• Austrálie

• Nový Zéland

Životopisný / Drama / Hudební / Muzikál

Velká Británie / USA, 2019, 121 min

Další významná hudební osobnost se dočkala filmové podoby a opět je u toho i Dexter Fletcher. Oproti Bohemian Rhapsody je však Rocketman upřímnější a méně megalomanský. A to je zároveň menší kámen úrazu. Rocketman nepůsobí tak pompézně, jak by asi mohl působit, a je tak více osobnější, což by mohl někdo více ocenit, ale v mém případě je tomu spíše na škodu. Rozhodně musíme smeknout před Taronem Egertonem, který roli Eltona Johna výborně zahrál a odzpíval. Povedené, leč z mého pohledu to mohlo být ještě daleko lepší.(15.8.2019)

Trochu škoda těch částí, kdy písně začínaly na sílu, Rocketman je jinak moc fajnový muzikál, který jsem si užila, přestože bych před ním v rádiu nejspíš nepoznala Eltonovu píseň (ale teď už ji poznám) a kromě toho, že bral drogy a je homosexuál, jsem o jeho životě nevěděla prakticky nic. Nevím tedy, jak je to s pravdivostí informací ve filmu nebo zda-li došlo kvůli příběhu k nějakým posunům či úpravám tak jako v Bohemian Rhapsody, ale ani by mi to moc nevadilo, tak jako mi to nevadilo u Bohemian Rhapsody. Právě srovnání s Bohemian Rhapsody se přímo nabízí, když navíc na obou filmech dělal ten samý režisér (Fletcher). K tomu i hlavní hrdinové obou filmů mají něco společné - homosexualitu a drogy. Drogy se nebáli ukázat ani v Bohemian Rhapsody - prostě rozsypali prášek, ale to druhé neukázali skoro vůbec, jen v náznacích. Jistě, ani v Rocketmanovi se z toho nestane gay porno, ale to, myslím, snad ani nikdo nechtěl... V Rocketmanovi jsou rozhodně odvážnější a třeba rudě nasvícená scéna s nahými tanečníky nesoucími Eltona na rukou je opravdu působivá (mimochodem mi na začátku připomněla jednu ze znělek Nova Cinema). Opravdu se mi líbí to celkové pojetí jako nahlédnutí do Eltonovy mysli, do jeho svědomí, kdy se Elton musí srovnávat nejen s okolím, ale hlavně sám se sebou, což je vidět hlavně ve krásných scénách s jeho malým já (bazén, léčebna na konci). Všechny flashbacky jsou tak dobře napojené na "realitu", že je často těžké je díky plynulým přechodům rozeznat (najednou zjistíte, že tohle už se mu nezdá). Do toho ještě prolínačky a koláže shrnující některé úseky Eltonovy kariéry. A to vše propojuje Eltonova hudba, která zní ve filmu skoro pořád, takže jsem si originálního soundtracku (score) od Matthew Margesona popravdě asi ani nevšimla. Ve filmu zazní tak třikrát víc písniček než v Bohemian Rhapsody a mám pocit, že i déletrvajících. Jsem toho názoru, že Rocketman by mohl potěšit jak lidi zklamané z Bohemian Rhapsody tak i ty, kterým se Bohemian Rhapsody líbila. Oba filmy jsou v lecčem podobné a v lecčem odlišné. Přála bych Rocketmanovi podobný úspěch, jakého dosáhla Bohemian Rhapsody, ale upřímně, myslím si, že to v tomhle případě nevyjde (dneska jsme v sále seděli jenom čtyři). 9/10(31.5.2019)

Životopisný snímek o pozdní snaze umělce o návrat k prvotní realitě. Podobný snímek Bohemian Rhapsody je ohleduplnější, přímočařejší, líbivější a pietnější. Má také auru předčasné smrti zatímco Elton John své démony vyřešil. V Rocketmanovi je méně klišé a víc upřímnosti.Elton odkrývá i své temné chvíle. Dvě věci si divák uvědomí mimoděk. Jak výjimečné texty mají písně Eltona Johna a jak ironické je, že filmu o něm chybí finální patos pouze proto, že na rozdíl od Mercuryho nad svými démony zvítězil. Film vypráví vynalézavěji, v nesentimentálním výprodeji sama sebe a stylizovaněji. Pcity se vyjadřují hudbou. Jímavé jsou přechody mezi smutným Eltonem v šatně a koncertem kde ovládne publikum. Raní scéna v níž se zrodí Your song je nejsilnější a nejčistší. Eltonovi textu jsou velmi kvalitní, to je další výhoda filmu.Celkově dávám 70%.(21.8.2019)

Afektovaný, teatrální a překvapivě zdrcující v upřímnosti, s jakou mluví o sebedestrukci a hledání lásky k sobě samému. Jako zatvrzelý odpůrce muzikálů jsem dostala tik, i tak ale musím uznat, že Rocketman obstál tam, kde jsem měla proti Bohemian Rhapsody výhrady.(23.5.2019)

Narozdíl od Bohemian Rhapsody se Rocketman netváří, že je nějak věrný realitě. Snové scény, muzikálová čísla, všechno takové hravě rozvolněné. Pokud máte náladu slyšet svoje oblíbené písničky v jiné aranži a koukat u toho na pěkné obrázky, tak směle do toho.(18.9.2019)

Londýn, 2.6.2019 Stejně jako po Bohemian Rhapsody, tak i po Rocketmanovi jsem odešel s kina se skvělým pocitem a písničkou na rtech. A Rocketman se mi asi líbil ještě o něco víc, protože zatímco Queen se snaží ve svém příběhu představit tu verzi sebe, kterou chtějí, aby si lidi pamatovali, tak Elton se zpovídá mnohem osobněji a nebojí se ukázat to, jaký je/byl. Taron Egerton se mi na jeho postavu skvěle hodil a i tady unese srovnání s Malekovo Mercurym. Muzikálová čísla bavila na výbornou a podle mě dokonale dotváří Eltonovu postavu, tak jak ji známe a navíc jsou tam skvělé nápady jako předělání klipu I'm still standing. Zatím nejlepší film letošního roku. I'm a rocket man!(3.6.2019)

Na českém plakátu je napsáno "Taron Egerton je Elton John". A ten plakát nelže. Eltona hraje s respektem, nepřehrává a nedělá z něj zbytečnou karikaturu. Rocketman je poctivě natočený film s excelentními hudebními čísly, srdcem a především s hlavou vztyčenou. Jasně, linky s učitelkou klavíru a babičkou by mohly být více dotažené, ale jednalo by se o zbytečné babrání se v detailech, jelikož ve srovnání s podobnými tituly se pořád jedná o žánrové zlato. Snímek často tne do živého, zabolí a ukazuje nepříliš hezké věci, což většina lidí v kině vidět nechce. (Hlavně se bavit a nepřemýšlet!) Proto sláva tvůrcům, kteří se v mainstreamové produkci ještě stále nebojí jít jiným směrem. Zúčastněným držím palce na všechny možné ceny a nominace.(7.6.2019)

Vhodně stylizovaná (tudíž je všechno řiťopišsky barevné) homosonda do análu známého zpívajícího bukanýra, která bohužel moc neodsýpá a závěr nemá absolutně žádnou katarzi, pouze dokumentární informace. Kdo rád poslouchá jeho písničky, přičte si jednu hvězdu navíc. Jaký rektální milovník je do třetice všeho teplého další na řadě s jeho filmově hudebním životopisem? George Michael?(13.8.2019)

1734. hodnocený film:(13.8.2019)

Tak jsem zaslechl, že filmový kritici dávají přednost Rocketmanovi před Bohemian Rhapsody, což je na pováženou, protože oba filmy jsou silný průměr, na který po zhlédnutí velice brzy zapomene. Film je napěchován popovými hity možná nejslavnějšího gaye, který si toho se svým otcem vytrpěl tolik, že to po celou dobu metráže musí dávat divákovi sežrat. 59 % Celosvětový příjem k 17. 9. 2019: $193,443,717, což je 4,84 násobek rozpočtu(18.9.2019)

Už od úvodních kroků měl u mě film zaděláno na plných pět. Eltonovu hudební stránku mám docela zmáknutou, ale jelikož mě bulvár nezajímá, znám jen několik málo detailů z jeho osobního života. A v tomto filmu jsem poznal Eltona nejen jako velice talentovaného hudebníka nebývalého formátu, ale i jako člověka, kterému se nevyhnou kruté rány osudu. Tento komentář sepisuju necelou hodinu po produkci při vstřebávání dojmů a poslouchám přitom moji nejoblíbenější "Teardrops", kterou nazpíval s K D Lang. Taron byl ve filmu fantastický, říkal jsem si, že muselo být velmi obtížné najít někoho podobného, kdo by to celé uhrál a zazpíval. Po celou dobu jsem měl dojem, že se dívám na skutečného Eltona, protože co záběr, to jiné brýle. Několik písní jsem probrečel, už jen z toho dojetí, že jsem u některých pecek konečně viděl, jak vznikají. Ono aranžmá taky udělalo svoje, prakticky pořád jsem měl nutkání si ťukat do rytmu. Eltonovi děkuju za pěkné chvíle strávené u jeho hudby a textů Bernieho Taupina a prostřednictvím filmu jej mám ještě raději.(18.6.2019)

Trochu mě mrzí, že tenhle film hodně diváci srovnávají s Bohemian Rhapsody, je to totiž natočené úplně odlišně, takže to srovnávat vůbec nelze. Rocketman je natočen trochu muzikálově a to se mi na tom moc líbí, je to něco jiného a je skvělé, že nezpívá jen Elton, ale vlastně celá jeho rodina, díky těm písním, které zpívají všichni vidíme, jaká vzpomínka z dětství Eltona inspirovala k napsání té dané písně. Taron Egerton byl úžasnou volbou, místy jsem měla pocit, že se dívám na mladého Eltona, skvěle zpíval, mimika úžasná a gestikulace skvěle naučená. Krásně to utíkalo, bylo to dramatické, vtipné a hudebně geniální. Rozhodně film, na který se vždy ráda znovu a znovu podívám.(16.6.2019)

