poster

Domek z karet (TV seriál)

 • Velká Británie

  House of Cards

 • Slovensko

  Domček z karát

Drama

Velká Británie, 1990, 3 h 44 min (Minutáž: 56 min)

 • Nevada
  *****

  Vrcholná politika v plném lesku: loajalita hlavně sobě, touha po moci vydávaná za zájmy strany, osobní ambice skryté za službu státu, úsměvy ostré jako nůž, přátelství chladné jako led, nepřátelství maskované zdvořilostí, poloviční pravdomluvnost, otevřené naznačování, falešné lichotky, odhodlání dosáhnout svého. Ale hlavně skryté intrikování a cynické manipulování, jaké nemá hned tak v seriálovém světě konkurenci. A že je to vlastně osobní pomsta zneuznaného mistra, to už je jen takový bonus. To si můžete myslet. Já to nemohu komentovat.(29.2.2012)

 • marosson
  *****

  Neuveriteľný seriál - po pozretí jeho amerického dieťaťa som sa navnadil na britského pôvodcu, som úplne uchvátený. Hoci som musel robiť korekciu titulkov asi 240x počas jedného dielu, vôbec ma to neodradilo. Dokonalá angličtina, vynikajúci Ian Richardson v hlavnej úlohe a intrigy, intrigy, intrigy smerujúce k veľkému cieľu. Je to jeden z prípadov, keď som akosi podvedome fandil hlavnému hrdinovi napriek jeho obludnosti. Odporúčam aj pokračovania To Play the King a The Final Cut.(30.5.2014)

 • Wartord
  *****

  Jednoduše nechutné! Už mi došlo, o co se Kevin Spacey v té americké bezzubé slátanině snažil - napodobit ďábelského Richardsona. Urquhart je prototypem lstivého oportunisty, tak jízlivého, že to snad ani nemůže být reálné. Celou dobu jsem si říkal Pane bože, to snad není pravda, proč to ten chlap dělá!? Čím víc přemýšlím nad tím, co je motorem úspěchu, tím víc tomu nemůžu přijít na kloub. A co je tím ústředním motivem? Touha po moci? Ano, to je ono! Jedině moc a informace zaručí dlouhodobý pobyt na výsluní nejvyšších pater politiky a tetelit se blahem, že udávám zemi ten "správný" (svůj) kurs. Peníze jsou podřadné. Ocenil bych trochu propracovat Francisovu minulost. Přece Chief Whip není ledajaká funkce a jak k ní přišel, to by mě taky zajímalo. Ale to je vše, ostatní "I couldn't possibly comment"...Smekám!(20.5.2015)

 • klerik
  ****

  Živšie a viac hravé ako americký remake. Ale britskému seriálu chýba najväčšia sila americkej verzie, a to sú vedľajšie dejové línie a prepracované vedľajšie postavy. Lenže Ian Richardson je práve vďaka tomu omnoho mrazivejší a nebezpečnejší než Spacey. V prvej sérii originálu trochu prekáža prílišná naivita postavy novinárky, Kate Mara je v tejto úlohe ale tiež slabým článkom remaku...(6.3.2017)

 • sunfreedom
  *****

  Přemýšlím, jak to napsat a nelze se vyhnout konfrontaci s aktuální americkou verzí. Zkrátka a dobře - Američanům se podařilo udělat to více "cool" a zajímavé, Britové to mají tradičně syrové a více realistické. Kevina s Ianem nelze srovnávat, oba hrají něco úplně jiného a oba perfektně. Kdybych měl dát doporučení někomu, kdo není od fochu, volím americkou verzi. Politologové by si měli určitě pustit tuhle. U americké novinky prostě vždy zůstane pachuť neoriginality :) You might think that... I couldn't possibly comment :)(30.8.2013)

 • - Spoiler: Předloha série, kniha Michaela Dobbse, není zakončena smrtí Mattie Sorin, ale Francise Urqueta. Díky tomuto rozhodnutí BBC mohly později vzniknout dvě pokračování, a to Hrát králem (1993) a Konečný tah (1995). (Marek#33)

 • - Ian Richardson uvedl, že jeho pojetí postavy Francise Urquharta vychází ze Shakespearova Richarda III. (Marek#33)

 • - Shodou okolností byl první díl série poprvé vysílán dva dny před sjezdem konzervativní strany, kde se volil nástupce Margaret Thatcher po její rezignaci v roce 1990. (Marek#33)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace