Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastické zvery a ich výskyt

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Upřímně jsem to čekal horší. Po nezáživné marketingové kampani jsem film totálně vypustil a opatrně jsem se začal těšit až po spoileroidních odhalováních propojování mytologie těsně před premiérou. Faktem také je, že jsem se bál hlavního představitele. Eddie Redmayne, podobně jako na MZ, mi nic moc neříká a jeho filmy nevyhledávám, určitě ne kvůli němu samotnému. Ovšem až na několik podivných grimas v jeho stylu jsem k němu poměrně přilnul a celý námět Fantastických zvířat rozhodně má co nabídnout, protože když se konečně dozvíme, co Mlok Scamander ukrývá ve svém kufříku, moje generace se vrátí zpět do časů Harryho Pottera, na kterém vyrůstala. HP je sice přecijen o něco přístupnější, ale opravdu mě zajímá, jak si tahle rozjetá frančíza povede u diváků a byl bych klidně rád, kdyby tahle prequelová pentalogie více cílila právě na původní fanoušky než nové diváky. Jestli mě něco hodně bavilo, tak to byl Colin Farell a celá jeho linka s bystrozorama. Bez spoilerů téměř nelze nic rozvést, ale po delší době mě jeden takto výrazný příběhový zvrat příjemně překvapil. Celkově velmi příjemná fantasy z oblíbeného světa, na jejichž další díl se budu těšit o poznání více. PS : Kdo mě naopak vůbec nebavil byl Ezra Miller s účesem podle kastrolu, který do dalších dílů už nemá co nabídnout...8/10...[16.11.2016_ČSFD projekce_Cinestar Anděl](17.11.2016)

|93%| Viděno v kině (2D - CZ DABING). Rozhodně jsem se chtěl vyhnout zbytečnému 3D což se mi povedlo a s radostí jsem zvolil i dabovanou verzi, která se vydařila. No, takže jak? Jsem bohovsky spokojen! Tenhle rok je, co se týče kouzelnického světa skvělý. V září nám vyšla osmá knížka o Harry Potterovi, která sice nebyla až tak klasická – byl to speciální přepis divadelní hry, ale přesto jsem byl téměř nadšen, takže knížce bych 8/10b určitě udělil. A nyní k popisu Fantastických zvířat. Určitě jsem se na to těšil, jsem přímo obří fanoušek ságy o Harry Potterovi. Knížky jsou jednoznačně nejlepší. A filmy? Všem jsem dal plný počet hvězd. Každý film má něco do sebe, takže některý z nich kritizovat je opravdu hřích. Na tento snímek či prequel k dějům o H.Potterovi jsem se nesmírně těšil, trailery vypadaly víc než lákavě. Přesto jsem se snažil nemít až tak přehnaná očekávání. No, udělal jsem asi dobře, protože to mé očekávání předčilo. O plném počtu hvězd nepochybuji. Těším se na další filmy. Ani nevím, co bych zde vytknul, možná, že jsem chtěl víc a víc prvků, kouzel apod. Z trailerů jsem se obával hlavního hrdiny. V prvních minutách mi moc neseděl, ale pak jsem si na něj už zvykl. Ostatní herci bez problému. Dost mě bavil Colin Farrell. Johnny Depp tu má malé cameo, takže s ním ale budeme i tak počítat do dalšího filmu. Efekty, akce – to vše je prvotřídní. Ostatně jak se dalo čekat, David Yates je skvělý režisér, který mistrně zvládnul poslední 4 filmy o H.Potterovi a sice: Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 a Harry Potter a Relikvie smrti – část 2. Je pozitivní vědět, že Yates bude režírovat i všechny následující snímky o Fantastických zvířatech. Co se týče zvířat, čekal jsem méně, dostal jsem více, byli skvěle vytvoření a někteří dokonce i vtipní. Jsem rád, že má snímek vtipnější pojetí. Zejména začátek v bance byl naprosto suprový. Hudba byla báječná, takový soundtrack jsem dlouho neslyšel. Dokonce i 2x zazní základní znělka z Pottera, což se cení. Další díly by mohly být trochu temnější, ale jak už tu zmiňuji, tohle vtipné a mírné i rodinné pojetí mi sedlo. SPOKOJENOST!(29.11.2016)

