• Nettrass

Z hlediska genderismu je film značně nevyvážený, protože natočit film Sedm barevných bez 40% kvóty barevných žen, je značná šovinistické. Také mi zde chybí Syřan, nejlépe v podobě válečného uprchlíka z Eritreje, který by mohl skupině dělat lékaře, či raketového inženýra. Rákoso-Američan vrhající šavle, který dokáže i trojbřitou čepelkou holicího strojku zabít tři a více padouchů je sice dobrý, ale Sýro-Američana prostě nenahradí. Naštěstí jsem v hlavním záporákovi poznal Donalda Trumpa a v jedné krásné, něžné a statečné blondýnce Hillary Clinton, což mne utvrdilo v tom, že pravda a láska, zase vítězí nad lží a nenávistí a náckové dostali na prdel.(17.11.2016)

Čistokrevná kovbojka, která tady nebyla už hezkou řádku let. Skvělé postavy, z nichž každá dýchá svým vlastním zajímavým příběhem. Perfektně zvládnuté akční scény a duely - poslední půlhodinka je vážně slast. Výborný hudební doprovod včetně původního soundtracku. A v neposlední řadě decentní špetka humoru. Tohle všechno nakombinované do dvouhodinové nálože, která místy občas zaškobrtne a možná by chtěla ještě trochu střihnout nebo popohnat, ale na výsledný dojem to vliv nemá. Solidní western, který tu chyběl.(23.9.2016)

Takhle bych si nějak představoval Red za mlada na divokém západě, jen bez humoru. Je to docela smutné. Film má koule, ale zoufale mu chybí duše. Takže si vystačí s povrchními emocemi, spoustou tvrdých zbraní, megalomanskými přestřelkami a výbuchy (v poslední půlhodině je to však hodně zabavné) a snahou o rovnoprávnost, ať už rasovou nebo genderovou, mnohem víc však tu první. Hlavním problémem však je, že jsem nikomu doopravdy nefandil a bylo mi jedno, co se s kým stane (myslím kvůli tomu scénáři). Třešničkou na dortu je, že u hlášky s padajícím mužem tady prozradili pointu, kterou si v originále (americkém) mohl každý domyslet sám bez přemýšlení. Asi jsem ho neměl vidět před cestou na projekci. (Projekce 21.9.2016, 19:00, Premiere Cinemas Praha Hostivař)(26.9.2016)

Ruku na srdce, pôvodných Sedem statočných nezostaralo ani o rok, tak je úplne nelogické robiť remake. Hlavne keď nová verzia nepochopila základné "tajomstvo" ich úspechu. A to je ľahkosť a humor. Fuqua, resp. scenáristi sa do novej verzie zbytočne snažia dávať ťaživejšie témy a vnútorné motivácie (v štýle OSEM HROZNÝCH), ktoré tam nepasujú. Hlavne preto, že tento western je nefalšovane prestrelkový (čo je veľké plus). Úvod otravný, zostavovanie tímu kostrbaté, navodenie chlapskej súdržnosti obstojné, akcia veľkolepá, záver béčkový. Sranda, že tie fakt veľké a pamätné scény sú vždy v trochu rozporuplných filmoch (DIVOKÁ BANDA, PSANCI). Ešte zaujímavejšie je, že z westernov poslednej doby (BLACKTHORN, DJANGO, SPÁSA, KRVAVÝ TOMAHAWK) je ten najambicióznejší najviac priemerný. Pár odkazov na predlohu a zaverečné titulky s pôvodným Bernsteinovým motívom potešili...(13.2.2017)

Odsuzovat to z hlediska nostalgie nebo odporu ke korektnosti je samozřejmě hloupost, ten film má problém úplně jinde. Cast je silný, ale Fuqua z něj hlavně v první polovině moc nevytěží, jenom předváděčku fotogenických ksichtů a póz. Řetěz nahodí až závěrečná bitva, do té doby se občas zajiskří nějaká ta hláška na půl huby, kterou Nic Pizzolatto umí napsat. Poslední třetina je příjemná old school rubačka s dobrým tempem a celkem příjemně zvolenými úmrtími v družině. Problém Sedmi statečných je právě to, že jsou tak nějak nerozhodně rozkročení mezi klasickým westernem a buddy akčňákem modernějšího střihu. Když pak na závěr vytasí "Technicolor" paletu s hrobečky a notoricky známou melodii Elmera Bernsteina, působí to úplně falešně. Zlaté období westernu je pryč a tahle parta spíš svižně procválá kolem. Což je s ohledem na její složení vlastně málo. Sympatické ***(1.1.2017)

• - Wagner Moura měl původně hrát roli Vasqueze, jednoho ze sedmi statečných, ale jeho charakter byl později z neznámých důvodů přeobsazen a role se ujal Manuel Garcia-Rulfo. (PanZahadnyCZ)

• - Filmovalo sa v Novom Mexiku, Arizone a tiež v Baton Rouge v štáte Louisiana. (MikaelSVK)

• - Jason Momoa se měl objevit ve filmu, ale musel odmítnout kvůli natáčení filmu Aquaman (2018). Roli v tomto filmu nabídli i Christianu Baleovi a Tomu Cruisovi. (MeanWhile)