Ready Player One: Hra začíná

• USA Ready Player One (více)
USA / Indie, 2018, 140 min

Děj filmu legendárního režiséra Stevena Spielberga je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli spásu v OASIS, rozsáhlém světě virtuální reality, který vytvořil geniální a excentrický James Halliday (Mark Rylance). Když Halliday zemře, odkáže své nesmírné bohatství prvnímu člověku, který najde Velikonoční vajíčko ukryté někde v OASIS. Odstartuje tak zběsilý závod, který pohltí celý svět. Když se k závodu o nalezení Velikonočního vajíčka rozhodne přidat nenápadný mladý hrdina Wade Watts (Tye Sheridan), je vržen do šílené, realitě na hony vzdálené honby za pokladem ve fantaskním světě mystérií, nečekaných objevů a nebezpečí. (Vertical Entertainment)

StarFsh

Všetky odkazy na pop kultúru a PC hry 80-tých a 90-tých rokov sú mi ukradnuté. Podstatné je, že sa to páčilo Verbalovi. :-D Pre mňa osobne je to ľahký nadpriemer. Obrovská spojitosť s TRON-om nie je náhodná. Oba diely, rovnako ako tento film vyťažili z CGI v rámci dostupných možností absolútne maximum. ()

lajka.sabaka

Vlhkej sen každýho uživatele ČSFD a vlastně každýho současnýho člověka. I když možná nemáme pro svět žádný zásadní duchovní poselství, proč taky po tisící opakovat, že se máme všichni milovat a žít v míru, ne, ale máme to, co nás dělá jedinečnýma, svý oblíbený hry, filmy a kapely, svůj jedinečnej vkus, kterej se s trochou úsilí snad jednou stane masovým náboženstvím s milióny stoupenců, co budou jeho posvátný texty umět recitovat nazpaměť. ()

jujask

Vaaaaaa, to je pecka. Chcem aspoň 8 pokračovaní tohoto velkolepého filmu. Mňa to uplne dostalo. Super . Odporúčam všetkým hráčom aj nehráčom. Od začiatku až do konca mi nevadilo že to nie je realne . Milujem ten film. ()

viax

Byla jsem hodně hodně nadšená, nemohla jsem se dočkat, až film dokoukám... ten nápad! to zpracování! ty efekty!... jenže pak přišel konec, který to svým moralizováním všechno úplně zabil. Najednou si nevzpomínám, co se mi to tak líbilo. Za prvotní nadšení dávám pět a za ty kecy nakonec srážím dva body. Bylo to jak Pekařův císař a Císařův pekař, když začali zpívat ty budovatelské písně — to bych jim taky nejradši povyrážela zuby. ()

AAsniper

Na film som sa tešil. počul som (čítal) samé chvály. Lenže ja ti neviem... keď som si na konci odrátal 80-tkovú hudbu, odkazy na 80-tkové filmy (čo s hrami mimochodom nemalo nič spoločné), tak mi z toho ostala tuctová CGI kravina pre malé deti s bezduchými bojmi 3000 vs 3000 postavičiek a s tuctovým až podpriemerným dejom. Asi starnem ale pre mňa to bola suma sumárum konina. Získavanie publika na 80-tkovej hudbe... to je lacný trik, ktorý na "odborníkov na csfd" evidentne funguje. Na mňa nie. ()

Actias

Spielberg tohle prostě umí. Je vidět, že se u toho bavil a já se bavila s ním. Přestože se mi z ničeho přímo netajil dech, film mě rozhodně nezklamal.Skvělá hudba, herecké výkony i atmosféra. Postavy dokáží vtáhnout do děje a film bez námahy utáhnou jak v hrané, tak kreslené "avatarové" podobě. Vpravdě nám toho režisér o postavách moc nesdělil a v průběhu filmu se to moc nezmění (až na polopatické: "Já hraju, protože chci vypadnout z téhle reality." nebo "Já zase hraju, protože si to chci vyřídit s IOI"). I tak to funguje. To je prostě Spielberg. ()

Marek.Skalka

Musím se přiznat, že jsem asi kapku zaujatý, protože jsem všechny narážky a hry, včetně spousty postav, které se jen mihly, znal. Takže ostatní si odečtěte tak 3/4 hvězdičky. Ale více ne. Netuším, jak si tenhle film vedl a vede v mezinárodní dostribuci, ale pro mne je to opravdu povedený film. Ne jako všechyn ty srágory typu Pacific Rim, poslední předělávky známých filmů pod značkou 'made by Hollywood'. Takhle nějak si představuji novodobý pop-kulturní film z roku 2018, jaký tu už dlouho nebyl. Je znát, že kvalitní scénář dělá film. Ne triky. Ačkoli tedy i těch tu je nepočítaně. ()

