Reklama

Reklama

Mazalové

(seriál)
Komedie / Rodinný
Česko, (2014–2017), 11 h 8 min (Minutáž: 25–27 min)

Scénář:

Rudolf Merkner

Hudba:

David Solař

Hrají:

Pavel Kříž, Jana Bernášková, Miroslav Táborský, Luděk Sobota, Matouš Ruml, Jan Hrušínský, Mahulena Bočanová, Kateřina Bláhová, Radim Šlechta, Ivo Šmoldas (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(26)

Obsahy(1)

Komediální seriál o nelehkém soužití hradních strašidel s příšernou rodinou Mazalů. Mazalové jsou rodinný komediální seriál, který nás zavede na starobylý hrad Oreb, kde si spokojeně žije nevelká skupinka kouzelných bytostí. Jejich klid je zásadně narušen příchodem nových majitelů hradu. Od této chvíle musí strašidla čelit nesnesitelné zbohatlické rodině Mazalů (a jejich prostřednictvím všemožným nástrahám dnešního světa), což se ukáže jako úkol téměř přesahující veškeré jejich schopnosti, včetně těch kouzelných.
Příběhy jsou vystavěné na vtipné situaci, zápletce a dialogu. Jednotlivé díly vyprávějí o příchodu Mazalů na hrad, o neuvážené koupi, která se uskuteční dřív, než Mazalové zjistí, že hrad je plný strašidel, o neúspěšných pokusech strašidla z hradu vystrnadit, o děsných plánech Mazalů jak využít hrad a jeho původní obyvatele, když už se jich nejde zbavit normální cestou, o plese upírů, který se na hradě pravidelně koná a nic tomu nedokáže zabránit, o cestě časem do doby Rudolfa II., které se nedobrovolně zúčastní i noví majitelé hradu, a například také o dlouho připravovaném sympóziu strašidel, ke kterému dojde v závěru seriálu.
Hlavní postavy seriálu jsou důstojná bílá paní Albína (která by vypadala na třicet, kdyby jí nebylo tři sta), ne zrovna nejstatečnější rytíř Theobald (občas ztrácí hlavu a to nejen obrazně), poněkud zbrklý alchymista Balone (kdysi omylem vypil lektvar nesmrtelnosti a dodnes ho to mrzí), vystrašený vodník Dušička (neustále prožívá nejstrašnější den svého života, což je ovšem s Mazaly zcela na místě) a kouzelné zrcadlo Leopold (je vševědoucí a všem tím občas leze na nervy).
Rodinu Mazalů tvoří vychytralý Hugo Mazal, jeho ctižádostivá žena Růžena a dvě zvlášť nesnesitelné děti: Hugo Mazal Junior – malý rozmazlený kluk, který si myslí, že si může dovolit cokoli, a starší dcera Pavlínka, která se neohlíží na nikoho a na nic a podléhá neustále novým trendům – zjevně se hledá, ale bohužel se nikdy nenajde. (Česká televize)

(více)

Recenze (53)

artcha

všechny recenze uživatele

Hodnotím očima mé sedmileté dcery, VÁŽENÍ! tedy toto bude asi za pět hvězd: starý hrad a v něm bílá paní a má skvělý vlasy a šaty... a teď tam naklusá rodinka s notebookem a praštěnýma dětma a vznikne zápletka s koblížkem... Prostě pokud nerozumíte dětským vtipům a nevěříte na opravdová strašidla (nebo aspoň na ta filmová), tak tohle nikdy nepochopíte... Nebo byste chtěli dětem pouštět jen samé Pokémony a stupidní Hannah Montany? ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Jsem si vědom toho, že svým hodnocením to minimálně o dvě hvězdy přeháním, ale nemohu jinak. Moje malé děti se totiž na každý díl Mazalů neskutečně těší a upřímně opovrhují mými návrhy na poněkud méně infantilní zábavu. Je to zkrátka pořad pro děti, tak bych ho vyloženě nehaněl, ale já se s nimi musím povinně bavit a tak do hodnocení prostým aritmetickým průměrem odvážně zahrnu i svůj názor. ()

Reklama

insurgentes 

všechny recenze uživatele

Blbinka, ale hezká. Je to vtipné, herci hrají výborně - hlavně Mahulena, ta je ve svých 50ti letech stále ještě k sežrání (a je mi jedno, že vypadá jak trancka), Matouš, a kupodivu mi nevadil ani Pavel Kříž - napříště by mu měli dávat role jen obtusních hlupáků, v nich je evidentně doma. Nejlepší byl Robert Jašków v roli ďábla - bezkonkurenční, lepší než Al Pacino! ()

EddieIron 

všechny recenze uživatele

Ale vůbec to není na odpady! Je třeba si uvědomit, že je to určeno především dětem a ne šťouralům, kteří se cítí povoláni k tomu, zachraňovat televizní a filmovou tvorbu. Jasně, Táborského role je obšlehnutá/ý/ Holly z Červeného trpaslíka, umělý smích si taky mohli odpustit, ale jinak to žádná velká hrůza není. Pár vtipných momentů, pár méně vtipných momentů...zkrátka nic, kvůli čemu bych šílel blahem nebo zlostí. Prozatím tak za tři. ()

Šimpy odpad!

všechny recenze uživatele

"Co jsem komu udělal?!", ptá se Honza Hrušínský v jednom z dílů této vskutku mazanice. A já se ptám, co jsem komu udělal já?! Česká televize sáhla vskutku na absolutní dno tímto svým novým výtvorem. Viděl jsem jediný díl a stačilo. Humor nefunkční, provedení otřesné a nejvíce ze všeho mi vadil ten uměle přidaný smích..který mi třeba v Comebacku nevadí vůbec. Obsazení není nejhorší..plno potenciálně dobrých herců....Matouš Ruml, Táborský, Sobota, Kříž...Ještě štěstí, že má Hrušínský vlastní divadlo, protože v televizi se už asi nikdy nechytne... ()

Galerie (46)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení serial trvalo 36 dní. (hermiona)

Reklama

Reklama