Válka o planetu opic

• Austrálie

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2017, 143 min

Neviem sa rozhodnút, či je lepší prvý diel alebo tretí. Každopádne sa jednu o fakt vydarenú trilógiu, ktorá si drží úroveň celý čas. Znova ma bavil Ceasar, opice, príbeh, ale hlavne Woody Harrelson, ktorému to neskutočne sadlo v roli plešatého nesympatického hajzla, proti ktorému by ste nechceli isť. Musím ale priznať, že ma trošku sklamala akčná stránka. Na to že sa tretí film vola Vojna o planétu opíc, moc tej vojny tu teda nie je. Akčných scén by som privítal viac (finále je ale fajn) a tak trochu to drhne v tempe, no ma to aj svoje plusy a to tie, že Matt Reeves sa vie povenovať aj emociam a postávam. Pekný záver trilógie, ale ja chcem pokračovanie. 89% - 4*(17.7.2017)

Ovlivněn čelistním světonázorem, šel jsem do třetích Opic spíše s průměrným očekáváním. A většinu z toho, na čem se trio Stuchlý, Schmarc, Řehák shodlo vlastně podepisuji. Tleskám Reevesovi za jeho odvahu natočit blocbuster v roce 2017 takovýmhle způsobem. Pomalé vyprávění, minimum dialogů, využití znakového jazyka na docela velké ploše filmu, důraz na pohledy a vnitřní pochody hlavních hrdinů. Nabízí se otázka, co těmhle Pičákům vlastně vytknout? Zásadní problém je pro mě osobně v délce filmu a v některých jejich nudných pasážích. Hlavně celá druhá polovina odehrávající se v táboře, jakoby se mi den po projekci tak nějak slila do jednoho vzpomínkového guláše. Děj pro mě jednoduše ztrácel na zajímavosti a přese všechny výše jmenované klady (a to jsem se nezmínil o opravdu skvělém opičím CGI) mě film přestával každou minutou víc a víc bavit. Je to škoda, protože samotná tvář tohodle filmu si zaslouží v kontextu doby svého vzniku určitě pozornost. 7/10(19.7.2017)

Technicky naprosto skvostná záležitost, která se však svými fenomenálními efekty nesnaží o prvoplánové ohromení a úžas, ale "pouze" je plně využívá ve prospěch (poutavého) příběhu a (výrazných) postav (Caesar je definitivně můj idol!). Ty opice tam prostě doopravdy 'jsou' a zcela regulérně 'hrají'! Celkově určitě ne úplně dokonalá, ale přesto krásná tečka téhle výjimečné trilogie, která je pro mě v tom nejlepším smyslu slova 'moderní starou školou' (která navíc bezproblémově koexistuje s původní Planetou opic). Nekonečná škoda, že podobně osobitých, chytrých a diváka nepodceňujících blockbusterů nevzniká aspoň o trochu více... 90 %(16.7.2017)

Stejně jako v předchozím filmu - opět se koná monumentální drama, které snad ani nevzniklo v téhle době (možná proto ten relativní komerční neúspěch). Ještě víc se tlačí na emoce, ještě víc se tlačí na osudovost a kupodivu to bájo funguje - nemálo díky funkčnímu vlivu revenge-roadmovie a vysoce zábavného utěkového filmu. Možná jen ten povinný závěr nemusel být. Oceňuju nejeden odkaz na starou sérii a příjemný humor - a ne, fakt nemyslím jen toho srandovního opičáka. Máme tu jednu z nejlepších sci-fi sérií za hodně dlouhou dobu.(12.8.2017)

Novodobé opice sa definitívne zapísali ako jedny z mojich najlepších filmových sérií. Vojna síce neponúka presne čo by sme od názvu očakávali, epické vojnové scény skor absentujú, doraz je kladený na individuálnu záležitosť. Áno, Caesar vedie svoju súkromnú vojnu a vedie ju silne emotívne. Síce balansuje na hrane zodpovednosti za svoju tlupu a osobnou pomstou, tento boj je nerovný aj vďaka prebudeným démonom v jeho duši. Takto sa stáva tretie pokraćovanie veľmi silnou a pocitovou jazdou. Po technickej stránke je film dokonalý, masky opíc a mimika ich tvárí sú absolútnou prehliadkou súčasnych trikov. Hoci sú všetky zložky snímku vyvážené, nedá mi nespomenúť grandióznu hudbu, ten soundtrack je proste boží.(14.7.2017)

• - Spoiler: Závěr filmu odkazuje na starozákonní knihu „Exodus“. Mojžíš vyvede židy přes poušť z Egypta, sám však do Kanaánu nedojde, podobně jako Caesar umírá na prahu nového opičího sídla. (L_O_U_S)

• - Původně měl Caesarova syna jménem Modré oči hrát Nick Thurston, nakonec byl pro roli vybrán Max Lloyd-Jones. (freelex)

• - Woody Harrelson (Colonel) a Judy Greer (Cornelia) sa stretli už vo filme Wilson (2017). (WalterIK7)