Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. (Cinemart)

necisty

Kdo by to byl tušil, že se němčůrům podaří, po několika neblahých pokusech s Holky to chtěj taky apod., natočit komedii lepší než kdejaká americká slátanina. A ono je to přitom super jak po dějové tak po herecké stránce i originalitě vtipů, prostě nevídané. ()

pakobylka

Tak trochu ode zdi ke zdi, leč jakýsi pokus o avantgardní přístup by tu byl ... a ne až tak marný - dokonce nečekaně vtipný a nad věcí, takže do 4* mnoho neschází. P.S.: Vyzdvihla bych zejména konečnou podobu divadelního představení o Romeovi a Julii ... a ředitelku školy - v každé situaci. ()

campix

Překvapivě ne úplně špatná německá teen komedie, kde nenaleznete žádné větší překvapení. Všechny archetypy žánru jsou bezezbytku splněny a všechno běží podle zajetých kolejí. Chemie mezi hlavními představiteli docela funguje. Občas se vyskytne nějaký povedený vtip a není to zbytečně vlezlé. Docela příjemný film na zkrácený dlouhé chvíle. Na cestu do autobusu ideální. Co víc chtít. ()

Juto

Táto tematicky školská komédia je veľmi zaujímavá, ktorá vychádza z pomerne zabehnutého vzorca, sa nielenže stala komerčne najúspešnejším nemeckým filmom desaťročia, je to vlastne aj vtipné. Bez ohľadu na to, aký predvídateľný príbeh je, je to zábavné. 6/10 ()

KajusaK

Film, který změnil německou filmografii a moderní pojetí. Skvělé, vtipné, výtečné herecké složení. Tohle se zkrátka neomrzí. ()

c.tucker

Velice povedená komedie od Němčourů. Bavil jsem se náramně a připomněl jsem si tím komedii Modrý blesk. Byli tam si nějaké věci, co mi jako učiteli nesedli, ale jinak nic proti ničemu. ()

Immortal17

Tak takhle moc už jsem se dlouho nezasmála. :) Velice příjemná podívaná na dlouhou chvíli. Jak dostat problémovou mládež pod kontrolu? To snad opravdu dokáže jen "Herr Müller". :) Nejkrásnější a nejoblíbenější nováček mezi učiteli na škole. :) Strašně mě ten chlap bral. :D Nádherné tetování, ovšem ke všé smůle pouze namalované. :) Ale nemělo chybu. A ten úsměv - i ledy by prolomil. :) Karoline Herfuth strašně závidím, že měla čest s ním hrát v hlavní roli bláznivou a hysterickou paní učitelku a přespříliš starostlivou sestru i ženskou vůbec. Film vynesl tak překrásnou pointu, že si tento film kdykoliv ráda zopakuji znovu a znovu. Je všehovšudy známo, že Němci mají vytříbený smysl pro humor. :) Musím také dodat, že celý příběh byl doprovázen skvělým soundtrackem všeho druhu. Film mě naplnil přesně oním pocitem, který jsem od takového filmu očekávala. :) Takže nemohu jinak a ohodnotím ho plným počtem za parádní herecké obsazení, skvělý vtipný příběh a skvělou hudbu, která obohatila můj playlist. :) ()

Icefist

Musí se to brát s velkým nadhledem a potom jde o ucházející podívanou. Když by chtěl člověk jen trochu šťourat, tak by se to sesypalo jak domeček z karet, ale pokud tedy přistoupíte na sledování bez aktivace mozku, můžu vám garantovat několikeré upřímné pobavení. Herecká sestava se povedla, hudební složka umí překvapit a jak jsem již předeslal, humor se taktéž ukáže. Na ukrácení dlouhé chvíle nezbývá než doporučit. 60 % Oblíbená část- momenty po nálezu peněz ()

TomPrusik1

Fakjů pane učiteli je PRÝ taková černá ovce mezi německými komediemi. Myslím to dobrém smyslu, že nad ostatními špatnými německými komediemi vyniká. A díky tomu si získal film poměrně dost nadšených diváků a to přináší i pěkné hodnocení na tento film. A tak jsem do filmu vstupoval s velkým očekáváním, které se mi bohužel tolik nevrátilo. Jasně byla to bžunda. Hned ze začátku se film nepáře z nějakým složitým úvodem a vstupuje hned do děje. Představí se nám jasný idol dívčích srdcí, co se kvůli vyzvednutí peněz musí přihlásit do školy a tam začne učit. Dostane se tam strašně jednoduchou cestou, až je to divné. A tady jdou všechny zákony stranou. ,,Učitel" to chtěl mít co nejdříve za sebou a tak se choval podobně jako tato učitelka https://www.youtube.com/watch?v=wyEomQGDQWQ Jenže odvíjet úplně debilně a z učitele se najdou stane správňák a z nejhorší třídy udělá třídu nejlepší. A tomu mu dopomáhá aktivní šprtka a jak to na tom světě chodí, zamilují se do sebe. JAK GENIÁLNÍ. Jako opravdu po těhle ohlasech jsem čekal něco víc, než jen další film s neuvěřitelně předvídatelným dějem. Asi jsem do filmu dával moc velké naděje. No nedá se nic dělat, Každopádně nechci úplně poplivat tento film a i když je tu spousta trapných míst, je vtipný a generaci, pro kterou je určen zaručeně pobaví. Jinak to není nic převratného. 65% ()

dr.fish

Názorně vidno, jak k sobě máme s těmi "dederóny" blízko. Vzory přijímáme z USA, ale modifikujeme je pivem a trochu lidštějším humorem. Tupá komerce ovšem zůstává a po odpojení poloviny mozku lze se zcela bez výčitek bavit. Originalita nula, ale neurazí. 55% ()

animaxis odpad!

Na film jsem se dobrovolně nedíval a z vlastního rozhodnutí bych se na něj možná ani nikdy nepodíval. A upřímně, kdybych tento film nezhlédl, tak bych toho v žádném případě nelitoval. Už od začátku film nastavuje určitou úroven blbosti, která má pobavit hlavně ty lidi, kteří při sledování vypnou mozek nebo ho pro jisotu rovnou vypojí ze zásuvky. Můj problém byl ovšem ten, že i když jsem při sledování filmu měl svůj mozek značně otupený, tak mi každý vtip přišel pubert'ácky pitomý a pro mě rozhodně nezábavný. Děj tu nějaký byl, ale ani si nejsem jistý, jestli jsem ho nějak dobře vnímal. Po celý film byly moje oči oslepovány samými pestrými barvičkami, které mě tu poravdu byly do očí a v žádném případě na mě dobře nepůsobily. Herci ve filmu byli asi stejně tak blbý jako vypadaly, což ale uznávám, že to možná byl účel. Hudba ve filmu mě jen štvala, ale taky uznávám uznávám, že sem se se svojí pitomostí hodí krásně. Ted' při dopisování komentáře dokonce uvažuji, že Troškovy Babovřesky se mi líbily trochu víc. ()

SHI-SHA

Průměrná, ničím nevyjímečná teen komedie. Výrazně nadprůměrné hodnocení tedy příliš nechápu. Nicméně jsem rád, že i v Evropě vznikají "větší" komerční snímky. ()

mortak

Kdysi, když jsem na PdF dělal učitelský kurs, tak nás učili, že Anton Semjonovič Makarenko, sovětský pedagog, vychovával v nápravném ústavu sígry z ulice tak dobře, že když jednomu svému svěřenci dal velkou sumu peněz, ať je někomu odnese, tak ten je neukradl, ale doručil, vrátil se k Makarenkovi, a nakonec se v dospělosti stal vynikajícím pedagogem (bylo to v rámečku v Čápově Psychologii pro učitele - tedy pokud na tom moje paměť není jako ta pana prezidentova s Peroutkou). Fajků pane učiteli je sice správná blbina, která skvěle baví, ovšem jen když se nevěnuje romantické línii, či když si Zeki neuvědomuje, že jemu nějaký ten dobrý učitel chyběl. A proto jen tři - nakonec je to, i přes všechnu tu rádoby drsnost a nekonvečnost, standardní komedie o morálce. ()

ewi

Bláznivá komedie, takže stupidní zápletka, klišé nad klišé, spousta cukru a happy end icluded.. Ale když tohle přijmete, tak vás čeká oddechová a opravdu vtipná komedie se skvělým Elyasem v hlavní roli ()

majo0007

Kto má v obľube nemecký mainstream vie, že film trhal v nemeckých kinách rekordy návštevnosti (a plnil kasy), podobne ako predošlý film od toho istého týmu - Türkisch für Anfänger (nejako ma to neprekvapuje: Turkov žije v Nemecku pomaly viac než v Turecku a režisér i hlavná postava sú Turci jak vyšití). V oboch prípadoch sa jedná o nenáročnú teenee komédiu, ktorá nejak zvlášť nevybočuje zo zabehanej šablóny. ()

Stirek45

První komedie po dlouhé době u které jsem se fakt nasmála. A to nasmála se rovná popadání za břicho :DD Herce Elyase M'Bareka jsem vůbec do této doby neznala, ale ten v tom filmu fakt válel :)) a Karoline Herfurth byla opětovně suprová :) ()

cindy

Nejdřív se mi ta ten film nechtělo jít, ale jsem moc ráda, že jsem šla. Dlouho jsem se tak od srdce nezasmála, jak při filmu, který mě dost pobavil. ()

URBAN

Kdo by řekl že německá komedie s takovýmto názvem dokáže zaujmout a nedopadnout jako Bastardi, ale je to tak a popravdě je to jedna z nejlepších komedií, kterou jsem v poslední době viděl a nejen že je dobrou komedií zvládá všechny žánry, které v sobě obsahuje drama, romantiku a taky akci, které je sice málo, ale i tuto složku zvládá navíc zvládá i jinou složku a to technické zpracování a obraz krásně svítil barvama. Kromě toho že se na to hezky koukalo jsem se hlavně moc zasmál a to je to hlavní. ( 4.10.14/PC ) ( 17.11.14/MAC ) ( 31.10.15/PC ) ()

kocik1

Na základě recenzí a místního hodnocení čekala jsem, že se pobavím. No a čekám doteďka. Dejme tomu karikatura na školství, kde si děcka mohou dělat, co chtějí, protože na ně kantor nesmí vztáhnout ruku. Potud dobrý, ale proč se za většinu vtípků musel divák stydět? Proč takové ohrané trapnosti a přisprostlosti a k tomu ta sladká limča namíchaná jako z Hollywoodu? Já vám nevím, nezbývá než se podívat pravdě přímo do očí. Buď tvůrci filmu anebo já, na jednoho z nás evidentně nezbyl ani kousek vtipné kaše. ()