Reklama

Reklama

Mauglí - příběh džungle

  • USA Mowgli: Legend of the Jungle (více)
Trailer 4

VOD (1)

Osiřelý chlapec, kterého vychovala zvířata v džungli, přijme svůj osud, když se musí postavit nebezpečnému nepříteli – a vyrovnat se se svým lidským původem. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 4

Recenze (132)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Disneyho (ani už nevím kolikátá verze) se mi hodně líbila. V Imaxu jsem si jí hodně užil a hezky jsem se pokochal nad bezchybou animací, která bere dech. Ačkoliv jsem nechápal, proč je Hollywood posledlý zdvojováním, Serkisova verze má své opodstatnění a popravdě je příjemná změna oddechnout si od přísně rodinného a písničkového podání a vychutnat si o něco temnější verzi, jež Mauglí bezpochyby je. I na Netflixu mi spadla brada, jak nádherně film vypadá i zní a první půlhodinu jsem se opět kochal, jak rozdílně a jak dokonale vypadají naši staří zvířecí známí a Warnerům se nedivím, že si nechtěli zopakovat faux pas taktéž výborného, leč propadáku, Legend of Tarzan a po vzoru Paramountů film nemilosrdně střelili. Co na to říkal Serkis těžko říct, ale pevně doufám, že film dostane k haldě lidem, kteří si jej doma užijou a přeju si, aby takové snímky nevymizely, jenom by to mohly být nové značky a ne x-krát zpracované látky. ()

lykan9 

všechny recenze uživatele

Tak je pravda, že jiné současné z filmované předělávky kreslených klasik, dopadly rozhodně lépe, ale Mowgli nebyl zase tak zlý. Obrazově byl dokonce nádherný. Samozřejmě nemohlo se očekávat, že příběhově přinese něco nového, bohužel střih mi nějak nesedl a je to možná poprvé, co to píšu, ale delší stopáž by tomu pomohla. Mít film tak 120 minut, tak by příběh navazoval plynuleji a člověk by neměl pocit, že příběhem prakticky skáče. Pro děti se však jedná o hezký počin. ()

Reklama

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Při hodnocení Mauglího Andyho Serkise se prostě snad ani nelze vyhnout porovnávání s o dva roky starší verzí Jona Favreaua Kniha džunglí, a bohužel pro Serkise to pro jeho zpracování nevyznívá ani trochu dobře, neboť za svým předchůdcem zaostává skutečně snad ve všech ohledech. Každopádně, ta nejvýraznější, a pro mě osobně zároveň i ta nejzásadnější, prohra, přichází v podobě technického zpracování všech těch zvířat, kdy zatímco v Knize džunglí jsem z nich byl naprosto ohromen a nadšen, v tomto snímku mi připadli velmi nedotažené, laciné a naivní. Co se zápletky týče, tam bych nějaké výraznější rozdíly nehledal, i když i v tomto ohledu mě bavila verze z roku 2016 o něco víc, přišla mi dynamičtější, napínavější, dobrodružnější, zatímco Mauglího verze 2018 od Netflixu je roztříštěnější, určitě méně zábavná a opravdu svižná vlastně až v posledních pár minutách. Obsazení hlavního představitele Mauglího pak dopadlo fifty/fifty, oba mladičcí jsou v pohodě, přesvědčivý a sympatičtí, a temnější pojetí tohoto Mauglího jinak též neshledávám nějakou rozhodující výhrou, respektive, popravdě řečeno jsem ale vlastně ani nezaznamenal, že by to bylo nějak vyloženě temnější. Celkově jsem tak z Mauglího – Příběhu z džungle krapet zklamán, nechci tedy ani tvrdit, že by se mělo jednat o vyloženě nepovedenou podívanou, ale zkrátka vznikly krátce po sobě dvě filmové verze jedné postavy, jednoho dobrodružství a právě tato verze je prostě tou určitě méně povedenější. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Šialený hybrid pôsobiaci dojmom, že na začiatku chcel ambiciózny Andy Serkis za ťažké prachy nakrútiť trojhodinovú temnú, realistickú a drsnú verziu Knihy džungle, v ktorej číha zákerná smrť za najbližším stromom a Balú s Akelou vyzerajú v tvárach ako postavy z hororov. Potom mu osekali rozpočet, z filmu vystrihli hodinu materiálu (najviac je to poznať na scénach z dediny) a k momentom, v ktorých sa brutálne umiera, boli pridané „zaručene vtipné“ scénky s pišišvoriacimi sa zvieratkami, čo vôbec nejde dokopy. A prečo sú tie zvieratá oproti ľuďom také obrovské? Neviem. Favreauova o dva roky staršia verzia bola stokrát lepšia. Takisto je tam plno čudných blbostí, kedy v gigantickej džungli veľkej ako Mesiac pobehuje jedna svorka vlkov (vyzerá to tak, že v celej džungli sa pohybuje 100 – 200 zvierat vrátane opíc a vtákov) a kedy Maughlí vo finále o pomoc požiada istú skupinu zvierat a tie mu pár sekúnd pomáhajú a potom tam len tak postávajú a pozerajú sa. ()

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Kniha džunglí byla hezčejší, ale když vezmem v potaz, že Mowgli spíše lehce tíhne k hororu, tak to k tomu i sedne. Určitě velký rozdíl mezi filmy je v atmosféře, kde první cílí spíše na děti a zde se cílí na dospělé. Další velký rozdíl je v animaci, zvířata zde mají obličeje svých dabérů a tak to trochu vypadá divně. Film jako takový mi docela sedl a bavil jsem se, jen mi tam něco málo chybělo, abych si to naplno užil. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (8)

  • Ve filmu bylo pozměněno jméno vlčí matky, která se v knize jmenuje Raksha a ve filmu Nisha. Jméno vlčího otce není v knize zmíněno vůbec, ve filmu se však jmenuje Vihaan. (NiWi)
  • Přestože Khan není v americké produkci právě frekventovaným jménem, Benedictovi Cumberbatchovi se podařilo už podruhé ve své kariéře ztvárnit postavu se zmíněným jménem. Před tímto titulem to bylo poprvé ve filmu Star Trek: Do temnoty (2013). (oje)
  • Natáčelo se v Durbanu (Jihoafrická republika) a Anglii. (griph)

Související novinky

Netflix koupil Serkisovu Farmu zvířat

Netflix koupil Serkisovu Farmu zvířat

02.08.2018

Nejdřív Mauglí, teď Farma zvířat. Streamovací gigant Netflix si v Andy Serkisovi (Válka o planetu opic) pravděpodobně našel nového nejlepšího kamaráda, po odkoupení práv na jeho temnou verzi Knihy… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Začíná se nám finalizovat žebříček TOP 10 nejlepších celovečerních filmů, uvedených v české a slovenské distribuci v roce 2017: 1. Thor: Ragnarok, 2. Wind River, 3. Logan, 4. Paddington 2, 5. Dunkirk… (více)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (více)

Reklama

Reklama