´Connella a Miyaviho v roli jeho sadisticjého jakonského trýznitele, přezdívaného vězni "Ptáček". Celkově mám ale dojem, že Angelina Jolie si vede lépe za kamerou nez před ní...(15.3.2015)

 • davistercz
  ***

  Velké zklamání, těšil jsem se, že tentokrát to už bude stát za to, ale přeci jenom jsme se toho nedočkal. Snad jediná chvíle kdy to stálo za to bylo, když hl. hrdina závodil a poté, kdy pozdravoval své blízké v radiu. Díky traileru dávám 3***.Hodně slabé.(26.3.2015)

 • Saxos
  ****

  Zlobu Angelinu už asi nebaví trdlovat před kamerou, tak pomalu zkouší něco jiného. Vcelku docela dobré. Trochu zkrátit zbytečně dlouhé pasáže, hlavně na moři, víc zapracovat na pobytu v táborech, přidat trochu sportovní části a neskočit hned k olympiádě, a bylo by to super. Klady: příběh, hudba, herecké výkony i technická stránka filmu. Zápory: nezáživné zpracování pobytu na moři, ale co tam vlastně vymyslet; moc rychle utnutý závěr.(6.4.2015)

 • Rust_Francis
  ****

  Tak nakonec velmi milé překvapení. Paní Pittová to pěkně zrežírovala, né že né. Musím říct, že film mě bavil. Jsem velký fanda těhle výjimečných osobností, kteří dokážou ve všemožně těžkých situacích ze sebe dostat takřka nemožné a posunout práh lidského odhodlání až na bod nekonečna. Scénáristicky to není nic, co bychom už v jiným filmech s podobnou tématikou neviděli, ale i tak to pěkně na sebe sedí a navazuje, že se holt na to prostě dobře kouká. Sympatický výkon Jacka O'Connella v hlavní roli a obdivuhodná práce s kamerou, která mě připomněla podobný rukopis ve Spielbergových filmech. Na závěr bych snad jen dodal, že Louiho upřímně obdivuju. Tohle jestli si ten talián zažil...všechna čest.(20.4.2015)

 • Rodriguess
  *****

  Na to je Jolie nie je špička medzi rezisermi tak to velmi ale naozaj velmi prijemne prekvapilo.(24.4.2015)

 • VideoTuti
  **

  Takhle zprasit dokonalý scénář dokáže snad jen velmi mizerný režisér, ve filmu se střídají skvělé scény se scénami velmi nízké filmařské úrovně. Dostat tento scénář to do ruky režisér typu pana Clinta Eastwooda film by dostal určitě Oscara.(29.4.2015)

 • Ace.A.T.L.
  ****

  Klobouk dolu. Tohle je opravdu povedený dílo. Další úžasnej životopisnej film, kterej určitě nezůstane u jednoho shlídnutí. Myslím, že Angelina udělala skvělej krok a nebála se toho. Za tohle by se nemusel stydět nikdo, kdo se rozhodnul natočit něco podobnýho a rozhodně se tenhle film může s klidným srdcem postavit po boku dalších podobných děl. Za mě bezpochybný 4* a URČITĚ DOPORUČUJU(26.5.2015)

 • paradoxman
  **

  Nudil jsem se. Pořád jsem čekal na tu jednu osudovou scénu, díky které změním názor a on se v ní nakonec drsný Japončík rozbrečí před celým vězeňským praporem. Ach jo. Jedna hvězda navíc za skutečného Pampaliniho.(30.5.2015)

 • petulik
  *****

  Silný príbeh nezlomnej vôle prežiť a nakoniec aj odpustiť(20.6.2015)

 • harycek
  *****

  Náhodou Angelina překvapila, ale bylo to stručné , syrové , bez patosu a glorifikace!!!!!!! Výborný snímek!(17.12.2015)

 • blondboss
  ****

  Čo málo chýba, aby som dal 5 hviezd. Naozaj málo, nakoľko je toto pre mňa veľké režijné prekvapenie roka a naozaj od Angeliny Jolie kúsok, ktorý predčí viaceré hollywoodské trháky na vojnovú tému. Ukázala, že to naozaj vie, a keď k tomu pridáme majstrovstvo bratov Coenovcov, nádherná Desplatova hudba, záverečná pieseň od Coldplay, skvelé herecké výkony z radu neznámych hercov (hlavne O`Connela) a úchvatne spracovaný záver filmu, z ktorého mi bežali zimomriavky po chrbte, nemôže to dopadnúť zle. Hviezdičku dávam dole kvôli typickému až moc patriotistickému zobrazeniu vojnovej reality. Inak ale skvelý filmový počin a je mi naozaj ľúto, že ujo Zamperini sa premiéry len tesne nedožil. Bol by právom nadšený a dojatý. Som si istý. 80 %(28.12.2015)

 • zbigi15
  ***

  Niektoré momenty boli fantastické, ale podľa mňa tento film mal oveľa väčší potenciál. So skúsenejším režisérom by to dopadlo oveľa lepšie.(10.1.2016)

 • Tomas_PO
  ***

  Nechcem veru znieť šovinisticky, ale inak sa asi nedá. Už prvá scéna, kde sú všetci vrátane lietadla síce rozstrieľaní na rešeto, no zato každý puk a límec na košeli je tip-top. Scéna s pristátím vrátila efekty do doby z pred prvého King-konga, poprúc všetky existujúce zákony fyziky. No proste nepozerateľné. Ak toto má byť režisérsky rukopis Angeliny aj naďalej, ďakujem, neprosím. Už turista čo-to naznačil. Odmysliac si však tieto negatíva, stále 3 hviezdy...(20.2.2016)

 • słezakjkb
  *****

  Snímku jsem se docela obával, ale po zhlédnutí jsem si chtěl dát facku za to, jak dlouho jsem ho odkládal. Omlouvám se Angelina Jolie, že jsem si udělal čas až při cestě do UK v rámci sledování filmů na obrazovce Student Agency. Naprosto parádní podívaná!(11.7.2016)

 • jack_scott
  ****

  Překvapivě velice dobrý film, asi nejlepší co jsem od Angeliny Jolie viděl. Letecké scény velmi dobré, ztroskotání a zajatecký tábor také...Vpodstatě mi ve filmu jen chyběly nějaké hlubší emoce, nebo něco zvláštního, abych dal filmu 5 hvězdiček. Lecos vymyslet by se jistě dalo. Ale 83% za solidní řemeslo je zde určitě ucházející.(20.7.2016)

