Space Jam: Nový začátek

• USA Space Jam: A New Legacy (více)

Vítejte ve Space Jamu! Šampión NBA a globální ikona LeBron James se vydává na epické dobrodružství po boku slavného Bugs Bunnyho v celovečerním filmu Space Jam: Nový začátek od režiséra Malcolma D. Lee a inovativního filmového týmu Ryana Cooglera a Mavericka Cartera. Tato transformační cesta je maniakální mashup dvou světů, který odhaluje, jak daleko se někteří rodiče dostanou, aby našli své děti. Když jsou LeBron a jeho syn Dom uvězněni v digitálním prostoru, musí je LeBron dostat domů, do bezpečí tím, že povede celou bandu notoricky nedisciplinovaných Looney Tunes k vítězství nad digitalizovanými šampiony. Jsou to Tunes versus Goons v největší výzvě jeho života, která předefinuje LeBronovo pouto se svým synem a osvětlí sílu být sám sebou. Ready-to-action Tunes zničí konvenci, nabijí jejich jedinečný talent a překvapí i „krále“ Jamese hraním hry po svém. (Vertical Entertainment)

Oralfabet odpad!

Wow, Warner Brothers vlastní spoustu úžasných filmů a postav! Vždycky, když jsem poznal nějakou postavu z jiného filmu, ukázal jsem na obrazovku a zakřičel její jméno! Konečně film, který svedl dohromady Night Kinga, násilníky z Mechanického Pomeranče, Mr. Freeze a Looney Tunes! Už bylo na čase! ()

Marys

Tento film už nie je orientovaný na mňa, ako na diváka. Nechcel by som povedať, že nesiaha pôvodnému Space Jam-u ani po päty, lebo som tieto dva filmy, ktoré od seba delí 25 rokov vnímal úplne inak keď som bol mladý fagan a teraz. Vtedy to bolo niečo svieže, stále to chodilo v telke, zbierali sa k tomu nálepky, merch, hláškovalo sa to v škole... nový film už s tým ale spojiť neviem. Neviem ani odhadnúť, či si našiel v tejto dobe adekvátneho diváka. Doba sa skrátka zmenila. Nový Space Jam nebol vyslovene zlý, no v porovnaní so starým ma už nezaujal. Ale narážka s Michaelom B. Jordanom sa tam pýtala, aj objavila - za ňu palec hore. ()

Jugamaru

Jedničku mám rád, hraje tam sympatický Michael Jordan a jako celek to příjemně funguje. Tuhle sračku nebudu brát jako součást Space Jamu ani jako regulérní dvojku. Už od začátku je jasné, že Le Bron prostě na to nemá a vůbec neumí hrát. Jeho postava je k ničemu jako tenhle film. Nejhorší celé na tom je, že to je celé jen o něm a o jeho nezajímavé rodině se stupidním klukem. Postavičky Looney Tunes jsou tentokrát na vedlejší koleji. Lola Bunny už není ta Lola z jedničky, ale je to nějaká silná postava která ztratila, svoje vnady a je dabovaná Zendayou která se jí vůbec nehodí a nedává smysl, že je dabovaná herečkou tmavší pleti. Když si dovolí běloši dabovat černou postavu tak už je zle, tady to zřejmě nevadí. Pepe "úchylák" je naprosto vystřižený a nemá prostor, protože jeho kontroverze si zaslouží ve filmu jen škrcení a pohlavky protože tak to je dle nemocných tvůrců správně. Nějaké nápady s propojením světů nejsou špatné, ale jsou strašně moc krátké a nevyužité. Doufám že Square Enix nebo Disney zažaluje Warnery za vykrádání světu (jejich vizualizace, a design, vstup) ze hry Kingdom Hearts je to čiré plagiátorství a nic jiného by si tenhle snímek nezasloužil. Tempo je hrozné a většinou se to táhne nezajímavými scénami. O basketbalu a Looney Tunes postavičkách to taky není. Délka je přestřelená, slušelo by tomu klidně jen 90 min a já bych nemusel tolik trpět. Pro děti to taky úplně není, ti co se bojí hadů a pavouku tak pozor, je to občas strašidelné se na to dívat. Moc očekávání jsem neměl, ale takovou nezvládnutou drahou zbytečnost jsem fakt nečekal. Kdyby se jednalo o originální film, který nemá předešlý díl a žádné propojení, 2* by tomu slušely. Tvůrci ale kadí fanouškům jedničky do úst, mění postavy, a změnily celý koncept o čem Space Jam byl a navrch toho všeho si dovolily pozměnit charaktery postav i jejich design. Takhle opravdu ne, a těší mě, že jim to fanoušci dávají sežrat. PS: Pepe Le Pew si tohle opravdu nikdy nezasloužil a ten bait je totální zoufalost a flusnutí lidem do obličeje co mají rádi jedničku. ()

