Hardcore Henry

Chardkor

(festivalový název)

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2015, 96 min

Proč ne? Originální počin ve spolupráci USA-Rusa, dobře pořídili, měli by se víckrát spojovat a točit..!(16.2.2018)

80%(13.6.2016)

Tak tohle byl teda hardcore. :D Jakobych hrál nějakou hru. Opravdu nekončící jízda od začátku do konce, ale chvílema už přeci jen mi z toho šla trochu hlava kolem. Jinak opravdu chválím a rozhodně to stojí za zhlédnutí. ;-)(22.9.2016)

Jeden z nejzajímavějších akčních snímků poslední doby. Nářez od samého začátku a tempo nepoleví ani na chvilku. Dobře zvolená hudba všemu dala ještě větší grády. Místy až moc chaos, do plného počtu moc nezbývá.. 8/10 = 87%(18.9.2016)

Obsadit do hlavní role této brutální vytloukané robotického Tónu Hluchoněmce je celkem originální nápad. Je to celé FPS, rada Moudrých homobáze nelže. Ale tady už je plus spíš za snahu. Nezbývá tedy nic jiného, než devadesát minut okukovat jednu pokérovanou, jednu plastovou pazouru, obě plné všech možných zbraní. Je to celkem fajn. Pokud je ovšem Henry používá na dálku. Jakmile dojde na nějaký ten close combat (a že jich je!), budete si připadat jako kočka zavřená v pračce. Taky uvidíte jen chaos typu košile, kalhoty, krev, světlo, tma. Je tam míň Persilu. Ale navíc je tam kámoš Jimmy, kterýžto si celou tuhle jízdu celkem úspěšně krade pro sebe. Hlásí moc a pořád. Vzato kolem a kolem k té čtvrté hvězdě je to o chlup. Krátkej.(27.4.2016)

Asi bych kecal, kdybch tady křičel, že chci víc. Už tak těch 90 minut bylo na hraně, protože příběh hlavně v pokročilé fázi není vůbec zajímavý, ale o něj tady zase tolik nejde. Hardcore Henry je jedním dlouhým gameplay, které odkazuje (nebo krade?) z kultovních shooter pecek jako jsou Max Payne nebo Stranglehold. Je jasné, že někoho podobný akčňák vůbec bavit nebude, ale kdo zná postarší gamesky, bude nadmíru spokojený, no když k tomu přihodím tucty skvělých nápadů (jistě, některé ukradené), minimum střihů, hraniční gore a stovky mrtvol, musím to Rusákům opálit plným. 90%(1.6.2016)

|64%| Shlédnuto v kině. Nějak se mi na to ani nechtělo zajít, ale nakonec jsem se na to vydal. Pecka to rozhodně není, ale na druhou stránku mě to celkem bavilo a hlavně to bylo pro mě něco trochu jiného. ½ filmu byla zajímavá, sledovat hlavního hrdinu z vlastního pohledu. No a pak to začalo trochu nudit. Ze začátku jsem si zvykal na rozklepanou kameru, ale asi to bylo udělané schválně díky jisté reálnosti. Pak už to bylo lepší. Celkově to bylo hezky krvavé, dost dobrých vyvraždovaček atd. Konec mě už moc nebavil a ani menší zvrat na konci mě nějak neuzemnil. Sharlto Copley byl teda asi největším kladem filmu. Neskutečně mě bavil – ten herec to má prostě v sobě. A to tu vystupoval v několika podobách. Asi nejlepší byl v podobě, kdy byl v tom bordelu. xD Takže i pár ujetých scén se tu našlo, které sem tam pobavily. No, nemám co už bych dodával. Nadprůměrná záležitost, která mě teda až tak moc nesebrala, ale někdy při správné náladě se na to ještě mrknu, už jen kvůli Copleyovi. ;)(27.4.2016)

Taková "ruská" odpověď na nového Mad Maxe (2015), co se týče inovativních a šílených zářezů do novodobé kinematografie! Tohle je doslova čisto-krevná, devadesáti minutová, zábavná akční jízda a ještě k tomu z pohledu první osoby. Zarputilí hráči akčních počítačových her tento vynalézavý (a dá se říci vysněný) styl celovečerního filmu náležitě ocení. Vřele doporučuji.. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(27.4.2016)

Takto rezolútne vpadnúť do filmárskeho biznisu bez akéhokoľvek "tréningu" v podobe mizerných "prvých" počinov, kurva klobúk dolu pred tebou Iľja. Fanúšik akčných hier s pohľadom prvej osoby bude nadšený. Akcia od úvodu až do konca v kombinácii s najvyššou kvalitou prevedenia gore, rôzne vychitávky takmer počas celej stopáže nedopustia aby divákove oko zablúdilo mimo obrazovku. Originálny nápad pohľadu prvej osoby tu už bol pri talianskom horore "Hotel Inferno", ale to ani z ďaleka nebola taká zábava ako pri Henrym, ktorý sa v mojich očiach stáva megalomanskou, dokonalou reklamou na čoskoro svetlo sveta spatriacu počítačovú hru s totožným titulom. Celé to na mňa pôsobilo veľmi reálne a ja naozaj neviem o nejakom mínuse za ktorý by som mal pri hodnotení ubrať. Zabával som sa, o nude nemôže byť ani reč, takže nič iné ako "Jackpot" si tento snímok nezaslúži.(28.5.2016)

Cranc 3 3D na třetí. Pomohlo by kdyby tu byl krom ze řetězu urvané klipové akce i nějaký film, ale fuck it, it is sooooo beautifful. 9/10(16.8.2016)

Myšlenku kvituji, technickou realizaci obdivuji, zbytek zkritizuji. Hardcore Henry je nepředstavitelně našlapaný a stylově ozvučený akční nářez, kde některé úvodní scény (především volný pád v záchranném modulu) šponují míru diváckého prožitku do nevídaných a dá se opravdu říci revolučních výšin, přičemž trefou do černého je také optimálně stanovená minutáž a spousta černého humoru, který brilantně obstarává nejlepší postava/y filmu, nehorázně hláškující Sharlto Copley. Tím ale pozitiva končí, neboť zběsilý sci-fi příběh, béčkovější nežli béčkový, nemá hlavu ani patu, o většině postav včetně zmateného Henryho nevíme absolutně nic a také velká většina motivů zůstává nevysvětlena a nedotažena. Je to zkrátka až moc velký chaos, který se ještě dá omluvit u adrenalinových akčních scén, ale i čirá filmová zábava by se měla snažit o nějakou tu smysluplnější nebo alespoň atmosféričtější zápletku - o Henryho se nemůžeme ani bát, protože je očividně křížencem všech nezranitelných hollywoodských hrdinů v historii. A poslední výtka směřuje k závěrečné dlouhatánské bitce, která namísto kulervoucího zakončení zastává v mých očích pozici nejslabší akční sekvence filmu.... Určitě jsem se bavil, nebýt takový odpůrce počítačových her, možná bych nenamítal nic. 65%(29.4.2016)

• Tomco

Hudba 1*, nàpad 1*(29.4.2016)

,,Slyšíme je, ale nejdou zastřelit. Hoď tam vajíčko!" Že bych byl nadšením bez sebe, to rozhodně ne. Rozhoupaná kamera z pohledu hlavního hrdiny, navíc se zúženým zorným polem, mě prostě štvala. A k tomu ještě všude samí Rusáci, ti mi lezli na nervy zrovna tak. Několikrát jsem přemýšlel o odpadu a že to vypnu, nakonec jsem se rozhodl udělat bobříka výdrže. Jako klasický akční film bych si to užil lépe, byť příběhově je to samozřejmě tuctovka. Univerzální vojáci, prachy, chtíč nejspíš po ovládnutí světa a zneužitá hlavní postava. Občas dobrá muzika, když zapěl Freddie, jak ale začal vřískat Rusák, byl to běs. Ne, v tomhle žánru raději západní filmy. Nakonec dám tři, za ty kopice mrtvol a výstřiky rudé, i když jinak tuhle hovadinu už nikdy neuvidím. A jen doufám, že se mi nic podobného nedostane pod ruku. Mizerie...a takový to mohl být zábavný film.(2.5.2017)

Tak, už len ten samotný názov je za päť!(4.8.2016)

...a naopak zde máme něco, co se jen tak nevidí...nebo kolik z vás si takhle z někoho vystřelila? Henry vám ukáže, jak to vypadá doopravdy...a z hodně blízka...(12.1.2017)

Bontonfilm! Bontonfilm! Bontonfilm! Fakt skvelé. Dokonca aj ten "príbeh" dával zmysel. Mám rád oba CRANK filmy a možno aj preto som neveril, že dokážem pri podobnom non-stop výplachu až do konca žasnúť nad novými nápadmi a pestrosťou akcie. Je super, že tvorcovia to zbytočne netlačia na čistý real time a používajú aj strih, o to viac potom môžu vyniknúť všetky výhody fisrt person záberov. Takto s otvorenou hubou som naposledy čumel na PREPADOVKU, takže aj tu dávam plný počet (aj keď bez muzikálovej scénky by som sa obišiel :-)). Ak ste niekedy prepadli čaru Counter Strikeu či Call of Duty (alebo čomukoľvek podobnému), máte o hodinku a pol dokonalej zábavy postarané...(19.1.2017)

Nakonec se to celkem povedlo. Režisér Ilja Najšuller po vzoru svých klipů natočil koprodukční celovečerák z první osoby. A docela to i funguje. Děj se sice slabší, ale po filmu, který vypadá jako hra, nemůžeme chtít žádné zázraky. Film ale ani není nijak zvlášť reálný, ale to se dá sci-fi snímku také odpustit. Henry se tedy probouzí a jako první vidí mladou vědkyni, která tvrdí, že je jeho žena. Namontuje mu robotické protézy, ale nestihne aktivovat centrum řeči. Henry je tedy celý film němý. Poté už jenom následuje honička, při které prchá před zlým Akanem a snaží se zachránit svou ženu. Po cestě často naráží na několik verzí Jimmyho, vědce, který také bojuje proti Akanovi. Film se tedy docela povedl a až na přehnané finále mi přišel příjemný a zajímavý, hlavně akce. Ta vypadá skutečně jako ve hře. "Musíš sníst jeho srdce. Ne, dělám si srandu." :D(7.9.2016)

• Visáč

Na ruské pomery docela zábavné, ale zároveň príliš odťažité a vykalkulované. Film bez hlavného hrdinu, s komickým záporákom a prakticky neexistujúcim dejom. Ani sebalepšie GoPro nenahradí dovednosti skutočne kvalitného kameramana. Oproti takému Cranku, z ktorého adrenalínovej filmárskej estetiky Henry vychádza, chýba aj väčšia miera nadsázky a tzv. replay value. Hoci si to nájde verných direct-to-video imitátorov, mám podozrenie, že sa v Henryho 90 minútach formát FPS-kového akčňáku slušne vyčerpal.(5.5.2016)

Možná mě tam trochu sral ten naklonovanej Copley a jeho zpivaci scéna, ale i tak jsem se parádně bavil. Akce od začátku do konce, mění se prostředí, pár gore scenek, skvělá hudba a Tim Roth tam mohl bejt díl.(29.6.2016)

Hardcore indeed.(27.7.2016)

1 2 3 4 5 6 11 21 30 40