Room

Pro pětiletého Jacka je pokoj celým světem. Je to místo, kde se narodil, vyrůstá a kde žije v bezpečí se svou mámou Joy. Spolu si čtou, učí se, hrají si. Poznání o světě Jack nabývá prostřednictvím několika dětských knih a dětských televizních seriálů. Vše, co je mimo pokoj, je fiktivní, jen pokoj je skutečný. V noci ho máma vždy ukládá do bezpečí šatníku, v němž má usnout dříve, než přijde Starý Nick, jejich věznitel. Pokoj je pro Jacka domovem, ale pro jeho mámu vězením, ve kterém je Starý Nick drží již více než sedm let. Díky odhodlání, vynalézavosti a vroucí mateřské lásce se Joy podařilo vytvořit pro Jacka život, ve kterém si neuvědomuje limity jejich vězení. Joy však ví, že takhle to nemůže být napořád. Vymyslí proto odvážný plán útěku, ve kterém se spoléhá na statečnost svého syna a notnou dávku štěstí. Když plán naproti všemu skutečně funguje a oba jsou konečně svobodní, Joy si s hrůzou uvědomí, jak nepřipravená je na to žít mimo čtyři stěny malého pokoje a být svému synovi oporou i ve skutečném světě. Jejich izolovaný svět se najednou rozšíří a jak malý Jack, pro kterého je vše nové a neuvěřitelné, tak i Joy se musejí naučit, jak žít ve skutečném světě... (Bohemia MP)

Ihor

Moc hezký film pro ty, kteří mají děti, vůbec nejlepe v tom věku, v jakém je hlavní hrdina. Z tohoto prcka jsem nemohl spustit oči , od doby Tomáše Holého mne nikdo takový tak neoslovil ! Jasná pecka na Oscara. Silný film. Jen by na něj neměla chodit dnešní facebookovokřupanomobilová mládež - co vedle mne z jedné strany křupala Nachos a z druhé prohlížela mobil. A já slzel..., ne teda z těch pitomců kolem mne, ale z filmu. ()

ReproBoy

Kdo má potomka a dokáže si něco jen zdánlivě podobného představit, musí dát za *****, výkony fakt fantastické. 98% ()

Montgomary

Konečne niečo, čo sa oplatilo pozerať. Boli tam emócie, kvalitný príbeh, neočakávané zvraty, napätie, človek sa mal nad čím zamyslieť. Vnútorný hlas malého chlapca krásne dotváral príbeh a spravil ho neobyčajným. Celý čas bol človek vtiahnutý do deja, prežíval náročné aj radostné chvíle s hlavnými postavami a vžíval sa do predstáv a prežívania malého chlapčeka, ktorý po 5 rokov prvýkrát videl, počul, vnímal a cítil "svet". ()

Roborooney

Jedna trauma strieda druhú a kde by už iný film končil Room sa iba rozbehne. Skvele zvládnutá psychológia postáv. Pri scéne na korbe auta mi behal mráz po chrbte. ()

BranuliQ

Ťažká vec! Room je výborná komorná dráma z naozaj dokonalým scenárom. Veľmi silný príbeh, ktorý mimochodom dostane aj drevorubača, je okorenený naozaj výbornými hereckými výkonmi (Brie Larson na Oscara) a tým najhlavnejším, perfektne vybudovanou atmosférou. Emócie fungujú taktiež, neraz sa mi totiž tlačili slzy do očí, čo sa mne tak často nestáva. No už kvôli žánru samotnému, ktorý veľmi v láske nemám, nemôžem ísť z hodnotením vyššie i keď veľa nechýbalo. 85% ()

Konev

Film není ani akční, ani v něm nehledejte logiku /vězni utekli z Alcatrazu, proč by neutekla máma s papundeklovýho zahradního domku dokonce se skleněným oknem .../. Film je o pocitech maminky a syna, kteří byli spolu zavřeni jedním psychopatem 7 let do jednoho pokoje a jejich postupná adaptace okolnímu světu a rodině, když se jim podařilo uprchnout. ()

zmirix

Velmi pěkný příběh na velmi nepěkné téma. Výborné herecké výkony hlavně matka a dítě. Docela to i šlapalo a celkově to působilo uvěřitelně.90% ()

