Vybíjená je groteskou o přátelství, osudových láskách, kráse a ošklivosti, alkoholu a hledání lidského štěstí. V několika časových rovinách vypráví příběh spolužáků, kteří spolu prožívají různé životní etapy. Ocitáme se na abiturientském srazu gymnázia. Zdánlivě banální situace dává prostor nejen pro sentimentální vzpomínky, ale především k bilanci nenaplněných tužeb i uskutečněných snů a prožitého života. V centru příběhu jsou tři kamarádi – Jeff, Skippy a Tom, které životní peripetie neustále vracejí do společného bydliště – staromládeneckého doupěte, které se pro ně stává útočištěm podle toho, jak získávají či ztrácejí životní partnerky. Jejich protipólem jsou dvě ženské hrdinky – třídní kráska Eva, která se stane postupně objektem lásky všech spolužáků a ošklivka Hujerová, které schopnost sebeironického nadhledu dává nejen schopnost přežít ve světě krásných, ale najít i vlastní cestu ke štěstí. (Falcon)

Alojs

Odnikud nikam. A to mám třeba Sněženky a machry po 25 letech (ve své podstatě identickou látku) velice rád. Snímku chybí únosné podloží. Jednou nohou je zapřen v minulosti a druhou v současnosti. Postavy jsou sice příjemně civilní, ale také maximálně ploché. Snímek přešlapuje na místě, něco jako závěr se nedostavuje a co hůř - posun vpřed taktéž nenastává. Báječná léta se povedla mnohem (MNOHEM) lépe. ()

Belsazar odpad!

Petr Nikolaev, autor přesvědčivého filmu Lidice, se rozhodl natočit retrospektivní drama s komediálními prvky. Mám rád různé časové roviny, mám rád vlastní nevyřčené vzpomínání v kombinaci s předcházejícím dějem a (samozřejmě!) mám rád "zdánlivě banální situace". Ale "výkon" Ondřeje Sokola mě dostal do kolen. Ovšem ani ostatní herci nepředvedli nic, co by mou maličkost zaujalo. Vybíjená je film trapný a neskutečně umělý. Za mě obrovské zklamání a zase jednou velká trapnost české kinematografie. ()

Scraffy

Na českú scénu netradičná kvalita. Konečne nejaký film za poslednú dobu, ktorý sa fakt podaril! Zo začiatku to je skôr taký ten pocit, ktorý si hovoríte v hlave, že: "Na čo som sa to dal zasa prehovoriť?!" No neskôr, keď sa prehupne druhá polovica filmu, tak sa v tom akosi začnete viac vyznávať a potom vás dej na krátku dobu vsiakne do seba. Celkom milé prekvapenie na našej CZ/SK scéne. ()

mig21

Pár momentů legračních, pár úsměvných, pár trapných... jako u většiny českých (nejen) komedií... ()

amyth odpad!

Nedokoukáno - půl hodina stačila. Je to jako sedět na záchodě s průjmem, a obávám se, že i u toho zažiji příjemnější pocity ()

teba

Čekala jsem strašnou trapárnu a několik scén ze začátku tomu i nasvědčovalo. Ale nakonec mě film celkem příjemně překvapil - Viewegha prostě považuju za vtipnýho, takže nedostatky vidím spíš v režii, resp. u herců (a tím nemyslím Krainovou! Ta mě naopak v tomhle kousku celkem potěšila.). Konec ovšem taky nic moc, takže když tak o tom přemejšlim... ty tři hvězdy jsou hlavně za knižní předlohu :o) ... kterou jsem nečetla :o)) ()

fordhont

Češi neumí točit oddechové komedie. Tohle je spíš drama než komedie a opět zavalené melancholií a vzpomínkami. ()

kubilov

"Tady je to jak u Suchánků!" Retrospektivní pohled na vztahy ve třídě jednoho gymnázia z před 25 let prostřednictvím třídního srazu a několika scénkovitých flashbacků, to vše občas až nápadně se podobající náladě druhých Sněženek a machrů. Tak předně, vůbec bych si nemyslel, že se dá zfilmovat krátká a nepříliš dějová Vieweghova povídka až takhle relativně slušně. Chápu, že to samé nemůžou říci lidé, kteří nemají rádi nebo dokonce opovrhují Sokolem, Suchánkem a Genzerem, jenže mě docela zabavit dokáží, podobně jako zde. ()

curfew77

Lepší než ROMÁN PRO MUŽE, slabší než ROMÁN PRO ŽENY. Důkaz, že trojice z Partičky umí hrát, dokonce mnohem lépe, než byste čekali. A taky důkaz, že Simona Krainová neumí hrát, dokonce mnohem víc, než byste čekali. Jen tak tak, ale přesto patří do kolonky "za vídění stojí". 60 %. A knížka je jedna z mých od MV nejoblíbenějších. ()

offlineman odpad!

Trapárna, kterou nezachrání ani odhalené kozy Simony Krainové..... Fekální humor těch blbů z Partičky už fakt netáhne! ()

nula87

Další Vieweghova adaptace a další neslaný nemastný výsledek. Čím to je, že pokud je to od Vievegha, tak nehledě na kvality se dostane na plátno všechno, a od jiných, kvalitnějších autorů nevidíme téměř nic? 40% ()

Pitryx odpad!

Snůška příběhů, jednoho banálnějšího než druhého. Bez děje, bez spádu. Nevím, kde jsem četl, že je to komedie. Jedno zasmání a to jen na půl huby za celý film je dost málo ne? Jestli tohle byla komedie, musím konstatovat úpadek českého filmu. Nic nového, že? Ti kdo mají rádi duo G+S jsou možná uneseni, ale já jsem se nudil a těšil se na konec. Pokud nejste sadomasochista tak se filmu vyhněte. ()

Tominni

Film, kde se prolíná sraz gymnázia se vzpomínkami. Film, kde to vypadá, že to opravdu nejtěžší maj ošklivý holky, ale paradoxně to nakonec nejdál dotáhne Simona Babčáková, i když si dlouho musí nějakého kluka jen vymýšlet. Pro mě zklamání, od Petra Nikolaeva bych čekal víc. Jedna hvězda je za "Eva Šálková forever", protože Simona Krainová snímku trochu lesku dodává. ()

ostravak30

Ve své podstatě tento snímek vlastně není tak špatný. Škoda jen, že tady v Česku dělají filmaři jednu chybu. Automaticky se snaží každý film přetavit v komedii. Ale všechno rádoby zábavné nemusí být dobré. Bez několika pokusů o vtip, které nejsou vtipné, a naopak kdyby film měl větší hloubku, kliďánko by z něj mohl být velmi kvalitní psychologický film. Ohlédnutí starších lidiček zpět. Co se podařilo, co ne, jak se svět a jejich životy změnily oproti plánům. Tohle všechno se sice ve snímku odehrává, ale je to takové...jak to říct - nemastné, neslané. Celý děj je opředen výraznou nudou a výkony hlavních představitelů nejsou bůhvíjaké. Jediný výkon Richarda G. se mi líbil. Jan Svěrák, když po něm chtěl jeho otec, Zdeněk Svěrákovi, aby natočil vratné lahve, odvětil, že to neudělá, protože je tam málo srandy. Tak tohle bych řekl o této komedii. Je tam málo srandy. Kdyby to šlo více do hloubky, jsem spokojenější. Takhle se to trochu nepovedlo. ()

subic

Vzpomínky na středoškolská léta, školní sraz, na povrch vyplují staré pravdy i křivdy. Je to jiný příběh než Sokolovo Krásno (2014) a nebo třeba Kokotkova Padesátka (2015), ale všechny tyto filmy se vrací do minulosti, aby vyšly na venek věci, které změní budoucnost. 55% ()