Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastické zvery a ich výskyt

• Nizozemsko

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Očekávání se nenaplnila. Tak nějak mi u tohodle filmu nebylo dobře, asi to bylo tím, že jsem cítil, že tvůrci chtěli jen vytřískat další peníze ze značky Harry Potter a tady jakoby se vytratilo to kouzlo čar a kouzel. Příběh mě také neoslovil, jakoby neměl duši a byl příliš pesimistický a temný a na můj vkus to bylo moc přeefektované a po chvíli mě už docela štvaly ty neustálé spirálovité skoky postav na různá místa... Škoda, že se hraje víc na peníze, než na to, aby dílo za něco stálo.(24.4.2017)

Šla jsem do toho poměrně skepticky, ale o to víc mě to (příjemně) překvapilo. Sice se mi zdálo, že v první půlce trochu pokulhával děj a šlo jen o to, představit co nejvíce zvířat, ale to mi ve výsledku vůbec nevadilo. Vizuálně to bylo naprosto úchvatné, vnitřek Mlokova kufru bych chtěla prozkoumat ještě detailněji! Druhá půlka byla pak dějově bohatší a co se mi zdánlivě zdálo, že spolu nesouvisí se propojilo a vygradovalo to docela zajímavě (pro mě i částečně nečekaně). Moc se mi líbilo, jak bylo ukázáno na odlišnosti kultur, všichni jsme zvyklý na to, jak to funguje v Británii a líbilo se mi, že v Americe to vlastně funguje podobně, ale o dost jinak. Postavy, až na výjimky (ano, koukám na tebe Tino), byly fajn. Nejvíc sympatií ode mě dostává nečar Jacob a hlavně hrabák, který mohl dostat i víc prostoru! 4*(9.5.2017)

Obecně oceňuju přemíru trpělivosti Potter fans, kteří si počkají, až se vy víte kdo změní ve vy víte koho, ale netrpím zas takovým nedostatkem fantazie, abych si neuměl představit tisíce lepších způsobů, jak promarnit 134 minut života. Ano, ten film je stejně dlouhý a samoúčelný jako předchozí věta. A má fajn soundtrack. Váš Univerzální Ptakopysk(16.11.2016)

Naprosto úžasná podíváná, která předčila všechna moje očekávání. Skvěle napsané postavy, do kterých jsem se v průběhu filmu zcela zamilovala, efektivní záporáci a jedno wow vyvolávající cameo, která překvapí, i když jsem o něm věděla předem. Všechna stvoření jsou neskutečně propracovná a rozkošná a celý sál se smál pokaždé, kdy se ten kouzelný krtek objevil na scéně. Ale především je ve filmu dost emocí a hloubky na to, abych na konci pět minut brečela do krabice od popcornu. Propletenost se světem Harryho vypadá hodně slibně a už teď se nemůžu dočkat, kam nás J.K. zavede příště. Viděno ve 3D v Imaxu a porpvé musím uznat, že tady 3D nerušilo, ale vtáhlo do filmu.(20.11.2016)

Bible hloupých spratků a jejich ještě hloupějších rodičů začíná získávat Starý záhon a neumětelská braková kurvilka dětského vkusu bezskrupulózně pokračuje ve vykrádání Durrella, Brookse a dalších skvělých a literárně excelentních autorů, kteří ty čuráky v prestižním londýnském nakladatelství prostě kouřit odmítli. A co může být lepšího pro absolutní přežrání tupého britského prasete, než přenést ten vykalkulovaný literární svrab do už tak kulturně zdegenerovaného prostředí nejdementnějšího trhu světa. A tak do Ňu Jorku přijíždí ten nejhnusnější čaroděj, jaký kdy stál před kamerou, aby honil. Honil mytologii Mluvícího balíku do nenasytné banditské kasičky J.sem K.ráva Rohlíkové. Paradoxně je to však filmově tisíckrát zábavnější a příjemnější než všech sedm morových ran Heryho Potrata. Takže, milí „sofistikovaní čtenáři“, co jste snědli akorát Slabikář a sedm literárně genocidních zvratků zlodějské patlalky, zkuste se třeba podívat, kam ta piča mimo jiné chodí nakupovat! Uvidíte ten rozdíl mezi opravdovou literaturou, plnou úžasné fantazie a originality, a špatně napsanou, komerčně vyhajpovanou pícninou pro stádové mongololidi.(20.1.2017)

• - Pokud byste chtěli někdy chovat nějakého z kůrolezů (Větvík) či alespoň zvíře jim podobné, pravděpodobně nejlepší pro vás bude nějaká z kudlanek (mantodea). (Ciliatus)

• - Knižní předloha tohoto filmu nemá takřka nic společného s filmem, potažmo příběhem. Jedná se pouze o encyklopedii (učebnici) kouzelných tvorů, které zmapoval hlavní hrdina Mlok Scamader (Eddie Redmayne). (Nevka)

• - Natáčení probíhalo od 17. srpna 2015 do 28. ledna 2016 v Liverpoolu. (Stoka)