 • Ganka
  ***

  Angelina je dobrá herečka, ale jako režisérka za moc nestojí. Příběhy ze zajateckých táborů mě většinou baví, ale tohle bylo v celku o ničem. Mimo to, že to bylo bruálně patriotické a brutálně dlouhé, tak to taky bylo brutálně brutální. Nic co by ve mě zanechalo nějakou vzpomínku.(11.9.2016)

 • sodomex
  ****

  Cekal jsem to horsi, ale prekvapilo me to. Neni to sice na 5 hvezd, ale film neurazi a naopak me velice chytil.(12.9.2016)

 • PoprockCZ
  ****

  Zajímavý a velmi drsný příběh. Je pravda, že bych raději některé části (na moři, v zajetí) zkrátila, ale i přesto byl film napínavý. Herecký výkon hlavního představitele byl velmi autentický, nechtělo se mi ani věřit, jak se dokázal z vypracovaného urostlého chlapa proměnit ve vyzáblého až na smrt vyhublého vězně. Velmi silnými momenty jsou pak střety s Japonským důstojníkem na nichž je skvěle vidět, jak závistivý člověk, který však nikdy nepřekonal sám sebe a v podstatě nic významného ani hrdinského neprokázal se vyžívá v týrání muže, představující jeho opak. Nakonec je krásně vidět, jak je Japonec sklíčený, - už neví, co si s vězněm počít, nenechá se strhnout na kolena, dokáže projít vším - projde uvědoměním si svého komplexu, který tímto svým počínáním opravdu nevyřeší. Tomu se říká psychické a také morální vítězství. Samotného Zamperini, o němž je tento film natočen, pak obdivuji za vnitřní sílu a hrdost, kterou si za celou dobu svého života zachoval. Také se dožil téměř 100 let. Neskutečný, nezlomný člověk.(18.9.2016)

 • topvideo
  ***

  Trocha ponaťahovaný dej, snáď pravdivo vykreslený obraz japonského trýzniteľa, ktorý si zasadne na olympionika...(13.2.2017)

 • Wulz
  ****

  Dávám hodně, hodně silný 4*. Za konec bych se nebál ani 5.(22.9.2020)

 • hufnagel
  ***

  Na prvý veľkofilm to nebolo od Angeliny najhoršie,ale dosť ploché a podstata filmu sa ako keby vymkla z rúk.(13.1.2015)

 • Minči
  ****

  Skvelý námet a vskutku na úrovni pocta Louisovi Zamperinimu. Avšak Angelina trošku nezvládla svoju úlohu na režisérskej stoličke. Počiatočné skákanie medzi dvoma dejovými líniami nespravilo na mňa veľký dojem. Zbytočne dlhé momenty ako stroskontancov v člne. Každopádne, emotívny koniec pridalo automaticky 1 hviezdičku a citát: "Moment of pain is worth a lifetime of glory", si zapamätám asi navždy. Jack O'Connell ma ale neskutočne presvedčil, že na to má. Predviedol nádherný výkon spolu s kamošom Watanebem. Celkovo hodnotím 80%(17.1.2015)

 • snupko13
  ****

  Prvá tretina bola naozaj veľmi hrozná a pozliepaná s nutkaním to vypnúť. Od stroskotania na mori dej dostáva na dramatickosti a sile, akoby Jolie striasla tú počiatočnú nováčikovskú nervozitu a všetko vrcholí emotívnou scénou s kládou. Nie, nie...nie tú kládu mám na mysli. Prečítal som si komenty a súhlasím, že Angie, (nemám ju rád), sa dá veľa vytknúť, že film pôsobí možno trochu nevyrovnane, ale nesúhlasim, že nemá v sebe cit. No, uvidíme ďalej.(19.1.2015)

 • Bagipycoo
  ***

  Na dnešní dobu, až průměrná srdcervoucí premiéra Angeliny ,která neurazí ,ale rozhodně penis nepostaví ...(24.1.2015)

 • janja.vys
  *****

  Režie Angeliny není úplně marná. Sice je to životopisný film, ale přesto jsem se neubránila pocitu, jak si je v některých scénách podobný s jinými filmy. Například ztroskotání v moři a několik desítek dní strávených na moři - Pí a jeho život, zajatci v nepřátelském táboře - Hartova válka. Ale u životopisných a ještě k tomu válečných filmů není co jiného vymýšlet. Nejvíce se mě asi dotkl konec. Parádní film.(25.1.2015)

 • Va33ek
  ****

  Je až neuvěřitelné co člověk dokáže pokud má vůli velkou jako Čínskou (Japonskou) zeď samotnou. Výborně jsem se bavil od začátku až do konce.Angelina mě mile překvapila.(5.2.2015)

 • navel
  odpad!

  Intelektuální kastrace diváka postrádající alespoň náznak nějaké filmové struktury(6.2.2015)

 • Luciaaas2
  ***

  Nebylo to špatné, občas sem se nudil, ale jinak film udržel mou pozornost, Škoda, že film, nenatočil někdo zručnější. Určitě se k filmu ještě vrátím...(9.2.2015)

 • baclajean
  *

  Nie. Skrátka nie. Malo zahrať na city, nezahralo. Skutočná udalosť bola námetom, fajn. Ale jednoducho, takýchto príbehov je až príliš veľa na to, aby niekto spracovanie mohol takto odfláknuť. Po Oscars Night som sa na tento kúsok tešil, no neprišiel ani zlomok z očakávaného - a keď som na konci uzrel, že to režírovala Angelina (nie, naozaj som to predtým netušil), nevedel som, či sa mám smiať, alebo plakať. Hlavná postava zohrala svoj part obstojne, ale to, akým spôsobom réžia znehotnotila celý príbeh, je až nemysliteľné - ako scény v oceáne, tak aj scény v zajateckom tábore, skrátka tam nebolo čoho sa oprieť, aby som mohol konštatovať, že pozretie filmu stálo za to. Nie, 137 minút som mohol naozaj využiť lepšie, minimálne spánkom. Ako vravím - je to odfláknutie možno dobrého námetu, odfláknutie, aké sa často nevidí. Za bežných okolností a aspoň priemerného spracovania by príbeh silno nútil k zamysleniu, takto ale núti čím skôr zabudnúť a rozhodne už nikdy nepozerať znova. Jednu hviezdičku dávam len z rešpektu voči Louisovi Zampierimu, skutočnému hrdinovi, ktorý sa i napriek všetkému dožil takmer sto rokov.(27.2.2015)

