Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastické zvery a ich výskyt

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Retro variace na Pokémon Go má na 133 minut příliš řídký příběh, v němž se bez jakéhokoli rytmu střídají strašidelné, destruktivní (překvapivě ve velkém měřítku) a humorné scény. Redmayne coby magiozoolog sice odložil šaty dánské dívky, ale zůstal mu zjemnělý hlásek, stydlivé odvracení zraku a nepřítomné pohledy na hranici snesitelnosti. Ztrápený záporák je odhadnutelný už od prvního záběru, v němž vidíme jeho zmučený výraz a účes podle hrnce. Politická linie působí násilně a kouzly se trochu šetří, i když se občas podaří navodit atmosféru magického světa. Nejvíce utkví nečar (Fogler) a s ním flirtující nitrozpytka (Sudolová), zelená odrůda Groota a zábavný hrabák ve zpomaleném záběru, který by snad stál i za 3D, na které mimochodem dohlížel Heyman (Gravitace). *Velký spoiler* Při závěrečném zvratu zalitujete, že sympatického Farrella nahradil odulý Depp s vizáží kolotočáře, na němž je nejděsivější jeho blond přeliv. 55 %. [2D s titulky, kino](16.11.2016)

Konečně vím, jak se cítí divák při sledování Harryho Pottera bez znalosti předlohy. Rowlingová znovu nabízí gejzír nápadů i mnoho postav, zvířat, kouzel a zajímavých míst, jenže dvě hodiny na jejich prezentaci jsou zatraceně málo. Pak dochází k situacím, kdy někdo zřejmě významný říká něco zřejmě důležitého, ale člověk to nepobere, protože mu to Yates předhodí dosti nevybíravým způsobem. Naštěstí mám ještě pár kouzelnických pojmů v paměti, takže jsem nehořel úplně celou dobu.(23.7.2017)

Nikdy jsem neviděl Harryho Pottera a své životní okamžiky kdy si jej pustit jsem jaksi prováhal. Nicméně předpokládám že tak později případně učiním se svými potomky a budeme sjíždět všechny díly do omrzení....takže se ke mě dostaly Fantastická zvířata a já od nich neočekával prakticky nic. A co jsem dostal? Fantasy nikoliv nepodobnou s dnešními komiksy, kdy tady bují nějaká hrozba. Lidé tentokráte vlastně nic netuší co se děje a kouzelnický svět se to celé snaží ututlat. Připomíná vám to něco? Myslíte že se ve finále vůbec někam dějově posuneme? Pro mě největší šok znamenal fakt, že jsem na film koukal vlastně zcela zbytečně, protože tvůrci se divákovi ve finále vysmějí. New York nechají spravit kouzelnickými hůlkami, lidem vymažou paměť a vše je nachystáno k druhému dílu. A to jako vážně? :( 50%(16.3.2017)

Fantastická zvířata nejsou takovým zklamáním, jakým byl Hobit, ale nechávají po sobě podobnou pachuť jako Jacksonův King Kong. David Yates servíruje poměrně málo zábavných kejklí a raději upřednostňuje kouzelnickou politiku (které je na můj vkus zbytečně moc), sociální témata a bezduchou demolici New Yorských ulic digitálním mrakem. Když k tomu přidáme ještě několik hlavních postav, jejichž sympatičnost je velmi sporná, nedovedu si představit další čtyři návštěvy tohoto světa v podobné sestavě.(18.11.2016)

Asi nejnadanější herec současnosti Eddie Redmayne v roli čaroděje Scamandera ( v češtině přeloženo jako Mlok - Salamander ) byl středobodem filmu. Nevím jestli jste si všimli,ale když hraje v posledních letech, tak má stejný kukuč. Tím se odlišuje od ostatních herců. I přesto ho ale prostě žeru a nerozumím dodnes že si neodnesl sošku i za Dánskou dívku. Ale zpět k tomuto trošku až příliš zamotaného snímku. Akce byly na můj vkus až zbytečně "velkolepé" a někdy jsem si připadal, že jsem spíše na snímku Transpotter než v kouzelnickém světě. Dále nevím jestli to byl záměr, ale všichni kouzelníci i lidi mi přišli jsou naprosto bez duše a emocí. Jediná, která emoce neskrývala byla čarodějka Queenie Goldstein ( Alison Sudol ) a nečar - Jacob Kowalski ( Dan Foglar ) a tito dva byli pro mě nesvětlejším bodem filmu společně s tajemným světem Mlokova kufru alias Pokemon Go - chyťte je všechny. Film mě nezklamal ani úplně nenadchnul, každopádně zpříjemnil jeden večer v kině - 7/10.(17.11.2016)

• - O roli Modesty (Faith Wood-Blagrove), hlavní dívčí postavy filmu, se ucházelo na dvacet tisíc britských školaček. (Revivup)

• - Spoiler: Je to podruhé, co se Colin Farrell a Johnny Depp podělili o jednu postavu. Ve Fantastických zvířatech se jedná o černokněžníka Grindelwalda, v Imagináriu Dr. Parnasse (2009) se ještě společně s Judem Lawem po smrti Heatha Ledgera ujali jeho role Tonyho. (Nine)

• - J. K. Rowling literární předlohu "Fantastic Beasts and Where to Find Them" napsala v roce 2001 a velkou část finančního výtěžku věnovala charitě. Knihu vydalo nakladatelství Bloomsbury Publishing v Londýně v roce 2001.Český překlad Pavla Medka vydalo v roce 2002 nakladatelství Albatros. (MikeCool)