Room

Pro pětiletého Jacka je pokoj celým světem. Je to místo, kde se narodil, vyrůstá a kde žije v bezpečí se svou mámou Joy. Spolu si čtou, učí se, hrají si. Poznání o světě Jack nabývá prostřednictvím několika dětských knih a dětských televizních seriálů. Vše, co je mimo pokoj, je fiktivní, jen pokoj je skutečný. V noci ho máma vždy ukládá do bezpečí šatníku, v němž má usnout dříve, než přijde Starý Nick, jejich věznitel. Pokoj je pro Jacka domovem, ale pro jeho mámu vězením, ve kterém je Starý Nick drží již více než sedm let. Díky odhodlání, vynalézavosti a vroucí mateřské lásce se Joy podařilo vytvořit pro Jacka život, ve kterém si neuvědomuje limity jejich vězení. Joy však ví, že takhle to nemůže být napořád. Vymyslí proto odvážný plán útěku, ve kterém se spoléhá na statečnost svého syna a notnou dávku štěstí. Když plán naproti všemu skutečně funguje a oba jsou konečně svobodní, Joy si s hrůzou uvědomí, jak nepřipravená je na to žít mimo čtyři stěny malého pokoje a být svému synovi oporou i ve skutečném světě. Jejich izolovaný svět se najednou rozšíří a jak malý Jack, pro kterého je vše nové a neuvěřitelné, tak i Joy se musejí naučit, jak žít ve skutečném světě... (Bohemia MP)

Evander

Room je navzdory mému očekávání hezkým, klidným, rodinným filmem, byť na pozadí tragických událostí. 80% ()

Eluin

Malý Jack (5 let) to má v životě docela těžké. Z reálných lidí zná jen svoji matku Joy a částečně jistého Nicka (kterého ale pozoruje hezky potichoučku z povzdálí). Tito lidé, plus televize a několik paprsků slunečního svitu přicházejícího skrze střešní okno, je to jediné, co vstupuje do Jackova mikrosvěta. Zdá se, že mu to však ani moc nevadí, neboť Jack nic jiného ani nezná, je totiž dítětem unesené ženy, kterou únosce - Nick - drží už sedmým rokem zavřenou v malé místnosti cca 4x4 metry, a to posledních 5 let i s jejím (respektive jejich) synem. Jo, jedná se o podobný případ, který jako by z oka vypadl všem těm Natašám Kampusch a Elizabeth Fritzl. Na látku se nesnaží dívat senzacechtivým pohledem akčně laděného thrilleru, ale jedná se spíše o komorní příběh vyprávěný pravě Jackovou optikou, tedy úhlem pohledu malého chlapce, který v životě nebyl nikde jine, než právě v oné místnosti. To se pak nelze divit třeba i tomu, že moc nechápe, když mu Joy říká, že tam venku žijí i jiní lidé, například její rodiče... Ne, to pro Jacka přesahuje rámec jeho chápání světa omezeného na pokoj 4x4. Co se mi velmi líbilo, bylo to, že příběh nekončí tam, kde by jinak v mnoha ostatních případech končil. Ono je tedy těžké se o příběhu jako takovém nějak rozepsat bez rizika prozrazování děje, nicméně přišlo mi moc fajn, že se dost času věnovalo i na vykreslení následného života, na následcích, které může v člověku zanechat 7 ztracených let v nesvobodě, kdy sám případný návrat do okolního světa je snad i komplikovanější než pobyt v pokoji 4x4, a to zejména pro Jacka. Scénář napsala Emma Donoghue, která je také autorkou knižní předlohy, za mě mohu říci, že příběh působí velmi přirozeně, stejně jako herecké výkony, které jsou v dobrém slova smyslu velmi civilní a bezprostřední (samozřejmě kraluje malý Jacob Tremblay v roli Jacka). Ve výsledku se tak jedná o velmi silný film, který bezesporu v mnoha divácích zůstane dost dlouho i po odeznění závěrečných titulků. ()

Rathalos

Hmm,drsny,smutny a silny film,nebudem tu rozpisovat,co a ako,urcite si ho pozrite,musim pochvalit rezisera i herecke vykony,Brie Larson a hlavne Jacob Tremblay boli skveli,ale pravdupovediac,cakal som este viac,nemozem dat plne hodnotenie,nieco mi tam chybalo,videl som aj drsnejsie dramy,z ktorych mi padla sanka...:-) ()