 • psycho.ta
  **

  Nelze říci, že by byl Unbroken vysloveně špatný film. Myslím, že se AJ vytáhla jak hereckým obsazením, kamerou, efekty, kulisami , dějovou linií..vše je naprosto dokonalé a šlape tak jak má. Souhlasím i s tvrzením a přirovnáním tohoto snímku k Eastwoodovi. Přesto je to jeden z "nejsušších" filmů jaké jsem za poslední dobu viděla. Žádné akce nebo jakéhokoliv vzrušení se Vám nedostane. Ani na jeden jediný okamžik Vám Vaše filmová srdce nezaplesají radostí z toho na co se díváte bez ohledu na to jakým způsobem je Vám to servírováno. Ani jednou se Vám neobjeví na ruce husí kůže. Prostě nic..jen prázdnota. A s tou od sledování tohoto snímku i odcházíte...2**(12.3.2015)

 • Zofinka2
  ****

  Film Nezlomný se mi líbil. Nejvíce se mi líbila první půlka. Druhá půlka, odehrávající se v japonském táboře už nebyla moc "koukatelná" pro citlivější jedince, bylo to zbytečně zdlouhavé, stejné a trochu nuda. Čekala jsem, že tam ještě bude jeho život po osvobození z tábora, ale to se bohužel nekonalo. Myslím, že utrpení v prac. táboře měli zkrátit na půlku a do druhé přidat něco ze jeho lepšího života po válce. Aby to mělo taky světlou stránku, jako měl film Americký sniper. Protože kdo se má pořád koukat na to, jak ho nějaký sadista ponižuje? Dávám tomu slabší 4*.(18.3.2015)

 • LencaN
  ****

  Za mě hodně odřené 4*. Technické kvality jsou prvotřídní. Super kamera, pěkná reálná výprava, vyzáblost herců taky dostatečně viditelná, až jsem si říkala, jak to udělali. Ale budu spíš hodnotit to negativní. Jako příběh nevím nevím. Netušila jsem, proč bych měla fandit zrovna Louimu Zamperinimu, nevěděla jsem jak moc se snažil, aby se dostal na olympiádu, bylo tam toho o jeho motivaci strašně málo. Etapa na moři byla zdlouhavá, studená jako psí čumák. Část zajetí Japonci byla už zajímavější, ale strašně mě mrzelo, že to ve mě nevyvolávalo skoro žádné emoce. To bude tím, že jsem prostě neviděla Zamperiniho natolik poutavým a nechápala jsem, proč on je zrovna ten nezlomný. Čekala jsem, že budu brečet alespoň na konci, ale ani tady se slzy nedostavily. Bylo to takové sterilní. Jako první pokus Angeliny Jolie rozhodně chválím, to ano. Ale jinak to režisérsky v ruce ještě nemá tak, jak by možná mohla. Chybí tomu prostě nějaká gradace a momenty, kdy vám jde husí kůže po zádech. Těch příležitostí tam bylo spoustu, už jen ten příkaz ke kleknutí v prvním japonském zajetí, jej, tam by se dalo tolik udělat, abychom měli nervy napnuté a ono to vyznělo naprázdno, jako spousta jiným promarněných okamžiků v Nezlomném. Škoda.(1.4.2015)

 • Rozmarýna
  *****

  Angelino, povedlo se Ti to!(5.4.2015)

 • MartinSTFC
  ***

  Velice zajímavý příběh, ten chudák si v životě skutečně prošel peklem. Zpracování se mi také líbilo. Jediné, s čím jsem měl problém, byl samotný hlavní hrdina. Tomu chlapíkovi jsem prostě nemohl přijít na jméno. Myslím tím teď herce Jacka O'connella. Prostě mi v tomto filmu nesedl. Přišel mi hrozně arogantní a tak nějak bez duše. Nevím, možná, že to byl záměr, byl přeci voják a ti musejí být silní a nezlomní. Ale stejně jsem se s ním nesžil. A také fakt, že film trvá přes dvě hodiny a v podstatě se v něm nic neděje. První drama, odehrávající se na moři trvá skoro hodinu a to druhé, v zajateckém táboře, tu druhou. Obojí ale ve finále nabízí příliš málo. Nechci být nijak kritický k památce Louise Zamperiniho, ale tak hodnotím film. Jeho život bych si skutečně hodnotit netroufl. Myslím, že Angelina odvedla skutečný kus dobré práce a patří jí můj dík a obdiv. Nikdy bych to do ní neřekl. Takže až na ty dvě, bohužel podstatné věci, se mi film líbil. Ale to, co se mi líbilo, nestačí na vyšší hodnocení, než jaké jsem dal.(7.4.2015)

 • Mark1983
  ****

  Film se trochu podobá filmu Na konci všech válek,který byl také o japonském zajateckém táboře. Musím uznat,že jsem se zadíval od začátku do konce.(3.5.2015)

 • johnsnow
  *****

  Povedal som si: "Točí to Angelina to bude prepadák." Napokon som sa jeden večer nudil a pozrel som si to. Žiadny prepadák ale pocta veľkému mužovi. Angelina točiť dokáže takže môj prvý názor beriem spať a dávam 5 zaslúžených *.(10.5.2015)

 • Tomy_Reardon
  ***

  pohledy na minulost co se dělo a tak si myslim ze zobrazeny perfektne.. pokud to fakt takhle bylo.. Ale mistama to bylo prehnany, mistama nudny, mistama klise.. film se mi nelibi nebo spis me neuplne zajma kdyz u toho stiham sjizdet csfd nebo facebook.. stihl sem zjistit kdo s kym neni kdo s kym je a na co jit do kina tenhle rok... Angelina dostane dalsi sanci..(12.5.2015)

 • Agnostik
  *****

  Angelina Jolie je skvělá herečka a jak vidno i talentovaná režisérka.Podařilo se jí natočit opravdu něco velmi zajímavého a napínavého od začátku až do konce.Příjemné napínavé a výpravné překvapení!(17.5.2015)

 • Strid
  ***

  Moc mě to nebavilo,nebylo tam žádný zabíjení nacistů,a bylo to naprosto nereálný,trn hlavní zmrd měl 40 dní stejnej knírek i když se neholil(29.5.2015)

 • Mesmeric
  ***

  No, co k tomu říct. Breďák musí mít opravdu magické péro, když dokázal Angelině tak moc vysouložit mozek, že přišla s tímhle. První polovina nuda, nuda, nuda a nic než nuda. To jsem se mohl rovnou dívat na Ludolfovo číslo a jeho život, nebo jak se to jmenuje. Padnutím do zajetí rýžojedů začíná dostávat příběh nový nádech....sadistický malý zmrd, který se rád baví mlácením lidí (to už jsem taky někde viděl), byla příjemná vzpruha.....ale proč vypadal, že mu je 12 let???? Nu což, byla to přece "rýl lajf story, voe", takže se tomu dá lecos odpustit. Průměr si to zaslouží, jen si tak marně škrábu mozek, kdo že byl vlastně cílovka tohodle filmečku.(22.6.2015)

 • Trescha
  ****

  Vynikající silný příběh. Angelina podle mě režii zvládla více než obstojně. Lépe už by to natočil snad jen Jaroslav Soukup, nebo Verbalova máma:-p Je tedy pravda že Jackie je model za všech okolností i když mu ta "japonská školačka" pěkně dupe za krk.Vizuál je více než o.k. mě se na to koukalo tedy náramě. Možná by se to celé dalo stlačit pod dvě hodiny a bylo by to značka ideál,ale ani při tehle stopáži jsem se nenudil takže...;-)(19.7.2015)

 • Ananas462
  ****

  Kdo má rad filmy z druhé světové podle pravdy násilí tak si tento film určitě užije . Takže si užíte tento film a ať vás nezlomí.(28.8.2015)

 • ragtime
  ***

  Niektorí ľudia by mali robiť len to, čo im ide. A Angelina by mala chodiť po Afrike, adoptovať tucty detí a občas si niekde zahrať. Snáď mi nikto nechce povedať, že takéto zloženie kvalitných ľudí, ktorí sa spolupodieľali na tomto filme (Roger Deakins, Alexandre Desplat, Coldplay...), si získala svojím talentom a nie svojím postom celebrity a vzťahom či už s vplyvnými ľuďmi alebo svojím manželom. Jej snaha ukázať čo najviac násilia a neuhýňať kamerou je smiešna, keď kvôli ratingu neuvidíme pomaly ani kvapku krvi a prečo si vybrala osud práve Zamperiniho, ktorého Forrestovský beh vo mne vyvolával úsmev, ale nie veľmi v pozitívnom zmysle, mi je naozaj záhadou. Tí ostatní vojaci boli niečo menej? Vydržali menej, netrpeli rovnako? A za naozaj hlavný nedostatok považujem prácu strihača. Keby ten film bol o dobrú polhodinu kratší, bol by oveľa viac naliehavejší a zanechal by v mysli diváka nejakú stopu. Takto si pamätám hlavne nudu. Jack O'Connell podáva solídny výkon, o tom niet pochýb, je len škoda, že viac priestoru nedostali ostatní (hlavne Domhnall Gleeson a Garrett Hedlund). Všetko ostalo len na pol ceste a na konci trpká chuť na jazyku.(30.8.2015)

 • bonovox
  ***

  Ďalší zaujímavý vojnový príbeh, ktorý sa oplatí vidieť aj napriek tomu, že nieje dokonalý.(30.8.2015)

 • kocob
  **

  Film u něhož jsem nepochopil význam hlavního hrdiny. Sledujeme osudy olympijského běžce (před válkou) a japonského zajatce (v průběhu války). Přesto snad kromě asi dvou momentů v celém ději jsem nezaznamenal, že by hlavní hrdina zažíval nějaké větší hrůzy nebo něco zajímavějšího než všichni kolem. Samozřejmě, že japonské zajetí bylo příšerné, ale neubránil jsem se dojmu, proč musíme sledovat právě jeho. Navíc herec Jack O'Connell na mě nezapůsobil ani dojmem, že bych ho měl litovat. Vzhledem k tomu, že je to film podle skutečné události, tak chápu hrozné zážitky, které se skutečně v Japonsku děly, bohužel tento film je však prostřednictvím filmového plátna na diváka příliš nepřenese. Film je chladný a nezaujatý k závažnosti děje. Angelina Jolie má na režii asi ještě čas.(4.9.2015)

 • dudel3333
  *****

  keby bolo pod názvom napísané Réžia : Steven Spielberg a bol by to uplne rovnaký film je tu minimalne 90% percent , žial všetci hodnotia to že to režírovala Angelina a to je pre mnohých hlavný problem filmu..........u mna plné 5 , nemám čo riešiť ,fantasticke od hercov,scenara,výpravy aj réžii.(10.9.2015)

 • david666
  ***

  Skvěle natočené, o tom žádná ale podle mě některé scény byly již přitažené za vlasy - to nemohl přežít. Což mi kazilo jinak dobrý dojem z filmu(14.9.2015)

 • Kub21
  ****

  Ano,další film o 2. světové válce.Kdo je režisér?Věřte nebo ne,je to Angelina Jolie.Film se jí povedl,ačkoliv mi někdy přijde,že filmu chybí city.Premiéra dopadla dobře a z filmu mám dobrý pocit. Příběh ve filmu je pravdivý,čemuž jsem se divil někdy to byla tkz. Amerika.(18.12.2015)

 • Lukyjetu
  ***

  Prvý film, ktorý som videl v režisérskom podaní Angeliny Jolie a musím povedať, že to vôbec nebolo zlé. Dalo sa to úplne v pohode pozrieť, i keď zase som mal po hodine aj pol pocit, že by to už mohlo končiť. Možno pani Hillenbrandová pred písaním tohto románu pozerala Forresta Gumpa a nechala sa ním mierne ovplyvniť, ale to už je opäť len môj subjektívny názor. Vlastne celý príbeh by som prirovnal k Forrestovi. Až na to, že ide o trochu bystrejší, drsnejší a hlavne horší model. Nepochopím však, ako sa Louis mohol nakoniec tak pomiasť, že sa išiel do Japonska zmieriť so svojimi trýzniteľmi. Síce, vzhľadom na počet rán do hlavy, ktoré náš hlavný hrdina počas väznenia schytal, sa vlastne ani nečudujem. To človeku vymyje mozog horšie ako pravidelné navštevovanie rímskokatolíckych omší. Záverečná pesnička od Coldplay je, ako vždy, skvelá.(5.1.2016)

 • esmoke
  **

  Skutečný příběh Louise Zamperiniho, který toho za svůj hodně prožil: Byl úspěšným atletem, za války letcem, ztroskotal na moři, byl terorizován v japonském zajetí. První komerční velkofilm, který režírovala Angelina Jolie je sterilní podívaná, nic nečekaného a nic moc zapamatovatelného, je to škoda osudy hlavního hrdiny jsou zajímavé. (2D dabing) Rozpočet: $65 miliónů, Tržby: $163 278 miliónů.(25.1.2016)

 • hadidi_k
  *****

  Jack O'Connell, Jack O'Connell, Jack O'Connell... pres dve hodiny zatatych pesti, jak jsem tomu klukovi fandila a trpela s nim! Uz jsem rikala, ze miluju Jacka O'Connella?(21.2.2016)

 • pepko87
  *

  Tak tento film je ozajstným sklamaním. Knižná predloha tohto filmu je plná napätia a zvratov, presný opak toho, čo nájdeme v tomto filme. Kto prečítal knihu, nebude chcieť veriť, že takto sýty príbeh môže niekto natočiť takto tupo. Filmu úplne chýba akákoľvek gradácia, napätie, vtip, vzrušenie, atď. Dokumenty na Viasat Explorer sú napínavejšie ako toto. Angelina Jolie je možno dobrá herečka, ale v réžii sa rozhodne nevyzná. Zlý výber kamery, strihu a hercov len dokonal tento pokus o film a jediné, čo z toho vzniklo, je strata dvoch hodín života. Je mi jasné, že život Louisa Zamperiniho bol príliš naplnený dobružstvami, aby sa dali všetky zobraziť vo filme, avšak to, čo vybrala Angelina, stojí úplne za prd. Celkové spracovanie filmu totálne zabilo dej a celkovú myšlienku života Louisa Zamperiniho. Veľká to škoda. Kebyže sa príbehu chytil Scorsesse a DiCaprio, film by žal Oscary len by sa tak parilo. Takto je film odkázaný len na Zlaté maliny (a možno aj černice). Hnus velebnosti 1/5(24.2.2016)

 • zeromen
  ****

  Nato že to natáčela Angelina, klobouk dolů, velice působivé. Řekl bych takový Eastwood s prsama:-)(29.2.2016)

 • Monellito
  ***

  Angelina zes*ala co se dalo a z filmu vylezlo nudné prd(8.3.2016)

 • AndrewNewman
  ***

  Koenovci sú odpad!Písal som to už pri Lebowskom a píšem to zase. Akurát že BIG je jedna odpadová,hnusná,škaredá uchýlnosť,ktorá vôbec nieje ani pri najmenšom zábavná,toto je aspoň pekné.Životné príbehy sú moja šálka kávy,mám rád filmy podľa skutočných udalostí a myslím,že toto dopadlo dobre. Nie skvele,nie skvostne proste len dobre.Totálna trojica hviezd totálne postačujúca.(21.3.2016)

 • Beaka9
  ****

  Tempo filmu bylo dobré tak do poloviny. S příchodcem do zajateckého tábora se vše jakoby zastavilo, děj se nikam neposouval a byl poměrně plytký. Možná snímku přece jen chyběl mluvený komentář v ich formě.(29.7.2016)

 • Lukets
  *****

  Při pohledu na níže zmíněné komentáře musím říct pravý opak! Film ve mně vyvolával spoustu emocí, jedná se o skvělý životopisný film a ukazuje realitu jak to bylo během války, je sice trošku zkreslená, ale fakta zůstávají. Zajisté se nedokáže vyrovnat jiným životopisným snímkům, ale svou kvalitu to má! Snímek jsem shlédl dvakrát a dovolím si napsat toto hodnocení, na první shlédnutí bych si netroufl.(18.12.2017)

 • Satyrek
  ****

  Dobře zvládnutý, přesně vykonstruovaný snímek bez nějakých viditelných patosů a dokonce i s nějakým přesahem. Charaktery postav nepůsobí ani moc černobíle. Každopadně Angelina v režisérské roli kupodivu obstála.(8.10.2018)

 • jauahaoas
  ***

  Škoda, silné téma dle skutečné události, ale totálně zabité špatným výběrem postav a situací. Asi měli dobrého fyzioterapeuta a velmi moderní podpůrné prostředky. Dobré byly počáteční záběry z bombardéru. Trochu tak všichni přehrávají a schovat to za Angelinu je tak trochu málo.(17.11.2019)

 • Tempter
  *

  Tentokrát to napsal Verbal za mne. Doslova. Děkuji.(18.1.2020)

 • DeDanu
  ****

  Tohle bych od paní Angeliny Jolie vážně nečekala! Název sice jak z brakové sci-fi literatury, místy se to táhne, ale celkově na mne film udělal dojem.(19.1.2020)

 • GCorsini
  **

  Páni, takhle špatný válečný film jsem snad ještě neviděl. Ani na vteřinu žádný soucit, ani na vteřinu žádné vtažení do děje. A akce zvedni pražec, u kterého se neukázala ani zmínka svalového napětí a chudák pták se mohl kdoví proč málem rozbrečet, byla úplná fraška. Ty dvě hvězdy jsou jen za let letadlem, u kterého jsem nemusel používat posun 10s vpřed.(31.1.2020)

 • Han_Quintet
  **

  Zbytečný film o člověku, který stejně jako spousta jiných, přečkali válku v zajateckém táboře. Naprostá nuda od začátku až do konce, prořezaná flashbacky dětství, do zajateckého tábora se borec dostane až po hodině lelkování v nafukovacím člunu na moři. Nuda, ale samozřejmě velmi dobře zpracovaná, výprava si tak za slouží pět hvězdiček, ale víc jak na dvě celkově to prostě objektivně nevidím. Druhý Hacksaw Ridge to prostě není.(12.8.2020)

 • tomib77
  ***

  3+(12.9.2020)

 • TonySoprano
  ***

  tak sprznit tak skvely namet dokaze len velmi slaby reziser. nemam k tomu co dodat, pribeh vhana do oci slzy, ked si o nom clovek cita na wikipedii, film je vsak plny klise zo stroskotanca, umuceni krista, apod. skoda, angelina by nemala v reziserskej kariere pokracovat.(11.1.2015)

 • hotentot
  *****

  Moc som neočakával od tohto filmu. Prostredie druhej svetovej vojny bolo už mnohokrát natočené a prísť s niečím novým, čo divákovi len tak nedovolí odísť na WC je určite ťažké. Angelina Jolie, ako režisérka zvládla tento film na výbornú. O prostredí som ani na chvíľu nepochyboval a napätie, ktoré patrí do vojnových filmov tu nechýbalo. Akcie tu moc nebolo, ale tento film bol o inom ako o strieľaní. Čo dodať. Sila ľudského ducha a chuť žiť je obrovská. Niekdy na to zabúdame, ale občas príde niekto a ukáže nám, že môžeme byť nezlomný. Film je podla skutočných udalostí. Louis Silvie Zamperini prežil pád lietadla v Pacifiku, strávil 47 dní na plti a potom prežil viac ako dva a pol roka v Japonsku ako vojnový zajatec vo väzenských táboroch.(12.1.2015)

 • copyrig4t
  ***

  Je to škoda.Tak pěkný,emocionální,zajímavý film z toho mohl být,kdyby se dostal pod ruku daleko zkušenějšímu režisérovi,který ví jak správné životopisné drama prodat.Problém je také ve stopáži.Nudných scén bylo několik(13.1.2015)

 • pee-jay
  *****

  Outsider, sportovec, voják, přeživší, navrátilec. Druhá světová je podaná úplně skvěle, včetně lovení rybiček. Hodně filmový, hodně koukatelný. A že je to takový moc odlehčený? To je na tom to nejlepší.(14.1.2015)

 • pouzivana
  ***

  Rozhodně z toho šlo vyždímat víc než zvládla Angelina. Takhle z toho je příliš dlouhý a průměrný film o pánovi jehož život rozhodně průměrný nebyl. Snad se holka bude do budoucna věnovat víc rodině, nebo zbaští par hambáčů a stoupne si zase před kameru, kde ji to jde určitě lépe.(15.1.2015)

 • eaglestar
  ***

  Vpravdě blbý a průměrný film o nadprůměrném člověku. Počátek se rozjížděl vcelku slibně, ale pak se to celé zesere. Předpokládám, že když Bred není doma, tak si Angešulína nasadí střapáčka a ojíždí tu odpornou žlutou transku aka Birda, kterou nasadila do své bezduché, kompozičně dokurvené píčoviny. Při každém přírazu pak opička zatíná své odporně dlouhé nehty do latexového prostěradla a v marné snaze vše zastavit kvičí jametéééé. Jenom z respektu ke všem píouwákum dávám tři.(18.1.2015)

 • Ladyfonveber
  ****

  Asi tu polovina lidí viděla úplně jiný film, ale byla jsem mile překvapena. Moc jsem si od toho neslibovala, už jen díky komentářům, které jsem si zde přečetla... Jsem poučena, nečíst komentáře a nedělat předčasné závěry... Film se mi líbil a Angie ukázala, že to za kamerou umí. Ty 4* si zaslouží a herci též. Bylo to tu plno názorů, že film je bez emocí, ale jsem názoru, že to bylo podstatou toho filmu. Nenechal se zlomit, nedal průchod emocím, byl jako led co neroztát a díky tomu přežil.... jen tak dál!(18.1.2015)

 • jeklik12
  **

  První režisérský počin Angeliny Jolie mě vůbec neoslovil. Očekával jsem od snímku poměrně hodně a to je možná důvod mého zklamání. Ano, hezky se na to kouká, ale s hlavním hrdinou z nějakého důvodu nesoucítíte a to je u takového snímku kámen úrazu.(23.1.2015)

 • AmericanX
  ***

  na film jsem se hodně těšila, režie Angelina, téma silné, upoutávka na film vypadala luxusně... jenže- tomu filmu něco chybělo, na to, jak silný námět to byl, mě to nedojalo, nevěřila jsem tomu, přitom by se ze spousty scén dalo vytěžit daleko víc... hlavní hrdina mi byl nejvíce sympatický ve svých vzpomínkách, ale pak už mě ztratil... stále jsem čekala na něco víc..(25.1.2015)

 • Acinore
  *****

  Úžasnej příběh :) mně se to opravdu líbilo :) a ten konec...Louis byl týpek, hluboce se klaním.(3.2.2015)

 • FantomasMan
  **

  Nuž čakal som viac. Hlavne keď som videl Americké tržby v kinách. Nebol to zlý film ale na zadok si z neho nesadnete. Celé mi to pripadalo ako ako zbierka krátkych filmov a nie ako jeden ucelený príbeh. Každopádne kto si počká na TV chybu nespraví.(6.2.2015)

 • cartyci
  ***

  Angelina by sa mala radšej venovať hraniu.(7.2.2015)

 • icewhite
  ***

  Je to v podstatě stejný film jako Na konci všech válek (2001), ale s jiným životním příběhem. Nicméně tohle je víc propracovanější, dějově rozsáhlejší a hlavně nudnější.(7.2.2015)

 • Iroquois
  ***

  Dávám 50 %, možná jen z úcty k reálnému předobrazu, kterého asi zlomilo až zhlédnutí předpremiéry tohoto filmu. Ale né, zas až tak špatné to není. Je to technicky slušně zvládnuté a příběh by byl také fajn, jen se ho jaksi nepodařilo přetvořit do zajímavé podoby. Jinými slovy se jedná o dosti nudné dílko, jehož dramatičnost se ani v těch nejdramatičtějších scénách jaksi nedostavovala. Ke konci jsem si už sakra přál, aby byl konec války a hlavně aby náhodou neupadl Nezlomný do dalšího průseru, na nějž bychom museli ještě hodinu tupě zírat.(12.2.2015)

 • Mmariner
  ****

  uplně v pohodě kousek... že to točila Angelína jsem zjistil až v titulkách:) a musím říct, že se jí to povedlo.. Pěkně jsem se zžil s hlavní postavou a prošel si jeho nelehký osud...(15.2.2015)

