Když už si Arthur Bishop myslel, že nechal svou vražednou minulost daleko za sebou, unesl jeho nejobávanější nepřítel jeho životní lásku. Nyní je nucen cestovat po celém světě, aby spáchal tři naprosto nemožné atentáty a udělal to, co umí nejlépe: spáchat je tak, aby vypadaly jako nehody. (Freeman Ent.)

mala_kea

Aspirant na Zlatou Malinu. Úděsný scénář a klišé zápletka jak z počítačové střílečky. Trailerové navnazení na hitmanovskou eliminaci se finálně rozmělnilo do debilního konceptu - zabíjení je druh nenáročného sportu, všechno dokonale funguje, nepřátelé jsou idioti, zloduši v přísně střežených a nedobytných objektech po celém světě během pár hodin dobyti a to vše jen kvůli hodinkám po tátovi. Tedy standardní akční film. Jenže... Jenže v hlavní roli je někdo, kdo každý film, kam ho dosadí povýší. A tak buď mohu přetočit jen na akční scény jako na cigánské DVD párty a konstatovat, že to byl bomba akční film a nebo to zkouknout celé a přitom stihnout vyžehlit košili, vyčistit hlaveň, oholit hlavu i očistit rukavice od nečistot ()

Torpid

Film prodává v trailerech dobře natočená originální scéna s bazénem na mrakodrapu. Ta trvá 2 minuty. Zbytek tvoří 30 minut naprosto amaterského intra s Jessicou Albou - asi nejslavnějším hereckým superpolenem současnosti, kde kategorii odpadu atakuje především režie a scénář, sekunduje nezvládnutá kamera a střih. Dohromady tedy první třetina filmu způsobuje divákovi silné utrpení s mnoha WTF momenty. Zbylých 60 minut je rutinní a průměrnou Stathamovskou akcí. Zvláštní pozornost zaslouží můj oblíbenec Tommy Lee Jones, který po vzoru Bruce Willise pokračuje ve výprodeji svého jména. Ve filmu se objeví max . na pět minut a samozřejmě má velkou fotku na obalu. Jeho image o 30 let mladšího hošíka s dvěma náušnicemi a bradkou je asi tou nejtrapnější podobou, v jaké jsem ho doposud viděl. A protože ho mám dost rád, tak tohle doopravdy dost bolelo. Celkový dojem - velké fujtajbl zklamání. ()

radaza

Někteří nadšenci tady mluví o kverulantech a já se k těm kverulantům přidám. Co očekávám od akčního filmu? Svižný děj, sem tam nějakou hlášku, zajímavé akční scény a nějakou pěknou ženu (y). Ale to je vše!!! Nejsem zvědavý na nějaké budovatelské řeči o sirotcích, záchraně světa a pod. Hlavní hrdina -nájemný vrah- je najednou sentimentální králíček, který má předvídavost osazenstva Prognostického ústavu. Trpělivě čeká na místě, o kterém ví, že je nepříteli známé, až nepřítel přijede, zajme jeho, jeho milenku a tak scénáristovi umožní "logické" pokračování děje. A to jen jedna z mnoha blbostí tohoto scénáře. Jednička Mechanika měla také kromě celkem slušného děje atmosféru....ta ovšem dvojce putující po obskurních destinacích chybí. Doufám, že se nedočkáme trojky, ta by se zřejmě přesunula do Moldávie nebo Zimbabwe. Úspěch jedničky zřejmě přilákal také další známé tváře, ale T.L.Jonesovi se opravdu upřímně divím. Budu doufat, že další Stathamův film bude opět z těch lepších. ()

rukay

Co už jedou ku spokojenosti všech unyle chcíplo, to by snad mělo být trestné exhumovat. Novým zástupcem takového neduživého nesmyslu je pro mne i druhý díl Mechanika, který se snaží ze zmírajícího žánru akčních sólovek sedmdesátkového střihu vydojit poslední zbytky divácké přízně. To že nějaký takový nekonzumovatelný vývar vůbec vnikl, považuji za neuvážlivý hazard s životy široké veřejnosti. To že se film navíc titulem hlásí ke svému nanejvýše průměrnému předchůdci (3***), bych pak nazval rovnou čirou idiocií. Špatně je tu vlastně úplně všechno. Kamera je nenápaditá rutina, akce přímo exemplárním příkladem pásového produktu, a o příběhu škoda mluvit docela. Ze zápletky, kterak se v bývalém nájemném vrahovy vzedme soucit s africkými sirotky a ženou v nesnázích, by blil i kůň. Jediné štěstí budiž to, že divák pozná pravou povahu tohohle dílka už někde v páté minutě, kdy se hlavní hrdina zachrání skokem z lanovky na příhodně letící rogalo. Sice je to pořád zahřívačka proti scéně, kde se kryje před palbou z útočných pušek za nafukovací člun, ale obrázek si uděláte. Že se na takovouhle břečku nechá ukecat Jessica Alba a Jason Statham, by se ještě dalo pochopit, ale co tam sakra dělá můj oblíbený Tommy Lee Jones - navíc ještě oblečený jako bulharský pasák - to mi hlávka nebere. Po shlédnutí tohohle braku bych doporučil scénáristům si všechny aktéry zavázat nějakou hodně tučnou smlouvou, aby se z případného dalšího dílu nechtěli vyvléknout třeba sebevraždou. 1* dávám fakt jen z milosti. Pokud mi tohle ještě někdy zkříží cestu, dost pravděpodobně to na ten Odpad! povýším! ()

Kingjiri

Po úvodních rozpacích nakonec stravitelný akční béčko, kterýmu jeho lobotomičtější příběh, nezajímavýho záporáka (proč ho nehrál Tommy Lee Jones?) a místama slabší efekty prominu právě díky dostatku koukatelný akce. Slabší než jednička, ale stále obstojná Stathamovka na jednu projekci, dvě silnější hvězdy. ()

DAPDO

Jedním slovem strašný. Filmy se Stathamem jsem měl dřív rád, ale od jisté doby jde ta kvalita tak strašně dolů, až mám strach, že za další rok dosáhnou úplnýho dna. Nic novýho, žádnej nápad, všechno na jedno brdo - neohroženej borec zachraňuje něco, pořád dokola. Za mrdatelnou Jessicu bych dal možná i dvě hvězdy, ale kozy ukázal jenom Jason. Tenhle film mohl pozvednout jedinej pořádnej herec v obsazení, T.Lee Jones, ale dostal tak málo prostoru, že škoda mluvit. Takže zase můžem sledovat, jak Bishop zachraňuje svou (podle popisu k filmu) životní lásku, kterou jednou píchal a znal ji dva dny. Akční scény dobrý, místy jsem měl pocit, že koukám na Ramba...Tolik nelogičnosti, nesmyslů a náhod v jednom filmu už jsem dlouho neviděl. A kulervoucí konec tomu nasadil korunu. Bishope, žij se svou životní láskou do smrti v klidu a ať tě ani nenapadne zabíjet v třetím pokračování další maníky ! ()

darkreider

Mechanika nie a nie nechať na pokoji a tak máme zase raz naservírovanú špičkovú akciu, ale obalenú do tak retardovaného deja, že to svet nevidel. A síce ma tá lobotomická omáčka miestami skutočne urážala (dej nie je Béčková zlátanina, to je fakt totálny nonsence), tá akcia je tak dobrá, že keci ignorujem a vnímam film ako sadu akčných kraťasov. A takto to u mňa zafungovalo dobre. Ďalšia ukážka, že Statham by bol dokonalý Hitman, snáď sa ho dožijeme. ()

Stíba

Typická popcornová guilty pleasure se Stathemovou one-man show. Tisíce kulek, stovky mrtvol, desítky výbuchů a honba za záchranou své milované. ()

dalziel

Aspoň boli všetci tak pekne opálení 😎 Inak Jason už tak minimálne hrá že pôsobí ako animácia z Monthy Pytóna.... ()

Jakubik

Pokračování průměrňáku které překvapivě není horší než jednička. Asi bych to viděl na stejno. Přidala se samozřejmě „milostná“ zápletka která mi tam tak úplně nesedla ale jinak v poho… ()

Torgal

Jednotka tiež nebola žiadna sláva a dvojka ide v rovnakej línii. U takéhoto filmu človek nemá prehnané očakávania na logiku deja, no aj stupidita musí mať svoje hranice, ktoré tento film prekračuje. Ak by bol dostatočne zábavný, dalo by sa cez to preniesť, no z viacerých likvidácii ma skutočne bavila len akcia s bazénom. Z iných generických Stathamoviek táto vytŕča aspoň obsadením, i keď akčné scény sú kolísavej kvality. 5-/10 ()

bearmeedek

Výsledek lepší než očekávání. Klasický akčňák ve stylu starších filmů. Proloženo několika exotickými lokacemi a dojem na velkém plátně hned zvyšuje zážitek. A samotný Statham? Ten byl k sežrání. Namakaná postava, nezastavitelná akce (mimo jedné pauzičky s Jess v posteli) a přes počáteční nechutˇ i kurevská chuť zabíjet. Jeden debil, který tu předpovídá Stathamovi brzkou vizáž Seagala, by se měl asi prvně podívat na sebe do zrcadla, než něco takového o druhém vypustí z huby. Protože odhalený Jason ukazuje soubor svalstva, které si asi v Peňáku nekoupil. Jako kamarádku mu přidělili nádhernou Albu, která ukazuje, že má pořád postavu laně a na její ksichtík se dá dívat, i kdyby byla půl filmu posazená někde v koutě. Jinak Mechanik dostal velice slušné pokračování a Statham zde převádí koncert. Nikoliv herecký, ale akční: plní mise, které jsou nemožné a mlátí a likviduje ... Jeden návštěvník kina prohlásil, že to byla pohádka. No a co? Dobré pohádky mám rád a pro život jsou potřeba. Za čtyřmi hvězdami si stojím a pátá je nejen z dobrého dojmu, ale i z důvodu některých velmi nízkých hodnocení od lidí, kteří se mají raději dívat na podvečerní seriály v TV. A jsem rád, že mým kliknutím se zvednulo hodnocení o jedno procento. ()

FoxMulder odpad!

Natáčecí rozpočet zhruba 40 miliónů dolarů?! Seagal by to zvládl za dvacetinu při srovnatelné “kvalitě“. Jedinou změnou by byly natáčecí lokace. Austrálii by nahradilo Rumunsko a s Thajskem by mu pomohli kámoši z Azerbajdžánu. ()

DarthFailord

Průměrný Stanham v podprůměrné roli v ještě podprůměrnějším filmu. Je to takových pár epizodek které vždy stejně začnou a stejně zkončí. Ani většina bitek nemá ten šmrnc. Až na pár světlých momentů a Jessicu Albu to opravdu za moc nestojí. Představa, že bych na tom byl v kině mě děsí jako koprová omáčka. Tommy Lee Jones vypadal jako by si šlehl a hrál v Tokyo hotel...otřesný...HAMBA MU! Co cením tam štěk Michelle Yeoh. 30% ()

Tamten

Vypatlaný děj u akčních filmů mě většinou nevadí. Ale tohle už přesáhlo hranice únosnosti, tady to už není běžné WTF. Navíc se mě u tohohle filmu ještě nějak více připomněla nelogičnost hodnocení přístupnosti filmu v Americe. Aby byl film přístupný, tak při erotické scéně už herci neodkládají ani kalhoty. Vždyť co může mládež více morálně poškodit než pohled na obnažené nohy na posteli. To, že se zbytek filmu střílí, hází granáty a kupí se hory mrtvých, to je naprosto v pořádku a morálně bez problémů, to mládež nijak neovlivní. ()

E lan

Hodně velké zklamání z tohoto béčkového "bulharského" akčního bijáku plného špatných hereckých výkonů, nulového děje, tragického scénáře a nesympatických hlavních postav, které k sobě prostě nepatří. Když se k tomu přidá ještě katastrofální dabing, je o tragédii postaráno. Přesto pár akčních scén je dobrých a akčních filmů je jako šafránu... ()

waska

Typicky Stathamovské. Hodně akce, méně kvality. Nicméně Tommy Lee Jones tomu dává nadhled a Jessica Alba krásu. ()