• mudvayner
  ***

  A budu se opakovat.... stejně jako u nedávno viděného filmu Defiance: Američani mají svůj zkreslený pohled na válku v Evropě a Holocaust at all. Amerika tyto filmy neumí, nebo alespoň nám evropanům to pak přijde až příliš americké. Evropský film na toto téma by byl jednoznačně o třídu či dvě... uvěřitelnější. Herecké obsazení celkem zajímavé, ale Hank Azaria (The Simpsons) sice v některých pasážích vypadá jak Till Lindeman (Rammstein), David Schwimmer (Friends, Band of Brothers) byl dle mého trochu nevýrazný ale na druhou stranu Jon Voight (24) je prostě pan herec a film hodně pozvedl. Nebudu se už pozastavovat nad tím, že je to v angličtině. Ale to se nedá, omlouvám se. Fajn, Němci mluví anglicky, ok. PROČ ale semtam prohodí německou hlášku jako "Halt! - Hände hoch! - Zurück!"? A co má proboha (jak u nich, tak u Poláků) znamenat ten hraný přízvuk? Tak sakra buď mluvím anglicky a to pořádně, nebo tam dám herce, kteří mluví tím správným jazykem. Ale ten um... Zobrazit víceělý akcent mě nehorázně vytáčel, to je výsměch a ne krok k autentičnosti. Jinak příběh sám o sobě je celkem zdařilý, inspirován skutečným povstáním ve varšavském ghettu, takže konec je více méně jasný... a film mne nijak nepřinutil postavám fandit. Navíc často celkem utahané, skoro tříhodinová stopáž je myslím až moc na film, který nemá ambice stát se něčím víc než je. Tenhle snímek mne nepřesvědčil, bohužel. Přitom látka je zajímavá velice. Ale - opět se budu opakovat - lepší režie nebo evropská produkce by nebyly na škodu.(21.7.2010)

 • blackrain
  ****

  Události, které se dějí v tomto filmu, by měly být neustále připomínány. Lidé totiž mají poměrně krátkou paměť a ošklivé věci rádi vytěsňují. Taky to dělám. Je to totiž normální. Jinak by se lidi museli zbláznit. Překvapila mě přítomnost našich herců. Zvláště někteří působily jako zjevení, jako blesk z čistého nebe. Viděna anglicky mluvená verze s českými titulkami. Škoda, že to nebylo v polštině. Bylo by to mnohem autentičtější. Zajímavé byly záběry, kde se nemluvilo a jen je podkreslovala hudba. Mohlo jich být ale mnohem víc. Délka filmu mi bohužel nesedla. Díky časovým údajům jsem se ve filmu neztrácela.(16.2.2013)

 • Killingjoke
  *****

  Po tomhle skvělém válečném filmu jsem znovu sáhl po několika letech a zvolil si pro to zvláštní příležitost. Bylo to 18. ledna 2013 a tedy na den přesné 70. výročí zahájení slavného povstání Židů ve varšavském ghettu. Film jsem v minulosti viděl již mnohokrát, ale stále mne dokáže uchvátit tak jako poprvé. Jedná se o velmi solidní, až polodokumentární rekonstrukci několikaměsíční vzpoury odbojné skupiny Židů, kteří se odmítli smířit s osudem, který jim připravili nemilosrdní nacističtí kati deportacemi do táborů smrti a za svou svobodu chtěli se ctí bojovat do posledního vydechnutí. Vůbec mi nevadilo, že se jedná o snímek z americké produkce, protože si myslím, že byla dodržena míra úcty a nebylo tlačeno na efekt za každou cenu. Samozřejmě, i tento film má své hluchá místa a logické nedostatky, tyto mu však jsem ochoten odpustit. Zaujmou skvělé výkony Hanka Azarii, Leelee Sobieski a dokonce Davida Schwimmera, který dokázal, že krom komediálních rolí zvládne i dramatickou polohu. Třešničkou na dortu je Jon Voight v roli nacistického velitele, zodpovědného za likvidaci ghetta. Mám rád filmy z 2.SV a tento film patří opravdu k těm lepším. Body navíc mu přihodí i uvědomění, že se jedná o film z TV produkce, což se zdá i s ohledem na skvělou výpravu jen ztěží uvěřit…(19.1.2013)

 • drankeryth
  *****

  Skvely film o polskych zidoch vo varsavskom ghette, ktory ma okuzlil samotnym spracovanim do konecnej podoby, aky som ho mal moznost vidiet v tomto filme. Aj samotne branenie poliakov voci nemeckej presile bolo strhujuce a dobre prevedene na obrazovku. Padajuce Molotovove koktejly na nemeckych vojakov a na tank bol super a to hlavne od tej zeny, co to hadzala zo strechy, kde bola priputana na lane. Vo filme si zahrali dost znamy herci a dokonca sa aj dostal priestor pre slovenskych hercov, ale len v kratkych usekoch, ako bol Andy Hryc a Monika Hilmerova.(4.11.2011)

 • Lucas87
  ****

  Tento příběh o varšavském povstání vás strhne do děje, narozdíl od Pianisty, je zde zobrazeno více pokusů o odpor vůči okupantům a jejich urputný boj. ve filmu můžete objevit několik našich herců z naší krajiny (SK/CZ). Film je obsazen i jinými světovými hvězdami. Ale opět můžete při sledování v originále narazit na anglicky mluvící němce, takže raději volit rovnou český dabing pokud máte možnost.(1.3.2011)

 • - Donald Sutherland (Adam Czerniakow) dal produkcii podmienku, že tam, kde žil počas natáčania sa nesmie v okruhu 100 metrov vôbec fajčiť. (martincba)

 • - Vo filme hral aj Andy Hryc, ktorý vo svojej knihe "Inventúra" spomína, ako Leele Sobieski (Tosia Altman) nevedela zahrať scénu, v ktorej mala krívať. Andy jej dal do topánky malý kamienok a Sobieski scénu potom hravo zvládla. (JančiBači)

 • - Uniformy vo filme sú autentické, pochádzajúce zo 40-tých rokov. (martincba)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace