Po celosvětovém úspěchu filmů Godzilla a Kong: Ostrov lebek uvidíme v kinech další kapitolu z filmového monstrsvěta: Godzilla II Král monster. Ve výpravném akčním dobrodružství se Godzilla střetne s jedněmi z nejznámějších monster v historii popkultury. Nový film sleduje osudy kryptozoologické agentury Monarch, jejíž členové změří síly s armádou obrovských monster, včetně impozantní Godzilly. Ta se střetne s gigantickou radioaktivní můrou Mothrou, kaiju Rodanem a také svým největším nepřítelem, trojhlavým Kingem Ghidorahem. Když tyto předpotopní druhy, které byly doposud pokládány za pouhé mýty, opět ožijí, začnou bojovat o nadvládu a samotná existence lidské rasy tak visí na vlásku. (Vertical Entertainment)

Chundys

Rozporuplné pocity! Asi takové jako když jsem nedávno běžel závod v Českých Budějovicích, taky jsem se nemohl rozhodnout, zda se mi líbil! Ale teď už k věci! Soundtrack, zvuky a efekty na jedničku! Potom přichází to horší: příběh, klišé, kdy se vše zvládne na poslední chvíli a bohužel tu nebyli žádné WTF momenty jako v jedničce nebo Kongovy! Jen tam toho nacpeme přehršel akce, to je jedno že se divák v tom bude ztrácet, vždyť hlavní publikum jsou Japonci, Číňani a Američani a ti tohle mají furt rádi! Kong je stále jednička v těchto filmech, Bohužel u dvojky Godzilly až na tu velkolepost spíše zklamán! ()

fisus

Vždycky ocením,když se o lidstvu mluví jako o rakovině téhle planety,protože to tak opravdu je.Jinak jde tenhle film mimo mě.Když jsem viděl tu tříhlavou saň,vzpomněl jsem si na Partičku,když Suchoš v Seznamce hrál tříhlavého draka. ()

Brusíček

Tohle se opravdu nepovedlo, nezajímavý příběh, postavy, ani monstra... Hodně jsem se přemáhal dokoukat film až do konce. Čekal jsem mnohem více, Godzillu z roku 2014 to rozhodně nepřekonalo ... 20%. ()

Saur.us

Přihlouplá omalovánka, která mě opět utvrdila v tom, že Emmerichova verze je pro mě pořád zábavnější a lepší jak tato, kánonická, nudná a přeefetkovaná. ()

Sydonai

Pane bože, koho napadlo do monster-rubacího filmu zase cpát lidi?! V momentě kdy konečně hlavní hrdinové zmlknou a dostanou se na plátno gigantická monstra, se kamera opět vrací k hlavním protagonistům a jejich útrapám, ale koho to k čertu zajímá? Kdyby se vystříhaly všechny rádoby hrdinské scény a dialogy a soustředilo se primárně na to, co kampaň kolem filmu slibovala, skončili bychom na nějakých zajímavých 30 minutách, které bych si užil. Velká škoda. Natěšení na duel proti Kongovi momentálně na úrovni mrazu. 55% ()

SC

Příště úplně bez lidského elementu, a bude to super. Tady zamrzí, že to fakt nejsou jen dvě hodiny toho, jak se Godzilla mlátí s ostatními kaiju, a pořád tam lezou do záběru nějací ňoumové z komparzu. ()

M.Myers

Kašlu na všechny negativní recenze! Stejně tak jako Godzilla od Garetha Edwardse, i tato je pecka. Vizuální smršť podpořená parádním zvukem. Všechna monstra famózní a bitky skvělé. Dějová linka lidských hrdinů tak nějak o ničem, ale o to mě osobně v tomto případě vůbec nešlo. Další skvělý film o obřích monstrech, co si dávají podržce. ()

Rathalos

Dvojka je velkym sklamanim po vybornej jednotke,vacsinu filmu som sa doslovne nudil a mozno az ta zaverecna polhodina bola zaujimava,urcite moje ocakavania boli vacsie,ale ako sa hovori,nie je kazdy den nedela,cize tri slabe hviezdicky dam...:-) ()

Heavyman

Super triky, sice většinou ve tmě, ale precizní. Bohužel nic víc, herci naprosto otřesní(až na japonské vyjímky) a absolutně plochý příběh bez většího nápadu, nedokáže zachránit ani výbuch digitální atomovky. ()

agassi68

Priaznivci monštier si prídu na svoje a nebude im vadiť ani ženská zložka filmu. Nerozumiem niektorým prispievateľom, ktorí považujú 200 miliónový spektákel za béčkový. Však je to určené aj deťom a napriek tomu film neskĺzol do vôd priblblých hlášok a klišoidného močiara. Aj keď trošičku áno, hlavne keď sa rozplývajú nad krásou nočnej mory :).. ()

loki5

Bože čí nápad byl, aby to mělo přes 2 hodiny. Výsledek je že je tu pak 1,5 hodiny blbých keců, létání vrtulníkem sem a tam, řvaní, pobíhání (někdy i přes několik set kilometrů :-D) a ostatního filleru. Koukat na hromadu nezajímavých postav řešících hovadiny je fakt v takovémhle filmu to neotravnější. Chtěl jsem vidět jak spolu bojují monstra a i to je ve většině záběrů naprosto nepřehledné zmatené a ve většině případů z nějakého mě neznámého důvodu snímáno z lidského úhlu takže nevíte co se vůbec děje. Co zbude je tak 15 minut celkem slušného monster filmu jenomže co ten zbytek. Co platilo o předchůdci platí tady ještě víc. Mít to hodinu bylo by to snesitelné. Ale dvě a čtvrt je overkill. 40% ()

BOURQUE

Pokračovanie „reštartu“ z roku 2014 je viac grandióznejším a technicky oveľa viac ambicióznejším. Avšak samotný príbeh je až príliš jednoduchý a priamy bez zaujímavých variácií. Film, ktorý vďaka špeciálnym efektom sa odporúča vidieť (len) v kine. Záver „takmer epický“ a čo sa mi nepáčilo, je to, že sa to skončí „len tak“ bez toho aby sme videli, že ako dali pokazené veci do poriadku (titulky z novín v tomto prípade nestačia). P.S.: Pri záverečných titulkoch by mali dať originálni pesničku (Godzila) od Blue Öyster Cult a nie nejakú cover verziu. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

P.J.2

Tyyyjo, nikdy bych nevěřil že díky tomuhle "filmu" ocením první díl víc než jsem čekal. Ono je skutečně méně někdy více. Tahle digitální kravina byla zajímavá a relativně koukatelná tak do půlky a člověk by snad i překousl do nebe volající nelogičnosti a postavy, chovající se jak dementi ovšem až do chvíle než zlí lidé napochodují Godzillce, lízající si rány z toho že jí lidstvo hodilo do ksichtu atomovku, do "obýváku" aby jí u ksichtu odpálili další atomovku na uzdravení..(facepalm). Pak už šel film do vod Céčkové produkce s drahými triky, na který se prakticky nedalo koukat a skutečně se stydíte že na to koukáte. Zlatá Emmerichova potvora, ta aspoň neměla nadváhu jak prase. ()

Faila

Při sledování tohohle snímku jsem si pořád říkala, že mi to nepřipadá zas tak pitomé a spoustu věcí jsem docela brala. Pak se ty malé hloupůstky začaly skládat jedna na druhou a na konci jsem zírala s otevřenou pusou (ne v dobrém slova smyslu). Celkově mi ten příběh nepřijde tak tupý, jak to pro mě nakonec vyznělo. O to víc mě tenhle film mrzí. ()

MickeyStuma

Po snímcích 'Godzilla' (2014) a 'Kong: Ostrov lebek' (2017) je tento snímek třetím počinem MonsterVerse vytvořeného studií Warner Bros a Legendary Entertainment a jedná se o pokračování svého předchůdce. A stejně jako minule i tentokrát budou nadšení spíše fanoušci originálních japonských filmů o Godzille, neboť jak vizuální podobou monstra, tak i fantastičností scénáře je jim daleko více věrnější. Godzilla vs. tříhlavý drak. Zapomeňte na Bajaju, tohle je zcela jiný kalibr. Snímek v žádném případě není pro diváky hledající přívětivé monster dobrodružství s hlubokým a strukturovaným dějem a snad i komplexními lidskými postavami. Monstrscény jsou efektové na plný kotel, takže opět vzniká otázka, kam až daleko se v CGI efektech ještě dá zajít. V tomto je snímek skutečně velkolepý a vizuálně ohromující. Komu se nezatají dech u scény, ve kterém se objeví onen drak, tak už asi nikdy. K tomu trefný soundtrack, ruchy, odkazy na původní japonské příběhy a hodně temný a žhavý scénář, který, chtě nechtě, předčí očekávání, a máme tu apokalypsu s monstry, jaká tu ještě nebyla. Etudy lidského pokolení tentokrát upadly jaksi do pozadí. Vlastně tu jsou jenom proto, aby se vědělo co, kde, jak a proč. A to je asi tak vše. Zákonitě se projevuje absence humoru a hlášek, což je v tomto případě snad pochopitelné. Po kritice předchozího filmu tu tedy máme více tvorů, více bojů, více adrenalinu. Epický film v plné parádě, který postavil laťku zase o něco výš. Tohle je prostě monster film s velkým M, který se bude hodně těžko překonávat. ()

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá