Ready Player One: Hra začíná

• USA Ready Player One (více)
USA / Indie, 2018, 140 min

Děj filmu legendárního režiséra Stevena Spielberga je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli spásu v OASIS, rozsáhlém světě virtuální reality, který vytvořil geniální a excentrický James Halliday (Mark Rylance). Když Halliday zemře, odkáže své nesmírné bohatství prvnímu člověku, který najde Velikonoční vajíčko ukryté někde v OASIS. Odstartuje tak zběsilý závod, který pohltí celý svět. Když se k závodu o nalezení Velikonočního vajíčka rozhodne přidat nenápadný mladý hrdina Wade Watts (Tye Sheridan), je vržen do šílené, realitě na hony vzdálené honby za pokladem ve fantaskním světě mystérií, nečekaných objevů a nebezpečí. (Vertical Entertainment)

rigby

Parádní kousek Stevena Spielberga. Velmi povedený virtuální svět s mnoha detaily. Ale navzdory tomu bych v takové budoucnosti žít nechtěl. Přišlo mi to hodně smutné a ten podvědomý smutek mě doprovázel po celý film. I když děj se to snažil přehlušit, protože je velmi chytlavý a vlastně každou vteřinu se děje něco nového, co udržuje diváka po celé více než dvě hodiny při životě a neustálé pozornosti. Vlastně ani nelze spustit oči z plátna, protože by člověk přišel o něco nového, podstatného. Navíc je každý záběr tak zajímavý, že je škoda něco vynechat. A to počítačové hry už pěknou řádku let nehraju. A v tomto případě se vlastně jedná o skutečnou počítačovou hru. Vřele doporučuji, stojí to opravdu za to. ()

Jack_F.

Ubíjí to až moc pro dětská verze PG malej nerd, skoro cejtím toho úchyla od Disney pictures. Každopádně pár efektních scén, levlů..to má. Pak akorát přichází hořké probuzení do reality s dětmi, které mě prostě neoslovily....asi tak stejně jako číst ten přehnaně dlouhý bullcrap od Verbala. ()

Kushina

Prostě dokonalé propojení virtuální reality a skutečného života, kde občas zapomenete, co je skutečné a co fikce. Hodně se mi to líbilo, Spielberg je prostě pán :) 80% ()

Leuan

Tak trochu jiné hodnocení. Rozhodl jsem se nebýt negativistický. Protože nepříjemné zprávy lidé neradi přijímají a v konečném důsledky se od vás odvrátí. Takže R U ready? Mám oči jedenácti až třináctiletého fanouška kina a filmů. Viděl jsem od Špílberga E.T.: Mimozemšťan. Z dalších filmů třeba Krotitelé duchů, Střihorukého Edwarda, Indiana Jonese, Bohové musí být šílení, Návrat do budoucnosti. Čtu ohmatané, někým již k vyhození určené časopisy Excalibur, a doufám, že jednou, jednou budou počítačové hry pohlcovat hráče. Mě. Že vstoupím do 3D prostoru, nepoznám rozdíl mezi skutečností a virtuální realitou. Budu moci objevovat neprobádané, tajemné a nepopsané části světa, čas ani gravitace nebude problém. Nebude to již špinavá, poškozená, jinými lidmi vyčerpaná planeta Země plná nemocných, hamižných či bolestmi trpících lidí. A v tomto okamžiku se v kinech objeví tento recenzovaný film. Jsem unešen! Příběh zcela popisuje vysněný virtuální svět. Zápletka je neotřelá, nevidím opakující se schémata a scény, nevadí mi recyklovaný obsah a brnkání na "pop" kulturu. Nevím, co znamená být politicky korektní a obsazení postav mi nevadí. Ani burcování ve stylu mušketýrů jeden za všechny a všichni za jednoho mi nevadí. Nakonec v Matrixu (a v dalších dílcích) to bude mnohem, mnohem horší (ale to ještě nemůžu ve svých 11-13 letech vědět, Matrix přijde do kin až za pár let). Film zcela naplňuje a vyhovuje mému dosavadnímu stavu poznání a vnímání pojmu dobro. Závěr: V roce 2018 lze jen konstatovat: Škoda, že tento film nebyl uveden do kin v roce cca 1992. ()

imaginer21

Zdařilé... a dost! Svou hravostí mi to připomínalo trošku Huga a jeho tajemství a celkově to pouto mezi skutečným a virtuálním světem moc příjemně propracované. Spielberg jako obvykle vsadil na relativně neznámé tváře, zatímco herecké ikony upozadil, aby upřednostnil příběh před hvězdnou přítomností. Mark Rylance už potřetí exceluje, vizuální stránka perfektní a nechybí typický klukovský scénář plný idealistického heroismu. Ve Spielbergově podání ovšem člověk ví, že se bude vrchovatě bavit, neboť kdo by neměl rád pestrobarevnou sci-fi pohádku. Prostě lahoda pro oči i pro duši, které rozhodně nevadí trošku delší stopáž. A to jsem už podle nicneříkajícího herního názvu filmu zprvu nevěřil. 85 procent, časem možná přidám. ()

Krisslybear

Môžem teda definitívne s istotou povedať, že výnimky vážne existujú a presne takouto výnimkou je aj Ready Player One, pretože tento nie síce úplne, ale dosť tesne dobehuje a sfilmuje knižnú predlohu ktorá je vážne dobrá. V knihe je toho síce viacej, ale tu to zase dopĺňa jeden skvelý soundtrack za druhým, ako keď som čítal knihu ani zďaleka som si to nepredstavoval v rytme Depeche Mode, A-Ha, Van Halen, Tears For Fears, New Order, Twisted Sister, Bee Gees, Duran Duran a ešte by som mohol menovať. Toto je dôvod prečo som tak strašne zbožňoval prvých Strážcov galaxie, pre ich geniálny Awesome mix vol. 1. A samozrejme Spielberg vytiahol najväčšie esa z rukáva a po audiovizuálnej stránke to úplne vyhral. Myslím pre takého nerda ako som ja bola toto skvelá jazda. A aj po druhom domácom prezretí som zistil dneska, že som stále ešte nepochytili všetky referencie a charaktery z celého univerza. V každom prípade som sa neuveriteľne bavil od začiatku až do konca, časťami som si aj spieval samozrejme, Tears for Fears inač nejde. ()

mouzi

Dost strasna kamera a prepalena stopaz. Hudba stejna jak u Vojina Ryana nebo Valecneho kone a prechazi od Celisti az k Indiana Jonesovi, vykradacka jako krava. Jinak dejove velice WTF? Sorry, ale Stefan by uz asi mel jit na odpocinek.. ()

jjjerry

Konečně pořádný snímek letošního roku. Plné akce a zároveň dojemné. I když v dnešní době to je asi standart, tak ty animace jsou perfektní, hlavně co se týče kreativity a představivovsti. Skvěle je vše doplněno úžasnou hudbou. Spielberg umí =) edit: přečetl jsem si knihu a mohu jen doporučit. Je to jen na motivy. V něčem je kniha výrazně lepší (co se týče logiky a vysvětlení). Ale ve filmu jsou uplně jiné skvělé nápady. Za mě by byla ideální kombinace obojího. ()

Tristanian

Základní problém filmu je, že látka mířená na pamětníky osmdesátek je natočená v ratingu PG a v podstatě nenaplní očekávání žádné věkové kategorie. ()

mstychov

Naprosto bombovej film! Kdyz clovek prekona pocatecni sok, ze za par desitek let bude svet zit virtualni realitou, tak je vse peckovy! Skvely herci!!! Super grafika a efekty!!! Konec tomu vsemu nasadil tresinku na dortu! Zustane v nasi filmotece! ;) ()

belinko

Vizuálna stránka hry je skvelá, pointa očakávaná, avšak neurazí. Prítomnosť mortal kombat, overwatch, narážky na doom a plno iných hier potešili. ()

WUTEN

Po přečtení recenze jsem si myslel že tam celou dobu budou hledat nějakého schovaného pokemona, a ono se z toho vyklubal docela vydařený scifi-fantasy snímek. Chvilku mi to přípomínalo WoW, chvilku StarCraft, od Židáka Špílberga jsem to nečekal. Na druhou stranu, ta virtuální realita je vlastně pro některé lidi realita co se týče běžného života, tím nemyslím jen sociální sítě ale hlavně také hry na pc, mobily a konzole. My už dávno žijeme ve virtuální realitě, hlavně v té informační, od doby co existuje rádio a televize jako výborný prostředek pro manipulaci mas. My žijeme v té realitě kterou nám masmédia předloží a naservírují, to je virtuální svět. Bohužel, Špílberg nic nového neukázal, nemusíme chodit do daleké budoucnosti, hry typu WoW nebo jakékoliv mmorpg je vlastně takový OASIS, jenže daleko menší a s konkrétním příběhem a postavami, není tam taková svoboda ale princip je v podstatě stejný. Více jak polovina filmu byli jen CGI efekty, které opravdu stojí vidět v kině nebo Imaxu. Pro mě až na ten začátek, kde hlavní hrdina bydlí v nějakém popelnicovém slumu a přes nějaký bunnyhopy a lana sleze ze svého kukačího domku, schody Špílbergovi nic neříkají v roce 2045 nebo výtah? Příběh se odehrává v roce 2045 a většina lidí sedí ve virtuální hře a oni bydlí v takové díře, ale hlavně že všichni mají na net a na nějaké teplé rukavičky s brejlemi. Jinak jsem to udýchal,za efekty, Mendelsohna, ten se vyloženě narodil pro tyhle role, akce bylo dost ale napětí už tolik ne, za mě to vymáčklo jenom 3*. ()

CaptNemo odpad!

Nehraju počítačové hry, knihu jsem nečetl, takže asi nejsem správný adresát. Nicméně prvních 30 minut jsem doufal, že to celé je pouze jakýsi prolog k filmu, který se rozvine v důstojné scifi se vším, co pan Spielberg umí. Po dalších 30 minutách jsem to vzdal a považuji to za nejvíc promarněný čas za hodně dlouhou dobu. Opravdu nechápu... ()

FireOfFilth

Úžasná jízda napříč popkulturou, hlavně videohrami. Odkazy na vše možné divákovi vytvoří úsměv na tváři. Celkově film šlape jak hodinky a z těch více jak dvou hodin, nenudí ani minutku. Knihu od Ernesta Cline jsem osobně nečetl, ale je mě jasné, že by byla chyba ji nezfilmovat. Film si užijí hlavně zarytí pařani, ale určitě se bude líbit i klasickým divákům popkornovek. ()

kreion

A titul kravina roku vyhráva....niekto určite, ale Ready Plyer One nie. Po zhliadnutí trailerov (ktoré viac odrázali, ako navnádzali) som od filmu čakal niečo v intervale nič až úplné sklamanie. O to väčšie prekvapenie som dostal! 9/10 ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018