Muel

| Warner Bros. | Nový Space Jam je presne to, čo som od sequelu nechcel. Scenár je doslova otrasný. Neuveriteľne nenápadité, bez akejkoľvek snahy o originalitu. CGI nejak ujde, ale to mi nestačí. 2 body za scénu s Michaelom B. Jordanom, Mad Maxom a Rickom a Mortym. Aj logika zaostávala. Tie "style points" sú asi zlý vtip. A chudák Don Cheadle sa tam vôbec nehodil. Absolútne nudná jazda bez emócie, chabé zo strany Warnerov. Nie, neprosím si. | Hodnotenie: 2/10 | ()

maty39

Prvnímu Space Jamu jsem kdysi dal 4 hvězdičky. Nejsem si jistý, že by jsem toto hodnocení dal, kdyby jsem ho viděl dnes. Pravděpodobně by jsem se dostal na stejné hodnocení jako pokračování. Space Jam předpokládá, že máte rádi Looney Toones postavičky. Pokud ne, pak se od tohoto filmu držte tak daleko jak jen můžete, protože zbytek je neskutečná srajda. Na začátek dostaneme 20 minut expozice, která je příšerná. Pak se ve 20. minutě objeví Bugs Bunny a zábava začne (pro ty co ho mají rádi). Nejprve se začne verbovat a to slouží jako předváděčka Warner Brothers portfolia. Něco je vtipné, něco působí trapně. Ale co, je to jen pár minut. Zbytek filmu je samotný zápas. Ten je místy zábavný. Výsledný film je tak hodina zábavného blbnutí za 80% a hodina omáčky za 20%. Výsledných 50% zvedám na 60% protože třeba podobný Tom a Jerry měly té omáčky podstatně více. Autoři Space Jamu alespoň chápou, že lidé v tomto typu filmu nikoho nezajímají i když mají k dispozici basketbalové hvězdy. Já asi nikdy neviděl celý basketbalový zápas, takže za mě palec nahoru. ()

lardko

Nemá to a nikdy mít nebude na skvělou jedničku s Michaelem Jordanem , ale i tak sem se bavil. Když zapomenete na celou jedničku že vůbec vznikla tak v celku slušně natočený film u kterého se i zasmějete. ()

TomasKotlant

Překvapivě solidní zábava s videoherním nádechem, který krásně obohacuje pro mě jinak trochu nudný svět basketbalu. A animované postavičky jsou včleněny taky pěkně, byť to místy vypadá, že nedostávají maximum využitelného prostoru. ()

BOURQUE

Po 25 rokoch je tu pokračovanie „animovej pecky“ Space Jam. Kto čaká nejaké „nadväzujúce“ pokračovanie, tak ten bude spíš sklamaný. „SJ: ANL“ je totiž ultramoderným hybridom „klasického filmu“ a animovaného filmu. Základná koncepcia príbehu (prísny otec sa snaží presadiť svoje predstavy a zanedbá tie veci, ktoré jeho syna robia skutočne šťastným) je veľmi známa vec a je budovaná klasickým štýlom a hlavne bez akýchkoľvek prekvapení. Charakter postáv a ich vývoj je absolútne predpovedateľný a napriek všetkej snahe len dvojdimenzionálny. LeBron James je skvelý basketbalista (o tom žiadne pochyby), ale jednoducho nemá tú charizmu ako Michael Jordan. Filmu chýba skutočne dobrá vedľajšia postava (Bill Murray z prvého diela bol neskutočne dobrý). Samotný film je príliš moderný s veľkou dávkou PC a zvláštnych efektov, ktorým sa nevyhne ani samotná hra s názvom basketbal. Ja patrím do starej školy a tým pádom mi trochu vadí, že z tohto pohľadu mysleli hlavne len na dnešné časy a modernú dobu. „Vylepšenie“ basketbalovej hry v tej forme, ako to vidíme vo filme, nemusí (a nebude) sedieť každému (v prvom diele to bol oveľa skromnejší a stráviteľnejší). Atmosféru a zábavu zachraňujú chytré umiestnenie postáv Looney Tunes do známych filmov (Mad Max: Fury Road, Matrix, Rick and Morty, Wonder Woman: 1984, atď.) alebo prítomnosť postáv zo známych filmov alebo animákov, ktorých vidíme na hľadisku počas zápasu (je ich požehnane, takže fanúšikovia „Easter Eggs“ si prídu na svoje). Ich „šaškovanie“ na ihrisku nejako udrží film, ktoré bez nich by v podstate rozpadol. Nový Space Jam uctieva prvé dielo len čiastočne, nostalgický faktor funguje len čiastočne (občasné poznámky na minulosť majú aspoň charakter úcty). Každopádne pochopím jak tých, ktorým sa to bude páčiť (pravdepodobne dnešná generácia), aj tých, ktorý naďalej uprednostnia prvé dielo. P.S.: „LeBron James je najväčší basketbalista všetkých čias.“ „O tom sa ešte diskutuje!“ Moja poznámka: „MJ 4ever!“ Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Luk Skywalker

Potřeboval jsem rodinný film a to jsem dostal. Ale pro toho, kdo zná původní Space Jam, tak to vychází hůře, protože: chybí nový nápad či myšlenka. Změnil se basketbalista (+ jeho rodina) a technologie (digitální mrník, přehršel efektů). Na druhou stranu nenudil jsem se a zbytek mého doprovodu také ne. Potěšili odkazy na předchozí Space Jam včetně tehdejších záporáků a univerzum WB filmů, což by se dalo více a lépe využít. ()

CaptainCzech

Na originále s Jordanem jsem vyrostl a tak jsem se těšil co nám ukáže nová generace s LeBronem Jamesem. Výsledek je přeplácaný a poměrně nevkusný polotovar, kde fungují akorát klasické vtípky Looney Tunes a poselství vztahu mezi rodičem a dítětem. Jinak to co mělo být hlavní předností basketbalový zápas o osud hrdinů je troufnu si říct až ubohý. Absolutně z toho nešli emoce, nebylo to zábavný a body za styl? Totální kokosárna. Na to že je originál přes dvacet let starší, tak to má mnohem větší grády, nápady a taky napětí o osud postav. James není špatný, ale charismatem na Jordana nemá (vtípek s M. Jordanem a M.B. Jordanem byl skvělej, to jsem se zasmál, ale zároveň jsem byl zklamán že se opravdu neobjevil). Nejlepší herecký výkony předvedli animovaný postavy, zbytek podprůměr, což je smutný. Zrovna totiž od Dona Cheadla jsem čekal podobný úlet jako Jim Carey v Sonicovi, což se nestalo. Na to že se tu mohl použít celý svět WB je tohle zkrátka málo a dalo se z toho vytěžit mnohonásobně víc. Za mě 2*. ()

Rathalos

Samozrejme to nedosahuje kvalit filmu s Michaelom Jordanom z roku 1996,ale aj napriek tomu som sa dobre bavil,ved pri bande Bugs Bunnyho a spol sa clovek nemoze nudit,aj LeBron James na to,ze nie je herec,tak bol fajn,cize styri hviezdy udelim...:-) ()

Gaia.M

Miluju původní Space Jam, je to jeden z mých nej filmů. Takže jsem byla pevně rozhodnutá, že tomuhle snímku dám šanci a nehodím ho rovnou do odpadu, protože přece miluju ten původní. Ale možná jsem to měla udělat, protože ty dvě hodiny života mi už nikdo nevrátí. Jakože není to úplně průser, ale není to nic, co bych chtěla vidět znova. Nebavilo mě to. Je šílená škoda, že prostě už nedokáží vymyslet nějaký nový bombový film a furt jen točí remaky. Takže fakt sorry, já se snažila, ale tohle ne. Odpad nedám jen kvůli tomu, že ho prostě nedávám, protože někdo si s tím dal práci a nebylo by to fér. ()

helloween93

Bohužel Space Jam s Lebronem nedokázal navázat na úspěch kultovního prvního dílu. Dvojka v podstatě doslova kopíruje děj jedničky, přidává tam postavy z celého světa Warner Bros a oproti jedničce přidává motiv vztah otce a syna. Vizuál je samozřejmě úplně jinde než před 25 lety, ale při sledování máte pocit, že jste to všechno už viděli v prvním díle. LeBron kvůli propagaci nového Space Jamu nejel na olympiádu a přišel tak o zlato. Zatímco jeho film s postavami Looney Tunes v kinech brutálně zklamal a další Space Jam jentak nebude. Tvůrci přitom měli k dispozici obří budget, knihovnu WB a oni natočili úplně identický film jako před 25 lety. Kopírování je navíc tak doslovné, že i průběh zápasu o všechno je natočen úplně stejně. Zklamání roku 2021. 2* ()

