Městečko Rose Creek neustále ohrožuje banda lotrů bezohledného průmyslníka Bartholomewa Boqua (Peter Sarsgaard), který se v honbě za ziskem nezastaví před ničím. Zoufalí obyvatelé pod vedením Emmy Cullenové (Haley Bennett) se rozhodnou požádat o pomoc sedm mužů, pro které, stejně jako pro Boqua, žádné zákony neplatí. Nesourodá skupina pistolníků, hazardních hráčů a nájemných lovců se rozhodne nevinné lidi ochránit a zastavit Boquovo jednání. Během příprav na rozhodující souboj si těchto sedm najatých žoldnéřů postupně uvědomí, že v tomto případě půjde více než o peníze. (Forum Film CZ)

Chaospunx odpad!

Čistokrevný odpad! Amerikáni se už definitivně zbláznili a natočili ultramegasračku s multikulti bandou sedmi drsně se tvářících debilů. Takže můžete očekávat negra, mexikána, rudocha, žluťáka, debilního důchodce s přihřátým hlasem, poseru a blbečka co se snaží vtipkovat. Korunu tomu dodává feministka s koltem. Tato grupa jede zachránit městečko na divokém západě, uprostřed pouště, kde z nějakého nepochopitelného důvodu jsou samí ustrašení farmáři ač evidentně nemají kde farmařit. Scénář je tak debilní, že jeden absolutně nemůže pochopit pohnutky těch sedmi hulibrků, (hlavně toho indiána) proč vlastně toto místo zachraňují. Záporák je drsný asi jako plyšový medvídek a jeho přicmrndávači jsou ve filmu jen proto, aby bylo na koho střílet. Za tuto fekálii by se mělo popravovat. Multikulti prostě selhalo. ()

kaller

Není to nezajímavý pokus, ale rozhodně by udělal lépe, pokud by se nedržel původní předlohy a šel více svou vlastní cestou. ()

Seymour

Fakt slabé hovno, ktoré vobec nedáva šancu postávam a ani realite. Také Expentables s koltami, ktoré je samo o sebe sračkové. Pre mňa veľmi velké sklamanie. Fuqua by ma odísť ako Uwe. ()

StrycoWolver

Asi to skôr mohol režírovať Tarantino a v polke sa tam mohli objaviť nejaký upíri. Jedine tak by ma to mohlo vytrhnúť z nudy. Čitateľné, presladené. Už tam chýbal iba nejaký dúhový cowboy a bolo by vymaľované. Idem si radšej pozrieť Djanga, Mladé pušky, alebo hoc Poklad na striebornom jazere. Toto veľmi nevyšlo. ()

zekon

Proč když chce režisér dělat western si nevezme do ruky revolver a winchestra a nezkusí si střelit aspoň ve stoje na terč. Pak by nebylo plno filmů s takovýma demencema jako tady. Zkousl bych černocha, zkousl bych indiána, ale zhovadilosti se střelbou z revolveru 5" na vzdálenost 100m a za jízdy na koni, fakt ne. Škoda. Do první přestřelky v Rose Creek to šlo. Hudba excelentní, nicméně Sedm statečných je film na který se kurvanešahá!!!! Jenže Fuqua pojal western jako své akčňáky. ()

WilliamMW

Naprosto zbytečný film. Do kina jsem nešel, odradily mě komentáře na csfd, a dobře jsem udělal. Po hodině a půl jsem tv musel vypnout. Nedoporučuji nikomu, kdo viděl buď původní klasiku nebo první remake. Tohle je pouze reklama na korektnost plná absolutních nesmyslů, nepřehledné kamery a bez originálního nápadu. ()

Sheemass

Sedm statečných v novém aktuálním podání, občas dost pokulhává, tedy spíš rovnou zakopává, třeba o svůj název, kdyby se to jmenovalo přece jen jinak, lidé by tomu dali určitě větší šanci. Dále třeba vůbec důvod sedmi vyvolených jít do boje, dobrá u D. Washingtona, to člověk nakonec pochopí, ale u ostatních? Jdeme bojovat se zlým člověkem, no a možná i umřeme, tak fajn, co už. Jinak záporák není moc výrazný, ale i bez něho je zde famózní přestřelka, která opravdu stojí za to. ()

james11

Podle mě to takový průser, jako by napovídalo hodnocení tady, není. Původních sedm statečných je určitě lepší film a ani bych to moc nesrovnával, ale i na tenhle se dobře koukalo a bylo tam dost fajn herců, který dokážou sami o sobě zaujmout. Jsou věci, který bych asi dokázal vytknout, protože nelogický věci mě vytáčejí, ale nebylo toho nějak moc, abych se nad tím musel pozastavovat. Podle mě alespoň 70, ne-li 75% si film zaslouží. ()

Pythonator

Dejte černochovi do rukou western a zprasí, co se dá. Ještě že tam nebyl hip-hop. Film má velkou nevýhodu, že má jméno Sedm statečných. Jakkoliv ho totiž budete srovnávat s legendárním westernem, tak ve všem prohraje na plné čáře. Snad jen ty akční scény jsou pochopitelně díky pokročilým technologiím daleko lepší. Fuqua je akční režisér a na konci filmu dokonce ukázal jednu z nejlepších a nejsyrovějších přestřelek v dějinách westernu. To ovšem nestačí. Stará verze je klasika plná sympatických postav, nezapomenutelných dialogů a perfektní hudby. Nová verze má jen tu akci. Chris Pratt je sice sympaťák, ale sám film neutáhne. Hodně tu chybí i charismatický záporák jako Calvera. Navíc je zde příliš vidět ta "multikulti" masáž. V sedmičce už chyběl jen muslim, aby bylo to svaté americké poselství dokonalé. No nic, pokud budu chtít vidět perfektní western, pustím si klasiku se sedmi bělochy, a pokud se budu chtít podívat na perfektně natočený masakr, pustím si novou verzi, která už sice nemá duši, ale zato má dokonalé přestřelky a dokonalá ňadra Haley Bennett. ()

Dataminer

Největším mým zážitkem z tohoto filmu bylo, když v jeho závěrečných titulcích začala hrát melodie původních Sedmi statečných. Už prvních pár tónů přebije veškeré dění a snahy novodobé sedmičky. Vzít si klobouky, koně a střílet z koltů prostě nestačí, aby byl western dobrý, a nebo budu-li ještě přísnější, aby se to za western vůbec dalo pokládat. Kdo po tomto filmu bude chtít akci, bude nejspíš spokojen, kdo chce i nějaký ten western, který si bude pamatovat déle než 5 minut po dokoukání, bude nejspíše zklamán. ()

endymion

Ale jo, celkem slušný. Akorát mám obavu, že až Sedm jatečních budou remejkovat příště, bude tem hrát ještě Arab, Eskymák a brácha toho zelenýho zmrda od Alzy. ()

Jarda68

Remake klasiky,který rozhodně není zbytečný....Nová klasika z něj nebude,ale solidní podívaná s našlapanou akcí a dobrými herci to tedy je....Největší slabinu vidím v záporákovi,který se kromě střílení civilistů nezmůže ani na proslov,natož akci...Celkově se jedná o solidní nadprůměr,okořeněný parádním finále....75% ()

musolini

No chtěli moc,ale spíš se jim to moc nepovedlo,Denzel Washington chodil jako Chris,tvářil se jako Chris,ale nebyl to Chris... ()

raru

Veľmi dobre natočené a bavil som sa,to je všetko.Nič čo by vo mne zanechalo nejakú trvalejšiu stopu,škoda. ()

gurmet

Další v řadě ždímaček na prachy. Kýčovité, patetické, bez nadhledu, bez charakterů, čili obvyklá hollywoodská tlačenka. ()

vecnykritik

Sedm zmatených je vysláno na sebevražednou misi. Proč většina nasazuje své životy je mi však neznámé - asi jen aby byl film diverzní. Zápletka podprůměrná a záporák je totální idiot. Pif paf a bum. Nic víc, nic míň. Člověk u toho asi musí vypnout mozek. Průměrný western. Více na vecnykritik.cz ()

zurivymlok

Opět multi-kulti paskvil - už chyběl jen arab. :-D Každopádně to nebyl špatný film, s výjimkou už tolikrát viděného trapného konce, kdy se objeví jedna postava aby na poslední chvíli zachránila jinou. Masakr to byl slušný, ale hlavní záporák mi přišel tak nějak bez charismatu. Rovněž půlka ze sedmi statečných byla poměrně nevýrazná. Ze sedmi statečných se mi líbil hlavně Chris Pratt a Ethan Hawke. Tento western se nestane legendou jako jeho předchůdce, ale ostudu žánru taky nedělá. ()

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

11.08.2016

Ve Zjizvené tváři z roku 1932 sledoval Howard Hawks vzestup a pád irského gangstera Tonyho Camonteho. Ve Zjizvené tváři z roku 1983 sledoval Brian de Palma vzestup a pád kubánského gangstera Tonyho… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

06.08.2015

Studio Sony oznámilo data premiér pro mnoho svých nadcházejících titulů. Určitě je potřeba zmínit novou verzi Sedmi statečných (23. září 2016), adaptaci Kingovy Temné věže (13. ledna 2017) nebo… (více)