Room

Pro pětiletého Jacka je pokoj celým světem. Je to místo, kde se narodil, vyrůstá a kde žije v bezpečí se svou mámou Joy. Spolu si čtou, učí se, hrají si. Poznání o světě Jack nabývá prostřednictvím několika dětských knih a dětských televizních seriálů. Vše, co je mimo pokoj, je fiktivní, jen pokoj je skutečný. V noci ho máma vždy ukládá do bezpečí šatníku, v němž má usnout dříve, než přijde Starý Nick, jejich věznitel. Pokoj je pro Jacka domovem, ale pro jeho mámu vězením, ve kterém je Starý Nick drží již více než sedm let. Díky odhodlání, vynalézavosti a vroucí mateřské lásce se Joy podařilo vytvořit pro Jacka život, ve kterém si neuvědomuje limity jejich vězení. Joy však ví, že takhle to nemůže být napořád. Vymyslí proto odvážný plán útěku, ve kterém se spoléhá na statečnost svého syna a notnou dávku štěstí. Když plán naproti všemu skutečně funguje a oba jsou konečně svobodní, Joy si s hrůzou uvědomí, jak nepřipravená je na to žít mimo čtyři stěny malého pokoje a být svému synovi oporou i ve skutečném světě. Jejich izolovaný svět se najednou rozšíří a jak malý Jack, pro kterého je vše nové a neuvěřitelné, tak i Joy se musejí naučit, jak žít ve skutečném světě... (Bohemia MP)

P1tr

Room vypráví poměrně drsný a emočně náročný příběh, které dokáže chytit za srdce a dojmout. Tvůrci na problematiku útisku a izolace nahlíží velmi pečlivě a rozhodli se nesoustředit se pouze na samotné uvěznění hlavních postav a stejnou péči a prostor věnují i jejich životu a znovuzačlěnění do společnosti po osvobození. Je to těžká, ale kvalitní podívaná, která vám potvrdí, že Brie Larson dostala Oscara rozhodně zaslouženě. ()

Maynard.

Pořádná psycho forsáž, jen co je pravda... Opravdu originální scénář, kterej se jen tak nevidí. Filmů o únosech je celkem dost, ale že by do toho byl někdy zataženej další prcek, v tomto případě přímo syn unesené, který 5 let nepoznal nic jinýho než cimru 4x4 metry... Mazec! Něco mi říká, že si tenhle film odnese oskara za nejlepší film. U mě teda jasně Zmrtvýchvstání, ale tohle přesně ten tip filmů, který oskary vyhrává. Při útěku z roomu mi bušilo srdce jak o život, mazec. Hlavní síla tohodle kousku spočívá v psychologio postav, která je vážně vydařená. No, a abych si i trochu rejpnul, tak mám pocit, že by z takovýdleho prostoru určitě bylo slyšet volání o pomoc. Taky si myslím, že to střešní okno nebylo až zas tak vysoko, že by se nedalo rozjebal a pomocí postavený postele uniknout. Ale to sou jen zbytečný špekulace :o) Co se mi líbilo asi nejvíc, tak vysvětlování 5ti letýho kluka, jak funguje dnešní Svět a jaký je to bejt nejen v 4x4 roomu. ()

kisha

SPOILER ALERT 1) Téma, který je svym způsobem skoro sázka na jistotu 2) Perspektiva dítěte - velkej palec nahoru. 3) První polovinu filmu jsem chvílema zapomínala dejchat. 4) Z takovýho silnýho tématu se dalo určitě vytřískat tisíckrát víc. 5) Dost věcí dost neuvěřitelnejch a přitaženejch za vlasy - např. v podstatě dost pohodová adaptace Jacka a Joy po jejich vysvobození. Myslim si, že po takovym zážitku by oba museli bejt pěkně v háji dost dlouhou dobu a pod velmi pečlivym dohledem psychiatrů. Ne, že si v pohodě jedou druhej den po vysvobození domů a Jack je po pár hodinách schopnej bejt v místnosti bez svý mámy, se kterou byl od narození nonstop zavřenej v jednej místnosti. 6) Druhá půlka mě z uvedených důvodů dost štvala. 7) Hodně se mi líbilo vykreslení pouta mezi matkou a dítětem. ()

herr_carter

Díky strhujícímu výkonu malého Jacoba Tremblaye automaticky tento film putoval po zásluze do mojí Top ten filmů !! Vážně nechápu, jak 9leté dítě může tohle zahrát. Role mladého Jacka, který je od narození odsouzen k tomu žít ve stísněných podmínkách, byla tak těžká a on jí podal jako 40 letý zkušený herec, stoprocentní mimika, změny nálad, artikulace...to dítě má prostě herecký talent od boha. Zastínil dokonce i letošní držitelku Oscara Brie Larson a člověk si říká, proč že se vlastně na tradičním výročním předávání sošek nestávají držiteli také nejmladší herci (dětské role), je to vážně škoda. Troufám si tvrdit, že jsem viděl nejlepší dětský hlavní herecký výkon v životě. Obecně je to tak moc uvěřitelný film, že jsem se místy vžíval do pocitů hlavních aktérů a moc dobře mi z toho po těle nebylo, jejich "institucionalizace" totiž na filmového diváka prýští každou vteřinou a každým filmovým záběrem. Náročný film, který není pro každého..................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Sdoom

Ještě jsem sice neviděl Spotlight, ale pokud by Oscara získal Room, neměli by se akademici za co stydět. Velmi sugestivní drama, originálně natočené z pohledu chlapce, pro kterého je/byl uzavřený pokoj vším, co znal. K tomu naprosto fantasticky zahraná odhodlaná matka v podání Brie Larson, která zcela zaslouženě získala sošku. Ovšem možná ještě zajímavější než první polovina je polovina druhá, když (pozor spoiler) už se Jack s Joy dostanou na svobodu. Velmi uvěřitelné zobrazení posttraumatického stresu a problémů s nově nabytou svobodou spojených. Bezpochyby jeden z nejlepších filmů loňského roku, který mohu každému vřele doporučit. Hodně silné 4 hvězdičky. (HD, orig.) ()

sedm.1

Já se upřímně všem příznivcům tohoto snímku omlouvám, ale za mě se jedná o vážně nadhodnocenou podívanou, jejíž ohromný úspěch a nekonečné divácké nadšení z něj nějak nepobírám. Tím samozřejmě v žádném případě nechci a ani nemohu tvrdit, že se nejedná o kvalitní podívanou, jen mi to přijde jako takové ,,mnoho povyku pro nic´´. Především ale v souvislosti s Room nepobírám veškerá ta ocenění pro Brie Larson, to jako vážně? A za co prosím? Opět, aby tedy nedošlo k mýlce, její výkon je určitě výrazný a poutavý, ale že by stál za všechny ty největší herecké ceny roku, tak to pardon, to ale ani náhodou. To už mě i více oslovil mladičký, talentovaný Jacob Tremblay, který tu v podstatě nastartoval svou kariéru a snad v budoucnu nedopadne jako třeba takový Haley Joel Osment. Co se pak týče zápletky, tak mě osobně oslovila rozhodně víc druhá polovina filmu, kde se tvůrcům velice přesvědčivě a věrohodně podařilo zpracovat vyrovnávání se obou ústředních postav s následky, kterým museli čelit v právě té první polovině, která pro mě osobně postrádala působivě silné jak dramatické, tak emoční scény, což následně po vysvobození ve filmu dominuje a vážně až v těchto okamžicích jsem si uvědomil, čemu musí oběti právě těchto trestných činů čelit, a teď objevím Ameriku, fakt to není prdel 8D. Takže ještě jednou, Room tedy skutečně sice považuji za až nesmyslně přeceňovaný snímek, což ovšem neznamená, že bych ho zároveň nepovažoval za opravdu silný filmový zážitek, který především v druhé polovině má úžasný divácký dopad, a pro více citově založené publikum se nemusí jednat o vůbec jednoduchou záležitost. ()

adam9

Room je zcela bezesporu filmem, který otřese s každým. Režisér sází vše na jednu kartu a výsledkem je nekompromisně procítěná, emocemi přeplněná podívaná o statečné Joy a ještě statečnějším Jackovi. O zlaté sošce pro nejlepší herečku za tento rok je rozhodnuto. Podle toho jak já osobně vnímám lidi, co ceny udílí, tak nemá Brie Larson konkurenci. Ale ne, že by mi to v tomto případě vadilo. Právě naopak. ()

Fordzy

Překvapení roku 2015. Dojemný ( i slza ukápla) příběh matky a syna, kteří se po letech věznění, dostávají na svobodu a musejí se psychicky vypořádat se světem kolem nich. Uvěřitelné, Oscarové výkony herců Brie Larson a Jacob Tremblay, spolu s dobře adaptovaným scénářem a klidnou režií, tvoří úžasné a realistické dílo, které nenechá jedno oko suché. Doporučuji milovníkům rodinných dramat a obdivovatelům pana Fritzla. 85% ()

radecacek

Už dlouho jsem neviděl takhle emoční film, který se přitom nesnaží ždímat slzy za každou cenu. To prostě přijde samo. Největší plus zažijí ovšem ti, co si naprosto nic o filmu nečetli, nekoukali na trailery a neví nic o tom, co se na plátně bude dít. V takovém případě je to za pět hvězd. ()

wooozie

Extrémně nepříjemný a většinu času depresivní film, který je natočen sice skvěle, ale právě kvůli danému tématu ho nemám chuť kdykoliv znovu vidět. Zpracováno výborně a herecky naprosto přesvědčivé, takže favorit na Oscara za hlavní ženskou roli je jasný. Kdo by si pak ještě chtěl zvýšit úroveň paranoii, ale ne nějakým depresivním způsobem, doporučuji toto video. ()

klukluka

Potřetí v krátké době jsem byl svědkem famózního dětského hereckého výkonu. To ale nebyla ani zdaleka jediná přednost tohoto filmu. Byl promyšlený, naprosto precizní, důraz na detail byl v tomto případě nezbytný. Píšu to sem podruhé (poprvé už včera) a podruhé to ze mě leze jak z chlupaté deky. Room má kvalitu, ale mě prostě nezasáhl. Ne tak, jak bych si přál. Dva momenty ohromně dojemné, protože plné naděje, zbytek jen zmar. Lidi jsou zlí jak Čerti, to jejich trápení na svobodě nikdy neskončí. ()

bruceman7

Minimálně první hodinu se jedná o velmi kvalitní psycho a i ve zbytku času jsem doufal, že tam nebude nějaký pověstný háček. Parádní práce. ()

Hanys_

Kde ostatní končí, my teprve začínáme. Aneb kouzlo postraumatického stresu v akci. To je teprve ta spravná depka. Jak fantastická musí být knížka, když už film je bezchybný. ()

EKLEKTIK

"Když jsem byl malý, znal jsem jen malé věci, ale teď je mi pět a znám všechno." Neuvěřitelně autentické a vzrušující psychodrama, jehož poslední třetina rychle přechází v patetické a zdlouhavé melodrama, vyprávějící o důležitosti rodiny, neotřesitelném životním stylu američanů střední třídy a hamburgrech k večeři. ()

ruhebitte2010

Film je výtečný, herci také, všechno tak akorát, kdyby měl jít film více do hloubky, tak by vážně neměl 2 hodiny a bylo by to zbytečné. Nedejte na lidi typu Fuky, ti si vždycky něco najdou, protože jsou prostě geniální odborníci. 90% ()

dopita

Po deseti minutách jsem si říkal co to ksakru má bejt??? Zhruba ve dvacáté minutě ale film ukrutným fofrem nabere na zajímavosti (ovšem kdo má obsah filmu v malíku, tak zdaleka tolik překvapenej nebude). V půlce filmu je film po dlouhé minuty neskutečně napínavej a pak až do konce extrémně emotivní, až by jeden zaslzel. Silnej příběh, výborní herci (včetně prcka) a vražedné emoce (doslova). Jenom ta režie mohla bejt lepší, některé scény by klidně mohli bejt delší, některé by zase potřebovali zkrátit. Nevyvážená řemeslná zručnost režiséra trochu kazí dojem z jinak velmi kvalitní psychologické pecky mezi oči. ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (více)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016