"Co to jako kurva děláš?" "Rock n' roll." "Ne, nechat si kouřit ptáka před údržbářem bazénu rozhodně není rock n' roll!" ... V roce 2017 se náš miláček Elton zjevil jako cameo ve své vlastní a cyničtější osobě v pokračování dnes již kultovní akční řežby mistra Matthewa Vaugna Kingsman: Golden Circle, v níž Taron Egerton jen tak mimochodem figuroval v hlavní roli - a právě díky této zkušenosti si samotný král soft rocku Tarona vybral aby jej ztělesnil v jeho filmové podobě - a toto rozhodnutí bylo více než (na)prostá trefa do černýho. A mezitím co se tento projekt pomalu ale jistě realizoval, vřítil se v roce 2018 do kin kinematografický epos vyprávějící o jedné majestátní hudební Královně jež způsobila hotové masové šílenství, díky níž zájem o životopisné adaptace hudebních legend vyletěl do až nepřijatelných nebeských výšin - a já jsem za to jakožto neskonale zarytý milovník hudební scény ze staré školy jen a jen rád... Téže jako BoRhap a letošní The Dirt o hříšnících z kapely Mötley Crüe i Rakeťák je fenomenální hudební extáze, v níž se nezapomíná na líbivý fan service, velkolepou oslavu hudby, a jako třešnička na dortu s lahodným bonusovým přídavkem. A oním přídavkem je spektakulárně elegantní muzikálová stylizace s neobyčejně úchvatnými fantasy prvky které by nečekal téměř nikdo (nostalgický začátek při tónině Bitch Is Back, roztomilé I Want Love, parádní divoce laděná pasáž při Saturday Night, geniální a nezapomenutelná scéna se stavem beztíže při Crocodile Rock, Elton vzlétající do nebes při Rocketmanovi), ovšem zde toto (dnes již bohužel) ojedinělé bizarní pojetí funguje absolutně perfektně. Ona muzikálová čísla jsou tu stvořena s nevídanou citlivostí, šoumenskou grácií a celkově unikátním umem a zapálením pro věc, nad nimiž by se i Pepku Mengelovi tajil dech a expandovaly oční bulvy. Tento snímek je totiž velkolepou oslavou vnitřního dítěte jenž dřímá v každém z nás, přičemž jen málokdo se mu oddá - Sir Elton se mu plně oddal, nelitoval, a díky této výhodě stále vybočuje z řad hudebních standardů... Z plátna na vás po veškerou dobu stopáže doslova prší a srší galony nesčetné radosti, ovšem poté nastane ledová sprcha v níž se klade na trýznivou zpověď o tom, jaký byl Eltík v podstatě čurák závislý na sexu ("Víš mami, ošukal jsem všechno možný co se hýbe, a ani na jediný den toho nelituju."), kokainu a hektolitrech chlastu, avšak vy nad skvostným a zaníceným řemeslným zpracováním můžete pouze sbírat vaše plicní sklípky... A přestože z Rocketmana mohlo býti ohledně emočního stanoviska vytěženo mnohem více, při onom 'sebedestruktivním' dějovém oblouku snímku trošičku dochází dech, a zároveň se nemůže pyšnit jako čistokrevný biopic, jakožto muzikál plně splňuje stanovený žánrový ekvivalent, ba jej z některých hledisek dokonce i bezproblémově převyšuje, především pak co se velmi hravé extravagantní výpravy týče, a kupříkladu tam, kde La La Land vehementně strádal (tempo a obecný spád děje) Rocketman vyhrává na plné čáře... Herecký ansámbl ze sebe vydal maximální výkon - jedinou výtku vůči Dexteru Fletcherovi mám k tomu, že Johna Reida neztvárňuje stejný herec jako právě v BoRhap a naopak. Peckami nabitý soundtrack, vymazlená vizuální stránka, a obecně technické zpracování jest na prvotřídní úrovni... Taron si svoji roli více než evidentně neskutečně užívá, vsadil do svého výkonu maximální hereckou sílu, po pěvecké stránce odvádí preciznější práci než valná většina současných hudebních interpretů, a již teď jsem si rozhodnopádně jist tím, že ocenění v podobě prestižního Zlatého Globu v kategorii nejlepší herecký mužský výkon v hlavní roli v komedii/muzikálu je více než jasná, natožpak si i troufám říci, že Oskarová nominace je více než absolutní povinností - poněvadž filmový Farrokh Bulsara má v Rakeťákovi velmi silného soka... Na tento špičkový filmový počin jsem se velice těšil, přestože paradoxně nejsem předním fanouškem tohoto pána, jenž za celý život vystřídal tolik brýlí a oblečků jako doposud nikdo. A já jsem jednoduše nadšen... Jedinou smutnější záležitostí na tomto báječném snímku je ten zřejmý fakt onoho uvědomění, že dříve opěvované médium jménem hudba se využívalo především k šíření čiré radosti, ne však k získání pouhého zpeněžení... Rakeťák je tedy v konečném výsledku nečekaně zábavně nekorektním, velice milým a neskutečně stylovým kinematografickým překvapením, jež se do kinosálů vrhávají méně a méně často, a tudíž jsem rád za to, že se na světlo světa vydral tento žánrově odlišný počin - a už jen teď si menšímu zájmu veřejnosti navzdory přeji, aby jej popadlo stejně energicky pozitivní přijetí jako v případě BoRhap. Vše jest brilantně zakončeno 'rekonsturkcí' klipu I'm still standing... Verdikt: 91% ... Zajímavé komentáře: Matty ... "Proč jste zrovna tady?" "No, víte, můj dealer má dneska volno, tak jsem si řekl, že bych toho mohl využít."(1.6.2019)

Byť z hudebního hlediska Queen pro mne a hlavně mé dospívání znamenali nesouměřitelně víc než Elton, film o něm (samozřejmě spíše "o něm") se mi líbil o dost víc. Navíc Taron, jak tady zmiňují téměř všichni, byl fakt skvělej a protože jsem ho nedávno viděla nejen v Kingsmanech, ale i v Orlu Eddiem, začínám uvažovat o změně své TOP10...(27.6.2019)

