Room

Pro pětiletého Jacka je pokoj celým světem. Je to místo, kde se narodil, vyrůstá a kde žije v bezpečí se svou mámou Joy. Spolu si čtou, učí se, hrají si. Poznání o světě Jack nabývá prostřednictvím několika dětských knih a dětských televizních seriálů. Vše, co je mimo pokoj, je fiktivní, jen pokoj je skutečný. V noci ho máma vždy ukládá do bezpečí šatníku, v němž má usnout dříve, než přijde Starý Nick, jejich věznitel. Pokoj je pro Jacka domovem, ale pro jeho mámu vězením, ve kterém je Starý Nick drží již více než sedm let. Díky odhodlání, vynalézavosti a vroucí mateřské lásce se Joy podařilo vytvořit pro Jacka život, ve kterém si neuvědomuje limity jejich vězení. Joy však ví, že takhle to nemůže být napořád. Vymyslí proto odvážný plán útěku, ve kterém se spoléhá na statečnost svého syna a notnou dávku štěstí. Když plán naproti všemu skutečně funguje a oba jsou konečně svobodní, Joy si s hrůzou uvědomí, jak nepřipravená je na to žít mimo čtyři stěny malého pokoje a být svému synovi oporou i ve skutečném světě. Jejich izolovaný svět se najednou rozšíří a jak malý Jack, pro kterého je vše nové a neuvěřitelné, tak i Joy se musejí naučit, jak žít ve skutečném světě... (Bohemia MP)

Mark1983

Zpočátku jsem si po pravdě řečeno ani neuvědomoval,že ta holka s tím dítětem jsou vězněné. Ale musím konstatovat,že film je tolik psychologický až někomu může připadat nudný. Ovšem stopáž,ve které se dítě dostane ven je mnohem zajímavější než ta půlhodina předtím,která mi spíše připadala jako by někdo natáčel mladou samoživitelku nepřetržitě celé dny bez ohledu na konečnou nudu až do konce. Naštěstí po té první půlhodině se to pohnulo z místa a film konečně začal být dějovější. Ovšem upozorňuji,že stoprocentně to nebude bavit každého. ()

Nemezzis

Emocionální, ne tak drsně natočený, jak mohl být. Můj dojem hodně zkazila délka filmu, protože na takové téma potřebujete mnohem více času, aby děj nepřeskakoval. Ve filmu mě zaujal 8letý Jack, který mě okouzlil. 3-4* ()

(fun)tomas

Room by chcel mať u seba na dvorku každý psychicky veľmi chorý človek, ktorý sa potrebuje liečiť. A teraz na vážnu nôtu.....túto surovú drámu sledujeme takmer výhradne očami päťročného chlapca. Jeho občasné komentáre sú prejavom nevedomosti (aspoň spočiatku, kedy sa príbeh obmedzuje na zopár štvorcových metrov, kde ho väzniteľ “old Nick“ už od narodenia zadržiava spolu s jeho mladou mamičkou) a nevinnosti. Práve kvôli detskému náhľadu na takýto morálne znepokojujúci aspekt spoločnosti je tón filmu značne odľahčený (nečakajte zábery znásilňovania alebo zneužívania). Pri podobných minimalistických filmoch sú najdôležitejším prvkom herecké výkony. To, že Brie Larson získala za svoj výkon oscara, hovorí za všetko. Mladý Jacob Tremblay takisto odvádza perfektnú prácu. Pri scéne, keď vôbec prvýkrát vo svojom živote zbadá z červenej dodávky krásy sveta naokolo, nezostane jedno oko suché. ()

camomilla

Dojemny a mrazive (ne)realisticky svet z pohledu petileteho ditete domysleny do kazdeho detailu. Film, ktery dokoukate a stale nad nim premyslite. Cely dnesni vecer byl jako kouzlo - pustite si "normalni" film a na konci udelate obrovske "aaaach" ze zazitku, ktery Vam Lenny (rezie) a Emma (scenar) naservirovali. ()

ChaotriX

Nemám slov, film byl prostě dokonalý .. Srdcervoucí psychologické drama se skvělými hereckými výkony. Dechberoucí napínavý příběh, který se napínal a byl nepředívatelný, tak že i 20 minut před koncem filmu jsem nevěděl jak to může skončit. Ještě teď při vzpomínce na jejich vysvobození a na to jak se Jackova matka ze všeho dostala a spolu si konečně užívali svobodu, se mi do očí vrhnou slzy. Klobouk dolů mladému Jacobovi Tremblaymu za tak skvělý herecký výkon již v pouhých 8 letech a Brie Larson si toho oscara opravdu zasloužila ! Thumbs UP ! ()

katherine7

Velice depresivní snímek.. jasně, šla jsem do toho s tím, že to nebude procházka růžovou zahradou, ale tohle byl fakt děs. Brie Larson si Oscara zasloužila, ale ten snímek mě celkově moc nezaujal.. když opomenu to, jakou špatnou náladu jsem potom celý den měla. Každopádně nechat chlapci takový ohon na hlavě mě docela rozesmálo.. člověk by si vážně pomyslel, že je to holka. Celkově.. ta problematika toho, jak někdo někoho unese a zavře ho někam do pokoje či někam pod zem do kobky.. to je vážně nepředstavitelné. To bych nepřála ani tomu největšímu nepříteli. Hodnotím 3*. ()

juluch

velmi podarena adaptacia vybornej kniznej predlohy, hoci - ako to tak pri adaptaciach byva - sa do filmu nezmestilo vsetko. ()

lubica1995

Ako sa asi musí cítiť človek, ktorý je väznený v izbe pár rokov? Koho obviňuje, keď sa dostane na slobodu, ak sa na slobodu dostane? A čo asi prežíva človek, ktorý nikdy nič iné nevidel, len tú izbu? Čo si asi myslí o tom celom veľkom svete vonku? Veľmi citlivo natočený príbeh, ako to asi ten človek všetko mohol chápať. ()

Pecos

Podobný námět jako u filmu 3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové. Velice emotivní příběh s dobrým koncem. Líbilo se mi, že film neskončil ve chvíli, kdy se hlavní hrdince a jejímu synovi podařilo utéct a že pokračoval dále a mohly jsme vidět i jejich začleňování do reality běžného života. ()

klaranapoli

Víte čekala jsem trošku víc psycho a trošku víc napětí....né že po 15 min filmu je vlastně veškeré napětí co se bude dít pryč a pak už jen zbytek filmu čekáte tak co sakra jak to teda dopadne...vrátí se pro ně? chytnou ho? nedopadlo to nijak....pro mě bohužel nuda ()

Mates Hradecky

Četl jsem knižní předlohu - film je jedna z mála povedených románových adaptací. Podobu postav mám teď trvale spojenou s těmi filmovými. Skvělá volba obou hlavních představitelů. ()

kury_

krásně natočený a zahraný drsný příběh...je tady tolik věcí...někdy je to strašidelný...ale to nevadí, protože jsme tady spolu... ()

zipS

festivalovy film, na ktory si nie kazdy najde naladu a cas. Ja som si nasiel a beztak ma to moc neoslovilo. Nie je to film pre kazdeho, uznavam.. ale este sa mi nestalo aby som zaspal snad 12x behom premietania ()

xawexi

Velmi spokojeny, film mohl být klidně o 15 min kratší, ale neztratil by na svém charakteru. Mnoho scén velmi zdařilých, kamera perfektní, hudba skvělě doplňuje dojemné scény. Doopravdy jsem byl jediný, kdo si myslel, že na nakonec z Jacka nebude Jackoline? Paní Emma okázala, že umí dělat filmy. ()

thorax65

Není to sice extra napínák na nervy, ale první půle ještě držela po kupě. Klučík spí v jarmaře, aby nerušil pana únosce, kterak vybírá nájemné pomocí svého hoblíku. Jinak je ale na lodi celkem pohoda - až příjdou prckovy 5. narozeniny. To se teprve začnou dít věci, hlavní hrdince totiž sepne časový spinač útěkový obvod. Přestože mají k mání spousty způsobů jak pana hoblátora vyemilovat ze hry, zvolí paní pokoje hodně podivný způsob útěku. Ještěže byl bachař-amatér tak mimo. Hurá vyhráli jsme. 40/100 ()

Lady Marcy

První část filmu excelentní, pak se to jakoby trošku táhne a na konec výborná mrazivá finální část s hezkou závěrečnou hudbou. Ta herečka si toho Oscara fakt zasloužila, myslím ale, že ten kluk by si ho zasloužil víc. ,,Mami, řekni Pokoji sbohem. " ()

Capri2016

Tento film je drama, lebo sa jedna o unos dievcata - tynedzerky a jeho izolaciu po dobu 5 rokov - zatial porodila aj unoscovo dieta. Unoscu vidime len v utrzkoch, cize film nie je pribeh unosu, ale nadeje - ako je mozne prezit v izolacii jednej izby niekolko rokov a to ze nadej existuje. Prva polovica filma hoci hovorila o unose - bola v podstate menej dramaticka ako druha polovica filmu, ktora sa odohravala "na slobode". Ale dokaze byt clovek slobodny po takej strasnej udalosti. Alebo aj ked sa dostaneme na slobodu, tak stale je zamok na nasej mysli? Hlavna predstavitelka Brie Larson si jednoznacne zasluzila Oskara za hlavnu zensku ulohu. Ale u mna to v tomto filme vyhral maly 5-rocny chlapec, ktory ci uz v zajati, alebo na slobode sa snazi prezit a snazi sa poznavat fantasticky svet (ci uz svet v jednej izbe, alebo cely svet vonku ako kazdy iny 5-rocny chlapec). Tento film ukazuje, ze aj po strasnej udalosti - ak Ta podrzi blizka rodina - je este sanca sa z toho dostat a mat skoro novy zaciatok. Tento film ukazuje nadej a preto sa mi tento film pacil ako velmi sucasna drama so "stastnym" koncom. Pre mna solidnych 80%! ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (více)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016