Karate tiger 4: Král kickboxerů

• Hongkong Tai quan wang (více)

Pred desiatimi rokmi v thajskom Bangkoku zákerne zavraždil amerického šampióna v kickboxingu Seana Donahue miestny gangster Khan. Vtedy 14-ročného Jaka, Seanovho brata, fyzicky i psychicky zastrašovali. Dnes pôsobí Jake ako policajt-vyšetrovateľ v New Yorku, kde napriek častému nebezpečenstvu sa neustále zaoberá myšlienkou na pomstu bratovej smrti. Nádej svitne, keď ho jeho predstavený, kapitán O'Day, pošle kvůli jednému prípadu práve do Thajska. Mladý policajt vsadí všetko na jednú kartu. Zistí, že Khan, ktorého hľadá, vystupuje ako "zabijácky šampión", čo je označenie pre hviezdu zvláštneho druhu tamojších filmov. Bojuje sa v nich pred kamerou naostro. Jake sa v inkognite angažuje ako herec, aby sa v záverečnom boji stretol práve s brutálnym Khanom. Kto sa stane "kráľom kickboxerov"...? (oficiální text distributora)

Terva

Nejlepší Karate tiger co jsem viděl. Je až divné, že se mi líbí čtvrtý film ze série, to se mi moc často nestává. ()

fcreading

Takto nejako by karate film mal vyzerať. Dialógy sú síce smiešne, ako v každom inom filme toho druhu, ale niektoré súboje sú veľmi dobre nakrútené a svojej sérií nerobia hambu. Skvelá pocta k akčným filmom. ()

K.I.N.G.

Tohle by se mi mělo hodně líbit, mít tolik let, jako Jake, když mu zabili bratra. Dneska ne, pro mě je to bezduchá americká záležitost s větší dávkou průměrných bojů, žádný Hong Kong v tom necítím. ()

decouble

Ha-ha-ha. Opět geniální český dabing, jehož vrcholem je Přeučilův výkon v roli nespočtu vedlejších postav. Bohužel Karate Tiger 4 je v podstatě jen trochu upravený Kickboxer - leč o dost dementnější (naštěstí tím vtipným způsobem). ()

Quint

Během video revoluce v 80. letech začaly malé hongkongské produkce chrlit do světa spoustu anglicky mluvených bojových filmů s druhořadými západními herci, natočených za pár babek během dvou-tří týdnů v levných lokacích (např. v Thajsku). Většinou šlo o tituly s dost podobnými názvy nebo naopak o tituly distribuovanými do různých koutů světa pod mnoha různými názvy. Není tedy úplně jednoduché se v nich zorientovat. Na Karate Tigera IV (který nemá nic společného s předchozími díly série) pamětníci ale nezapomínají. A to hlavně díky nadupanému finálnímu souboji ve velké bambusové kupoli (připomínající Dóm hromu ze třetího Mad Maxe), kde kickboxeři bojují na plošinách postavených nad vodním příkopem plném ostrých kůlů. Nezapomenutelný je i hlavní padouch Khan, drtící vše, co se mu postaví do cesty. Billy Blanks ho hraje s maximální vervou. Nepříčetně u toho řve, hrozivě valí své vypouklé oči a naběhlé žíly a sráží své protivníky nezapomenutelným kombem krajně absurdních kopů. Blanksův Khan je vizuálně natolik výraznou postavou, že se stal inspirací pro zápasníka Dee Jaye ve videohrách Street Fighter, které jsou mnohem známější než tento film. Čtyřka Karate Tigera se na jednu stranu bere hrozně vážně, ale občas překvapí i nečekanou sebeironií. Loren Avedon v ní například sleduje Karate Tigera III, v němž hrál také hlavní roli, a během toho pronese: „je to jako film s Bruce Leem, jen bez Bruce Leeho“. Někdy to přeroste i v nechtěné sebeshazování, když třeba Avedon reaguje na nabídku hlavní role ve filmu slovy „nejsem herec, ale bojovník“, čímž trefně hodnotí svůj vlastní herecký výkon. Film, který byl ve své době v každé videopůjčovně, ale dnes je těžko sehnatelnou raritou, by se dal v krátkosti popsat jako něco mezi Kickboxerem a 8MM. Kickboxera sice vykrádá, ale zároveň ho překonává lepšími a tvrdšími bojovými scénami. Stejně jako v porno filmech Johna Holmese tu jde hlavně o akci a vše mezi tím je nechtěně komická výplň. Avedon tu hraje Jakea Donahuea, poldu v utajení, který při zatýkačkách soustavně posílá SWAT tým na špatná místa, aby mohl zločincům nakopat zadek sám. Protože je nejlepší policajt široko daleko, tak ho Interpol pošle do Thajska, kde má zastavit mafiány produkující kickboxerské snuff filmy, v nichž hraje obávaný kickboxer Khan, který náhodou kdysi zabil jeho bráchu. Donahueova přehnaná sebedůvěra dostane v Thajsku na frak hned první den, když ho hravě zkope místní řadový kickboxer. Aby porazil Khana, musí na sobě ještě pořádně zamakat a absolvovat jeden z nejdivnějších bojových tréninků v dějinách kinematografie, který spočívá v tom, že ho jeho učitel věší na strom vzhůru nohama a pouští mu na hlavu obří klády. Celý film je extrémně přitažený za vlasy. Každý tu ovládá kickbox a místa činu jsou vyhazována do vzduchu raketomety (asi aby se policie nezdržovala zdlouhavým papírováním). Krvavý sport a Kickboxer se proti tomu drží pevně při zemi. Zatímco Avedonova kariéra akční hvězdy šla dolů poté, co mu Lorenzo Lamas při natáčení videokurzu sebeobrany přerazil nos, tak Blanksova kariéra bohužel skončila ve chvíli, kdy totálně vyměknul a dal přednost tomuhle. Škoda promrhaného talentu. () (méně) (více)

