Room

Pro pětiletého Jacka je pokoj celým světem. Je to místo, kde se narodil, vyrůstá a kde žije v bezpečí se svou mámou Joy. Spolu si čtou, učí se, hrají si. Poznání o světě Jack nabývá prostřednictvím několika dětských knih a dětských televizních seriálů. Vše, co je mimo pokoj, je fiktivní, jen pokoj je skutečný. V noci ho máma vždy ukládá do bezpečí šatníku, v němž má usnout dříve, než přijde Starý Nick, jejich věznitel. Pokoj je pro Jacka domovem, ale pro jeho mámu vězením, ve kterém je Starý Nick drží již více než sedm let. Díky odhodlání, vynalézavosti a vroucí mateřské lásce se Joy podařilo vytvořit pro Jacka život, ve kterém si neuvědomuje limity jejich vězení. Joy však ví, že takhle to nemůže být napořád. Vymyslí proto odvážný plán útěku, ve kterém se spoléhá na statečnost svého syna a notnou dávku štěstí. Když plán naproti všemu skutečně funguje a oba jsou konečně svobodní, Joy si s hrůzou uvědomí, jak nepřipravená je na to žít mimo čtyři stěny malého pokoje a být svému synovi oporou i ve skutečném světě. Jejich izolovaný svět se najednou rozšíří a jak malý Jack, pro kterého je vše nové a neuvěřitelné, tak i Joy se musejí naučit, jak žít ve skutečném světě... (Bohemia MP)

Renfield

A zase musím dělit film na dvě poloviny, Room si o to svým dějem přímo říká... ale rozdíl tentokrát naštěstí není tak zásadní. První půlka "v pokoji" je výborná, tady snad není co vytknout. Atmosféra je beznadějná, vytváří spoustu otázek... Proč a jak se sem dostali? Kdo je Starý Nick a jak vypadá? Odpovědi postupně dostávám, i když vše se také nedozvím, některá tajemství si film nechává pro sebe, což je jen dobře. Už zde je ve filmu zásadní vývoj a chápání světa malého Jacka. Dále přijde "kobercová scéna", která patří k těm vůbec nejsilnějším ve filmu (podpořena výbornou kamerou). Hned po ní následuje druhá část, ta rozhodně není nudná, či méně kvalitní, jenom mě už tolik nenadchla. Kroutil jsem u ní hlavou, nad dnešním světem, žel by to ale přesně takto bylo. I zde je vidět postupný vývoj postav a zase malého Jacka především... to je na filmu to nejzásadnější. Celkově tedy výborná práce! Jak režie, tak scénář a kamera jsou na vysoké úrovni, herci pak snad ještě výše. Místní popis jsem před sledováním filmu nečetl a dobře jsem udělal, řekl bych, že prozrazuje příliš. 80% ()

fredisek

Největší napětí vás čeká v půlce, pak přichází rodinné drama, od něhož očekáváte další velký zvrat, už kvůli tomu, že si říkáte, že to nejvýraznější nemohlo přijít po hodině filmu. Přišlo. Je jasné, že kdyby útěkem vrcholil celý film, ztratil by jakoukoli originalitu, protože příběhy o uvězněných dívkách člověk jednou za pár let vždycky ve zprávách chytí... Ale autoři se mohli snažit v druhé polovině aspoň nenudit. S každým dalším záběrem vám dochází, že se už nic nestane, doufáte, že se do příběhu ještě nějak zapojí tyran, ale nakonec přijde jalový závěr, který se hodí jako epilog knížky, ale ne finále filmu. ()

Mikino00

Jakkoliv se jedná o tklivý příběh, tak bohužel snaha ždímat emoce z diváka za každou cenu mi vadila. Film je navíc docela dost natažený a nemá dějově moc co nabídnout (kromě lítosti nad hlavní dvojicí). To neznamená, že by byl film špatný, má co nabídnout svým námětem, atmosférou i herecky. Při sledování jsem však měl velký problém s postavami, k nimž jsem si vybudoval slušnou averzi. I proto (hlavně proto) tak nízké hodnocení. ()

bobstock

Citlivé, slzely oči nad stavem ve společnosti, kde se takové hrůzy opravdu dějí. Brie Larson a Jacob Tremblay by měli dostat ocenění za své role. Klobouk dolů. 90% ()

qxkamo

Davam 6 z 5 hviezdiciek. And the Oscar goes to... :) - no dobre dobre, kym neuvidim dalsie nominovane filmy, nezakricim hop ;). Jeden z najlepsich filmov, ake som za poslednych par rokov videl. Presvedcive vykony oboch hlavnych postav(neuveritelne autenticky chlapec), dokonale sceny, emotivne(nie umelo zahrane) dielo, zmysel pre detail, ziadne klise... SPOILER: chlapec sa zastavi pred schodmi, lebo nevie, ako ma dalej kracat - wow detail! ()

Oňďo

Naozaj veľmi silný príbeh o chlapcovi pre ktorého je jedna malá izba celý svet. Herecké výkony na vysokej úrovni a jeden z najlepších filmov "tohto" roka ()

geimz

Premisa filmu je sama o sebe zaujímavá, no to prevedenie je jednoducho strhujúce. Či už prvá polovica z izby, alebo druhá na slobode, z každej časti cítiť útrapy, a to nie pateticky, kam to mohlo veľmi ľahko skĺznuť, ale citlivo. Absolútne jedinečný je potom pohľad na život očami päť ročného dieťaťa, neuvedomujúc si veľkosť sveta vôkol neho. Preto všetka česť rejžovi a dvom výborným hercom. ()

Ollie235

Film, který není příjemné sledovat. O to silnější ale dokáže vyvolat pocity. Brie Larson i Jacob Tremblay ze sebe dostali herecké maximum, aby nabídli filmový zážitek, který si zřejmě nebudu chtít zopakovat. Svět který dokázala Joy pro svého syna vytvořit z miniaturního pokoje je vskutku kouzelný a návrat do něj byl jednou z nejsilnějších scén, co jsem za poslední dobu viděl. ()

Tomyfrok

Room mi vyrazil dech svojí neotřelostí a Jacobem Tremblayem v dětské roli. Vlastně to byl celou dobu hlavně ten ukřičený klouček, co mě tolik poutalo k obrazovce. Postavu pětiletého Jacka, jenž nikdy nespatřil slunce ani stromy, jiné lidi, budovy, zvířata a vše další, co denně potkáváme, jinak než skrze televizní obrazovku, zahrál bravůrně. Film mj. o tom, že svět venku nemusí končit vesmírem, protože pro každého je hranice neznáma někde jinde. Naštěstí si ji však můžeme sami posunout, o což byli malý Jack s mámou okradeni stěnami jednoho pokoje. V hlavě se toho ale může odehrát ještě mnohem víc. A co je pak reálné? Celkově výborné psychologické drama s propracovanými postavami, které ve mně zanechalo výraznou stopu. Kvituji čtyři zasloužené oskarové nominace a určitě někdy uvidím znova. P.S. Ten pokoj mi pak fakt přišel o hodně menší. (85 %) ()

Jaro_slav

Jako film to zas až takovej zázrak neni, protože námět nenabízí kdovíjaký možnosti způsobů vyprávění. Ale nakonec jsem uznal, že za herectví to malýho kluka si to ode mě tu čtvrtou rudou zaslouží - a to hlavně proto, že se v pár scénách choval jako totálně nesnesitelnej fracek tak věrohodně, že bych mu nejradši jednu pořádnou vrazil a nechal ho v Pokoji samotnýho, hájzla jednoho! A tomu říkám fakt dobrý herectví. Celej film takňák funguje hlavně díky němu, ale ty pochvalný ódy na někerejch těch internetech jsou mnohdy přehnaný. ()

Tomu.Ver

Izba ako žiadna iná. Strhujúci príbeh, ktorý len tak nezahreje pri srdci. Vyobrazené je len to, čo sám Jack videl alebo počul. Nápad za milión, no zažit to na vlastnej koži ani za ten spomínaný milión. Hajfájf. ()

dan4815

Kdysi byla taková otázka, jak by se člověk žijící v jeskyni před zdí, za kterou se ukrývá tajemství civilizace, zachoval, kdyby věděl o tajemství za zdí. Přelezl by zeď nebo by snad zůstal na místě, protože strach ho nutí setrvat? Ona verze s jeskyní ukrývá mnoho dalších otázek, které lidé v situaci z filmu neřeší, nicméně má mnoho společného. Představte si, že někomu pomáháte a najednou se probudíte v zahradním domku. Možná spíše bunkru, ze kterého není takřka útěku. O Vašem zkurveném životě v 1+šatní skříně rozhoduje pravý opak asexuála, který nemá peníze pro sebe, natož pro uvězněné. Kdyby je měl, dozajista by se obšťastňoval někde jinde. A tak nehýří nějakou rozdávačností, s nulovou empatií a s běsnícím centrálním nervovým systémem v oblasti penisu souloží uvězněnou hlavní hrdinku za jisté drobnosti. Hlavní hrdinka je víceméně smířená se svým osudem, ale zájem o svobodu v ní podnítí její syn, a ačkoliv je ze sémě starého Nicka, dobrého člověka a náruživého věznitele, jehož koníčkem je strkat penis kam nemá, matka chce pro svého syna to nejlepší - svobodu. Jack chce poznat okolí, zároveň ale zná jenom svou skříň, kde zažil celý svůj krátký život, takže není divu, že během prvního kroku na svobodě měl několik vln sociálních úzkostí. Film nabízí překvapivé zvraty a dojemné okamžiky, rozhodně silnější snímek. ()

filipvrbik

Jako dobrý, ale jsou tu věci, které mi vadily.. Například, jak proběhl porod. Taky plán útěku byl lehce přitažený za vlasy, naopak to, že je film defakto rozdělen na dvě části je super, aspoň se člověk nenudí i když je to dost klaustrofobické a příběh velmi hutný. Brie Larson zaslouženě Oscara. Konec velmi hezký a vlastně logický...80% ()

Oralfabet

Nemám ve zvyku přehánět, ale tohle mě snad emocionálně zasáhlo ještě silněji, než The Room od Tommyho Wiseau. 8/10 ()

barrahir

Pěkně, až se někdo z našich filmařů zase začne vymlouvat, že na dobré filmy jsou potřeba peníze, měl by si pustit tohle. ()

Jaroslaf

achjo. já sem hrozně čekal že ten chlapeček/holčička bude mít nějakou zdegenerovanou sexualitu a že mu maminka jako malýmu třeba odřezala pindíka a ono se tam nic takovýho nestalo :( Přitom všichni včetně kohosi (mrk) chlapečka náhodně nazývali "young lady," a podle fotek devítiletého herce je vidět že si prošel k tomu dívčímu vzhledu fakt slušnou proměnou, tak fakt nevím kde byl problém. Podle mě to tvůrci museli zvažovat, ale nakonec se zdegenerované dětské sexuality zalekli. Na tématu jinak nebylo nic originálního a snímek a jeho vývoj mě nijak nepřekvapil a na trailery a obsah jsem samozřejmě nekoukal. Čekal jsem že se tam stane něco...prostě NĚCO co by snímek vyzdvihlo ze scénáristického průměru, ale nedošlo k ničemu. Herecké výkony perfekt, ale to je tak všechno. Spoustu nedořečeností. (Postava Will H. Macyho dost nedotažená, o únosci nemluvě.) Kdo si dá Bad Boy Bubbyho a ještě k tomu nemá třeba rád kočky, udělá určitě líp :) já si jej sjedu asi po pěti letech znovu, abych si spravil po tomto průměrku chuť. ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (více)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016