Reklama

Reklama

Šokugeki no Sóma

(seriál)
  • Japonsko 食戟のソーマ (více)
Animovaný / Komedie / Sportovní
Japonsko, (2015–2020), 35 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Júto Cukuda (komiks)

Kamera:

Jutaka Kurosawa

Hudba:

Tacuja Kató

Hrají:

Jošicugu Macuoka, Risa Taneda, Ai Kajano, Činacu Akasaki, Džun'iči Suwabe, Mamiko Noto, Nobuhiko Okamoto, Takehito Kojasu, Aja Hisakawa, Ajako Kawasumi (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(86)

Obsahy(1)

Snem Yukihiry Soumy je stát profesionálním šéfkuchařem, překonat svého otce a vařit v rodinné restauraci. Ale Yukihira se jednoho dne dozví, že jeho otec zavírá restauraci a odjíždí vařit do Evropy. Ještě než jeho otec odjede, vyzve svého syna aby dodělal elitní kulinářskou školu, kde pouze 10% studentů odmaturuje. (Harroc)

Recenze (14)

Hees 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V roku 2015 posúvalo anime hranice čo si môže anime v oblasti šteklenia svojich divákov dovoliť pomocou ecchi elementov. Teraz už tieto hranice sú úplne niekde inde. Kvalitatívne, ale dobré anime, ktoré postavilo svoj dej na varení jedál a v tom, že z toho dokázalo urobiť veľmi dobrú kompetetívnu záležitosť. ()

Seejey8 

všechny recenze uživatele

Zajímavé anime o vaření. Když už jsem začal mít rád anime na téma volejbal, proč ne tohle. Musíte mu dát šanci do půlky první série, než poznáte postavy, pak už to jde samo. Je to hodně barevné a pozitivní. Občas se dostaví i husí kůže. Jsem napajtej, jak to jde s hrdiny dál. Vaření je pojato jako souboj a informace kolem něj se zdají být zajímavé, ale realita bude někde jinde, hlavně ve formách přípravy a vysvětlení jednotlivých nápadu, jakým stylem a proč se pokrm upravil tak, jak se upravil. Recepty jsou od šéfkuchaře, který radil autorovi mangy. ()

Reklama

Blackhand47 

všechny recenze uživatele

Souboje máme všichni rádi, ale i ty se samozřejmě mohou omrzet. Co když ale někdo udělá příběh o tom, kde se seriózně utkávají lidé ne s meči a magií, ale silou vaření. Shokugeki no Soma je tak typickým příběhem v netypickém prostředí, kdy je kulinářský svět vyždímán až na dřeň. Seriál má zajímavé postavy, chutně vypadající jídla i zapamatovatelný soundtrack. Příběh se postupně vyvíjí a svým způsobem mohl zůstat uzavřený i čtvrtou sérií, jenže předloha samozřejmě pokračovala. Ona i ta pátá série dává smysl a odpovídá na několik nezodpovězených otázek, ale pak tu máme věci, které nebyly vůbec budovány několik řad, jako v těch předešlých a působí to tak trošku odfláknutě. Ve výsledku jde ale o velmi originální anime, které ještě dlouhou dobu zůstane v mojí Top 10. 85% ()

Marys 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vôbec neviem, ako som mohol Shokugeki zabudnúť ohodnotiť. Je to taký bizár, že aj väčšina veľmi zláštnych japonských filmov či seriálov sa na túto vec nechytá. Kto chce zažiť skutočný "food porn", vrelo odporúčam. Orgazmus spôsobený jedným hltom, obrovské prsia lietajúce sem a tam, zvrátení fanúšik by sa určite potešil, keby z tohto vznikli aspoň zo dva diely hentai animácie. Zároveň je to vtipné a do istej miery poučné v rámci kulinárstva, tak pokiaľ niekto vydrží prvé 2-3 diely a zvykne si na seriálový rukopis, Shokugeki si zamiluje. ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Co lepšího si pustit ke snídani každou sobotu, nebo k večeři každý pátek, než anime o jídle. A ne ledajakém. Japonci se opět předvedli a jak už nás mnohokrát přesvědčili, že dokáží zdramatizovat jakýkoli sport, kuchtějí zde není výjimkou. Sexy výjimkou, zábavnou výjimkou a velmi, velmi dobře příběhově zpracovanou :-) Watch it end eat it ^_^ Mňamózních 88% EDIT [20.09.2020]: Skončila pátá sezóna a já už se musel jen smát nad tou absurdnostní a naprostou nudou toho, co se předemnou děje... Jasně, jen to fan fict, ale to byla i první/druhá (dobrá) sezóna. Zde, ať kdokoli komukoli servíruje jídlo, tak skončí nahý, občas nazí skončí i ti okolo. A komu toto nestačí, zvlékají se tam pak i budovy. Ano, budovy. Už tam nejsou zajímavé "tipy", co byste vy mohli do svých jídel dát, ale jen popisy proč je to tak awesome a proč se z toho daná osoba vyslékla do naha... Ke konci skoro unudilo k smrti. Season 03-05 Mazui... 20 %. Závěrem: doporučuji první dvě sérky, pak to nechte být. ()

Galerie (399)

Zajímavosti (5)

  • Seriál má svou oficiální knihu receptů, která nese název „Tōtsuki Academy Challenge Plate: Shokugeki no Soma Official Recipe Book“. (IronicY)
  • O první ze dvou úvodních písní „Kibou no Uta“ se postarala kapela Ultra Tower. Ta druhá „Rising Rainbow“ je od skupiny Misokkasu. (CarnTheNunya)

Reklama

Reklama