Reklama

Reklama

Obsahy(1)

18. leden 1943. Nacistické jednotky opět vpadly do varšavského ghetta s posláním, které již předtím plnily mnohokrát: shromáždit Židy k deportaci do tábora smrti Treblinka. Ale tentokrát je to jinak. Ozbrojení muži a ženy z židovské odbojové organizace proniknou do davu lidí, určených k deportaci. Poté, co je vydán signál, obrátí se proti svým utlačovatelům a udeří v zoufalém boji za svobodu Vzpoura, je pozoruhodně vyprávěný a dojímavý příběh o událostech a lidech, účastnících se největšího boje židovského ozbrojeného odporu vůči nacistickému teroru za druhé světové války. Režisér Jon Avnet zvolil energický polodokumentární styl, němž účinkují talentovaní herci jako Leelee Sobieski, Hank Azaria, David Swimmer a další. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (45)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Překvapivě velice dobře zpracované téma holokaustu a partyzánské vzpoury proti nepřemožitelnému Německu. Na TV produkce film překvapuje zdařilou velkolepou výpravou a velice dobrými hereckými výkony. Nechybí zde ani přiblížení historie (skutečné postavy ve velení německých armád) ani propracované akční scény (dobývaní továrny a spousta dalších). I přes tříhodinnovou délku film nenudí ba naopak zaujme a donutí diváka postavám fandit. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Dám 3*, pretože miestami je to naozaj dobrý film. Ale pri jeho sledovaní ma stále napĺňal pocit skepticizmu voči americkým spracovaniam udalostí 2. svetovej vojny. Jednoducho sa neubránim dojmu, že (až na svetlé výnimky) dokážu dôveryhodne sfilmovať 2. svetovú len Európania, čiže národy, ktoré ju zažili na vlastnom území a bola im teda bližšie (doma!) než ktorémukoľvek Američanovi. Dvojnásobne to platí o televíznych filmoch, ako je aj Povstanie, kde sa nekladie silný dôraz na detaily, niektoré aspekty života počas vojny sú podcenené a iné naopak preháňané na efekt a vkus otupeného amerického diváka. Nedokážem prehryznúť Hanka Azariu s dobre živeným a svalnatým telom (do pol pása vyzlečeným), ktoré sa lesklo olejom, aj keď bola zima a skvelo sa medzi chudými Židmi ako reklama na reštauráciu a fitness centrum v jednom... a podobné obety na oltár estetiky či filmovej atraktivity, ktoré sa však rúhajú skutočnosti. To by si Spielberg alebo Polanski nedovolili. ()

Reklama

Lucas87 

všechny recenze uživatele

Tento příběh o varšavském povstání vás strhne do děje, narozdíl od Pianisty, je zde zobrazeno více pokusů o odpor vůči okupantům a jejich urputný boj. ve filmu můžete objevit několik našich herců z naší krajiny (SK/CZ). Film je obsazen i jinými světovými hvězdami. Ale opět můžete při sledování v originále narazit na anglicky mluvící němce, takže raději volit rovnou český dabing pokud máte možnost. ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Na televizní film solidní, dokonce s účastí česko-slovenských herců ( Hryc je frajer ) - je to jeden z mála filmů vedle Pianisty od Polanského, který se tímto tématem zabývá. Pravda, když do rukou berou Američani historii je to loterie, ale tady byla dodržená základní faktografie tak budiž to přičteno k dalším hvězdám. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Strhující drama o židovském povstání ve varšavském ghettu roku 1943 vyniká silným (protože pravdivým) příběhem, výbornými hereckými výkony a (na televizní poměry) rozmáchlou výpravou a pečlivou režií. Ačkoli kamera často (pseudo)dokumentárně těká po scéně a přenáší divákovu pozornost od postavy k postavě, stále přesně víme, co se děje a kdo je kdo. A přestože z hodin dějepisu (či z dokumentu na luxusní dvojdiskové DVD edici, kterou naši distributoři z nepochopitelných důvodů ignorují) víme, jak vše skončí, podvědomě si skoro přejeme, aby tvůrci historii přepsali. Pokud je snímek míněn jako pocta obětem i (těm několika) přeživším, pak je to pocta filmově více než povedená. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (10)

  • Donald Sutherland (Adam Czerniakow) dal produkcii podmienku, že tam, kde žil počas natáčania sa nesmie v okruhu 100 metrov vôbec fajčiť. (martincba)
  • Uniformy vo filme sú autentické, pochádzajúce zo 40-tých rokov. (martincba)
  • Film sa nakrúcal pri bratislavskom Sklade č. 7, v Bratislave a Innsbrucku. (Darkage)

Reklama

Reklama