Válka o planetu opic

• USA War for the Planet of the Apes (více)

Válka o planetu opic začíná dva roky po událostech předchozího snímku Úsvit planety opic. Z inteligentního šimpanze Caesara (Andy Serkis) se stal nezpochybnitelný vůdce rozrůstajícího se společenství opic, a když se s ním nyní setkáváme, je mu okolnostmi vnucena nová role válečného generála. Situace opičího klanu vedeného Caesarem je totiž katastrofální. Jejich skupina ustoupila do lesů, kde se často utkávají v bitvách s lidskou armádou, vedenou nelítostným plukovníkem McCulloughem (Woody Harrelson). Ztráty opičího společenství jsou obrovské a Caesar cítí bolest z každé smrti. Potýká se s vlastními temnějšími instinkty a nastupuje na cestu pomsty, na níž se nevyhnutelně střetne s plukovníkem v epické bitvě, která určí, kdo se stane vůdčím druhem, jenž bude určovat další osud těch druhých, poražených. (Cinemart)

lineker

Planeta opic podesáté, aneb cesta do hlubin Caesarovi bolavé duše. Nejsou to sice dvě hodiny koncentrované nudy, ale pár nehtů si při tom okoušete. Ze slušné akční jízdy se nám totiž stalo intelektem přeplněné, bytostní otázky si kladoucí cestování za vendetou. Opice, nebo lidi, lidi nebo opice. Je to jedno. V tomhle díle se to totiž tak nějak všechno slévá v jedno. Kostrbatě vysvětlená základní infekční myšlenka plus některé absurdity, které z lidí, navíc vojáků dělají, nejen němé, ale i naprosto slepé a hluché jedince. Možná, že šlo o pokus k filozofičtějším počátkům celé opičí ságy, je to ovšem prohra o tři celé gorilí délky. ()

MZ91.EOLB83

Velkolepé zakončení opičí trilogie. Nejdelší. Nejemotivnější. S nejlepším soundtrackem. S nejlepšími vizuálními efekty. Film ve kterém se nikam nespěchá, ve kterém se mnoho nemluví (a ani není třeba) a kde již po třetí živí herci pouze sekundují digitáním opicím (tleskám Andy - toto si už vážně říká o novou kategirii na Oscarech). Spolu s Loganem a Wind River nejlepší film roku 2017. PS: Názvy druhého a třetího dílu bych nejraději prohodil. ()

Denzen

Veľká pochvala tvorcom zato, že od Úsvitu sa nerozhodli pokračovať v digitálnom bordeli, ale ukázať smutnú vojnu medzi troma stranami s len dvoma krátkymi akčnými scénami. Film má v podstate dve vojny, prvá je osobná a je medzi Harrelsonom a Caesarom. Tá druhá (ktorú asi všetci chceli, len sa im jej nedostalo) je všeobecná vojna o našu planétu Zem, kde hrozí, že opice ľudstvo vyhubia. Táto časť je len tak v pozadí, aby v podstate odôvodnila konanie Harrelsona, ktorému sa bohužiaľ nedostalo veľa priestoru. Rovnako film načrtne veľa silných motívov (dievčatko a jej mrtvý otec, Woodyho choroba a vybranie strán od opice a vojaka), len sa im príliš nevenuje. Odhadujem, že to bol zámer, aby vlastne všetko, čo sa deje okolo Caesarovej pomsty, bolo nedôležité. Ale aj tak výborne zakončenie jednej výbornej série. 80% ()

miskahryzka

najkrajší a zároveň najsmutnejší film, ktorý som tento rok videla. Skončila sa ďalšia séria opíc... opice zostanú silné... ()

JerryPilsen

Jen pouhá trojka v sérii a hlavně logické napojení na původní film.Lidé zde hrají druhé housle a v závěru až třetí.Úžasné triky,ale moc dlouhá stopáž. ()

Flashback

Neskutečná nuda!! Celý film vypadá většinu stopáže jako zpomalený. Desítky minut tichého, hloubavého, nebo smutného civění. Je to uplně o ničem a kdyby to trvalo hodinku, tak naprosto o nic nepřijdete. Tvůrci se navíc nakonec uplně vyhnuli nějakému napojení na původní originální Planetu Opic, takže zde není ani žádné vyvrcholení, nebo vysvětlení........film je naprosto prázdný. ()

Matrix44

Na to aby sa fanúšikovi film páčil viac, tak by musel sympatizovť s hlavnými postavami, teda opicami, a tu bol u mňa dosť veľký problém. Celkovo v dnešnej dobe mám dosť veľký problém sa stotožniť s nejakou masovou inváziou :( ()

Jingo

Mam rád opičky. Ale tohle bylo místy vážne hloupé a těch "to jako fakt?" momentů bylo také dost. Měl jsem pocit, že jsou ve filmu všichni slepí. ()

jarkametelka

Podle me nejslabsi dil serie.Dej neni nejak zajimavy a je spis beckovym a celkem klisovity.Padouch,dobre zahrany Harrelsonem je postava,ktera neni nejak zajimava zhlediska serie,ale na druhou stranu je dulezita a ovlivnuje vyrazne serii.Skoda scenare,protoze reziser spatny neni,ale v jeho filmu se nic zavratneho nedeje.Neni zabavny tak jako prvni dil,popripade druhy,v nem uz byly naznaky vetsiho temna,ktere vrcholi v tomto zatim poslednim dilu.Me osobne pripada hnani se za pomstou trochu zbytecnym nametem do takoveho filmu.Nebylo by to vsak na skodu,kdyby byl lepe zpracovan a ja citil nejake napinavejsi zvraty apod.Toto je moc primocare a trochu nudne.Cekal jsem vice epicnosti,misto toho vznikl tuctovy film o pomste,ktery neurazi,ale ani nenadchne. ()

005

Třetí film od Matta Reevese co jsem viděl a stále je to stejné, Film sám o sobě je dlouhý a zase hrozně pomalý. Naštěstí to zachraňují herci a v tomto případě Woody Harrelson. ()

BooThCZ

Dva a půl za Vůůdyho. Ty digitální herci tak nějak v podstatě jen málo zajímavou částí filmu. Takže suma-sumárum mě to nijak extra nebavilo, stejně jako vlastně všechny nové díly opičáků. ()

stret

Paradoxne celá sága o planéte opíc smerovala od priemerného a ťažko uveriteľného akčného filmu k niečomu kvalitnejšiemu. Tu by som vytkol premrštenú stopáž a miestmi preidealizované vzťahy. Inak fajn. ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

Pokračování Planety opic má název i obsazení

29.09.2022

Pokračování Planety opic ponese oficiální název Kingdom of the Planet of the Apes, tedy Království Planety opic, přičemž studio 20th Century oznámilo, že začátek natáčení vypukne už za měsíc. V… (více)

Příští Planeta opic našla režiséra

Příští Planeta opic našla režiséra

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (více)