X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (Cinemart)

Bezejmený

Pěkná velkolepá akce, osudovost, představení nových postav. Všechny motivace vysvětleny na jedničku. Výborní herci, hodně silný záporák. K tomu všemu ještě Sophie, Olivia a Jennifer. Není to tak dobré jako jednička, ale za mě výborné. Nenudil jsem se ani trochu a Singer si trochu polepšil. ()

Vajnlich

Tak bohužel musím říct, že jsem se u toho neuvěřitelně nudil. A vůbec nechápu proč, ale možná je to tím, že mi přijde, že zezačátku vůbec netušili, že to bude takový trhák a teď serou díly jak na běžícím pásu, aby z toho byl nějaký ten mrský peníz. A co mě nejvíc štve je to, že člověk už neví jak se v tom má vyznat. Mám rád Pulp Fiction kde se příběh až na konci spojí dohromady, ale co je moc je moc. Prostě skvělý ukaz, že bez příběhu to prostě nejde. Ikdyž máte super triky a kopu peněz. Naprosto úplně zbytečný díl. Už od začátku je jasný jak to skončí a vubec to do kontextu nedává smysl. Proč by se po téhle eskapádě vůbec rozdělili, proč se sakra lidi nesmíří stím, že bude lepší žít s nimi dohromady když mají takovou sílu a proč sakra když mají takovou sílu už všechny lidi neoddělali. Na můj vkus dostali moře šancí a mě osobně by to lezlo už dost na nervy. Možná dobrý námět na další díl: Svět bez lidí jen svět X-Men. Možná by se bylo konečně na co dívat. Než vymýšlet dokola další a další díly které by měli do sebe zapadat. ()

jojto

A safra! Mladí ixmeni mali pernú pubertu. Nikto by určite nečakal, že po zvládnutí tohto "Hariklišnu" a zocelených tvárach po beďaroch, sa v prvej časti (r.2000) budú javiť ako nepoznačené a racionálne zmýšľajúce bytosti. Až na Erika teda. Ten chalanisko ma proste pech. Klasická zápletka (jeden nepriateľ, ale fest silný) poteší vysvetlením nielen plešatosti profesora, "vzniknutím" storm a príjemným začlenením wolverína. Sklame zle zvládnutým najtkravlerom (v x-men 2 ho nikto nepoznal) . I tak silné tri zvezdy. ()

aannemer

Pro mě suverénně nejslabší film celé X-Menovské série. Příběh by až tak úplně hloupý nebyl (i když do geniality mu chybí opravdu hodně), ale film je vzhledem k tomu, co chce sdělit, neskutečně dlouhý. Je tam plno debilních scén plných idiotského amerického patosu, zpomalovačky zcela o ničem, žvásty o prdu, které opravdu ale opravdu nikoho nezajímají. Kdyby film o hodinu sestříhali, rozhodně by mu to prospělo. No a výběr herců, to je kapitola sama pro sebe. Katastrofa. Charisma u nových mutantů ani omylem. Ani nevím, proč tomu dávám tak vysoké hodnocení, snad jen z čirého fandovství... ()

jirka25

Je to rozhodně lepší než nejnovější Avengers (Captain America: Občanská válka) nebo Warcraft nebo několik X-menů/Wolverinů předtím. A jak to nakonec, po všech těch dílech, do sebe až romanticky alternativně "zapadlo" :) Bohužel nebo bohudík už by tenhle díl měl být koncem na delší dobu, než se začne zase od začátku :) ()

esmoke

Další novodobí X-meni a tentokrát děj v ignorování kontinuity (probíhalo už předchozím filmu) předchozích událostí je zase o stupínek dál, ale to bych neřešil. Film není vyloženě špatný, ale projevuje "únava materiálu" a snaha postavit to všechno do šablonek. (2D dabing) Rozpočet: $ 178 miliónů, Tržby: $ 543,528 miliónů. ()

Scaevola

Dopadlo to lépe nežli předchozí počiny ze série a dále už budu pouze opakovat mnohokrát řečené: Hlavnímu antihrdinovi schází motivace, film táhnou mladí a nezkušení, přičemž nejlépe si vede zcela ujetý a nezapadající Quicksilver, a konečně snímek je jen akčním ničením bez přestávky a nápadu. Kam se poděla vytříbenost "První třídy" - to netuším. ()

rigby

Parádní zábava, perfektní obrazové ztvárnění. Pohyblivý komiks, jak má být. Ale o to víc vyčnívá slabý příběh a prázdnota. Nu, zabavil jsem se, pokoukal se, ale nic dalšího mi to nedalo. ()

paradoxman

Nejlepší scénu si odbudeme v cca 1/3 filmu, kdy bleskurychlý sklepmistr vynese s grácií, noblesou a notnou dávkou humoru celé mutantí osazenstvo vybuchující univerzity, včetně rybiček a psího milovníka pizzy. Celou první půlku filmu jsem si říkal, že u toho humoru mohli tvůrci zůstat. Jakmile totiž začnou servírovat typickou komorní bitku starých známých v čele s čím dál víc sexy Jennifer L. , ztrácí ten film švih a tempo. A výkřik čertíka přímo uprostřed jediného pokusu o romantiku už to nespravil. Á propo... zdálo se to jen mně nebo se huge Hugh nestihl pro bunkrovou krvavou řežbu nabušit tak, jak jsme u něj zvyklí? ()

