• Morien

Akira se musí v hrobě obracet, ale z tohoto hlediska jsem se rozhodla film moc neposuzovat a neporovnávat. Mám dva samostatné zásadní problémy s tímto filmem: Hudba byla zcela nedostatečná a nevýrazná, nějak jsem si zvykla, že se v poslední době vyrojilo dost skladatelů se zajímavými westernovými soundtracky (moji oblíbenci - Beltrami a jeho brilantní skóre pro Vlak do Yumy a Logana, Cave a Ellis a jejich Zabití Jesseho Jamese a Za každou cenu, Pemberton a jeho U.N.C.L.E. a Král Artuš ). A za druhé mi vadilo přidání motivace z minulosti pro Denzelovu postavu a odstranění tropu mladého bojovníka, který by se na konci příběhu přidal k osadníkům. Když pominu tyto dva křížky, tak film zdaleka nebyl tak strašný, jak jsem se obávala, a dokonce jsem se i docela bavila. Chris Pratt je podle mě nejlepší v ansáblu a když není hlavní hrdina, Ethan Hawke se krásně bál, Byeong-heon Lee musel být nejvíc cool muž na zemi už od narození a Martina Sensmeiera ve war paintu bych brala za muže okamžitě. I bez war paintu. Za nejslabší článek považuji Fuquau (jestli se to tak skloňuje), zdá se, že jeho režii nemám ráda.(18.1.2018)

Dobrých westernů je v moderní době pomálu, takže zaokrouhlím na čtyři hvězdy. Nových Sedm statečných má přesto řadu problémů. Fuqua se snažil udělat svoji skvadru co nejvíc etnicky pestrou, ale tím často co se postav týče skončil. Jenom tři z nich se dají označit za rozvinuté postavy (Chisolm, Faraday a Robicheaux). Jejich vztah s vesničany není oproti původní verzi zdaleka tak vykreslený a tudíž má naše sedmička slabší motivaci. Co je nejhorší, pro jednoho z nich je motivace osobní a to mě zklamalo o to víc, že je to nejen klišé, ale na původním filmu je právě půvabné to, že naše sedmička za městečko bojuje opravdu jen pro peníze a pak i ze sympatií. V neposlední řadě je v nových Sedmi statečných slabý záporák. Ne že by byl Sarsgaard špatný herec, ale jeho role je zkrátka jenom další bezohledný kapitalista. To Calvera z původní verze byl zajímavější, protože v něm pořád vidíme člověka, jenom zkrátka člověka s jinou motivací (jednou z nich je postarat se o bandu). V čem ovšem nová verze JE lepší originálu, tak to je závěrečná přestřelka, která je jednak delší, skvěle režisérsky zvládnutá a samozřejmě čistě technicky někde jinde. SPOILER Ze sedmičky opět přežijí jenom tři, ale překvapilo mě, že tontokrát jsou dva z nich nejméně rozvinuté a zajímavé postavy.SPOILER(22.9.2016)

Krásná pohádka na krásném velkém plátnu. Oceňuju odvahu pokusit se v dnešní šampónové době zaujmout mužným filmem, kde chlap svírá kvér a ne ipod. Ačkoli mně osobně je daleko sympatičtější westernový styl komunikace (vy támhle, já tam, sejdeme se za tři dny u jezera), chyběla tady alespoň jedna kulka, která by místo všech těch parchantů na plátně trefila do srdíčka i mě. Oštěpařskou hantýrkou - Anton dál čeká na pokus, který uletí.(23.9.2016)

• Isherwood

Equalizer krát sedm. Fuqua málo machruje, takže opravdu suverénní lahůdku vytáhne z rukávu jen jednou. To ostatní je běžná akční rutina, která je schovaná hluboko pod jeho režijním standardem a ústřední sedmička tak ve své nezajímavosti úpí ještě více, kde v plochosti prken od rakve funguje asi tak 1,5 charismatu. S originálem se léta (ne)plánovaně míjím, takže jsem čekal spíše béčkové akční orgie v kulisách divokého západu, než zásadní tvůrčí komparaci, ale suverénněji fungovala i záchrana šéfa Bílého domu.(22.9.2016)

Rozpočet $90miliónovTržby USA $91,224,003Tržby Celosvetovo $158,548,048Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ ako taký priamočiary popcorňák bez väčších ambícii postavený hlavne na akčnej stránke fajn, poteší vizuál, aj hudba, Antoine Fuqua nebol nikdy žiadny silný vyprávač príbehov, u neho takmer vždy ladí akcia nad všetkým ostatným a tu sa na nej dá vyžiť, obsadenie dobré, aj keď chémia medzi postavami a hlavne zlosynom až tak nefunguje, hlavne dôrazný Denzel Washington a zábavný Chris Pratt to tu osviežujú, Ethan Hawke skôr vo svojej úlohe prehráva, na to ako to mohlo byť zmrvené som nakoniec spokojný /videl v kine: 80%/(22.9.2016)