Reklama

Reklama

Mazalové

(seriál)
Komedie / Rodinný
Česko, (2014–2017), 11 h 8 min (Minutáž: 25–27 min)

Scénář:

Rudolf Merkner

Hudba:

David Solař

Hrají:

Pavel Kříž, Jana Bernášková, Miroslav Táborský, Luděk Sobota, Matouš Ruml, Jan Hrušínský, Mahulena Bočanová, Kateřina Bláhová, Radim Šlechta, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(26)

Komediální seriál o nelehkém soužití hradních strašidel s příšernou rodinou Mazalů. Mazalové jsou rodinný komediální seriál, který nás zavede na starobylý hrad Oreb, kde si spokojeně žije nevelká skupinka kouzelných bytostí. Jejich klid je zásadně narušen příchodem nových majitelů hradu. Od této chvíle musí strašidla čelit nesnesitelné zbohatlické rodině Mazalů (a jejich prostřednictvím všemožným nástrahám dnešního světa), což se ukáže jako úkol téměř přesahující veškeré jejich schopnosti, včetně těch kouzelných.
Příběhy jsou vystavěné na vtipné situaci, zápletce a dialogu. Jednotlivé díly vyprávějí o příchodu Mazalů na hrad, o neuvážené koupi, která se uskuteční dřív, než Mazalové zjistí, že hrad je plný strašidel, o neúspěšných pokusech strašidla z hradu vystrnadit, o děsných plánech Mazalů jak využít hrad a jeho původní obyvatele, když už se jich nejde zbavit normální cestou, o plese upírů, který se na hradě pravidelně koná a nic tomu nedokáže zabránit, o cestě časem do doby Rudolfa II., které se nedobrovolně zúčastní i noví majitelé hradu, a například také o dlouho připravovaném sympóziu strašidel, ke kterému dojde v závěru seriálu.
Hlavní postavy seriálu jsou důstojná bílá paní Albína (která by vypadala na třicet, kdyby jí nebylo tři sta), ne zrovna nejstatečnější rytíř Theobald (občas ztrácí hlavu a to nejen obrazně), poněkud zbrklý alchymista Balone (kdysi omylem vypil lektvar nesmrtelnosti a dodnes ho to mrzí), vystrašený vodník Dušička (neustále prožívá nejstrašnější den svého života, což je ovšem s Mazaly zcela na místě) a kouzelné zrcadlo Leopold (je vševědoucí a všem tím občas leze na nervy).
Rodinu Mazalů tvoří vychytralý Hugo Mazal, jeho ctižádostivá žena Růžena a dvě zvlášť nesnesitelné děti: Hugo Mazal Junior – malý rozmazlený kluk, který si myslí, že si může dovolit cokoli, a starší dcera Pavlínka, která se neohlíží na nikoho a na nic a podléhá neustále novým trendům – zjevně se hledá, ale bohužel se nikdy nenajde. (Česká televize)

(více)

Recenze (53)

honajz 

všechny recenze uživatele

Ano, mazalové vzali do ruky scénář a je to poznat. Naprosto nevtipné situace a dialogy. Sáhodlouhý a nevtipný monolog, který by unudil i hyperaktivní dítě. Postavy nezajímavé, špatně představené. Ruml hraje Lexu. 25 minut každého dílu je neuvěřitelné utrpení při snaze to dokoukat a alespoň jednou se pousmát. A ten namixovaný smích v pozadí! Skutečně se mám smát, když strašidlo v zrcadle řekne slovo „sympózium“? To má být jako vtipné? Jo, a jak se tady někdo ohání tím, že jde o dětský humor - máme dvě děti, 6 a 11 let, a nebaví se u toho ani jedno. ()

Tom_Lachtan odpad!

všechny recenze uživatele

Jméno režiséra - Bořivoj Hořínek - musí být zcela jistě pseudonym, protože nikdo s posledním zbytkem zdravého rozumu by se pod tímhle nepodepsal vlastním jménem, krom herců, kteří mají ve tváři alespoň soustrastný výraz "ano diváku, my víme, že je to hovadina, promiň" a nesnaží se moc hrát, Umělé smíchy (a umělé kulisy, umělé zbroje a nejspíš nejedno umělé poprsí) jsou už jenom vrcholem trapnosti a naprosté tvůrčí neschopnosti, jestli na to ještě někdy natrefím, počastuju to odpadem. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Jsem si vědom toho, že svým hodnocením to minimálně o dvě hvězdy přeháním, ale nemohu jinak. Moje malé děti se totiž na každý díl Mazalů neskutečně těší a upřímně opovrhují mými návrhy na poněkud méně infantilní zábavu. Je to zkrátka pořad pro děti, tak bych ho vyloženě nehaněl, ale já se s nimi musím povinně bavit a tak do hodnocení prostým aritmetickým průměrem odvážně zahrnu i svůj názor. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Obvykle u sledování tohoto seriálu žehlím prádlo. Nápad s rodinkou nakvartýrovanou na hradě se strašidly to nebyl špatný. Herecké obsazení je taky více než ucházející. Je tady ale trestuhodně nyužitý potenciál. Škoda. I na malém prostoru a s malou stopáží se dají dělat velké věci. Malým divákům se to bude určitě líbit. ()

Radyo odpad!

všechny recenze uživatele

Petr Dvořák se v ČT asi snaží zavést novácký styl zábavy, jenž je určen všem s IQ o chloupek vyšším, než je bod mrazu. U mě s tím neuspěje a jak koukám, příznivce si hledá asi celkem těžko. :-/ Jestli šla byť jen jediná moje koruna z koncesionářských plateb na tohle, vážně začínám přemýšlet o odhlášení televize... ()

Galerie (46)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení serial trvalo 36 dní. (hermiona)

Reklama

Reklama