Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

Ratemus

To jako vážně? to se opravdu filmografie řítí do takových sraček? velmi smutné, co nás ještě čeká? Časy Smrtonosné pasti jsou už dávno pryč, tohle už nemůže nikoho bavit. Jednu hvězdu za Gerarda a Freemana. ()

silentname

Ak čakáte od filmu akciu, výbuchy a boj s teroristami, tak toto je presne ten film, ktorý vám perfektne zapasuje a budete po dopozeraní spokojní. Gerard Butler tu funguje veľmi dobre a rozhodne je toto jeho tohtoročný lepší film narozdiel od Gods Of Egypt. Musím sa priznať, že pri sledovaní som sa celkom bavil a dočkal som sa presne toho čo som očakával, no jediné čo si myslím je, že neverím, že by teroristi boli schopní zorganizovať až takto rozsiahlu akciu do takýchto detailov, kde mali falošných policajtov, vojakov, zdravotníkov na svojich postoch, a že by sa to nejako nezistilo. Aspoň to je môj názor. Ale napriek tomu, že je to miestami trošku nereálne, tak človek od filmu nechce, aby bol realistický. Čaká len na to, čo už z filmov tohto žánru pozná, a aby to vyzeralo dobre. A v tomto film funguje a zvláda to dobre. Pozná svojich divákov a dáva im presne to, čo očakávajú. A za jedno zhliadnutie to podľa mňa stojí. Ak máte radi akčné filmy plný boja teroristov a výbuchov, tak si ho čeknite. Hodnotenie: B ()

nash.

Jasně je to blbina. Jasně, je absolutně nelogická a plná nesmyslů. Jasně, velká akce by se utajit nedala, zejména pokud se plánuje roky. Navíc je to celé zbytečně komplikované, když stačilo nenápadně podminovat hřbitov. Ale zase by to nebylo tak efektní a svým ujetým způsobem zábavné. Ani mi nevadilo, že Najafi naládoval snad všechna existující žánrová klišé do kulometného pásu, natáhl a pak to do publika pustil v jedné dlouhé nepřerušované ohlušující dávce, včetně duchaplných řečí při umírání, předčasného jásání "zvládli jsme to", potlesku řídícího centra a závěrečného motivačního proslovu. Prostě nenáročný akční výplach, kde jsou prodlevy mezi jednotlivými akčními sety minimální, akce odsýpá tak, že není čas vydechnout, a k tomu nepřemožitelný Butler hláškuje rychleji než nabíjí a bez výčitek kuchá všemožné Kumary (teď nevím jestli by na film neměla EU uvalit embargo a neziskovky ho zažalovat nebo alespoň veřejně odsoudit). Není to nic pro ortodoxní myslitele, ani nic co by fanda akce musel vidět dvakrát, ale jedenkrát jsem si to užil a nenudil se. A to dokonce ani u akčním filmů není pravidlem. ()

PetrPan

Odfláknutý a levný digitální bordel, kde si to Západořímská říše rozdá s Orientem. Zase a pořád stejně. Svalnatý a spravedlivý legionář zmaluje prdel slabému a podlému rachitikovi odněkud ze Zaserstánu. Jen škoda, že onen testosteronový obrázek západního bijce trochu bledne při pohledu na zženštilé metrosexuály v upnutých džínsech, s pěstěnými nehtíky a rozháraným cyklem. Ale co už, až sem přijdou (ne že by už necupitali) ti slabí potomci chovatelů koní, umlátíme je ipody. Stravitelná a velmi, opravdu velmi, nenáročná podívaná. ()

Yoshitsune

Ty bláho, než jsme se stačil podívat na tenhle film, tak Británie vystoupila z EU, zemřela Britská královna a lidstvo dokázalo vyfotit odraz černé díry. Pád Bílého domu je takový ten typ filmu, kdy si říkáte jestli to tvůrci myslí vážně a nebo jestli si z vás dělají legraci. A oni to myslí vážně, ale přitom celý film byl na hraně trapnosti a absurdity. Londýn naštěstí takový neni, jednak tady máme serioznější a uvěřitelnější příběh, který vycházel z událostí které se odehráli po celém světě, ale právě Británie, byla často terčem teroristických útoků. Přestože příběh má jednoduchý děj, tak funguje naprosto parádně a bude to tím, že režisér je Íránec a tak na celou tu věc, přináší nezaujatý pohled a můžeme tak vidět jednoduchou a však efektvní symboliku, že by to nikdy neměli odnášet nevinní. Film má naprosto skvělé tempo, kde je to vlastně jedna velká honička, která drží zběsilé tempo až do konce. Navíc ryze akční soundtrack, jen podtrhuje ono napětí. Jediné co bych mohl vyčíst, je to že Aaron Eckhart mi do role prezidenta prostě nepasoval, nemá na to obličej a ani postavu. Za to Morgan Freeman působí jako skutečný státník a je ve své roli uvěřitelný. Butler naprosto skvělej. Úvodní masakr mi připomněl ten z MW 2019, taky se odehrál v Londýně, tady se Activision nechal inspirovat. Je až s podivem, jak mi tenhle film sednul a sem rád že sem tomu dal šanci. ()

