Špičková agentka americké CIA Alice Racine (Noomi Rapace) je po nevydařené akci přeřazena do londýnské kanceláře. Po dlouhém čase ji kontaktují bývalí nadřízení, protože se dozvěděli o zvýšené aktivitě v prostředí radikálních militantních skupin. Alici se podaří lokalizovat hlavního podezřelého, ale během jeho výslechu přijde na to, že ji někdo podvedl a ven unikly přísně tajné informace. Najednou se ona sama ocitá v ohrožení a musí udělat vše proto, aby zabránila připravovanému útoku na Londýn. Závod s časem začíná... (Forum Film CZ)

Xmilden

Vůbec mě tahle špionážní záležitost neoslovila. Máme výborné Bourneovky, máme Bondovky, tak k čemu potřebujeme proboha Alice? Kdo ovšem tenhle žánr hltá všema desetima, určitě bude náležitě spokojený. Mě se nejvíce vyšetřovací scéna, která se zvrtla v následný úrpk. John Malkovich je správně nad věcí, Douglas je už poměrně starý a zdaleka ne tak zajímavý jako v Ant-Manovi, Orlandovi jsem zase jeho roli vůbec nevěřil a Noomi mě do podobné role vůbec neštimuje. 40% ()

Shakers

Ten Bloom je tu čisto iba na okrasu čo je škoda, pretože jeho postava mi tu prišla najzaujímavejšia. V pohode filmík, ktorý nenudí, ale ani moc neprekvapí. 70% - 3* ()

Pepinec

Tak hlavně je potřeba říct, že v utajení měl asi zůstat celej tenhle film, protože naše slavný multipopkornový lunaparky ho nasadily do programu jen aby se nezaprášila promítačka. A přitom je to aspoň podle mě poctivá jízda ze starý školy, ve který nevaděj nedokonalosti, protože baví. No a všichni jak jsme tady víme, že co? Že tohle platí nejen v kině. ()

mzss1

|50%| Viděno v kině. Jak to shrnout ? Prostě mě to moc nebavilo, v tom to je. Váhal jsem zda-li na to jít, nakonec jsem do kina vyrazil, ale bylo to celkem zbytečné. Úplný brak to není, ale navíc jak na čistý průměr to fakt nemá. Největším kladem filmu je Noomi Rapace, která svou roli zvládla na výbornou. Za zmínku ještě stojí pár zručně natočených přestřelek. To je asi tak všechno. Další známí herci se tu jen tak mihnou a ani nás moc nezabaví. Orlando Bloom tu až tak velkou roli nemá, moc mě nebavil, i když v akci byl docela dobrý. John Malkovich tu má zbytečnou roli, hraje velkého šéfa v jedné místnosti a to po celý čas filmu. Michael Douglas na tom není o moc líp. Objeví se na začátku a pak na konci v „šokující pointě“, která ale mě nijak extra nešokovala, divné. No, vypadá to, že film kritizuji a posílám do pekel. Tak to není, jen se divím tak promrhaného potenciálu. Mimo slušné akční přestřelky a pár vydařených bitek a Noomi je to absolutní zbytečnost. I ten scénář je strašně divný, hudba nevýrazná. Všichni tu jásají jak je to super oldschoolový thriller. Na mě to ale tak bohužel nepůsobilo. Ale musím uznat skvělý a komický závěr, resp.poslední scénu filmu točenou v Praze. Tramvaj č.22 (ještě s hlášením stanice) opravdu neměla chybu. A ještě Malkovichova hláška: „Znám tu poblíž dobrý podnik v Praze, kde dělají skvělý štrúdl.“ xDDD Tímto vtipným závěrem jsem nakonec ty nejslabší 3* udělil. ()

Anderton

Staromódny akčný špionážny triler, ako z 90. rokov, ale zaobalený do "moderného hávu" medzinárodného terorizmu. So všetkými klišé, ktoré k tomu patria a nakoniec je to tak asi aj dobre. Že vám záverečný zvrat dôjde o čosi skôr, že záverečný súboj skončí v realite nepravdepodobným výsledkom a že sa tu hrá na záchrany v poslednej chvíli a obligátny final countdown, bude súčasťou hry, akú buď prijmete, alebo snobsky odmietnete. Ak vopred viete, čo očakávať, tak si túto jednohubku v Londýne užijete radi aj v budúcnosti v televízii. ()

Frajer42

Malkovich je nesympatický kokot. Toni Collette je nesledovatelná zrůda, ze které se každému divákovi s dobrým vkusem udělá do chvilky nevolno. Orlando Bloom je fajn herec, když ovšem není obsazený do role kokota. Michael Douglas se ukáže asi na 8 minut. Ke všemu muslimové vypadají málo muslimsky, zato hodně americky. Příběh je ušitý hodně horkou jehlou. Divák je od prvních minut vrhnut do víru dění. Pokud člověk očekává cosi extra, tak má bohužel smůlu. Zápletka je absolutně neoriginální záležitostí. Na vrcholku všeho tak zůstává stát Naomi Rapace, na kterou se koukat dá. Dokonce ani s přihlédnutím na závěr filmu, který se odehrává v našem stověžatém městečku, není takřka co ocenit. Obrovské zklamání. ()

Kudly4

Celkem solidní průměr. Asi nejlepší na celém filmu je Orlando Bloom. Noomi se tu tváří klasicky, jako v ostatních filmech, příběh nic originálního, ale není tu hluchého místa. Potěší závěr z Prahy, s pár českými herci. ()

nascendi

Postoj k tomuto filmu určujú očakávania diváka. Pokiaľ očakáva kvalitný špionážny thriller s precíznym scenárom, realistickými akčnými scénami, zaujímavým hereckým obsadením a gradujúcim napätím, bude asi sklamaný. Ale pokiaľ očakáva iba zábavu, pri ktorej veľkoryso prehliada nedostatky obvykle prítomné v tejto kategórii filmov, potom bude spokojný, i keď jeho spokojnosť bude prchať ako éter a o mesiac už môže mať problémy s odlíšením tohto filmu od iných podobného zamerania. ()

Yoshitsune

Tenhle film, je jako cibule, taky má mnoho slupek a určitě bych film, neoznačil za akční, jedna přestřelka v hotelu a pak bitka v chodbě neni žádná akční nálož, byť ve filmu je pár menších potyček . Ale co film nemá, to si vynahrazuje napětím a nejedním překvapením. Takže stačí jen překousnout, pomalý úvod a pak se to rozjede v parádní špionážní thriller, s mysteriozním nádechem. Noomi Rapace stále drsná a stále charismatická, která kope do vosích hnízd a taky dost do chlapů, Orlando Bloom vynikající a víc takových rolí, sou rozhodně lepší, než ty štěky jako v posledních Pirátech. John Malkovich v jedné scéně neskutečně vtipný a zase tady, má dost ikonickou roli a co se týče Michaela Douglase, tak ten jen hraje tu svoji hru. Přidejte k tomu osobité záporáky a eRkový kabátek a dostanete kvalitní napínavý film . Jestli se vám líbí filmy, jako Labyrint lží, tak tohle je přesně váš film. ()

PetrPan

Poctivě neuvěřitelná špionařina s podtitulem Jason Bourne se žení. Agent v sukních, i když označovat takhle drsnou Noomii je docela odvážné, je samozřejmě totálně v prdeli a stojí úplně Proti všem. Důvěra  v jedny se obrací proti ní, stejně jako nedůvěra k těm druhým a když už neví kudy kam, podá jí ruku Legolas. No, neberte to. Jenže když platí to o důvěře.... V devadesátých letech či začátkem druhého milénia by to byla rutinně a dobře odvedená práce, dnes vlastně překvapivě příjemná záležitost, kde člověk až zamáčkne slzu nostalgického dojetí.  Pitomostí sice přibývá, ale pohledná akce vše jakžtakž vyvažuje, jen nad tím závěrem už nelze jen tak mávnout rukou. SPOILER: On/Off jako spouštěč pečlivě utajeného teroristického útoku s globálním přesahem, to opravdu nevymyslíš. Chtělo to přece minimálně tři jištění... ()

eLeR

Vypneš mozog, neriešiš a vydržíš. Nie je to dlhé a nie je to otravné. A Noomi takéto role sedia a Malkovicha ja môžem. ()

