Room

Pro pětiletého Jacka je pokoj celým světem. Je to místo, kde se narodil, vyrůstá a kde žije v bezpečí se svou mámou Joy. Spolu si čtou, učí se, hrají si. Poznání o světě Jack nabývá prostřednictvím několika dětských knih a dětských televizních seriálů. Vše, co je mimo pokoj, je fiktivní, jen pokoj je skutečný. V noci ho máma vždy ukládá do bezpečí šatníku, v němž má usnout dříve, než přijde Starý Nick, jejich věznitel. Pokoj je pro Jacka domovem, ale pro jeho mámu vězením, ve kterém je Starý Nick drží již více než sedm let. Díky odhodlání, vynalézavosti a vroucí mateřské lásce se Joy podařilo vytvořit pro Jacka život, ve kterém si neuvědomuje limity jejich vězení. Joy však ví, že takhle to nemůže být napořád. Vymyslí proto odvážný plán útěku, ve kterém se spoléhá na statečnost svého syna a notnou dávku štěstí. Když plán naproti všemu skutečně funguje a oba jsou konečně svobodní, Joy si s hrůzou uvědomí, jak nepřipravená je na to žít mimo čtyři stěny malého pokoje a být svému synovi oporou i ve skutečném světě. Jejich izolovaný svět se najednou rozšíří a jak malý Jack, pro kterého je vše nové a neuvěřitelné, tak i Joy se musejí naučit, jak žít ve skutečném světě... (Bohemia MP)

elanius

(40/2016) / Emocionálna a filmárska smršť a predčasné vyvrcholenie filmu sa odohraje zhruba niekde v polovici preto tá druhá pôsobí o dosť chladnejšie. Stále sú to tie isté postavy, stále v zamotané v ich svete, keď už ale došlo na také silné emócie, koniec filmu je trošku z pohľadu diváka ochudobnený. Brie Larson nakoniec nomináciu na Oscara premenila na víťaznú krpatý herec je ale hlavnou hviezdou filmu. (8/10) ()

progression

Vynikající komorní psychologické drama matky a jejího pětiletého syna znázorněné strhující formou. Vynikající herecké výkony (Brie Larson si sošku opravdu zasloužila), ale Jacob Tremblay si ji dost možná zasloužil také. I když věkově neodpovídal postavě Jacka, jeho projev byl naprosto přesvědčivý a přitom přirozený. Dechberoucí příběh matky, která se snaží v nesnadných podmínkách svého syna vychovat co nejlépe a s ohledem na momentální situaci. Překrásně vylíčený pohled "pětiletého kluka" na svůj "okolní" svět, který si vysvětluje svým způsobem a díky matčině výchově i dětskému pohledu se v druhé polovině filmu dokáže na "nové prostředí" adaptovat daleko rychleji než jeho matka a dokonce matce originálním způsobem pomoci a jí vynaloženou lásku ze svého pětiletého pohledu vrátit. Velice působivý film, na který po shlédnutí jen tak nezapomenete. ()

hroubek

Na Room jsem slyšel samou chválu a sám jsem byl zvědavý, jak film funguje, a jak se mu podařilo prodat svůj příběh. Room je film, který dojímá k slzám, mrazí z něho v zádech a je až nepříjemně skutečný. Pocit autentičnosti dává filmu úplně nový rozměr. Režisér Lenny Abrahamson vypráví s ledovým klidem a dává si záležet na spoustě scén, rytmu a samotném vnímání situace z dětského pohledu. Líbilo se mi jakým způsobem režisér umocňuje scény výbuchy vzteku a to jak od matky tak, i od syna(svíčky, myš, hračky, telefon). Brie Larson podává perfektní výkon a všechny její emoce jsem jí věřil. Jacob Tremblay mě dostal svým výkonem, jelikož je prostě hodně dobrý a zvláště ve druhé půlce filmu je vidět jak moc velké má herecké schopnosti. Joan Allen, William Macy a Tom McCamus jsou velmi dobří a moc mě mrzelo, že nedostali více prostoru. Film je hodně pocitový, a díky tomu některé scény fungují mnohem lépe, než jsem čekal, i za předpokladu, že jsem věděl, jak dopadnou(útěk, seznamování se světem, deprese). Room je velmi dobrý film, který se mi moc líbil, přesto mi tam něco málo chybělo, aby to bylo za plný počet, i tak hodně práce. ()

Mishqo

80-85% ... Ako sa mama so synom, ktorí prežili niekoľko rokov v zajatí vyrovnávajú s realitou po ich oslobodení. Pätročný syn, ktorý sa v zajatí narodil a nemal ani len potuchy o svete mimo stien kôlne. Emocionálne sa z toho dalo vytĺcť viac, no i tak silný príbeh. Obaja hlavní protagonisti excelovali. ()

bizz_mjc

Dal bych nejspíš o hvězdu míň, neb začátek, resp. rozjezd mi přišel krapet delší, ale všichni skvěle vč. malého Jacoba hrají a psychologie postav byla vykreslena reálně. ()

Eleanor05

Velice silný a zároveň velice depresivní příběh. Výborný film, na který není snadné se dívat. A skvělá Brie Larsonová získala svého Oscara zcela zaslouženě. Škoda, že nebyla alespoň nominace pro malého Jacoba Tremblaye. ()

LEGACY

Nemůžu říct, že se jedná o špatný kousek, ale přece jen jsem očekával o trošku větší bombu. Film je bezpochyby originální a je tam vidět láska k řemeslu, ale pořád se nemůžu zbavit pocitu, že druhá polovina filmu nikam nevedla a konec mohl být také trochu lidštější. Pořád ale nebývalý filmeček, který ve vás vyvolá spoustu myšlenek. ()

VasaX

Hodně silné drama o jednom silném chlapci (co vypadá jak holka, až nás napadlo, že z něj dělá schválně holku...) a jeho ne tak silné, ale odhodlané matce. Umístění středobodu do očí Jacka byla dobrá volba a myslím si, že to právě dalo celému Roomu tu znepokojivou energii. Poměrně komorní, avšak kvalitní a dobře rozvržené drama naplnilo velmi vyrovnaně svou stopáž a dělí ho jen opravdu málo od páté hvězdičky. Vřele doporučuji všem milovníkům žánru. ()

Brain-D

Silný psychologický snímek, který vypráví upravený příběh, který se doopravdy stal. Jeden pokoj (bouda), kde unesená žena je opakovaně znásilňovaná a vychová zde dítě....Tvrdé psychologické drama, které vytváří spoustu představ, poukazuje na hodnotu obvyklých věcí, lidí, okolí a hlavně svobody. ()

vyfuk

Room je neuvěřitelný film. Popisuje život ze zcela jiné perspektivy a ukazuje nám něco, co by se klidně mohlo stát a je zcela neuvěřitelné. Film získává na své poetice tím, že je popisován z pohledu malého Jacka. Toto dílo je však v jistém pohledu otravnej, ale nějak to házím za hlavu. Na tomto počinu je vážně něco speciálního. Už jen za tu originalitu musíme být na větvi. Film Oscara asi nezíská, ale je to ten klasickej festivalovej film, který dobije nejedno lidské srdce. ()

R1CH1E

Film, který začne jako klaustrofobické drama odehrávající se v jedné místnosti a skončí jako drama, zabývající se snahou obětí začlenit se do společnosti. Druhá půlka filmu však ztrácí právě onu klaustrofobickou a děsivou atmosféru, která člověku nahání pocit úzkosti a beznaděje a nedokáže tak dobře diváka naladit na stejnou emoční vlnu jako postavy. Možná právě proto Room působí jako 2 rozdílné filmy, které sice fungují jako celek, ale mnohem silněji divák prožívá právě onu první polovinu. P.S. Brie Larson si za tohle odnese plešouna, na to dám krk. ()

drackula

Tento film by sa dal rozdeliť na dve časti. Na pred a po. Prvá polovica /pred/ je úžasná. Dusná, mrazivá a klaustrofobická atmosféra išla pod kožu. Boli pasáže, keď som nedýchal. Druhá polovica /po/ už nieje taká úderná, miestami možno trošku uťahaná, ale aj tak má ešte svoju silu a udržala moju pozornosť. Veľmi príjemné prekvapenie. Zaslúžený Oscar pre hlavnú predstaviteľku. 90% ()

Jaro.Krafcik

Tak od tohto filmu som čakal o dosť viac. Ledva som to dopozeral. Vôbec ma to nejako nechytilo. Herecké výkony celkom dobré ale ten námet mohol byť určite lepšie spracovaný. Čo už, za mňa to 80 percent určite nebude. Skôr taký slabší priemer. 3* ()

Autogram

Trochu čudný film, hlavne v prvej polovici väznenia a úteku. Ten útek bol tak nedôveryhodný, že som zapochyboval o celom filme, našťastie to druhá, psychologická polovica vylepšila. Z témy sa dalo filmovo získať oveľa viac, a boli tu už aj lepšie pokusy. Rozlúčka s izbou ale bola pekná. –––– Viděl jsem spousty lidí nejrůznějších tváří a výšek a vůní. A pořád mluví. –––– Ve světě je tolik místa. Ale času málo. –––– Mami, rozluč se s pokojem. ()

Lenulinka

Velice silné drama s úžasnými hereckými výkony. Knihu jsem bohužel nečetla, tím pádem na mne film měl opravdu veliký dopad. Při scéně útěku mi srdce bušilo jako splašené a za dvě hodiny emočního vypětí jsem uronila nejednu slzu. Co mi lámalo srdce, byl pohled nevinných dětských očí vypravěče Jacka na pokoj, jež pro něj znamenal domov, místo bezpečí a de facto střed celého vesmíru. O malém "Jackovi" jako herci ještě jistě hodně uslyšíme. ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (více)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016