Kdyby se film nejmenoval Sedm statečných bylo by to mnohem lepší. Ten název mu totiž pořádně ubližuje. Tedy ne že by hnusná kamera stála zrovna za pochvalu. Parta našich ochránců se za hodně podivné motivace dá dokupy a jde bránit nějaký ten prdelákov. Proč? Zřejmě proto že mají dostatek střeliva a občas nějakou tu hlášku nebo grimasu, s kterou by moc rádi seznámili diváky v kinech. Vystřílených nábojů je rozhodně nadprůměr, ale začínám trošku podezřívat Fuquu že Training Day byl buď náhoda nebo jsem film neskutečně nadhodnotil. Protože v mých očích je tenhle rejža už nějakou dobu spíše patlal, který se drží v Hollywoodu hlavně díky své barvě pleti. Chris Pratt slabší než jsem čekal, Denzel standard, Lee charismatickej, Hawke klasika, další 3 spíše zbyteční a hlavní záporák titěrnej. 60%(12.12.2016)

S kludom môžem napísať, že ma to bavilo viac ako som čakal. Pôvodných Sedem statočných som videl, bavili ma, ale nič extra okrem prestreliek a hudby som tam nenašiel. Nová Sedmička statočných je viac menej o tom istom čo stará, ale bavil som sa. Bavil ma úvod s drsným Washingtonom a verbovanie bandy, bavil ma stred, ktorý sa chystal s rôznymi pascami na veľké finále a bavilo ma finále, kde to s koltov iskrilo ako na Silvestra. Herecké obsadenie hodne fajn, hudba od Hornera, ktorý stihol ešte niečo zložiť príjemne pasuje, akurát len by to chcelo rozvinúť trošku niektoré postavy, ale inak sa jedná o dobrú akčnú zábavku. Pre mňa osobne lepšie ako predošlý statočný, tý ma až tak nebrali, za to sem si jednu * prihodím. 80% - 4*(27.12.2016)

Chybí tomu odvaha hlavní postavy vykreslit syrově (to i Mladé pušky byly špinavější), přičemž jejich motivace k zapojení je často extrémně chabá. Vysoko to ale tahá obsazení (jen záporák Peter Sarsgaard vzal "hraní na jistotu" až moc doslovně a filmem se víceméně pronudí), fajn tempo, obstojné akční scény (ta nejlepší bohužel ne na konci, ale uprostřed), na PG-13 solidní drsnost a příjemné překvapení v podobě nevyměklého konce, který nezapomíná, o čem by tahle cesta měla být především. Háček je nicméně v tom, že to příliš nekoresponduje s atmosférou, která se táhne první dvě třetiny. Ale ve výsledku vlastně spokojenost, protože film nenudí, nedělá originálu ostudu a i nějaké ty památné hlášky padnou. Na remake ok. So far, so good. (12.12.2016)

• Isherwood

Equalizer krát sedm. Fuqua málo machruje, takže opravdu suverénní lahůdku vytáhne z rukávu jen jednou. To ostatní je běžná akční rutina, která je schovaná hluboko pod jeho režijním standardem a ústřední sedmička tak ve své nezajímavosti úpí ještě více, kde v plochosti prken od rakve funguje asi tak 1,5 charismatu. S originálem se léta (ne)plánovaně míjím, takže jsem čekal spíše béčkové akční orgie v kulisách divokého západu, než zásadní tvůrčí komparaci, ale suverénněji fungovala i záchrana šéfa Bílého domu.(22.9.2016)

Fuqua prekvapil - neni to uplna sracka. Pribeh je tedy pitomy jak jen to jde, scenar zoufaly, postavy jednorozmerne figurky, primitivni patos boli u srdicka, a vubec, puvodnim Sedmi statecnym to nesaha ani po kotniky. ALE - to az tak zasadne nevadi, protoze po kratsim uvodu se tady vetsinu stopaze proste jenom strili. Umre hrozne moc lidi. Vybuchne vsechno. A ja mam pro efektni destrukci slabost, navic na akci toho Fuqua moc nezkazi, neni nad cim premyslet kdyz kolem letaji kulky. Film typu "videt a zapomenout" to tedy samozrejme je, ale mohlo to byt jeste mnohem horsi. 6/10(5.10.2016)