Dalsia talentovana princezna s menom syr Elton john od rezisera Dextera Fletchera /Divokej Bill, Bohemian Rhapsody/, ktora sa topi v peniazoch a nevie co s nimi. Uz Bulsarova zbuznela homoromantika mi sakra nesadla a toto som sledoval s prdeli panicky stiahnutou a kopirujucou zasadne len steny. Takto mne je jedno ked buzny sa pichaju vzajomne do prdele /hlavne ne mna/ a ... sak to nie su moje telesne otvory. Kazdopadne tento gay je genialny spevak - este zije, je to talent, o tom bez debaty a film dobre ukazuje nielen zivot, ale aj pesnicky - Elton ukazal, ze je vskutku kul /v plote/ buzna. Ked vidi nadhernu zasnezenu krajinu, tak neuvazuje nad snehovou nadherou, ale nad tym, kolko tvrdych drog /kokain/ uz vstrebal, a ze robil masakre o tom niet pochyb. Aj utracal sialene sumy za kokain. Od konca 80. rokov aktivne bojuje proti AIDS a pomaha ludom nakazenym touto chorobou. Zalozil aj cosi co sa vola Eltn Dzon Ejc Foundejsn a cez tuto organizaciu utraca hodne, ale fakt hodne velke sumy. . Majetok ma cez stvrt miliardy libier, rocne zarobi kludne aj 75,8 miliona euro. Taupina Elton zabezpecil nielen do konca zivota, ale podla mna i 2 - 3 generacie dopredu. Elton John je ateista a nabozenstvo skutocne nenavidi, coz mne ako ateistovi imponuje ... to mohli tvorcovia aspon spomenut, a mlady Taron Egerton to mohol aspon verbalne dat najavo. Kazdopadne beriem skor Egertona mez mladeho Rami Maleka - Egerton aspon ovlada spev, coz u Maleka stale spochybnujem. Napriklad z tohoto filmu uz viem, ze Lemmy fakt, ale realne nie je autorom songu Don´t let the sun go down on me a ze Crocodile Rock nema s krokodilmi fakt nic spolocne. Jo a uz viem, ze s Eltonom spolupracuje Taupin - ktoreho tu hral Dzejmi Zvoncek /Billy Elliott/ a ne Dzou Koker : 60 %(23.7.2019)

Kvalitní, odvážné a kritické zpracování života další hudební hvězdy krátce po úspěchu Bohemian Rhapsody, to nabízí ke srovnání. Zatímco Freddieho příběh je bezpochyby unikátnější a jeho zpracování tím i výjimečnější, u Eltona to působí jako něco již viděné. Byť oba sledují linku vzestup&pád& vzpamatování, oba mají svého manipulujícího padoucha, a především oba pro sebe ulovili skvělé herce, Freddieho příběh byl vykreslován jako oslava, zatímco Eltonův coby tragédie. Zatímco Freddie byl jedinečná legenda, Elton je víc relatable a ordinary. Zpracování filmu je celkovou kvalitou a originálností celkově o úroveň níž než BR, nicméně se zdá upřímnější, otevřenější a narozdíl od BR se nebojí kritického přístupu, nebojí se ukázat na plno i nejcitlivější věci. Co Rocketmanovi ale asi v závěru i škodí je to okatě kýčovité rozhřešení, a celkově neschopnost ukázat věci i třeba jen mezi řádky. To by uvolnilo hodně stopáže na více muzikálových částí, které byly super a rád bych jich viděl více, s více postavami a více příběh posunující. Pak bych třeba necítil tolikrát ono "tohle už jsem viděl u Freddieho". Jinak ale emotivní, povedený film, luxusní herecký výkon a hudba.(31.5.2019)

• majo0007

Buzerantom sa to hádam páčilo. Mne nie.(8.6.2019)

Nedávno nešt'astnej Freddie Mercury, ted' další nešt'astník Elton John, asi ty prachy fakt nejsou všechno. Vadila mi jen jedna věc, že se Egerton Eltonovi moc nepodobal, ale to byl prej záměr. Každopádně odzpíváno fantasticky, občas jsem tam slyšel i specifickej tón Eltonova hlasu. Odvážnej a extravagantní film, pro fanoušky Eltona nutnost. 75%(6.8.2019)

