Ambrose je starý veterán z Vietnamu, ktorý pred pár rokmi prišiel o zrak. Nakoľko potrebuje občasný dohľad, jeho syn William ho presťahuje do uzavretej štvrte pre seniorov. Hneď v prvú noc po nasťahovaní do nového domu je "svedkom" brutálnej vraždy svojej susedy i milovaného psa, bez ktorého neurobil ani krok. Od miestnych ľudí a polície sa následne dozvedá, že jedenkrát do mesiaca prichádza za nevysvetliteľných okolností o život nejeden dôchodca. Nakoľko je Ambrose bývalým vojakom, rozhodne sa, že danej záhade príde na koreň. V stávke je totiž jeho vlastný život. (*CARNIFEX*)

eraserhead666

Hlavní hrdina ač bez zraku, tak s obrovskýma koulema. Každým coulem sympaťák, kterému věříte všechno, co ve filmu dělá. Konečně zase po nějaké době výborně ztvárnění vlkodlaci, jejich podoba mě nadchla. ()

Karamanlis

Prvý sólový film, ktorý šikovný argentínsky režisér A. G. Bogliano natočil v americkej produkcii a opäť bez účasti svojho súpútnika, staršieho brata Ramira. Bogliano opäť nesklamal, ono do werewolf horroru sa nepustí hocikto - je to svojský subžáner, v ktorom môže filmár veľmi ľahko pohorieť, no on sa s tým popasoval skvele a potvrdil svoju remeselnú zručnosť. Podobne ako mnoho iných užívateľov csfd mám určité výhrady k maskám - trochu mi pripomínali tie z The Howling, hoci tam boli "veľkouchí" vlkodlaci predsa len desivejší než tí z Late Phases, ktorí miestami pôsobili až humorne. Fakt neviem posúdiť či v tom bol alebo nebol zámer tvorcov a istý pokus o odľahčenie, koniec koncom ak je niekto stará, vyšklebená držka v ľudskej podobe, prečo by mal vyzerať inak po premene na vlkodlaka? ()

luka4615

Povedený horor se sympatickým hlavním hrdinou, ve kterém dobrý dojem kazí pouze laciné kostýmy příšer, které jsou všechno možné jen ne děsivé. ()

Morholt

Kdybych se pořádně podíval na režisérovo jméno, nejspíš bych do toho nešel, ale neudělal jsem to a nedopadlo to zase tak špatně. Bavil mě zejména hlavní hrdina, nerudný válečný veterán stižený slepotou, který s vyvinutým čichem a mini rýčem odhalí přítomnost vlkodlaka a bez jakýchkoliv pochybností se na něj připraví. Ty přípravy a postoj nesnášenlivého dědka, to mě bavilo. Když pak přišlo na konečné účtování, tak jsem se musel smát. Vlkodlaci vypadají jak yetti křížený s gremlinem a jestli se zprvu zdálo, že Bogliano měl tentokrát k dispozici lepší rozpočet, tak masky to přinejmenším zpochybnily, ale zase tolik mi to celkový dojem nezkazilo. Dobrých vlkodlačích hororů je jako šafránu a tenhle k nim, s menšími výhradami, určitě patří. 60% ()

Astaroth12

Bogliano vždy točil i točí nanajvýš priemerne filmy, keď nie podpriemerne. A tento patrí do tých priemerných vlkodlačích filmov. Je tu slepí veterán a dej sa točí hlavne okolo neho a susedsko rodinných sporov. Takže je zaplnený s nudnou vatou, ktorá sa stratí až pri konci. Tam sa to troška oživí smečkov vlkolakov a jedným akčným hrdinom. Masky vlkodlakov boli trocha vtipné, aspoň, že tam prebehla i premena na vlkodlaka, ta to trocha oživila. ()

maddy

Horory s vlkolakmi sa v dnešnej dobe už rodia len sporadicky a aj keď k nejakému dôjde, tak je najlepšie sa mu oblúkom vyhnúť ako napríklad tohtoročný odpadový snímok Wolves, preto ma celkom teší fakt, že Late Phases vyslovene ničím nerobí vlkolačiemu sub-žánru hanbu, avšak skákať pri ňom nadšením taktiež nebudem. Dôvod je hlavne ten, že sa v toho vo filme deje veľmi málo, čo už dáva tušiť samotný dej, v ktorom ide o súboj slepého starca s vlkolakmi. V tom sa toho veľa vymyslieť nedá a Adrián Garcia Bogliano na režisérskej stoličke toho ani veľa nevymyslel. Natočil síce neurážajúci, ale ničím zaujímavý horor. Ehm, horor, ono sa toho v Late Phases totiž ani veľa hororového nedeje. Po krátkych povinných úvodných jatkách je prvá hodina skôr regulárna dráma, kde ten najdramatickejší moment predstavuje usmrtenie psa a následne dlhé minúty prebiehajú debaty s farárom, riešenie rodinných problémov so synom a pod. Drámy mám síce rád, pokiaľ sú to drámy kvalitné, avšak Late Phases prvých 60 minút nemá veľmi čo ponúknuť. Nie je to vyslovene zlé, len dosť o ničom. Následné záverečná vybíjaná s vlkolakmi pôsobí síce príjemne oldschool a obsahuje aj pár efektných scén (surovo natočená transformácia človeka na vlkolaka), ale dosť zarazia pomerne lacné masky vlkolakov. Vo výsledku tak síce nie vyslovene zlý, ale úplne zbytočný prírastok k vlkolačím hororom. V dnešnej dobe nemá zmysel niečo podobné točiť, nakoľko vlkolačia téma sa vyčerpala už v 80. rokoch a nedávno ju dokonala séria Twilight, takže dnes sa už podobný horor ani nedá brať veľmi vážne. CELKOVO: 2* (4/10) ()

kaylin

„Late Phases“ je filmem, který vás neoslní nějakým novým přístupem k vlkodlačímu subžánru, neoslní vás ani promyšleností zápletky, ale je to velmi dobře natočené řemeslo, které má povedené postavy a také triky, kdy se opět někdo pokusil o to, aby vlkodlak vypadal na obrazovce dobře. Tohle uznávám a pro tohle se mi snímek „Late Phases“ zamlouval a určitě mu dávám nadprůměr. ()

AlistairMir

Celkem příjemná chlupatina, která nenudí ani když se vlkodlak hodinu neobjeví, což příjemně překvapilo. Masky jsou naprosto v pohodě a závěrečná čtvrthodinka je obvzlášť povedená. Tunu nelogičností netřeba rozmazávat tohle není film o kvantové fyzice. K lepšímu hodnocení mi chybělo přece jen trochu více napětí, navíc uhodnout kdo je vlkodlak je celkem jednoduché, takže člověka film nemá moc čím překvapit. Hlavní hrdina byl správnej drsňák a svého psa pomstil více než dost. Bogliana jsem dodnes celkem přehlížel (když pominu Abecedu smrti na které se podílel) tak asi nastává čas abych se jeho tvorbě začal věnovat. Silnější tři hvězdy a pro milovníky chlupatin povinnost. ()

Rodriguez odpad!

Šílenost u které jsem si okusoval nehty a vytrhával vlasy. Néééé strachy, ale tou šílenou nudou! A ten konec mě rozesmál. Takže kdo má pořádné koule a nervy, tak hurá na film. Jinak je to absolutní zbytečnost a stačí zkouknout trailer. 0% ()

dubinak

Traileru bych dala klidně tři a půl, ale filmu bych nemohla dát ani ty dvě. Vlastně si nevzpomínám, který jiný film měl tak neskutečně nic neříkající scénář, absolutně prázdná místa, zbytečné dialogy, divnou pointu a otřesné masky. S Boglianem to jde od desíti k pěti. Sice se mu možná zvětšily rozpočty, ale kvalita klesá. Na to, že Ahí Va el Diablo točil asi za kapesné, mělo to alespoň znepokojivý děj a vcelku dobré vyústění. Late Phases je celkově otřes a hodně hloubám, co můžu pochválit. Vrtá mi hlavou i to, proč musel být hlavní hrdina slepý. Co stojí za zmínku a asi i za tu jedinou hvězdu je scéna s přeměnou, nic jiného si opravdu nevybavím. ()

Mr.Ripley

Neprávem podhodnocená poctivá žánrovka, která si na nic nehraje. Příběhově servíruje divákovi jednu pochutinu za druhou a fanoušci znalí žánru si musejí uchcávat blahem nad klasickým ztvárněním lykantropů (o pravidla ctící mytologii nemluvě). Hlavní postava s ksichtem připomínajícím Miroslava Krobota si umím představit obsazenou Clintem (naprosto totožná herecká mimika). Bogliano se mi tímto počinem zapisuje do hledáčku a příště očekávám další lahodnou výpravu do dob oldchool hororů! ()

Pump

Tento film mile překvapil. Atmosféra a skvělá hudba film nesou výš než scénář a triky. Příběh je velmi solidní a pro mě zajímavý. Nick Damici skvělý. Jeho charizma neskutečné a hlášky skoro legendární :-). Musím vřele doporučit právě kvůli Nickovu herectví a hláškám. Skvělý komentář Gilmour93! ()

zolo23

Tak teda ok, nie je vlkodlak ako vlkodlak. Ten s A. Hopkinsnom a B.Del Torom sa mi nepáčil, veľké očakávanie=trpké sklamanie. Mám radšej menší rozpočet (Wer) a originálnejší príbeh. Late Phases je presne tým čo chcem od "vlkodlačieho" filmu. Pomalé tempo, iný príbeh resp. zasadenie deja do reálneho života a hlavne originálnejšiu masku samotného vlkodlaka. Tie typické "psie" ma už vôbec nebavia. Nick Damici je v poslednej dobe borec (tohto chlapíka mám čoraz radšej) a úlohu zahral takpovediac "poslepu" takže u mňa celkovo spokojnosť. 6/10 ()

herr_carter

Slepý dědek, protivný jak prdel je bohužel ještě výhrou ve srovnání s "vlkodlaky", kteří jako by si odskočili z nedokončeného natáčení filmu Gremlins 4: Zbytečný zrůdy za 200 dolarů. Celkem jsem to i těm chlupatým srandistům přál, aby si dědka podali, ale bohužel. A je mi to vlastně úplně jedno...................moje hodnocení = 1 z 10. ()

coscarelli

V poslednej dobe lepsia stranka vlkodlacieho zanru, i ked tuto chlpac/i idu bokom. Dolezity je slepy Nick a jeho vztah k okoliu a rodine. Atmosfericky sa drzi nad urovnou (klud a ticho v senior-komunite) napriek veselemu filtru. Polakal ma , neuspal a pekne pohladil. Chlpami ovesaní old school borci od Kurtzmana vyzerali v poho, z istych uhlov, bohuzial komicky. Rejza to este prelial kecupom, vyborne stylizovanou transformaciou a paradnou klavirnou sonatou. Som vdacny aj za toto, potrat casu to urcite nebol ,ale nad solidne tri nejdem, verim ,ze sa blysne na "o cosi lepsie" vytie na mesiac. ()

Corpsegrinder

Malej film za málo peněz. Slepej veterán se odstěhuje do důchodový komunity a hned první noc mu sousedku a skoro i jeho zmasakruje vlkodlak, načež se celej měsíc do dalšího úplňku připravuje na další konfrontaci, která ovšem neni jen s jednim ale hned s pěti kouskama. Ačkoliv jsou veškerý efekty ručně udělaný tak narozdíl od povedenýho gore se nevydařily masky vlkodlaků který vypadaj uplně přesně jako lidi v chlupatejch kostýmech, což taky jsou, a o to víc to působí směšně, stejně jako závěrečná bitka kde to slepec rasí v domečku jak Kevin ze Sám doma i když se mu podaří i postřelit sám sebe :)) ()

Gray Wolfman

Že to bude oldschoolové béčko jsem čekal, ale že to bude až takovej oldschool na charaktery, tak až tahle jsem to nečekal. Asi nejmladší postava ve filmu je snad jen jeho syn, snacha a strážník domova důchodců, takže jediná osoba, která se může v tomto filmu do někoho zakoukat, je tak akorát moje babička. Ale jinak neurazí, solidně to buduje atmosféru a přeměna taky moc pěkná, jen výsledek přeměny mi přišel jak z čivavy. Takže nabrušte starej, zrezlej rejč, nasaďte naslouchátko a hurááá na tuto, doslova retro vlkodlačinu! ()

lucijelucije

Hahaha..,měla bych spíš odůvodnit proč tu jednu hvězdu a ne odpad. Za odvahu. Špatná režie, špatní herci, hrozné dialogy a hrozní vlkodlaci, prostě všechno špatně. ()

peetriss

V předigitalizované době je Late Phases sympatickým osvěžením a připomínkou staré dobré ruční prácce. Býti laskominou hrající na nostalgickou strunu hororových fajnšmekrů je právě hlavní ambicí tohoto díla, úmyslně se distancujícího od současného mainstreamu, byť sekundárně je rozehráváno i jakési osobní drama. Dalším plusem je přítomnost příjemného nadhledu za použití zdravého minimalismu, včetně herectví hlavního představitele Damiciho (zjevem i projevem tak trochu připomínajícího Krobota). Mezi negativa řadím kulhající scénář a občas nulové tempo upadající až na hranu ospalosti. Přesto bych Late Phases nijak nezatracoval, protože své diváky si jistě najde, byť nikoli v masovém měřítku. ()

Magika82

Inu, inu...nápad dobrý, scénář není špatný, herecké výkony nejsou na Oscara, ale ani na Zlatou malinu. Zde bych až do tohoto bodu byla ochotná dát 60%. Ovšem masky "prtkodlaků" - jak jsem si je přejmenovala - mi zoufale připomenuly masky z filmu Psí vojáci. Vlkodlak alá psí rasa Husky, která je naražená na hlavách herců neherců... Nebudu to protahovat. Zlatí vlkodlaci z Underworldu. Masky srazily hodnocení na 30%. Tedy dvě hvězdy a bez debat. ()