Olík

Za mne se už tenhle ušák z králikárny neměl vytahovat. Možná je to tím, že už mi není tolik, jako když se po palubovce proháněl s legendární dvacettrojkou a nebo faktem, že původní Space Jam byl také jenom průměrnou podívanou. Michaela Jordana nahradil LeBron James, Bugs Bunnyho Bugs Bunny, jednoduchou zápletku jednoduchá zápletka a efektní animace efektní animace. V pointě jsme na tom stejném místě, jako v roce 1996, jenom se těch pětadvacet let podepsalo na okolním světě. ()

domirovec

Jedničku jsem neviděl, ale tenhle druhý díl mi vyskočil na stránce pro dospělé, tak jsem ho už rovnou zkouknul.. 3/5 ()

Pichloza

Za mě je to dobrej film, ale na jedničku to prostě nemá. LeBron i když ve filmu to jeho hraní vypadá lépe než z traileru tak to furt není nic skvělého a třeba Jordan byl lepší herec za mě. Nejvíc mu to teda sedělo v kreslené verzi. Bugs a jeho parta jsou opět skvělý a šílení, ale tentokrát mi i přišlo že kromě Bugse a Loly byly ostatní celkem upozaděni což mě vede i ke všem postavám co Warneři vlastní. Jsou dobré jako pomrknutí pro fanoušky, ale jinak jsou naprosto nevyužité. železný obr, King Kong, gang z Mechanického pomeranče, méďa béďa a bubu, záhady S.R.O., Liga spravedlivých a další tam prostě mají jen camea a dělají křoví při zápase. Abych ovšem jen nekritizoval tak musím mega pochválit vizuální stránku filmu, která je perfektní, bugse a stále i zbytek trhlíků, kteří jsou prostě skvělý, super narážky na jiné světy Warnerů Duffy vydávající se za Supermana, Lola přidávající se k amazonkám, Granny jako Trinity a vyvolený, kojot wilda v šíleném maxovi, hudbu a Dona Cheadla, kterej si to neskutečně užívá. Celkově za mě to je prostě kolem 5-6/10. ()

geek.ondra

Je to souboj geniálních crossoverů a božích easter-eggů proti debilní zápletce a toporným hercům. Když vypnete mozek dostanete dobrou popcornovku... což vlastně stačí... promarněného potenciálu tu ale je opravdu hodně 5/10 ()

Vabr

Kravina, která si ani nezaslouží delší komentář. Tom a Jerry fungovalo oproti tomuto paskvilu, a to i přesto, že se jednalo o ptákovinu, že se kočka donekonečna mlátí a nahání s myší. Bylo to totiž tím, že to mělo základní náležitosti správně praštěný komedie a také kvalitní herce, jmenovitě královnu tohoto žánru Chloë Grace Moretz (aspoň ve srovnání s tímto hnusem). Tady se jedná o jasnou sračku bez příběhu, sympatických herců, vtipů, zajímavých situací, zvratů, rozuzlení a pocty k originálu. Looney Tunes nejsou bohužel ani zbla vtipní, spíše mají daleko blíže k trapnosti. Více se k nim vyjadřovat nebudu, to proto, že si to za a) nezaslouží a za b) plošší postavy by z nich ani nebylo možné provést. Z herců páchne kýč a amatéričnost, animace pro malý děcka, který to snad taky nemůže bavit, a příběh debilita, kterou bych rozdělil na dvě poloviny - verbování ,,Dream týmu" a ,,Zápas", z čehož se mi ironicky líbilo více verbování těch trapáků. Myslím si, že by to logicky mělo být naopak, což akorát značí jasnou slabost tohoto ,,snímku". Zápas byla jen nudná protáhlá vata bez kousku napětí. Konec nepřekvapivý a jen odpočítáváte minuty do konce a říkáte si, jaká to byla ztráta času. Vyhodnocení: Hodnocení 47% mi nepřijde absolutně fér ve srovnání s Tomem a Jerrym🤬 ()

Warneři opět ruší hotový film

Warneři opět ruší hotový film

11.11.2023

Je tomu rok a pár měsíců od doby, kdy svět obletěly zprávy, že studio Warner Bros. zrušilo již natočený a v postprodukci do jisté míry dokončený komiksový snímek z DC univerza, jímž byla divácky… (více)

Nový animovaný Bugs Bunny je na cestě

Nový animovaný Bugs Bunny je na cestě

04.05.2023

Oceněný scénárista a reklamní režisér Robert Rugan v nedávném podcastu prozradil, že byl najat společností Warner Bros. Pictures, aby napsal nový hraný a animovaný hybridní film o nejslavnější… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (více)