Už od začátku jsem byl proti remaku, ale nakonec jsem ho vzal na milost kvůli Pizzolattovu scénáři, i když je očividně proškrtaný, některé nahozené motivy nejsou vůbec vytěžené a tak rozhodně nepatří k silným stránkám celého počinu. Kapitalizmus v roli záporáka, postupné verbování i ta etnicky smíšená banda jakž takž funguje, ale masakr ve finále je akční lahůdkou letošního roku. Obsazení sympatické, Pratt je hodně fajn. Na originál to nemá, ale chápu úmysl dát Sedmi statečným moderní fazónu. Zatím to jde. Zatím to jde.(27.9.2016)

,,JDEME BOJOVAT S PADOUCHY A PRAVDĚPODOBNĚ ZEMŘEME…“ /// Fugua měl natočit jinej film. Nebo tomu dát jinej název, protože už jen ten ubral filmu diváky. Mladí vohrnuly rypáky a staří jakbysmet. Myslel jsem, že mám kliku, páč originál jsem viděl tak před sto lety… bohužel srovnání – hlavně postav, se podvědomě nevyhnu. Vo to jednoduší to má synátor, Brynnerem, McQueenem, Bronsonem či Coburnem nepolíbenej. Tihle stateční jsou samozřejmě filmařsky dokonalejší, ale …. byl k tomu důvod? Pro mladý zřejmě ano! A tak jako příslušník starší generace nemůžu jít vejš než za 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Klasiku neznám. 2.) Černoch, Korejec a indián bojující na divokým západě za bělochy mě nepřekvapí. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(26.12.2016)

• MM_Ramone

Pred zúriacim liberálnym šialenstvom už nič nie je v bezpečí, niet kúska priestoru, ktorý by táto zvrátená ideológia nepošpinila svojimi špinavými paprčami. Došlo aj na siedmich statočných pištoľníkov, ktorí v roku 1960 vo filme režiséra Johna Sturgesa zachránili úbohých mexických farmárov pred všetkého schopnou bandou desperáda Calveru. Dnes to však už nie sú žiadni hrdinovia, ale len partia bielych heterosexuálnych macho fašistov. Hnusná white power sebranka rasistických extrémistov. Teraz je treba si zvyknúť na tých pravých sedem statočných. Na multikultúrny zlepenec, ktorému samozrejme šéfuje afroamerický černoch. Takže čumte idioti, kto sú tí politicky korektní "Siedmi statoční". No a samozrejme, že i pán režisér Antoine Fuqua má tú správnu farbu pleti, na jedine ktorej životoch záleží. *(12.8.2020)

• Wacoslav1

Hmm tak kupodivu se přesně podle očekávání jedná o naprosto zbytečný, bezkrevný navíc nesmyslně multikulti obsazený remake původního filmu. A když píšu původní film, tak nemá cenu do toho tahat Sedm samurajů, protože Sedm statečných z roku 1960 je velmi volným zpracováním tohoto filmu, zatím co toto je přímým remakem Sedmi statečných z roku 1960. Někteří tu sice v komentářích píší, že je blbost tenhle film srovnávat z originálem, no možná mají i pravdu, ale já si prostě nemůžu pomoct. Hlavně mi uniká tak jako i u jiných podobných projektů důvod vzniku takového filmu, tím spíš když tu máme takřka bezchybný originál který tohle dílo jenom bezostyšně kopíruje, sice dost věrně, ale furt nechápu k čemu to je. Před pádem na dno žabích sraček v New Jersey to zachraňuje jenom poslední Hornerův soundtrack(škoda ho) a ta velmi slušně natočená přestřelka v polovině filmu. Bohužel ten závěrečný masakr který tu všichni zmiňují jsem si moc neužil(ne, že by to nebylo peklo to zase jo) bohužel je dost nepřehledně natočený a chaoticky sestříhaný. Jeden neví kam kouknout dřív a sice to je řežba a chcípají v ní hlavní hrdinové, ale to mi bylo fuk, protože jsem si předtím k nim nevybudoval žádný vztah. Když pominu nesmyslné obsazení sedmičky, protože debata na tohle téma by byla na dlouho a můj čas je drahý, tak bohužel ani hlavní záporák nevzbuzuje vůbec žádný respekt a je to spíš takovej ubožák co jenom trapně kecá, nejde ani do přestřelky a jenom si přejete ať už ho někdo odstřelí. Tohle se prostě nepovedlo a dál se v tom asi nemá smysl pitvat.15%(17.10.2016)

Takhle bych si nějak představoval Red za mlada na divokém západě, jen bez humoru. Je to docela smutné. Film má koule, ale zoufale mu chybí duše. Takže si vystačí s povrchními emocemi, spoustou tvrdých zbraní, megalomanskými přestřelkami a výbuchy (v poslední půlhodině je to však hodně zabavné) a snahou o rovnoprávnost, ať už rasovou nebo genderovou, mnohem víc však tu první. Hlavním problémem však je, že jsem nikomu doopravdy nefandil a bylo mi jedno, co se s kým stane (myslím kvůli tomu scénáři). Třešničkou na dortu je, že u hlášky s padajícím mužem tady prozradili pointu, kterou si v originále (americkém) mohl každý domyslet sám bez přemýšlení. Asi jsem ho neměl vidět před cestou na projekci. (Projekce 21.9.2016, 19:00, Premiere Cinemas Praha Hostivař)(26.9.2016)