• Morholt
  ****

  Tři hodiny je opravdu moc, ale i přes natahované pasáže je Vzpoura působivou výpovědí o povstání ve Varšavském ghettu. Na televizní zpracování to má víc než solidní výpravu a zaujme i autentičností bojů, které živořící obyvatelé ghetta vedli s německou přesilou. Dalším aspektem, který filmu přidává na atraktivitě, je áčkové obsazení. Nevím, jestli to byl režisérův záměr, ale obsadit do rolí vůdců povstání dva židovské herce, Schwimmera a Azariu, bylo celkem trefou do černého. Potěší i pár štěků našich zástupců a mě docela překvapila účast Pavla Landovského a jeho dvě věty. 80%(20.11.2013)

 • Lucas87
  ****

  Tento příběh o varšavském povstání vás strhne do děje, narozdíl od Pianisty, je zde zobrazeno více pokusů o odpor vůči okupantům a jejich urputný boj. ve filmu můžete objevit několik našich herců z naší krajiny (SK/CZ). Film je obsazen i jinými světovými hvězdami. Ale opět můžete při sledování v originále narazit na anglicky mluvící němce, takže raději volit rovnou český dabing pokud máte možnost.(1.3.2011)

 • dzberry
  ***

  Několik fajn herců ve strááášně dlouhém televizním pojetí. Málo věrohodné, televizně amatérské, ale vlastně ani nelituju, vlastně docela i spokojenost... Kluci němečtí tady byli častokrát - jak už to u podobných filmů bývá - tak trochu za blbínky. Schovávaj se za podezřelé barely, semtam se před pušky a pistole ozbrojených Židů stavějí takřka dobrovolně, často nic netuší, jen tak stojí a čekají, co se bude dít. Místy mi to připomínalo Call of Duty. A mimochodem - on za to vlastně možná ani nemůže - Davidu Schwimmerovi tyto vážné role absolutně nevěřím. A on sám sobě podle mého taky ne. Tři a půl.(29.11.2012)

 • Všežrout
  ***

  Povstání varšavského ghetta po "americku" (natáčený především na Slovensku). Vzhledem k tématu, se na filmu podílelo mnoho židů a židovských organizací a tvůrcům "vypomohli" i čtyři židovští konzultanté, ale očividně ani jeden z nich nebyl poradcem vojenským. Dle filmu byly k potlačení vzpoury použity i Tigery a ke zničení tohoto těžkého tanku postačuje pár molotovových koktejlů :-) Němečtí vojáci si pochodový krok odpočítávají v ruštině a přeživší židé na konec unikají v poválečné verzi Pragy RN... Další (a mnohem závažnější výtky) jsou pregnantně shrnuty v tomto komentáři na IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0250798/usercomments-27(15.1.2009)

 • hellstruck
  **

  Ti, kteří se nevzdali naděje a odmítli jen nečinně přihlížet masovému vraždění vlastního lidu a rozhodli se dát najevo odpor si určitě zaslouží, aby se na ně nezapomnělo. Tenhle film je k tomu možná dobrým krokem, ale pořád je to tříhodinové plánování a mluvení s trochou akce ke konci. Natočeno je to se strašlivým odstupem, jakoby se autoři báli přilačit na pilu nebo vydolovat z diváka nějakou tu slzu. Všichni herci jsou navíc neskutečně nevýrazní a angličtina s polským přízvukem jim zrovna na charismatu nepřidá. Nemám nic proti tomu, aby se dění v Polsku natáčelo anglicky, ale na Němce nemluvící německy byl opravdu divný pohled. Mimochodem mi trochu zatrnulo z toho, že takhle zníme my, Češi, anglicky mluvícím lidem, protože to skutečně trhalo uši i mne. Stručně jasně pokus dobrý a obdivuhodný, ale jako celek nezajímavé. A televizní zpracování film taky nezapře....(27.3.2013)

 • - Vo filme sa objavil aj Jon Voight, otec A. Jolie, ktorý má slovenské korene. (emdvojka)

 • - Uniformy vo filme sú autentické, pochádzajúce zo 40-tých rokov. (martincba)

 • - Ve filmu je použitá  replika tanku Tiger 1 na podvozku středního tanku T-34/85. Stejná replika se objevila i ve filmu Zachraňte vojína Ryana (1998). Ve skutečnosti byl tank daleko větší ve srovnání se středními tanky. (Lucas87)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace