Válka o planetu opic

• Irsko

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller / Drama

USA / Kanada / Nový Zéland, 2017, 140 min

• Tsunami_X

Trpěl jsem jak makak na řetězu. Nejděsivější kolovrátkový klavírní motiv za poslední dekádu podkreslující neutuchající tklivé digi-pohledy, stopadesátá variace na plk. Kurtze a kapitána Obviouse (Apokalypsa je tímhle směrem), temný lesní survival přecházející do závěrečného Komanda (útěk z lágru, že by člověk brečel) a cesta z bodu A do bodu B, která by snad fungovala maximálně jako tutorial nebo první mise ve videohře. Tohle měla být opičí Treblinka a ne Jáchymov.(17.8.2017)

Stejně jako v předchozím filmu - opět se koná monumentální drama, které snad ani nevzniklo v téhle době (možná proto ten relativní komerční neúspěch). Ještě víc se tlačí na emoce, ještě víc se tlačí na osudovost a kupodivu to bájo funguje - nemálo díky funkčnímu vlivu revenge-roadmovie a vysoce zábavného utěkového filmu. Možná jen ten povinný závěr nemusel být. Oceňuju nejeden odkaz na starou sérii a příjemný humor - a ne, fakt nemyslím jen toho srandovního opičáka. Máme tu jednu z nejlepších sci-fi sérií za hodně dlouhou dobu.(12.8.2017)

Válka o planetu opic slibuje alespoň trochu válečný film, ale kromě pár minut se boje moc nedočkáte. Navíc někdy dost zvláštních. Možná plukovník speciálních (zvláštních) sil McCullough měl zvláštní vojenskou akademii, možná i zvláštní základní školu. Z Ceasara se tak trochu stává Mojžíš. Film je kvalitní a řemeslně dobře udělán. Jsem zvědav na další díl.(18.7.2017)

Reeves je úžasný remeselník, jeho filmy vyzerajú niekoľkonásobne drahšie, než v skutočnosti sú, ale je to mizerný rozprávač. Zase je tu prísľub fatálnych motívov, ktoré hýbu celým svetom, no príbeh sa sústredí na pár desiatok ľudí a opíc uzavretých na jednom mieste. Navyše žiadna vojna o planétu sa nekoná, ide iba o lokálny konflikt, ktorý stojí na pomerne nedôveryhodnom zvrate (vojaci chcú postaviť akýsi múr, a preto nepozabíjajú opice). Na rozdiel od dvojky (potvrdilo sa, aký zbytočný to bol diel) trojka posúva mytológiu výraznejšie vpred, má zaujímavejšie kulisy (zima) a najmä retro-70s hudba je úplne bravúrna. V konečnom dôsledku je to teda obstojná dospelá popcornová zábava. 7/10(21.7.2017)

Moc nerozumím tomu proč se tenhle díl líbí víc než ještě poměrně ucházející Dvojka. S tím jak ubývá lidských postav začíná to být pro tuto sérii poměrně smrtící. I přítelkyni moc nejde na rozum jak můžou gorilí samci sedlat koně a ti je v pohodě uvezou. No ale budiž, problém třetího dílu Opiček není ani tak otázka kolik uveze kůň jako spíše fakt, že se tady mluví o nějaké válce. Nevím jak vy, ale já si Válku o planetu opic představuji trošku jinak než jednu základnu, ve které mají nádrž která může kdykoliv vybuchnout a která se nachází přímo pod obrovskou horou, ze které je může kdykoliv zasypat lavina. Hrdinného James Bondovského Caesara mám už úplně plné zuby. Dokud naše opičky jedou zasněženou krajinou není to ještě tak hrozné, ale druhá polovina se odehrává už zcela na lidské základně a to už je tedy zívačka. Bad Ape je nejotravnější postava série. Dvojce vládl pevnou rukou Koba. Tady jsme dostali Apokalyptického Woodyho, ale dostává hrozně málo prostoru. Ape-pokalypse odkazuje si myslím zcela jasně k legendě. Naproti tomu z tohodle díla se žádná legenda nestane a v mých očích se jedná o solidní průserek. Čtyřku určitě nechci. Zrození: 85%, Úsvit: 70%, Válka: 50% PS: Závěr se snaží vydolovat nějaké emoce, ale u mě se naproto míjí účinkem.(6.11.2017)

• - Film není jen válečným filmem, ale skýtá v sobě více žánrů. Začne sice jako válečný film, ale podle režisérových slov se později přemění ve western či mysteriozní drama. [Zdroj: NaFilmu.cz] (Bioscop)

• - S Apokalypsou (1979) má hodně společného postava ztvárněná Woodym Harrelsonem. Caesarův nepřítel v jeho podání jako by z oka vypadl svou osobností maniakovi Marlona Branda ze zmíněného snímku. [Zdroj: NaFilmu.cz] (Bioscop)

• - Dívka Nova (Amiah Miller) byla pojmenována po postavě, kterou hrála Linda Harrison v Planetě opic (1968) a v pokračování s názvem Do nitra Planety opic (1970). (henrycruel)