Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastické zvery a ich výskyt

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2016, 133 min

• Asia_Power

Znáte tu píčovinu jak v ruce máte mobil, stojíte jako kokot či píča, záleží na vašem pohlaví, na silnici uprostřed rušné křižovatky, chvějou se vám prsty a pak začnete, uprostřed všeho toho troubení aut a nadávání vám do intimních partií, jásat a hulákat - Mááááám ho !!!! Neznáte? Pak jste normální, ale budhožel hodně lidí kolem vás hraje píčovinu jménem Pokemon Go. Osobně jsem vůbec nevěděla o co jde dokud mi to Alík nevysvětlil během procházky, kdy jsem ukazovala se slovy - Co mu mrdá? - na jednoho KK (čti kolosálního kokota) co nadšeně začal skákat a řvát před magistrátem, že má nějakého píčimona. Proč o tom píšu? Protože první polovina filmu Fantastická zvířata atd atd (delší jméno už nikoho nenapadlo) je absolutní kopírka "hry" Pokemon Go. Jeden zrzavej chlup s lidskou verzí Monty Jacka lítá po městě s kufrem a chytá "úžasná" zvířátka. Neříkám, že by mi to vadilo, říkám že mě to sralo natolik, že druhou polovinu filmu, kde už se dělo občas i něco jinýho a dokonce se zjistilo že ta slátanina má i příběh, jsem si nemohla užít ani kdybych chtěla. Jak mám ságu Pottera ráda, tak tohle je jen a pouze pokus namastit si kapsu na divácích servírováním totálně zředěný mrdky co má do série Pottera asi tak daleko jako já do prsatý vysoký bloncky (jsem malá, plochá a černovlasá takže to je kurevsky daleko) . Své publikum si tenhle zvratek určitě najde, no já dám jednu hvězdu za zlodějskýho ptakopyska a pošlu tuto sračku pryč ze svého života a exterňáku. Mělo mě varovat jak byl Majkíííí nadšenej, my se totiž ve filmech neshodneme skoro nikdy :-D(28.11.2016)

Svět Harryho Pottera je (tak trochu) zpátky. Sice to má do jeho velkoleposti ještě daleko, ale i tak jsem se neubránil nostalgické náladě, která mě při sledování pohltila - neboli krásný návrat do dětských let. S natěšením budu očekávat další díly, protože tam se to už bude odvíjet tím správným směrem a mělo by se objevit i pár známých postav. Nicméně, tohle první představení Scamandera a Grindelwalda bylo v rámci možností zvládnuté solidně.(22.11.2016)

• Dan9K

Opravdu slabé efekty. Redmayne všude hraje úplně stejně a už to není zajímavé. Začátek je ještě slibný, ale pak už je to jen maglajz. Příběhově naprosto o ničem. Hudba má hodně příležitostí vyniknout a dokonale je nevyužívá. Jediná dobrá věc je postava Colina Farrella a fakt, že se nejedná o film podle knihy, ale o film, který je o fiktivní postavě, která napsala fiktivní knihu, jež se dostala i do reálného světa. Tahle premisa je tím nejlepším nápadem, který tento snímek nabízí. Nic víc tam však není.(22.2.2017)

Neurazí, ale nadchnout také nedokáže. David Yates, který má na svém kontě čtyři potterovky, se vymanil z dětského světa a rozhodl se spolu s J. K. Rowling dojit z látky, která ani nemůže být neúspěšná. Neměl to na úvod snadné. Máme se sejít ještě mnohokrát, což bych bral s obavou, páč hned první díl nenabídl vnitřně nic moc zajímavého. Jen masivní přehlídku digitálních triků a příběhový průměr i mdlé tlachání. Hůlky vytahujeme jen občas, dramatické je to jen sporadicky, postavy jsou často nevýrazné (samozřejmě nemyslím Dana Foglera a Alison Sudol). Neříkám, že to není jak po technické, tak po dirigentské stránce sebejisté, ale já si staromilsky rodinnou fantasy prostě představuji trochu jinak. Asi chyba na mém přijímači.(16.12.2016)

Jako otevření do toho, co "bylo předtím" to funguje celkem dobře, zasazení do Států dává celkem smysl, stejně jako humorná postava Mudly, ehm, tedy nečara, neboť to oboje slouží jako průvodce pro ty diváky, co Pottera moc neznají. Jenže problém je v tom, že funkčnost úvodníku do nové série, kde by se v dalších dílech měli dít vskutku velké věci, je poněkud horší, jelikož hlavní Postava Mloka se do souboje mágů zrovna hodit nebude, alébrž se jedná o kouzelnického autistu (což se projevuje tím, že na cokoliv civí jako pako a předvádí obří hrochorožčici milostný tanec) a velmi podobně působí i všechny ostatní kladné postavy, jako sbírka figurek. A tak nějak si nejsem jistý, jestli se zrovna tohle hodí do... No, nebudu předbíhat do následujících filmů. Vlastně se to povedlo, ačkoliv je z toho cítit kalkul na sto honů. A to je upřímně asi ta největší pochvala, pakliže je to dobrý, přestože se jedná jen o umělé přiživování na staré značce, kde v době natáčení pravděpodobně nikdo nevěděl, kam chce tuhle sérii směrovat.(27.11.2016)