Vice

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015, 96 min

• maddy

Ďalšie akčné C-éčko od Briana A. Millera v úlohe s Bruceom Willisom. Mám pocit, že Miller musí na Willisa vedieť nejakú poriadnu zákernosť, že mu neustále lezie do jeho filmov, inak si jeho účasť v týchto lacných, podpriemerných počinoch neviem vysvetliť. Vice je len amatérskou verziou Islandu a I, Robot, ktorá síce opäť zvyšuje svoju atraktivitu účasťou Brucea Willisa, ale ten tu má zase len úplne nepodstatnú úlohu. Nápad síce Vice má, aj keď vykradnutý z iných filmov, a tá myšlienka o komplexe s androidmi, kde ľudia chodia páchať akékoľvek zločiny a zvrátenosti nie je vôbec na zahodenie. Technická stránka je na podobný film taktiež bez problémov znesiteľná, ale to je tak všetko. Problém je ten, že Vice by sa chcel (nevhodne) hrať na inteligentný film, pritom je to obyčajný akčňák bez hlbšieho zmyslu. Brian A. Miller je obyčajný kazisvet, ktorý nevie režírovať a tak ani len tá akcia nie je v jeho podaní nijako pútavá. Z blondínky v hlavnej úlohe nikdy akčná hrdinka nebude, jej pokusy o beh na podpätkoch sú vyslovene na smiech, profesionálne komando ktorú ju ma zneškodniť sa z milióna výstrelov nevie trafiť ani raz a celé to je zase raz bez jediného zaujímavého momentu. Oproti Vice vyzerajú aj Willisovi Surrogates ako najkvalitnejší sci-fi film storočia. CELKOVO: 1* (2/10)(7.2.2015)

• Lukoboss

To vás takhle na plakátu nalákají na B. Willise, takže očekáváte, že v akčním filmu bude obstarávat nějakou tu hlavní roli. No, je to jinak, on se tam spíš mihne a "nejvíc" si ho užijete na konci. Jinak to je o přitroublé blondýně, kterou všichni nahání a snaží se jí ublížit a zastavit ji. Před čím, to ale není úplně jasný (prostě utekla, odkud neměla). Jenže filmy o robotech, kteří si uvědomili sami sebe a chovají se jako lidi, ty už jsme tady měli. A určitě v lepším provedení.(11.11.2015)

Jednoduché, ale poměrně zábavné akční béčko, které se inspiruje Dollhouse a Ostrovem. Zpočátku solidní atmosféra a podivování se nad nízkým hodnocení se v pozdější fázi mění pochopení. Zajímavý námět, který se mohl proměnit v inteligentní sci-fi, je dost nevyužitý, ale sakra, Thomas Jane jako drsnej detektiv je fajn a bavil mě. Zbytek obsazení je ryze béčkový a Bruce Willis zase absolutně nehraje. I když on ani neměl v tomhle filmu moc co hrát, funguje spíš jako takovej reklamní tahák. Technicky to vůbec špatné není, hudba není moc výrazná, ale je dynamická, takže akce i díky poměrně přehledné kameře a střihu funguje. Je to trochu natěsno, ale ty 3* hvězdy si to zaslouží. Nenudil jsem se.(3.3.2015)

• kenkaku

Jestli kvůli tomuto Bruce vypustil třetí Expendables, tak je idiot. podprůměrná ptákovina s logikou chování postav u dna... (ta obří mapa Sv. Heleny na nástěnce mě dostala) plus jednoduchost děje místy hraničící až s idiocií. Výsledek požadavku "chci upgrade" mě rozesmál až jsem se rozkašlal (mám angínu, ale to můj smysl odhalit debilní film nesnižuje). Neříkám že celková myšlenka je úplně zlá. Je jen zoufale zle a lacině uchopená. To co předvádí Willis hraničí s drzostí (opravdu si myslí, že tohle je role kterou diváci stojí, nebo mu šlo jen o prachy?) a Thomas Jane vypadá divně... jo... tváří se jako drsňák a střílí líp než členové vycvičeného komanda, ale Punisher to už není... (a Ambyr Childers byla tak příšerná, že ani nestojí za zmínku).(20.1.2015)

• Xmilden

"To nebylo špatné na robota." YES! taková hláška na závěr se vždy hodí. Brian A. Miller, kamarád Bruce Willise se podíval na Ostrov a napadlo jej že by mohl natočit nový film o umělých bytostech. Zpočátku solidní atmoška, která se ovšem s blížícím se koncem totálně rozpadá. Závěrečné akční inferno v bude VICE budiž jasným důkazem. Tentokráte to máte za 40%, pane Miller.(14.2.2015)