Daredevil - Season 2

(série)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, 2016, 11 h 54 min (Minutáž: 49–61 min)

Epizody(13)

V Hell's Kitchen zase řádí temné síly, ale tentokrát si Daredevil musí zvolit mezi ochranou města a svých přátel. (Netflix)

muti

Rozumiete konaniu každej postavy, odkiaľ pochádza, kam smeruje, či ju motivuje. Osobne mi príde Fisk ako top villain série, najlepší je keď rozpráva tak, štýlovo. Punisher je na druhej strane dobrý len v akcii. Mimo nej pôsobí tak nejak odpojene. Elektra je manipulatívna a hlavného hrdinu ťahá za nos po celý čas. Jemu to však nejak záhadne vyhovuje. ()

BaronMartin

Na rozdíl od první série, která mi přišla mnohem ucelenější a konzistentnější, druhá řada je dost kolísavá a velice často skáče mezi pro mě poměrně nezajímavými částmi a dějovými linkami a mezi naprostou epikou. Kdybych měl ale nějak zhodnotit celou sérii po jejím dokoukání, musím říct jen „Wow“. Protože i přes celkem velký počet věcí, co se mi nelíbily, 2. řada Daredevila je naprosto famózní pokračování, které si udržuje veškeré kvality první série a i přes všechny svoje problémy dokázala přinést velice zajímavý příběh, tunu nových skvělých postav a celkově novou výbornou sérii pro výborný seriál. Začněme hezky od začátku. Pro mě osobně byly tahounem první série dialogy, vztahy mezi postavami a jejich vzájemná dynamika. A to máme i zde. Matt zde zažívá mnohem více osobních problémů a život mu klade mnohem víc překážek, než v první řadě, ať už pomalu se rozpadající přátelství Matta a Foggyho, začínající romantický vztah s Karen nebo samotné dilema, které se táhne celou řadou, a to, jestli má upřednostnit život Matta Murdocka nebo život Daredevila. Celkově, Matt je naprosto skvěle napsaná postava, do které se divák dokáže snadno vcítit i přes to, že se mnohdy chová dost povrchně a arogantně ke svým přátelům. Vedlejší postavy jsou velice fajn, krásně se doplňují s Mattem a jak již bylo řečeno, mají skvělý vztah. K novým postavám, ty jsou dost dobré, některé mi sice moc nesedly, třeba taková Elektra, ale to je nejspíš čistě můj osobní problém. Rovnou se dostaneme ke zlatému hřebu celé série, což je rozhodně postava Franka Castla, tedy Punisher. A Punisher je prostě vynikající. Jon Bernthal je v této roli naprosto famózní a díky němu si již v roli Kata nedokážu představit nikoho jiného. Jeho Punisher je jak brutální a násilný, komiksoví fanoušci můžou být nadšení, jelikož tu máme hned několik akčních scén a masakrů, kdy se tvůrci nebojí ukázat jeho násilné činy pěkně zblízka na kameru, Frank zde má ale i velice fajn osobní linku s jeho tragickým originem, která funguje jako stavební kámen celé série a jako taková záhada, kterou musí hlavní postavy rozluštit. Punisher je celkově strašný sympaťák, jeho dynamika s Mattem je perfektní a strašně se mi líbí jejich střet názorů, jejich dialogy a jejich hádky o tom, jestli je morálně správné zabíjet zločince. Taky, díky Punisherovi zde konečně, poprvé v seriálu, dostáváme pořádnou a dlouhou dějovou linku u soudu a nějakou tu právničinu. A sakra, celý soudní proces, všechny právnické záležitosti a celý případ okolo Punishera je vynikající, je skvěle napsaný a je to naprosto výborný dějový oblouk. Teď se bohužel musíme přesunout k negativům série, které jsou o dost více znatelné, než v té první. První půlka druhé řady je podle mě fantastická, řeší se zde hodně Punisher a celé je to zajímavé a opravdu výborné. Bohužel, kolem té poloviny řady přijde změna, Punisher jde na vedlejší kolej a na scénu se dostává Elektra, the Hand, Stick a celá tahle dějová linka kolem toho. A já musím hned říct, že tohle mě fakt moc nebavilo. Není to špatné, je to stále velice nosná dějová linka, ale prostě oproti Punisherovi je tohle o několik levelů slabší. Není to tak zajímavé, není tu tolik dobrých momentů a celé to působí hrozně unaveně, je tu hned několik vycpávkových momentů a na mě to moc nefungovalo. Taky se mi nelíbí, že do té doby přízemní street-level hrdina má najednou řešit prastarou organizaci, schopnost nesmrtelnosti a nindžy. Taky je podle mě veliká škoda, že série nemá žádného nosného hlavního záporáka. První řada měla charismatického Fiska, jenomže tady prostě není žádný hlavní padouch. Máme zde sice několik záporných postav, v prvních pár dílech je to Punisher, pak Reyesová, Blacksmith, Fisk a Nobu, nikdo z nich ale není celou dobu budován jako hlavní padouch, bojuje se zde čistě proti organizaci Ruka, ve které je sice Nobu, který ve finálním díle figuruje jako ta velká hrozba a hlavní záporák, ale celou sérii prostě není budován. Opravdu bych ocenil kdyby tu byl někdo, kdo by se celou sérii stavěl a budoval jako to hlavní zlo, proti kterému by Daredevil v poslední epizodě bojoval, jako právě třeba Kingpin v 1. sérii. Tady nikdo takový není a to si myslím seriálu dost uškodilo. Na rozdíl ale třeba od druhé Jessicy Jones, série má natolik zajímavý hlavní dějový příběh, který ani záporáka moc nepotřebuje, nosné hlavní postavy a skvělou dynamiku mezi nimi, že absence větší hrozby ve výsledku vlastně ani tolik nevadí. Chtěl bych ještě zmínit akční scény, které mi přišly trošku slabší než v první sérii, ale stále jsou velice fajn. Je zde taky výborná hudba, a celý seriál stále vypadá naprosto skvěle, ale to jsem již chválil u té první řady. Celkově je druhá série výborné pokračování skvělého seriálu, u kterého jsem se většinu času úžasně bavil. Je to stále vážný a osobní příběh se skvělými dialogy, vynikajícím příběhem a skvěle napsanými postavami. Vyniká zde hlavně Punisher s jeho velice dobře prokreslenou tragickou minulostí, zajímavou osobností a skvělým charakterem. Bohužel, série se hodně točí kolem mýtické Ruky, která vůbec nepůsobí tak dobře, je mnohem nudnější a není tolik zajímavá a osobní pro Matta, i když se tak snaží působit. Naštěstí, první půlka této série je tak moc skvělá, že dokázala zachránit i horší druhou polovinu. Stále výborné dialogy, skvěle temný a osobní příběh a úžasné postavy, k tomu výborný Punisher a úžasný vztah jeho a Matta. Skvělá série, která sice trpí svojí nudnější druhou polovinou, stále ale naprosto famózní pokračování skvělého seriálu. Hodnocení: 84% () (méně) (více)

Tribe

Punisher luxus, Daredevil a Elektra taky, ale přestává mě bavit ta linka s tajemnou Rukou... Wilson Fisk byl (je) mnohem lepší záporák. Určitě mnohem lepší než těch sto dementních ninjů, kteří v průběhu druhé řady padli za vlast. ()

Tomko87

Myslel som si, že prvá séria je neprekonatelná. Tak šeredne som sa mýlil. No tento raz mi prišiel samotný Daredevil až druhoradý ..ak nie treťoradý. Za mňa si celú sériu bral Frank Castle/ Punisher. V podaní Jona Bernthala. Sakra on sa pre tú úlohu narodil. Je vyšinutý vrah aj milujúci otec v jednom. Jeho scéna v cintoríne ma úplne odrovnala. Nesmiem zabudnúť aj na Elektru. Jej krása a bojové umenie vytvára v scénach hotové umenie. Toto je seriálový vrchol. Myslím že nebudem preháňať, aj komiksový.... ()

Rian_witcher

Oproti první bídné sérii je tohle super jízda. Daredevil sice stále působí jako přihlouplé děcko a to, co se zřejmě tvůrci snaží umělecky ztvárnit jako rozpolcenost, působí spíše jako infantilita. V první sérii zachraňovali děj a zajímavost seriálu dobře zahraní padouši. Ovšem druhé sérii jednoznačně vládnou Punisher a Elektra. Netuším, jestli postavu Punishera tak skvělé ztvárnil Jon Bernthal, a nebo ji tak skvěle napsali scénáristé, V každém případě si svůj seriál Punisher plně zasloužil. A díky jemu a Elektře se seriál vyšvihl z nudnější protahované podívané (1. série) do seriálového nebe, kdy člověk jen lituje, že tolik akce a napětí museli tvůrci nacpat do pouhých 13 dílů. ()

Desmond04

Tohle je naprostý porno. Druhá série ještě překonává už tak fantastickou první a mě je jen líto, že nás čeká už jen jedno putování. No kde začít...zkusíme to u menšího nedostatku. Jediné, co bych mohlo této sérii vyčíst je odklon od právnického prostředí. Cesta Daredevila je naprosto fantastická to jo, ale ohromně mě bavila i pouť Murdocka a Nelsona. Ta je bohužel především ve druhé části odstrčena do pozadí. Ale to je opravdu jen jediná vada na kráse. Nebudu se lišit od ostatních komentujících, to co na plátně rozpoutal příchod Punishera na komiksovo-seriální tvorbě nemá obdoby. Hltáte každý souboj, každý aspekt jeho příběhu a modlíte se v další konverzační explozi mezí ním a Daredevilem. Jon Bernthal se pro tuto roli opravdu narodil (konečně mohu pohřbít Shanea Walshe). Nicméně Daredevil začíná trošku pičovatět, to je pravda. Už to není ten sympatický muž z úvodu seriálu a občas vám opravdu pije krev. Naštěstí to s plnou parádou vyvažuje Elektra. Její pozvolný nástup vás nechá lehce na pochybách, jestli je to opravdu to, co tento seriál potřebuje. Ale ano, je. Neskutečně zajímavá postava s brilantními ekvilibristickým umem a ruku na srdce, její sex-appeal je něco nadpozemského. A co dál? Akce, napětí, příběh...vše na naprosto brilantní úrovni. Kdyby byl s takovou grácií tvořen každý televizní počin, bylo by tady krásně. ()

kishi_SO

o trochu slabsie ako prva seria. Nadalej vsak Daredevil ostava najlepsim serialom MCU. Skoda, ze sa tvorcovia uberali tymto smerom nadprirodzena Temnej ruky, i ked som miestami dufal v prepojenie s Bladom :), a nie okolo Kingpina. Ale to by nebola 3 seria. Na druhej strane tato seria dala novu postavu, ktoru budem urcite sledovat - Punisher. ()

Kushina

Druhá série byla ještě lepší jak ta předchozí. Nejvíc tomu rozhodně pomohla Elektra a Punisher, bez nich by to tak dokonalé nebylo. No a když k tomu přidáte Yakuzu, která má nadpřirozené schopnosti, tak máte skvělou druhou sérii na světě.  Různé světy, různé pohledy na věc, různé řešení problémů. Daredevil má svůj styl, Punisher má svůj styl, ale žádný není špatný, protože si ho každý dokáže obhájit. Pořád do není tak dokonalé jako Punisher, protože zde je to pořád trošku sci-fi, ale rozhodně to s ním přidalo na kvalitě. 95% ()

Eaton_Hunt

Zklamání, asi jsem měl moc velké očekávání. Tak dobře rozjetý příběh bohužek až do posledních dvou epizod to byla kulervoucí jízda (Punisher scény). Pořád je to super akční krvavá záležitost, avšak bohužel příběh pokulhává, nevysvětlené různé dějové linky, asi budou vysvětleny další sérii, ale spíš mi vadí ten nezájem hlavních postav (hlavně Daredevil) na konci. Celé to drama okolo Electry já nevím prostě to bylo takové scénaristicky líné, bez nápadu. Daredevil jak má zachránit Sticka před výslechem a jeho motivací je dostat ze Sticka informace o čem je ta válka a potom ho zachrání a nic ??? Další jsou "zdrogované" děti najednou nejsou vůbec důležité. Určitě to je nějaký setup, ale stalo se toho fakt hodně a divák by musel to vidět ještě jednou, aby chápal o co běží, určitě přehodnotím po 3. sérii. Teď ale k pozitivitům, Punisher a Kingpin ve vězení jsou geniální, především kontrast Daredevila a Punishera, který se neskutečně hodí do děje. Jako Stick také není špatný má ty svoje zásady atd., ale prostě ta Electra mi to tak zkazila. Tadyta kritika je čistě jen o příběhu, jinak hudba, choreografie a kamera na vysoké úrovni, nedá stěžovat. 8,999/10 ()

Scaevola

Druhá série je akčnější, brutálnější a morálně ambivalentnější a přes přibývající počet postav myšlenkově i příběhově sevřenější. Obrazovce sice stále nevládne titulní hrdina, jsa zastíněn Punisherem i nepoddajnou sekretářkou/koncipientkou/reportérkou, a Fisk se více méně jen mihne, aby se na něj nezapomenulo (a aby si mohl začít říkat svou ikonickou přezdívkou), ale v celkovém dojmu se bez výhrad jedná o nejlepší seriál z marvelovské stáje, i při vší úctě ke Coulsonovi. Uvidím, v co se mystické pozadí příběhu vyvine dál, v úbytek japonské havěti a Elektřina nesympatického kukuče však asi doufat nemohu... ()

UncleMorty

Zkoukl jsem celou serii asi o měsíc pozadu, abych se u každého dílu pořádně zamyslel nad tím, kam se všechny postavy a vlastně celý seriál vyvýjí a narovinu řeknu, že tohle je jeden z největších diamantů Marvelu. Prvotní strach z obsazení Elektry a Punishera mě přešel ve chvíli, kdy se začínalo blížit velké finále (a slovíčko velké, je i tak malé pro tuto serii). Scénáristicky naprostý TOP, stejně tak dějová linka, která se žene kupředu k dalším postavám, které čeká též vlastní série. Začátek byl za mne trochu slabší, nicméně návrat starých postav, které pořád tahají za nitky se též povedl. A to nejlepší z celého seriálu? Že nepotřebujete mít před sebou supervojáka, Iron Mana, či mega špiona. Ale jen hrstku lidí, kteří se chovají opravdu jako lidé. Tleskám 10/10 ()

Tabashi

Já nevím, mě to přišlo jako úplný propadák - ve srovnání s první sérií rozhodně. Punisher byl vedle Foggyho asi nejlepší postava, ten zbytek jednoduše nepochopím. Ta věc, co se děla mezi Mattem a Elektrou, mi šíleně lezla na nervy nejen kvůli tomu, jak neuvěřitelně arogantní ta nána je, ale taky proto, jak bezproblémově se Matt nechal omotat kolem prstíku. Vážně, Elektře stačilo prostě si jenom chvíli počkat, až se trochu vsákne sexappeal (ano, Matt je sice slepej, ale vzhledem k tomu, co všechno s Elektrou už dělali, to v tomhle případě fakt není problém). Kromě toho Matt se mi dřív nezdál jako charakter s potížemi rozhodnout se, co vlastně chce, ale teď to najednou hraje na dvě strany, což mu naprosto přirozeně bouchne do ksichtu. Tím se dostávám k romantické lince Matta s Karen, která postrádala jakýkoliv smysl - k čemu tam v rámci příběhu byla? Popravdě, tady mě s ohledem na Karen Matt fakt nas*al. A pak je tu samozřejmě ta Ruka a Black Sky či co, to byly taky slušný výstřely do tmy... Abych nebyla takovej pes, vytáhnu na závěr aspoň pár kladů. 1. Foggy a Karen, jediné dvě postavy, kterým ještě neruplo v bedně. 2. Stick, sice to taky není moc smysluplná postava, ale byl to aspoň sympaťák. 3. Punisher, ne že by mě nějak zvlášť zajímal, ale ve srovnání se zbytkem seriálu dává vcelku smysl. 4. Fisk, moc ho tam sice nebylo, ale i tak stál za to. Za tohle všechno dám tři hvězdy, ale dobře si rozmyslím, jestli se budu vůbec obtěžovat se třetí sérií... ()

