Skvělá parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Nadporučík James Block vyhledá pilota stíhačky Toppera Harleye v indiánské osadě, aby ho přivedl zpět k letectvu. Topper byl vyhozen pro neposlušnost, jelikož zavinil zničení stíhačky. Topper se navíc dosud nevyrovnal s chybou svého otce, kterému dává letectvo za vinu smrt jiného pilota...  Topper se vrací do výcviku, ale musí se vyrovnat s chybami svými i s chybami svého otce, jelikož mu je všichni připomínají. Musí poslechnout rozkaz a podrobit se psychiatrickému vyšetření u doktorky Ramady Thompsonové. Ramada mu chce zakázat létání, ale nakonec to neudělá, protože se do něj zamiluje. Chystá se nová letecká akce a jejím velením je pověřen admirál Thomas Benson, který neví, co má dělat. Jeho pobočníkem je James Block, kterému záleží na nezdaru letecké akce, je totiž je domluvený s výrobci stíhaček Rockman na sabotování, aby mohli prodat své stíhačky vojsku. Topper zůstane u Ramady přes noc a zaspí. Pilot Padák, který byl právě z letectva vyhozen kvůli vadě očí, se rozhodne Toppera zastoupit. Při cvičení zahyne pilot Mrtvola a Topper chce odejít z letectva. To mu ale Ramada rozmluví. Cvičení skončilo a piloti se přemísťují na letadlovou loď, odkud mají druhý den vzlétnout do akce: zničit továrnu na jaderné zbraně. James Block sdělí pilotům jejich cíl a jako velitele určí Toppera, protože ví, že se stačí do vysílačky zmínit o jeho otci a Topper nebude schopný dál pilotovat. Na letadlové lodi jsou i Wilson  s Rosenerem, zástupci továrny Rockman, aby sledovali akci. Stíhačky jsou před odletem poškozeny... (TV Prima)

Zeck

Vše už zde bylo napsáno. Až to budete sledovat poprve, radši si předem zajděte na záchod. Mohlo by se totiž stát, že na konci filmu budete vytírat podlahu...:) ()

Jara.Cimrman.jr

"Vzbuďte mě v půl šestý nula nula." Bude válka a v té je admirál Benson eso všech es, protože byl při každé akci sestřelen. A co se týká zábavy, tak mu žhavá Ramada, slepý Pfaffenbach, smolař Thompson ani Topper Harley alias Tukačinčila přes maximální snahu taky nestíhají konkurovat. Ale snaží se, takže vtipy se střídají, prolínají i vrství, do toho všeho ještě přichází kritika americké zbrojařské lobby a tady jde objektivita stranou. Pro mne jsou zkrátka Žhavé výstřely natolik legendární, že bych na nich nedokázal najít chybu, ani kdybych ji hledal a to se nestane, dokud mi mé rozšířené zornice nezoperují multioptipupilotomií. Ale jestli mi ji budou provádět skrz anální otvor, aby mi nepoškodili duhovku, tak končím s létáním. Maverick ()

CheGuevara

Co udělá parodii parodií? Znalost parodovaných filmů. A zde bohužel na rozdíl od dvojky (kde jsem se snažil rozluštit i ten sebemenší gag) nejsou mé znalosti ntak hluboké. Např. TOP GUN jsem v životě neviděl a ani neplánuju, a tak tohle pro mě zůstává jen skvělou bláznivou komedií s pár dobrými odkazy na jiné filmy. ()

EdaS

Tak nevím, řekl bych, že Top Gun samotný je mnohem větší legrace. A co se parodií týče, mám zase rozhodně radši Přísně tajné!, Připoutejte se, prosím! nebo Bláznivou střelu. ()

H34D

Bláznivá parodie, skoro jako Bláznivá střela, avšak její bláznivosti a vtipnosti bohužel nedosahuje. Styl humoru je hodně ujetý, člověk kroutí hlavou, ťuká si na čelo, nechápe, ale směje se a to je hlavní. Stejně mi ale přišlo, že tohle není úplně ono, ne vždy jsem se bavil a zvláště finální "akce" byla poměrně slabá, navíc i technicky při nejlepším průměrně natočená (ne že by však zrovna na tomhle záleželo)... Celkově tedy příjemná "splachovací" komedie, ale nic víc. 6/10 ()

BadoXXII

Můj strýc měl takové úsloví. "Voják, co nechce vyhrát, ten jako by spal se svou sestrou. I když je to prima holka, pěkně rostlá a vyvinutá. To se prostě nedělá. Potom se jí narodí mrzáčci. Když má štěstí budou jim chybět jen zuby. V horším případě nebudou mít ručičky nebo nožičky."..... KULTová paródia. Spolu s pokračovaním jedna z najvtipnejších a najlepších aké poznám..... poručík na letadlové lodi: Je to potvrzeno, zaútočíme zítra v šest nula nula. admirál Thomas "Tug" Benson: Výborně, vzbuďte mě v půl šestý nula nula. ()

ORIN

Top Gun postavený na hlavu. Charlie Sheen má neuvěřitelný komediální talent, další herci jsou rovněž skvělí, prostě parodie par excellence. ()

choze

"KDYŽ SE TAK NA VÁS DÍVÁM, CHLAPCI, PŘEMÝŠLÍM, JAKÉ BY TO BYLO, KDYBYCH BYL O DVACET LET MLADŠÍ A ŽENA." Po PŘIPOUTEJTE SE, PROSÍM a souběžně s trilogií BLÁZNIVÝCH STŘEL přišli ZAZ se svou třetí a poslední geniální parodickou sérií - ŽHAVÉ VÝSTŘELY. Krásně absurdní gagy dosahují chvílemi až kadence co-záběr-to-fór (ilustrační sekvence z letadlové lodi), nechybí nezapomenutelné dialogy a hlášky, které má na svědomí zejména totálně senilní a dementní generál Lloyda Bridgese ("ULETĚLA MI ČEPICE! OTOČTE LOĎ, MUSÍME SE PRO NI VRÁTIT." - "TO NEJDE, PANE." - "TAK TAM VYSAĎTE NĚKOHO V ČLUNU, VYZVEDNEM HO CESTOU ZPÁTKY A JEHO OBLÍBENÉ POŘADY MU NAHRAJEME NA VIDEO.") a skvělá hudba. Ale dvojku mám radši. Generál u obrazu základny: "MORÁLKA NA ZÁKLADNĚ JE POD PSA. JEN SE PODÍVEJTE SEM. KLID. SKORO NIKDO SE ANI NEPOHNE. ROYI! CHODIL JSEM S TÍM ČLOVĚKEM DO ŠKOLY A ON MĚ CELÝ DEN IGNORUJE." ()

Sarkastic

„Zničíme závod na jaderné zbraně na Falafelských výšinách. Závod zahájí výrobu za 12 hodin a je důkladně střežený. Kdyby se vám ho nepodařilo zasáhnout, sekundární cíle jsou zde a zde. Továrna na harmoniky a škola pantomimy.“ Skvělá záležitost, která paroduje hlavně film Top Gun, ale tvůrci si tu obecně dělají srandu z amerických válečných propagand. A přestože nejsilnější bývá trio ZAZ pospolu, oba díly Žhavých výstřelů potvrzují, že Abrahams dokázal točit kvalitní parodie i bez bratrů Zuckerů, jen s pomocí scenáristy Profta. Své samozřejmě dělá i titulní herecké trio Sheen-Golino-Bridges, zvlášť Charlie je pro svou roli jako stvořený (a spolu s italskou kolegyní se stali součástí té „nejžhavější“ milostné scény co jsem kdy viděl…). A i když je tu i celá řada slabších vtípků, ty funkční, originální a zábavné převažují, takže je to celkem s přehledem 5*. „Před 18 měsíci jste byl propuštěn ze služby pro porušení kázně. Neuposlechl jste rozkaz a zničil stíhačku za 13 milionů dolarů.“ - „Ano. Ale splácím to po 10 dolarech týdně!“ ()

Gilmour93

„My eyes are ceramic. Caught a bazooka round at Little Big Horn. Or was it Okinawa? The one without the Indians.“ Geniální joke občas proložen zcela infantilním, naprosto skvělý L.Bridges, který s přehledem zastiňuje Sheena a spol. a památná scéna s rozpálenou pupíkovou plotnou Valerie Golino, po které vždycky dostanu chuť na… omeletu. Blyštivá homoerotická komerce s Maverickem dostala, co si zasloužila.. ()

Lynn

Některé (nebo možná valná většina) americké parodie jsou tak blbé, až je to k pláči (viz Vesmírná prda apod.), ale tahle je tak výborně blbá, až se člověk vážně musí smát, někdy přímo řehtat :-) ()

genetique

Po filmoch 'Platoon' a 'Wall Street' si Charlie vybral túto cestu svojej kariéry. Na jej počiatkoch, ako vidíme, možno zožal nejaké úspechy, no postupne sa paródie tohto typu stávajú čím ďalej tým neznesitelnejšie. Škoda. Táto rýchla vecička však určite dobre pobaví, no treba dať zatiaľ mozgu poriadnu platenú dovolenku. 80%. ()

Spiker01

Frajeři (nikoliv Žhavé výstřely, to je kravina, ale kdo to mohl tenkrát tušit :D) jsou vcelku zábavná parodie na Top Gun. Určitě se jedná o jednu z nejlepších parodií té doby, ale v dnešní době u mě v oblíbenosti převažuje Leslie Nielsen. Charlie Sheen, jako Topper Harley, je ovšem vynikající. I tak bych ale nečekal, že zrovna tento snímek bude mít tak vysoké hodnocení a bude taková klasika, ovšem jako komedie na nedělní odpoledne parádní. EDIT. S každým dalším zhlédnutím u mě ale roste jak víno, obzvlášť po kinoprojekci..95%...[8.6.2020_Moviezone Kino Aero_Praha] ()

Eddard

Který film by si víc zasloužil pořádný výsměch, když ne ultrapatetický, neskrývaně promilitaristický Top Gun? Snad jen Rambo... :) Topper Harley v podání Cherlieho Sheena je výtečně obsazená role, ovšem na nestora parodií, Lloyda Bridgese mu ještě nějaký ten stupeň komediálního talentu chybí. Scén, o kterých se dá vyprávět tady najdete spousty, mě vždycky dostane ta, kde se Harley předvádí na Harleyi... "Go, Topper, go!" 70% ()

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí