Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastické zvery a ich výskyt

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Tak ja osobne neviem, kde tento film zobral 77%, ale minimálne prvú polovicu by som mu dal prinajlepšom dve hviezdy. Expozícia CGI kúzelných zvieratiek, ktorá v kinematografickom priemysle nie ja naozaj žiadnou novinkou a pritom som mal pocit, že zo začiatku nám tvorcovia nič iného ukázať nevedia. Druhá časť Fantastic Beasts nabrala miernu svižnosť a aspoň sa lepšie pozerala, ale ani v nej som nepostrehol prílišné kvality v rámci scenára, jednoducho sa stále všetko dokola točilo okolo utečených zvierat a tých prazvláštnych obskurusov (a ak mali ony predstavovať hlavného záporáka, tak to nabudúce prosím viac priestoru dajte radšej Grindelwalldovi). Necítil som z filmu nostalgiu a nepriniesol so sebou ani žiaden nový, pohlcujúci príbeh, ktorý by ma prinútil tešiť sa na pokračovanie. Dejovo fakt prázdne, za tie vyše dve hodiny sa tam skutočne nič prevratné nestane. Priemer jak vyšitý, bohužiaľ, aj to som možno s hodnotením mierny. Ani úprimne neviem, ako chcú na jednotku rozumne naviazať tak, aby to pôsobilo nenútene.(21.1.2017)

Při rozjezdu nové ságy prequelu Harryho Pottera jsem byl mírně skeptický. V prvních minutách jsem si to potvrdil, trošku přemýšlel a pomalu si zvykal na nové neznámé postavy. Je těžký úkol přiblížit se Potterovi, ale vše se dá zvládnout. První scény jsou zajímavé, o tom žádná, překvapivě mají dost prostoru zvířata, ale proč ne, když tomu název napovídá. Je jich spousta a velmi pěkně zpracované. Prvních 45 minut je takových seznamovacích, což není na škodu, když si připravuje své nová sága. Zhruba po 45 minutách se začne přiostřovat a děj se nám rozjede do větších obrátek. Dále až do závěru není co bych vytkl. Bradavice měli své kouzlo, ale už toho stejného prostředí bylo dost. Prostředí New Yorku je výborné, postavy sedí také a hudba od počátku famózní. Neočekával jsem obsolutně nic, a proto je tento snímek překvapením roku. Čekal jsem příživníka slavného Pottera, ale dostali jsme originální kouzelnickou pecku, která si jde svou cestou, čehož si vážím.. 8/10 = 87%(23.1.2017)

„Hovorím tomu Strmhlavé zlo.“ – „Poviem ti pravdu, bohvieako príjemne to neznie.“ Mám rád filmovú sériu Harry Potter. Každý diel som videl viackrát a väčšine z nich dávam okolo 80%. U kníh som sa zasekol pri dvojke, ale v univerze sa teoreticky ako-tak orientujem a mám ho rád napriek tomu, že to po stránke logiky zrovna dva razy premyslené nie je (čarodejnica sa vie teleportovať z bodu A do bodu B, ale hoci v prenajatom byte nemôže mať pánske návštevy, neteleportuje sa doňho, ale normálne idú po schodoch, aby ich vymákla zvedavá domovníčka). Som rád, že sa štúdio po 5. rokoch vracia do povedomého sveta a najmä za to, že hoci to vyzeralo ako dojenie polomŕtvej kravy, nakoniec ide o funkčný a nie zbytočný príspevok a relatívne sa teším na ďalšie diely (i vďaka istému hereckému finálnemu twistu). Dokonalé to však nie je. Dve hodiny som s nádejou čakal na „niečo“. Na niečo úžasné. Na nejaký fenomenálny, kultový nápad. Alebo famóznu scénu, vďaka ktorej budem môcť tomuto filmu dať 80%. Nanešťastie, nestalo sa, nedočkal som sa. Neznamená to síce, že chýbajú kvalitné scény (popravy na ministerstve, koniec v pekárni), ale proste sa nestane nič geniálne. Čo je škoda, lebo retro newyorská atmosféra sa vydarila, hlášky sú zábavné („Čo si dnes robil?“ – „Bol som v kufri.“), občasné žmurknutie na „neskoršie“ potterovky dojemné a príjemne civilný kasting poteší. Mlok je síce riadny čudák, ale dá sa naňho zvyknúť a po čase začne byť svojím spôsobom sympatický; určite lepšie, než ako keby bol hlavným hrdinom zasa nejaký malý chlapec. Prekvapivo dobre do potterovského sveta zapadol drsný Ír Colin Farrell, čo sa však už nedá povedať o WTF vedľajšej rovine s „Kredencom“.(8.2.2017)

Bible hloupých spratků a jejich ještě hloupějších rodičů začíná získávat Starý záhon a neumětelská braková kurvilka dětského vkusu bezskrupulózně pokračuje ve vykrádání Durrella, Brookse a dalších skvělých a literárně excelentních autorů, kteří ty čuráky v prestižním londýnském nakladatelství prostě kouřit odmítli. A co může být lepšího pro absolutní přežrání tupého britského prasete, než přenést ten vykalkulovaný literární svrab do už tak kulturně zdegenerovaného prostředí nejdementnějšího trhu světa. A tak do Ňu Jorku přijíždí ten nejhnusnější čaroděj, jaký kdy stál před kamerou, aby honil. Honil mytologii Mluvícího balíku do nenasytné banditské kasičky J.sem K.ráva Rohlíkové. Paradoxně je to však filmově tisíckrát zábavnější a příjemnější než všech sedm morových ran Heryho Potrata. Takže, milí „sofistikovaní čtenáři“, co jste snědli akorát Slabikář a sedm literárně genocidních zvratků zlodějské patlalky, zkuste se třeba podívat, kam ta piča mimo jiné chodí nakupovat! Uvidíte ten rozdíl mezi opravdovou literaturou, plnou úžasné fantazie a originality, a špatně napsanou, komerčně vyhajpovanou pícninou pro stádové mongololidi.(20.1.2017)

|93%| Viděno v kině (2D - CZ DABING). Rozhodně jsem se chtěl vyhnout zbytečnému 3D což se mi povedlo a s radostí jsem zvolil i dabovanou verzi, která se vydařila. No, takže jak? Jsem bohovsky spokojen! Tenhle rok je, co se týče kouzelnického světa skvělý. V září nám vyšla osmá knížka o Harry Potterovi, která sice nebyla až tak klasická – byl to speciální přepis divadelní hry, ale přesto jsem byl téměř nadšen, takže knížce bych 8/10b určitě udělil. A nyní k popisu Fantastických zvířat. Určitě jsem se na to těšil, jsem přímo obří fanoušek ságy o Harry Potterovi. Knížky jsou jednoznačně nejlepší. A filmy? Všem jsem dal plný počet hvězd. Každý film má něco do sebe, takže některý z nich kritizovat je opravdu hřích. Na tento snímek či prequel k dějům o H.Potterovi jsem se nesmírně těšil, trailery vypadaly víc než lákavě. Přesto jsem se snažil nemít až tak přehnaná očekávání. No, udělal jsem asi dobře, protože to mé očekávání předčilo. O plném počtu hvězd nepochybuji. Těším se na další filmy. Ani nevím, co bych zde vytknul, možná, že jsem chtěl víc a víc prvků, kouzel apod. Z trailerů jsem se obával hlavního hrdiny. V prvních minutách mi moc neseděl, ale pak jsem si na něj už zvykl. Ostatní herci bez problému. Dost mě bavil Colin Farrell. Johnny Depp tu má malé cameo, takže s ním ale budeme i tak počítat do dalšího filmu. Efekty, akce – to vše je prvotřídní. Ostatně jak se dalo čekat, David Yates je skvělý režisér, který mistrně zvládnul poslední 4 filmy o H.Potterovi a sice: Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 a Harry Potter a Relikvie smrti – část 2. Je pozitivní vědět, že Yates bude režírovat i všechny následující snímky o Fantastických zvířatech. Co se týče zvířat, čekal jsem méně, dostal jsem více, byli skvěle vytvoření a někteří dokonce i vtipní. Jsem rád, že má snímek vtipnější pojetí. Zejména začátek v bance byl naprosto suprový. Hudba byla báječná, takový soundtrack jsem dlouho neslyšel. Dokonce i 2x zazní základní znělka z Pottera, což se cení. Další díly by mohly být trochu temnější, ale jak už tu zmiňuji, tohle vtipné a mírné i rodinné pojetí mi sedlo. SPOKOJENOST!(29.11.2016)