Strhující drama o židovském povstání ve varšavském ghettu roku 1943 vyniká silným (protože pravdivým) příběhem, výbornými hereckými výkony a (na televizní poměry) rozmáchlou výpravou a pečlivou režií. Ačkoli kamera často (pseudo)dokumentárně těká po scéně a přenáší divákovu pozornost od postavy k postavě, stále přesně víme, co se děje a kdo je kdo. A přestože z hodin dějepisu (či z dokumentu na luxusní dvojdiskové DVD edici, kterou naši distributoři z nepochopitelných důvodů ignorují) víme, jak vše skončí, podvědomě si skoro přejeme, aby tvůrci historii přepsali. Pokud je snímek míněn jako pocta obětem i (těm několika) přeživším, pak je to pocta filmově více než povedená.(1.6.2008)

Skvely film o polskych zidoch vo varsavskom ghette, ktory ma okuzlil samotnym spracovanim do konecnej podoby, aky som ho mal moznost vidiet v tomto filme. Aj samotne branenie poliakov voci nemeckej presile bolo strhujuce a dobre prevedene na obrazovku. Padajuce Molotovove koktejly na nemeckych vojakov a na tank bol super a to hlavne od tej zeny, co to hadzala zo strechy, kde bola priputana na lane. Vo filme si zahrali dost znamy herci a dokonca sa aj dostal priestor pre slovenskych hercov, ale len v kratkych usekoch, ako bol Andy Hryc a Monika Hilmerova.(4.11.2011)

Na televizní film solidní, dokonce s účastí česko-slovenských herců ( Hryc je frajer ) - je to jeden z mála filmů vedle Pianisty od Polanského, který se tímto tématem zabývá. Pravda, když do rukou berou Američani historii je to loterie, ale tady byla dodržená základní faktografie tak budiž to přičteno k dalším hvězdám.(6.2.2014)

Překvapivě velice dobře zpracované téma holokaustu a partyzánské vzpoury proti nepřemožitelnému Německu. Na TV produkce film překvapuje zdařilou velkolepou výpravou a velice dobrými hereckými výkony. Nechybí zde ani přiblížení historie (skutečné postavy ve velení německých armád) ani propracované akční scény (dobývaní továrny a spousta dalších). I přes tříhodinnovou délku film nenudí ba naopak zaujme a donutí diváka postavám fandit.(8.4.2012)

Je možno říci, že nepochybně film zatraktivňuje hvězdné herecké obsazení. Boje německých vojáků pod vedením generála Stroopa ve varšavském ghettu proti židovským povstalcům působí hodně autenticky a závěrečný masakr, to je tedy síla. Samozřejmě nevím, jaká je míra věrnosti vůči skutečným faktům, avšak hodně důležité na tomhle filmu je ovšem to, že předává svědectví o povstání způsobem víc než přesvědčivým. Ne, že bych zrovna židovský častý pocit výlučnosti miloval, ale tady jsem s nimi soucítil.(21.4.2013)

• - Vo filme sa objavil aj Jon Voight, otec A. Jolie, ktorý má slovenské korene. (emdvojka)

• - Varšavské židovské geto vytvorili v Bratislave na nábreží Dunaja remeselníci z Terchovej, ktorí sa osvedčili aj pri filmoch Dračie srdce (1996) a Mierotvorca (1997). (krasomama)

• - Film sa nakrúcal pri bratislavskom Sklade č. 7, v Bratislave a Innsbrucku. (Darkage)