Svět Harryho Pottera je (tak trochu) zpátky. Sice to má do jeho velkoleposti ještě daleko, ale i tak jsem se neubránil nostalgické náladě, která mě při sledování pohltila - neboli krásný návrat do dětských let. S natěšením budu očekávat další díly, protože tam se to už bude odvíjet tím správným směrem a mělo by se objevit i pár známých postav. Nicméně, tohle první představení Scamandera a Grindelwalda bylo v rámci možností zvládnuté solidně.(22.11.2016)

Milé překvapení. Spolupráce Yates a Rowlingová dopadla opět parádně. Film má s Harry Potterem společné spíše jen detaily ( úvodní soundtrack, skřeti, noviny s videem, názvy kouzel a magický efekt po střetu hůlkami), každopádně jde z filmu cítit podobná atmosféra mini odkazů jak to bylo u Hobita. Redmayne je opravdu třída, zpočátku mi jeho projev přišel zvláštní, přesto ukazuje, že své herecké kvality má, potěšily i dvě roztomilé sestřičky a vtipná vložka filmu Dan Fogler. Líbil se mi celý koncept chytání monster do kufru v celém New Yorku, zajímá mě či v dalším díle bude jiné město. Potvory jsou natočeny bravůrně a je se na co koukat. Farrel v roli záporáka také slušný. Po druhé projekci s titulky možná i zvýším. Story 8/10, Atmosféra 9/10, Gore 0/10, Vizuál 9/10, Akce 8/10, Napětí 7/10,Humor 6/10. Zábavnost 8/10, Lekačky 0/10.Jsem rád,že se zde opět klube náběh na slušnou sérii, všechny dobré už skončily.85%(19.11.2016)

Pro milovníky světa Bradavic bezpodmínečné, pro ostatní jen při chuti na pohádky... Oproti Harrymu spoléhají Fantastická zvířata na mnohem okázalejší akci, efekty i vtip. V podstatě je to taková americká verze kouzelnického příběhu. Máme tu jinou postavu, Scamandera, který si přivěze svůj kufr se zvířaty do New Yorku. Pár mu jich uteče, on je loví (a většinou vtipně, ale teprve až jde do tuhého, kouzlí). Zvířata jsou krásná, vtipná a originalní. Atomsféra je podobně pohádková, jako HP, ale nese se více v duchu (amerického) průmyslu až chvílemi do steampunku. Díky mnohem častějšímu kouzlení se dostává do popředí i praktická stránka kouzlení, kterou v Bradavicích studenti příliš nevyužívali a to třeba vaření nebo žehlení (popravdě vždy jsem se divil, že tyto scény nejsou častější, vždyť buďme upřímní, na co jiného by jsme to kouzlení potřebovali, že ;-)). Výborně tu funguje humor, nejen se zvířaty, ale také s Kowalskim. Ten většinu scén krade nepříliš výraznému, ale trefnému Eddiemu Redmaynovi. Závěr filmu je další protiklad proti méně okázalým konců HP, protože se tady rozjede poměrně slušná destrukce a film spěje až k "to si toho nikdo nevšiml?" konci. Rozhodně nejde o špatný film, je velice zábavný, vtipný, okázalý, jen mu chybí větší hloubka a uvidíme, zda další díly udlají ze série fantastických zvířat něco víc, než jen výhodný přírustek do světa HP.(27.11.2016)

Těšila jsem se na další návštěvu do kouzelnického světa, nějaké to tajemno, nějaké to temno, pár triků a nosný tklivý příběh. Dostalo se mi návštěvy New Yorku po první světové válce, špíny, docela dost tajemna a magického světa v kufru, příběh to zcela postrádalo. Z takového materiálu budou další díly hodně řídká kaše.(25.4.2018)

Je vlastně úplně jedno, jestli někdo někdy prohlásil, že tento film má byť jen okrajově cokoliv společného se sérií Harryho Pottera. On totiž funguje zcela samostatně jako příběh z jiné doby. A funguje veskrze průměrně - i přes zdařilé efekty (které mi bohužel připadaly trochu jako leitmotiv celého filmu). Samotná kostra příběhu je poněkud chatrná, i když milovníci zvířat mohou mít pro ni větší pochopení, nežli já. I kdyby byl ale příběh postavený lépe, ubijou ho zejména dvě ze čtyř hlavních postav - Eddie Redmayne a Katherine Waterston postrádají byť jen špetičku charismatu a ten kdo měl na starosti casting, ten v jejich osobách udělal IMHO velký přešlap. Dan Fogler je ale zase naopak velmi dobrý a Alison Sudol je aspoň sympatická a působí příjemně trhle. Hvězdná jména v obsazení nedostala moc šancí se předvést - Colin Farrell má relativně prostor, ale splývá s půrměrem a šedí filmu, Jon Voight dostal jen pár vět a Johnny Depp? Těch několik vteřin nejspíše bylo jen "milostnou předehrou" před pokračováním Fantastických zvířat, kde už asi Johnny prostoru dostane více. Suma sumárum - tři hvězdy se zavřením oka.(3.2.2019)

• - Pečivo z Jacobova (Dan Fogler) pekařství bylo ve skutečnosti umělé a vyrobené z pěny. (janinka123)

• - Postava Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp) je knižne prvýkrát spomínaná pri Kameni Mudrcov. Na zadnej strane kartičky Albusa Dumbledora z čokoládových žabiek sa píše: "Mnohí ho považujú za najvýznamnejšieho čarodejníka modernej doby, preslávil sa tým, že v roku 1945 porazil zlého bosoráka Grindelwalda". (nirvana91)

• - Mlok Scamander (Eddie Redmayne) je nositelem Merlinova řádu druhého stupně, který dostal jako uznání za své služby při studiu kouzelných zvířat. (gecko)