Rocketman není narozdíl od Bohemian Rhapsody tak zábavný nebo příběhově bohatý. Možná je to tím, že se film narozdíl od BR nezaměřuje na kariéru Eltona Johna a na jeho úspěchy a cestu na vrchol, nýbrž na jeho vnitřní boj se samotou a pocitem, že jej nikdo, ani on sám, nemá rád. Což je trošku škoda, protože se o kariéře a hudebních úspěších Eltona Johna nedozvíme vlastně skoro nic. Na druhou stranu je film, ale o dost osobnější, než BR. Ačkoli BR byl natočený jako oslavný film a připomínka toho nejlepšího co nám Freddie a Queeni kdy přinesli. Něco jako, když vzpomínáte na něco ze svého života a nechcete příliš vzpomínat na to špatné, a snažíte se myslet jen na to dobré. Hlavní problém Rocketmana pak vidím v tom, že tam kde Bohemian Rhapsody přenesli na obrazovky atmosféru koncertů, tak tady se písně utápí v muzikálových představeních, kde lidé tančí na ulicích atd., které mě prostě až tak moc nestrhli. Stejně tak mi písně Queenů přijdou lepší. Respektive v BR je více písní, které považuji za velké pecky, než tady. Je fakt, že repertoár Eltona Johna, tak moc neznám, ale z těch všech písní jsem jich znal asi jen 7 a těch fakt dobrých bylo asi jen 5 nebo 4. Po shlédnutí mám také pocit, že kdyby byl film, alespoň o 20 minut kratší, že by mu to značně pomohlo. Tvůrci to zkrátka hodně natahovali těmi muzikálovými scénami. Co však musím ocenit je, že příběh má několik silných momentů a myšlenek, které jsou skvěle převedeny na plátno a výborně zahrány. Taron Egerton předvedl, že umí obstojně zahrát i složitější roli, než je agent Kingsmanů. Navíc ještě docela obstojně zpívá. Jinak jsem byl s filmem spokojený a jeho zhlédnutí určitě nelituji, ale vícekrát jeho shlédnutí, narozdíl od BR, vyloženě vyhledávat nebudu. Slabé 4* 68%(3.9.2019)

Muzikálové, britské, legendární, životopisné, milé. Na Rocketmana jsem se těšila více než na všemi opěvovaný Bohemia Rhapsody. A to od Eltona znám fakt jen větší pecky, a působí na mě hodně poizitivně a originálně, asi proto, že jsme se narodili skoro ve stejný den. O to bylo filmové vyprávění, alespoň pro mě, zajímavější. Tarona mám ráda, a zahrál to za jedničku s hvězdičkou, a ještě všechno odzpíval sám. Příjemná podívaná s prvky muzikálu. ..za každým úspěchem je nějaký těžký osud, nemůže být všechno báječné.. (8.6.2019)

Srovnávat Rocketmana a Bohemian Rhapsody je trochu nemístné, protože jsou to zcela odlišné filmy. Přesto si troufnu říct, že snímek o Eltonu Johnovi kterak přemohl své démony má oproti na ČSFD opěvovaném filmu o Queenech koule! Snímek je perfektně orámcovaný a nápad udělat z Rocketmana napůl muzikál je úžasný. Režisér Fletcher se navíc mohl opřít o fenomenálního Tarona Egertona, jenž podává oscarový výkon! Jeho herectví totiž nestojí na čiré imitaci Eltona Johna, oproti Gary Oldmanovi a jeho Churchilovi respektive Rami Malekovi a jeho Freddiem, kteří za své role získali zlatého plešouna. Eltona si zkrátka zahrál po svém, a to naprosto dokonale. Přidejte si k tomu skutečnost, že Egerton i sám zazpíval písničky!!! Rocketman je pro mě nejlepší muzikálový film a nejlepší hudební biografie, jakou jsem kdy viděl. Smekám!(15.6.2019)