Hugo_brunasi

Pro mne hodne rozpoluplny film. Sice velmi emotivni, ale take jeden z nejdepresivnejsich filmu, co jsem kdy videl. Kazdopadne jako celek moc povedeny. Je to takovy ten film, u kterych si nejsem jisty, jestli jej budu chtit videt znovu :-). ()

Katgatoo

Druhá půlka filmu trochu slabší, ale stejně na mě celkově film dost zapůsobil. Při pasáži s útěkem jsem ani nedýchala. ()

JaninaM

Neskutečně emotivní film. Od samotného počátku jste vtaženi do děje a nesete se po celou dobu na vlnách emocí, strachu , naděje a lásky až do konce. Originální snímek podle skutečných událostí je tím lepší, že je popisován pohledem ze strany vězněného dítěte. Jacob Tremblay v roli pětiletého chlapce opravdu zahrál přesvědčivě . I když každý víme, že ve skutečnosti to muselo být mnohem, mnohem horší, že po vysvobození by museli být oba v šíleném psychickém stavu,ale i tak byl film přesvědčivý,napínavý a dech beroucí. ()

KcarlosK

Výborně natočený film, který klade ty správné otázky. Naprosto se vymyká všem klišé tím, že se soustředí čistě na oběti a jejich pocity a ne na samotný čin. Brie Larson válí a přeju jí za to plešouna. ()

Von Kempelen

Film, kterej pořádně začíná tam, kde jiný končí a od kterýho jsem nedokázal odtrhnout oči ani mysl. Myslím, že zvlášť pro rodiče je to hodně silná věc a to i díky skvělejm výkonům obou hlavních herců. ()

kickassgirl

priemerny, predvidatelny film. druha polovica filmu sa mi vsak pacila viac ako prva. tam som sa vyslovene nudila. a maly Jacob schoval do vrecka vsetkych aj Brie :) ()

DavidAAAA

Od tohohle filmu jsem očekával hodně. Co se mi však dostalo, překonalo veškeré meze, emocionálně mne to vyždímalo až na dřeň. První půlka Vás dostane do deprese snad větší než celá Cesta a v momentě, kdy začnou týct první slzy a všechny ostatní filmy by končily báječným happyendem, se začíná rozvíjet část druhá, ještě hutnější a silnější, u které jsem teda alespoň já vyronil ohromný potoky slz. Tohle se nedá popsat, to se musí vidět a v hlavě mám strašné spousty námětů k přemýšlení. Pro příklad - jak bysme asi reagovali my, kdyby naše životy někdo takto totálně vyvrátil a změnil, vždyť Jack měl ten pokoj jako svůj jediný známý svět, kde se láskyplně ráno zdravil s Umyvadlem, Kytkou, Židlí 1, Židlí 2, protože jeho máma mu dokázala i v této hrůze a úděsnosti vytvořit zdání normálního světa. A na konci se se vším loučí.... Neskutečné. Skvělý výkon Brie Larson, za kterého dostala plešouna právem, skvělý výkon babičky Joan Allen, ale to, co předvádí ten prcek, to je z říše snů. Tak neskutečně uvěřitelně zahraná role od malého dítěte - nedovedu s ničím srovnat. První půlka filmu mne fyzicky bolela. ()

dragon'88

Prvu hodinu som vydrzal a ten utek doslova pretrpel. V druhej hodine som sa cudoval preco sa vobec nevenuje psychike postav a nechava tolko otaznikov. Az ked som na konci videl znova tu izbu, tak mi doslo, ze sa dalo to okno vybit a po posteli vysplhat von. Nie, tento naozaj nebol zalozeny na ozajstnom pribehu, ale aj z vody sa podarilo uvarit nieco schopne. ()

twardykame

Ta inspiracia Natashou Kampush sa neda popriet.AJ ta Tv verzia filmu (o Natashi) mi pride podstatne uveritelnejsia, ajked nie tak dobre technicky a herecky spracovana. Staci mierne zamyslenie a zacnu sa vynarat otazky ohladom priestrelnosti scenara.Alison je skvela, ale celemu filmu nejak chyba napatie a uveritelnost a ani neponuka nejaku ludsku dramu. ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (více)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016