Krampus: Táhni k čertu

• Česko Táhni k čertu! (více)

Kdo se nikdy nebál, že ho na Mikuláše odnese čert, ten ať hodí vánoční ozdobou. A to jste přitom nenarazili na nejstrašlivějšího z pekelníků, na Krampuse. Temný protipól všech vlídných symbolů údajně nejkrásnějších svátků v roce dokáže spolehlivě vyděsit nejen děti, ale i nevěřící dospělé. K tomu, aby se vám zjevil a strčil vás do pytle, přitom stačí tak děsivě málo. Puberťák Max žije v obyčejné rodině, kde jsou vztahy a emoce jako na houpačce, tedy chvíli nahoře, chvíli dole. Aktuálně jsou u bodu mrazu, protože se blíží poněkud vypjaté období Štědrého dne a navíc na svátky dorazila rodina máminy (Toni Collette) sestry (Allison Tolman), která patří k trochu jinému civilizačnímu okruhu, diplomaticky řečeno. Místo klidu a míru proto v téhle rodině vypukne peklo, na což Max velmi nešťastně reaguje prohlášením, že by Vánoce nejraději zrušil. V tu chvíli začne venku zuřit sněhová vánice, po které už nic nebude, jako bylo dřív. Nejen že přestane jít elektřina a nedá se nikam dovolat. Za okny jejich domu se začnou zjevovat děsivé stíny, které získávají čím dál děsivější kontury. Krampus vytáhl v čele armády monster potrestat ty, kteří zavrhli Vánoce. Místo svařáku začne téct krev. A nikdo netuší, jak to zastavit. (CinemArt)

D.Moore

Kdyby byl Krampus ještě o chlup komediálnější, a je jedno jestli v tom černohumorném stylu potyčky na půdě nebo ve stylu griswoldovských Vánočních prázdnin, kterým začínal, líbil by se mi ještě více. I tak ovšem jde z mého pohledu o velmi příjemné překvapení, kterému se daří bavit i napínat a které se mohlo obejít bez těch několika otravných vážnějších minut propagujících rodinné hodnoty. Asi nejvíce mě potěšili trikaři - s výjimkou krvelačných perníčků se tady příliš nehraje na digitální kouzla, ale na staré dobré loutky a animatroniku. A všechno to vypadá skvěle! ()

MMR

Naprosto perfektní vánoční film, který se od ostatních vánočních liší, a to je na tom to nejlepší. Moc jsem se na návštěvu kina těšil, a dopadlo to skvěle. P.S. Omlouvám se za opožděný komentář, viděl jsem to před měsícem. ()

Spooner

Tak trochu nechápu, koho napadlo zkombinovat rodinnou vánoční podívanou s rádoby děsivým hororem, jenž se ovšem kvůli cílení na rodinné publikum musí držet absolutně zkrátka a nic neukázat. Komediální rovina tak nefunguje, hororové pasáže spíš nudí, a nebýt celkem podařeného titulního bubáka a závěru, tak bych snad usnul. Absolutně nevyužitý potenciál. ()

gogo76

Po omyle s názvom Krampus: The reckoning, som konečne našiel toho správneho Krampusa so sympatickou a talentovanou Toni Collette. Hlavne v prvej tretine má film neskutočné vianočné kúzlo, správnu atmosféru a skutočne nábeh na vianočný kult, ktorý by sa pravidelne vysielal na vianoce. Po vydarenej prvej tretine to však začína škrípať a v druhej polovici je tam niekoľko hluchých momentov, napriek tomu, že sa tam vždy niečo deje. A možno práve to je ten problém. Menej je niekedy viac. Výborne fungujú hlášky, dobre pobavili "perníci" , ale na skvelú prvú polovicu filmu už tvorcovia nedokázali nadviazať. Napriek tomu som to rád videl a viacmenej som spokojný. 60%. ()

Davies182

Novodobí Gremlins pro adolescenty v přeplácané hororové komedii, která mě svým stereotypním odškrtáváním předvídatelných scén strašně nudila... ()

pepo

Po dlhej dobe rodinný horor, ktorý dokázal potešiť. Akurát veľká škoda nevyužitého potenciálu 7/10 ()

Xmilden

Není to horor a není to ani komedie. Co to tedy je? Krampus. Suma sumárum jeden z nezbytečnějších filmů, který šel v ČR do kinodistribuce v roce 2015. Netřeba nic dalšího dodávat. 40% ()

darkrobyk

Příjemná vánoční komedie (asi by byla vhodnější zítra, kdy Česko opět zasype sníh) s roztomilým čertíkem, co rád splní vaše přání. Tedy expozice byla zbytečně dlouhá, kecy mezi hlavními postavami únavné, ale vše vyrovnalo několik scének. Nejzábavnější byla dozajista bitka na půdě, která se následně přenesla do přízemí. Útok oživlých koláčků! Bacha medvěd! A zase ti klauni! Trochu mě zklamal Krampus sám. Taková průměrná nestrašidelná maska, kterou strčí do kapsy i Ďábel z Legendy. Celou dobu jsem trnul, zda se vše dobere šťastného konce a - ANO! Tož to mě potěšilo. Hezký vizuál, úderná hudba, romanticky zasněžené městečko...co více si přát. ()

juta

Velmi povedený, docela i vtipný horůrek, kde hlavní roli hraje Krampus, který zatím v kinematografii moc prostoru nedostal, ale zde se vyřádil pěkně. Skvělá vánoční atmosféra, kde si také tvůrci tak trochu dělají šoufky z moderních vánoc. Lepší čtyři. ()

Shakers

Krampus ako postava je vizuálne veľmi pekne spracovaný, točilo sa to na Novom Zélande a tak postavu pekelníka dostala na starosť Weta Workshop Petra Jacksona. No a to je tak všetko, úvod a pár scén je celkom zaujímavých, ale čím viac sa to blíži k finále, tým je to väčšia divočina pritiahnutá za vlasy. Škoda, nápad bol celkom dobrý. 50% - 2* ()

lamps

Christmas home invasion creature feature černá komedie s vynikající zasněženou kulisou. Dougherty splácal německý folklór a americké žánrové tradice do dostatečně zábavného mixu, v němž se požírají děti a titulní čertisko se díky pozdnímu nástupu neomrzí. Formální šikovnost, dobří herci a nenásilné filmové reference někdy ke spokojenost zkrátka stačí. Hlavně o těch Vánocích. 70 % ()

Pepinec

Tož to byl úlet toto. Přesně takhle vypadal každej pátek u nás na privátu, když jsme se před odjezdem domů chtěli najíst. Otevřeli jsme lednici, naházeli všechny zbytky na pánev, zalili to kečupem a odměřili deset minut na mírným ohni. Vaření byla komédie, konzumace horor a cesta domů napínavá. Prase aby se v tom vyznalo, nikdy jsme se pořádně nenajedli, ale příště to vždycky udělali zase tak. Prostě celej Krampus. ()

JohnnyD

Čo to malo byť? Mix vykrádačky Christmas Vacation a 80s béčka v áčkovom uhladenom háve. Taká vec, ktorá by v 80tych rokoch bola nakrútená za desatinový rozpočet a po nociach by strašila desaťročné deti, ktoré utiekli z postele pozerať horory. Nemá to skoro nič pre dospelého diváka. Postavy sú mizerne napisané, zápletka je nedotiahnutá, réžia priemerná a humor tu nefunguje skoro vôbec, naopak skôr ubližuje atmosfére. ()

S.Quentin QUALE

Moderní "ty-ty-ty" pohádka, jejímž cílem je poukázat na zprofanovanost Vánoc. Toho tvůrci zdárně dosahují hlavně otravnými postavami, mezi kterými se divák předhání ve vybírání, koho nechat zaklepat bačkorama jako prvního. Samotné bu-bu-bu je moc pěkné a nápadité, jenže pro hororáře příliš light, takže v tomto smyslu je cílovka podtržena hned dvakrát, což je pro mě ve výsledku a v měření s očekáváními docela zklamáním. Upřímně jsem celkem rád, že jsem si tímto filmem nenechal nahlodnout v čas, pro který je určen, na dospělého to nemá ten správný efekt. Ale kvalita tam je, za podívaní Krampus stojí. 75% ()

Allien.9

Tohle mohla být hororová událost desetiletí. Vánoční ever(bloody)green, který se zařadí vedle kultovních záležitostí typu "Sám doma", "Grinch" či "Láska nebeská" jako jejich děsivě znepokojivý protipól. Argh. Já nevím, opravdu to ti tvůrci zamýšlejí takhle?!? Zamýšlejí, že vezmou téma s velkým potenciálem, navodí solidní atmosféru, a pak to naprosto zabijí oživlými perníčky a hláškující Bertou (chci říct tetou) s brokovnicí? Opravdu tam tyhle sra...stupidnosti musejí být?! Být "Krampus" v modrých číslech, tak ty 3* možná dám, ale jelikož byl doteď podle většiny komentářů "skvělý", tak ani omylem. A propos, samotný Krampus je na plátně asi 5 minut a záběry na rohy a kopyta jsou daleko nepříjemnější než celek. ()

misterz

Jeden z mála hororových filmov s pekným vianočným posolstvom a tiež vďaka slabším a pre mnohých prijateľnejším hororovým prvkom aj ašpirant na zaradenie medzi chronicky premietané vianočné filmy. Tam, kde sa vytratí duch Vianoc nastúpi Krampus, aby všetkým pripomenul, o čo v tomto najkrajšom sviatočnom období ide. Atmosféra a masky (hlavne samotný Krampus) boli fajn, pričom ma príjemne prekvapilo aj rozmotanie príbehu, ktoré sa držalo osvedčenej schémy tohto žánru. Šablónovité, ale mne sa to stále páči, takže spokojnosť. 75/100 ()

Vančura

Lehce hororová verze Vánočních prázdnin, která mě příjemně překvapila. Osobně jsem se u toho bavil a ta kombinace hororového a komediálního žánru mi zde sedla. Nejen fandové hororu si zde podle mě přijdou na své. UPDATE 2.12.2019 - Na podruhé v telce mě to moc nebavilo, obsazení je zde veskrze nesympatické, humor spíše nevtipný, a maska Krampuse mi přišla jako trapas. Celkově moc nechápu smysl toho filmu. ()

pornogrind

13.12. 2015 Tak jsem po dlouhé době opět navštívil kino. Hned úvod mě mile překvapil. Ani si nepamatuju kdy mě úvodní titulky filmu pobavily jako dnes. Drsný, vtipný, ale hlavně - tohle je krutá realita a další důkaz toho, že Vánoce opravdu nejsou svátky klidu a míru. Svý o tom ví i strejda Krampus, kterej se se svou rozmanitou partou právě chystá udělat na zemi menší "čistku". Filmu rozhodně nechybí akce, napětí ani humor. Ode všeho tu máme trochu. Mínusem filmu je určitě Happy endovej konec. Kterej rozhodl o tom, že se přikloním k třem hvězdám. Přece jenom jsem čekal nějakej ten vánoční zázrak a tudíž zakončení bez happy endu. Z kina si, ale odnáším veskrze pozitivní pocity. Pokud do toho teda nepočítám toho funícího a popcorn chroustajícího týpka vedle sebe, kterej můj celkovej dojem z filmu taky o něco snížil. Což ovšem není problém tvůrců. Závěrem chci jen podotknout, že tento film si víc užije mladší publikum, ale i tak se jedná o jeden z těch lepších vánočních filmů. 21.12.2021 - EDIT : rozšíření původního komentáře. Ke Krampusovi se vracím po šesti letech. Tentokrát jsem si ho ale užil z pohodlí domova takže mě u toho nevyrušoval žádnej popcorn žeroucí buran. Teď už můžu s klidným srdcem změnit svoje původní hodnocení ze 3 na 4 hvězdy. Ikdyž pořád trošku mrzí ten Happy endovej konec. Každopádně pro mě je Krampus filmem ke kterýmu se v budoucnu (v předvánočním čase) budu rád vracet. ()

dr.horrible

Nečakal som, že to bude až tak dobré. Atmosféra, triky, masky, napätie, strašenie... Všetko prvotriedne. Keby k tomu Dougherty dokázal pridať aj rovnako kvalitný humor (namiesto iba úsmevných situácií), rozmýšlal by som nad najvyšším hodnotením. A vlastne ešte neviem, kto bol cieľovka. Toto u nás dávali v kinách v poobedných hodinách a cez Vianoce? Ja mať rokov jak hlavný hrdina, v kine by som sa dosral od strachu a o Vianociach nechcel minimálne do dospelosti ani počuť. 85% Snaď som to neprechválil. Ak si niekto náhodou môj komentár prečíta a rozhodne sa Krampusa pozrieť, nech zas nečaká Exorcistu. Skôr takú tú atmosferickú hororovú rozprávku, mierne mixnutú Silent Hillom :) ()

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

"Jedenáctka" se utká s Godzillou