Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastické zvery a ich výskyt

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Naprosto úžasná podíváná, která předčila všechna moje očekávání. Skvěle napsané postavy, do kterých jsem se v průběhu filmu zcela zamilovala, efektivní záporáci a jedno wow vyvolávající cameo, která překvapí, i když jsem o něm věděla předem. Všechna stvoření jsou neskutečně propracovná a rozkošná a celý sál se smál pokaždé, kdy se ten kouzelný krtek objevil na scéně. Ale především je ve filmu dost emocí a hloubky na to, abych na konci pět minut brečela do krabice od popcornu. Propletenost se světem Harryho vypadá hodně slibně a už teď se nemůžu dočkat, kam nás J.K. zavede příště. Viděno ve 3D v Imaxu a porpvé musím uznat, že tady 3D nerušilo, ale vtáhlo do filmu.(20.11.2016)

Moc příjemné. Žádný Potterův přívěsek. Padají tam sice známé jména, ale ne tak násilně jak jsem se bál. Fantastická zvířata řeší vlastní problémy v době kdy si Harryho taťka ještě ani nedělal do plenek. Redmayne je snad poprvé za svou kariéru opravdu sympatický vykuk, který ale umí máchnout hůlkou když je to třeba. Samotná zvířata jsou fajn. Větvík a kleptomanský krtek jednoznačně vedou. Rowlingová má příběh dobře podchycený, funkční mysteriózně detektivní zápletka nepustí až do konce. Colin Farrell zvládá s přehledem, ale srdcem filmu je Dan Fogler. Pohled nečara na kouzelnický svět prostě nemá chybu. Rezignované přijímání všeho co se děje je v jeho podání kouzelné. Původně jsem se hodně bál, ale nakonec se těším na pokračování. Hudba je jemná pocta Williamsovi, hlavní téma je opravdu povedené. P.S: Brumbála dejte ve dvojce Fassbenderovi.(27.11.2016)

Zvířata jsou spíš záminkou (byť ne nepodstnou) pro vznik nového kouzelnického příběhu. Žádné očekávání jsem neměl, o to víc mě to bavilo – kouzelnický svět zachovává kouzelnické prvky z Pottera, leccos přidává, ale hlavně Pottera nekopíruje. Pohodový, místy zábavný, nadprůměr. Jsem zvědav na další vývoj a na případné náznaky propojení obou světů.(28.11.2016)

... aneb Kdyby prequel trilogii Star Wars napsala autorka Harryho Pottera. Full on s Anakinem Skywalkerem, Senátorem Palpatinem i Darth Vaderem na konec. Jen ty světelné meče jsou o něco menší... Klobouk dolů za hodně vydařené 3D efekty. (Hvězdičku dolů za Johnnyho Deppa; píšeš-li film/y, které odsuzují domácí násilí, možná bys do něj nemusel/a obsadit dost možná nejslavnějšího násilníka v Hollywoodu...)(19.11.2016)

Ono to je od oné paní, co se tak oužasně vyzná v klecových, síťových a jiných lůžkách a proto si tedy z titulu své geniality může dovolit radit našim psychiatrům, jak na to? A tvrdí, že je lepší z duševně načatých dětí dělat vyfetlou brokolici, neboť tak je milým zvykem na Blitských ostrovech? Tak to jsem nevěděl. Kdybych to byl býval věděl, tak bych to býval byl nestahoval. Nu co už. Došlo mi to ve chvíli, kdy rozvrkočený jinamkoukal vytasí hůlku a místo, aby si ji vyleštil nad nějakou Ňjůjorčankou, co vypadá trošku lépe, než v jeho domovině běžné vylité křivozubé oduliny s pihami velikosti mexických dolarů po celém sýrovitém a varhánkovitém tělese, narvaném v šusťákovce..... s ní začal mávat na tlusťocha. Nebudu to natahovat, příběh pitomoučký jako všechny její bradavičnaté excesy je malinko pozvednut skrze svůj křečovitý ekologický podkres. A trikově výborné, bohužel. Proto to nemohu sesekat tak, jak bych rád.(31.5.2017)

• - Postava Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp) je knižne prvýkrát spomínaná pri Kameni Mudrcov. Na zadnej strane kartičky Albusa Dumbledora z čokoládových žabiek sa píše: "Mnohí ho považujú za najvýznamnejšieho čarodejníka modernej doby, preslávil sa tým, že v roku 1945 porazil zlého bosoráka Grindelwalda". (nirvana91)

• - Spoiler: V rukou Gravese (Colin Farrell) se několikrát během filmu objeví přívěšek s motivem viteálů naznačující jeho pravou identitu. (pajik)

• - Fantastická zvířata a kde je najít není prvním filmem režiséra Davida Yatese z tohoto světa stvořeného J. K. Rowlingovou. Režíroval také poslední čtyři filmy pojednávající o Harry Potterovi. (raikonen16)