Přibylo pár nových zajímavých postav a ty původní jsou pořád stejně skvělé, opravdu jsem se těšil na každý nový díl a tak mám o hodnocení jasno. I druhá série je zkrátka co se napětí, děje a postav týká prostě perfektní a skvěle se na to dívá. Takže maximální spokojenost a už se těším na Červenec...(31.1.2015)

Nová série má téměř to samé co její předchůdkyně a snaží se dostat do mnohem zběsilejšího tempa s nástupem dvanáctidílného formátu. To má své pro i proti, především se na tak malé ploše obtížně manévruje s Naritovým rozložitým příběhem, hraničícím až s modernistickým pletencem. Dostávají se tedy e slovu první menší problémy, jelikož druhé série postrádá pospolitost a organizaci první Durarary a nedokáže správně vykreslit celý příběh. Postavy, které nám jednu chvíli připadají důležité, jsou odsunuty do pozadí a s každým novým originem se priority mění. Na druhou stranu zase není z příběhu cítit žádné natahování, jako tomu bývá v případě jiných anime, kde hrají prim monology (SnK), a po nástupu tempa (což Ómorimu vždy chvíli trvá) si člověk prostě musí vychutnávat barevné obrazy z Ikebukura. Otevřený konec může sice zpočátku budit dojem, že autoři svůj seriál nezvládli zakončit, ale při vědomí, že za tři měsíce je tu další série, není na skuhrání čas. Suma sumárum, kvalit první série to nedosahuje, postrádá to její komplexnost a to především kvůli délce a rozdělení jednotlivých příběhů, jež nejsou tak dobře vykreslené. Přesto se jedná o velmi, velmi slušné anime, které rozhodně neurazí.(29.4.2015)

Mno jakože ne. Tohle na svého staršího bratříčka zdaleka nedosahuje. Příběh mi přišel o dost zmatenější, ne úplně inovativní a přilévat tam různé další příměsy (Rusáci) už je trochu moc. Nepůspobí to pospolitě. Těch nových postav je tam až přespříliš, takže mám osobně problém si už pamatovat jména a potlačení některých původních či až moc velké změny jejich povah/charakteristik (Celty či Mikado) mi vadilo. Doufám, že to příští série vyžehlí.(3.6.2015)

• darthvader77

Hodnocení pilotního dílu Letošní Durarara se skvěle veze na vlně svého předchůdce, takže vlastně dostaneme v krásném balíčku vzpomínku na nostalgické časy. Člověk by si mohl stěžovat, že to je to samé, co minule, jenže to samé je pořád stejně zábavné, bravurní a sympatické jako v předchozím případě. První díl se mi líbil, ale trochu mne děsí, že se plánuje do budoucna tolik věcí, aby Japonci neudělali stejnou chybu jako jejich Američtí kolegové na druhé straně Pacifiku a nenatahovali to více, než je nezbytně nutné.(6.9.2015)

Po dlouhých pěti letech čekání konečně přišla nová řada a tak se opět můžeme vrátit do Ikebukura plného barevných postaviček, akce a nezaměnitelné atmosféry. Dějová linka se znovu skládá z příběhů jednotlivých postav promotaných křížem krážem dohromady, ovšem tentokrát je to daleko, daleko větší nuda. Oproti minulé sérii některé postavy dostaly mnohem víc prostoru, některé naopak zapadly do pozadí, ale pořád se občas objeví. A pak přišla taky spousta postav úplně nových, z nichž některé jsou docela dost protivné (hlavně fedora brony friendzoni a Aoba), některé sympatické (Egor) nebo aspoň zajímavé (Akane, Vorona). Animace je stále pěkná, soundtrack ten samý jako v první sérii, opening i ending jsou fajn. Jako celek ale druhá řada první nesahá ani po kotníky a místy je fakt nesnesitelně utahaná. Škoda. 5/10(1.3.2015)