marekspanel

Vypálil jsem tomu za 5* po projekci v IMAXU a přicházím na velký problém, kdy jakákoli projekce v tomto technicky dokonalém a úžasném kině snižuje objektivnost hodnocení, ať už jdete na cokoli. Zvláště u tohoto snímku byly efekty naprosto odzbrojující. Navíc mám všeobecně pro x-meny slabost. Nicméně teď po druhém shlédnutí doma už jsem z toho nebyl tak ohromen, a to i přes kvalitní 3D technolgii a příslušenství, kterým doma disponuju a kterou byl film natočen. Mohu srovnávat třeba s Avengery, u kterých mě kvalita BR 3D disků nijak neohromila, tady si s tím dali určitě víc práce. Tak či onak má poslední mutantní příběh několik slabých míst. Za největší ovšem považuju záporáka samotného. Z úvodní scény tedy očekáváte mnohem víc, než vám pak příběh nabídne. Apokalypsova pohnutka zničení světa je příliš předvídatelná, ohraná až nudí. Tak jenom dal pokyn k sice perfektní akci a použití spousty výborných efektů, ale jaksi bez "práce". Nejde z něj strach, respekt, nic..Jen využívá ostatní a sám jakoby ani nic neuměl. Nábor svých pobočníků nemělo žádnou omáčku, suché bez chuti. Omladina mutantů je docela jinak fajn banda. Samozřejmě nejvíc baví Quicksilver v podání Evana, ten z Avengerů mu nesahá ani po kotníky, jak hercem samotným, ani zdá se schopnostmi. Je to největší borec z celého filmu! Jelikož znám přímo komiks, tak jsem už čekal probuzení Phoenixe a nevím nevím, zda mi ta zrzka na to sedí..? Doufám, že se jí budou věnovat víc, jelikož je to nejsilnější bytost v celém vesmíru a do budoucna s ní ještě věřím dost zažijeme. Phoenix totiž samotný je velmi prastará entita, která umí ničit a vytvářet celé galaxie a kdoví co ještě a Jean Grey nebude jediná postava, která ho bude v sobě mít. Ale abych moc neodbočil. Jsem velký fanda X-menů, Marvelu a vůbec a odpustím tedy víc než někdy chci, ale tady se přeci jen trochu moc hrnulo bezhlavě do akce a chybělo mě rozhodně víc toho filosofování. Profesor X už prostě nikdy nebude takový, byť James je výborný herec, taktéž Michaelův Magneto není žádná potupa. Ale přeci jen je to jiná éra, která byla nejlépe zpracována v První třídě. A také abych nezapomněl na naprosto předvídatelnou zápletku s Erikovou rodinou, ta idylka, která tam byla jen pro jeho návrat ke zlu..ach jo, to byla velká křeč! Škoda, ale pořád jsme o level či dva výš než u výtvorů od DC. ()

robfi

Slušně natočené pokračování, které ale zabila spousta věcí. 1. Závěr je půl film a půl prostřihy do minulých dílů. Kdo předchozí díl nezná, stejně nepochopí, kdo ho zná, trpí nudou k uzoufání v místě, kde měla být závěrečná gradace 2. Finální bitka je asi tak zábavná, jako dostat zácpu 3. Ženské jsou vesměs hnusné, přestárlé, obézní macaté bachyně, anebo neumí hrát anebo taky všecko dohromady 4. Dialogy !!!! Modrá kriploidní mutanka je udušená, rychlej mutant má zlámanou nohu, modrý chlupatý je odnese do bezpečí a pak jim řekne: "Nikam nechoďte." Kurva , to za ten rozpočet nemůžete aspoň najmout někoho s IQ >90, aby ty dialogy zbavil toho nejhoršího bordelu ? Celkem dávám 2 hvězdy za scénu s Volverinem, za hlavního záporáka a za evakuaci školy.. Škoda přeškoda tohoto filmu, scénář nebyl špatný, triky byly nápadité a velkolepé, výprava byla kolosální a zkraje to pěkně odsýpalo. Bohužel, každou nadějnou scénu vždycky zkurvila nějaká zamindrákovaná feministka anebo prostřih do nějaké stoleté žumpy z minulých dílů... ()

Sherty

Znatelný úpadek serie. Kopírování předešlého v méně dechberoucím provedení. Takhle servirované mutanty nechci. 50% ()

Pe!eter

Daleko lepší teamovka než takový Avangers a vůbec celá série je na tom dost dobře. Spolu s Wolverinovkama je to už 8 díl a pořád mě to baví a věřim, že je toho ještě spouta co nám tenhle svět může nabídnout, aniž by se to přejedlo. Jako u Star Wars se nová trilogie vrátila do minulosti a nebylo to vůbec na škodu. Každej díl je něčim zajímavej a rozhodně se nedá říct, že by x-mení sága stála na místě a nikam se neposouvala, což podle mě hrozí Kapitánově partičce. ()

jjjerry

Ne, tudy cesta opravdu nevede. Béčko bez nápadu, herci nudní, bez charismatu postavy nevykresleny a ani "profesor" to nezachání.... ()

rodier

X-meny mam ad.. ale proste tohle posrali. Jako by si uvedomili, ze nejlepsi leta na toceni xmenu byli kolem 2000, ale to prosrali..tak se to ted snazi dohnat strasnou srackou. Jenze bez Gandalfa a tech ostatnich to proste nema smysl. A ta vyprsena modra krava me tam akorat sere. ()

JenomDominik

X-meni už nejsou to co bývali... né že by to byl špatný film, jenom mi přijde že už to je furt dokola, a film se už vlastně ani nesnaží dát vám pocit že koukáte na něco nového... objeví se novej záporák, kterej je samozřejmě ještě mocnější než ti v minulých dílech, no nakonec to samozřejmě stejně dobře dopadne... i přes to se ale na film docela dobře kouká. 3* (60%) ()

MaxQ69

Singer válí! Už nějakou dobu předvádí, že jedoduše umí. Chytře natočený prequel sytě a štědře obohacuje retrospektivu, která má evidetně stále co nabídnout, a nakonec kvůli butterfly effectu šikovně připravuje půdu pro další budoucí minulosti. Obsazení je mimořádně kvalitní a zdařilé a z postupného odhalování minulosti a odkrývání identit jednotlivých postav občas dokonce i mrazí. Úžasná hra se speciálními efekty, která byla precizně dotažená do konce, a práce, kterou odvedl Singer je prostě balada! Vzhledem k tomu, že už nějakou dobu pracuje pouze s rozšířenou verzí recyklátu z předchozích X-Menů, je výsledek skutečně pozoruhodný. Provázání postav i samotné začleňování nových posil funguje skvěle a nenuceně. A záporák s velkým "Z" jim všem dal náležitě zabrat. I když Jane po premiéře Star Wars tvrdí, že "trojky bývají vždy nejslabší", v rámci této prequelové minitrilogie je trojka nesilnější. Jinak bych si samozřejmě neodpustil nepochválit Jennifer Lawrence, která sice nepřesahovala ostatní, ale moc jí to slušelo - toť vrchol mé recenze! :) 90% ()

Fjera

Chápu, že jeli podle nějaké předlohy, ale tam byla všechna klišé, která kdy filmový svět stvořil. Nerozumím úděsnému výkonu herce Jamese McAvoye. Co to sakra bylo? Efekty ve filmu super, ale zbytek nanic :-) Film pouze pro velké fanoušky a navíc vyzní líp, když se na něj koukají na velkém filmovém plátně. ()

Desmond04

X-Meni dávají fanouškům plno zážitků, ale ruku v ruce s tím i plno otázek. Dost často je problém s dějovými nesrovnalostmi, zmateným časovým zasazením a když se k tomu ještě přidá cestování v čase v "Budoucí Minulosti" a měnící se historie, vznikne z toho solidní mišmaš. Je to obrovská škoda, jelikož kdyby se už od prvního filmového díla vědělo, jakým směrem se to bude ubírat, mohla to být skutečně velká věc. Nicméně toto je spílání na sérii jako celek, pojďme se zaměřit spíše na samotný díl Apocalypse. Dlouho jsem přemýšlel jestli ohodnotit třemi nebo čtyřmi hvězdami. Apocalypsa má plno parádních postav, za všechny bych zmínil QuickSilvera nebo NightCrawlera, kteří posbírali tolik sympatiích, že bych si je dokázal představit i ve více dílech. Jsou vtipní, svěží, zábavní a především oplývají schopnostmi, které opravdu stojí za to. Velice potěšen jsem byl i punkerkou Storm. Nicméně to co měli"vedlejší" postavy, to bohužel neměl hlavní antagonista. Apocalypse byl nudný, nezáživný, nezajímavý. Pokud to měla být postava, která tento díl táhne, tak to bohužel nevyšlo. Zápletka je tuctová, obyčejná. Krokem vedle bylo i zasazení Wolverina, jehož scénka byla opravdu zbytečná. Až mě připadalo, že byla vložena jen kvůli tomu, aby si Hugh Jackman udělal další čárku ve sloupečku X-man filmů. A i když klasicky kvalitní práci opět předvádí svatý kvartet Hank, Professor, Magneto a Mystique...na 4 hvězdy to u mě jen těsně nedosáhlo. Právě kvůli zmrvenému ději aka Apocalypse dělá Apokalypsu. ()

Atten

Zklamání. X-men alá X-teen alá Hunger games. Táhněte. Co bude příště? Mystique s lukem? X-men: Mutanti to taky chtěj? X-teen: protivný chlupatý holky? Šajze. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)