Ben Nevis

Asi bych dala větší prostor té první části, protože psychologie se na plátně těžko zobrazuje, aby divák pochopil, co se odehrává v hlavách protagonistů. Téma je ale určitě nosné. Když už nic, tak (na rozdíl od detektivek) ukazuje, že po vysvobození nenastává happy end přepnutím tlačítka. ()

anatheman

Asi nemá cenu sdělovat něco k filmu, ke kterému bylo napsáno již mnoho. Room je zcela jistě kvalitní film, který svým pojetím aspiruje na získání 5 hvězdiček. Toto hodnocení jsem po většinu stopáže zvažoval, nicméně musím podotknout, že ke konci už snímku docházel dech. Přesto musím říci, že je Room ve výsledku vybalancovaným počinem. Každá závažná změna v příběhu přináší nové otázky a divák je tím nucen k intenzivnímu přemýšlení o tom, co se vůbec děje v myslích hlavních protagonistů. Celkově je tedy možno říci, že psychologie je zvládnuta na jedničku. Tak skvěle, že prakticky přináší klaustrofobické pocity. Herci skvělí. U Brie Larson je ten Oscar patrně zasloužený. Takže 4 hvězdičky. ()

UniqueNett

Moc se mi líbilo pojetí celého snímku. Že vlastně až tak nešlo o ten pokoj, ale o to co následovalo po něm. Byla jsem absolutně konsternovaná z malého Jacka. Bože jak já jsem mu všechno věřila. Tak malý a tak neuvěřitelně čistý, světem nedotčený a přesto tak chytrý s pohledem dospěláka. Navíc neskutečně nádherný. Je to přesně takový ten film, u kterého si přečtete o čem je a myslíte si, že víte, jak to všechno proběhne a jak to dopadne. A na závěr zjistíte, že jste se mýlili a že Room není jen "dalším z mnoha filmů s podobnou tématikou". Zjistíte, že Room je jedinečný snímek, propletený nádhernou hudbou a poháněný skvělými hereckými výkony. ()

Rockerman

Ne, že bych byl úplně zklamaný, podobný průběh jsem čekal, ale přece jen jsem se tu a tam podíval na hodinky nebo poškrábal po hlavě a to by se při filmu s tak přitažlivým tématem stávat nemělo. Svou sílu má hlavně ve druhé, " svobodné " části, kdy se psychické trauma čekalo spíše u 5ti letého chlapce, než u jeho dospělé matky, ale logiku to má. Jack za svůj krátký život nepoznal nic jiného než ten svůj " rům ", televizi, stropní okno a " otce ", kdežto jeho máma po nabyté svobodě neví, co s ní. Dobrý film, který bych viděl tak na 70%, ale dávám jen tři *, protože nuda se občas vkradla. ()

Torgal

Vďaka fantastickým hereckým výkonom ústrednej dvojice veľmi presvedčivá cesta do hlbín psychicky stýranej duše. To, že sa na udalosti pozeráme optikou malého chlapca síce mierne zbrúsilo hrany, aj tak ale zaujímavá štúdia vyrovnávania sa s následkami dlhoročného väznenia. Len jedno nechápem – ako je možné, že za tých sedem rokov väznenia hrdinka nedokázala prelomiť štvormiestny kód na dverách? 7/10 ()

figliar

Veľmi zvláštny film. V podstate sa v ňom až tak veľa neudeje, teda čo sa týka prvej polovice, ale aj tak pomerne drží v napätí a divák čaká až do konca, čo sa stane s Joy a Jackom. Film však ťaží najmä z psychologickej hry na diváka a z hereckého výkonu Brie Larson a Jacoba Tremblaya. Aj keď sa mi film páčil, druhý krát by som si ho nepozrel. ()

Kingjiri

Thrillerová část v pokoji byla fajn a dokázal bych si představit, kdyby se v tomhle duchu nes celej snímek. Dramatická část po útěku už mě zjevně nezaujala tolik jako většinu ostatních diváků. Ačkoliv měla místama silnější momenty, o ty nudnější v podobě zdlouhavejch dialogů taky nebyla nouze. Nepochybuju však o tom, že na různejch festivalech nezávislýho filmu bude tenhle kousek sbírat jedno ocenění za druhym, a to celkem právem. Třetí silná hvězda za perfektní herecký výkony (Jacob Tremblay v dětský roli neskutečně válel). ()

michald99

Podle popisu děje jsem se připravoval na klaustrofobické drama, druhá část o poznávání světa, ač dojemná, se mě moc nedotkla. Props Jacobu Tremblaymu, jeho pětileté děcko je skutečně takové, jaký bych čekal, a také Brie Larson, který má nepochybně potenciálně velkou kariéru před sebou; škoda, že jsem se druhou část filmu spíše nudil. ||65%|| ()

Hpatrik

Celou dobu jsem byl v domnění, že je to natočeno podle skutečnosti, bylo pro mě docela zklamání když jsem zjistil, že tomu tak není. Ačkoliv se tvůrci snaží, film na mě nezapůsobil tak jak bych čekal. Postrádal jsem tam hlavně větší kontrast mezi jejich pokojem a skutečným světem, tahle přechodová fáze mohla být natočena daleko zajímavěji. Další výtka se týká Jacoba Tramblaye, který mi tam prostě typově (ani věkově) neseděl. Tohle je ale jeden z filmů který na každého zapůsobí úplně jinak, a nepochybně stojí za vidění. ()

Porp

Zaujímavé, že oficiálny popis k filmu prezrádza takmer celý jeho obsah. Naozaj je to veľmi silný zážitok. Hlavne scéna úteku z izby je strhujúca, tým sa však dráma ani zďaleka nekončí. Je vidieť, že tvorcovia filmu sa najprv poriadne zamysleli ako podať takúto znepokojujúcu tému divákovi a dôkladne si ujasnili aj úhol pohľadu pomocou, ktorého vystavajú dej. Rozhodne sa oplatí vidieť aj napriek vyzradenému príbehu. ()

Stíba

Považuji za štěstí, že do filmu jsem šel nezatížem znalostí jeho obsahu, jelikož to umožnilo zcela jiný prožitek začátku a možnost pokládat si zde různé otázky čím vlastně film bude. Příběh je samozřejmě sám o sobě velmi silný, což u mě ale na druhou stranu klade o to větší nároky na zpracování a tady bych řekl, že se to povedlo velmi dobře. Emoce tu nejsou tlačené na dřeň ale vše je podáno s klidem a rozvahou tak, aby si každý mohl ten příběh prožít po svém. ()

Vabr

Skvělý nápad, kdy se snaží matka pro své dítě stvořit co nepřirozenější a nejnormálnější život, přestože jsou oba drženi v zajetí. Samotný příběh překvapí i značným množstvím stopáže, která se věnuje resocializaci. Vše bylo odvedeno, jak má být, ale pár výtek stejně mám. Já sám jsem chtěl vidět nějaké větší a vyhrocenější scény týkající se resocializace. Přijde mi, že šla jejich tíseň a nesnáze ve skutečném světě zobrazit ještě tragičtěji. A druhá výtka se týká celkové drama stránky. Totiž i celkový náboj filmu by mohl být depresivnější, než nám byl předveden. Vyhodnocení: Bacha na koberce ()

tranquill

"Už jsi dost velký, abys pochopil, co je to svět!" - "S mámou jsme se rozhodli, že když nevíme, co nám chutná, tak ochutnáme všechno." ()

ppospisil

Další drama z irské produkce a další úspěch, jak jen to ti Irčani dělaj? Nu, dobře. Skvěle zpracovaný příběh o lidské zvrhlosti, zoufalosti a na druhé straně lidského (dětského) vnímaní světa. Skvělé herecké výkony a hlavně gradace příběhu mě přesvědčili abych opět udělil plný počet. No tak nám to vypadá, že tento rok se mi Oscaři trefili do vlusu lépe :). Poslední třetina filmu byla zajímavá z pohledu krize psychiky a nevypělosti hlavní představitelky, přičemž jsme současně mohli sledovat rozběh normálního dětsví Jacka, což mě dojalo. Konec i atomsféra byli trošičku horší než v Brooklynu, ale vynahradili to výše zmíněné lepší stránky. Tleskám. 90% ()

Mouchal

Hned na úvod začnu tím, že jakmile se člověk trochu zamyslí nad tím, jakou zápletku vyobrazuje Room, ihned mu dojde jak moc dokáže být život prohnilý. Mladá, nadějná sportovkyně chtěla udělat dobrý skutek a pomoct týpkovi s nemocným pejskem a místo toho si podepsala ortel, že sedm let stráví v jedné místnosti a bude sexuálně a jinak zneužívána. Dost pecka co? Taky to není všechno. Do toho se jí narodí synáček Jack a jak mu má člověk vysvětlit, že prostředí od skříně po televizi je celý svět? Nebo kdo je ten tajemný Čert, který každý večer chodí za maminkou? A tak si Jack od narození formuje své myšlenky o tom, jak svět funguje, jak je televize pouze nějaké pomyslné "okno" do jiných magických světů stromů a zvířat či jak vrchním okýnkem "světlíkem" sleduje vesmír, který celý jeho pokojový svět obklopuje. No, scénáristi ani herci před sebou zrovna lehký úkol neměli. Naštěstí dvojka Brie Larson s Jacobem funguje naprosto perfektně. Vztah matka-syn je vyobrazen i ve stísněném prostředí dokonale a nejspíš budu na Oscarech Brie držet palce. Možná filmu malinko uškodilo, že ze zajetí utekli tak rychle, protože potom to začlo trochu scénaristicky skřípat (především pochybuji, že by se Jack dokázal začlenit tak rychle nebo že by policistka z jeho "nesmyslného" blábolení mohla cokoliv pochopit natož přesně určit lokalitu oné boudy). Nicméně silný požitek, skvělí herci a zajímavý pohled do vnímání malého kluka v omezeném světě. 80% ()

Demonic189

Herecké výkony fantastické (najmä maličký Jacob Tremblay je úžasny!!!), no film ma akosi nebavil. Najlepšia je určite časť s útekom, naopak celá domáca časť jednoducho nudí. Zobrať túto latku do rúk David Fincher, mame čo dočinenia s thrillerom roku. ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (více)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016