Max Lambert, bývalý šéf lupičské bandy, si odpykává dvacetiletý trest. Před zatčením zakopal u kostela nedaleko Říma několik milionů ve zlatě, „výdělek“ ze své poslední akce. Se svým spoluvězněm Pierrem Bizetem připraví plán útěku a v převleku za duchovní se snaží odletět do Říma, kam zrovna v této době směřují církevní hodnostáři z celého světa. Takže dvě sutany navíc se mezi nimi lehce ztratí! Jenže uprostřed poklidného letu se objeví únosci, kteří nutí pilota obrátit letadlo na Tanger. Ale to zdaleka není ještě to nejhorší, co je na cestě za svobodou a penězi čeká. Jedinečná dvojice GabinBrialy, výborné dialogy a situace v komedii, která nestárne. (Česká televize)

Aidan

Jean Gabin jako neodolatelně flegmatický zločinec v kněžském oděvu (věru: šaty dělaj člověka). Příběh žel trochu pokulhává, leč pointa je výtečná. ()

Šakal

Odejít " na vrcholu " je umění a Jeanu Gabinovi se to i za pomocí Jeana Giraulta povedlo. Povedený scénář ( utéct z vězení v přestrojení za biskupy, následně nasednout do letadla, kterého se zmocní teroristé a místo plánované zastávky Řím letět do Tangeru, tomu říkám pořádný pech :o) nebo řečeno slovy hlavního hrdiny.....a jsme v prdeli monsiňore :o) Svěží, vtipné dílko, vynikajícím způsobem zahrané ústředním duem Jean Gabin, Jean - Claude Brialy. * navíc přihazuji za ten povedený konec.........dej pokoj, já už jsem přispěl :o) kdo viděl ví, kdo teprve uvidí, pochopí.... p.s. toto bylo po opravdu dlooooouhé době, kdy jsem dal přednost českému dabingu před originálem a musím smeknout. Zejména Josef Větrovec exceluje! ()

IQ Tiqe

Nenáročná jednoduchá komedie, která neurazí, postavená na náhodě. Je to spíš úsměvný příbeh, než komedie, zasmál jsem se trochu až na konci. Málem bych zapomněl - ještě při: Jsme v prdeli, monsignore. # příběh 7 | hudba 5 | humor 4 | akce 1 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

Anderton

Svatý rok nie je podľa mňa komédia, ale akýsi úsmevno- melancholická pocta starým časom poctivých podvodníkov. Či sa niečo "poriadne" stane aj z troch únoscov, si môžeme iba domýšlať. Vážne som sa skoro vôbec nesmial, ale po prijatí pravidiel to nakoniec nebol žiaden handicap. Tým bol viac (ale iba trochu) klišé príbeh, keď sledujeme starého kriminálnika, ktorý je v hĺbke duše neprekvapivo veľký charakter a má zvláštny vzťah so svojim náprotivkom na druhej strane zákona. Bez seba by neboli samozrejme ničím. Záver s únosom je očakávateľný, ale pre mňa priateľnejší ako druhá z variant, ktoré sa ponúkali. Ja mám totiž rád, keď sa všetko pekne v kľude vyrieši. No a ten dovetok je vydarené cvičenie na tému ako ironicky vypointovať dej a možno ešte viac priblížiť postavy divákovi. 70%. ()

nascendi

Príjemný film s nezameniteľnou atmosférou, francúzskym šarmom hlavných predstaviteľov, dobre vypointovaný a s dabingom, ktorý už v súčasnosti počúvame iba zriedkavo. Ale tiež film s hluchými miestami, často naivný a ľahko stráviteľný. V každom prípade sa už nikomu ďalšiemu nepodarí, aby sa ako veľký herec v poslednej vete posledného filmu obzrel za vykonaným dielom, lakonicky prehlásil: "Já už jsem přispěl dost" a bola to pravda nielen vo filme, ale aj v živote. Neľutujem hviezdičku navyše práve za tento výrok. ()

