Série(2) / Epizody(160)

Statok Holzmanka, kde sa uprostred nádhernej prírody chovajú ušľachtilé kone, v sebe ukrýva temné tajomstvo. Keďže minulosť je neúprosná, dobieha svojich aktérov a dávne hriechy sa pomaly začnú vynárať na povrch. V pozadí veľkej ságy zbohatlíckej rodiny Závodských a potomkov starého rodu Karpatských Nemcov - Holzmannovcov sa ukrýva utajený zločin z konca druhej svetovej vojny. (TV JOJ)

helrohir odpad!

Aspoň zo slušnosti som si pozrel necelé tri diely, ale mohol by mi niekto zazlievať moje hodnotenie aj keby som nevidel ani minútu? Veď naše rodinné/romantické seriály sú už pekných pár rokov tým najhorším, čo môžeme na obrazovkách vidieť, takže opäť žiadne prekvapenie a šup s tým do odpadu. ()

RigorMortis odpad!

Už len promo video bola katastrofa. Nevydarená akožeromantická hudba, hlas rozprávača ako z erotickej relácie štvrtej cenovej a o tých hlodoch, ktoré vypúšťal z úst ani nehovorím. Seriál samotný je hrdý kandidát na Odpad. ()

Berty00

Ajkeď Divoké kone mal byť podľa ich slov iný ako všetky ostatné slovenské seriály no opäť použili svoj neuveriteľný skill a svojou tvorivou hlavičkou vytvorili niečo úžasné-hovno...1 hviezdu dám len kôli Lujze pretože je skvelá stand-up komička(No ajkeď tu svoj talent moc nevyužije...)Televízna stanica JoJ opäť láka veľa fanúšikov(najmä ženského pohlavia) vysokou sledovanosťou a ja musím povedať že pokračujte v tom čo robíte !... Máte veľký fanklub retardovaných tínedžeriek(česť vínimkám).. ()

moviepill

Hoci nepatrím medzi vyznávačov seriálov, na tento som sa tešil. Nielen preto, že v ňom figurujú kone - moja odveká láska - ale aj vďaka, priznám sa, zaujímavým ukážkam. Začiatok prvého dielu ma príjemne prekvapil - od zaujímavej hudby, prácu s kamerou až po tých prvých povedzme 20 minút. Ale keď som začal každú chvíľu pozerať na hodiny a uvedomil som si, že sa do bodky naplnili moje obavy, vypol som TV a šiel spať. Naozaj - hudba po čase omrzí, hlavne kvôli neustále opakujúcim sa trom-štyrom motívom. Navyše je hudba aj v scénach, kde sa vôbec nehodí a posúva seriál do roviny telenoviel. No a napokon tie herecké výkony - snáď až na pánov Haverl a Romančík - sú úbohé. Detskí predstavitelia ZNOVA nesympatickí, zastúpení netalentovanými deckami s toporným herectvom. Je to škoda. Kto má rád kone, "vystrihá" si otrepanú zápletku o bohatej rodine a pokochá sa zábermi na krásne a ušľachtilé zvieratá. Nič iného ušľachtilého totiž na tomto seriáli nie je. ()

Snowball odpad!

Slovenskí seriáloví tvorcovia opäť raz nesklamali. Overený sračkovský model šlape naplno aj v tejto televíznej žumpe. Máme tu jednu honosnú rodinu, je úplne jedno či riešia víno, kone, či dáke tupé drevárstvo, stále je to o tom istom. Objavujú sa tu hriechy minulosti a je tu niekto, kto chce honosnú rodinu potopiť. Až taká je Slovač tupá? Netočili by stále tú istú stupiditu dookola, len vždy v inom šate, keby sa nenájde dostatočný počet idiotov, čo si to pravidelne zapnú. Pridrbanejší, na Slovensku obohratejší scenár snáď už ani nemôže byť. Koľko fantázie na napísanie tohto asi trebalo? O hereckých výkonoch radšej nejdem ani hlbšie hovoriť. Kadejakí dedinskí ochotníci by to lepšie zahrali. Nuž zhrnem to asi tak - pokiaľ sa radi kukáte na Modré z neba (či teraz V siedmom nebi), pokiaľ ste volili Fica a pokiaľ vaše IQ nepresahuje hranicu 90 ( ak spĺňate prvé dva body, tak zaručene aj ten tretí), tak je tento seriál ideálny pre vás a budete ho úplne hltať a milovať. Ak do svätej trojky nespadáte, nekukajte to. ()

Ag.Sournamek odpad!

revolučné! presne to, čo tu chýbalo! úplne novátorské veci na poli slovenského seriálu: kone, bohatá rodina v bližšie neurčenom malomeste, intrigy jedného zo súrodencov na nekalé podnikateľské plány s pozemkami a čistá láska dvoch krásnych mladých ľudí... a to originálne rozloženie postáv: zlý patriarcha, dobrý "sedliackym" rozumom oplývajúci starešina, dvojica vtipných figúrok glosujúcich dianie - a všetko, pochopiteľne, obsadené hereckou elitou! ()

Richie4422 odpad!

