Předurčenost je klec. O tom ví manželka hokejové hvězdy NHL (Jiří Mádl) a bývalá Miss Severní Čechy (Taťána Kuchařová) své. Nemá dokončené ani gymnázium, což ji trápí. Už se ale pomalu smiřuje s tím, že zvláštní duchaplnost od ní nikdo neočekává. Opravdu ale nepatří už nikam jinam než do sektoru manželek hokejistů? Poté, co potká vysokoškolského profesora (Adrian Jastraban) se zaměřením na vzdělávání dospělých zjišťuje, že všechno může být ještě jinak. (Česká televize)

ghatos

Hodně odlehčená nereálná lovestory o bárbínce, co se zamiluje do intelektuála. Hokejové prostředí je taková kulisa, ovšem J. Mádl dokázal rozesmát :) . Opět potvrdil svůj komediální talent. Tánička Kuchařová nepřekvapivě podala nulový herecký výkon. Lepší casting její role mohl vylepšit slabý televizní film. 38%. ()

Autogram

Červená knižnica pre starších pánov, ktorí sa neboja, že majú svoj askriptivní status, a neboja sa krásnych žien. Hokeju rozumejú všetci a ešte viac ľudí rozumie filmu a tak tu máme odpady a jednohviezdy, lebo neuveriteľná romantika. Sakra, je to film, ja som sa bavil, nie kráľovsky, ale nemalo to ďaleko. Len ma zarazila podoba s Notting Hillom, ktorý som nejako rozpozeral, a teraz som mal pocit akoby pokračovania. Vôbec netuším, čo má niekto proti Mádlovi, bol tu presne taký, ako mal byť, a že nie je veľký a svalnatý, s tým veľa neurobí. Taťána bola na začínajúcu herečku výborná, miss se vším všudy, dokonca mi párkrát pripominala Veškrnovú zamlada. Silné tri hviezdy. –––– Jó. Miss Severní Čechy. To by byl zářez! –––– Tak paranoidní, abych si myslel, že vy dva spolu něco máte, fakt nejsem. ()

Georgex

Hodně podhodnocený film, současnou českou televizní tvorbu nesleduji, ale kdyby takto vypadala alespoň každá desátá ze současných komedií, co se běžně dostávají do kina, tak bych řekl, že to s tou českou kinematografií není zas tak špatné. Pro mě osobně velké překvapení a skvělá parodická jízda na hokejisty a jejich manželky, kterou když budete brát s nadhledem, tak jí odpustíte i tu její romantickou kýčovitost. Moje hodnocení 70%. ()

netahlo

Obsazeni Madla do role hokejove hvezdy, byt ho jinak mam celkem rad, beru jako hodne spatnej vtip. Ale jinak se to docela dalo zkousnout. Za Jastrabana a Vladyku dam klidne i ty tri hvezdy. ()

Rihan

Filmová prvotina pana Sládečka jistě přinese rozporuplné hodnocení. Jiří Mádl na odstřel stejně jako byl tydýt v letošním star dance. Ale co naplat, musíme si zvyknout, že bude v každé druhé pohádce a filmu. Kuchařová se snažila nevypadat v roli úplně trapně, jak tomu bylo u jějích předchůdkyň a snad se jí to nakonec i povedlo. Za mě 40%. ()

velkyvezir

Po celou dobu jsem přemýšlel, proč je to romantická komedie, a zjistil jsem to: romantická kvůli představě, že hokejisté jsou osobnostně hokejistou ztvárněným Mádlem, a komedie, protože do hlavní role byla obsazena Kuchařová (je mi jí líto, jí nikdo upřímně nikdo neřekne, že herecký talent nemá, proč se nedrží vystudovaného oboru?). Jinak film je dalším důvodem, proč měním názor na to, má-li existovat veřejnoprávní televize placená z našich daní a konc. poplatků. ()

Kanibal

Poměrně dobře natočený špatný film! Scénář bolel jako šťourání se v otevřené ráně. Prostinké teze byly vyvraceny ještě tupějšími argumenty a deklaracemi ("hezká blondýnka nemusí být blbá, zvlášť když je takhle milá...") a celé to působilo jako scénka z Tele Tele nebo přinejlepším nepovedeného dílu Bakalářů. Přitom se sešli slušní herci, kvalitní řemeslo... jen scénář a režie zaznamenaly jasný debakl na vlastním ledu. *Fajn je, že už vím kdo je Igonda! ()

M.Niccals

já jak vidím Mádla, tak se mi začínají ježit chlupy i na místech, kde většinou zůstávají v klidu. tohle je samozřejmě naprosto zbytečný film, který české kinematografii nic nedá, spíš naopak. už ani nevím, proč jsem byl donucen se na to dívat... ()

Vajonek

Jasně, nejde tady o vrchol kinematografie. Má to být oddychová komedie a tou dle mého názoru také je. Předtím, než jsem si film pustila, jsem se hodně bála toho, jakým způsobem bude hrát Kuchařová, nakonec to pro mě nedopadlo zase tak špatně (a to je mi tato slečna, musím přiznat, obecně dosti nesympatická). Úvod mi přišel takový slabší, po nějaké půlhodině jsem se ale začala docela dobře bavit a když pominu to, že ve skutečnosti by se asi tento příběh udál jen těžko a přejdu některé scény s Mádlem (normálně mi Mádl nevadí, jeho projev se mi v jiných snímcích často i líbí, sem se mi ale nějak nehodil) u kterých jsem dost trpěla (hlavně ty, kde se snažil neskutečně nepříjemným tónem hlasu hádat se svou manželkou), film jsem si užila a klidně bych se na něj po nějaké době podívala znovu. ()

keoma26

Nadsazka v Okresnim preboru byla vtipna, protoze vesnicky stereotypy ukazovala , zesmesnovala i presahovala, tohle bylo casto jen smesny, protoze si to ze stereotypu legraci nedelalo a pouzivalo vsechny stereotypy pouze jako zdroj vtipu...neco ve stylu komunalniho humoru v 80.letech, kde se jakoby kritizujou nesvary doby a pritom se tim ty same nesvary vlastne legitimizujou, a tahle humorna pseudokritika prekryva skutecnou realitu...Jak říká v jiném kontextu literární vědec Petr A. Bílek: "Vyrábí se pocit naší důležitosti, posilují se stereotypy, jací jsme to my Češi pašáci, že si děláme legraci i ze sebe. Humor funguje jen tehdy, když jde za hranu toho, co už víme. V pravém humoru musí být něco nového, nějaký nápad." ()

bari68

Má to svoje vady na kráse, veľa klišé, Mádlova paranoia bola na tenkej hranici s trápnosťou, plus ďalšie ,,fauly a zakázané uvolnenia,, . Odvrátime sa ale od rubu a prejdeme k lícu je to pohodovka u ktorej na všetko okolo zapomeniete a hodinka a pol trvá krátko a spokojnosť s úsmevom na tvári pri konci bude malou odmenou. ()

Wally

A prý, že nejnaivnější romantické příběhy točí jen Rosamunda Pilcher a Steelová...no tento snímek se jim zcela vyrovná...neuvěřitelná pohádka... Mádl hraje neskutečného pitomce a role mu sedí, Taťána hraje ale jde vidět jak moc prkeně a že to není její parketa... Na to o jakou slátaninu jde to bylo alespoň trochu zábavné... ()

Reckon

Jakmile jsem viděl, že hlavní roli hraje Kuchařová, tak jsem čekal, že to bude od ní hrůza. Naopak! Z celýho hereckýho ansáblu podle mě obstála nejlíp a většinu českých rádoby hereček strčila do kapsy. Konečně jsem taky viděl po dlouhé době nějakej českej film s nosným příběhem. Co sráží film dolů je klišé českých filmů tzn. tam narvat co nejvíc postav. Je jedno jestli důležitých nebo naprosto zbytečných pro příběh. Film je tak na tři hvězdičky, ale jak jsem viděl, jak přibývá odpad za odpadem už i během filmu, kterej nikdo neviděl, tak jsem musel přitlačit. ()

patrikus

Nebudu tolik tvrdý. Kuchařovou přeskočím a nehodnotím, to bylo fakt šlápnutí vedle. Ať je jaká chce, (věřím, že může být i inteligentní), ale nemůže stát před kamerou vedle Jastrabana, nebo Vladyky. Ani vedle Jirky Mádla. Od filmu jsem čekal nezáživný průšvih a třásl jsem se za celou ČT, jak to zase schytá. Byl jsem však mile překvapen, protože jsem se bavil. ČT se podařilo natočit celkem čistou "žánrovku", která dopadla mnohem lépe, než před léty např. Vánoční hvězda s Barešem. Divák dostal jasně dané postavy, ve kterých se mohl orientovat a bavit se s nimi. A s Kolečkovým scénářem místy i celkem kultivovaně. Bohužel ne všichni herci byli, dle mého, obsazeni správně. Místy to trochu smrdělo nablblým seriálem, ale fungovalo to, jak mělo, bylo to režijně vyvážené, mělo to určitou jednotu a na nic si to nehrálo. Prostě vánoční televizní film s trochou romantiky a humoru. A Adrian Jastraban si herecky skvěle polepšil a konečně v hlavní roli potvrdil, že je kvalitní herec. Myslím si, že si ČT na letošní vánoce v tomto případě "Správnej dres" oblékla. Alespoň tahle romantická pohádka netahá diváka za nos. ()

dopita

Proč ne? Je to sice naivní a od začátku lehce odhadnutelný, ale je to oddechovka a o nic jinýho se film ani nesnaží. Já se bavil a když to srovnám s letošníma premiérovýma vánočníma pohádkama, tak Správnej dres je v rámci žánru (taky pohádka, ale moderní) rozhodně nejpovedenější film a účel plní jednoznačně nejlíp. ()

Kovaja

Tenhle kousek musím hodnotit s nadhledem. Mádl zahrál hokejku hooodně špatně, jeho dětský hlásek v pubertě je na ostříleného hokejistu fakt málo. Šimůnkův pupek ve sprše trošku zahřeje na srdci nepřející Tomáše. Ale co musím vyzdvihnout je super výkon sexy Taťány Kuchařové. Nejenom že se na ni mooc pěkně koukalo ale byl sem z jejího výkonu mile překvapen. :-))). ()

Hanys_

Škoda, že tady nebyly větší ambice a ten potenciál se zabíjí jednak přehrávajícím Mádlem, tak lajdácky napsanými postavami jako byla např ta Matonohova, protože jinak je SD hodně příjemná pohádka, kor teď, v předvánočním čase. Tatiana nepřekvapivě krásná a překvapivě docela dobrá. No, to jsou ty socialní stereotypy... ()