Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastické zvery a ich výskyt

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Obecně oceňuju přemíru trpělivosti Potter fans, kteří si počkají, až se vy víte kdo změní ve vy víte koho, ale netrpím zas takovým nedostatkem fantazie, abych si neuměl představit tisíce lepších způsobů, jak promarnit 134 minut života. Ano, ten film je stejně dlouhý a samoúčelný jako předchozí věta. A má fajn soundtrack. Váš Univerzální Ptakopysk(16.11.2016)

Kdo by si byl pomyslel, že jednoho dne vznikne blockbuster, jehož hlavní hrdina je dojemně nesobecký - byť v kontaktu s lidmi trochu neobratný - kouzelnický přírodovědec, který zasvětil svůj život poznávání a ochraně mimolidských živých tvorů. Jen houšť podobně dobrotivých a soucitných postav, jen houšť podobně velkodušných (velko)filmů!(24.11.2018)

Nikdy jsem neviděl Harryho Pottera a své životní okamžiky kdy si jej pustit jsem jaksi prováhal. Nicméně předpokládám že tak později případně učiním se svými potomky a budeme sjíždět všechny díly do omrzení....takže se ke mě dostaly Fantastická zvířata a já od nich neočekával prakticky nic. A co jsem dostal? Fantasy nikoliv nepodobnou s dnešními komiksy, kdy tady bují nějaká hrozba. Lidé tentokráte vlastně nic netuší co se děje a kouzelnický svět se to celé snaží ututlat. Připomíná vám to něco? Myslíte že se ve finále vůbec někam dějově posuneme? Pro mě největší šok znamenal fakt, že jsem na film koukal vlastně zcela zbytečně, protože tvůrci se divákovi ve finále vysmějí. New York nechají spravit kouzelnickými hůlkami, lidem vymažou paměť a vše je nachystáno k druhému dílu. A to jako vážně? :( 50%(16.3.2017)

Při rozjezdu nové ságy prequelu Harryho Pottera jsem byl mírně skeptický. V prvních minutách jsem si to potvrdil, trošku přemýšlel a pomalu si zvykal na nové neznámé postavy. Je těžký úkol přiblížit se Potterovi, ale vše se dá zvládnout. První scény jsou zajímavé, o tom žádná, překvapivě mají dost prostoru zvířata, ale proč ne, když tomu název napovídá. Je jich spousta a velmi pěkně zpracované. Prvních 45 minut je takových seznamovacích, což není na škodu, když si připravuje své nová sága. Zhruba po 45 minutách se začne přiostřovat a děj se nám rozjede do větších obrátek. Dále až do závěru není co bych vytkl. Bradavice měli své kouzlo, ale už toho stejného prostředí bylo dost. Prostředí New Yorku je výborné, postavy sedí také a hudba od počátku famózní. Neočekával jsem obsolutně nic, a proto je tento snímek překvapením roku. Čekal jsem příživníka slavného Pottera, ale dostali jsme originální kouzelnickou pecku, která si jde svou cestou, čehož si vážím.. 8/10 = 87%(23.1.2017)

Šla jsem do toho poměrně skepticky, ale o to víc mě to (příjemně) překvapilo. Sice se mi zdálo, že v první půlce trochu pokulhával děj a šlo jen o to, představit co nejvíce zvířat, ale to mi ve výsledku vůbec nevadilo. Vizuálně to bylo naprosto úchvatné, vnitřek Mlokova kufru bych chtěla prozkoumat ještě detailněji! Druhá půlka byla pak dějově bohatší a co se mi zdánlivě zdálo, že spolu nesouvisí se propojilo a vygradovalo to docela zajímavě (pro mě i částečně nečekaně). Moc se mi líbilo, jak bylo ukázáno na odlišnosti kultur, všichni jsme zvyklý na to, jak to funguje v Británii a líbilo se mi, že v Americe to vlastně funguje podobně, ale o dost jinak. Postavy, až na výjimky (ano, koukám na tebe Tino), byly fajn. Nejvíc sympatií ode mě dostává nečar Jacob a hlavně hrabák, který mohl dostat i víc prostoru! 4*(9.5.2017)

• - Daniel Radcliffe se prý rozzlobil, když zjistil, že dostal Eddie Redmayne tak krásný kostým. Prý ho dlouho štvalo, že musí natáčet jen v džínách a tričku. (Ciliatus)

• - Knižní předloha tohoto filmu nemá takřka nic společného s filmem, potažmo příběhem. Jedná se pouze o encyklopedii (učebnici) kouzelných tvorů, které zmapoval hlavní hrdina Mlok Scamader (Eddie Redmayne). (Nevka)

• - Žádná ze scén filmu nebyla ve skutečnosti natočena v New Yorku. (janinka123)