Pozor, pozor ! Už ste otrávení nekultúrnou, trápnou, nudnou a neoriginálnou tvorbou slovenských televízií? Už máte po krk tých istých dejových línií, postáv, zvratov, hercov zo slovenskej televíznej tvorby? Už neviete, aký je rozdiel medzi Ubytovňou, Riško neplače a Šumienkou? Chcete niečo nové, svieže a nebojácne, čo urobí vietor v televíznej zábave? Áno? Tak ste naďalej odkázaní na sťahovačky zahraničných seriálov, lebo tu máme opäť to isté len s koňmi! Intrigy pri koňoch, láska pri koňoch, sex pri koňoch, jazdenie na koňoch, zvraty vo vzťahoch s koňmi a pomaly sa blížiaca dráma s lasom v ruke! Kone, kone, kone, kone ! Iný názov, iné kone, iný seriál, ale stále to isté !! Super ! Pecka! Kukám! ()

LIMBUS odpad!

Tieto nekonecne slovenske "serialy" na mojveru horsie ako mexicke telenovely na cele s najvacsim odpadom na svete menom Panelak mi natahuju zaludok. Vypovedna hodnota menej ako 0. Ako toto mozu ludia pozerat asi nikdy nepochopim ()

vassil

tento seriál jsem nesledoval a ani nebudu, telenovely fakt nemusím :) Ale! jeden postřeh. Od spolupracovnice mám v práci popsaný pomalu každý díl. A zajímavé je srovnávat o čem jsou české telenovely a některé seriály a v čem je tento jiný. V těch českých se stihne vyspat nakonec každý s každým, a tak dále, tento, sice určitě povrchně ale pěkně popisuje i lepší stránku člověka než jsou jen nevěry, a jasně ukazuje na tu temnější. Aspoň tak jak to znám z vyprávění :) Zajímalo by mě zda je rozdíl ve filmařich točících Ulici, Vyprávěj (mám Vyprávěj rád, ale později už to sklouzlo až k pomalu té Ulici zdá se mi) apod., anebo zda je rozdíl v České a Slovenské společnosti celkově... ()

domca12

Konečne trochu iný seriál ako všetky ostatné. Nádherné prostredie, dej plný zápletiek, dobrí herci. Najlepšími hercami sú však kone, ktoré vo väčšine prípadov hrajú lepšie ako samotní herci. Jeden z mála slovenských seriálov, ktorý si zaslúži *****. ()

Jard odpad!

Už len nápad vymyslieť nový denný seriál bol úplný nezmysel. Možno prvé časti mohli byť celkom dobré, ale čím sa denný seriál dlhšie vysiela, tým sa z toho stáva úplná primitívna telenovela. "Ten chce toho, támtá chce toho...a ten prenáša preprávky a ten len bedničky...". Ešte sa k tomu pridávajú každých 10 minút polhodinové reklamy TV Joj. Možno, keby to bolo na báze seriálu, ktorý ide len raz za týždeň, asi by som to pozerával. Určite, aj herci by robili pod menším stresom a zvýšila by sa kvalita obrazu aj scenáru. ()

Martyr.blood odpad!

Fico to vraj vie nejak ukormidlovať. No asi to bude pravda. Slovensko si viac nezaslúži. Dôkazom toho je aj tento predpotopný seriál. ()

funesfilm

V dobách nedávno minulých, boli seriály obsahovo vedené pre bežných ľudí, z bežného života. Je pravda, že aj cielene politickou mocou. Dá sa však pozerať na to i teraz, po rokoch. Kedy už televízie pochopia, že v jednoduchosti je krása. Ich majitelia sa snažia prezentovať život tak, ako ho vidia oni. Doba telenoviel už pomaly vyhasína, tak neviem prečo neustále tento obraz u nás neutícha. Má to zmysel, aby seriál vydržal na obrazovkách niekedy nie ani jednu sezónu? Kiež by toto nebol ten prípad. Na pohľad pôsobivé. Hudba tiež celkom slušná. Škoda len, že JOJ neinvestovala do filmovej technológie viac, čo by mohlo pomôcť dostať Divoké kone i za hranice Slovenska. ()

The M

Hviezda čisto len za skvelé zábery na okolie a kone. A to je asi tak všetko, čo sa dá o tomto povedať. Ako sorry, ten istý dej už skoro po stýkrát prerobený do iného prostredia. Raz sú to kone, potom víno, potom drevo - proste dajaký biznis a najlepšie bohatá rodina, čo žije na zámku. A ešte k tomu vždy všetci zo seriálu chodia do toho istého baru/reštaurácie, ktorý tu tuším vyzerá rovnako ako v niektorom z markízáckych serialov z minulosti. Keď už tie televízie chcú do niečoho vrážať peniaze, mali by sa ísť najprv niekam do zahraničia učiť ako na to a potom tvoriť. I keď... slovenským divákom(čkám) to asi vyhovuje, pretože ak by to nikto nepozeral, nikdy by to nevysielali. Fakt, nejde na to pozerať. Vďakabohu za internet, kde si človek nájde presne taký seriál, aký chce a pritom sa ani nemusí hanbiť, že ho pozerá. Na druhej strane ale zamrzí, že sa na slovenskej televíznej scéne nenájde žiadny momentálne bežiaci seriál, ktorý by sa dal pozerať. Smutné. ()