CheeseFigure

Neviem, prvé epizódy, ktoré sa točili okolo Punishera ma nejako nebavili, alebo nebolo to pri nich na päť hviezdičiek. Neviem, čím to bolo, Punisherom asi nie, lebo tá postava je dobre napísaná a hercovi (na meno si ani za boha neviem spomenúť) tá rola sadla vynikajúco. Potom sa pridala tá linka s tajomnou organizáciou Hand a druhá séria Daredevila pre mňa nabrala grády. Ani neviem prečo. Možno preto, lebo sa dej rozdelil do dvoch liniek - Punisherov súd a Daredevilov súboj s Hand a bolo zaujímavé sledovať ako Matt balancuje medzi právnickými povinnosťami a povinnosťami bdelého ochrancu mesta New York (akoby nestačilo, že tu máme celú skupinku Avengers a po novom i Spider-Mana :-D ). Možno preto, lebo na scénu nastupuje Elektra. A to je postavička. Výborne napísaná bojovníčka, ktorej roli sa šikovne zhostila sexi Élodie Yung, na ktorú je radosť sa pozerať. A ako posledný bonus, na scénu sa vracia milovaný Vincent D'Onofrio, ktorý si zase v roli Wilsona Fiska kradne každú minútu, kedy je na scéne. Teraz nasledujú veci, ktoré mi robili problém. Tu si ich už na rozdiel od prvej série pamätám. Skupina Hand je zaujímavá ale jej cieľ mi prišiel taký (následuje dlhší SPOILER na viac riadkov) zvláštny. Chceli získať Black Sky, lebo mu/jej majú slúžiť. Ale ja by som chcel vedieť viac o tom. Čo je presne Black Sky? Čo zvládne? Lebo vysvetlenie, že je to ich modla, v ktorej mene budú páchať zverstvá je dosť slabé a pripadá mi, ako keby scenáristi nevedeli, ako to majú vysvetliť. Ďalej hlavný záporák. Na scénu sa vracia nám známy Nobu. Bol som spokojný, i keď na úroveň Fiska alebo Kilgravea z Jessici Jones nedosahuje. Teraz asi rozmýšľate, že Nobu predsa uhorel. A tu je ďalšia vec, ktorá mi vadila. Nobu je nesmrteľný. Alebo, skôr mi vadilo, že sme sa nedozvedeli, ako je možné, že je nesmrteľný. A posledná vec, prečo tam tým ľuďom odčerpávali krv do tej veľkej urny, do ktorej na konci uložili Elektru? Teda aspoň myslím, že im tam odsávali krv. Dúfam, že sa v tretej sérií k tým to veciam scenáristi vrátia a vysvetlia ich. (Koniec dlhého SPOILERU). Aj napriek tomu to bola zábavná séria, ktorá ma udržala pri sebe a mal som nutkanie ju čo najskôr pozrieť celú. To + stred série + nové charaktery Punishera a Elektry + staré (ale furt zaujímavé) charaktery aj tejto sérií dopomohli k piatim hviezdičkám. Od tretej série ale očakávam vysvetlenia. ()

KiJi

DALŠÍ DVA BUDOU BÍT PADOUCHY. Druhá série si udržuje stejnou atmosféru, určitě úroveň, jen je děj více dynamičtější, akčnější, ale trochu se tříští. Přibyly totiž dvě postavy, které potřebují krátce také představit - kdo, co a proč. A jelikož se blíží finále, u Matta narůstá stres, některá tajemství se provalí, jiná se objeví. A s Punishrem přichází i dost střelných zbraní. ()

motyka52

Lepší tři, nahoru to výrazně tahá Punisher, který si jede svojí vlastní show a Bernthal si to krade pro sebe. Čím víc, tím líp. Naopak bych oželel Elektru i Sticka, tam se to poměrně zadrhávalo. Především ale stále platí to, co v první sérii - 13 dílů je moc. V první sérii jsem říkal ideálních osm, tady bych za ideál považoval deset, ale 13 je prostě přespříliš. Pořád tam zůstává zbytečně velkorysý prostor na užvaněné dialogy. Cut the crap, bring more action. ()

bukajik12

Fenomenálny seriál :-) Pre fanúšikov komixov ako som aj ja musí byť tento seriál rajom na zemi . Všetky nové postavy tejto série boli perfektné . Punisher absolutne nesklamal bol úžastny . Elektra ma tiež neskutočne bavila . Dej stále dostatočne napredoval. Akčne scény ako už bolo zvykom v prvej sérií perfektné. Naozaj je toho málo čo by sa dalo vytknúť. Cox ako Daredevil aj ako Matt je perfektný. Celkovo casting Marvel opat zvladol. Rozhodne naj komixový seriál všetkých čias :-) Nezostava nám nič iné iba čakať na 3. sériu. A čakanie nám spríjemny Iron Fist , Luke Cage a prvá seria Defenders . Čo viac si priať :-) ()

Punisher dostal vlastní seriál

Punisher dostal vlastní seriál

30.04.2016

Marvelácký uberdrsňák má za sebou tři celovečerní filmy, nejvíc ale zabodoval letos ve druhé sérii Daredevila. Jak jste možná postřehli, fanoušci ihned začali volat po tom, aby se Punisher s tváří… (více)