Fantastická zvířata a kde je najít

• Velká Británie Fantastic Beasts and Where to Find Them (více)
Trailer 9
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? (Freeman Ent.)

Trailer 9

Recenze (1 286)

JohnnyD

Vyzerá to, akoby ktosi čítal Harryho Pottera a rozhodol by sa nakrútiť jeho pastiš. Ak by film neťažil z mena franchisu, tak by zapadol prachom druhý týždeň po premiére. J.K. Rowling je mizerná scenáristka a jedným z problémov bude pravdepodobne jej silný dohľad nad filmom. Jedno je napísať komplikovaný svet na tisíce strán kníh, druhá vec je napísať scenár dvojhodinového filmu: príbeh sa opiera o treťotriedne zvraty (zámena kufríkov!), až videoherný naratív (lovenie zverov) a ku konci je neznesiteľne nudný. Navyše vďaka Yatesej réžii film vyzerá tak, ako by vyzerali jeho filmy Harryho Pottera, keby nebolo Cuarona, ktorého Yates následne imitoval - zmätený, rozťahaný a bez atmosféry. ()

T2

║Rozpočet $180miliónov║Tržby USA $234,037,575║Tržby Celosvetovo $816,037,575▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $42,876,397║ Tržby za predaj DVD v USA $28,149,905║ nový nástupca Pottera bol príjemným osviežením, či už po príbehovej ale aj hereckej stránke, triková stránka na úrovni, rovnako tak aj 3D efekt, Slovenský dabing opäť skvelý /videl v kine 3D verziu: 80%/ ()

3DD!3

Moc příjemné. Žádný Potterův přívěsek. Padají tam sice známé jména, ale ne tak násilně jak jsem se bál. Fantastická zvířata řeší vlastní problémy v době kdy si Harryho taťka ještě ani nedělal do plenek. Redmayne je snad poprvé za svou kariéru opravdu sympatický vykuk, který ale umí máchnout hůlkou když je to třeba. Samotná zvířata jsou fajn. Větvík a kleptomanský krtek jednoznačně vedou. Rowlingová má příběh dobře podchycený, funkční mysteriózně detektivní zápletka nepustí až do konce. Colin Farrell zvládá s přehledem, ale srdcem filmu je Dan Fogler. Pohled nečara na kouzelnický svět prostě nemá chybu. Rezignované přijímání všeho co se děje je v jeho podání kouzelné. Původně jsem se hodně bál, ale nakonec se těším na pokračování. Hudba je jemná pocta Williamsovi, hlavní téma je opravdu povedené. P.S: Brumbála dejte ve dvojce Fassbenderovi. ()

Tom_Lachtan

Jako otevření do toho, co "bylo předtím" to funguje celkem dobře, zasazení do Států dává celkem smysl, stejně jako humorná postava Mudly, ehm, tedy nečara, neboť to oboje slouží jako průvodce pro ty diváky, co Pottera moc neznají. Jenže problém je v tom, že funkčnost úvodníku do nové série, kde by se v dalších dílech měli dít vskutku velké věci, je poněkud horší, jelikož hlavní Postava Mloka se do souboje mágů zrovna hodit nebude, alébrž se jedná o kouzelnického autistu (což se projevuje tím, že na cokoliv civí jako pako a předvádí obří hrochorožčici milostný tanec) a velmi podobně působí i všechny ostatní kladné postavy, jako sbírka figurek. A tak nějak si nejsem jistý, jestli se zrovna tohle hodí do... No, nebudu předbíhat do následujících filmů. Vlastně se to povedlo, ačkoliv je z toho cítit kalkul na sto honů. A to je upřímně asi ta největší pochvala, pakliže je to dobrý, přestože se jedná jen o umělé přiživování na staré značce, kde v době natáčení pravděpodobně nikdo nevěděl, kam chce tuhle sérii směrovat. ()

D.Moore

Jinak než jako o ohromném potěšením o tomhle filmu zkrátka psát nemůžu. Všechno je v něm správně a když sáhnu po srovnání, které se přímo nabízí, kouzelnický duel mezi fantastickým Mlokem Scamanderem a mdlým Doctorem Strangem má jasného vítěze. Fantastická zvířata a kde je najít nepotřebují nezáživný úvod, aby nám představila hlavní hrdiny (ačkoliv jsou relativně neznámí), protože už to jsou všechno zkušení čarující lidé a co umí nebo neumí, poznáváme za pochodu. Nepotřebují ani křečovitě vtipkovat za každou scénou, ačkoliv humoru není málo. Samozřejmě, mají výhodu v tom, že se odehrávají ve známém světě, ale nespokojí se s tím a ten svět velmi příjemně rozšiřují o nové zápletky, postavy a drobnosti typu "mudlové v Anglii, nečarové v USA". Všechno je to srozumitelné, ať Harryho Pottera znáte, nebo ne, a umocněné (jak jinak) fantastickým obsazením v čele s podivným Eddiem Redmaynem, rozkošnou Katherine Waterston a skvělou romanticky komickou dvojicí Dan Fogler - Alison Sudol. ()

• Pečivo z Jacobova (Dan Fogler) pekařství bylo ve skutečnosti umělé a vyrobené z pěny. (janinka123)
  • Mlok Scamander (Eddie Redmayne) je autorem rejstříku vlkodlaků vydaného v roce 1947. (gecko)

Související novinky

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (více)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (více)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)