Fantastická zvířata a kde je najít

• Velká Británie Fantastic Beasts and Where to Find Them (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? (Freeman Ent.)

Rian_witcher

Začnu pozitivy. Vizuální orgie nemají chybu. Vlastně jednu ano. Je jich tam na úkor příběhu až příliš. Velice sympatická postava Dana Foglera. Zvířátka vtipná, ale nějak jsem k většině z nich nezískal vztah. Snad také proto, že jich tam bylo strašně moc a jejich příběhy byly jen mělce popsány. Z těch se dalo vytěžit mnohem, mnohem víc. Příběh slušný (i když ne originální), ale nějak to na mě celkově nefungovalo ... ()

Ace.A.T.L.

Čekal jsem hodně, ale až tolik, opravdu ne. Opravdu, ale opravdu se mi to líbilo. Jako milovník čar a kouzel ze světa Harry Pottera, jsem hltal každou vteřinu filmu. Je pravda, že mi tam drobet chybí to úchvatný prostředí Bradavic a školy, ale tady je to vykompenzovaný potvůrkama a historickou dobou děje. Pro milovníky čar a kouzel to bude super dárek. Pro ty, co k Harrymu Potterovi nepřilnuli, je to zbytečný. Za mě 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

brasek

Príbeh nie je nezaujímavý, ale neočaril na požadovanej úrovni. Postavy sú viac menej sympatické, emócie na slušnej úrovni a vizuálna stránka je pekná. Chýba mi tam agresívnejšie vyrozprávanie zápletky a celý príbeh by mal viac prehľadnejší. ()

Fjera

Wow!!! Tohle bylo to největší plýtvání peněz ve filmové historii. Proč radši nepoužili prachy na natočení pořádného filmu než na natahování maličkosti, jejíž námět by vystačil na osmiminutový kraťas? ()

jjjerry

Bohužel zase jeden film, kde je trailer lepší než celý snímek. Má to vše a přitom nic. Chyběl mně silnější příběh, více logicky propracovaný, s otázkami a napětím. A ani velké plátno dojem nezlepší... ()

PECHY15

Kostýmy super, efekty super, postavy fajn a příběh by šel. Akorát pořád nechápu, proč na Vy víte koho neposlali pár těch estébáků z Ameriky, co jsou silnější než pět Brumbálů říznutejch Severusem... PS: Palec hore za Johnnyho! ()

Blackthunder

Kouzelnický svět se vrací. A mnohem lepší než kdy jindy. Vyrůstal jsem na Harrym Potterovi, to ano i když po přečtení posledního dílu mně zájem o tento svět naprosto opustil. Tedy do Fantastických zvířat. Přišlo mi to mnohem dospělejší a zajímavější. Prostředí předválečného New Yorku mě naprosto uhranul. Skvěle CGI zvířata, všichni hrdinové jsou sympatičtí (no, kromě Credence), děj není většinu času nijak předvídatelný. JKR se překonala. Pro Potterheads povinnost. Ostatní tomu dejte šanci, nemyslím si, že byste mohli litovat. ()

MaxQ69

Je obdivuhodné, jak se Rowling(-ové) podařilo vnést do své nové knihy ten nádech Ameriky a průmyslového velkoměsta 20. let, který z příběhu intenzivně všudypřítomě sálá. Yates udělal prakticky to nejlepší, co mohl. Výborně pracoval s dynamikou v napínavých scénách. Námět je sice velmi zajímavý, samotná zápletka ani hlavní postavy však nikoli. Už spojitost s Bradavicemi a Brumbálem je známkou neustálé snahy, byť ne viditelné, stáčet se k fenoménu Harryho Pottera a trochu z toho základu vytěžit. A přitom je to zbytečné a hlavně škoda. Mlok je sice originální hlavní hrdina, ale (zatím) není nijak zajímavý. Ostatní tomu také dvakrát nepřidali. Doslova nesympatická je mi postava Porpentiny, a hlavně zvolená herečka Katherine Waterston. Mně osobně by tam mnohem více seděla Nazanin Boniadi (známá třeba jako Nora, první Barneyho přítelkyně v seriálu HIMYM). Překvapivě pasoval Colin Farrell i Alison Sudol. Jinak jsou to charismatické osobnosti třetí cenové kategorie. Vize Harryho Pottera a cílová skupina je evidetní. I já patřím mezi ty, kteří s touto knihou a filmy dospívali. Cílová skupina Fantastických zvířat pro však zůstává nadále nejasná. Místy se to tváří jako cílené na devítileté děti, ale občas vygraduje v tak hororovou atmosféru, že se divím přístupnosti již od 12ti let. Zvířata jsou kouzelná, některá až příliš infantilně roztomilá (podobně jako všechny mláďata z Doby ledové), ale přiznávám, že jsem si chvíli připadal jako na pokračování Avatara (a to myslím jako kompliment). Doteď mi ale není jasné, jakou roli a úlohu ona fantastickáý zvířata vůbec sehrávají. Ono jsme se toho celkově moc nedozvěděli. Seznámení s prostředím, ústředními postavami, ale ty nejzajímavější zápletky jsou jakoby v mlze. Nová čarodejnická sága mě sice zaujala, ale musím říct, že jsem se většinu času nudil. Už jen kvůli nemyslně natáhnuté stopáži. I když jsem neměl pocit, že by nutně chtěli rýžovat z prostředí kolem Harryho Pottera, pořád na mě působila Fantastická zvířata dojmem amerického okleštěného recyklačního remakeu čajových dýchánků z Bradavic. Jsem zvědavý na další pokračování, i když ne tak natěšený, jako jsem býval na dalšího Pottera. 70%. ()

KubyCZ

Asi jsem zezačátku soudil moc knihu podle obalu. Říkal jsem si, to je hroznej plakát, trailer nic moc... Bude to předělaný efektama a bude to dějově jak přes kopíku s Harrym... Každopádně, jakožto velký milovník série Harryho jsem nakonec zamířil do kina, kde mě promítací plátno nepustilo strhnout moje oči z něj. Efektů bylo moc, to neprotestuji, ale byli udělané, tak zajímavě a naprosto božsky, že jsem přehnaně moc efektů u tohoto filmu nakonec ani nelitoval, spíš naopak:). Je pravda, že dějově je to možná malilinko slabší, ale ne natolik, aby mě to odradilo od paté hvězdičky. Pár věcí bylo pro mě dosud neobjasněných, což mě trochu mrzí, ale aspoň tam zůstává takové to tajemno. Myslím si, že herecké obsazení je naprosto parádní. Bylo fajn se konečně dozvědět něco o minulosti před Harry Potterem:)... Pro bezchybný a překvapující film!!! 5 hvězdiček:) ()

tommei

Po 20 minutách víte vše. "Velká šokující odhalení" budete předpovídat s jistotou. Pak vám zbývá jen užívat si potterovský svět a kreativitu tvůrců. Taková příjemná kino-jednorázovka. ()

Wade W.

Podarený film so sympatickými hrdinami a uchadzájúcimi efektami ktorý viacmenej služí ako začiatok novej série. Preto ak človek čaká šokujúce odhalenia a neustále gradujúci príbeh tak bude mierne sklamaný. ()

janinka123

Film ve mně probudil vzpomínku na Harryho Pottera, i když s ním neměl moc společného. Dan Fogler byl jako nečar, který se u toho všeho vlastně omylem naskytl, absolutně skvělý. ()

wick

Velký průměr.. lepší než Harry P. , ale i tak opravdu nejspíše jen pro fanoušky dětského fantasy. ()

doriana.g

Kouzelné. Redmayn, Fogler, holky, krtek, první vstup do kufru a vše v něm, hudba, záporáci byli temní jaksepatří a nakonec i ten NY se dal přežít. Díky, JKR, opět jsem (a ještě dlouho zůstanu) okouzlena. ()

robfi

Tak si to shrnme. Herci na houby, navic vedeni sadistickym scenarem a rezii, ktera jim absolutne nesedne a neda ani zdibec volneho prostoru, hudba zadna, dejova linie ala Arabela po dvou pivech a trech panacich, do toho jakoze stisnena atmosfera USA v hospodarske recesi ??? vysponovana socialni temata s vyloucenymi socialnimi skupinami a jasnymi reminiscencemi na terorismus a padani mrakodrapu, kam prijede pritroubly britsky kouzelnik a nakonec cervena knihovna ? Mel jsem chut dat odpad, protoze tohle je jak prvotina studenta prvniho rocniku FAMu. Mozna jednou jsem se za tech nehoraznych 133 minut pobavil a zbylou dobu me to akorat nebetycne sralo. Treba to genderove - rasove balancovani postav, kouzelnickou prezidentku hrala nejaka potapana arabka , mudlovsky zmrd kandidat na prezidenta samozrejme arijsky beloch. A navic jsem mel stale nutkavy pocit, ze i ta zabava byl takovy ten vynuceny podlejzavy styl, jako kdyz Azuritek beha po rozkvetle louce a hejba ruzovym cumackem. Jeste , aby tam vybafla krakorajici nestvura Bohdalova a bylo by to hotovo. Tak se zavrenyma ocima jedna utrapena hvezdicka. Hodnoceni 77procent si strcte do ..... kufru. Za me 10% a zhavy adept na hovadinu roku :( ()

KeiGe

Obsazení americkými herci tomu ubralo. Když se člověk doví, že tam bude hrát Johnny Depp, tak je to prostě boom, protože kdo ho nemiluje... Jejich provedení zas ale takový boom nebylo. Svět Harryho Pottera patří prostě UK se vším všudy. Ti to umí. ()

Elisson

Takže, najprv sa vyjadrím k filmu ako takému a následne k tomu, čo si myslím o dodrbávaní čarovného sveta, ktorý vytvorila Rowlingová. Film je sračka - prehnane veľa efektov (čo už začína byť v tomto storočí zvykom, ale rozhodne nie dobrým); nelogickosť v deji, filozofii a konaní postáv (čarodejníci v USA mali zakázané baviť sa s muklami? v New Yorku, kde sa ľudia o seba podkýnajú, to vážne? nebolo by v tom prípade lepšie sa vysťahovať?....prečo nosia muklovské oblečenie, keď sa s nimi vlastne ani nemajú stýkať a strihajú si vlasy na ich spôsob?......obrovský vesmír v jednom kufri? joj, keď si predstavím koľko námahy stálo Hermionu zväčšiť si tašku, aby tam dala aspoň všetku batožinu....genderová ideológia už v 20-tych rokoch? .....kult mladosti.....multikulti na zhromaždení atď??? )Výber hercov radšej ani nekomentujem, nemôžem si pomôcť, ale odkedy som videla trailer na Dánske dievča, tak vždy, keď zazriem Redmaynea, vidím v ňom skrátka chlapo-ženskú.......A teraz k filozofii Rowlingovej sveta. Harry Potter bola fenomenálna kniha, okrem iného v tom, že dokázala zaujať intelektuálny plebs i náročnejšieho čitateľa (a to hovorím ako človek, ktorý prečítal stovky kníh, väčšinou skvosty svetovej literatúry, známe, menej známe i u nás neznáme; ako človek, ktorému je z väčšiny moderných bestsellerov zle a obzvlášť zle odkedy som robila v kníhkupectve....), celý ten svet, ktorý vytvorila Rowlingová bola skvostná záležitosť, takže ma vždy logicky vedeli rozhádzať hlúposti vo filme, ktoré z toho robili šou. A teraz toto. Nechápem, ako mohla dať Rowlingová práva na toto a ešte byť autorom scenáru a rovnako nechápem ako sa mohla podieľať na knihe a hre Harry Potter a Prekliate dieťa (čo je mimochodom horšie ako akákoľvek fanfiction, ktorú som čítala ako decko a neustále som mala pri jej čítaní pocit, že je len zlý vtip). Peňazí ma aj na sto životov, slávy tiež, nenudí sa lebo píše tie jej detektívky....tak o čo sakra ide? Populárne je to samozrejme preto, čo som písala vyššie Rowlingovej svet z pôvodných kníh zaujal veľa intelektuálneho plebsu a tomu to asi stačí.......Po dopozeraní filmu som si povedal : čo do čerta to bolo?! ()

Fantastická zvířata mají stopku

04.04.2023

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)