Pustiť sa do dvojnásobnej klasiky ( Kurosawa, Sturges ) skrýva mnoho úskalia a Fuqua svojou prácou len potvrdil, že priživovať na známej téme sa nevypláca. Noví statoční sú často obalení v ničnehovoriacej obrazovej vate, akcia je podobná klasickému westernu a postavy by pri spomínanej vate potrebovali ešte hodinu, aby sme ich dobre spoznali. Kladom je inovovaný príbeh, ktorý sa drží len základnej myšlienky. Westerny mám rád, tento je však zbytočný.(30.10.2016)

|65%| Viděno v kině díky CSFD projekci. Po dlouhé době se mi podařilo dorazit na projekci. Naposled někdy v dubnu na filmu Zlo nikdy nespí. Takže jak se mi film vlastně líbil? No, vzhledem k tomu, že westerny nějak obzvlášť nemusím a originál k tomuto rádoby remaku jsem neviděl, tak se na to dívám nezaujatým a všedním pohledem diváka. Nebylo to špatný, nepohoršilo mě to, dlouhá stopáž mi nevadila, pobavilo to, a přesto jsem cítil, že to mělo mnohem vyšší potenciál. Je to dobrý film, přesto mohl být ale o něco lepší. Největším kladem filmu byla akce, prostředí a hudba. Akce tvoří velké množství přestřelek, které jsou výborně natočeny. Režisér zvládá akci prvotřídně. Prostředí je vhodně pro potřeby snímku zvoleno, krajiny, domky apod. Hudba se rovněž povedla. I to herecké obsazení není špatné. Denzel Washington zvládne snad každou roli, hrál neohroženého profíka a hlavního hrdinu, trochu mi vadilo, jak byl nepřemožitelný, ale co, je to prostě film. Chris Pratt mě zaujal asi nejvíc, hrál slušného sympaťáka. Ostatní v pohodě. Příběh to má primitivně jednoduchý, to mi nepřekáželo. Je velká škoda, že film nebyl pojat trochu vážněji. Tím ovšem nemyslím, že se zde objevovali retardované scény s komediálními prvky. Jen to chtělo trochu nahodit vážnější notu, nějaké napětí a ke konci přidat tíživější atmosféru blížící se finálního boje. Přístupnost PG-13 také nebyl nejlepší nápad. Co se týče přestřelek – tam mi PG-13 nevadila, ale chtělo to přidat drsnější úmrtí, nějakou krev, větší drsnost – to se snad od westernů očekává, ne? Sice nepatřím mezi fanoušky westernu, ale poznám, které prvky tam patří a které ne. Ani bych tento snímek nedefinoval akčním výplachem. Jak už jsem zmiňoval, potenciál to mělo o mnoho větší. Celkově jsem odcházel z kina dobře naladěn. Na jedno shlédnutí to byla oddechová záležitost. Možná, že si to někdy ještě při správné náladě jednou pustím a to výhradně kvůli skvělé akci.(22.9.2016)

• Bauer

Jeden z nejzbytečnějších filmů za posledních pár let. A musím se přiznat, že na nové filmy od režiséra jménem Antoine Fuqua se vždy těším. Samozřejmě jsem se těšil i na tento film. Remake jednoho z nejlepších westernů a k tomu již třetí spolupráce Fuqua/Washington. Bohužel dopadla hodně špatně. Příběh samozřejmě známe všichni. Zatímco film z roku 1960 je perfektní a zábavný, tak tento film je poměrně nudný. Za zmínku snad stojí poslední půl hodina, kdy se jedná o docela slušnou přestřelku. Jinak film nemá nic, co by mohl nabídnout. Dokonce ani výkon mého oblíbence Denzela Washingtona mě nijak zvlášť nepřesvědčil a ani vlastně nijak neuchvátil. Nemastný neslaný výkon. Ostatní herci mě celkem nezajímali. A vzhledem k tomu, že se jednalo o kladné postavy, tak kdyby všichni umřeli, bylo by mi to úplně jedno. Klidně bych tento film mohl vidět až tak za deset let a možná ani to ne. Škoda. Snad si Fuqua napraví „remakeovskou“ reputaci, pokud opravdu natočí Scarface, přece jen takové film mu jdou lépe.(10.1.2017)

Krásná pohádka na krásném velkém plátnu. Oceňuju odvahu pokusit se v dnešní šampónové době zaujmout mužným filmem, kde chlap svírá kvér a ne ipod. Ačkoli mně osobně je daleko sympatičtější westernový styl komunikace (vy támhle, já tam, sejdeme se za tři dny u jezera), chyběla tady alespoň jedna kulka, která by místo všech těch parchantů na plátně trefila do srdíčka i mě. Oštěpařskou hantýrkou - Anton dál čeká na pokus, který uletí.(23.9.2016)

Když filmový remake má vlastní remake, tak to opravdu už musí být fenomén jako hrom!:o)) Fuqua natočil oddychový akční western, ve kterém vytvořil velmi zajímavý multikulturní tým, asi si to fakt doba žádá:-). Oproti originálu má toto dílo slabší scénář, přeci jenom sbírání týmu není tak zábavné jako v minulosti. Též škoda, že nebyla pořádně vytvořena motivace hlavních postav; také si to nezasloužilo tak slabého záporáka. Fuqua většinou umí, ale tady se tolik nevytáhl! Ještě za slabší 4 hvězdy. Alespoň, že na konci zazněla ta správná znělka:). PS: Klasika je prostě nepřekonatelná klasika:)).(14.12.2016)