Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

GeusX

Triková stránka explozí jak z počítačových her před deseti lety. Vizionářství a proveditelnost teroristického útoku je spíše nemožné, ale budiž. Tento film nemá absolutně žádnou špetku originality - shodná dějová premise je stará snad jako pojem akční film. Na druhou stranu - dalo se to. Nic světoborného jsem nečekal a taky nic zvláštního nedostal. Tak průměrně průměrné, že na film za pár dnů zapomenete. (viděl jsem: 2x) ()

Ouwen

MOŽNÉ SPOILERY: To byla zase jatka! Ovšem místo DC se tentokrát odehrávala na širším teritoriu a Fuckingham dostal pořádně najebáno. Tvůrci rozhodně ví, co fanouškům nabídnout - poctivou, drsnou, dynamickou, brutální akci s minimem střihů a skvělou režií. Tohle dneska uvidíte málokdy. Kor v Americe. Nene, žádný Deadpool a podobné sci-fi potvory, které maj suprschopnosti. Tohle je one man show v podání nekompromisního buldozéra Gerarda Butlera, kterej se během akce pořádně zapotí, zašpiní a je celej od krve, párkrát schytá i střelnou bo řeznou ránu. Dětem bych tohle nepouštěl, tady umíraj stovky civilistů v přímejch záběrech a není čas na nějakou lítost, prim tu maj nože, ostrá munice a bojová umění. Improvizace v podání Butlera naprosto špičková, využívání všeho co je po ruce, dostávání nepřátel do pastí, rozhoduje se zcela logicky a k nepřátelům je absolutně nekompromisní a ještě u toho stíhá mít blbé kecy a fuckovat ty parchanty. Dokonce si dovolim tvrdit, že tim přístupem se dost přiblížil k Jackovi Bauerovi a to už kurva něco znamená :-) Je jak z ocele a ten kdo neumře střelou do hlavy a dostane se pod ruce Butlerovi, bude litovat, poněvadž se rád mazlí s nožem, kuchá a kuchá... dobře, nechci celej komentář věnovat tomu jednomu. Akce jinak je plno a na Americké poměry, je to extra třída. Pořád si myslim, že Rko nebylo vydojený na dřeň a mohlo být výživnější, naštěstí režie je výtečná, spousta kamerových úhlů, snímání okolí a zejména minimum střihů dělá zejména z akčních scén nepopsatelný zážitek, odpustím i levnější vizuál a co se týče explozí, nejsou tak špatné a je jich plno. Potěší i několik solidních naháněček a stealth akce. Závěr v paneláku je jako mix Splinter Cellu s Raidem. Navíc akční scény jsou nesmírně realistické - bitky nemaj pestrou chorču jako v jedničce, tohle je o rychlém rozhodování, využívaj se spíš dlaně, lokty a pěstě a hlavně jde o to soupeři nedovolit už vzdorovat, naštěstí jsou jinač dost brutální, dynamické, přehledné a každej úder fakt bolí. Není jich ovšem moc. Přestřelek je už víc a vojáci taktizují, přebijí se ve velkém, plno střeliva, automatické pušky přes pistole, granátomety... hotové vánoce! Vybíjená v paneláku, přestřelka v noci na 1 záběr!!! a první honička s motorkama strop filmu. Vynikající hudba a dostatečné dialogy, krom Butlera to zahrál dobře i Eckhart, potěšil Morgan Freeman, Alon Aboutboul je lepším záporákem než ten z jedničky i když má málo prostoru a činy za něj nehovoří a můj oblíbený Colin Salmon jakožto hlava v operačním centru. Patosu není tolik, jednička byla v tomhle teda ostřejší a hlavně zmizely pryč dětinské dialogy o porovnávání si koulí. Takže jsem dost spokojen, mohlo to být určitě mnohem lepší, ale dostal jsem poctivou akcičku s ultimátní mašinou v hlavní roli a nebudu zbytečně kritický. Na nic si to nehraje a tvůrci fanouškům dali špičkovou akci s perfektní režií a úžasnou dunící muzikou, navíc film dost rychle uteče, má skvělé tempo. Trojka by asi byla už příliš, ale v rámci dnešních moderních sraček se jedná o černou ovci. Jen tak dál! 8/10 PS: Na závěr poznámka k režisérovi Babakovi Najafimu - už mi je jasný, proč film nabízí tak skvělou režii, když pán točil i dva díly Banshee :-)))) () (méně) (více)

MoiJe

Skor sklamanie, i ked ocakavania neboli vysoke. Prestrelky do dialky ma velmi neberu, Mikovo vecne fuckovanie bolo smiesne nasilu, vela postav sa objavuje len v ramci "bol som v jednicke a som stale tu, aha". Do toho cele ponatie sa da zhrnut dialogom v metre -"Was it necessary?" -"No.", do coho zapadaju aj tie [spoiler] totalne nezmyselne mierene vystrely (pl.) v garazi na konci [/spoiler]. Pozeratelne to je, nie ze nie, ale do dobreho cool akcnaku tomu chyba kusisko. Butlerovo charizma to nezachrani, ked ma takto napisanu postavu... ()

JohnCZ

V první polovině i přes slabé CGI hodně zábavná destrukce Londýna, v druhé polovině už trochu rutina, kterou obzvláštňuje pár velmi dobrých one-shot scén a velmi bauerovský Gerard Butler, jehož nekompromisní řešení všech problémů mě velmi bavilo. Škoda té určité nevyrovnanosti, protože to má dobré scény a i když je to klasicky "nechutně americké", působí to mezi řádky celkem sebeuvědoměle. ()

corpsy

Ak nieje po ruke John McClane, musí zachraňovať ( slávu Rkového akčného masakru ) Mike Banning. Síce od posledného pádu ( Bieleho domu ) občas stráca kondičku ( myslené jeho režijné vedenie ), má v rukách ( a to doslova ) zopár dobrých hračiek a hlášok, ktorými likviduje teroristické padavky. Bola by z toho vynikajúca akčná séria ( a ja verím, že po niekoľkých ďalších rokoch sa k tomu niekto vráti ), len keby sa po remeselne vynikajúcom akčnom rejžovi, produkcia nerozhodla pre nováčika, ktorý svoj profil príliš nevylepšil. Dať to do rúk profíkom...A keďže sú dnes v Hollywoode moderné všelijaké ,,univerzá,, ( Marvel, DC, Universal Monsters atď ), čo takto nahnať do jednej bandy veľkých akčných machrov ( Banning, McClane, Riggs, Murtaugh, (John)Matrix, Rambo, inšpektor Chan Ka-Kui...)? Bláznivé? Dnes nie. ()

DEXTER099

Tento film mě ničím nepřekvapil a ani neurazil.Takový klasický akční film jak z 90 let,kde se hraje o záchranu prezidenta.Za mě tedy 65% a tři hvězdy. ()

ConanVJ

Druhý díl nedosáhl kvalit jako první film. Proamerická propaganda je zde víc, než v jedničce. Likvidace Londýna se mi hodně líbila, ale pak už jsou efekty spíš průměrné. Akce je zde spoustu a je hodně povedená. Celkově jsem se u filmu bavil a dávám mu 80% :) ()

PauloZ

"Fucky me? Fuck you!" Prostý akčňák, kde Butler opět rozdává chutné headshoty a hlášky a celé to drží po kupě jen díky kompletnímu hereckému kádru z jedničky a nebojácnému přístupu Najafiho. Je to jak přes kopírák od prvního a většího brášky, je to stejně tvrdé, ale za to hloupější a lacinější. Béčko od hlavy až k patě. ()

berny2468

Tohle nejde nemít rád. Velmi dobře natočená akční řežba, která je sice o něco horší než jednička, ale stále za vidění rozhodně stojí. Jako u jedničky je příběh naprosto nereálný, ale o toto vůbec nejde. Tady jde jen o střílení. A to je zde v ideálním množství a k tomu přehledné, což se ne vždy podaří. Jen škoda ještě více prehnaného amerického patroitismu než jsem čekal, ale aspoň se šlo čemu smát. Za vidění to určitě stojí, ale nečekejte nic, pak se nudit nebudete...50%. ()

maddy

Presne isté čo jednička, akurát s lacnejším CGI. Inak je však úplne jedno, či padá Biely dom alebo polovica Londýna, stále sa jedná o akčný béčkový výplach. Zato však béčkový výplach, ktorý sa ani na sekundu nehrá na nič viac. A ani tú zmenu režiséra tu oproti prvému filmu absolútne nebadať. Jasne, je to rovnako tupé a pritiahnuté za vlasy ako predošlý film, ale na rozdiel od neho sa v pokračovaní menej kecá a dostávame viac Butlera zneškodňujúceho teroristov. Stačí to? Raz do roka si takýto priamočiary akčný výplach bez veľkých ambícii, ale zase v solídnej remeselnej kvalite rád dám, pretože od tých seagaloviek a im podobných blbostí z kategórie štvrtej cenovej to má ešte stále veľmi ďaleko. Námetovo síce podobné a rovnako pritiahnuté za vlasy, kde terorista môže byť v Londýne evidentne aj poštár, no zároveň nikdy nie je tak hlúpe, aby to akokoľvek otravovalo, stále v rovine odľahčenej akčnej zábavky. Má to tempo, neustále sa tu niečo deje, prvú hodinu netvoria prázdne reči a ani sa to nezdržuje vedľajšími líniami, ktoré by iba naťahovali stopáž. Samozrejme, dalo by sa tu namietať množstvo vecí od jednotvárnosti a priamočiarosti cez maximálne jednorozmerné postavy a nesmrteľnosť hlavného hrdinu až po chabé CGI, ale načo, keď sa ten film nehrá na nič viac než na ten priamočiary Béčkový akčňák pre tých ktorí vyrástli na osemdesiatkových/deväťdesiatkových filmoch s Willisom, Schwarzeneggerom alebo Stallonem. Výraznejší záporák síce London Has Fallen trestuhodne chýba, aby ten feeling čistokrvného akčného Béčka bol stopercentný, no inak správne tupá akčná zábavka, v ktorej keď sa nelieta helikoptérami v ultra-zlých CGI záberoch, tak solídne chlapsky pobaví. Nemám preto výraznú potrebu ten film hejtovať viac ako je potrebné. CELKOVO: 3* (6/10) ()

agentmiky

Gerard Butler se vrací v pozici ochranky prezidenta USA a zanechá za sebou snad více mrtvých těl, než by dokázala samotná atomovka. Opravdu nepřeháním. Kdo film viděl, pochopí. Je pravda, že když se nad příběhem Pádu Londýna zamyslím, tak je to neskutečná slátanina obsahující samé nelogické věci, které by se v reálu ani nestaly. Ale já se na tento film tak nekoukal. Já si ho užíval plnými doušky a vypnul jsem si při koukání na něj mozek. A podotýkám, že zábava to byla neskutečná, neboť akce byla opravdu parádní. Kdo má rád ty takzvané proamerické filmy týkající se záchrany prezidenta, přijde si na své. Takové filmy u mě patří do kolonky velmi oblíbené. I proto filmu dávám 70% ()

MartinezZ

V roce 2013 jsme se setkali se dvěma akčňáky na stejné téma. Olympus Has Fallen s po Třístovce vzešlou a vzápětí upadající hvězdou Butlerem a sluníčkovsky správňáckým prezidentem Eckhartem, kterýřto film byl celkově neskutečně trapně debilní v hovadinách, jež ukazoval a bohužel je myslel vážně, a White House Down s mě stále ne zcela sympatickým Tatumem a prezidentským Foxxem, kterýžto film byl ve své akčňárně skvěle odlehčený a nebral se až tak moc vážně, jak to Emmerich umí. Jenže ta první zmiňovaná hovadina se více než zaplatila a někoho tak napadlo udělat pokračování, nevěda kdy skončit. A voilá, sračka přetekla do Londýn a máme tu nemlich tu stejnou hovadinu, která se snaží brát vážně, ale člověk se u ní ani nezasměje, jako je mu toho filmu líto. Jediné, čím se tohle odlišuje od VOD nebo Direct2DVD filmů natáčených s bídným scénářem na mobil za pár dolarů je zjevně rozpočet spotřebovaný na efekty, výbuchy a arabsky vyhlížející písek. Smysl existence pokračování předchozí srágory se stejnou ústřední dvojicí = 0. ()

Vxxx

Rozhodně srovnatelné s jedničkou. Hlavní duo má výbornou chemii, děj odsýpá a je to velice slušná podívaná. 4* ()

Wysch

Totální scénáristickej odpad, ke všemu režisérsky absolutně nezvládnutej v posledním aktu, kterej je pro jistotu radši kompletně ve tmě. Buď došly money pro techniku nasvícení, nebo se jedná o záměr, jak schovat, že nemáme money na lepší stuntwork a lepší kameru. Olympus byl zábavnej i přes svoje totálně vymaštěný motivy ústředních postav, včetně záporáků. London ale totálně přes čáru, kdy motivace hlavního padoucha je při nejlepší vůli úsměvná. Přesto z nějakýho záhadnýho důvodu mě tenhle "shit film Gerard Butler has to do cause he has a seriously high student loan" bavil, a budu muset časem přijít na to, čím to bylo. Butlerem samotným to bejt nemůže, nebo jo? ()

Praxis

Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky? Ale jo, Gerald tam vstoupí a udělá pořádnej brajgl v pěkně zbrajglenym Londýně. Narozdíl od jedničky mi to nepřišlo tak unyle vážné a dokonce si to občas dělalo i srandičky samo ze sebe. Myslím, že pro tento večer jsem dostal přesně to, s čím jsem do toho filmu šel. Totální, ale opravdu totální výplach hlavy, který vám sice dlouho přemýšlení nevyrobí, zato si u toho s nahláškovaným fuckujícím Butlerem a Eckhartem, kteří po stovkách kosí teroristy ze Zkurvystánu, skvěle oddychnete. Jasně, je to strašná, ale opravdu strašná blbost s CGI horšími než z Photoshopu desetiletého nerda, ale o to tady vlastně ani tak nejde. 75% ()

Ellmariachi

No nedá se nic dělat. Asi budu muset dát druhou šanci jedničce, protože tohle mě osobně celkem nadchlo. Jedná se o návrat do minulosti. Zápletka opravdu pitomoučká, celé je to jednoduché jak jen může být. Jenže to není na škodu. Film se nesnaží zamotat vám hlavu. Naopak vám řekne: vykašli se na to, vypni mozek a užívej si to, že se našel další borec co sejme 100 a jednoho borce jen tak během 20ti minut. A já to udělal a užíval si to. Posledních 20 -25 minut je pecka. Majk by se nemusel stydět ani vedle takového velikána jakým byl a je třeba John Arnie Matrix :-) 80 procent. ()

Laxik

Jako ona by to byla výborná vypatlaná prdel (a že je to retardovaný úplně stejně jako úsměv Gerarda Butlera), ve který si Amíci myslí, jak jsou nadřazení zbytku světa, ale celé to tak nějak sráží jednak fakt, že hlavní hrdina je krvežíznivej psychopat, jednak to, že film vlastně dost hlasitě ospravedlňuje Americkou svatou válku dronovou a zabíjení civilistů jako přijatelný vedlejší důsledek honu na teroristy. Jako by právě tyhle věci nezpůsobily vznik Islámskýho státu. ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)