SeBig

Po skvělý jedničce je tohle zklamani. Jasně akce je tam nonstop, ale přišla mi nezazivna. Efekty byly dobrý, zaporaci o ničem, tvůrci se snažili udělat film napínavější tím že zabijou pár nevýrazných postav z prvního dílu..vůbec mi jich nebylo líto a byli mi ukradený. Teroristi vybombardujou Londýn a americkej prezident se se svým nesmrtelným bodyguardem smějou vtipu, co mu poslal syn v úkrytu. Tyhle nesmysli ten film pěkně dokurvili. Horší průměr. ()

Chrustyn

Ve své podstatě úplně zbytečný film, který nemá v kapse jediný trumf, čím by se odlišoval od jiných, žánrovek. Naštěstí ale dost baví a pár akčních scén (nechybí ani dlouhý nepřerušený záběr) se překvapivě povedlo. V rámci nenáročné akční zábavy, překvapivě ideální kousek. ()

Arsenal83

Po Páde bieleho domu padol aj Londýn a je z toho ešte horší filmový zážitok. Tých teroristických snímkov je už priveľa a filmu nepomohol ani snaživý Gerard Butler, ktorý krásne pomaly prepichne teroristu alebo frajersky inému do telefónu povie, nech tiahne naspäť do Naserstanu. Freeman už do konca života bude hrať slušňáka v pozícii. Príbehovo a atmosféricky veľmi slabé. ()

BMW12

Úvod jak z béčkového filmu, ale jak se to rozjelo, tak to bylo fajn. Akce opět na vysoké úrovni, parádní Gerard Butler, který střílí jednoho protivníka za druhým. ()

honajz

Možné SPOILERY Být to parodie, tak super. Zničili jste mi palácový komplex, já vám zničím Londýn. Westimnsterské opatství - bác! Most Chelsea - prásk! Trafalgar Square - bimho! Místo poldů teroristi, jak když nas.ere (jak se kurňa všichni tak dovedně infiltrovali?). Blbé a politicky korektní vtípky na ruského prezidenta. (Celou dobu jsem čekal, že ten tam nakonec vlítne a všechny teroristy vypráská on.) Hlavní hrdina jen křičí "K zemi!", "Hlavu dolů!", "Připravte se na náraz!" a je tím strašně statečný, zatímco kolem všichni padají jak mouchy. Ne ne, americký prezident je prostě the best a má jen tu nejlepší ochranku, přežije i pád sestřeleného vrtulníku. Kurňa, a furt přemýšlím, jak taková masivní infiltrace a zajištění nejtajnějších plánů teroristy mohlo všem tajným evropským rozvědkám unikat? Radha Mitchell je nějaká strhaná, vypadá v tomhle filmu tak na padesát. Nu, jinak akce, až na pár momentů, mi přijde poměrně tupá, prostě střílečka, žádný full contact, pár patriotistických hlášek, ale kdejaká vandammovka mi přijde celkově akčnější. A to včetně těch točených na Balkáně. ()

Roman.Ticka

Solidní žánrovka podle mého gusta, tzn. efektní akční jízda téměř nepřetržitě s občasnými hláškami a fešáky v hlavních rolích. Butlerovi jsem věřila každou ránu, každý hmat. Co mě baví čím dál víc je nekompromisnost řešení terorismu bez ohledu na rasu nebo národnost. S nimi se holt nevyjednává 😉 👊 💣 ()

Othello

Cannon Films uvádí Prezidentova mu... teda Delta Force.. taky ne.. Pád Londýna! Film, ve kterém Gerard Butler vyslýchá rukojmího tím, že do něj bodá čtvrtmetrovým nožem dokud se nedozví, co potřebuje. Ve kterém teroristé předjímají, že italský premiér se bude cukrovat s o třicet let mladší modelkou na vrcholku Westminsteru, tak pro jistotu odpálí celou věž budovy. Film, kde dvacítka supervybavených vojáků SAS řekne zmlácenému Butlerovi, co tam pobíhá v košili "Veďte nás!". Dílo, kde většina rozopočtu šla na množství triků, nikoli na jejich kvalitu. Kde protagonista zabije pistolí a nožem 800 lidí a vrátí se ke své poslušně rodící manželce. Film, kde Merkelová poruší přísná bezpečnostní opatření, aby přijala kytičku od přičmoudlé holčičky, načež je rozstřílena na sračku. Zkrátka očistná filmová demence v duchu nejlepších devadesátých, po který se mi bude ve stáří u Avengers 35 stýskat. ()

Necrotongue

Proti Olympu došlo ke zlepšení kvality, hlavně jsem se ale naladil na požadovanou vlnu, takže se mi podařilo vytěsnit většinu patetických, patriotických a odhodlaných proslovů a činů do samostatného mozkového oddělení, kde jsem je dočasně izoloval, abych si mohl následně užít tu spostu zběsilé akce, během níž Amíci totálně rozjebali digitální Londýn na kwaśne jabko. Užíval jsem si dokonce i všechny ty "úžasné" úniky před ohnivými tsunami a vzpomínal jsem na akční filmy z osmdesátek a raných devadesátek. Byla to strašná pitomost, ale nějak zvráceně jsem se u ní bavil. ()

Morholt

Butler a jeho prezident dostali oproti jedničce širší pole působnosti a tak jsem se vedle stříleček dočkal i výživné autohoničky a líbivé vrtulníkové eskapády. A všechno to opět bylo béčkově nádherné, což dokreslovaly jelita jdoucí si nesmyslným způsobem pro kulku, samozřejmě trocha toho povinného patosu a vlastně i ne zrovna dokonalé CGI efekty. Druhý díl Gerardových trampot se mi líbil snad ještě víc, než přepadení Bílého domu a jsem zvědav, kde bude US prezidentovi hořet koudel u p*dele příště. 80% ()

Lucasion

Po Bílém domu si teroristi vybírají další hřiště a znovu plánují zabití amerického prezidenta. Tentokrát je to Londýn a Gerard Butler alias Mike Banning musí znovu do akce. Pád Londýn mě utvrdil v tom, že tahle série je prostě akční směsicí novodobé Die Hard. Opět tu totiž máme velmi podobné rysy jako v jedničce a scénář se ani nesnaží vyjet ze zajetých kolejí. Otázka je - je to vážně nutné? Já osobně myslím, že ne, protože já dostal další pokračování téhle "diehardovské" série a jsem spokojený. Butler opět rozdává rány, vyklání se z auta a hláškuje každou chvíli. Vyčítat scénáři, že jde touto cestou je zbytečné, protože tvůrci i fanoušci chtějí totéž. Zábavu. A tou Pád Londýna je. Akce je skvělá a najde se i nějaké to napětí. Délka je už přiměřená a já si prakticky nemám na co stěžovat. Já totiž dostal přesně to, co jsem chtěl. Akční pokračování dobře zajeté série, kdy jeden chlap zachraňuje situaci a to pomocí tisíců nábojů a drsných hlášek. (70 %) ()

oLí

No doprdele!!! Nemám ve zvyku bejt k filmům ošklivý, zlý, sarkastický a shazovat je, jsou to od mala mí dobří společníci a většinou si je dokážu alespoň trochu užít i přes jejich slabší kvality, ale ne když mám víc jak půlhodiny před koncem chuť si vystřelit mozek z hlavy a řvát o pomoc!! Do půlky se to jakš takš dalo, ale co přišlo od části s papundeklovýma "Londýnskýma" uličkama a pokračovalo dál přestřelkama, který vypadaly jak když si parta kámošů líp nastříhá víkendový blbnutí s airsoftkama - no to ještě čert vem, ale ty dialogy, které tam herci přednášeli a jak se u toho tvářili, u toho jsem trpěl víc než kdybych si skříp předkožku do dveří rozjetý tramvaje.. bože můj!! ani nebylo kde brát nadsázku, uplně se mi z toho zvedá kufr jak si na to ještě čerstvě po dokoukání vzpomenu.. kdyby tam lítal Danny Trejo s Van Dammem a šlo to rovnou na DVD, tak neřeknu ani popel a hodím tam minimálně dvě hvězdičky. Mám chut si jít sednout do kouta na zem, obejmout si kolena přitisknutá k bradě a pár hodin se tam klimbat dopředu a dozadu. Připadám si jako kdyby mě právě někdo znásilnil, hodně hrubým způsobem. Tohle bylo doufám hodně dlouho naposledy. 2/10 za první snesitelnou třetinu. ()

mm13

Dopozeral som, lebo vždy sa niečo dialo a nejak mi v danom rozpoložení nevadilo, že sa dejú samé hlúposti. ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)