 • Kalor1
  ****

  Aby som bol úprimný nemal som veľké očakávania od tohto filmu. Angelina ako režisér a ďalší skutočný príbeh s ktorými sa teraz vrce roztrhlo... Ale šiel som na to do kina a musím povedať že to neľutujem. Väčšina "intelignetných komentov" k tomuto filmu je od ľudí čo videli asi len trailer a rozhodli sa film znehodnotiť. život človeka ktorý v podstate nič nedostal zadarmo a napirek tomu sa nevzdal. Prežil more vojnu aj japonský pracovný tábor / bane. Veľa scén z filmu ostane v pamäti a veľa ich aj počas neho prekvapí. Nejedná sa síce o žiadny legendárny počin ale určite je to jeden z tohtosezónnych prekvapení.(4.3.2015)

 • Kotol
  **

  No nič moc Angie. Ešte že sme mali k Tvojej prvotine v kine dosť alkoholu. Ty to však s ním za kamerou moc nepreháňaj, ok? Mohla si z tej predlohy vyťažiť viac.(8.3.2015)

 • pan_bohush
  ***

  Režijný pokus Angeliny Jolie je na môj vkus až prehnane patriotistický. Miestami som mal pocit, že je to film o superhrdinovi. Ale na nudné popoludnie to postači.(9.3.2015)

 • dannyyy
  ****

  Angelino, tohle se Ti opravdu povedlo. Zajatecký tábor, podle skutečné události - to já můžu. 80%(12.3.2015)

 • Cre-A-tive
  ****

  Nepochopitelně nízké hodnocení jednoho z nejlepších filmů 2014. Snímek o válce, nezdolnosti a hrdinství. 137 minut mi uplynulo jako voda. Hlavní hrdina je sakra charismatický a dal mi přesně to co bych očekávala. 2* ? Bože:) 4*, škoda těch dlouhých momentů které byly nepodstatné.(12.3.2015)

 • Hurwajz
  ***

  Film má potenciál, má náboj soucitu z hlavním hrdinou. Herecký výkon Jacka O'Connella je dosti obstojný ale mohl být i lepší. Chvílemi se tváří až moc v utrpení a vteřinu na to se bez problému baví z dalšími spoluvězni. Příběh jako takový Vás vtáhne a krutost nepřekvapí. Řekl bych, že Angelina si při své režii nevedla vůbec špatně a proto snímek doporučuji ke shlédnutí, ale taky je pravda že podruhé bych se na film už nepodíval.(18.3.2015)

 • kratajirka
  *****

  Naprosto skvělá záležitost. Silný příběh, silné osobnosti, výtečná kamera. A co, že to Angelina natáhla do delší stopáže. Roztahané mi to rozhodně nepřijde. Vzdávám hold panu Zamperinimu. 100%(28.3.2015)

 • mudo1982
  ***

  Námet dobrý, kamera dobrá, avšak režisérsky nezvládnuté. Z takejto témy by dobrý režisér mal dokázať vytrieskať emócie, ktoré sa aspoň u mňa, nedostavili. Najsilnejšie boli záverečné titulky, čo je trochu málo. Škoda.(2.4.2015)

 • vonverny
  ***

  Lara Croft měla nechat tento film být a lítat si po scénách Tomb Raideru. Díky reálnému podkladu pro scénář, se mohlo jednat o pecku roku. Bohužel mě z filmu emocně zaujal jen jeden záběr a to ten poslední, kdy 80 letý hlavní hrdina běží s olympijským ohněm v Tokiu. Jak úsměvné, když se jednalo o jediný záběr z filmu, který natočil úplně někdo jiný....... Film je nudný a absolutně postrádá atmosféru. Žena mi při filmu usnula..... Koukat dvě hodiny na opakující se scény z "buzer placu", jak zakomplexovaný japončík mlátí nezlomného amíka hlava nehlava...navíc ani tyto scény nejsou nějak uvěřitelné... Celý film vyšumí, což je velká škoda, protože ten chlapík si zasloužil lepší film.(2.4.2015)

 • one2
  ****

  Nadpriemerný a výnimočný film (bodka)(19.4.2015)

 • thorium232
  *****

  Hodnotenie absolútne nechápem.... Keby som neprišiel na csfd, ani by ma nenapadlo, že je to film AJ....(26.4.2015)

 • jiri88
  ***

  Ne že by ten film byl špatný, má určitě něco do sebe, ale není to nic, z čeho bych si sednul na pr... Přiznávám, že jsem od Angeliny čekal 100x více patosu a nesmyslnýho heroismu, který se nedostavil, což je pozitivní. Rozhodně zajímavý příběh, který pluje nahoru dolu, od svižných a dobře zpracovaných pasáží až po momenty, kdy "tluče slámu". Asi někde nad hodnocením - neurazí, nepotěší. 65%(27.4.2015)

 • yrik
  ***

  Trochu delší, ale příběh silný.(3.5.2015)

 • JerryPilsen
  ***

  Určitě zajímavý životní příběh,ale v příliš natahovaném filmu.Ve snaze vykreslit Odysseu na moři a posléze v lágru zachází Anželína do příliš velkých detailů.Ubrat 20 minut a je z toho super biják.(25.5.2015)

 • eexDon
  ****

  Für mich - 75%, - /občas to sice sklouzávalo do poválečného vyřizování japonsko - amerických účtů - Amíci jenom hodní, Japonci jenom svině, ale co už, takové průměrné, celkově ničím nevybočující z řady/, + /Jack hrál slušně, japonec Watanabe správně zavilý Američanobijec a skoro žádný patos ve scénách a dialozích - bože, díky za ty dary/, hodnocení - těsně nadprůměrný obstojný film o velice zajímavém chlapíkovi, co se nikdy, ale opravdu NIKDY nevzdával, celkem to ušlo(13.6.2015)

 • paulusm
  ****

  Tento film bych asi míjel nebýt toho,že moje oblíbená skupina Coldplay psala titulní píseň k filmu.Když jsem se dočetl,že režii měla Angelina byl jsem o to víc zvědavý co z toho vzniklo.Musím konstatovat,že velmi slušný film se skvělým Jackem O´Connellem a velmi působivým příběhem .Přes zajímavý pohled kamery z pohledu pásky na očích a několik hrdinských scén musím ovšem hodnotit jako zbytečně zdlouhavou a chvílemi nudnou podívanou,ale pořád mi vychází 4hvězdy a doporučení.(7.8.2015)

 • narenta
  *****

  To se Angelině fakt povedlo!(8.8.2015)

 • Tauloo
  ***

  Zajimavé, koukatelné, leč pomíjivé a snadno zapomenutelné.(16.9.2015)