Svět Harryho Pottera je (tak trochu) zpátky. Sice to má do jeho velkoleposti ještě daleko, ale i tak jsem se neubránil nostalgické náladě, která mě při sledování pohltila - neboli krásný návrat do dětských let. S natěšením budu očekávat další díly, protože tam se to už bude odvíjet tím správným směrem a mělo by se objevit i pár známých postav. Nicméně, tohle první představení Scamandera a Grindelwalda bylo v rámci možností zvládnuté solidně.(22.11.2016)

• JohnnyD

Vyzerá to, akoby ktosi čítal Harryho Pottera a rozhodol by sa nakrútiť jeho pastiš. Ak by film neťažil z mena franchisu, tak by zapadol prachom druhý týždeň po premiére. J.K. Rowling je mizerná scenáristka a jedným z problémov bude pravdepodobne jej silný dohľad nad filmom. Jedno je napísať komplikovaný svet na tisíce strán kníh, druhá vec je napísať scenár dvojhodinového filmu: príbeh sa opiera o treťotriedne zvraty (zámena kufríkov!), až videoherný naratív (lovenie zverov) a ku konci je neznesiteľne nudný. Navyše vďaka Yatesej réžii film vyzerá tak, ako by vyzerali jeho filmy Harryho Pottera, keby nebolo Cuarona, ktorého Yates následne imitoval - zmätený, rozťahaný a bez atmosféry.(19.11.2016)

„Hovorím tomu Strmhlavé zlo.“ – „Bohvieako príjemne to neznie.“ Mám rád filmovú sériu Harry Potter. Každý diel som videl viac krát a väčšine z nich dávam okolo 80%. U kníh som sa zasekol pri dvojke, ale v univerze sa teoreticky ako-tak orientujem a mám ho rád napriek tomu, že to po stránke logicky zrovna dva razy premyslené nie je (čarodejnica sa vie teleportovať z bodu A do bodu B, ale hoci v prenajatom byte nemôže mať pánske návštevy, neteleportuje sa doňho, ale normálne idú po schodoch, aby ju vymákla domovníčka). Som rád, že sa štúdio po 5. rokoch vracia do povedomého sveta a najmä za to, že hoci to vyzeralo ako dojenie polomŕtvej kravy, nakoniec ide o funkčný a nie zbytočný príspevok a relatívne sa teším na ďalšie diely (i vďaka istému hereckému finálnemu twistu). Dokonalé to však nie je. Dve hodiny som s nádejou čakal na „niečo“. Na niečo úžasné. Na nejaký fenomenálny, kultový nápad. Alebo famóznu scénu, vďaka ktorej budem môcť tomuto filmu dať 80%. Nanešťastie, nestalo sa, nedočkal som sa. Neznamená to síce, že chýbajú kvalitné scény (popravy na ministerstve, koniec v pekárni), ale proste sa nestane nič geniálne. Čo je škoda, lebo retro newyorská atmosféra sa vydarila, hlášky sú zábavné („Čo si dnes robil?“ – „Bol som v kufri.“), občasné žmurknutie na „neskoršie“ potterovky dojemné a príjemne civilný kasting poteší. Mlok je síce riadny čudák, ale dá sa naňho zvyknúť a po čase začne byť svojím spôsobom sympatický; určite lepšie, než ako keby bol hlavným hrdinom zasa nejaký malý chlapec. Prekvapivo dobre do potterovského sveta zapadol drsný Ír Colin Farrell, čo sa však už nedá povedať o WTF vedľajšej rovine s „Kredencom“.(8.2.2017)