Fantastická zvířata a kde je najít

• Velká Británie Fantastic Beasts and Where to Find Them (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? (Freeman Ent.)

dudo24

Nostalgický návrat do čarodejníckeho sveta plného magických živočíchov, pekného vizuálu a skvelých hercov. Viac som tam ale nenašiel. Nejaká hlbšia zápletka mimo naháňania sa po príšerách bola riešená iba veľmi okrajovo. Výsledok toho je, že film cezo mňa len tak pretiekol a nezanechal vo mne žiadnu stopu ku ktorej by som sa v najbližšom období spomienkami vracal. V jednoduchosti: pekné ale plytké. Určite by som sa chcel znovu vrátiť do potterovského univerza ale nabudúce prosím s kvalitným príbehom a veľa vizuálne vyčačkanými magickými súbojmi. Hodnotím silnými troma hviezdami. Ak sa niekedy k filmu vrátim, tak možno zvýšim na slabé štyri. ()

Crytic

Další ukázkový příklad toho, že speciální efekty jsou k ničemu, když film nemá příběh a duši. Tehnle rozvleklý film se zoufale mizernými hereckými výkony (nepříjemným Redmayne počínaje a nevýraznou Waterstonovou konče) nemůžou zachránit krásně ztvárněná kouzelná zvířata, ani zajímavě ztvárněná nestvůra. Závěrečnou "bitvu" bych přirovnal k mýdlové bublině - vidíte něco zajímavého, začnete si říkat, že film začíná gradovat a najednou ... NIC ... když si začnete myslet, že se ve filmu konečně něco stane, bublina praskne a nestane se nic. Nic následované dalšími 20 minutami trýznivé nudy, než si u závěrečných titulek můžete vzteklosklamaně odfrknout "Pche tak to teda stálo pěkně za ho..." Jedna hvězda za efekty a druhá za Dana Foglera, který jediný dokázal zahrát to, co měl - v jeho případě "nečara", ktarému se z ničeho nic otevřel magický svět a on se ho s děckým úžasem na tváři nemůže nabažit. Navíc jeho hláška "Jsou ostatní lidi jako ty? Ne, jako já jsem jenom já!" mě snad jako jediná dokázala vykouzlit úsměv na tváři. ()

Domas88

Super dobrodružná, napínavá podívaná.. Opět další fantasy se vším všudy.. Mně se tady líbí úplně všechno, dal bych 10* kdybych mohl, ja si tuhle jízdu užil super... ()

iwusha17

PO dlhom čase film pri ktorom som zostala príjemne prekvapená. Tie zvieratá... proste to bolo dačo prekrásne! Dúfam že dalšie diely budú min rovnako dobre. ()

rasto87

Krásne prepracované fantastické dobrodružstvo, ktoré mi pripomenulo nádych Haryho potera. Jednoducho povedané film pri ktorom človek zabudne na starosti. ()

Oxyk

Nebylo to tak hrozný jak jsem přepokládal. Vlastně to bylo docela super! Opět jsem se vrátil do svých dětských let, kde jsem čekal každý rok na nový díl Harryho Pottera. Film byl velmi komediální (což mě překvapilo) a dost dobře zpracovaný. Ale chyběla mi tam trochu nějaká ta dokonalost, nějaká pořádná kouzelnická akce. Stejně to brzy znovu zkouknu :) 4/5 ()

mathes

Moc se toho neděje a co se děje nedává vlastně zas tolik smysl... přesto se na to moc hezky kouká. Výtku bych měl k závěrečnému odhalení, které by si zasloužilo trochu osvětlit, protože ani po závěrečných titulkách nechápu motivaci ani plán hlavního padoucha a co vlastně šlo, navíc jsem se u závěrečného souboje poprvé začal během filmu nudit, protože působí lehce nastavovaně. Což je ale trochu problém všech akčních scén tohoto filmu. Závěrečný happy end byl roztomile klišoidní, ale vzhledem k tomu, že se jedná o rodinný film, tak to filmu bez řečí odpustím. Za mě film těsně před půlkou cesty mezi 3 a 4 hvězdami. ()

Knightey

No k tomu asi neni moc co dodat. Clovek musi do predu vedet o cem to je, na co to volne "navazuje" a pak proste si to asi i uzije. ()

x_ander

Nejsem žádný zarytý fanoušek Harryho Pottera, ale musím uznat, že Fantastic Beasts mě hodně bavily. Dokonce víc než velká část původní série. Film je natočený lehce a svěže, i ten Redmayne je snesitelný (za to zbytek postav je vyloženě parádní) a závěrečný příslib budování daleko většího univerza mě láká. 80%. ()

zatkyn

Považuji se za milovníka filmů z kouzelnického světa a po všech ukázkách a lákadel do kin jsem byl hodně zklamaný, ani nevím co přesně mě zklamalo, jestli to byl pro mě opravdu zvláštní pohled hlavního hrdiny, jeho chůze, vzrušený nosorožec nebo pro mě hodně zvláštní pohled na zlo v podobě černého kouře (který mě odradil od ztracených). Asi ani finálová bitva nebyla pro mě tak záživná jak bych si představoval. Mají více než skvělé základy z Harryho Pottera a dle mě s nimi naložili bídně. Každopádně ani první díl Harryho Pottera by mě dnes asi tak nenadchl a proto dávám tři hvězdy. Jedna asi hvězda za svět Harryho Pottera, jedna asi za naději lepšího následujícího dílu a jedna za Johnyho. Pevně věřím že vše bude pokračovat v trendu vzrůstajícím a nemohu se dočkat dalšího dílu. ()

Hruskovice

Rowlingové série pokračuje jenže po tom co opustila ostrovy už to prostě není ono (co si budeme povídat poslední díly HP už byly taky o dost slabší). Úsměv a překvapení vyvolané všudypřítomnými detaily, které jsme měly rádi v prvních dílech kouzelnické filmové řady, se vytrácejí a nahrazuje je akční, "americká", digitální, efektní masáž připomínající King Konga nebo Godzzilu. V celku zklamání, ale né až tak velké. Průměrek ()

PaTeXx

Jakožto jakási "náhražka" Harryho Pottera, splnila svůj účel. Zasmáli jsme se, viděli jsme akční pasáže a nechybělo ani trošku emocí v závěru. Na hodnocení u dílů Harryho to samozřejmě nestačí, ale je pravda, že jsem od toho ani nic moc nečekal. Jsem spokojený. ()

blondboss

A sme späť v Bradavičníckom svete. Yates si po prestávke opäť sadol na režisérsku stoličku a natočil vskutku solídny fantasy počin, až na to, že hlavne pre fanúšikov tohto sveta. Mňa to nezaujalo a nebyť premakaných vizuálnych prvkov a priehrštia nápadov vyskytnutých v tomto snímku, asi by hodnotenie bolo horšie. Takto je to u mňa len chabý priemer, ktorý jemne zodvihol Eddie Redmayne. Sklamanie. 50 % ()

muti

Eddie je hrozný herec v tejto úlohe, skôr mohol konkurovať J.Deppovi ako Klobúčnikovi, nesympaticky herec kazil celý dojem ()

Elessar.

Harry Potter si podmanil takmer celú generáciu uznávam (knihy, filmy ani nie). Keď sa teraz objaví Rowlingová a niečo spojené s Harrym Potterom (hoc vo výsledku to žiaden Potter není a ani nebude), tak ľudia šalejú. A toto je už len priživovanie sa na úspešnej značke. Samé efekty, všetko lieta, pomaly aj hlavy vybuchujú, ale príbeh nijaký, od nikam do nikam, v podstate. Videla som raz, dvakrát, ale kde nič tu nič (pointa je niekde tatam). Neupieram technickú stránku, hodnotím príbeh a dej, ktorý je o ničom. Stupídne dialógy, stupídne postavy, rádroby vtipné scénky, tu i tam nejaká pekná scénka čo urobila mierny dojem, ale inak nič. ()

Dejf4

Veliká spokojenost. Na HP jsem vyrůstal a další rozšíření příběhu jsem nepotřeboval, ale Fantastická zvířata se trefila do černého. Vrátil jsem se tak o 10 let zpátky a vychutnával si znovu kouzelný film s kouzelnou atmosférou. Funguje tu vše na jedničku - fajn příběh, zajímavé postavy a super prostředí. Tady J. K. Rowling opravdu zadělala na novou sérii, kterou bych mohl hltat stejně jako slavného Pottera. Velmi milé překvapení a skvělý návrat do kouzelnického světa! PS: Být uvnitř v kufru bylo dokonalé! 8/10 (Kino) ()

Mikecat

výborné fenomenálne, tajomný úvod nás postupne vtiahne do veľkolepého deja čarov a kúziel spolu s fantastickými zvieratami. Perfektný Eddie Redmayne v úlohe Mloka Scamandera - nenápadný a pritom veľmi šikovný kúzelník, ktorý dokonale ovláda svoj kufrík a rôzne čarovné tvory na ceste k vyriešeniu problémov a spravodlivosti. Zažiaril aj C.Farrell, ktorému roľa vyšwtrovateľa úplne sadla. Prekvapením bolo oživenie prostredníctvom čarodejky neznámej herečky Alison Sudol, ktorá si roľu naplno užíva. ()

Doctor003

Nová saga čarodějnického světa Děj před Harrym Pottrem + - skvělé efetky ohledně ruzních tvoru mužu pochválit herecké výkony jednotlivích postav kladných tak i zaporních - - co se mi tady nelibí je nepřehlední a zamotaní příběh Jinak super ()

Fantastická zvířata mají stopku

04.04.2023

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)