Fotograf

• angličtina Photographer (festivalový název) (více)
Česko, 2015, 133 min (Alternativní 130 min, Televizní verze: 86+87 min)

Kamera:

David Ployhar

Karel Roden, Marie Málková, Zuzana Vejvodová, Václav Neužil ml., Jitka Sedláčková, Vanda Károlyi, Jenovéfa Boková, Vilma Cibulková, Marika Procházková (více)

V příběhu se vracíme k některým osudovým křižovatkám turbulentního života hlavního hrdiny (Karel Roden), člověka, který je obdařen nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Všechny tyto vlastnosti mu přinesly slávu i odmítání, lásku i zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení. Středem Janova života vždy byly ženy. Ať ty, které pózovaly před objektivem jeho fotoaparátu, nezřídka postavy až pitoreskní, či ty, jež ho obklopovaly v  soukromí. Dcery, manželky, milenky, sexuální přítelkyně, intelektuální obdivovatelky. Jedny nezištně milující a oddané, jiné podváděné a zhrzené, další sdílející s rozkoší jeho bouřlivý život. Ale i takové, které s proslulým umělcem toužily spojit svou budoucnost, posedlé touhou zkrotit jeho svobodomyslnost, sdílet s ním jeho majetek, talent i geny. Exempláře všech těchto ženských typů jsou pikantním kořením mimořádného filmu, který je příjemně hořkou komedií s erotickými prvky. (Bioscop)

werty

Film jsem viděl na 41. LFŠ v UH. Na svou délku to docela uběhlo (ikdyž by to šlo o půlhodinku bez problému ořezat). Roden předvedl parádní výkon, jen škoda, že ne vše bylo podle pravdy ... ()

pafka

To hlavni, s cim mam problem je obsazeni hlavni role. Rodena mam rad, ale Saudka mu proste neverim, je to nekdo jiny a nelze tyhle dve postavy ztotoznit. Pres to jsem se neprenesl za cely film a to me nejvic rusilo. Dalsi vec, ktera se vylozene nepovedla jsou sceny s vice lidma, kteri si nepocinaji ani jako ochotnici z Dolni Horni. To je hruza, bes ala Hořke leto. A cele jt to tak nejak televizni, opatrne. Kamera uplne obycejna, hudba a podbarveni je vylozene tupe. Myslim si, ze k excentru cloveku patri taky trosku excentr film. Tohle neni ono, ale nakonec dobre, ze je aspon takovy pro jeho sdeleni. ()

blondboss

Tento zvrátený a bezduchý životopisný paškvil zobrazujúci myslenie, najzaujímavejšie momenty a míľniky kariéry známeho fotografa hádam ani nestojí za komentovanie. Neskutočne prehnaná stopáž z tohto filmu spravil ešte väčšiu nudu, ktorú jemne pozdvihla záverečná polhodinka, avšak ten pocit po skončení filmu, kedy sa len čudujete, že takéto hovadiny dokážu Česi natočiť, je naozaj tým, čo si z tohoto snímku odnesiete. Zbytočné dve hodiny môjho života. Hviezdička navyše za krásnu Mášu a klasicky herecky grandiózneho Rodena. 40 % ()

krivkin

A mě se to líbilo :-) Film je vtipný, nijak neurážející - pokud přibližně víte, kdo Jan Saudek je. Oceňuji skvělé herecké výkony, podkreslené výbornou hudbou. Dostal jsem víc než jsem čekal. Toaletu mám na záchodě. ()

jendamaty

začátek je třeba tak trochu přetrpět a na film si zvyknout, pak ale zase člověk upadne do jisté letargie způsobené střídáním podobných scén než přijde zajímavější závěrečná cca půlhodina... stopáž bych rozhodně zkrátil, ale jinak mi přijde, že z toho Saudek i Saudková nevycházejí nijak zle, film zobrazuje celkem nečernobíle trochu bizarní živoucí postavy ()

calculus

Čekal jsem prvoplánovou zábavu s jasnou hambatou devizou:-) Kdepak. Film vůbec nebyl špatný a Karel Roden touto rolí šel i do rizika. Hrát Jana Saudka, to musela být porce i pro něj. "Jsem tu kvůli tomu mrdu." Některé hlášky si asi musel docela užívat:-) ()

lobo87

Bál som sa tohto filmu. Životopisné filmy sú celkovo zradné, osobnosť musí byť skutočne zaujímavá, aby film upútal. Saudek taký určite je, ale sympatie u mňa príliš nemá. Napriek tomu ma film veľmi bavil. Roden bol fantastický a prekvapujúco zdatne mu sekundovala Málková, s tým svojim večným milým úsmevom, ktorý si zachovávala aj vo chvíľach, kedy každému vyslovene vadila... 70% ()

jungewolf odpad!

Toto dílko = propagace hédonismu,sexuálních úchylek, cynismu a hochštaplerství, dosti neuměle vydávané za umění. No prostě - ODPAD !!!! , tenhle hnus - nikdy více ..... . ()

STORM70

Film jsem dal na třikrát. Za mě hrozně dlouhá nuda. Jedna hvězda za Rodena a jedna nevím za co, snad za obrázky které mám rád... 3/10 ()

Alden_Larson

Velmi impozantní snímek o velmi impozantní osobnosti. Film skvěle zobrazuje Saudka nejen jako umělce ale i jako člověka a zkoumá všechny jeho plusy i mínusy. Karel Roden je v roli umělce skvělý, i ostatní herečky jsou pozoruhodné. Prezentace je fajn, není nijak zvláštní, některé scény jsou ale divně sestříhané. Také mi přišlo, že tempo filmu je takové rozházené, někdy se děj pohybuje moc rychle a dá s v něm snadno ztratit. 8/10 ()

makuk1

Saudek není Saudek, to co je zamýšleno asi jako erotické je odpudívé nutící člověka zavřít oči a ještě je to celé neúprosně dlouhé. ()

jirkahodr odpad!

Film má jeden základní problém. Jediné co v něm funguje je Karel Roden. Bohužel já jsem šel na příběh na podívánou na zábavu. Ani jedno tam neni pokud, pominu posledních 15 minut filmu ze 130.Tak, že pokud chcete mít pěkný večer tak běžte na Hobita, Exodus nebo co teď běží v kinecha a na posledních 15 minut nahledněte do sálu kde je Fotograf. Nejen, že to díky délce stihnete ale hlevně nebudete mít pocit z promrhaného a nudného večera. ()

endrix

Tenhle film se velmi podobá Saudkovým fotografiím. Dá se na něj koukat, některé části jsou dokonce výborné, jiné jsou záměrně kolorované, aby divák věděl, co je důležitá nebo zábavná část. A samozřejmě je plný prsou a zadnic. Po odchodu z výstavy... totiž kina si nebudete pamatovat konkrétní výjevy, jen celkový dojem. Plus bod Rodenovi, je v té roli výborný. ()

CaptNemo

Nevěděl jsem, jestli dvě hvězdy za první polovinu filmu, nebo tři za tu druhou. V první půlce únavný festival megavnadů ozvláštňuje jen skvělá etuda vždy přesné Vilmy Cibulkové, druhá půlka, kde to "mladá svině" začně "starému prasákovi" (výrazy samotného autora) pěkně natírat, už je zajímavější. Nakonec převážil pocit prázdna a zabité příležitosti, protože z materiálu a zajímavé osobnosti šlo určitě vytáhnout mnohem víc. Navíc Karlu Rodenovi s jeho smutným pohledem a "zaraženým" naturelem jsem živelného mistra v některých scénách prostě nevěřil. ()

Liskule

Velmi povedený snímek a ještě lepší obsazení. Roden zahrál a vystihl hlavní postavu velmi výborně. Myslím si, že režisérka dobře zachytila Saudkův život a to jaký Saudek je. Nechápu některé komenty, zřejmě nepochopili podstatu filmu a to jaký Saudek je. A dle mého názoru většina lidí haní film už jen dle toho, že je český. ()

ButchCB

chtěl jsem dát 3* ale za Karla Rodena dávám 4*, já jsem se při tom filmu bavil. Asi jsem něco takového očekával a proto mě to nezklamalo ani nepřekvapilo. ()

petr.al

Vážený, milý, přemilý Jane, Vaší umělecké tvorby si velmi vážím. Vážím si ji natolik, že jsem si na ni pořídil i stolní váhu. Váš životní příběh bez pochyby zasluhuje filmové zpracování o tom nemůže býti sporu. Snaha o zdokumentování Vašich profesních a milostných eskapád dozajista potěší nejednoho budoucího umělce/ bohéma, jehož životním krédem jest ,,ženy, víno, zpěv." Ovšem totok?! Snímek Ireny Pavláskové je pouhou přehlídkou ženského vlezdoprdelkování, promenádou tu meších tu větších zadnic modelek (přiznávám, občas je co závidět) s minimem momentů, kdy její režijní ruka poodhalí i vážnější momenty z ,,Fotografova" života (vztah k později nemocné manželce, handlování s negativy, rozporuplné soužití Líby/ chcete-li Sáry...). Film ,, Fotograf" mě nadmíru obšťastnil velkou porcí exhibičních scének (...,,no to asi nepůjde, já nejsem na ženy," ,,já jo, tak v tom si nerozumíme."), ovšem z dlouhodobějšího hlediska tento životopis zlehka vyšumí ,,do pryč." 2,8* i s opomenutým plastovým krytem na objektivu. P.S. Mít zbytečných pár desítek tisíc, raději bych si zakoupil mistrovu fotografii nebo obraz, pověsil si ji na čestné místo ve své 1+kk a měl bych 100% větší umělecký zážitek než z výše popsaného. Herecké účinkování pana Rodena je dosti rozporuplné. Možná by zasloužilo speciální koment. ()

pds

Iba kvôli Rodenovi a Vilmuške :) . Ale viem si tam celkom dobre predstaviť aj toho Kaisera, tak ako ho chcel Saudek. Inak v príbehu boli dosť trhliny. Napríklad čakal som ako zareaguje JS na to že si jeho asistentka vybavila namiesto jeho rozhovoru svoj a pretlačila svoje fotky do časopisu. Ale nič sa nedialo. A takýchto "načatých" vecí tam bolo viac. Neviem teda nakoľko je tento príbeh podobný realite a čo bolo fikcia, ale keby sa niekto choval tak ako Jan aj v skutočnom živote, tak si asi nič iné nezaslúži. 40% ()

hony23

Pro dílo Saudka mám slabost a Karel Roden je dle mého nejlepší český herec. Spojení těchto dvou ve filmu mě tak celkem uspokojilo, dlouhou stopáž jsem přežil díky ČT, ktetá film rozdělila na 2 části a jako masožroutovi mi nevadila ani ta obskurní výstava koz, sádla, bůčků a škvarků v podání oněch korpulentních dam. No ale Sáře Saudkové se to asi líbit nebude :-) ()