Mazalové (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2014–2017, 11 h 8 min (Minutáž: 25–27 min)

Rudolf Merkner

David Solař

Pavel Kříž, Jana Bernášková, Miroslav Táborský, Luděk Sobota, Matouš Ruml, Jan Hrušínský, Mahulena Bočanová, Kateřina Bláhová, Radim Šlechta, Ivo Šmoldas, Veronika Khek Kubařová, Martin Zounar, Roman Štabrňák, Michal Horáček, Jakub Krystl, Jan Weinlich, Jiří Ployhar ml., Jan Španbauer, Ivana Wojtylová, Jiří Hána, Marcela Skřivánková, Karel Janák, Tomáš Bařina, Robert Jašków, Lukáš Příkazký, Karel Zima, Vasil Fridrich, Petr Klimeš, Jana Vaculíková, Ondřej Cihlář, Stanislava Jachnická, Ladislav Trojan, David Fišer, Natálie Holíková, Lucie Bílá, Robert Kryl, Michal Tůma, Jaroslav Sklenář, Pavel Ponocný, Jakub Zeman, Josef Zeman, Michal Rezek, Jakub Nemčok, Štepánka Fingerhutová, Petr Stach, Milan Němec, Marek Holý, Jan Hofman, Petra Staňková, Iva Pazderková, Pavel Juřica, Leoš Juráček, Karolína Hrůzová - Hlaváčková, Robin Sobek, Milan Enčev, Daniel Šváb, Jindřich Hrdý, Nela Boudová, Petr Buchta, Veronika Arichteva, Tomáš Dianiška, Denny Ratajský, Jan Onder, Marek Dědík, Lucie Hunčárová, Eva Krejčířová, Václav Masaryk, David Solař
  • Radyo

Petr Dvořák se v ČT asi snaží zavést novácký styl zábavy, jenž je určen všem s IQ o chloupek vyšším, než je bod mrazu. U mě s tím neuspěje a jak koukám, příznivce si hledá asi celkem těžko. :-/ Jestli šla byť jen jediná moje koruna z koncesionářských plateb na tohle, vážně začínám přemýšlet o odhlášení televize...(10.3.2014)

• Yarwen

Tak už se začínají točit i telenovely pro děti, asi aby si zvykaly na pokleslou zábavu, nebo možná aby jim nastavily laťku kulturní úrovně? Měli si tam nahrát alespoň DĚTSKÝ umělý smích než dospělácký, když už to dávají ve Studiu kamarád. Přitom herci se snaží, stačilo by jen trochu víc úsilí, a mohly by to být aspoň průměr - takto je to školní příklad kýče.(9.5.2020)

• Tom_Lachtan

Jméno režiséra - Bořivoj Hořínek - musí být zcela jistě pseudonym, protože nikdo s posledním zbytkem zdravého rozumu by se pod tímhle nepodepsal vlastním jménem, krom herců, kteří mají ve tváři alespoň soustrastný výraz "ano diváku, my víme, že je to hovadina, promiň" a nesnaží se moc hrát, Umělé smíchy (a umělé kulisy, umělé zbroje a nejspíš nejedno umělé poprsí) jsou už jenom vrcholem trapnosti a naprosté tvůrčí neschopnosti, jestli na to ještě někdy natrefím, počastuju to odpadem.(14.2.2014)

• honajz

Ano, mazalové vzali do ruky scénář a je to poznat. Naprosto nevtipné situace a dialogy. Sáhodlouhý a nevtipný monolog, který by unudil i hyperaktivní dítě. Postavy nezajímavé, špatně představené. Ruml hraje Lexu. 25 minut každého dílu je neuvěřitelné utrpení při snaze to dokoukat a alespoň jednou se pousmát. A ten namixovaný smích v pozadí! Skutečně se mám smát, když strašidlo v zrcadle řekne slovo „sympózium“? To má být jako vtipné? Jo, a jak se tady někdo ohání tím, že jde o dětský humor - máme dvě děti, 6 a 11 let, a nebaví se u toho ani jedno.(1.2.2014)

Skvělý, pohodový pohádkový sitcom. Je i docela originální. Ano, asi jsem divný a primitivní, ale já se při tom vždycky skvěle bavím, a zapomenu u toho na všechny nešvary. Ano, humor je prvoplánový, ale o to přece jde ! Sednout si, hlavně nepřemýšlet, a smát se z plných plic. Znovu a znovu se chechtám některým fórům. Např. „Tati, kup mi kytaru !“ „A co takhle kouzelné slovíčko !“ „Dělej !!!“. A mnoho dalších. Mluvící zrcadlo Leopold v podání Miroslava Táborského také perlilo, Matouš Ruml (Lexa z Comebacku) jako alchymista neustále toužící po smrti také stojí za to, a Pavel Kříž většího imbecila už ani nemohl zahrát. Jana Bernášková jako bílá paní Albína je prostě k zulíbání. Zkrátka, nemám co bych vytknul, a navíc si myslím, že seriál není určen jen pro dětské publikum. Je to pro všechny generace. Je škoda, že tady seriál nemá takovou přízeň, a nedosáhnul málem ani 40 %, ale to mě neodradí. Bude nadále patřit mezi mé nejoblíbenější.(4.2.2019)