Mazalové (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2014–2017, 11 h 8 min (Minutáž: 26x28 min)

Rudolf Merkner

David Solař

Pavel Kříž, Jana Bernášková, Miroslav Táborský, Luděk Sobota, Matouš Ruml, Jan Hrušínský, Mahulena Bočanová, Kateřina Bláhová, Radim Šlechta, Ivo Šmoldas, Veronika Kubařová, Martin Zounar, Roman Štabrňák, Michal Horáček, Jakub Krystl, Jan Weinlich, Jiří Ployhar ml., Jan Španbauer, Ivana Wojtylová, Jiří Hána, Marcela Skřivánková, Karel Janák, Tomáš Bařina, Robert Jašków, Lukáš Příkazký, Karel Zima, Vasil Fridrich, Petr Klimeš, Jana Vaculíková, Ondřej Cihlář, Stanislava Jachnická, Ladislav Trojan, David Fišer, Natálie Holíková, Lucie Bílá, Robert Kryl, Michal Tůma, Jaroslav Sklenář, Pavel Ponocný, Jakub Zeman, Josef Zeman, Michal Rezek, Jakub Nemčok, Štepánka Fingerhutová, Petr Stach, Milan Němec, Marek Holý, Jan Hofman, Petra Staňková, Iva Pazderková, Pavel Juřica, Leoš Juráček, Karolína Hlaváčková, Robin Sobek, Milan Enčev, Daniel Šváb, Jindřich Hrdý, Nela Boudová, Petr Buchta, Veronika Arichteva, Tomáš Dianiška, Denny Ratajský, Jan Onder, Marek Dědík, Lucie Hunčárová, Eva Krejčířová, Václav Masaryk, David Solař
  • Tom_Lachtan

Jméno režiséra - Bořivoj Hořínek - musí být zcela jistě pseudonym, protože nikdo s posledním zbytkem zdravého rozumu by se pod tímhle nepodepsal vlastním jménem, krom herců, kteří mají ve tváři alespoň soustrastný výraz "ano diváku, my víme, že je to hovadina, promiň" a nesnaží se moc hrát, Umělé smíchy (a umělé kulisy, umělé zbroje a nejspíš nejedno umělé poprsí) jsou už jenom vrcholem trapnosti a naprosté tvůrčí neschopnosti, jestli na to ještě někdy natrefím, počastuju to odpadem.(14.2.2014)

Blbinka, ale hezká. Je to vtipné, herci hrají výborně - hlavně Mahulena, ta je ve svých 50ti letech stále ještě k sežrání (a je mi jedno, že vypadá jak trancka), Matouš, a kupodivu mi nevadil ani Pavel Kříž - napříště by mu měli dávat role jen obtusních hlupáků, v nich je evidentně doma. Nejlepší byl Robert Jašków v roli ďábla - bezkonkurenční, lepší než Al Pacino!(18.4.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Jsem si vědom toho, že svým hodnocením to minimálně o dvě hvězdy přeháním, ale nemohu jinak. Moje malé děti se totiž na každý díl Mazalů neskutečně těší a upřímně opovrhují mými návrhy na poněkud méně infantilní zábavu. Je to zkrátka pořad pro děti, tak bych ho vyloženě nehaněl, ale já se s nimi musím povinně bavit a tak do hodnocení prostým aritmetickým průměrem odvážně zahrnu i svůj názor.(10.2.2014)

• honajz

Ano, mazalové vzali do ruky scénář a je to poznat. Naprosto nevtipné situace a dialogy. Sáhodlouhý a nevtipný monolog, který by unudil i hyperaktivní dítě. Postavy nezajímavé, špatně představené. Ruml hraje Lexu. 25 minut každého dílu je neuvěřitelné utrpení při snaze to dokoukat a alespoň jednou se pousmát. A ten namixovaný smích v pozadí! Skutečně se mám smát, když strašidlo v zrcadle řekne slovo „sympózium“? To má být jako vtipné? Jo, a jak se tady někdo ohání tím, že jde o dětský humor - máme dvě děti, 6 a 11 let, a nebaví se u toho ani jedno.(1.2.2014)

Ale vůbec to není na odpady! Je třeba si uvědomit, že je to určeno především dětem a ne šťouralům, kteří se cítí povoláni k tomu, zachraňovat televizní a filmovou tvorbu. Jasně, Táborského role je obšlehnutá/ý/ Holly z Červeného trpaslíka, umělý smích si taky mohli odpustit, ale jinak to žádná velká hrůza není. Pár vtipných momentů, pár méně vtipných momentů...zkrátka nic, kvůli čemu bych šílel blahem nebo zlostí. Prozatím tak za tři.(19.1.2014)