 • Brain32
  *****

  Nečekal jsem moc a dostalo se mi toho mnoho :) perfektní příklad pevné lidské vůle a touhy žít. Scéna se zvednutím prkna nad hlavu s vypětím všech posledních sil od Louise je pro mě jeden z nejhezčích momentů moderní kinematografie, zkrátka jeden z těch momentů pro které filmy miluju. Stejně tak i konečný prolog se Zamperinim.(5.10.2015)

 • io.
  ****

  Je to prostě životopisný film. Zajímavý příběh. Kvůli tomu, že tam dvakrát přeletí střílící letadlo bych to hned nenazýval akčním. Pěkné to je, udělané je to taky dobře, poselství pro příští generace zůstalo uchováno, pokud ovšem příští generace pochopí, co jim chtěl Luis vlastně říct.(19.11.2015)

 • vrgulnik
  ***

  Jsem "znevýhodněn" tím, že jsem nejdříve četl knihu. Život L. Zamperiniho byl výrazně barvitější a bohatší než může ukázat film. Film není špatný, ale není ani excelentní.(26.1.2016)

 • Drkolnov
  odpad!

  Angelino, potlesk. Sehnat tolik peněz na tuhle slátaninu - to musela být kolena otlačená. Srovnatelné pouze s ruskými předzvonkoklíčovými dobami. Kýč na kýč, USA nesmrtelné, apod. naprosto zabitý čas(24.3.2017)

 • BrunoCZ
  ****

  docela dobře natočené s neskutečně silným a neuvěřitelným příběhem ♣(3.9.2017)

 • concepcion
  *****

  Nenavist je velmi silna a zla. No odvaha, dobro a laska este silnejsia. Pretoze zlo a nenavist cloveka postupne nicia, ale dobro statocnost a laska ho naopak zveladuju a posilnuju. Som velmi rad, ze v roku 2014 bol vytvoreny film s takymto peknym a bohatym obsahom. Bol spraveny podla skutocnej udalosti. Reziu si na starost zobrala krehka A. Jolie, aj napriek tomu, ze sa odohrava v drsnom zajateckom prostredi pocas druhej svetovej vojny. Film je jasnym dokazom toho ze odvazny a NEZLOMNY clovek ma velku silu, a dokaze motivovat nielen seba ale aj ostatnych okolo seba.(11.9.2017)

 • zajic28
  *****

  Velmi dobře natočený film. Sice nejsem velkým fanouškem filmů s vojenskou tématikou, ale tenhle mě oslovil a určitě stojí za shlédnutí. Překvapuje mě, jak dobře je zachycena síla lidského ducha. Hlavní hrdina i přes hrůznosti co se mu děly, zůstal silný a nevzdával se. Good job Angelina 🙂(12.1.2018)

 • rmar
  ***

  Neuvěřitelný životní příběh, zajímavé psychologické proměny postav, zoufale nudné zpracování. Angelina Jolie by se asi raději měla držet hereckého kopyta. Pasáže, které si snad přímo říkaly o akčnější nebo jinak zajímavé ztvárnění, které by vzbudilo soucit s postavami, se jí povedlo zrežírovat tak nudně, že jsem se modlil, ať už ta část filmu skončí. Například více než měsíční plavba na člunu snad byla natáčena v reálném čase. Pokud se délkou scény snažila režisérka naznačit, jak dlouho tam hrdinové trpěli, tak se jí to příliš nepovedlo, protože v kině při této scéně trpěli spíše diváci (ale ne ze soucitu s postavami, nýbrž ze strachu, že jde o nekonečnou scénu). Více než dvouhodinnová stopáž asi mluví za vše. Film jako celek (kromě zmíněných nedostatků) dobrý, příběh poutavý, hrdiny vám bude na konci i líto, ale líto vám bude také ztracené půlhodinky, o kterou mohl být snímek klidně kratší. Tento film bohužel hodně dolů táhne režie a částečně asi i dlouhý scénář, prostě vše, co ovlivnilo „nataženost“ filmu. Kvůli tomu nemůžu dát více než 60 %, ačkoliv by si to tento silný lidský příběh zasloužil.(3.5.2018)

 • somme
  ****

  Na tyhle filmy mam slabost.. a hlavne velky obdiv vsem tem co tyto veci skutecne zazili. Pro me nepredstavitelne. Takze filmove tezko rict,kazdopadne musim uznat, ze to podle me Angeline jde lip za kamerou nez ten jeji jeden vyraz pred ni...A jen technicka, to je v tech taborech fakt vzdycky kazdej den tak nacesali a oholili?A kdyz se vratili domu tak vypadali jako kdyz odlitali?...no,jen me to zarazilo(22.8.2019)

 • stuj
  ****

  Nakonec to bylo lepší, než se ze začátku zdálo. Pravda, některé scény byly moc přepísklé ve stylu: "Já přežiju všechno!", ale přesto to vtáhlo. A herci (hl. hrdina vs. hl. enemák) taky zaujali. Nenáročné 4 hvězdičky.(23.10.2019)

 • PowPow
  ***

  Nedostatečný materiál na tak dlouhý film. První část je sportovním dramatem, které je ale naprosto průměrné - podceňovaný kluk se stane šampionem, bez jakéhokoli zvratu nebo děje. Existuje řada lepších, daleko propracovanějších sportovních dramat. Druhá část ukazuje ztroskotání, které by samo o sobě mělo být nervydrásající, ale je spíš uspávající. I na toto téma už existují lepší díla. A pak vás čeká jen vězeňské drama bez špetky originality anebo alespoň malého zvratu. Platí totéž, mnohem lepších vězeňských dramat by se také pěkných pár našlo. Ten film vlastně nezapadá do žádného žánru a chybí mu jakýkoli nápad.(16.11.2019)

 • KalimeroI
  ****

  Trošku povídavé, ale hezký příběh. Watanobi vnuci se musí stydět za svého dědečka, kdežto v USA ne. A to to byl Američan od Verony. Damm on Japs....Atomovka na ně malá. Prsatice se jako režisérka předvedla.(14.9.2020)

 • PhoenixTears
  *****

  Naprosto fenomenální podívaná. Luxusně natočený film, který obsahuje vše, co by měl životopisný snímek mít. Herecký výkon Jacka O'Connella byl velmi přesvědčivý. Je vidět že i herecká hvězda Angelina Jolie, která film režírovala to umí.(21.9.2020)