Povstání varšavského ghetta po "americku" (natáčený především na Slovensku). Vzhledem k tématu, se na filmu podílelo mnoho židů a židovských organizací a tvůrcům "vypomohli" i čtyři židovští konzultanté, ale očividně ani jeden z nich nebyl poradcem vojenským. Dle filmu byly k potlačení vzpoury použity i Tigery a ke zničení tohoto těžkého tanku postačuje pár molotovových koktejlů :-) Němečtí vojáci si pochodový krok odpočítávají v ruštině a přeživší židé na konec unikají v poválečné verzi Pragy RN... Další (a mnohem závažnější výtky) jsou pregnantně shrnuty v tomto komentáři na IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0250798/usercomments-27(15.1.2009)

Události, které se dějí v tomto filmu, by měly být neustále připomínány. Lidé totiž mají poměrně krátkou paměť a ošklivé věci rádi vytěsňují. Taky to dělám. Je to totiž normální. Jinak by se lidi museli zbláznit. Překvapila mě přítomnost našich herců. Zvláště někteří působily jako zjevení, jako blesk z čistého nebe. Viděna anglicky mluvená verze s českými titulkami. Škoda, že to nebylo v polštině. Bylo by to mnohem autentičtější. Zajímavé byly záběry, kde se nemluvilo a jen je podkreslovala hudba. Mohlo jich být ale mnohem víc. Délka filmu mi bohužel nesedla. Díky časovým údajům jsem se ve filmu neztrácela.(16.2.2013)

Tři hodiny je opravdu moc, ale i přes natahované pasáže je Vzpoura působivou výpovědí o povstání ve Varšavském ghettu. Na televizní zpracování to má víc než solidní výpravu a zaujme i autentičností bojů, které živořící obyvatelé ghetta vedli s německou přesilou. Dalším aspektem, který filmu přidává na atraktivitě, je áčkové obsazení. Nevím, jestli to byl režisérův záměr, ale obsadit do rolí vůdců povstání dva židovské herce, Schwimmera a Azariu, bylo celkem trefou do černého. Potěší i pár štěků našich zástupců a mě docela překvapila účast Pavla Landovského a jeho dvě věty. 80%(20.11.2013)

Překvapivě velice dobře zpracované téma holokaustu a partyzánské vzpoury proti nepřemožitelnému Německu. Na TV produkce film překvapuje zdařilou velkolepou výpravou a velice dobrými hereckými výkony. Nechybí zde ani přiblížení historie (skutečné postavy ve velení německých armád) ani propracované akční scény (dobývaní továrny a spousta dalších). I přes tříhodinnovou délku film nenudí ba naopak zaujme a donutí diváka postavám fandit.(8.4.2012)

Po tomhle skvělém válečném filmu jsem znovu sáhl po několika letech a zvolil si pro to zvláštní příležitost. Bylo to 18. ledna 2013 a tedy na den přesné 70. výročí zahájení slavného povstání Židů ve varšavském ghettu. Film jsem v minulosti viděl již mnohokrát, ale stále mne dokáže uchvátit tak jako poprvé. Jedná se o velmi solidní, až polodokumentární rekonstrukci několikaměsíční vzpoury odbojné skupiny Židů, kteří se odmítli smířit s osudem, který jim připravili nemilosrdní nacističtí kati deportacemi do táborů smrti a za svou svobodu chtěli se ctí bojovat do posledního vydechnutí. Vůbec mi nevadilo, že se jedná o snímek z americké produkce, protože si myslím, že byla dodržena míra úcty a nebylo tlačeno na efekt za každou cenu. Samozřejmě, i tento film má své hluchá místa a logické nedostatky, tyto mu však jsem ochoten odpustit. Zaujmou skvělé výkony Hanka Azarii, Leelee Sobieski a dokonce Davida Schwimmera, který dokázal, že krom komediálních rolí zvládne i dramatickou polohu. Třešničkou na dortu je Jon Voight v roli nacistického velitele, zodpovědného za likvidaci ghetta. Mám rád filmy z 2.SV a tento film patří opravdu k těm lepším. Body navíc mu přihodí i uvědomění, že se jedná o film z TV produkce, což se zdá i s ohledem na skvělou výpravu jen ztěží uvěřit…(19.1.2013)

• - Vo filme hral aj Andy Hryc, ktorý vo svojej knihe "Inventúra" spomína, ako Leele Sobieski (Tosia Altman) nevedela zahrať scénu, v ktorej mala krívať. Andy jej dal do topánky malý kamienok a Sobieski scénu potom hravo zvládla. (JančiBači)

• - Donald Sutherland (Adam Czerniakow) dal produkcii podmienku, že tam, kde žil počas natáčania sa nesmie v okruhu 100 metrov vôbec fajčiť. (martincba)

• - Ve filmu je použitá  replika tanku Tiger 1 na podvozku středního tanku T-34/85. Stejná replika se objevila i ve filmu Zachraňte vojína Ryana (1998). Ve skutečnosti byl tank daleko větší ve srovnání se středními tanky. (Lucas87)