Chaudard, Pithivier a Tassin jsou sice vlastenci a nosí uniformu francouzské armády, ale rozhodně to nejsou žádní hrdinové a válku by nejraději prožili někde zcela v ústraní. Ovšem osud jim předurčil roli hrdinů i proti jejich vlastní vůli. A tak střídavě osvobozují sedmou rotu z německého zajetí, prchají v převlecích a když na to přijde, tak dokonce i bojují! (Česká televize)

Vessper

Už trochu slabší, ale stejně velice dobré pokračování války z pohledu tří neobyčejných vojáků ze sedmé roty. Dobře zahrané i natočené a hlavně dost vtipné. ()

lekr

Pokračování v ničem nepolevuje a je stejně skvlé jako jednička. Skvělá válečná road-movie s geniálními vtipy a geniální herci. Zkrátka stoprocetní podívaná!! ()

Petoss1

Nestratilo to nič zo svojho lesku hoci oproti jednotke je to trooošku slabšie ale ako milovníka vojny a humoru ma to potešilo. 80% ()

tomtomtoma

Je jasné, že muselo vzniknout pokračování sedmé roty. A je to stále příjemná zábava, která si svou hravostí rozhodně nedělá ostudu a drží se nastavené úrovně svého předchůdce. A tak seržant Chaudard (zábavný Pierre Mondy) a vojíni Pitivier (Jean Lefebvre) a Tassin (Henri Guybet) pokračují ve svém útěku. Jejich pouť je především plná převlékání a využívání nejrůznějších dopravních prostředků. Provází je šťastné náhody, ale i nehody, pomocné ruce, příležitosti, záchvěvy odhodlání i snaha o záchranu životů. Vše s příjemně hravým nadhledem a jemným humorem, který z jejich cesty činí krásnou zábavu. Z dalších rolí: kapitán a stále překvapovaný velitel sedmé roty Dumont (Pierre Tornade), slabozraký a dobře naladěný zajatý generál (Robert Dalban), poručík Duvauchel (Erik Colin), který je od trojice záhy odstraněn, neúnavný plukovník Blanchet (režisér Robert Lamoureux) se svým vyhazovacím posláním, německý důstojník vyrušovaný při královské hře šachy (Jean Rougerie), či německý voják (Michel Modo), snažící se udržet zrekvírované stádo i s honci pohromadě. Staré francouzské zámky mohou skrývat tajemství. Důstojníci rádi využívají svá privilegia. Za kolaboraci může být později označována i neukojená žena při nenaplněném apetitu. Jaká romantika se mohla skrývat při cestě parním vlakem! Zábava, plná útěků a převleků, je stále příjemná svou lehkostí a hravostí. ()

pakobylka

"Sedmá rota" se sice poctivě snaží pokračovat v duchu prvního filmu, ale viditelně jí ubývají síly. Její písnička je už trochu obehraná - z větší části zmizela bezprostřední roztomilost, se kterou spolehlivě okouzlovala ... a dokonce i pointa jakoby byla poněkud unavená životem. Nezbytná naivita zůstala, ale nutně se musela cítit osamělá. Neměla po ruce nic, oč by se mohla opřít, takže 3* jsou tak akorát. P.S.: Značně mě rozladilo přeobsazení role Tassina, Aldo Maccione mně byl DALEKO sympatičtější. ()

necisty

Co se týká filmařské poctivosti, té od minulého dílu neubylo. Jen mi v mnoha momentech přišlo, že jakoby splácali jen vystřižené scény z minulého dílu. Je to moc krásně strávená hodina a půl, mám vzpomínky na příjemné chvilky u televize s rodinou. Nemělo to žádný smysluplný děj, ale mě to nevadí. ()

otík

Určitě lepší než první díl, především vtipná jsou krátká intermezza s generálem, který odpaluje mosty a koleje. Pomalu se z toho stává bláznivá komedie, jejíž vrchol je ale až ve třetím dílu. ()

filmmovier

Volné pokračování jedné z nejlepších francouzských komedií není kvalitou vůbec vedle a svému předchůdci se vyrovná a co se týče vtipů a hlášek, možná ho ještě předčí. Herecké obsazení opět nezklamalo, a ačkoliv mě zpočátku vadilo přeobsazení Tassina, poté jsem si uvědomil, že Henri Guybet ho možná hraje i lépe. Návat sedmé roty nám nabídne několik nezapomenutelných scén a hlášek - ať už jde o dráty, scény s matracemi na zámku nebo v nemocnici. Opět jsem se smrtelně bavil od začátku do konce, Sedmá rota je věčná. Jasných 100%. ()

fabecc1222

Tahle dvojka je jednim z těch případů, kdy mi dvojka příjde lepší než jednička. Tvůrci jsou tu více utrženi ze řetězu, a všechno je vyhnané do větší absurdity. Super jsou matracové scény, nebo vyhazování mostů do povětří. Přeobsazení jedné z hlavních rolí mi nikterak nevadilo. Dokonce bych řekl, že jako dítě jsem to vůbec nevnímal, a všiml si toho až př Xtém puštění. ()

Kalidor_

Kombinace těchto herců, prostředí Francie za války (ale humorným pohledem) a komických situací mě vždycky zdolá a všechny díly o Sedmé rotě si můžu pouštět stále dokola. ()

giovanni3

Úspěšné pokračvání úspěšného filmu. Sice ,,Kam se poděla sedmá rota?,, je výš, ale i zde se člověk nad míru baví. 4z5 ()