Hardcore Henry

(festivalový název)

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2015, 96 min

80%(13.6.2016)

Jeden z nejzajímavějších akčních snímků poslední doby. Nářez od samého začátku a tempo nepoleví ani na chvilku. Dobře zvolená hudba všemu dala ještě větší grády. Místy až moc chaos, do plného počtu moc nezbývá.. 8/10 = 87%(18.9.2016)

Obsadit do hlavní role této brutální vytloukané robotického Tónu Hluchoněmce je celkem originální nápad. Je to celé FPS, rada Moudrých homobáze nelže. Ale tady už je plus spíš za snahu. Nezbývá tedy nic jiného, než devadesát minut okukovat jednu pokérovanou, jednu plastovou pazouru, obě plné všech možných zbraní. Je to celkem fajn. Pokud je ovšem Henry používá na dálku. Jakmile dojde na nějaký ten close combat (a že jich je!), budete si připadat jako kočka zavřená v pračce. Taky uvidíte jen chaos typu košile, kalhoty, krev, světlo, tma. Je tam míň Persilu. Ale navíc je tam kámoš Jimmy, kterýžto si celou tuhle jízdu celkem úspěšně krade pro sebe. Hlásí moc a pořád. Vzato kolem a kolem k té čtvrté hvězdě je to o chlup. Krátkej.(27.4.2016)

Tak tohle byl teda hardcore. :D Jakobych hrál nějakou hru. Opravdu nekončící jízda od začátku do konce, ale chvílema už přeci jen mi z toho šla trochu hlava kolem. Jinak opravdu chválím a rozhodně to stojí za zhlédnutí. ;-)(22.9.2016)

Asi bych kecal, kdybch tady křičel, že chci víc. Už tak těch 90 minut bylo na hraně, protože příběh hlavně v pokročilé fázi není vůbec zajímavý, ale o něj tady zase tolik nejde. Hardcore Henry je jedním dlouhým gameplay, které odkazuje (nebo krade?) z kultovních shooter pecek jako jsou Max Payne nebo Stranglehold. Je jasné, že někoho podobný akčňák vůbec bavit nebude, ale kdo zná postarší gamesky, bude nadmíru spokojený, no když k tomu přihodím tucty skvělých nápadů (jistě, některé ukradené), minimum střihů, hraniční gore a stovky mrtvol, musím to Rusákům opálit plným. 90%(1.6.2016)

Taková "ruská" odpověď na nového Mad Maxe (2015), co se týče inovativních a šílených zářezů do novodobé kinematografie! Tohle je doslova čisto-krevná, devadesáti minutová, zábavná akční jízda a ještě k tomu z pohledu první osoby. Zarputilí hráči akčních počítačových her tento vynalézavý (a dá se říci vysněný) styl celovečerního filmu náležitě ocení. Vřele doporučuji.. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(27.4.2016)

|64%| Shlédnuto v kině. Nějak se mi na to ani nechtělo zajít, ale nakonec jsem se na to vydal. Pecka to rozhodně není, ale na druhou stránku mě to celkem bavilo a hlavně to bylo pro mě něco trochu jiného. ½ filmu byla zajímavá, sledovat hlavního hrdinu z vlastního pohledu. No a pak to začalo trochu nudit. Ze začátku jsem si zvykal na rozklepanou kameru, ale asi to bylo udělané schválně díky jisté reálnosti. Pak už to bylo lepší. Celkově to bylo hezky krvavé, dost dobrých vyvraždovaček atd. Konec mě už moc nebavil a ani menší zvrat na konci mě nějak neuzemnil. Sharlto Copley byl teda asi největším kladem filmu. Neskutečně mě bavil – ten herec to má prostě v sobě. A to tu vystupoval v několika podobách. Asi nejlepší byl v podobě, kdy byl v tom bordelu. xD Takže i pár ujetých scén se tu našlo, které sem tam pobavily. No, nemám co už bych dodával. Nadprůměrná záležitost, která mě teda až tak moc nesebrala, ale někdy při správné náladě se na to ještě mrknu, už jen kvůli Copleyovi. ;)(27.4.2016)

Takto rezolútne vpadnúť do filmárskeho biznisu bez akéhokoľvek "tréningu" v podobe mizerných "prvých" počinov, kurva klobúk dolu pred tebou Iľja. Fanúšik akčných hier s pohľadom prvej osoby bude nadšený. Akcia od úvodu až do konca v kombinácii s najvyššou kvalitou prevedenia gore, rôzne vychitávky takmer počas celej stopáže nedopustia aby divákove oko zablúdilo mimo obrazovku. Originálny nápad pohľadu prvej osoby tu už bol pri talianskom horore "Hotel Inferno", ale to ani z ďaleka nebola taká zábava ako pri Henrym, ktorý sa v mojich očiach stáva megalomanskou, dokonalou reklamou na čoskoro svetlo sveta spatriacu počítačovú hru s totožným titulom. Celé to na mňa pôsobilo veľmi reálne a ja naozaj neviem o nejakom mínuse za ktorý by som mal pri hodnotení ubrať. Zabával som sa, o nude nemôže byť ani reč, takže nič iné ako "Jackpot" si tento snímok nezaslúži.(28.5.2016)

Cranc 3 3D na třetí. Pomohlo by kdyby tu byl krom ze řetězu urvané klipové akce i nějaký film, ale fuck it, it is sooooo beautifful. 9/10(16.8.2016)

• Tomco

Hudba 1*, nàpad 1*(29.4.2016)

Tak, už len ten samotný názov je za päť!(4.8.2016)

Bontonfilm! Bontonfilm! Bontonfilm! Fakt skvelé. Dokonca aj ten "príbeh" dával zmysel. Mám rád oba CRANK filmy a možno aj preto som neveril, že dokážem pri podobnom non-stop výplachu až do konca žasnúť nad novými nápadmi a pestrosťou akcie. Je super, že tvorcovia to zbytočne netlačia na čistý real time a používajú aj strih, o to viac potom môžu vyniknúť všetky výhody fisrt person záberov. Takto s otvorenou hubou som naposledy čumel na PREPADOVKU, takže aj tu dávam plný počet (aj keď bez muzikálovej scénky by som sa obišiel :-)). Ak ste niekedy prepadli čaru Counter Strikeu či Call of Duty (alebo čomukoľvek podobnému), máte o hodinku a pol dokonalej zábavy postarané...(19.1.2017)

,,Slyšíme je, ale nejdou zastřelit. Hoď tam vajíčko!" Že bych byl nadšením bez sebe, to rozhodně ne. Rozhoupaná kamera z pohledu hlavního hrdiny, navíc se zúženým zorným polem, mě prostě štvala. A k tomu ještě všude samí Rusáci, ti mi lezli na nervy zrovna tak. Několikrát jsem přemýšlel o odpadu a že to vypnu, nakonec jsem se rozhodl udělat bobříka výdrže. Jako klasický akční film bych si to užil lépe, byť příběhově je to samozřejmě tuctovka. Univerzální vojáci, prachy, chtíč nejspíš po ovládnutí světa a zneužitá hlavní postava. Občas dobrá muzika, když zapěl Freddie, jak ale začal vřískat Rusák, byl to běs. Ne, v tomhle žánru raději západní filmy. Nakonec dám tři, za ty kopice mrtvol a výstřiky rudé, i když jinak tuhle hovadinu už nikdy neuvidím. A jen doufám, že se mi nic podobného nedostane pod ruku. Mizerie...a takový to mohl být zábavný film.(2.5.2017)

...a naopak zde máme něco, co se jen tak nevidí...nebo kolik z vás si takhle z někoho vystřelila? Henry vám ukáže, jak to vypadá doopravdy...a z hodně blízka...(12.1.2017)

Na tenhle film jsem dlouhé roky čekal - aniž jsem to věděl. Když jsem se o něm dozvěděl poprvé, jen jsem se pobaveně uchechtnul, protože mi to přišlo jako vtipný bizar, chtít natočit něco takového. Když jsem to ale viděl naživo v kině, spadla mi čelist úžasem až na zem - ten film je něco jako splněný sen, který jsem nikdy neměl - a o to víc mě dostal. Už podle traileru jsem věděl, že z toho filmu budu omdlévat nadšením, ale nečekal jsem, že to bude až taková mrda - a to nejenom proto, že je to první film na světě natočený kompletně z pohledu první osoby (a tím pádem po dlouhé době něco SKUTEČNĚ nového). V tom filmu je přesně všechno to, co člověku jako já stačí ke štěstí - hromada B-R-U-T-Á-L-N-Í-H-O násilí, černého humoru, vystřelených mozků a nahatých krásných holek, s božskou Haley Bennett v čele. Je to neskutečná sranda a naprosto šílená a zběsilá akční jízda v neuvěřitelném tempu, která je dokonale odtržená od reality - a proto ji miluju a všem, kteří sdílí můj filmový vkus, ze srdce doporučuju. Fakt mi to strašně sedlo a mám z toho filmu pocit, že ho natočili naprostí blázni v tom dobrém slova smyslu - pro další blázny, jako jsem já, kteří to docení. Není to film pro každého a hromada lidí by se mu měla z dálky vyhnout, ale pokud patříte mezi fanoušky stříleček a podobných akčních her, pak by měl být Hardcore Henry sázka na jistotu. První i druhý Hitman se vedle Hardcore Henryho krčí v koutě jako skromná stylistická cvičení - teprve tahle pecka přivedla spojení PC her a filmu k dokonalé syntéze a vytěžila z obojí maximum. Za mě bezvýhradné nadšení - nic zábavnějšího zatím letos v kinech nebylo.(20.4.2016)

Na začátek uklidnění: Špatně vám nebude :). A teď vysvětlení: Hardcore Henry je totiž první film, který je celý natočen z prvního pohledu. A to u některých (zvlášťě starších) budilo obavy, zda se jim nebude v kině dělat špatně. Ale mohu vás uklidnit, je to v pohodě. Já si sice pár minut zvykal, ale pak mě tempo filmu totálně pohltilo. Na obrazovce se totiž pořád něco děje - a to hodně vtipně. Autoři si evidentně dali dost práce a když na chvíli skončí akce, tak do vás napálí nějakým vtípkem, nebo parodií. Vyplatí se tedy znát moderní počítačové hry. Bohužel toto tempo asi nejde udržet celých 90 minut a ke konci jsem měl pocit, že je to už moc nastavované. Za mě ale každopádně palec nahoru a rozhodně na to běžte ...(22.4.2016)

• Visáč

Na ruské pomery docela zábavné, ale zároveň príliš odťažité a vykalkulované. Film bez hlavného hrdinu, s komickým záporákom a prakticky neexistujúcim dejom. Ani sebalepšie GoPro nenahradí dovednosti skutočne kvalitného kameramana. Oproti takému Cranku, z ktorého adrenalínovej filmárskej estetiky Henry vychádza, chýba aj väčšia miera nadsázky a tzv. replay value. Hoci si to nájde verných direct-to-video imitátorov, mám podozrenie, že sa v Henryho 90 minútach formát FPS-kového akčňáku slušne vyčerpal.(5.5.2016)

Silný pocit, že hrajete hru. Nadupaná akce, která neustává, nepřestává mě překvapovat sekvence za sekvencí. A epika taky dává smysl se skvělým finálním zvratem - PC akční proporce s dobrým scénářem. Kam to vede? Nikam? No a! Jízda! Připoutejte se! Jedeme!(27.9.2016)

Asi už jsem příliš artový divák, neboť i u akčního filmu mi vadí absence scénáře. Akční scény z pohledu první osoby jsou sice super, ale když nechápu kdo s kým, proti komu a proč, je to nakonec, jako bych sledoval, jak někdo jiný hraje hru, jejíž pravidla neznám. Co byl zač ten blonďatý superman? Proč ke svým nadpřirozeným schopnostem potřeboval ještě armádu kyborgů? Proč musejí vždycky zemřít stovky lidí, než si můžou hrdina s padouchem konečně dát přes držku? ...(25.6.2016)

Možná mě tam trochu sral ten naklonovanej Copley a jeho zpivaci scéna, ale i tak jsem se parádně bavil. Akce od začátku do konce, mění se prostředí, pár gore scenek, skvělá hudba a Tim Roth tam mohl bejt díl.(29.6.2016)

1 2 3 4 5 6 11 20 30 39