Šokugeki no Sóma (TV seriál)

• Japonsko

食戟のソーマ

• Japonsko

Shokugeki no Sōma

• angličtina

Food Wars! Shokugeki no Soma

Animovaný / Komedie / Sportovní

Japonsko, 2015–2020, 35 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Júto Cukuda (komiks)

Jutaka Kurosawa

Tacuja Kató

Jošicugu Macuoka, Risa Taneda, Ai Kajano, Činacu Akasaki, Džun'iči Suwabe, Mamiko Noto, Nobuhiko Okamoto, Takehito Kojasu, Aja Hisakawa, Ajako Kawasumi, Mucumi Tamura, Taku Jaširo, Júki Ono, Hitomi Nabatame, Takuma Nagacuka, Tomokazu Sugita, Asami Seto, Jutaka Aojama, Šóto Kašii, Jumiko Kobajaši, Eidži Takemoto, Kan Tanaka, Takahiro Sakurai, Júiči Nakamura, Saori Gotó, Maaja Učida, Mikako Takahaši, Rina Hidaka, Jóko Hikasa, Ajaka Suwa, Júko Iida, Šizuka Išigami, Džuri Kimura, Saori Óniši, Ai Kakuma, Jukijo Fudžii, Genki Muro, Hiroši Janaka, Bandžó Ginga, Tecu Inada, Šindži Kawada, Takajuki Kondó, Naomi Šindó, Harumi Sakurai, Mari Joko'o, Kendži Nomura, Jú Mizušima, Činami Hašimoto, Kijoko Mijazawa, Masaja Macukaze, Júma Učida, Júsuke Kobajaši, Nacuki Hanae, Džun'iči Janagita, Juka Terasaki, Haruki Išija, Džundži Madžima, Hidejuki Umezu, Tóru Ókawa, Kenta Sasa, Makoto Furukawa, Marika Kóno, Seiičiró Jamašita, Kengo Kawaniši, Daiki Hamano, Rikija Kojama, Hirojuki Kagura, Akeno Watanabe, Sajaka Senbongi, Micuru Ogata, Mikako Komacu, Hiroki Jasumoto, Daiki Jamašita, Tošiharu Sakurai, Sajaka Óhara, Kentaró Kumagai, Jó Taiči, Hadžime Iidžima, Jasuaki Takumi, Ajumu Murase, Taidži Seki, Šizuka Itó, Rie Kugimija, Akira Išida, Júki Kadži, Airi Ócu, Hisako Kanemoto, Rjóta Suzuki, Ikumi Hajama, Kana Hanazawa, Taiči Ičikawa, Masumi Tazawa, Kóhei Amasaki, Daiči Hajaši, Taito Ban, Taiši Murata, Eri Suzuki, Rjósuke Kanemoto, Jóhei Hamada, Tomo Muranaka, Nanako Mori, Jú Sasahara, Džun Fukujama, Minami Takahaši, Hiromiči Tezuka, Rjúiči Kidžima, Mariko Higašiuči, Ikudži Nose, Masaši Nogawa, Jukitoši Kikuči, Itaru Jamamoto, Juka Nukui, Šinei Ueki, Mari Hino, Miho Okasaki, Kósuke Óniši, Júja Hirose

20/24 častí videných a môžem skonštatovať, že tento seriál patrí v roku 2015 k mojím najobľúbenejším. Samozrejme, celková zápletka sa dá predvídať ľahko, ale tvorcovia dali dohromady to správne korenie a prísady, s ideálnym dávkovaním a preto ma zatiaľ ani jedna z častí nenudila. Detailné zobrazenie jedál a ich prípravy ma často donútili prepnúť na uja Gúgla a vyhľadať si čo-to o spomínaných pochúťkach, dozvedel som sa aj čosi nové (kto by to bol povedal) - jednoducho anime s dobrou náladou a zaujímavou tematikou s istým prívlastkom originality. Minimálne v tomto animovanom svete. V prvej polovici okrem toho aj skvelá ending theme od Tokyo Karankoron s názvom Supaisu plná veselosti a dobrej nálady.(26.8.2015)

Vôbec neviem, ako som mohol Shokugeki zabudnúť ohodnotiť. Je to taký bizár, že aj väčšina veľmi zláštnych japonských filmov či seriálov sa na túto vec nechytá. Kto chce zažiť skutočný "food porn", vrelo odporúčam. Orgazmus spôsobený jedným hltom, obrovské prsia lietajúce sem a tam, zvrátení fanúšik by sa určite potešil, keby z tohto vznikli aspoň zo dva diely hentai animácie. Zároveň je to vtipné a do istej miery poučné v rámci kulinárstva, tak pokiaľ niekto vydrží prvé 2-3 diely a zvykne si na seriálový rukopis, Shokugeki si zamiluje.(26.2.2018)

Když to tak vezmu tohle je moje první neačkní anime, které dokázalo naprosto unikátně zdramatizovat vaření a přiblížit mi ho, nemluvě o tom, že mi dodalo spoustu unikátních nápadů, postavičky jsou skvělé. Yukihira se od většiny hrdinů s kodexem Mirka Dušíná alá Kurosaki, Naruto či Saber liší. Tohle správné arogatní hovado, které dokáže mít neskutečně trolící reakce navíc se zajímavým zvykem dělat úmyslně nechutné pokrmy pro ostatní. Navíc i docela zajímavé pózy ze strany dam při ochutnávkách ;) Můžu jenom doporučit a nemůžu se dočkat další sezóny(11.4.2016)

Budu trochu kritičtější než zbytek. Neříkám, že si to seriál úplně zaslouží, ale chuť, kterou mi zanechal na jazyku mi oblečení z těla nestrhla (diváci pochopí). Prvně je vhodné začít nápadem, který patří k těm neotřelejším. Sledovat kulinařinu v televizi mi požitek nikdy nepřineslo. Budiž to tedy výzva pro tvůrce, aby anime nedopadlo podobně, která byla vzata za správné pačesy do úspěšného konce, protože Shokugeki no Soma skutečně nenudí. Postupně ale to začíná být trochu repetetivní a tvůrci hledají jakýkoliv záminky, aby se na place neustále něco kuchtilo (a pár z nich je vyloženě docela trapných). Moc velká moudra se během příběhu nevyřknou, ale bohužel se několika z nich nevyhneme a žádné z nich mě nijak nevytrhlo (vař to, co umíš anebo soustřeď se na to, kolik máš sporáků a času?). Krom drobného pozadí se o postavách mnoho nedozvíme a zjišťujeme, že místo do školy, kde by logicky měli být zaučováni, jsou spíš trestáni a házeni do vody Battle Royale style. Ale co mě teda dostává (ano, někdy se zasměju), jsou orgasmatické reakce ochutnávačů, zvlášť, když 75% slečen tu pro ecchi fandy má nadprůměrným objem hrudníku. Nedokážu si představit, co budou předvádět v 2. sérii :-) Pokud vás ale vaření skutečně zajímá, všechny mé výtky se dosti minimalizují, protože pokrmy jsou tu popisovány nadpozemsky a i obrazově to vypadá tak chutně, že byste nejraději po každém díle někam zašli na luxusnější večeři.(27.4.2016)

Co lepšího si pustit ke snídani každou sobotu, nebo k večeři každý pátek, než anime o jídle. A ne ledajakém. Japonci se opět předvedli a jak už nás mnohokrát přesvědčili, že dokáží zdramatizovat jakýkoli sport, kuchtějí zde není výjimkou. Sexy výjimkou, zábavnou výjimkou a velmi, velmi dobře příběhově zpracovanou :-) Watch it end eat it ^_^ Mňamózních 88% EDIT [20.09.2020]: Skončila pátá sezóna a já už se musel jen smát nad tou absurdnostní a naprostou nudou toho, co se předemnou děje... Jasně, jen to fan fict, ale to byla i první/druhá (dobrá) sezóna. Zde, ať kdokoli komukoli servíruje jídlo, tak skončí nahý, občas nazí skončí i ti okolo. A komu toto nestačí, zvlékají se tam pak i budovy. Ano, budovy. Už tam nejsou zajímavé "tipy", co byste vy mohli do svých jídel dát, ale jen popisy proč je to tak awesome a proč se z toho daná osoba vyslékla do naha... Ke konci skoro unudilo k smrti. Season 03-05 Mazui... 20 %. Závěrem: doporučuji první dvě sérky, pak to nechte být.(26.9.2015)

• - Taneda Risa, která v prvních dvou sériích nadabovala Nakiri Erinu, se kvůli blíže nespecifikovaným zdravotním problémům v oblasti krku na čas rozhodla přerušit svoji práci jako seijú. V dabingu této postavy ji nahradila Kanemoto Hisako. (Roby)

• - O první ze dvou úvodních písní „Kibou no Uta“ se postarala kapela Ultra Tower. Ta druhá „Rising Rainbow“ je od skupiny Misokkasu. (CarnTheNunya)

• - O první závěrečnou píseň „Spice“ se postarala kapela Tokyo Karankoron. Tu druhou „Sacchan no Sexy Curry“ nazpívala zpěvačka Seiko Oomori. (CarnTheNunya)