Derek

byt bratom (ne)thajskeho sampiona v kickboxe nie je med lizat, pretoze ked uz raz do tejto krajiny zavitate na kazdom rohu na vas caka nejaky Tong Po alebo Kane. dalsi diel z kultovej serie karate tiger nam tento raz ponuka avedona ako tajneho agenta na stope filmarov ktori pre najlepsi efekt vo svojich filmoch nevahaju zabit nejakeho toho komparzistu. ich hlavnou megastar je Kane (Billy Blanks v top psycho forme), ktory poslal do nebicka hned v uvode filmu avedonoveho brata. musim povedat ze oblubujem bezduche mlaticky 80 rokov a na tuto mam zvlast prijemne spomienky (spolocne pozeranie v druzine po skole, kt4 som mal na videokazete spolu s dalsou klasikou predatorom 2). dejovo ziadne zazraky nikto necaka, herecky to nie je az tak zle ale co je najdolezitejsie su skvele suboje. i ked k tomu najlepsiemu sa budeme musiet obcas prekusat nudnou vatou, ale v momente ako avedon zacne svoj zaverecny trening (obcas preruseny filozofickymi kecami) ktory vyusti v megasuboj v obrovskej klietke kazdy spravny karate tiger fanusik bude urcite chrochtat blahom. jednoducho klasika, ale obcas ma zaraza fakt ze pri niektorych scenach avedon pouziva doubla:-( ()

radomiil

--celá sága do tohoto dílu je neskutečně kvalitně řemeslně odvedená i s jedním ze silné tehdejší 3záporáků Billy Blanksem/+Bolo Yeung and Michel Qissi/ ()

Rodriguez

Každý by řekl, že od prvního dílu jdou ty následující do kopru, ale opak je pravdou a v řadě čtvrté pokračování je zatím nejlepší z nejlepších! Zajímavě vypracovaný děj i s hlavními hrdiny, dobře zvolené lokality, nemám co vytknout! 70% ()

Juto

Je to zábava od začiatku do konca, o to tu ide o skvelé súboje. Nehľadajte herecké výkony, príbeh alebo podobné veci, pretože také tu nie sú. Vzhľad Billyho Blanksa dodáva tomuto filmu niečo navyše. Skvelý záporák. 6/10 ()

Jizni Tlapa

" pro Khanapána" tohle je ale masakr!! Co mi je po tom ,že se jedná o klasickou béčkovitou šablonu. Mrtvej brácha, cesta pomsty, trénink s mistrem, love story a závěrečný souboj s happy endem?? Je mi to jedno, protože přesně o tohle v klasickym béčku jde!! To je TO, po čem fanoušek akčního béčka prahne!!! Psal jsme to již několikrát a nezdráhám se to říct po xxté "Avedone, Ty jsi béčko akční hrdina všech dob" ()

Luk80

Nejlepší díl celých Karate tygrů a zároveň the best role Lorena Avedona.Ten tady hraje pohodovým komediálním stylem, ovšem do jisté míry a doby.Nahrává mu k tomu příjemně trefná hudba. Když se znovu setkává přes TV se zabijákem Khanem, tak končí veškerá sranda. Loren Avedon by byl brutálně skvělý polda v Kung Fury, hehe.Každopádně Billy Blanks a jeho vizáš je legendární a dodneška z něho jde krutý pocit. Poslední boj v kleci je jednou ze základních scén společnosti Intersonic. Nesmíme zapomenout na opičku mistra Pranga ! ()

JohnSmith

Velice špatně okopírovanej Kickboxer s van Dammem. Špatný souboje,stupidní děj. Jediný co stálo za to, byl Billy Blanks ()

Pecival

Ne sice tak dobré jako luxusní trojka, ale stále velmi dobré. Obsahuje všechny možné a nemožné klišé (trénink, ženská,...), ale bitky jsou obstojné a hlavního záporáka bych potkat v noci nechtěl. Solidní krůtička. Namachrovanej floutek Avedonovi docela sedl, vypadal věrohodně :) ()

lskala

Billy Blanks ve své nejdrsnější roli, Loren Avedon opět výtečný. Tuhle VHS jsem sjížděl pořád dokola... 70% - 4**** ()