Na nástupce legendární klasiky (potažmo klasik) snad ani tvůrci nepomysleli, ale jako pocta je to docela slušné. Z původního námětu si (naštěstí) vzali pouze motiv pomsty a sedmi pistolníků, kteří tento úkol přijmou, každý z jiného důvodu. To, že jsou mezi nimi černoch, indián, Mexičan a Číňan mi, popravdě, ani moc nevadí. Mnohem větší problémy mám s nevýrazným záporákem a jeho motivací jak z béčkového komiksu, jednoduchostí zápletky (tytam jsou pochyby a morální dilemata, scénář skutečně není nic víc než verbování a finální akce) a plochostí či spíše nedodělaností některých charakterů (nejvíc mě to mrzí u postavy, kterou hrál Vincent D'Onofrio). Ale ani tak jsem po celou dobu nenudil - ty dvě hodiny utečou jako voda, závěrečná akční scéna má koule (až na pár lapsů - kulometem Gatling by na takovou vzdálenost netrefili, potažmo nezabili, ani prd) a Denzel Washington má coby "nový Chris" potřebné charisma a autoritu. Žádná extraliga se nekoná, ale čekal jsem mnohem větší průser. 60%.(17.6.2017)

Slušnej western, překvapilo mě, že mi byli docela sympatický všichni ze sedmi statečných, čekal jsem že polovinu ansáblu budou tvořit nějaký no name herci bez charizmatu, ale všichni byli fajn. Nejlepší byla prostřední část filmu, kdy se zabydleli ve městě a učili vesničany střílet a podobně. Při závěrečný, asi půl hodinový přestřelce, mě dost udivilo, kdo z hrdinů přežil a kdo ne. 70%(11.12.2016)

Krásná pohádka na krásném velkém plátnu. Oceňuju odvahu pokusit se v dnešní šampónové době zaujmout mužným filmem, kde chlap svírá kvér a ne ipod. Ačkoli mně osobně je daleko sympatičtější westernový styl komunikace (vy támhle, já tam, sejdeme se za tři dny u jezera), chyběla tady alespoň jedna kulka, která by místo všech těch parchantů na plátně trefila do srdíčka i mě. Oštěpařskou hantýrkou - Anton dál čeká na pokus, který uletí.(23.9.2016)

• Wacoslav1

Hmm tak kupodivu se přesně podle očekávání jedná o naprosto zbytečný, bezkrevný navíc nesmyslně multikulti obsazený remake původního filmu. A když píšu původní film, tak nemá cenu do toho tahat Sedm samurajů, protože Sedm statečných z roku 1960 je velmi volným zpracováním tohoto filmu, zatím co toto je přímým remakem Sedmi statečných z roku 1960. Někteří tu sice v komentářích píší, že je blbost tenhle film srovnávat z originálem, no možná mají i pravdu, ale já si prostě nemůžu pomoct. Hlavně mi uniká tak jako i u jiných podobných projektů důvod vzniku takového filmu, tím spíš když tu máme takřka bezchybný originál který tohle dílo jenom bezostyšně kopíruje, sice dost věrně, ale furt nechápu k čemu to je. Před pádem na dno žabích sraček v New Jersey to zachraňuje jenom poslední Hornerův soundtrack(škoda ho) a ta velmi slušně natočená přestřelka v polovině filmu. Bohužel ten závěrečný masakr který tu všichni zmiňují jsem si moc neužil(ne, že by to nebylo peklo to zase jo) bohužel je dost nepřehledně natočený a chaoticky sestříhaný. Jeden neví kam kouknout dřív a sice to je řežba a chcípají v ní hlavní hrdinové, ale to mi bylo fuk, protože jsem si předtím k nim nevybudoval žádný vztah. Když pominu nesmyslné obsazení sedmičky, protože debata na tohle téma by byla na dlouho a můj čas je drahý, tak bohužel ani hlavní záporák nevzbuzuje vůbec žádný respekt a je to spíš takovej ubožák co jenom trapně kecá, nejde ani do přestřelky a jenom si přejete ať už ho někdo odstřelí. Tohle se prostě nepovedlo a dál se v tom asi nemá smysl pitvat.15%(17.10.2016)

Dobrých westernů je v moderní době pomálu, takže zaokrouhlím na čtyři hvězdy. Nových Sedm statečných má přesto řadu problémů. Fuqua se snažil udělat svoji skvadru co nejvíc etnicky pestrou, ale tím často co se postav týče skončil. Jenom tři z nich se dají označit za rozvinuté postavy (Chisolm, Faraday a Robicheaux). Jejich vztah s vesničany není oproti původní verzi zdaleka tak vykreslený a tudíž má naše sedmička slabší motivaci. Co je nejhorší, pro jednoho z nich je motivace osobní a to mě zklamalo o to víc, že je to nejen klišé, ale na původním filmu je právě půvabné to, že naše sedmička za městečko bojuje opravdu jen pro peníze a pak i ze sympatií. V neposlední řadě je v nových Sedmi statečných slabý záporák. Ne že by byl Sarsgaard špatný herec, ale jeho role je zkrátka jenom další bezohledný kapitalista. To Calvera z původní verze byl zajímavější, protože v něm pořád vidíme člověka, jenom zkrátka člověka s jinou motivací (jednou z nich je postarat se o bandu). V čem ovšem nová verze JE lepší originálu, tak to je závěrečná přestřelka, která je jednak delší, skvěle režisérsky zvládnutá a samozřejmě čistě technicky někde jinde. SPOILER Ze sedmičky opět přežijí jenom tři, ale překvapilo mě, že tontokrát jsou dva z nich nejméně rozvinuté a zajímavé postavy.SPOILER(22.9.2016)