Willy Kufalt

,,Dejte mi pokoj, já už přispěl." Svatému roku musím dát vysoké hodnocení už jenom proto, že jde o poslední film Jeana Gabina, který na nabídku režiséra Giraulta ještě dodatočně kývl po cca 2 letech ukončení své kariéry a krásně se tak rozloučil se svými diváky. Ale ono je to ještě ke všemu i stále svižná a skvěle propracovaná komedie, kde není nouze o invenci a originální pointy. Na začátku ještě před titulky dokumentární vstup z televizních zpráv o pápežských oslavách Svatého roku 1975, na to se pak postupně rozvíjí absurdní příběh o úteku z vězení a nečakaném střetu dvou zcela odlišných gangů (skupina teroristů a dva utečenci z vězenci) v jedném letadlu, na konci máte spolu s hlavními hrdinmi pocit, že ta boží vůle v tom "svatém roku" opravdu zafungovala a to hned několikrát. Každopádně jsem rád, že zafungovala, protože v tomto filmu sice s vážným kriminálním tématem, ale v odlehčené náladě, jsem si optimistický konec snad od samého začátku přál. Film splnil svůj záměr dokonale, pobavil, ale zároveň mne též nečekaně přivedl k zamýšlení nad ukázkou jakési nespravedlnosti, jakožto si "věčný vězeň" z drobných zločinů mohl pozitívně vykoupiť svou minulost a vykonat významný dobrý skutek pouze díky dalším a daleko odvážnějším zločinům. ---------- ,,Ať mi Bůh i kamarád odpustí. Pán Bůh určitě, ale ten kamarád...!" :-) 90% ()

classic

In nomine Patris et Filii et Spiritus sancti. Amen. • Úplne posledný titul: Jeana Gabina, teraz teda iba snáď naprosto úprimne i podotknem: „Skrátka; myslel som si, že sa totižto bude niesť v celkom opačnom duchu, i keď zase na druhej strane zrovna povedzme, že akýsi »kriminálny podtón«, ostal znovu zachovaným, alebo by som dokonca danú situáciu ešte podtrhol i v tom zmysle, že Giraultov počin neustále «klamal telom», pretože úvodná línia udalostí mala jasne nastavenú hlavnú myšlienku, ktorú sa následne podarilo i [zdarne] [z]realizovať, pričom práve odvtedy som sa naladil na vskutku rozdielny vývoj prichádzajúcich situácií, čo sa akosi napokon vôbec ale nepotvrdilo, kedy podľa mňa scenáristi odviedli poriadny kus poctivej roboty, nakoľko ma dokázali naozaj úspešne zmiasť • A zároveň možno to je i hlavný kameň úrazu, za ktorý paradoxne môže jedine iba scenár! • Ústrední protagonisti, v tomto prípade dvaja recidivisti: Max Lambert v podaní Jeanom Gabinom a Pierre Bizet v podaní Jeanom-Claudeom Brialym; sprvoti nielenže pomerne dosť podivuhodným spôsobom ubzikli z centrálnej väznice v Melune, ale súčasne sa k tomu i neskoršie prezliekli za akýchsi »cirkevných hodnostárov«, čo už u mňa mimochodom; začínalo pomaličky, ale isto, vzbudzovať určité rozpaky, no budiž, malo to svoju opodstatnenú logiku, vďaka ktorej potom pôsobili celkovo nenápadne, alias [i-n-k-o-g-n-i-t-o]. • Tentoraz mi najviac prekážal len samotný spôsob ich úteku, ktorý na mňa zapôsobil príliš nevierohodne [automaticky kvôli tomu strhnem jednu *], za to ale ďalší postup prechodu z miesta A na miesto B [respektíve ešte aj niečo medzi tým], bol už rozhodne oveľa viacej zaujímavejším, i keď sa postupne taktiež stával i stereotypnejším v rámci celku, čo rovnako zrejme prežívali i »vedľajšie postavy«, začínajúce pociťovať určitú únavu. • Jednoducho povedané: ústredné charaktery potrebovali prekonať danú vzdialenosť medzi týmito dvomi ["tromi"] bodmi, keď ako naschvál sa im začali hádzať polená pod kolená. • Nie, nesúhlasím so všetkými danými postupmi tak, ako mi boli zaradom [od]prezentované, s ktorými sa nedokážem plne stotožniť! • To čo malo vyzerať akože interesantne, tak to začínalo čoraz viac strácať [dejovú] energiu, stručne ozrejmené v tom význame, že dianie sa zaseklo [na]mieste. • I napriek tomu sa tento úctyhodný: m o n s t r é   s a c r é, v žiadnom prípade nemusel vonkoncom za nič hanbiť, veď predsa svojou priamou účasťou P R I S P E L do neúrekom kinematografických zárezov, aké si budem navždy pamätať. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 12.2.1983, réžia českého znenia (ÚPF 1979) = K.M. WALLÓ - K tomuto filmu mám obzvlášť sentimentálny vzťah. Bol to totiž prvý film s GABINOM, ktorý som sledoval s mojím dedkom. A nebolo by na tom nič zvláštne, ale môj dedko vzal na milosť len veľmi málo snímok. A ešte niečo, a to vravím bez srandy. Môj dedko vyzeral úplne ako Gabin a "oplýval" navonok podobne nevrlou povahou. Ale hlboko vo vnútri bol ČLOVEK. Tak mi nenadávajte za tieto výlevy, ale toto som si musel napísať. No a ešte ďakujem LEVNÝM KNIHÁM za dokonalé DVD. Aj s pôvodným kinodabingom. Amen. (2.9.2009) ()

borsalino

Myslím, že pojem komedie není pro tento film úplně výstižný, neboť nejde o zábavu v nyní používaném měřítku, pochopitelně chybí takový ten prvoplánovitý mastný humor, který za poslední léta plní obrazovky, což je jedině dobře. Jde spíše o paradoxní příběh vězňů, kteří se na Svatý rok rozhodnou, že využijí tlačenice a utečou. Letadlo však unesou teroristé a plány se začnou ztrácet. Konec je pak opravdu bizarní... Perfektní je opět Jean Gabin. ()

aniiicka

Příjemný komediální film s dvěma vždy výbornými francouzskými herci. Je trochu smutné, že se jedná o poslední film nezpomenutelného Jeana Gabina. ''Jsme v prdeli monsignore'' si ale určitě budu pamatovat dlouho. :) ()

hendrich6

Parádní film se skvělým Jeanem Gabinem.Nepůsubilo to na mě úplně jako čistá komedie,spíše jako dramatická krimikomedie,ale nic to neubírá na kráse filmu.Už jsem si říkal,že bude geniální konec,když bude mít milion od únosců,ale konec byl popravdě ještě lepší.A poslední věta Já už přispěl je završením výborného úsměvného filmu.Pro mě je to pěkných 85 % ()

Lacike

Prijemna komedia. Na môj vkus je to prilis oldschool, ale som rad, ze som to videl pretoze som sa parkrat dobre zasmial. Fanusikovia tychto starych komedii si pravdepodobne pridaju jednu hviezdicku naviac. ()

argenson

Nahlíženo dnešníma očima, nic extra to není, i když pár pěkných momentů se najde. Ale nutno přiznat, že málokterému velkému herci se podařilo uzavřít filmovou kariéru takto důstojně jako Jeanu Gabinovi. Jeho poslední věta ve filmu: "Dej mi pokoj, já už jsem přispěl," dostává symbolicky více významů. ()

Terva

Nemá to to správné vězeňské napětí. Je to sice dané, jako komedie, ale nepůsobí to tak. Vlastně chvilkama je to i nudné. Gabim a Brialy nemají to správné jiskření mezi sebou. ()

Pink.Panther

Film svým poklidným tempem představuje decentně dávkovaný, kultivovaný humor staré školy, perfektně souznící s Gabinovým hereckým naturelem. S lety zraje jak vínovice - jedná se o v tomto roce právě 40 - letý pravý francouzský koňak té nejlepší značky pro gurmety. Konečné rozloučení, úspornými prostředky, přesto nebo právě proto ve velkém stylu. Po Gabinovsku ! ()

Blofeld

Brilantní dialogy, Jean Gabin, božská Danielle Darrieux, a ty hlášky... "Odpusťte, velebný pane, asi jsem se nechala unést." ()

Padme_Anakin

Kouzelná věcička, která mě pohladila na duši.. Vše mi tu ladilo a dohromady nádherně pasovalo, parádní scénář se skvělým zakončením, Jean Gabin a Jean-Claude Brialy báječní a vůbec celkově se jedná o zdařilou kriminální komedii, vtipnou, milou, ve svižném tempu odsýpající, s příjemným hudebním podmazem.. U mě spokojenost a úsměv na rtu.. ()

Una111

Něco je špatně - fandím kriminálníkovi! Ale protože to je Jean Gabin, moje stará láska, láska, která nerezaví, tak mně snad bude odpuštěno! Dokonale zahrané, dokonale zrežírované, a ten konec! To Gabinovo nonšalantní "Já už jsem přispěl..." ()