Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. (Cinemart)

Shitonit

Ne. NENENENENENE !!!!! to jsem fak vidět nemusel. Asi je to blbý...dostal jsem se na vrchol očekávání. Nic už pro mě nemůže překonat v tomto žánru todleto. Od první vteřiny až po titule jsem čuměl s otevřenou tlamou jazyk mi vypadával z úst a já v nepochopení jak kdos mohl do 117min narvat takovou hromadu huburoztahujících kydů. Neskutečně jsem se bavil, a tím že jsem čekal totální výplach pro náctiletý jsem fak nečekal nic zvláštního. Sic jasně, dlouhodobě to nezanechá asi nic. Jenže ten pocit jenž se dostavil..., když mi to vymydlilo kebuli z katastrofální únavy k pocitu absolutně boží blaženosti mi zůstane navždy v podvědomí a rád se k tomu vrátím kdykoli. Film se dá sledovat i absolutně nekontinuálně, což jest výhoda která se dá využít např v práci, při cestování atd.. Herci doko-nalý, Provázanost děje bez chyb, a jak tak pipka přes kozu hupla přímo do díry..to bylo nekomentovatelný. Tak to radši přestanu komentovat, páč se ve mě v souvislosti s tímhle filmem rodí nekonečný rej slov vět které by zřejmě jen zaplavovali svět bez hlubšího předání smysluplného významu. Stačí přece napsat: Hezký, vtipný, roztomile prima návod pro pedagogy, kteří mají problém udržet pozornost svých svěřenců. ()

TaNya_

Že je to film z Německa to bych poznala hned, ale překvapivě to vůbec zklamání nebylo. Pokud přehlídnu několik kýčovitých momentů a odmyslím si tu nemožnou idylickou fantas magorii, tak zbytek byl celkem slušná prdel. Když chce člověk vypnout a trochu se pobavit je tohle fajn volba. Trochu slabší 4*. ()

joelly01

Nikdy jsem neverila ze se vubec na tenhle film podivam. Upoutavky jsem videla uz pred sto lety, ale prislo mi, ze asi nejsem cilova skupina. Ale vcera Klenot film donesl, tak jsme se na to podivali. Nejsem. Cilova skupina. Ale nehty mi z toho neslezly, neodvracela jsem oci od obrazovky stydic se za to na co se divam a nekolikrat jsem se i zasmala. Neuchvatilo, neurazilo. Pozitivni: Ten "türkülük" co hral toho ucitele nahodou docela charismaticky a vubec ne hnusotny! (a to rikam ja, milovnice vikingu a vubec severskych typu!) Negativni: Karoline Herfurth. Brrrr, strasna postava. fujtajbl na druhou. ()

Megynka

Pěkných a pozitivních komedií je tak málo, že by byl hřích nedat plný počet. Nějaké své mouchy to jistě má, ale víte co? Vem to čert! :) Už dlouho jsem se takhle nezasmála a navíc na hlavní herce je prostě radost se koukat :) ()

Magoor

Na německou komedii, a toto slovní spojení mě naposled napadlo u filmu Klepání na nebeskou bránu, je to nadprůměrné! ()

ANTYCHRYST

Příjemné překvapení..dlouho jsem váhal si tento film pustit, jelikož německá produkce mi ve většině případech způsobuje alergickou reakci a okamžitou touhu zvracet :) áááále tohle bylo sakra dobrý! Celé to fungovalo, herci, příběh, smradi ve škole. Soundtrack hodně vyvedenej a faakt jsem se nasmál. 80% a jsem zvědav jak se poperou s dvojkou. ()

beso74

Neoriginálny námet ako jeden učiteľ vcelku (ne)vedome zachránil celú triedu skrachovaných existencii a dokázal im, že vzdelanie, aj keď sa u neho minulo účinkom, im sa môže zísť. Michelle Pfeiffer (Nebezpečné myšlienky) by asi bola zo svojho kolegu totálne zhrozená a znechutená, ale mne sa jeho spôsoby pozdávajú oveľa viac ako tie jej smrdiace smrteľnou vážnosťou. Čo už, najlepšou motiváciou pre študentov často krát býva vydieranie, strach zo zaucha či paintballovej guľôčky a samozrejme, niekedy aj to dobré slovo a nejaký ten záujem. Keďže ja, nepriateľ komédii, som sa na počudovanie vcelku dobre bavil, prehliadnem aj také maličkosti, že učiteľ s prístupom ala bachar z Mauthausenu či Osvienčinu by bol za prvý týždeň z práce 10 krát vyhodený a na krku by mal minimálne dvojnásobný počet trestných oznámení a že škola je budova, do ktorej sa každý dostane kedy len chce. ()

MAAUZ

Přesto, že bylo zvláštní poslouchat komedii v němčině, náramně jsme se bavili. Má to koule! Fakt jízda od začátku do konce! ()

Scraffy

Nápad dobrý a celkovo humor v tomto filme sa pomerne dosť darí. Zasmial som sa a to je predsa hlavné. Veľmi podarený film, ktorý bohužiaľ viac, ako na priemer nemá. ()

Uesbe

Je to super kombiácia čierneho a trápneho nemeckého humoru.... ale najlepší sú aj tak herci, a vdačné prostredie strednej školy ()

emkon

Sexy kriminálník se stává samozvaným učitelem na střední škole, kde dostane nejhorší třídu, plnou grázlů a asociálů. Skvělé téma, skvělí herci, skvělý český dabing. Dlouho jsem se takhle nebavil. Nejlepší německá komedie všech dob. ()

saolin

Popravde dle nazvu jsem sel na podprumernou komedii a to jeste Nemeckou.Nemcinu nepovazuju za libozvucny jazyk ani v pisnickach ci filmech,takze dabing jsem kvitoval s povdekem. Leta stare tema ucitele grazla co vlastne neni ucitel ale jen grazl jenz si osedla tu neproblematictejsi tridu se uz neda nijak znova pojmout. Nastesti omezeni v manevrovani s tematem pochopil i reziser a misto zbytecnych a trapnych novot se scenaristy pripravili radu foru a situaci ktere ac obcas na hrane teenage komedie bavily cely sal kina Atlas. Misto prumerne komedie jsem se opravdu pobavil a i diky monentu prekvapeni na me strane davam slusne 4 hvezdy! ()

Sholi

Bál jsem se toho, ale bylo to zbytečné. Fakt je to vtipný, dabing je perfektní a ty dvě hodinky utekly ani nevím jak! ()