Drinovak

Geniální člověk jménem XXX vytvoří virtuální vesmír, který nabízí téměř neomezené množství zábavy a jeho osud svěří tomu kdo splní 3 extrémě těžké úkoly ( To by mohla být zajímavá honba za pokladem ). Genialita XXX je bohužel poražena dvěmi dětmi, jejichž věk je dohromady asi dvacet let. Podařilo se jim vyřešit všechny tři nesmírně náročné zkoušky, jako kdyby to byly jen domácí úkoly do školy z prvouky. Tyto fakany dokonce nezastaví ani nadnárodní společnost, která je nesmírně bohatá ale k neštestí tohoto filmu, mají lidé v této firmě vysoce podprůměrnou inteligenci. Mohli by najmout tisíce zběhlých intrikantů! Jak je možné,že v jejich firmě není nainstalovaný kamerový systém a jiné pohybové senzory? Líbili se mi triky,akce a všechno to různorodé prostředí, film je ale příliš pubertální pro mě. ()

eexDon

Für mich - 80%, - /děj spíše jak z dětský knížky, ale jako dobrý, stejně se tak trochu ztrácel a nebyl důležitej/, + /vizuální stránka špičková, takhle si představuju špičkový sci - fi roku 018, veškerý odkazy na kdeco docela zábavný, ikdyž usledovat všechny nešlo, docela dobrá hudba, často retro písničky, hlavní myšlenka, že se skoro celej film odehrává stejně jako předloha ve VR zábavná/, hodnocení - rodinný docela zábavný akční sci - fi od Stevena, ikdyž dějově plytký, nicméně efektní a mě se to docela líbilo, jo dobrý, prostě efektní pohádka ()

Milsa

Celkom realistický pohľad na svet budúcnosti. Zaujímavý dej a po dlhej dobe opäť niečo, čo stálo za to. ()

Zofan

Film představuje takový podivný paradox. Obsahuje nespočet narážek na popkulturu převážně osmdesátých let, které mohou chápat jen dnešní třicátníci a čtyřicátníci, ale přitom děj je dobrodružná romantika pro teenagery. Kdo je teda vlastně cílová skupina? Co se mě týče, nechápu ten hype kolem. To jediné zábavné, tedy zhmotnění celého dětství v jednom filmu, zvládl Wreck-it Ralph nějak lépe. ()

Beginek87

Vzhledem k tomu, že jsem Spielberga odsoudil ke žraní pekelných sraček hned v půlce Války světů, trvalo mi dost dlouho a příkladně moc to bolelo, abych si pustil tenhle film. A když jsem v prvních pár minutách ten film málem vypnul, protože jsem si myslel, že mi tam někdo podstrčil zkurveného Speed Racera od všepohlavních polských brat...asi sourozenců nebo co... Wachowských, tak se tam objevila Art3mis aby mě udržela dalších pár minut, po kterých to už začalo dávat nějaký smysl. Co smysl, bylo to kulervoucně chytlavé a vzhledem k tomu, že jsem knihu samozřejmě nečetl (asi jako jediný zdejší komentující), tak přes silnou zmatenost to bylo zasraně výtečné .... no a to je všechno :) ()

KRAVKOID001

Děcká futuristická jízda od A po Z ! Kdo není bláznivý hráč WOF nebo 3D v dnešní době plné utopických hrdinů, polobláznů, bosů a prázdnejch zásobníků ??? JEDÉÉÉM.... Krásných 70 % ! ()

SNCIS

"Zavřeli jsme OASIS v úterky a čtvrtky. Vím, že to vypadá jako hloupý tah, ale lidé potřebují strávit víc času ve skutečném světě. Protože jak řekl Halliday... realita je jediná věc, která je skutečná." Příběh: Sbírají se klíče, aby se vyhrála hra. Je to víc animovaný než hraný film. Celkově mi přišlo, že koukám na Lets Play nějaké online hry. "Netrpíš, nehraješ." Ani se mi nechce věřit, že to má na svědomí Spielberg. - 40%. ()

lineker

"Pojďte pane budeme si hrát"." A na co?" Na retardy." Dáte si na hlavu interaktivní brýle, přenesete se do nějaké divné reality, no a pak už se pro náhodně přihlížející stáváte objektem týpka s epileptickým záchvatem. Ale ne. V pohodě. Spielberg tímto PC games dílem dokáže slušně zabavit. Nosné pilíře nezměněny a do nich pak byly vpašovány všechny možné odkazy na old games, old movies, old music a kdovíco ještě ( Osvícení samozřejmě pobavilo ). Střet virtuální reality s tou skutečnou do sebe taky vcelku bezchybně zapadlo, takže není dvakrát co kritizovat. Prostě blockbuster nejvyšší kvality. A když jste ještě ta pravá cílová skupina, která si to vše výše jmenované dokázala užívat, není co řešit. ()

LadyCarousel

Ono by to bylo lepší než dobrý, ale na to byl ten děj moc předvídatelný. Takže musely stačit filmové triky a hezké záběry. Téma dobrý, možná se z toho prostě dalo vytřískat víc. Čekala jsem víc. Ale bohužel, nechala jsem se "namlsat" zdejším hodnocením. ()

Spulik

Pokud si chcete film užít rozhodně nečtěte nejdříve knížku. Film má s knížkou společné asi tak jméno, VR Oasis a jména hlavních postav a jelikož je knížka mnohem lepší s mnohem rozsáhlejším dějem tak film je ve srovnání s knížkou paskvil, ale jako samostatný film bez knížky to jde. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018