Válka o planetu opic

Předloha:

Pierre Boulle (kniha)

Michael Seresin
  • Renton

K uzívnutí napínavé aneb jak nesmrtelná opice ze silného rodinného zázemí přežije jakýkoliv konflikt. Příště může narukovat i do třetí světové, deus ex machina je na jeho straně. Andy Serkis a celkově CGI je zdařilé, přesto by bylo zábavnější sledovat přírodopisný dokument nebo nějaký bojový. Tady se to nepotkalo ve správném souladu. Prvního je tam moc a toho druhého zatraceně málo a když, tak hodně mimózní. Škoda, (r)evoluci prvního dílu nesahá ani jedno pokračování ani po kolena.(19.7.2017)

Opičí série skončila a po jejím konci stojí za zmínku, že takovouto kvalitu si udržela málokterá série. Někdo dělí tento díl na poloviny, někdo na třetiny.. ale všem je naprosto zřejmé, že ze začátku to je prostě velmi dobré.. vtahující.. místy až dokumentárně pozorné k detailům. Druhá polovina se bohužel zacyklí ve schématičnosti postav, kdy každý dělá co předpokládáte že bude dělat.. vytratí se jakékoli překvapení a pozornost začne upadat. Je zřejmé, že ke konci mají výhrady v podstatě všichni.. i mě závěrečná bitva nestrhla.. nejspíš proto, že hlavní postavy jsou v ní pouze na vedlejší koleji. Druhý díl mě bavil o trochu více, nebyl tolik svázaný povinností zakončovat příběhy.. ale i tak je trojka zatím nejlepší blockbuster léta.. a to srovnávám s transformery, baby driverem..(15.7.2017)

Jeden z těch vzácných blockbusterů, který se vymyká dnešním standardům, že film musí bejt tupej, hlasitej a akční - "War for the Planet of the Apes" je dusný intenzivní drama! Zároveň jedna z mála sérií, která svým scenáristickým zpracováním a motivy dokáže přebít všechny "fančízy" za posledních dvacet let ("Válka o planetu opic" je rozehraná takovým způsobem, že lze s klidem vyprávět tucty dalších příběhů - ať už s návazností na tuhle sérii, nebo s možností rozjetí úplně nový). K tomu si připočtěte fenomenální CGI (Caesar vypadá jako Andy Serkis víc než kdy jindy), parádní kameru, ukázkovou práci s charaktery, funkční emocionální rovinu, přesnou režii, řadu filmových odkazů a první skutečně parádní soundtrack od jinak tragickýho Michaela Giacchina. Málokdy uteče sto čtyřicet minut tak rychle. "APES TOGETHER STRONG!"(15.7.2017)

„HISTORIE LIDSTVA SMĚŘOVALA K TOMUHLE OKAMŽIKU…“ /// Válečný drama s útokem na opičí emoce… Tahle trilogie postupně spěla k dramatickýmu vyústění, ovšem překvapilo mě, že dostanu regulérní válečný drama, který, nepatřit do opičí ságy,by mohlo bejt klidně vo Dánech, Norech… (Možná přeháním…) Filmařina moc dobrá, upoutala hudba a dramatická nálož, kterou tenhle film ukrejval (- včetně protahování záběrů). Spokojenost ano, ale taky vnitřní rozpolcenost. Chtěl jsem prostě víc! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1963 napsal Pierre Boulle, neznám. 2.) Serou mě opice. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(17.7.2017)

Tak jsem navštívil projekci ČSFD a musím říct, že film se mi líbil. Sice tam není tolik akce, jak by napovídal název filmu, ale pokud máte rádi tuto novou sérii opic, tak s tímto dílem budete taky spokojeni. Připadá mi, že každý díl je úplně jiný a přesto může fungovat i jako samostatný film opravdu dobře. Chci tím říct, že třikrát dostanete úplně něco jiného: příběh, prostředí a přesto to vždy je dobře uděláno, což se u sérii často nevidí. V tomto filmu bych vyzdvihl opravdu nádherně zpracované opice v čele s Ceasarem a výkon Woodyho Harrelsona. No a nesmím zapomenout na parádní krajinu, příběh kde nic není černobílé a když k tomu přidáte vtipného opičáka ze zoo (vtipného a ne trapného,takže to neruší film) a závěrečné vyústění celé trilogie, tak je to za mě celkově 85% a pět hvězd.(12.7.2017)

• - Během rozhovoru s MTV v listopadu 2014 hovořil Andy Serkis (Caesar) o dalších možných pokračováních: “Mohly by být tři filmy. Mohly by být čtyři. Mohlo by jich být pět. Kdo ví? Cesta bude pokračovat.“ V říjnu 2016 bylo oznámeno, že čtvrtý díl série se už začíná připravovat. (PaTeXx)

• - Původně měl Caesarova syna jménem Modré oči hrát Nick Thurston, nakonec byl pro roli vybrán Max Lloyd-Jones. (freelex)

• - Jedná se již o 9. film ze série Planeta opic. (freelex)