Určitě se jedná o velmi dobré zpracování žánru, které navíc staví zejména na vývoji postav, a to více než na samotných neživých, jež jsou zde spíše jakousi kulisou. Nebudu hodnotit každou řadu zvlášť, neboť se mi nechce a hlavně by to bylo zbytečné, protože každá řada je kvalitní (i když je každá trošku jinak zpracovaná). Osobně jsem u toho strávil mnoho večerů a určitě jsem se nenudil. Poslední díl navíc vykazoval některé překvapivé momenty, což mne potěšilo (ale zároveň obsahoval i nejslabší chvilky). Doufám jen, že se z toho nestane nekonečná "novácká" zombie Ulice a dočkáme se rozumného zakončení. Takže směle k hodnocení, které za všechny série činí 82%.(18.10.2017)

Na začiatku tretej série sa Clarkovci ocitnú na vojenskej základni. Tá je napadnutá nakazenými a jedinou možnosťou je ďalší útek. Dozvedia sa o idylickom ranči, kde žije pokojná komunita. Vyzerá to, že konečne našli miesto, kde sa môžu usadiť a snažiť sa prežiť apokalypsu, ale aj toto miesto má svoje problémy a ani zďaleka nie je také krásne, ako navonok vyzerá. - Tretia séria velmi príjemne prekvapila. Je akčnejšia, hororovejšia, krvavejšia, a čo je najpodstatnejšie, konečne tu je poriadne množstvo Zombies. Najprv popíšem, čo sa mi na tejto sérii nepáčilo. A tým je v podstate len zbor hlavných postáv, ktoré tu sú už od prvej epizódy. Tí herci sú tak otravní, že to je až neuveritelné. V niektorých momentoch som pri ich dialógoch a scénach dostával taký cringe, že sa mi normálne až slzy tlačili do očí. V tomto smere mám pocit, ako keby scenáristi písali rozprávku pre deti, v ktorej sa dobrým postavám nič nemôže stať. A tá postava Madison to je niečo otrasné. Toto nemá s realitou naprosto nič spoločné, pretože aj keď sa počas apokalypsy samozrejme všetko mení, určite nič nebude fungovať tak, ako si Madison povie. Je úplne absurdné, že nejaká komunita funguje desiatky rokov, a ona tam príde a za pár dní ju všetci počúvajú. A to je asi jediná vec, ktorá mi v tejto sérii prekážala. Inak to je oproti druhej sérii naprosto dokonalý hororový seriál a úroveň tu ohromne narástla. Plusom je pridanie velmi sympatických vedlajších postáv, ktoré sa neboja nesúhlasiť s väčšinou a ísť si svojou cestou. A to je to, čo chcem v seriálovom horore s apokalypsou vidieť. Silné charaktery, ktoré sa neboja ísť proti konvenciám a zavraždiť každého / všetko, čo im stojí v ceste. Tvorcovia sa zlepšili aj v technickej oblasti, pretože kamera, hudba a efekty sú oproti druhej sérii ovela lepšie. Potešil aj obrovský nárast zabití ( dokonca aj viacero smrtí velmi dôležitých postáv ) a velké množstvo gore v kombinácii s peknými maskami. Zvraty boli tentokrát omnoho vydarenejšie a fungovali perfektne, pretože im pomáhalo aj to nehostinné prostredie, ktoré bolo ovela lepšie ako tá loď zo série predošlej. Záver bol trochu bláznivý a nejasný a som zvedavý, čo bude ďalej, pretože tak, ako som bol po druhej sérii hrozne znechutený, som teraz hrozne zvedavý na štvrtú sériu, v ktorej by sa mal k zabehnutej partii pripojiť jeden z hlavných hercov z The Walking Dead. + herečka z Where the Devil Hides a Friend Request + herec z It + herec z The Colection + herec z Halloween II a Abattoir + herec z Ratter + herec z Final Destination 2 + herec z Love in the Time of Monsters + herec z The Wicked + herec z Havenhurst + herec z Dead Awake + herec z Phoenix Forgotten + herečka z Insidious: Chapter 2(13.12.2017)

Mírné zlepšení v ohledu zajímavějších postav, ale přetrvávající nesmyslné rozhodování hlavních postav a "líné" psaní z pohledu scénáristů posílají FtWD nejlépe do seriálového průměru, ze kterého se už asi nikdy nezvedne. Troy a Nick to trochu táhli, bez nich by člověk neměl důvod se na to dále dívat, což je na seriál s tolika postavami opravdu velká bída. 60%(22.10.2017)

Totální pecka, tahle série zatím překonává snad všechno od Walking Dead (až na tu první, to je nejlepší zombie série ever). Ono hlavně to je lépe netočené a to tak, že s efekty které jsou na TV sérii parádní. Žádná nudná akce jako v The Walking Dead, tady ty zbraně vypadají a znějí jako zbraně a ne jako airsoft pistole. Žádný hnusný CGI, tady se něco podobného jako srnka, nebo skládka z WD nedá čekat. A režie všech dílů mi taky přijde mnohem lepší, jakoby živější a zajímavější, což asi bude tím že se to odehrává na dobře vybraných lokacích a ne jenom les, les, les, skládka, les. Lidi se chovaj jako lidi, zombie jsou pořád ta největší hrozba atd. Snad The Walking Dead nabere vítr do plachet, jinak už nemá cenu se na to dívat.(2.11.2017)

Tretia séria Fearu mala od začiatku nato aby pokorila veľmi slabú siedmu sériu The Walking Dead. Tak zhruba do polovice sa jej to aj náramne darilo a ide o jednoznačne zatial najlepšiu sériu z tohto seriálu. Avšak od druhej polovice mi z očí spadli ružové okuliare a pochopil som že sledujem len slabý odvar pôvodnej myšlienky ktorý by sa ešte musel náramne snažiť aby predčil celkové kvality jeho staršieho predchodcu.(20.10.2017)