Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastické zvery a ich výskyt

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Třičtvrtě filmu tam nahání digitální mrak a budují mýtus o nejnebezpečnějším kouzelnickém teroristovi, aby se z něj vyklubala další herecká parodie a necharismatický patlal, kterého porazí kdejaký zmatený vocas. Ještě že Rowlingová zvládá sympatické klaďase, se kterými je i to rutinní yatesovské lovení CGI fauny čas od času zábavné (krtek!) a máte chuť s nimi vidět i něco dalšího. Ideálně bez politicko-sociální vrstvy, u které jsem klimbal obdobně jako děti za mnou. P.S.: Katherine Waterston bych klidně udělal kakao.(16.11.2016)

Ono to je od oné paní, co se tak oužasně vyzná v klecových, síťových a jiných lůžkách a proto si tedy z titulu své geniality může dovolit radit našim psychiatrům, jak na to? A tvrdí, že je lepší z duševně načatých dětí dělat vyfetlou brokolici, neboť tak je milým zvykem na Blitských ostrovech? Tak to jsem nevěděl. Kdybych to byl býval věděl, tak bych to býval byl nestahoval. Nu co už. Došlo mi to ve chvíli, kdy rozvrkočený jinamkoukal vytasí hůlku a místo, aby si ji vyleštil nad nějakou Ňjůjorčankou, co vypadá trošku lépe, než v jeho domovině běžné vylité křivozubé oduliny s pihami velikosti mexických dolarů po celém sýrovitém a varhánkovitém tělese, narvaném v šusťákovce..... s ní začal mávat na tlusťocha. Nebudu to natahovat, příběh pitomoučký jako všechny její bradavičnaté excesy je malinko pozvednut skrze svůj křečovitý ekologický podkres. A trikově výborné, bohužel. Proto to nemohu sesekat tak, jak bych rád.(31.5.2017)

Jako milovník knih a odpůrce filmového Radcliffea, ještě čerstvě hezky bradavicky naladěný z Universal Studios, jsem tady od toho šel s dobrým pocitem. Angličtina sice občas hodně huhňavá abych to dal na 100% bez titulků, ale mělo to vtip a charisma, pěkný starý New York, [SPOILER] Farrell morfuje v Deppa [/SPOILER]. Tak snad si tenhle svět začnu užívat teď až skrz všemožný spinoffy.(4.12.2016)

Naprosto úžasná podíváná, která předčila všechna moje očekávání. Skvěle napsané postavy, do kterých jsem se v průběhu filmu zcela zamilovala, efektivní záporáci a jedno wow vyvolávající cameo, která překvapí, i když jsem o něm věděla předem. Všechna stvoření jsou neskutečně propracovná a rozkošná a celý sál se smál pokaždé, kdy se ten kouzelný krtek objevil na scéně. Ale především je ve filmu dost emocí a hloubky na to, abych na konci pět minut brečela do krabice od popcornu. Propletenost se světem Harryho vypadá hodně slibně a už teď se nemůžu dočkat, kam nás J.K. zavede příště. Viděno ve 3D v Imaxu a porpvé musím uznat, že tady 3D nerušilo, ale vtáhlo do filmu.(20.11.2016)

Pět let je strašně dlouhá doba, takže při prvních tónech známého soundtracku se dostavila nefalšovaná husina a neopustila mě až do závěrečných titulků. Moje milovaná JK totiž co pár vteřin sází do scénáře překvapení, nové nápady a nefalšovanou magii. Eddie Redmayne navíc snad poprvé v kariéře dokonale padne do role, která je šitá na míru jeho tikům a stydlivosti, což vynikne o to víc v kontrastu s mrazivým (a dle očekávání dokonalým) Farrellem. Nejvíc si ale užívám to, že hrdinové jsou dospělí a v kouzlech zběhlí, takže veškeré honičky mají nehorázný spád. V kombinaci s tklivě romantickou pohádkou jde ne snad o překvapení, protože parádní podívanou jsem očekával, ale že mi Zvířata zabrnkají na ty nejdojemnější osobní noty, to jsem nečekal.(22.11.2016)