Tři hodiny je opravdu moc, ale i přes natahované pasáže je Vzpoura působivou výpovědí o povstání ve Varšavském ghettu. Na televizní zpracování to má víc než solidní výpravu a zaujme i autentičností bojů, které živořící obyvatelé ghetta vedli s německou přesilou. Dalším aspektem, který filmu přidává na atraktivitě, je áčkové obsazení. Nevím, jestli to byl režisérův záměr, ale obsadit do rolí vůdců povstání dva židovské herce, Schwimmera a Azariu, bylo celkem trefou do černého. Potěší i pár štěků našich zástupců a mě docela překvapila účast Pavla Landovského a jeho dvě věty. 80%(20.11.2013)

Tento příběh o varšavském povstání vás strhne do děje, narozdíl od Pianisty, je zde zobrazeno více pokusů o odpor vůči okupantům a jejich urputný boj. ve filmu můžete objevit několik našich herců z naší krajiny (SK/CZ). Film je obsazen i jinými světovými hvězdami. Ale opět můžete při sledování v originále narazit na anglicky mluvící němce, takže raději volit rovnou český dabing pokud máte možnost.(1.3.2011)

Několik fajn herců ve strááášně dlouhém televizním pojetí. Málo věrohodné, televizně amatérské, ale vlastně ani nelituju, vlastně docela i spokojenost... Kluci němečtí tady byli častokrát - jak už to u podobných filmů bývá - tak trochu za blbínky. Schovávaj se za podezřelé barely, semtam se před pušky a pistole ozbrojených Židů stavějí takřka dobrovolně, často nic netuší, jen tak stojí a čekají, co se bude dít. Místy mi to připomínalo Call of Duty. A mimochodem - on za to vlastně možná ani nemůže - Davidu Schwimmerovi tyto vážné role absolutně nevěřím. A on sám sobě podle mého taky ne. Tři a půl.(29.11.2012)

Povstání varšavského ghetta po "americku" (natáčený především na Slovensku). Vzhledem k tématu, se na filmu podílelo mnoho židů a židovských organizací a tvůrcům "vypomohli" i čtyři židovští konzultanté, ale očividně ani jeden z nich nebyl poradcem vojenským. Dle filmu byly k potlačení vzpoury použity i Tigery a ke zničení tohoto těžkého tanku postačuje pár molotovových koktejlů :-) Němečtí vojáci si pochodový krok odpočítávají v ruštině a přeživší židé na konec unikají v poválečné verzi Pragy RN... Další (a mnohem závažnější výtky) jsou pregnantně shrnuty v tomto komentáři na IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0250798/usercomments-27(15.1.2009)

• hellstruck

Ti, kteří se nevzdali naděje a odmítli jen nečinně přihlížet masovému vraždění vlastního lidu a rozhodli se dát najevo odpor si určitě zaslouží, aby se na ně nezapomnělo. Tenhle film je k tomu možná dobrým krokem, ale pořád je to tříhodinové plánování a mluvení s trochou akce ke konci. Natočeno je to se strašlivým odstupem, jakoby se autoři báli přilačit na pilu nebo vydolovat z diváka nějakou tu slzu. Všichni herci jsou navíc neskutečně nevýrazní a angličtina s polským přízvukem jim zrovna na charismatu nepřidá. Nemám nic proti tomu, aby se dění v Polsku natáčelo anglicky, ale na Němce nemluvící německy byl opravdu divný pohled. Mimochodem mi trochu zatrnulo z toho, že takhle zníme my, Češi, anglicky mluvícím lidem, protože to skutečně trhalo uši i mne. Stručně jasně pokus dobrý a obdivuhodný, ale jako celek nezajímavé. A televizní zpracování film taky nezapře....(27.3.2013)

• - Vo filme sa objavil aj Jon Voight, otec A. Jolie, ktorý má slovenské korene. (emdvojka)

• - Uniformy vo filme sú autentické, pochádzajúce zo 40-tých rokov. (martincba)

• - Ve filmu je použitá  replika tanku Tiger 1 na podvozku středního tanku T-34/85. Stejná replika se objevila i ve filmu Zachraňte vojína Ryana (1998). Ve skutečnosti byl tank daleko větší ve srovnání se středními tanky. (Lucas87)