Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flego
  ***

  Pustiť sa do dvojnásobnej klasiky ( Kurosawa, Sturges ) skrýva mnoho úskalia a Fuqua svojou prácou len potvrdil, že priživovať na známej téme sa nevypláca. Noví statoční sú často obalení v ničnehovoriacej obrazovej vate, akcia je podobná klasickému westernu a postavy by pri spomínanej vate potrebovali ešte hodinu, aby sme ich dobre spoznali. Kladom je inovovaný príbeh, ktorý sa drží len základnej myšlienky. Westerny mám rád, tento je však zbytočný.(30.10.2016)

 • mzss1
  ***

  |65%| Viděno v kině díky CSFD projekci. Po dlouhé době se mi podařilo dorazit na projekci. Naposled někdy v dubnu na filmu Zlo nikdy nespí. Takže jak se mi film vlastně líbil? No, vzhledem k tomu, že westerny nějak obzvlášť nemusím a originál k tomuto rádoby remaku jsem neviděl, tak se na to dívám nezaujatým a všedním pohledem diváka. Nebylo to špatný, nepohoršilo mě to, dlouhá stopáž mi nevadila, pobavilo to, a přesto jsem cítil, že to mělo mnohem vyšší potenciál. Je to dobrý film, přesto mohl být ale o něco lepší. Největším kladem filmu byla akce, prostředí a hudba. Akce tvoří velké množství přestřelek, které jsou výborně natočeny. Režisér zvládá akci prvotřídně. Prostředí je vhodně pro potřeby snímku zvoleno, krajiny, domky apod. Hudba se rovněž povedla. I to herecké obsazení není špatné. Denzel Washington zvládne snad každou roli, hrál neohroženého profíka a hlavního hrdinu, trochu mi vadilo, jak byl nepřemožitelný, ale co, je to prostě film. Chris Pratt mě zaujal asi nejvíc, hrál slušného sympaťáka. Ostatní v pohodě. Příběh to má primitivně jednoduchý, to mi nepřekáželo. Je velká škoda, že film nebyl pojat trochu vážněji. Tím ovšem nemyslím, že se zde objevovali retardované scény s komediálními prvky. Jen to chtělo trochu nahodit vážnější notu, nějaké napětí a ke konci přidat tíživější atmosféru blížící se finálního boje. Přístupnost PG-13 také nebyl nejlepší nápad. Co se týče přestřelek – tam mi PG-13 nevadila, ale chtělo to přidat drsnější úmrtí, nějakou krev, větší drsnost – to se snad od westernů očekává, ne? Sice nepatřím mezi fanoušky westernu, ale poznám, které prvky tam patří a které ne. Ani bych tento snímek nedefinoval akčním výplachem. Jak už jsem zmiňoval, potenciál to mělo o mnoho větší. Celkově jsem odcházel z kina dobře naladěn. Na jedno shlédnutí to byla oddechová záležitost. Možná, že si to někdy ještě při správné náladě jednou pustím a to výhradně kvůli skvělé akci.(22.9.2016)

 • Bauer
  **

  Jeden z nejzbytečnějších filmů za posledních pár let. A musím se přiznat, že na nové filmy od režiséra jménem Antoine Fuqua se vždy těším. Samozřejmě jsem se těšil i na tento film. Remake jednoho z nejlepších westernů a k tomu již třetí spolupráce Fuqua/Washington. Bohužel dopadla hodně špatně. Příběh samozřejmě známe všichni. Zatímco film z roku 1960 je perfektní a zábavný, tak tento film je poměrně nudný. Za zmínku snad stojí poslední půl hodina, kdy se jedná o docela slušnou přestřelku. Jinak film nemá nic, co by mohl nabídnout. Dokonce ani výkon mého oblíbence Denzela Washingtona mě nijak zvlášť nepřesvědčil a ani vlastně nijak neuchvátil. Nemastný neslaný výkon. Ostatní herci mě celkem nezajímali. A vzhledem k tomu, že se jednalo o kladné postavy, tak kdyby všichni umřeli, bylo by mi to úplně jedno. Klidně bych tento film mohl vidět až tak za deset let a možná ani to ne. Škoda. Snad si Fuqua napraví „remakeovskou“ reputaci, pokud opravdu natočí Scarface, přece jen takové film mu jdou lépe.(10.1.2017)

 • Pepinec
  ***

  Krásná pohádka na krásném velkém plátnu. Oceňuju odvahu pokusit se v dnešní šampónové době zaujmout mužným filmem, kde chlap svírá kvér a ne ipod. Ačkoli mně osobně je daleko sympatičtější westernový styl komunikace (vy támhle, já tam, sejdeme se za tři dny u jezera), chyběla tady alespoň jedna kulka, která by místo všech těch parchantů na plátně trefila do srdíčka i mě. Oštěpařskou hantýrkou - Anton dál čeká na pokus, který uletí.(23.9.2016)

 • Yardak
  ****

  Když filmový remake má vlastní remake, tak to opravdu už musí být fenomén jako hrom!:o)) Fuqua natočil oddychový akční western, ve kterém vytvořil velmi zajímavý multikulturní tým, asi si to fakt doba žádá:-). Oproti originálu má toto dílo slabší scénář, přeci jenom sbírání týmu není tak zábavné jako v minulosti. Též škoda, že nebyla pořádně vytvořena motivace hlavních postav; také si to nezasloužilo tak slabého záporáka. Fuqua většinou umí, ale tady se tolik nevytáhl! Ještě za slabší 4 hvězdy. Alespoň, že na konci zazněla ta správná znělka:). PS: Klasika je prostě nepřekonatelná klasika:)).(14.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace