Strhující drama o židovském povstání ve varšavském ghettu roku 1943 vyniká silným (protože pravdivým) příběhem, výbornými hereckými výkony a (na televizní poměry) rozmáchlou výpravou a pečlivou režií. Ačkoli kamera často (pseudo)dokumentárně těká po scéně a přenáší divákovu pozornost od postavy k postavě, stále přesně víme, co se děje a kdo je kdo. A přestože z hodin dějepisu (či z dokumentu na luxusní dvojdiskové DVD edici, kterou naši distributoři z nepochopitelných důvodů ignorují) víme, jak vše skončí, podvědomě si skoro přejeme, aby tvůrci historii přepsali. Pokud je snímek míněn jako pocta obětem i (těm několika) přeživším, pak je to pocta filmově více než povedená.(1.6.2008)

A budu se opakovat.... stejně jako u nedávno viděného filmu Defiance: Američani mají svůj zkreslený pohled na válku v Evropě a Holocaust at all. Amerika tyto filmy neumí, nebo alespoň nám evropanům to pak přijde až příliš americké. Evropský film na toto téma by byl jednoznačně o třídu či dvě... uvěřitelnější. Herecké obsazení celkem zajímavé, ale Hank Azaria (The Simpsons) sice v některých pasážích vypadá jak Till Lindeman (Rammstein), David Schwimmer (Friends, Band of Brothers) byl dle mého trochu nevýrazný ale na druhou stranu Jon Voight (24) je prostě pan herec a film hodně pozvedl. Nebudu se už pozastavovat nad tím, že je to v angličtině. Ale to se nedá, omlouvám se. Fajn, Němci mluví anglicky, ok. PROČ ale semtam prohodí německou hlášku jako "Halt! - Hände hoch! - Zurück!"? A co má proboha (jak u nich, tak u Poláků) znamenat ten hraný přízvuk? Tak sakra buď mluvím anglicky a to pořádně, nebo tam dám herce, kteří mluví tím správným jazykem. Ale ten um... Zobrazit víceělý akcent mě nehorázně vytáčel, to je výsměch a ne krok k autentičnosti. Jinak příběh sám o sobě je celkem zdařilý, inspirován skutečným povstáním ve varšavském ghettu, takže konec je více méně jasný... a film mne nijak nepřinutil postavám fandit. Navíc často celkem utahané, skoro tříhodinová stopáž je myslím až moc na film, který nemá ambice stát se něčím víc než je. Tenhle snímek mne nepřesvědčil, bohužel. Přitom látka je zajímavá velice. Ale - opět se budu opakovat - lepší režie nebo evropská produkce by nebyly na škodu.(21.7.2010)

Překvapivě velice dobře zpracované téma holokaustu a partyzánské vzpoury proti nepřemožitelnému Německu. Na TV produkce film překvapuje zdařilou velkolepou výpravou a velice dobrými hereckými výkony. Nechybí zde ani přiblížení historie (skutečné postavy ve velení německých armád) ani propracované akční scény (dobývaní továrny a spousta dalších). I přes tříhodinnovou délku film nenudí ba naopak zaujme a donutí diváka postavám fandit.(8.4.2012)

Události, které se dějí v tomto filmu, by měly být neustále připomínány. Lidé totiž mají poměrně krátkou paměť a ošklivé věci rádi vytěsňují. Taky to dělám. Je to totiž normální. Jinak by se lidi museli zbláznit. Překvapila mě přítomnost našich herců. Zvláště někteří působily jako zjevení, jako blesk z čistého nebe. Viděna anglicky mluvená verze s českými titulkami. Škoda, že to nebylo v polštině. Bylo by to mnohem autentičtější. Zajímavé byly záběry, kde se nemluvilo a jen je podkreslovala hudba. Mohlo jich být ale mnohem víc. Délka filmu mi bohužel nesedla. Díky časovým údajům jsem se ve filmu neztrácela.(16.2.2013)

Tři hodiny je opravdu moc, ale i přes natahované pasáže je Vzpoura působivou výpovědí o povstání ve Varšavském ghettu. Na televizní zpracování to má víc než solidní výpravu a zaujme i autentičností bojů, které živořící obyvatelé ghetta vedli s německou přesilou. Dalším aspektem, který filmu přidává na atraktivitě, je áčkové obsazení. Nevím, jestli to byl režisérův záměr, ale obsadit do rolí vůdců povstání dva židovské herce, Schwimmera a Azariu, bylo celkem trefou do černého. Potěší i pár štěků našich zástupců a mě docela překvapila účast Pavla Landovského a jeho dvě věty. 80%(20.11.2013)

• - Uniformy vo filme sú autentické, pochádzajúce zo 40-tých rokov. (martincba)

• - Ve filmu je použitá  replika tanku Tiger 1 na podvozku středního tanku T-34/85. Stejná replika se objevila i ve filmu Zachraňte vojína Ryana (1998). Ve skutečnosti byl tank daleko větší ve srovnání se středními tanky. (Lucas87)

• - Film sa nakrúcal v Bratislave a Innsbrucku. (Darkage)