Arsenal83

Ťažko si môžete užiť teroristicko - špionážny film, keď je od prvého zjavenia istého herca jasné, kto bude krysou. Veď ten človek nič iného v živote nehral. Z akého žartu tu bol obsadený Orlando Bloom to neviem, ale Noomi Rapace tiež nebol najpresvedčivejšia, chýba jej iskra. Od polovice filmu je vám jedno, ako to celé skončí. ()

Chrustyn

Film, který se po celou dobu tváří jako seriózní thriller, ale má nelogické kiksy, jak z akčního béčka. Průšvih to vyloženě není, ale místo hutného napínáku, máme jen thrillerové béčko na sobotní večer. ()

Marze

Film s elitní hereckých obsazením. Agentka v podání Noomi Rapace cestuje celou Evropou vyhledávajíc teroristické buňky a ukazující bojové dovednosti. Akce jsou natočeny skvěle. Muži hrají druhé housle. Lze vyčíst stereotypní charaktery a divoké konspirace v zápletce. Hvězdička navíc za pražské krásné scenérie v závěru filmu. ()

claudel

Když máte chytře napsaný příběh, k tomu prvotřídní hereckou sestavu a atraktivní kulisy na 90 minut, to se hraje samo, pro diváka to ubíhá ve svižném tempu. Přidáte pořádnou dávku napětí, nějaký zvrat a špetku humoru, tak to nemůže dopadnout fiaskem. Noomi Rapace suverénní, John Malkovich zábavný a Orlando Bloom netypický. Mně se ten film líbil docela dost. Michael Apted se s námi rozloučil více než důstojně. ()

luka4615

Svižná pocta klasickým špionážím filmům, která kromě hutného příběhu nabízí i plejádu známých hereckých jmen, byť jsou některá značně nevyužita. Jen škoda toho značně kostrbatého scénáře, který "nabídne" pár nelogických scén a občasnou zmatenou orientaci v aktuálním dění. Nebýt tohoto vcelku rušivého atributu, neváhal bych snímek Unlocked označit za dokonalou špionážní jízdu, která zde právě tolik chyběla. Takto snímek zůstane "jen" pohodovou akční jednohubkou, na níž si za pár let vzpomene jen málokdo, což je vážně velká škoda. PS: Největším "highlightem" filmu není naprosto zbytečná role Orlanda Blooma, nýbrž finální scéna v Praze, která nabídne památný záběr na muslima řídícího Škodu Octavia. Tohle nikde jinde neuvidíte! „You asked me how far I would go to protect my country....whatever it takes.“ ()

Morholt

Stačil by lehce sofistikovanější scénář a mohl to být dokonalý ženský ekvivalent Jasona Bournea, ale i přes některé boty v podobě zbytečných twistů a podivných motivací jsem se bavil téměř dokonale. V první řadě je potřeba zmínit obsazení. Jestliže se dneska vedou spory o tom, která z hereček je nejideálnější pro roli akční hrdinky, tak já mám v tomhle případě jasno. Noomi Rapace navíc k tomu všemu ještě umí hrát. A když jí přihrávají taková jména jako Toni Colette, Douglas, jako vždy dokonalý Malkovich a překvapivě zábavný Bloom, tak není co řešit. No a pak je tu akce, která má koule, je přehledná, prostá digitálních nesmyslů a nebojí se nějaké té kapky krve navíc. To mi ke štěstí stačí. Praha v závěru je jen sladkou tečkou. Vůbec bych se nezlobil, kdyby se agentka Alice Racine dočkala dalších filmů. 85% ()

Gwaihir

Celkem slušný špionážní snímek, i když trochu složitější na orientaci v jím vytvořeném propletenci postav a jejich úmyslů, ať už těch předstíraných, nebo těch skutečných. 70 % ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted